PZC Nieuw sportproject in Westhoek G ns Q 411< Golfbaan vernield met gifspuit Eendekroos bedekt Zierikzeese grachten Bestuurscrisis treft kinderopvang Afpersen zwervers levert celstraf op voor Vlissinger TT 19 il Twaalfhonderd uitnodigingen voor eerste editie GALM-SCALA nazomer teAtival.nl Vogelbeurs Concert in kerk Nieuwe weg Poortambacht in procedure gebracht Straf voor aanpakken wildplasser Relschoppers trein krijgen celstraf Woningbouw in Clinge GRATIS WEG ASS* Keukemarket zeeuwse almanak Strand Redactie: 0113-315649 www.pzc."' È-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Cd- en Midden-Zeeland: 0113-315520; 7eeu ws-Vla a n d e re n0114-372770; Nationaal: 020-4562500. woensdag 8 september 2004 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 Petrova verslaat Henin editie Schouwen-Duiveland dnnrEsme Soesman ZIERIKZEE - Twaalfhonderd senioren in de Westhoek krijgen deze week een uitnodiging in de bus om mee te doen met het nieuwe sportproject GALM- SCALA. Op grond van landelij ke cijfers venvacht de gemeente Schouwen-Duiveland het eerste jaar tien procent van de genodig den aan het sporten te krijgen. Daaruit komen, is de verwach ting, vier of vijf nieuwe sport- groepen van zo'n twintig deelne mers voort. Die cijfers zijn gebaseerd op er varingen die elders in het land met GALM-SCALA zijn opge daan. GALM staat voor Gezond Actief Leven Model en SCALA voor Sport en bewegen voor mensen met Chronische Aandoe ningen; een Leven lang Actief. Het Sportproject richt zich op se nioren in de leeftijd van 55 tot 65 jaar die niet of nauwelijks aan sport doen en dat wellicht ook nooit hebben gedaan. Hun (Advertentie) wordt de kans geboden op een ontspannen manier kennis te maken met allerlei sporten en bewegingsvormen. Ook voor mensen met een chronische aan doening of lichamelijke handi cap is een sportprogramma - met aangepast materiaal en spel regels - paraat. De gemeente Schouwen-Duive land werkt in dit project samen met de Stichting Welzijn Oude ren Schouwen-Duiveland en SportZeeland. Ook diverse sportverenigingen - zoals DFS en d'Antilopen - hebben zich be reidwillig getoond. De bedoe ling is het project uiteindelijk uit te breiden naar heel de regio. Of dat daadwerkelijk gebeurt, is afhankelijk van de respons én van de beschikbaarheid van cen ten. Eerder, onder het vorige col lege, dreigde het sportproject ge heel aan Schouwen-Duiveland voorbij te gaan. Onder druk van de raad werd daar op teruggeko men. Gekozen is nu voor het aan schrijven van senioren in de ker nen Burgh-Haamstede, Renesse, Noordwelle en Serooskerke. Juist omdat daar, schetsen wet houder A. Croné en sportambte naar D. de Vos, een groot deel van de doelgroep zit. Dinsdag 12 oktober wordt in sportcen trum Westerschouwen in Burgh-Haamstede een fitheids test gehouden. Daar kunnen mensen ook met vragen of voor advies bij een arts terecht. Ver volgens start er een sportpro gramma van twaalf weken, waarbij een speciaal opgeleide lesgever wekelijks een uur sport- en spelactiviteiten geeft. Op dit introductieprogramma volgt een vervolgprogramma, dat 30 tot 35 weken duurt. Ook daarin worden steeds wisselen de activiteiten aangeboden. De ze sessie wordt gevolgd door een tweede fitheidstest. Uit deze op zet zouden dan - gezien de lan delijke ervaringen - vier tot vijf nieuwe sportgroepen voort kun nen komen, waarvan doorgaans één voor mensen met een chroni sche aandoening dan wel licha melijke handicap. 1010117 LuJt/mi2»ept2«H bet 0900 33 000 33 festivalhart Abdij Middelburg isTUURBAARD BAKKEBAARD nederblues wo 8 sept 21u30 Abdijplein gratis 's-H. HENDRIKSKINDEREN - Vogelvereniging De Vogelvrien den uit Goes houdt zaterdag 11 september een vogelbeurs in het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hendrikskinderen. Handelaren en particulieren kunnen op de beurs vogels en vo gelbenodigdheden kopen en ver kopen. De beurs duurt van 10 tot 12 ZIERIKZEE - De grachten in Zierikzee groeien weer in rap tempo dicht. Grote groene plakkaten kroos bedek ken het water. Ditmaal gaat het niet om het gevreesde plantje grote kroosvaren, maar is het traditionele een dekroos de boosdoener. „Het ziet er net zo uit, maar dit is een dunne laag en dat schaadt de planten en dieren in het water niet", legt C. Koenraadt van de gemeente Schouwen-Duiveland uit. De gemeente heeft eerder dit jaar de grachten helemaal schoon moeten maken, om dat de grote kroosvaren alle leven in het water dreigde te verstikken. „De kroosvaren is een uitheemse plant die een dikke laag vormt. Daardoor komt er geen zon meer bij het water met alle gevolgen van dien." Het in heemse eendekroos verdwijnt in de winter vanzelf weer. foto Marijke Folkertsma door Marcel Modde BURGH-HAAMSTEDE - In het slechtste geval moet de golfbaan een jaar dicht, vreest eigenaar D. Blom. Het gras rond zeven van de achttien holes op de Mo lenberg bij Burgh-Haamstede is zo dood als een pier. Het gif dat moedwillig is gespoten, heeft z'n uitwerking niet gemist. Blom ontdekte de vernieling af gelopen zondag. Rond zeven ho les is het gras bruin geworden, onderling verbonden door een j verkleurd spoor. Evenals de poli tie leidt hij daaruit af dat ie mand doelbewust de gifspuit 'heeft gehanteerd. De eigenaar van de Molenberg heeft sterke vermoedens wie achter de ver nieling zit en legt een verband met een geschil in de zakelijke en familiale sfeer. Eerder wer den ook al vlaggen en onder- 1 houdsmateriaal gestolen en werd de sproei-installatie stuk getrapt. Voor zover bekend was gisteren in deze kwestie nog geen aanhouding verricht. Of de baan snel kan worden ge repareerd, hangt af van de mate waarin ook de bodem is aange tast, zegt Blom. Daarnaar wordt deze week nader onderzoek ge daan door de technische recher che en de algemene inspectie dienst (AID). Het gebruikte middel wordt aan hand van grondmonsters ge analyseerd. «Zolang het gif werkzaam is, neeft opnieuw inzaaien geen en kele zin" In dat geval schat ■om de schade voor zijn be drijfsvoering zeker op tweehon derdduizend euro, omdat de aan een jaar onbespeelbaar zal Heeft hij geluk en gaat het om n wat minder agressieve on- ;kruidverdelger, dan kan de aan er na de winter weer op en top bijliggen. „Nu valt er nog wel even op te spelen. Het gras is enkel verkleurd, maar rolt nog wel goed. Nog even en je krijgt daar kale plekken. Dan houdt het op." De Molenberg is een zogenaam de approchbaan, waarbij de af standen tussen de holes kleiner is dan op een offcieel wedstrijd terrein. Dat maakt het onaan trekkelijk om het spel te beper ken tot de resterende elf holes, aldus Blom. „Die liggen hier zo dicht bij elkaar, dan ben je bin nen een half uur klaar." Het Burghse golfcomplex is een openbare baan, waar iedereen terecht kan om een balletje te slaan. Daarnaast kent de Molen berg een eigen club met zo'n driehonderd leden, voert Blom aan, die door de vernieling even eens is gedupeerd. Eigenaar D. Blom van golfbaan De Molenberg in Burgh-Haamstede bij één van de vernielde holes. foto Marijke Folkertsma door Melita Lantinq ZIERIKZEE - De stichting Kin deropvang Schouwen-Duive land verkeert in een bestuurlij ke crisis. Het bestuur enerzijds en de ouders en het personeel an derzijds staan lijnrecht tegen over elkaar met als inzet de in formatieverstrekking over het nieuw op te richten welzijns huis. Half augustus kwamen de eerste problemen naar buiten. Toen zegden de oudercommissie en de ondernemingsraad het vertrou wen op in penningmeester W. Ginjaar. Het bestuur heeft daar nu op gereageerd. „Het bestuur heeft dit opgevat als het opzeg gen van het vertrouwen in het hele bestuur", zegt voorzitter J. KAPELLE - Stichting Hervorm de Kerk Kapelle houdt 15 okto ber een concert De Zeeuwse Koorschool met harmonieorkest Ons Genoegen en een ensemble van jonge beroepsmusici. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland verwerpt de bezwaren die zijn ingediend tegen de aanleg van een nieuwe ontsluitingsweg voor de wijk Poortambacht Zuid in Zierik zee. Volgens wethouder R. van der Wekken gaat het in alle acht gevallen om 'overwegend kleine re zaken, die in de antwoordno ta van het college worden weer legd'. De weg wordt aangelegd voor een betere verkeersafwikkeling in de zuidelijkste punt van de nieuwbouwwijk. Naar verwach ting wordt in 2006 begonnen met de bouw van de laatste drie honderd woningen in die hoek. Voor die tijd moet de nieuwe weg er liggen, zegt Van der Wek ken. Daarmee wordt de overlast van bouwverkeer voor de huidi ge bewoners zoveel mogelijk voorkomen. De procedure die moet worden gevolgd om de weg te mogen aanleggen, vergt bijna een jaar. In de nieuwe si tuatie kan de wijk worden be reikt via een verbreed Eerste Weegje. Het bestaande kruis punt van de Laan van Saint Hi- laire met de Scheldestraat en Weststraat wordt vervangen door een rotonde. De eigenaren van camping Kloet vrezen hier door nadelige gevolgen voor hun bedrijf. In hun bezwaren te gen het plan voorzien ze onder meer geluidsoverlast, verstoring van de privacy en het ontstaan van scheuren in de woningen en schuren op het terrein aan het Eerste Weegje. Volgens Kloet zijn er voldoende alternatieve ontsluitingsroutes mogelijk. Het college gaat er echter vanuit dat het bedrijf niet meer overlast zal ervaren dan gewoon is voor een 'stadscamping'. De auto's komen volgens B en W straks niet dichterbij de woning dan in de huidige (60 meter) situatie. Het plan wordt eind september in de raad besproken. Hendrikse. „Het voltallige be stuur staat achter de penning meester." Dit betekent overi gens niet dat het hele bestuur met onmiddelijke ingang op stapt. „We hebben onze verant woordelijkheid. Ouders en kin deren mogen niet de dupe wor den van deze kwestie, daarom zoeken we naar een alternatief." Wat dit alternatief is, wil Hen drikse niet kwijt. Wel bevestigt hij dat de vorming van een nieuw bestuur een serieuze mo gelijkheid is. De hele kwestie draait om het nog op te richten Welzijnshuis. De oudercommissie en de onder nemingsraad van de kinderop vang vinden dat ze onvoldoende en tegenstrijdige informatie heb ben gekregen over de vorming van het Welzijnshuis, waar de kinderopvang deel van uit moet maken. Dit verwijten ze in eer ste instantie de gemeente Schou wen-Duiveland. Daarnaast stel len ze ook de penningmeester verantwoordelijk voor de ge brekkige informatie. „Ginjaar is teveel meegegaan met de ge meente en heeft niet altijd alle informatie gegeven", zegt H. Mi- zée. Ze noemt de reactie van het bestuur op deze kwestie 'zeer te leurstellend'. Ze erkent dat het waarschijnlijk beter is dat er een nieuw bestuur komt. „We willen dan wel praten met dat nieuwe bestuur, want het ver trouwen in het Welzijnshuis is weg en dat heeft niets met de penningmeester te maken maar met de gemeente." Het alternatief - samenvoeging met kinderopvang de Bevelan- den- is voor de ondernemings raad en oudercommissie nog niet van de baan. Ginjaar heeft inmiddels zijn functie met onmiddellijke in gang neergelegd. MIDDELBURG - Een 32-jarige inwoner van Breskens speelde deze zomer voor eigen rechter door een wildplas ser met een bierfles op zijn hoofd te slaan. Het incident be tekende gisteren voor hem een gang naar de rechter in Middelburg. In de uitspraak werd rekening gehouden met het blanco strafblad van verdachte. De man werd veroor deeld tot tachtig uur werkstraf, waarvan de helft voor waardelijk. Politierechter J. Hopmans meende dat de Bressiaander de kans voor lief had genomen het slachtof fer ernstig letsel toe te brengen. Ook officier van Justitie L. Boogert dacht er zo over, hoewel hij zich de ergernis en boosheidwei kon voorstellen. De officier eiste tachtig uur werkstraf. Het incident vond in de nacht van 3 op 4 juli tijdens de kermis in Breskens plaats. Toen het slachtoffer tegen zijn woning stond te plassen had hij na een korte woordenwisseling met de bierfles uitgehaald. „We heb ben al drie jaar overlast en schade, maar de politie doet er niets aan", wilde de man nog kwijt. MIDDELBURG - Treinconducteurs zijn nogal eens het mikpunt van zwartrijders, bleek gisteren op de zitting van de Middelburgse politierechter. Zo werd een 39-jari- ge Amsterdammer wegens bedreiging van een conducteur op het Zeeuwse traject in Goes veroordeeld tot zes weken cel. Aan de conducteur moet hij 263 euro smartengeld be talen. Hij had 1 juli de conducteur de huid vol gescholden toen die om zijn kaartje vroeg. De man stopte zijn scheld kanonnade niet toen een tweede conducteur erbij kwam. Verdachte heeft een fors strafblad, waaruit blijkt dat hij zich constant misdraagt in de trein. Een negentienjax-ige Middelburger kreeg voor bedreiging van twee conduc teurs twee weken gevangenisstraf opgelegd. De man ging 6 maart op de trein tussen Bergen op Zoom en Goes volle dig over de rooie toen een van de conducteurs om zijn tick et vroeg. Hij had met een gebalde vuist gedreigd te slaan en ook maakte hij met zijn hand een snijdende beweging langs de keel. „Ik snijd je strot door", had hij geroepen. De verdachte staat als zwartrijder bekend. De Middelbur ger werd conform de eis veroordeeld. CLINGE - In Clinge is zowel binnen als buiten het dorp ruimte voor de bouw van nieuwe huizen. In de bebouwde kom gaat het om plekken die vrij komen na sloop van oude panden (inbreiden). Buiten de bebouwde kom zijn aan de westzijde van Clinge enkele grotere agrarische per celen beschikbaar. Dit staat in het nieuwe bestemmings plan voor Clinge. Volgens het college kunnen nu nog geen nieuwe huizen worden gebouwd omdat de Provinciale Commissie Omgevingsbeleid nog moeite heeft met het aantal nieuwe huizen. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 36-jarige inwoner van Vlissingen maakt er een bizarre gewoonte van om zwervers af te persen. De man deinst er niet voor terug om grof geweld te gebruiken om enkele euro's bij de slachtoffers af te troggelen. Dat ondervond een Vlissingse zwerver. Lotgenoten had hij ge dreigd een kogel door het hoofd te schieten als hij geen geld kreeg. De Middelburgse politierechter J. Hopmans had gisteren dan ook geen enkele moeite om de geëiste vier maanden gevange nisstraf door de officier van justitie over te nemen. Hopmans hekelde het gedrag van de Vlissinger die het gemunt heeft op zwervers. Zij worden regelmatig in hun slaap verrast. Officier L. Boogert vond het een bijzonder laffe streek dat hij de zwakke broeders uitkiest. Zo werd op 28 juni de Vlissingse zwerver met grof geweld meer malen in het gezicht geschopt, waardoor het slachtoffer met zijn hoofd tegen een muur sloeg. De zwerver verloor door de schoppartij het bewustzijn. De Vlissingse veelpleger heeft een fors strafblad met gewelds delicten. (Advertentie) Keukenmarket geeft 10 showroomkeukens ind. Duropal of granieten werkblad bij aankoop van de apparatuur! 10 JAAR ZEKERHEID «keuken market nl T 0165-510 600 Rijksweg A17-afslag 21 -Roosendaal Noord, uit Roosendaal: Gastelseweg nchting Oud Gastel, rechts voor de afnt naar de Al 7 „Joh! Wat een lekker breed strand. Echt wel veel breder dan de vorige keer", zegt de Rotterdamse als ze bovenaan de trap van de duinovergang staat. Manlief heef er wel een verklaring voor: „Ja joh, dat doen ze elk week end als ze veel volk verwach ten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35