Consultatieteam op scholen STUNTS VAN GAMMA PZC Goes wordt fietsveiliger en autoluwer PZC Meer dan tenten en dekens ,13 Gemeente Reimerswaal wil probleemkinderen snel helpen agenda Massive ranex Verjaardagsfeest woensdag 8 september 2004 frruRnb Paardekam hüININGEN - De gemeente [eimerswaal heeft plannen om onsultatieteams in te zetten op e basisscholen. Zo moeten kin eren met sociaal-emotionele roblemen al in een vroeg sta- jum worden geholpen. )e wens tot het oprichten van onsultatieteams staat beschre- ren in de nota 'lokaal jeugdbe- eid Reimerswaal'. )e gemeente wil de teams op bellen in samenwerking met de }GD en het Algemeen Maat schappelijk Werk. In Goes wor den ze al sinds 2000 ingezet. Met succes, want inmiddels doen alle basisscholen mee. De teams bestaan daar uit interne begeleiders van de scholen, een jeugdarts van de GGD, een maatschappelijk werker en ie mand van het RPCZ. Deze mensen vangen kinderen met problemen in een zo vroeg mogelijk stadium op en kunnen ze, als het nodig is, doorverwij zen naar instanties zoals het Ria- gg, Ithaka of het opvoedbureau. De gemeente Reimerswaal heeft de basisscholen gepolst en die blijken allemaal geïnteresseerd te zijn. Daarom wordt het idee de komende tijd verder uitge werkt. Modegril Uit de nota blijkt ook dat de ge meente weinig ziet in het oprich ten van een jongerenraad. „Dat is een modegril", verklaart bur gemeester A. Verbree. Hij denkt niet dat een raad met een paar kinderen uit elk dorp veel bijdraagt aan een betere jeugdparticipatie. „Bovendien komen in zo'n raad vaak jongens en meiden van het vwo terecht en dat zijn over het algemeen juist niet de kinderen die we willen bereiken." De gemeente wil de manier waarop ze nu te werk gaat verbe teren. Dat wil zeggen: naar de betreffende jeugd toegaan als daar een aanleiding voor is. Er wordt momenteel gewerkt aan een nota over jeugdparticipatie, waarin het toekomstige beleid uitgebreid wordt beschreven. Andere aandachtspunten die in de nota over het jeugdbeleid staan beschreven, zijn het bevor deren van cultuurparticipatie, bibliotheekbezoek en sportieve Milieudefensie heeft de oranje Hyundai op z'n neus voor het Goes stadhuis gezet, ter aankondiging van de Week van de Vooruitgang. foto Dirk-Jan Gjeltema door Mieke van der Jagt GOES - „Dames en heren", klinkt het uit een bescheiden geluidsinstallatie. Jo ris Wijnhoven van Milieudefensie gaat I uitleggen wat er onder dat rode kleed zit. De voorbijgangers op de Grote Markt zien dat wel, want de wind waait het doek alle kanten op. Het is een auto, een oranje geverfde Hyundai, om pre- cies te zijn, en hij staat met zijn neus op de stoep en met zijn kont in de lucht voor het stadhuis. Het is een kunstwerk, begrijpen we, be doeld om aandacht te vragen voor de Week van de Vooruitgang en vooral voor de autovrije zondag die 19 septem ber in Goes wordt gehouden. 1 Goes heeft het kunstwerk gekregen, vol gens Wijnhoven omdat de stad al zo lang fanatiek meedoet met de Week van de Vooruitgang en de autovrije zondag die daarvan onderdeel is. 1 Wethouder C. Linssen, gekomen om het plaatsen van de auto een nog plechtiger tintje te geven, beaamt die lovende woorden aan zijn adres maar al te ,En het wordt allemaal stukken beter", roept Linssen door de micro foon. „We willen dat mensen op de juis te momenten voor het juiste vervoermid del kiezen. Voor de fiets in de stad en voor de auto als ze ver weg moeten." Goes gaat dat stimuleren. De autovrije zondag wordt niet voor niets op de Bees tenmarkt gehouden. De Grote Markt gaat op de schop om over een poosje, heringericht en zonder parkeerplaat sen, het kloppend hart van een fiets- vriendelijk Goes te gaan vormen. Er ko men voldoende goede klemmen in de stad en de routes zullen ook waar moge lijk nog veiliger worden gemaakt." Dat klinkt eens even veelbelovend! We kunnen het niet nalaten om meteen een rondje op de fiets te doen, zodat we het verschil kunnen noteren als alles klaar is. Op een toertje rond de binnenstad blijkt al snel dat er nog veel werk te doen valt. Overal staan fietsen. Tegen muren, bloembakken, lantaarnpalen, verkeersborden èn in de klemmen. Die zijn er dus op een gemiddelde marktdag te weinig. Het is verstandig om op de fiets in de Goese binnenstad de hand aan de bel te houden. Van auto's heb je geen last, maar van voetgangers des te meer. Op de route Gasthuisstraat, Oude Vis markt, Lombardstraat, noordzijde Gro te Markt tot aan de Rijffelstraat, kun je beter afstappen. Daar lopen hele fami lies naast elkaar met buggy's en kinder wagens over de hele breedte van de straat. Voor een fiets gaan ze niet opzij en als je belt, kun je een snauw krijgen. Op het zebrapad in de Wijngaardstraat is een ouder echtpaar met een ander stel in gesprek geraakt. Dat laat blijken niet gediend te zijn van storende fiets bellen. Een eindje verder, ook op de Wijngaardstraat, houden pa en ma voor de koters de ijsjes vast. Dan kunnen ze ongehinderd zigzaggend over straat vliegtuigje spelen. Waar is de tijd geble ven dat je een verkeerspreek van je va der kreeg, als je niet eerst links, dan rechts en nog eens links had gekeken al vorens loodrecht de straat over te ste ken? Op de Kreukelmarkt is het ook sla lomrijden tussen de voetgangers, die een sterke neiging vertonen tot zijwaart se verplaatsing. Naast klemmen, fietsparkeerplaatsen, veilige routes en het weren van auto's verdient het aanbeveling om duidelijk aan te geven dat er mag worden gefietst buiten de voetgangersgebieden. Tijdens de Week van de Vooruitgang zullen de bestuurders het wellicht zelf ervaren. Op 20 september komen ze alle maal op de fiets naar het werk, dat is be loofd. Daarmee wordt de Week van de Vooruitgang afgesloten, als in de dagen daarvoor verschillende activiteiten heb ben plaatsgevonden. Op 16 september begint op basisschool 't Noorderlicht een verkeersweek, op 17 september is er een symposium over openbaar vervoer en een dag later toont de Fietsersbond- transport trucs voor de fiets. redactie bevelanden/tholen I Stationspark 28 j Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 i E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie «Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet Www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur door Mieke van der Jagt KAPELLE - De afdeling Kapel- Ie van het Rode Kruis bestaat de ze maand vijftig jaar. Dat wordt zaterdag 25 september gevierd met een receptie en een vrijwilli- gersdag in De Vroone. Het wordt geen officieel gedoe. Voorzitter C. Bosman en secreta ris B. de Jong zijn het er roerend over eens: het imago van het Ro de Kruis moet nodig worden op gepoetst. De Jong: „Er is veel veranderd in die vijftig jaar. We zijn nog steeds een organisatie die steunt op giften en vrijwilligerswerk, maar het gaat veel moderner. Waar vroeger een provinciale kring functioneerde, is nu een districtsindeling gekomen. Wij zitten met Tholen, Reimerswaal, en Noord- en West-Beveland in het district Oosterschelde. De lij nen zijn daardoor veel korter. De vrijwilligersdag houden we voor het hele district. Voor men sen die met hetzelfde soort werk bezig zijn: EHBO-mensen, vrij willigers in het ouderenwerk, mensen die acties op touw zet ten voor projecten in het buiten land en collectanten." „Vroeger leek het altijd een beetje op een overheidsorganisatie", vindt Bosman. „De kringcommissaris zat naast de commissaris van de Koningin een bestuur van grote namen voor en hulpverleners lie pen in uniform. Dat is nu hele maal anders, maar het beeld staat kennelijk nog op het net vlies. De afdeling Kapelle be schouwt het ook als een wapen feit dat alle kinderen van groep acht in de gemeente Kapelle met een jeugd-EHBO-cliploma op zak van school gaan, ook de leerlingen van de zmlk-school. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Sint Gertrudis- kerk, 13.00-16.00 uur: Beklimming Pe perbus; Sint Gertrudiskerk, Stadhuis, voormalige Synagoge en de Gevangen poort, 13,00-16.30 uur: Opengesteld voor bezichtiging; GOES - Ambachtscentrum van de Hol- landsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstra tie oude ambachten; Wijkgebouw Jan Ligthart, Bergweg 12, 13.30 uur: Bingo-Middag; Nieuwe wijkgebouw De Spinne, achter de ZLM, 13.30-16.30 uur: Koersbal se nioren; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljartclub De Pit competitie; 14.00 uur: Uiteenlopen de activiteiten voor alle wao'ers; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen voor kinderen van 4-8 jaar; HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAPELLE -Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 09.30-11.30 uur Houtsnij- club; 13.30 uur Soos, biljarten;14.00uur: sjoelen; 14.00 uur: Ouderenkoor; Sportgebouw De Molenvaete',13,30 uur: Koersbal (gymzaal); KORTGENE - Gymzaal in de Bern- hardstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRABBENDIJKE Skeelerbaan, 19.00-21.00 uur: Skeeleren IJs-skeeler- vereniging; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal voor 50-plussers; KWADENDAMME - Kwekerij Het Groe ne Weegje, kwekerijtuin met siergras- sen, bamboes en vele andere planten, 10.00-17.00 uur: Geopend voor publiek; Berkenhof, Langeweegje 10a, 10.00-17.00 uur: Vlin dertuin, beelden van Anton Beijens en Wandeltuinen met orangerieplanten en waterpartijen geopend voor publiek; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; SINT-ANNALAND - VW Eiland Tho len, Einde Sluispolderweg, Haven 10, 13.00 uur: Natte Laarzentocht. Vooraf opgeven 0166-663771; SINT-MAARTENSDIJK Maartens- hof, 19.30 uur: Optreden Smalstads Mannenkoor; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoek weg, 14,00-16.00 uur: Jeugdsoos; VLAKE - Sequoiahof, 10.00-18.00 uur: Grote siertuin geopend voor publiek; WEMELDINGE Dorpscentrum De We- mel, 09.30 uur: Digitaal lokaal, Compu terochtend; 13.00 uur: Soos, biljarten, kaarten; 15.00 uur' Volksdansen; YERSEKE Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Rondvaart op Oosterschelde; Zorgcentrum Vredelust, 14.00 uur: repe titie ouderenkoor Vredelust; De Zaete, 16.00-17.00 uur: Volksdansen voor 50-plussers; Gymnastiekzaal, 20.00-21.00 uur: Gym nastiekvereniging VZOS. (Advertentie) activiteiten en het stimuleren van vrijwilligerswerk door jon geren. De gemeente stelt dat veel sportverenigingen een ge brek aan vrijwilligers hebben en dat de jeugd dat gat op kan vul len. Verder wordt er ingezet op een intensievere begeleiding van leerlingen die vroegtijdig en zon der diploma de school dreigen te verlaten en hun ouders. Nu komt een kwart van alle voortij dig schoolverlaters in de Ooster- schelderegio uit Reimerswaal. Dat is een onevenredig groot deel. Halogeen vloerlamp Incl. 300 watt staaflamp en 50 watt halogeen reflectorlamp. Hoogte 178 cm. Met dubbele dimmer. Draadloze telefoon type RX 6014 Niet afluisterbaar. Vele functies: o.a. handsfree, telefoonboek en standby tot 8 dagen. Fabrieksgarantie 1 jaar. Auto kinderzitje Gewicht van 9 tot 36 kg. Goedgekeurd volgens ECE R44/3 normering. Ook te gebruiken als kinderzitverhoger. Een jubileumkrant, die binnen kort huis-aan-huis wordt ver spreid wordt, helpt wellicht het beeld verbreden. Het Rode Kruis is er niet allen voor tenten en dekens, en de Henri Dunant. Het coördineert vrijwilligers werk als ouderenbezoek, tijd schriften-inzameling, hand- en spandiensten in verpleeg- en ver zorgingshuizen, komt in actie bij rampen en ongelukken en zorgt dat er EHBO'ers klaar staan bij wandeltochten, rock- concerten en sport-evenemen- ten. Daarnaast is er de voortdu rende opleiding, niet alleen van jeugd-EHBO'ers, maar vooral ook van de leden. Hun diploma blijft telkens maar twee jaar gel- dig. OOSTKAPELLE - Kinderen die in de maand september vijf, zes, of zeven jaar oud worden, kun nen hun verjaardag vieren in het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle. Daar vindt zaterdag 18 septem ber een groots verjaardagsfeest plaats. Er is muziek, spelletjes, een spe ciale verjaardagstaart, theater, een cadeautje voor de jarige en levende figuren uit Alice in Won derland. Verschillende verjaar dagsfeestjes worden samen ge vierd. Voordien aanmelden is wel gewenst. Genius 7 Digitale fotocamera 3,1 megapixels, 4x digitale zoom, 16 MB geheugen. Inclusief USB en TV kabel, batterijen en draagtasje. Fabrieksgarantie 2 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33