>zc Van Bach tot Queen 27 woensdag 8 september 2004 jonte muziekmix Brouwers- lavenconccrt u staat een geweldige brok jjjervaring op het podium als ■Schouwen-Duivelandse for- H2ue Catfish optreedt. De muzi- juien kunnen ieder bogen op lecennia ervaring. Als ze bij el- aar komen, levert de som daar heen boeiend concert op met ajun-muziek. oftewel opzwe- iende. traditionele feestmuziek ie opvalt door accordeon, viool 1 veelal Franstalige zang. Het allemaal te horen zaterdag tij- lens het Brouwers-Havencon- fctfish staat dan als slotact op et drijvende podium in het mid- lenvan de binnenhaven van Irouwershaven. Eerder die dag reedt deze groep ook al op in lenkzee bij het festival Muziek lumentaal. et Brouwers-Havenconcert sft zich in enkele jaren tijd en eigen plek verworven in de tealstad. Het heeft niet de allu- evan een Prinsengrachtconcert lAmsterdam, maar initiator inthon de Bruyn vond daarin lestijds wel zijn inspiratie ook ïBrouwershaven muziek van- i het water te laten weerklin- lajorettes let is De Bruyn en zijn compa- ien van Brassband Apollo weer jelukteen gevarieerd program- na samen te stellen. Het muzika- jfestïjn begint met een rond ing van drumband Apollo sa- nenmet de majorettes van Apol- nma. Terwijl de brassband con- «rteert vanaf het ponton wordt verhoging van de sfeer op de [ankerende boten de verlich- bg ontstoken. ïrvaring kan ook de band DD lot 5 niet worden ontzegd. De ijlleden zitten samen al rin de muziek, maar lat ze nog springlevend zijn, wil- enze bewijzen met hun swin gend repertoire aan jazz en Lxieland. Ali Pankow HetBrouwers-Havenconcert be gint om 20.30 uur en het optre- ienvan Catfish staat om 22.35 lurgepland in de haven van Irouwershaven. •-vvwi/ - -v "-x- v-b*-r*' - ^*8SS1 ..v.- - .vr"-, Het Nationaal Straatorkest Toos treedt op tijdens Muziek Monumentaal. A a latfish Er wordt een vuurge vecht tussen twee trombones op de tonen van een Jamesbond-the- ma beloofd. Ook zal de Toccata van Bach klinken en het publiek mag uit vol le borst meezingen bij Queen's Bohemian Rapso- dy. Het zijn onderdelen van het concert dat straat orkest Toos zaterdaga vond geeft in de Nieuwe Kerk in Zierikzee ter af sluiting van het festival Muziek Monumentaal. Toos was eerder in Zierikzee, tijdens de toenmalige toeris- tendagen, maar volgens Maar ten Hartog is dat al meer dan tien jaar geleden. Hoog tijd, vindt hij om de kennismaking te hernieuwen. Het Nationaal Straatorkest bestaat inmiddels achttien jaar. Het begon in 1986 als gelegenheidsgroepje voor de viering van Koninginnedag. „Dat pakte zo leuk uit, dat we er meteen een bevrijdingscon cert op 5 mei aan vast koppel den. Meteen daarop besloten we de groep te laten voortbestaan. Het was te mooi en had te veel potentie om het zomaar weer te stoppen", zegt Hartog. Hij be hoort tot de blazers van het eer ste uur. Tussentijds waren er wel wisselingen, maar de harde kern is gebleven. Er gelden heldere afspraken. Er wordt acht keer per jaar gerepe teerd en er worden tien concer ten gegeven. „Daar houden alle leden zich aan. Afspraak is af spraak en verder heeft iedereen zijn eigen (muzikale) bezighe den." Hartog vertelt dat de groep zonder dirigent speelt. Bij de repetities zorgen twee leden voor de organisatorische lei ding. Het plezier van musiceren staat hoog in het vaandel, maar tege lijkertijd wordt met geraffineer de arrangementen een hoog mu zikaal niveau nagestreefd. Het Nationaal Straatorkest treedt, getuige de naam, vooral op straat op. „Maar een optreden in een kerk is geen uitzondering en we vinden het bijzonder leuk in Zierikzee de afsluiting van Muziek Monumentaal te mogen zijn", aldus Maarten Hartog. Vooral omdat Toos met een re pertoire voor een breed publiek komt, heeft het bestuur van Mu ziek Monumentaal besloten geen entree te heffen. Belangstel lenden dienen wel een toegangs kaartje te halen bij het VW-kantoor in Zierikzee, want vol is vol. Voorafgaand daaraan zijn er za terdag gedurende de gehele dag in de binnenstad van Zierikzee optredens in het kader van Mu ziek Monumentaal, onder meer van: Takn'Djola, No Frontiers, Catfish, Rustende Moeders en Not James Dean. Ali Pankow Muziek Monumentaal in Zierik zee begint zaterdag om 11.00 uur en het afsluitende concert door Toos in de Nieuwe Kerk vangt om 20.00 uur aan. Het Zeeuws Archief in Middelburg neemt zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur deel aan de Open Monumenten dag 2004 onder de titel Merck toch hoe sterck. Speciaal voor deze dag is er Grenzen aan stad en land, een ex positie van Zeeuwse archiefschatten die gaan over verdediging. Tevens zijn de stijlkamers te bezichtigen van het 18de-eeuwse Van de Perrehuis, waarin de kantoren van het Zeeuws Archief zijn gehuisvest en die nor maal gesproken gesloten zijn voor het publiek. Op de eerste etage is een ex positie te zien van hedendaagse wer ken van de Zeeuwse kunstenaar Goof Remijn. In kattengalerie Alexandra in Zierik zee is tot en met 31 oktober werk te zien van leden en kunstenaars van de Belgische vereniging Felis in Arte. Het betreft verhalende portretten in olieverf en grafiek van Paula Ver duin, verhalende kattenportretten en grafiek van Martine Coppens, olie verf van Minouk, grafiek van Chateri- ne Noyer, acryl en beschilderde objec ten van Laurence Candido, portret ten in keramiek en gestileerde teke ningen van Chantal de Schauwer, acryl en olieverf van Sus en pastels en tekeningen van Hi 1de Rommelae- re. Geopend van donderdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur en donderdag ook van 18.30 tot 21.00 uur. Tot en met 10 oktober zijn in Galerie Esprit in Clinge schilderijen, beelden en keramiek te zien van negen Zeeuw se en zeven Belgische kunstenaars. Geopend van donderdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.30 uur en op donderdag bovendien van 19.00 tot 21.00 uur. Leen Tiebout uit Zierikzee exposeert tot 1 november in Leonardo's Pizza- ria in Scharendijke. Hij noemt zichzelf een zondagsschilder, schil dert voornamelijk landschappen en geeft zijn schilderijen graag een socia le bestemming. Dagelijks geopend, be halve maandag, van 17.00 tot 22.00 Gedurende de maand september zijn in museum 't Waskot in Wemeldinge merklappen uit 1892 en later, hand werken van vroeger en Lego uit de ja ren zestig te zien. Hoewel het mu seum normaal gesproken op woens dag en vrijdag geopend is van 10.00 tot 17.00 uur, is het komende zater dag (Open Monumentendag) even eens op deze tijden geopend en kan het ouderwetse spektakelspel Tonne tje Steken gespeeld worden. Donderdag opent de schrijver Her man Brusselmans de expositie Dutch Heroines in deWillem3 in Vlissingen. Eric van den Eisen en Ronald Giphart tonen in navolging van hun boek Heldinnen zo'n honderd foto werken van onder anderen Carice van Houten, Halina Reijn, Heieen van Royen, Birgit Schuurman en Syl- vana Simons. Verder is er de fotose rie Katja op Costa Rica, recente schil derijen van Barbara van den Berg over schoonheid en nieuw werk van Eric van Eisen 'lachende mensen'. Ge opend van donderdag tot en met zon dag van 12.00 tot 17.00 uur. Een tentoonstelling van werkstukken met als thema Jona is tot en met 30 september te zien in de Wandelkerk in Middelburg. Deze werden gemaakt naar aanleiding van het muziekspek takel Jona, de neezegger van het Wil lem Breuker Kollektief. Onder lei ding van Annemieke Visser, docente bij het MIKV, kwamen de werkstuk ken tot stand. Voorts is er een ten toonstelling van werk van cursisten van het MIKV in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg en één met werk van docenten op het Binnenplein van de Drvkkery in Middelburg (tot en met 3 oktober). De drie exposities worden donderdag om 16.00 uur ge opend in de Zeeuwse Bibliotheek door mevrouw D. Ie Due. De Wandel- kerk is van maandag tot en met vrij dag te bezoeken van 10.30 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Tot 24 september zijn in de Baron Chassé in Middelburg schilderijen en tekeningen te bewonderen van Sylvia Ansingh. Zij is in Middelburg gebo ren, maar opgegroeid in Engeland, waar zij afstudeerde aan een kunsta cademie. Dagelijks geopend van 13.00 tot 17.00 uur en zaterdag (Mo numentendag) van 10.00 tot 17.00 uur. Onder de titel Het andere anders ge zegd wordt religie in beeld gebracht op een expositie in de St. Eligiuskerk in Oostburg. Er is werk te zien van Antoinette Donkers Dekker, Inge Koenen, Omer Gielliet, Jan Goossen In de kerk in 's-Heer Abtskerke wordt zaterdag en zondag een iconen tentoonstelling gehouden. en Ton Koops. De tentoonstelling wordt vrijdag om 16.30 uur geopend en is verder te zien op zaterdag 11 en vrijdag 24 september. Zaterdag is de Grote of Sint Nicolaas- kerk in Brouwershaven van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Men kan dan on der meer de slinger van Foucoult en de orgelkas uit 1557 bewonderen, evenals een expositie van kunstwer ken gewijd aan de dood. Om 14.00 en om 15.00 uur geeft het Schouws Ka merkoor onder leiding van Sietse van Wijgerden een kort concert. Ineke Otte houdt twee dagen een ate lier expositie op het adres 's-Heer Els- dorpweg 39 in Goes. Beelden, multip les, sieraden, grafkunst en buitenbeel- den zijn vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 18,00 uur te bezichtigen. Zaterdag tijdens Open Monumenten dag zijn de volgende boegbeelden ge opend: Stads- en Commeciewerf (met de hoogaars De Vrouwe Adriana) in Zierikzee (13.00 tot 17.00 uur), het Zeeuws martitiem muZEEum in Vlis singen (10.00 tot 18.00 uur) en de Al- cyon die bij de timmerfabriek De Schelde in Vlissingen ligt (10.00 tot 17.00 uur). Op Open Monumentendag wordt za terdag en zondag een iconententoon stelling gehouden in de kerk van 's-Heer Abtskerke. Het betreft werk van de in Arnemuiden wonende kun stenares Ludmila Kalmaeva uit Wit-Rusland, die, naast eigentijds werk, traditioneel Russische iconen maakt, en van de Zeeuwse kunstena res Ilona Schmit uit Kattendijke, die geïnspireerd raakte door een work shop van Ludmila, maar een geheel ei gen stijl ontwikkelde. Zaterdag te zien van 10.00 tot 17.00 uur en zon dag van 13.00 tot 17.00 uur. In Bergen op Zoom wordt weer een frisse start gemaakt met de galerie zondagen. Van 14.00 tot 17.00 uur kan men komende zondag weer te recht in stuART Galerie, galerie Govert van Dijck, Kunstuitleen Ar totheek 18 en galerie De Mollegan- gen. ROTTERDAM Open Monumentendag 2004. Thema Verdedigingswerken. Het Mari niersmuseum, Oorlopgs- en verzet- museum en verder Fort Hoek van Holland, Atlantikwallmuseum en de bunkers in Hoek van Holland zullen centraal staan in het programma. Di verse locaties - 10.00-17.00 uur. Wereldmuseum Rotterdam: t/m 7 no vember - De erfenis van slavernij; t/m 10 oktober - Geweven Goud, tex tiel van Sumatra. Museum Boijmans Van Beuningen: t/m 26 september - Terug uit Kiev. Tekeningen van Duitse meesters; t/m 26 september - Holbein, Baldung en Beham. Duitse meestertekeningen. Ned. Architectuurinstituut: t/m 26 september - Distributie Postkan toren; t/m 3 oktober - De Jaren Ze ventig; t/m 3 oktober - Sternet; t/m 3 oktober - Woonerven en Zitkuilen. Museum Het Schielandshuis: t/m 31 oktober - Katendrecht; t/m 19 decem ber - Meesters van Middelland; t/m 31 mei 2005 - Schoppen tegen het Ge zag; t/m 10 oktober - Kleurrijke Kin deren. Nederlands Fotomuseum: t/m 12 sep tember - Snapshots t/m 12 september - Gemengd bedrijf; t/m 12 september - Mikkel McAlinden. Chabot Museum: t/m 26 september - Villa Müller. Maritiem Museum Rotterdam: t/m 10 oktober - Van Keulen - twee eeuwen in kaarten; t/m 7 november - Varen in Indië. ANTWERPEN. KMSK: tot 12 september - Copyright Rubens. Rockoxhuis: tot 12 september - Ru bens in zwart en wit. Museum Plantin-Moretus: tot 12 sep tember - Rubens en de boekillustratie/Zomer van de Rubens Grafiek. GENT Museum Dr. Guislain: tot 14 septem ber - Art en Marge, de Collectie; tot 27 september - De rest van de wereld. Design Museum gent: tot 20 septem ber - Scandinavion Design. MIAT: tot 26 september, De geschie denis van de auto in miniatuur. SMAK: tot 24 oktober: Kunst nu - Mark Outjens. Kunsthal Sint-Pietersabdij: tot 11 no vember - Allison. Het geheim van de gevallen engelen; tot 16 november - Bart Van Leuven, foto's. Huis van Alijn: tot 14 november - De passie voor het circusleven. BRUGGE Bruggemuseum Archeologie en Mem- lingmuseum: za. en zo. Van nature een monument, in het kader Open Mo numentendagen. Guido Gezelle Museum: tot 12 sep tember - Verbeelde Poëzie II. H. Magdalenakerk: tot 30 september - Hemelse Geuren, geurproject. Groeningemuseum: tot 3 oktober: Ge- linkt aan het project Een Ensor voor Brugge. Oud Sint-Jan: tot 12 september - Da- li, Grafisch werk. Museum O. -L-. Vrouwe ter Potterie: tot 18 oktober - 700 jaar Blindekens- processie. Arentshuis: tot 24 oktober - Wandel routeproject Dubbeltentoonstel ling: Te Wapen! Heraldiek. 8 t/m 14 september WOENSDAG Festivalband De ZNF-festivalband geeft jongeren de ruimte. Annika Boxhoom (zang) en Bart Lybeert (gitaar) brengen sa men met de festivalband een programma met ska en reggea. Ze komen uit de band Groover. •Abdijplein, Middelburg, 20.00 uur De Oranje Kasuaris Het toneelstuk De Oranje Kasuaris gaat over Maurits en 01- denbarnevelt. Het stuk werd geschreven door Nirav Christophe en geregis seerd door Vincent van den Elshout. De hoofdrollen worden gespeeld door Jakob Beks en Herman Verbeeck. •Markt, IJzendijke, 20.15 uur De Eend Variaties De Eend Variaties is een theaterduet bij de praathuisjes. Dit stuk wordt gespeeld door Bert André en Bram Kwekke- boom en is geschreven door David Mamet. Regie: Han Kerck- hoffs. Prof. dr. Johan Callens houdt vanavond (19.30 uur) in de kloostergangen van de Abdij een lezing over dit stuk. •Haven, Bruinisse, 20.30 uur Sweetheart Come De opera Sweetheart Come is een ode aan de oceaan. Marjolein Bierens maakte de tekstbewerking en dee muziek is van Mariecke van der Linden, die ook regisseert. Donder dag is er om 19.30 uur in de kloostergangen van de Abdij een gesprek met Van der Linden over Sweethaert Come. •Zeedijk, Westkapelle, 20.30 uur Desafinado In eet-café Desafinado zijn er regelmatig concerten. Op het programma staat een optreden van zanger, liedjes schrijver en awardwinnaar Russell Bartlett. In de jaren tach tig was hij lid van verschillende rockbands. Hij schrijft door dachte teksten en componeert pakkende melodieën. •Eet-café Desafinado, Middelburg, 21.00 uur Stuurbaard Bakkebaard De groep Stuurbaard Bakkebaard brengt nederblues. Drie voormalige straatmuzikanten brengen met contrabas, fanfaretrommel en gekke muzikale attributen een menge ling van blues, chanson en Tom Waits-achtige gruizigheid. •Abdijplein, Middelburg, 21.30 uur Beeldbeschrijving Beeldbeschrijving is een monoloog van Heiner Müller. De installatie van beeldend kunstenaar Piet Dieleman is te vens de speelplek voor deze monoloog uit 1984, die wordt ge speeld door de Vlaamse actrice Chris Thys. Prof. dr. L van den Dries houdt om 19.30 uur een lezing over Heiner Müller en Beeldbeschrijving in de kloostergangen van de Abdij. •Abdijplein, Middelburg, 23.00 uur DONDERDAG Muziek Monumentaal Mang's Maskentheater treedt op in het kader van Muziek Monumentaal. Deze theatergroep op stelten is driemaal te zien rond Haven plein, Schuithaven en het directe centrum. •Centrum e.o., Zierikzee, 11.00,12.30 en 14.00 uur Lange Jan Project Een miniconcert past in het kader van 't Lange Jan Project. Deze keer voor rekening van Rudi de Munck op orgel. •Koorkerk, Middelburg, 15.00 uur Festivalband De ZNF-festivalband geeft jongeren de ruimte. Michael en Sergio, twee rappers/dansers uit de groep Urban Vision, spelen nu live met de festivalband. •Abdijplein, Middelburg, 20.00 uur Luctor et Emergo Muziekvereniging Luctor et Emergo geeft een concert. De Zoutelandse vereniging staat o.l.v. dirigent Ad Stroo. •Catharinakerk, Zoutelande, 20.00 uur Diep in het Bos Het muziek Lod brengt de voorstelling Diep in het Bos. Zeven jonge vrouwen zingen a capella over alle mogelijke gruwel waaraan de mens kan blootstaan. Tekst en regie zijn van Eric De Volder en compositie en muzikale leiding van Dick van der Harst. •Poelbos, Goes, 20.15 uur De Oranje Kasuaris Het toneelstuk De Oranje Kasuaris gaat over Maurits en Ol- denbarnevelt. Zie woensdag. •Markt, IJzendijke, 20.15 uur De Eend Variaties De Eend Variaties is een theaterduet bij de praathuisjes. Zie woensdag. •Haven, Paal, 20.30 uur KlezmicnoiZ De Antwerpse groep KlezmicnoiZ kiest bewust voor klez- mer. De filosofie achter hun muziek is er één van respect en inle ving. Het repertoire bestaat hoofdzakelijk uit Jiddische Oost-Europese muziek •Abdijplein, Middelburg, 21.30 uur Nacht van de Romantiek De 19de eeuw staat centraal in de Nacht van de Romantiek. De sopraan Marijke Nieuwenweg uit Numansdorp zal met Mar van der Veer aan de piano een groot aantal liederen van componisten als Schubert, Schumann en Mendelssohn ver tolken. Er worden schilderijen uit de Duitse romantiek ge projecteerd en ook beeldende en literaire kunsten krijgen aandacht. Gids door de tijd van de Romantiek is Hans Er- brink, leraar Duits. Verder verleent Rinus Verhage medewer king op orgel. •Nieuwe Kerk, Zierikzee, 22.00 uur Beeldbeschrijving Beeldbeschrijving is een monoloog van Heiner Müller. Zie woensdag. •Abdijplein, Middelburg, 23.00 uur VRIJDAG Het Bedrijf v/h Het Bedrijf v/h brengt de heemtuin op een bijzondere ma nier tot leven. Het Bedrijf v/h is een beeldend-muziek-theatergezelschap uit Nieuw- en St. Joosland. Aansluitend op de binnenexposi- tie Alice in Wonderland wordt de toeschouwer naar buiten meegenomen door de familie Houtma, een aantal karakterfi guren uit de de verbeelding van Alice. •Zeeuws Biologisch Museum, Oostkapelle, 10.30, 13.30 en 15.15 uur Gem De Utrechtse formatie Gem treedt tweemal op. De groep brengt onversneden rock roll en beschikt inmid dels over een eigen gezicht. •De Waterput, Middelburg, 15.30 uur •De Waterput, Bergen op Zoom, 17.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 27