nl PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Bonden staken elk overleg Zware strijd in Sadr City Ondernemer Kinderen aan zet! Tankauto kantelt op Middelburgse kruising Kokkelvissers in mineur rouw van 85 mis verkracht lustitie Curasao takt Godett op FNV, CNV en MHP bereiden zich voor op acties Beyers Naudee overleden Terneuzen overklast Kloetinge Het Europees Hof van Justitie heeft bepaald dat in een ge bied waar de Habitatrichtlijn geldt, ook bedrijfsactivitei ten die al langer werden uitgevoerd, aan stren ge regels moeten voldoen. Dat zit de mechani sche kokkelvisserij in de Waddenzee dwars. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 18 en 19; Kunst: 21, 22, 23 en 24; Uit: 27, 28 en 29 (Advertentie) KIDS.KENNISNET.HL (Advertentie) Vandaag wordt bij u bezorgd: INFORMATIEBLAD VOOR ONDERNEMERS IN ZUIDWEST-NEDERLAND Heeft u de Ondernemer niet ontvangen? Bel gratis met Lezersservice: 0800 - 0235444 KRANT VOOR ZE ELAND Weet «mat de Zeeuwen beweegt Vijf weken voor 14,50 8m ik toe in afschrijving van mijn I I I I I I I I I I PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In de colofon treft u nadere informatie aan 711688"555530" I Noteert u mij voor een proef abonnement van 5 weken voor 14,50 Ik geef daarbij éénmalig toestem ming voor automatische incasso van onderstaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig binnen zes maanden) mij voor een abon nement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automati sche incasso 19,45). Cl per kwartaal met automa tische incasso 56,60). O per jaar met automatische incasso 217,00). Stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis: Ei 0800 - 0 231 231 Zonnig w een zonnige en warme dag met maxima rond 23 graden en een matige noordenwind, kracht 4, 6e jaargang no. 212 iensdag 8 september 2004 nummer 1,20 Oranje klaar voor duel met de Tsjechen internet: www.pzc.nl MOVEN - Een 85-jarige mm uit Eindhoven is in de (ht van maandag op dinsdag haar woning overvallen en fkracht. lie mannen kwamen rond mid- macht via de achterdeur naar pnen toen de vrouw deze juist slot wilde doen. Ze duwden ar hardhandig de woonkamer i en gingen op zoek naar geld. g van de mannen vergreep 4aan de vrouw. Het slachtof- i is voor onderzoek naar het kenhuis gebracht. GPD andtekeningen egen afschaffen rijze kentekens IENHAAG - Een ondernemers- kjat*heeft gisteren meer u vijftienduizend bezwaar- hriften tegen de afschaffing an het grijze kenteken aangebo- aiaan de Tweede Kamer. idememersorganisatie MKB federland en landbouworgani- tieLTO hopen erop dat de Ka- ier het plan van het kabinet jkkeert om het belastingvoor- slvoor bedrijfswagens af te haffen. !L< de grijze kentekens verdwij- tn, dan gaan bedrijven tussen etien- en vijftienduizend euro Eer betalen voor de aanschaf an een bedrijfsauto. Bovendien [ijgt de Wegenbelasting met ge- iddeld duizend euro per jaar. Vooral kleinere bedrijven, zo- Saannemers, schilders en bak ers moeten nu ruim winst ma len om de hogere kosten te be- ppen", zegt een woordvoer- irvanMKB-Nederland. GPD ipaans noodweer vervalt ook lederlanders ÏMAGONA - De ANWB |itcft gisteren dertig meldingen tan Nederlandse vakantiegan- rc ontvangen, nadat campings ten zuiden van Tarragona in het noordoosten van Spanje door he rige regenval waren ondergelo- Nn, Volgens de toeristenbond aakte niemand van de Neder- anders gewond. let merendeel van de klachten ham van een camping in een dal in Tarragona. Auto's en cara- rans liepen schade op. Het wa ar op de camping stond nog te aoog om alle voertuigen weg te alen. Üj de regenval van gisteren wamen grote gebieden in Span- eonder water te staan. In het «orden en oosten van het land raren verscheidene gemeenten Jet duizenden inwoners van de uitenwereld afgesloten, a de straten van het plaatsje lortes stond het water een me er hoog. In korte tijd viel er üeer dan 130 millimeter regen, 'oorgaande wegen in de omge ving moesten worden afgesloten regens de overstromingen, hj Tarragona worden drie men en vermist. Ze zaten in een au- o die door een kolkende water massa werd meegesleurd. Brand- reerheden konden net op tijd indere automobilisten uit hun voertuigen redden. ANP Willemstad - Het om op cu- ^ao heeft gisteren Anthony Godett, partijleider van de FOL, gearresteerd. Godett wordt er ran verdacht dat hij lid is van wn criminele organisatie. Daarnaast zou Godett betrok ken zijn bij onwettige handelin gen van zijn partijgenoot Ben Komproe, toen deze nog minis- fer van Justitie was. Godett werd in juli door het ge- Kehtshof al veroordeeld tot vijf hen maanden celstraf, waarvan yijf voorwaardelijk, wegens om koping, valsheid in geschrifte en oetvvitwassen van geld. Doordat deze zaak al speelde 'oen hij vorig jaar de verkiezin- gen won, kon Godett toen geen 'premier van de Nederlandse An- ""en worden. ANP Pagina 3 'ex-minister Komproe gearresteerd van onze redactie binnenland DEN HAAG - De FNV, CNV en MHP schorten al het overleg met werkgevers en het kabinet op. Vanaf maandag tot en met de gro te vakbondsdemonstratie op 2 oktober in Amsterdam voert de vakbeweging geen CAO-overleg meer. De vakbondsleiders De Waal (FNV). Terpstra (CNV) en Ver hoeven (MHP) maakten gisteren in Den Haag bekend dat zij op centraal niveau het overleg stil leggen. Hun oproep aan de bon den hetzelfde te doen op onder- nemings- en bedrijfstakniveau vond breed gehoor. „We hebben vergaderd tot we er suf van werden. Op het moment dat er niet naar je geluisterd wordt, niet door de werkgevers en niet door het kabinet, houdt het een keer op", zei De Waal. Volgens Terpstra hebben vak bondsbestuurders en de leden nu alle tijd om acties te organise ren. Ambtenaren Minister De Geus van Sociale Zaken noemde de keus van de vakbeweging 'jammer'. Volgens de CDA-bewindsman was de stap 'niet nodig geweest'. De aankondiging van het staken van het overleg was precies op de eerste dag dat minister Rem- kes van Binnenlandse Zaken in onderhandeling ging met de bon den over een nieuwe CAO voor de 120.000 rijksambtenaren. Volgens voorzitter Snoey van de AbvaKabo FNV wordt ook dat overleg volgende week stilge legd. Volgens haar wordt alleen nog met werkgevers gesproken in noodgevallen. Werkgeversorganisatie AWVN vindt het 'jammer' dat het CAO-overleg nu stilligt. Maar daar kan zij zich nog iets bij voorstellen, omdat dossiers als prepensioen problemen opleve ren. Zij ziet echter geen reden ook het overleg binnen onderne mingen over bijvoorbeeld roos ters en het ziekteverzuim te sta ken. De AWVN keurt het ook af dat het reguliere overleg in besturen van onder meer pensioenfond sen niet doorgaat. ANP pagina 15 bonden maken vertraging goed met bolus en friet De blanke predikant C.F. Beyers Naudee, de belang rijkste en eerste criticus van de Apartheid in Zuid-Afrika, is gisteren op 89-jarige leeftijd in Johan nesburg overleden. Beyers Naudee leidde met bis schop Desmond Tutu en ds. Allan Boesak het verzet te gen de door de kerken gesteun de Apartheid. het wegdek schoon, nadat een gekantelde tankwagen een kleine hoeveelheid diesel had verloren; van de lading brandgevaarlijk butyleen was foto Lex de Meester De brandweer spoot gisteravond niets gelekt. door Ron Maqnée MIDDELBURG - Een tankauto met 21 ton van het brandgevaar lijke butyleen is gisteravond ge kanteld op het kruispunt van de Poelendaelesingel en de Nieuwe Vlissingseweg in Middelburg. De 25-jarige chauffeur uit Dor drecht raakte lichtgewond. Om wonenden moesten uit hun hui zen worden geëvacueerd. de gemeente in sporthal De Voorborch. Zo'n twintig omwo nenden maakten van deze moge lijkheid gebruik. Burgemeester K. Schouwenaar van Middel burg kwam poolshoogte nemen bij de plek van het ongeval. Hij beklemtoonde dat het gemeente lijke rampenplan niet in wer king is gesteld. De gemeente stel de het nummer 0118-675000 open voor meer informatie over het ongeluk. Gisteravond laat werd in over leg met een berger besloten hoe er met de gekantelde tankwagen zou worden omgegaan. Het plan was, de container los te maken van de oplegger en hem op een andere vrachtwagen te leggen. Dat zou in de loop van de nacht gebeuren. De geëvacueerde om wonenden zouden pas daarna naar huis kunnen. Even na acht uur kantelde de vrachtwagen met oplegger. Technisch onderzoek wees uit dat de chauffeur te hard reed; hij probeerde de bocht met rond de 50 kilometer per uur te ne men. De chauffeur wist zelf de cabine van de truck te verlaten. Hij is met schaafwonden naar het zie kenhuis van Vlissingen overge bracht. Direct ontploffingsge vaar was er niet. Uit de combina tie lekte geen butyleen. Wel ver loor de truck een kleine hoeveel heid diesel. De brandweer heeft het wegdek schoongespoten. De vrachtwagen vervoerde zijn lading in een zogeheten tankcon tainer, een constructie waarbij de container in een stalen con structie is vervat waardoor de kans op lekkage gering is. Direct na het ongeval zette de politie de wijde omgeving af. Het verkeer vanuit Vlissingen werd via de Stromenweg omge leid, het verkeer vanuit Schroe- weg werd langs Het Groene Woud geleid. Evacuatie Omwonenden in een straal van honderd a honderdvijftig meter van de gekantelde vrachtwagen werden uit voorzorg geëvacu eerd. Zij werden opgevangen door vrienden of familie of door van onze redactie buitenland BAGDAD - De strijd in de sjiiti- sche verzetshaard Sadr City in de Iraakse hoofdstad Bagdad is gisteren in alle felheid voortge zet. Het gaat om de zwaarste ge vechten in de wijk sinds april. Bij de jacht van Amerikaanse militairen op opstandelingen in het belangrijkste sjiitische woongebied van de Iraakse hoofdstad kwamen zeker veer tig mensen om het leven. Vol gens het ministerie van Volksge zondheid vielen er ook ruim 170 gewonden door de strijd, die maandag losbarstte. Gisteroch tend werden er in 2,5 uur tijd vijftien doden geteld. Bolwerk Volgens waarnemers lijkt het sjiitische verzet zich van de hei lige stad Najaf naar Saclr City te hebben verplaatst. Najaf gold als bolwerk van de radicale sjii tische geestelijke Muqtada al Sadr. Diens militie voert al maanden strijd tegen de Ameri kanen. Een zegsman van de gees telijke zei dat de voortdurende Amerikaanse militaire invallen in het arme stadsdeel, waar on geveer twee miljoen sjiieten wo nen, het geweld veroorzaken. Volgens hem hebben zijn strij- konvooi met daarin de politicus langs reed. Enkele omstanders kwamen om en verscheidene an deren raakten gewond. Ontvoering Een groep gewapende mannen heeft in Bagdad twee Italiaanse vrouwen en twee Irakezen ont voerd uit hun kantoor in het cen trum van de stad. Nog geen en kele groepering heeft de verant woordelijkheid voor de ontvoe ring opgeëist. De Italiaansen werken voor de hulporganisatie 'Un ponte per Baghdad' (Een Brug naar Bag dad). Volgens een zegsvrouw van de organisatie gaat het om Simona Pari (29) uit Rimini en Simona Torretta (27) uit Rome. De ontvoerde Irakezen zijn een ingenieur die werkt voor Un Ponte per Baghdad en een vrouw die werkt voor de Itali aanse organisatie Intersos. De namen van beide Irakezen zijn niet bekendgemaakt. Ongeveer twintig gewapende mannen be stormden het gebouw waar de hulporganisatie is gehuisvest. Zij sleepten de gijzelaars vol gens ooggetuigen aan hun haren naar gereedstaande auto's. ANP/AFP/DPA/RTR pagina 5 schietincident voor Britse rechter ders 'geen andere keuze dan het vuur te beantwoorden'. Het aantal Amerikaanse militai ren dat in Irak stierf, heeft giste ren de duizend bereikt. In het westen van Bagdad werd giste ren een agent van de militaire politie doodgeschoten. Gister ochtend maakten de Amerikaan se strijdkrachten in Irak bekend dat een dag eerder in Bagdad en Mosul vier militairen de dood hadden gevonden. Door een zelfmoordaanslag bij Fallujah waren die dag ook al ze ven mariniers gedood. Via een is lamitische internetsite die in ver band wordt gebracht met de ter rorist Al Zarqawi, werd de ver antwoordelijkheid voor de aan slag opgeëist. Gisteren voerden de Amerikanen met tanks en vliegtuigen weer een aanval op Fallujah uit. De gouverneur van Bagdad, Ali al Haidari, overleefde gisteren ongedeerd een aanslag. Onbe kenden openden in het westen van de hoofdstad het vuur en lie ten een bom ontploffen toen een De Italiaanse hulpverleensters Simona Pari (1) en Simona Torretta (r) zijn gisteren gegijzeld in Bagdad. foto's RTR Muzikale metamorfosen op Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen Terneuzen verzekerde zich gisteravond van een plaats in de volgende ronde van de bekercompetitie door een riante overwinning op Kloetinge (7-2). De twee Zeeuwse eersteklassers maakten er een zeer attrac tieve wedstrijd van met Ter neuzen veruit als best spe lende ploeg. Kloetinge nam eerst nog wel een 2-0-voor- sprong, maar het vuur was snel gedoofd. Daarna was Terneuzen heer en mees- Q ter. f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1