Plan voor hulpteams op scholen PZC 404040 Reimerswaal heet 21.000ste welkom 0 SPORTIEF TYPE? Jeugdbeleid Reimerswaal Vrijwilligers Theater lezers schrijven Bunkers weg voor huizen Ruim i op de 3 Nederlanders krijgt kanker Z O (4 jij 2 <IN MOORcj döQjV VOOR ^>V kRAAcl BONTff* Auto Glascollectie van Het Huis. woensdag 8 September 2004 vv 1 door Rob Paardekam KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal heeft plannen om consultatieteams in te zetten op de basisscholen. Zo moeten kin deren met sociaal-emotionele problemen al in een vroeg sta dium worden geholpen. De wens tot het oprichten van consultatieteams staat beschre ven in de nota 'lokaal jeugdbe leid Reimerswaal'. De gemeente wil de teams op stellen in samenwerking met de GGD en het Algemeen Maat schappelijk Werk. In Goes wor den ze al sinds 2000 ingezet. Met succes, want inmiddels doen alle basisscholen mee. De teams bestaan daar uit interne begeleiders van de scholen, een jeugdarts van de GGD, een maatschappelijk werker en ie mand van het RPCZ. Deze mensen vangen kinderen met problemen in een zo vroeg mogelijk stadium op en kunnen ze, als het nodig is, doorverwij zen naar instanties zoals het Ria- gg, Ithaka of het opvoedbureau. De gemeente Reimerswaal heeft de basisscholen gepolst en die MIDDELBURG - Vrijwilligers organisaties presenteren zich za terdag op de Markt in Middel burg. Tijdens de vijfde vrijwilligers- markt laten ze zien wat ze doen en wat voor werk ze in de aan bieding hebben. Op de markt is een aantal optredens, bijvoor beeld van djembé groep Hard slag. De vrij willi gersmarkt duurt van 11.00 tot 16.00 uur. blijken allemaal geïnteresseerd te zijn. Daarom wordt het idee de komende tijd verder uitge werkt. Modegril Uit de nota blijkt ook dat de ge meente weinig ziet in het oprich ten van een jongerenraad. „Dat is een modegril", verklaart bur gemeester A. Verbree. Hij denkt niet dat een raad met een paar kinderen uit elk dorp veel bijdraagt aan een betere jeugdparticipatie. „Bovendien komen in zo'n raad vaak jon gens en meiden van het vwo te recht en dat zijn over het alge meen juist niet de kinderen die we willen bereiken." De gemeente wil de manier waarop ze nu te werk gaat verbe teren. Dat wil zeggen: naar de betreffende jeugd toe gaan als daar een aanleiding voor is. Er wordt momenteel gewerkt aan een nota over jeugdparticipatie, waarin het toekomstige beleid uitgebreid wordt beschreven. Andere aandachtspunten die in de nota over het jeugdbeleid staan beschreven, zijn het bevor deren van cultuurparticipatie, bibliotheekbezoek, sportieve ac tiviteiten en het stimuleren van vrijwilligerswerk door jongeren. De gemeente stelt dat veel sport verenigingen een gebrek aan vrijwilligers hebben en dat de jeugd dat gat op kan vullen. Verder wordt er ingezet op een intensievere begeleiding van leerlingen die vroegtijdig en zon der diploma de school dreigen te verlaten en hun ouders. Nu komt een kwart van alle voortij dig schoolverlaters in de Ooster- schelderegio uit Reimerswaal. Dat is een onevenredig groot deel. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZc, schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De rest tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrift Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen wor niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Hof van Tange, vlakbij hel, sis centrum, een perfecte zou zijn geweest zonder del dige overlast. Begrijpelijk; wethouder van 't Westeinde,! deze 'riekende' affaire g« heeft, geen uitspraken u doet over een haalbare oji veringsdatum, laat staan n een redelijke eindprijs. Na dei ooglijke kolossen als Stads-! terschap- en Rijkswaters!; kantoor (een passenc voor een Aquariumvereni^ is het te hopen dat het 'Ste Tijdperk' nu eindelijk g wordt afgesloten in Middelba Geniet maar bouw met mate, Het is te hopen dat er in de ron kende en borrelende zand wa terput, de plaats waar B&W eens hopen dat het Middelburg se Theater zal verrijzen, een pit tige goudader wordt aange boord die in de toekomst als ga rantie kan dienen voor de hoog te van de onroerend goed/ zaak belasting voor de Middelbur gers. Nog steeds is het voor ve len onbegrijpelijk dat er ooit ge kozen is voor deze plek. Een lo catie waar men nu probeert om dit kostbare 'prestige project', met bloed, zweet en tranen, bo ven water te krijgen. Een plaats tussen smalle straatjes en slecht bereikbaar, terwijl nota bene het strategisch prima gelegen Tjerk Westertt Populierenlan door Rob Paardekam KRUININGEN - Op 2 juni werd Anne Cabboort uit Kruiningen geboren. Nu worden er wel va ker baby's geboren, maar deze was extra bijzonder: het kleine meisje is de 21.000ste inwoner van de gemeente Reimerswaal. Gisteren werd ze in het zonnetje gezet, al heeft ze daar zelf wei nig van gemerkt, omdat ze lek ker lag te slapen. Haar ouders waren daarentegen erg in hun nopjes met de feestelijke ont vangst op het gemeentehuis. „Het is een leuke afsluiting van een moeilijke periode", zei moe der Eveline Cabboort. Haar eer ste kindje werd op 2 juni gebo ren in het Universitair Zieken huis in Antwerpen, zo'n elf we ken te vroeg. De eerste weken waren kritiek en de baby onderging zelfs een paar operaties. „Ze woog bij haar geboorte maar 1300 gram", zegt vader Gerben. „Maar geluk kig is het allemaal goed ge men. Al was het heen en k pendelen naar Antwerpen,! ker met die werkzaamheden^ de Ring, af en toe behoort zwaar." Anne en haar ouders kr de gemeente een aandeni voor aan de muur, een p met Reimerswaalse produö en een knuffelbeer die e T-shirt draagt met de t ben de 21.000ste inwoner n Reimerswaal'. Het meisje werd op al o gustus ingeschreven bij dek gerlijke stand, maar de gems te heeft bewust even gewat met de huldiging. „We 1 het meteen kunnen doen",! wethouder John Jansen, „i we dachten: straks overlijden; een paar mensen en zakkeni weer onder de 21.000. Dank; nen we voor de tweede keers 21.000ste inwoner in het a tje zetten." Wat de wethoco betreft, gaat Reimerswaal nui naar de 22.000. De sloop van de bunkers, waarvan er volgens kenner B. Muller één heel bijzonder is, kwam voor de Stichting Bunkerbehoud volledig uit de lucht vallen. foto Peter Nicolai door Raymond de Frel BRESKENS - Twee bunkers, één op het ter rein van aannemersbedrijf Vermeulen BV in Breskens en één op het terrein van de buur man, een akkerbouwer, worden momenteel gesloopt. Woningstichting Zeeuwsch-Vlaan- deren wil het terrein een woonbestemming geven. Sloop- en verwerkingsbedrijf Sagro kreeg op 12 juli een sloopvergunning van de ge meente Sluis voor het verwijderen van de bunkers aan de Oude Rijksweg (nabij sport park Baersande). „Vervolgens kon er zes we ken lang bezwaar worden gemaakt, maar er zijn geen reacties binnengekomen", laat ge meentewoordvoerder A. Dierikx weten. De Woningstichting Zeeuws - Vlaanderen heeft de grond van Vermeulen en een akkerbou wer (direct naast het terrein van het aanne mersbedrijf) aangekocht, met de bedoeling er in de toekomst een woonbestemming aan te geven. „Daar kun je vooralsnog van alles bij bedenken. Er zijn allerlei woonvoimen mogelijk en ook het uitgeven van kavels be hoort tot de mogelijkheden", reageert direc teur J. de Rechter van de Woningstichting Zeeuwsch-Vlaanderen. vIn eerste instantie wordt gedacht aan woningbouw op de grond van Vermeulen, daama komt bebou wing op het tweede terrein aan de orde. „Op het eerste terrein voorzie ik woningruimte voor ongeveer twintig mensen. Over het an dere stuk grond doe ik nog geen uitspraken. Wij zijn bezig met de nieuwbouw van een complex op het voormalige Crusonterrein in Breskens, waar onder andere intramurale en extramurale zorg, koopappartementen en huisartsenpraktijken onder één dak ko men. Daar hebben wij veel onrendabel geld ingestopt, om zo de huren laag te kunnen houden. Maar op een gegeven moment is de beurs leeg, dus willen wij op deze manier in komsten genereren", aldus De Rechter. Middelburger B. Muller, die vorig jaar een boek over de bunkers in Breskens uitbracht, is ontstemd over de sloop van de twee bun kers. „Dit komt heel koud op mijn dak vallen. Ik heb nergens gelezen dat je bezwaar kon ma ken. Eén van die twee bunkers - beide date ren uit 1943 - heeft een koepel. Er zijn maar twee van dit soort bunkers in Europa: één in Vlissingen - maar die is nauwelijks zicht baar - en één in Breskens, die weliswaar op privé-terrein staat maar goed toegankelijk is. Spil Bovendien was deze bunker spil in de verde digingswerken", weet Muller. Voor advi seur H. Sakkers van de Stichting Bunkerbe houd komt het nieuws als een donderslag bij heldere hemel. „We waren in overleg met de gemeente Sluis over wat er in de toe komst met de bunkers zou kunnen gebeu ren. Wij zijn daarom erg teleurgesteld. Ik vind dit ook een dom besluit, want deze bun kers zijn echt toeristische blikvangers." De Stichting Bunkerbehoud zocht gisteren contact met wethouder L. Kamphuis. Die zegt op zijn beurt ook verrast te zijn over de gang van zaken. Vandaag zoekt hij uit hoe de vork precies in de steel zit. Specsavers roept al jaren dat de bril- prijzen in Nederland veel lager kunnen. Wij introduceerden al complete brillen, TNS NIPO Brillenbarometer dus inclusief standaard enkelvoudige glazen, vanaf €39. Maar ook voor alle andere brillen betaalt u bij Specsavers veel minder dan gemiddeld. Zelfs uit een groot onderzoek blijkt dat de prijs van een complete bril bij Specsavers gemiddeld 48% lager ligt dan de gemiddelde brilprijs in Nederland. Dat is bijna de helft! Dat Specsavers zo voordelig is, valt eenvoudig te verklaren. Met honderden winkels in heel Europa kunnen we grootschalig, en dus heel voordelig, inkopen. Tegelijkertijd kunnen we door onze omvang de hoogste eisen stellen aan onze leveranciers. Daarom krijgt u altijd topkwaliteit oogzorg voor een vaste lage prijs! Kom snel naar Specsavers en zie met eigen ogen hoe voordelig onze brillen zijn! Bij Europa's beste betaal je minder Specsavers Goes, Ganzepoortstraat 7 (tegenover't Kruidvat), 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg, Lange Delft 17 (tegenover Hema), 0118 - 64 22 60 Jaren van onderzoek hebben gezorgd voor steeds betere behandelingen. Hierdoor hebben meer mensen met kanker nu een grotere overlevingskans. Dat willen we natuurlijk voor iedereen. Geef daarom aan KWF Kankerbestrijding, giro 26000 of kijk op www.kwfkankerbestrijding.nl. www.bontvoordieren.nl ooJÏS™ Vraag een gratis actiepakket aan tegen bont. Mail naar info@bontvoordieren.nl of bel (020) 676 66 00. STAP MAAR IN DE GROOTSTE AUTOKRANT VAN NEDERLAND O AutoTrack.nl ELKE VRIJDAG IN UW KRANT Enkelvoudig per paar 99,- Multifocaal per paar 219,- Alle sterktes, in glas en kunststof, inclusief ontspiegeling én hardingslaag Het Huis Hardy Z ien m a g gezien worden. VLISSINGEN - BELLAMYPARK 38 - TEL. (0118) 41 20 10 Brinkpoortstraat 32, 7411 HS Deventer, tel.: 0570 - 61 I 899, fax: 0570 - 645 602 Internet: www.kinderhulp.nl! e-mail: info@kinderhulp.nl GIRO DEVENTER VOOR KINDEREN MET MINDER KANSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 14