Woontoren Goes toegestaan Earirici PZC Dag Hemaatje, tot over vier jaar PZC 13 frovincie eist wel extra veiligheidsmaatregelen in stationsgebied Winkel naar tijdelijk adres Diefstal met geweld Scheldeterrein agenda Lintje voor raadslid Huiszoon ranex woensdag 8 september 2004 ^.rHarmen van der Werf (Advertentie) GOES - De gemeente Goes mag ach verheffen van het dagelijks irovinciebestuur door een woon toren van ruim tachtig meter te ouwen in het stationsgebied. Jet gemeentebestuur moet nog irel extra aandacht besteden de veiligheid in verband bet de voorbijkomende goede- xentreinen. ^deputeerde Staten hebben isteren de knoop doorgehakt, te weerstand tegen de hoog- ouw. verwoord in meer dan zes tig bezwaarschriften, heeft niets uitgehaald. Het dagelijks provin ciebestuur laat in zijn beslissing zelfs doorklinken de woontoren van 22 verdiepingen een mooie aanwinst te vinden voor Goes. De bezwaren van een aantal Goesenaren en van de Zeeuwse Milieufederatie richtten zich puur tegen de hoogte. Een woon toren van ruim tachtig meter doorbreekt het weidse blikveld, stelden zij, en zal ook het natio naal park Oosterschelde én het waardevol cultuurlandschap Zak van Zuid-Beveland ontsie ren. Het provinciebestuur heeft bovendien zelf in een nota over beeldkwaliteit in Zeeland aange geven dat vijfentwintig meter de maximale bouwhoogte in Goes zou moeten zijn. Tot officieel beleid is die nota beeldkwaliteit echter nog niet verheven. En, vindt het dage lijks provinciebestuur, Goes kan zo'n hoog gebouw best heb ben. De televisietoren is veel ho ger en vlakbij de te bouwen woontoren staan ook al enkele oudere woonflats, in de richting van de Zak van Zuid-Beveland. Voor Gedeputeerde Staten weegt zeker ook zo zwaar mee dat de financiering van het hele nieuwe stationsgebied van Goes, met onder meer winkels en veel kantoorruimte, zonder woontoren niet rond te krijgen is. Dat speelde eveneens bij de hoogste bebouwing in Zeeland tot nu toe, de flats aan de Vlis- singse Boulevard Bankert, een doorslaggevende rol. Spoor Ook de beheerder van het spoor in Nederland, ProRail, had be zwaar aangetekend bij de pro vincie. Het bedrijf vreest dat de veiligheid in het geding kan ko men of dat het spoorvervoer, met name van gevaarlijke stof fen, onder druk kan komen te staan. Het dagelijks provinciebe stuur heeft die kanttekeningen naast zich neergelegd op een for mele grond. ProRail had niet van zich laten horen in de tijd dat de gemeente Goes met de planvorming bezig was. Ondanks dat stellen GS aan de gemeente de eis dat zij bij de uit werking van het project alle mo gelijke maatregelen neemt om de risico's te beperken en om de hulpverlening in geval van ram pen optimaal te organiseren. Kantoprar Medewerkers van de Hema in Vlissingen zijn druk bezig voor de verhuizing. foto Lex de Meester door Edith Ramakers 'VLISSINGEN - Nog een week: dan gaan de deuren van de Hema in Vlissin gen aan de Lange Zelke definitief dicht. 'De eerste etage is al afgesloten voor pu bliek. De medewerkers zijn druk in de weer met het inpakken van de spullen voor de verhuizing naar het tijdelijke pand aan de Walstraat. Over vier jaar keert de Hema terug op bijna dezelfde plaats in het vernieuwde winkelcen trum De Fonteijne. „Dag Hemaatje (gebouwtje) tot over on- geveer vier jaar." Op het informatie bord in de kantine voor Hema-perso- neel staan tal van afscheidswoorden. Het vertrek uit het gebouw laat het per soneel niet onberoerd. „Logisch", zegt Rinus Kluyfhout, eerste verkoper van de Vlissingse Hema. „Dit gebouw past als een jas. In het tijdelijke en daarna het nieuwe gebouw moet je toch weer je weg vinden." Vlissingen is een Hema rijk, kopte de krant op 9 november 1962. De toenmalige Vlissingse burgemeester B. Kolff opende het winkelpand, dat een ontwerp was van architect W. Mes- ser. Het was de eerste winkel die openging na de sloop en de wederopbouw van een deel van de binnenstad. Na het warenhuis volgden andere win kels. Nu, jaren later, is het winkelcen trum opnieuw toe aan een opknapbeurt en volgt spoedig de sloop van het vol gens sommigen gedateerde gebouw. Stoer „Maar voor ons is het wel een gebouw met karakter. Aan de buitenkant zitten bijzondere tegels, die uit de muur sprin gen. Het is een stoer gebouw", vat Kluyfhout samen. „In elk geval een ge bouw dat hoort bij Vlissingen, zoals de Hema in Vlissingen hoort." De 'belangrijkste man van het maga zijn' komt pauzeren. Hij werkt al 38 jaar aan de Lange Zelke. „Ik heb zelfs mijn vrouw door de Hema gekregen." Gekscherend: „Ik kreeg wel vijftig pro cent korting. Anders had ik haar niet ge nomen." Hij glimlacht. „Ik maak graag grapjes. We zijn allemaal vergroeid met het bedrijf." Echt Hema, of de normaalste zaak van de wereld, de medewerkers kunnen zich vinden in de slogans. „De laatste reclame-uiting is geweldig gekozen", vindt Kluyfhout. „Ik bedoel die poster van die sjieke dame met een Yves Saint Laurent sjaaltje. Ze heeft een paraplu vast, die 6.95 euro bij de He ma kost. Diegene die dat heeft bedacht, zou ik wel willen kussen", zegt de verko per. Kluyfhout wordt weggeroepen. Klanten willen een paar verfkwasten kopen, maar de verkoper moet nee verkopen. „Ik heb ze doorgestuurd naar de Hema in Middelburg. Onze kwasten zitten al in verhuisdozen. Het doet pijn om men sen te moeten teleurstellen." Lange haren Volgens de personeelsleden zijn de re gels voor het personeel met de tijd mee gegaan. De nieuwe leus 'altijd jezelf', wordt doorgetrokken. „Ik ben als eta leur begonnen", zegt Kluyfhout. „Ik had lange haren, maar toen ik verkoper werd, moest ik mijn haren laten knip pen. Dat heb ik gedaan, voor het be drijf." „Ach", reageert de magazijnbediende, „in mijn eerste jaren, werd een jongen ontslagen omdat hij op een witte pro vo-fiets naar het bedrijf kwam." REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet WYW.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur OOST-SOUBURG - Een onbe kende man heeft maandaga vond rond zes uur bij een super markt in Oost-Souburg door te dreigen met geweld geld wegge- De hoogte van het gestolen geld bedrag is nog onbekend. De poli tie heeft een onderzoek inge steld. VLISSINGEN - Belangstellen den kunnen morgenavond vanaf half acht informatie krijgen over de sloop van gebouwen op het voormalige terrein van de Koninklijke Schelde Groep (KSG) in Vlissingen. De bijeen komst vindt plaats in het Arse naaltheater. De KSG en de ge meente Vlissingen geven infor matie over de omvang van de werkzaamheden, de methode van sloop en de procedure. door Ron Magnée DOMBURG - Scheidend VVD-raadslid K. Huis- zoon van de gemeente Veere heeft gisteren uit han den van burgemeester A. de Bruijn een koninklij ke onderscheiding gekregen. Huiszoon is be noemd tol lid in de orde van Oranje-Nassau. De liberaal stopte gisteravond na 22 jaar met zijn werk als raadslid voor de gemeente Veere. De 48-jarige VVD'er begon exact 22 jaar geleden met zijn raadswerk, in die tijd nog voor de gemeente Westkapelle. Hij herinnerde zich dat de band tus sen kiezer en raadsleden destijds veel hechter was. „Er waren vijf raadsleden en twee wethou ders. Alle zeven hadden een volledige baan en wa ren actief in het verenigingsleven. Nu is het bijna niet meer te doen om met een volledige baan werk zaam te zijn in de politiek." Burgemeester A. de Bruijn roemde Huiszoon als een markant politicus en een luis in de pels. Na mens de gemeente bood ze een glas aan waar de naam van Huiszoon in wordt gegraveerd. foto Lex de Meester STREEKACTIVITEITEN DOMBURG - Schuttershof, 19.00 - 20.00 uur: Gym vanaf 50 jaar; MIDDELBURG - Ontmoetingscentrum Griffioen, 13.30 - 17.00 uur: Inloopmid- dag voor jongeren met onder meer ta felvoetbal en darts; VLISSINGEN - Sporthal Baskensburg, 9.00 uur: Power yoga; VEERE - Gymzaal Zanddijk, 9.15 -10.15 uur: Gym vanaf vijftig jaar; VEERE - Het Akkoord, Oudestraat, 13.30 -16.00 uur: Bejaardensoos; GsbotDóIO 4X Genius Digitale fotocamera 3,1 megapixels, 4x digitale zoom, 16 MB geheugen. Inclusief USB en TV kabel, batterijen en draagtasje. Fabrieksgarantie 2 jaar. Draadloze telefoon type RX 6014 Niet afluisterbaar. Veie functies: o.a. handsfree, telefoonboek en standby tot 8 dagen. Fabrieksgarantie 1 jaar. Massive Halogeen vloerlamp Incl. 300 watt staaflamp en 50 watt halogeen reflectorlamp. Hoogte 178 cm. Met dubbele dimmer. kinderzitje Gewicht van 9 tot 36 kg. Goedgekeurd volgens ECE R44/3 normering. Ook te gebruiken als kinderzitverhoger. Auto-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13