GRATIS i:<=hk<=m Ruimte voor groot parkeerterrein Golfbaan vernield door spuiten gif Meuwlander ijvert foor steunpunt egen zinloos geweld Mohawk II overgedragen aan Noorse scouts Sloop Vlissingse appartementen simpel karweitje nazomer leitival.nl ierkstraf voor laan wildplasser GRATIS WEG Keukemarket Afpersen zwervers levert straf op Bromfietscontrole op Jaagpad Celstraf voor relschoppers in trein zeeuwse almanak Strand anleg in Middelburg onder meer afhankelijk van financiën 0113-315649 jfvv.pzc.nl iaifcredactie@pzc.nl «thus 31,4460 AA Goes vertentie-exploitatie: ird-en Midden-Zeeland: 0113-315520; uws-Vlaanderen: 0114-372770; 020-4562500. oensdag 8 september 2004 editie Walcheren Petrova verslaat Henin 10U7U7- fcaugt/m 12 aept 2004 tel 0900 33 000 33 ?siivalhart Abdij Middelburg :UURBAARD 'AKKEBAARD ederblues vo 8 sept 21u30 Abdijplein Keukenmarket geeft 10 showroomkèukens ind. Duropal of granieten werkblad bij aankoop van de apparatuur! 10 JAAR ZEKERHEID www.keukenmarket.nl T 0165 - 510 600 Rijksweg A17-afslag 21 - Roosendaal Noord. Vanuit Roosendaal. Gastelseweg richting Oud Gastel, rechts voor de afrit naar de Al 7 MIDDELBURG - Een 36-jarige inwoner van Vlissingen maakt er een gewoonte van om zwervers af te persen. Dat bleek gisteren bij de politierechter in Middelburg. De man deinst er niet voor terug, grof geweld te gebrui ken om enkele euro's van zijn slachtoffers af te troggelen. Dat ondervond een Vlissingse zwerver. De Vlissinger had anderen gedreigd een kogel door het hoofd te schieten als hij geen geld kreeg. De Middelburgse politierechter J. Hopmans nam gisteren eis van vier maanden gevangenis straf door de officier van justitie over. Hopmans hekelde het gedrag van de Vlissinger die het gemunt heeft op zwer vers. Zij worden regelmatig in hun slaap verrast. Officier L. Boogert vond het een bijzonder laffe streek dat de man zwakke broeders uitkiest. Zo was een Vlissing se zwerver op 28 juni meermalen in het gezicht geschopt, waardoor hij met zijn hoofd tegen een muur sloeg. De zwerver verloor door de schoppartij het bewustzijn. De veelpleger heeft een fors strafblad met geweldsdelic ten. VLISSINGEN - De politie heeft gistermiddag tussen half twee en kwart over twee bij een bromfietscontrole op het Vlissings Jaagpad in Middelburg zeven bekeuringen uitge schreven. Vier boetes werden uitgedeeld aan bromfietsers die op het fietspad reden. Verder waren er bekeuringen voor het ontbreken van gele vlakken op de bromfiets en voor het rijden zonder bromfietscertificaaten. MIDDELBURG - Treinconducteurs zijn nogal eens het mikpunt van zwartrijders, bleek gisteren op de zitting van de Middelburgse politierechter. Zo werd een 39-jari- ge Amsterdammer wegens bedreiging van een conducteur op het Zeeuwse traject in Goes veroordeeld tot zes weken cel. Aan de conducteur moet hij 263 euro smartengeld be talen. De Amsterdammer had op 1 juli de conducteur de huid vol gescholden toen die om zijn kaartje vroeg. De man stopte zijn scheldkanonnade niet toen een tweede conducteur erbij kwam. De verdachte heeft een fors straf blad, waaruit blijkt dat hij zich constant misdraagt in de trein. Een negentienjarige Middelburger kreeg voor bedreiging van twee conducteurs door politierechter J. Hopmans twee weken gevangenisstraf opgelegd. De man ging op 6 maart in de trein tussen Bergen op Zoom en Goes volledig over de rooie toen een van de conducteurs om zijn ticket vroeg. Hij had met een gebalde vuist gedreigd te slaan en ook maakte hij met zijn hand een snijdende beweging langs de keel. „Ik snijd je strot door", had hij geroepen. De verdachte staat als zwartrijder bekend. De Middelbur ger werd conform de eis veroordeeld. BURGH-HAAMSTEDE - In het slechtste geval moet de golfbaan een jaar dicht, vreest eigenaar D. Blom. Het gras rond zeven van de achttien holes op de Mo lenberg bij Burgh-Haamstede is zo dood als een pier. Het is moedwillig met gif bespoten. Blom ontdekte de vernieling af gelopen zondag. Rond zeven ho les is het gras bruin geworden, onderling verbonden door een verkleurd spoor. Evenals de poli tie leidt hij daaruit af dat ie mand doelbewust de gifspuit heeft gehanteerd. De eigenaar van de Molenberg heeft sterke vermoedens wie achter de ver nieling zit en legt een verband met een geschil in de zakelijke en familiale sfeer. Eerder wer den vlaggen en onderhoudsmate- riaal gestolen en werd de sproei-installatie stukgetrapt. Voor zover bekend was er giste ren in deze kwestie nog geen aanhouding verricht. Of de baan snel kan worden ge repareerd, hangt af van de mate waarin de bodem is aangetast, zegt Blom. Daarnaar wordt deze week onderzoek gedaan door de technische recherche en de alge mene inspectiedienst (AID). Het gebruikte middel wordt aan de hand van grondmonsters ge analyseerd. „Zolang het gif werkzaam is, heeft opnieuw in zaaien geen enkele zin." In dat geval schat Blom de schade op zeker tweehonderdduizend eu ro, omdat de baan een jaar onbe speelbaar zal zijn. Advertentie „Joh! Wat een lekker breed strand. Echt wel veel breder dan de vorige keer", zegt de Rotterdamse als ze bovenaan de trap van de duinovergang staat. Manlief heef er wel een verklaring voor: „Ja joh, dat doen ze elk week end als ze veel volk verwach ten. Advertentie ttrNadia Berkelder ff- EN ST JOOSLAND - Zee- ndmoet een steunpunt krijgen O de Stichting Zinloos Ge- tld. Jo Crucq uit Nieuw- en MJoosland wil zich daarvoor Ktten. Hij krijgt steun van de ■delijke organisatie. hcq heeft al twee keer eerder poging gedaan om een fciws steunpunt van de grond hijgen. Dat is mislukt, voor- vanwege gebrek aan belang- Deze keer krijgt hij dp van de Stichting tegen zin- 105geweld. Die heeft inmiddels |isteunpunten, verspreid door Hand. :ïn inzet voor het steunpunt ent voort uit een drama in zijn tgen leven. Tien aar geleden T'oor hij zijn vrouw. Ze werd M de buurman met een trac- lr overreden. De buurman had K gezin voor de fatale dag al ja- 's- geterroriseerd. Instanties re?en niet in. Politie en justitie "Ven 'eter toe dat ze meer had- knoeten doen. Onverschillig wil met het steunpunt zin- k geweld onder de aandacht >rengen. Hij vindt dat mensen ^onverschillig zijn. „Als in Lange Delft in Middelburg 'Kn °ud vrouwtje van haar tas Nt beroofd, doet niemand iets. Mensen denken dat ze niets mogen doen of ze zijn bang voor hun eigen hachje, maar je mag gewoon iemand staande hou den." De stichting streeft ernaar om in elk geval in elke provincie een steunpunt op te richten, zegt medewerker Sanneke Bak ker. „We worden steeds groter. Er is veel vraag maar de activi teiten die we organiseren. Het is ook best moeilijk om overal je gezicht te laten zien, vooral om dat we nu vanuit Noord wijk werken." De landelijke stichting tegen zin loos geweld is zeven jaar gele den opgericht. De stichting geeft voorlichting, voert acties en staat slachtoffers en hun familie bij. Het beeld merk van de stichting, het lieve heersbeestje, is inmiddels overal bekend. Dat symboliseert geluk en liefde. Het lieveheersbeestje komt terug in campagnes, op stoeptegels en op kledingstuk ken. Op 19 oktober om 14.00 uur vindt in restaurant de Roode Leeuw in Nieuw- en Sint Joos- land een bijeenkomst plaats over zinloos geweld. Een groot aantal personen en instanties wordt uitgenodigd. „We moeten dan kijken wat de mogelijkhe den zijn", aldus Bakker. „Wel licht kunnen we onze krachten bundelen." IDDELBURG - Een 32-jarige woner van Breskens speelde no zomer voor eigen rechter nor een wildplasser met een trfles op zijn hoofd te slaan. i politierechter in Middelburg strafte de man daarvoor giste- ttmet een werkstraf van tach- 5 uur, waarvan de helft voor- lardelijk. et incident vond in de nacht n3op 4 juli tijdens de kermis Breskens plaats. *n het slachtoffer tegen zijn oning stond te plassen had de immer na een korte woorden- isseling met de bierfles uitge- lald. VLISSINGEN - Met de Kubota, zoals de minikraan haast liefkozend door de slopers wordt genoemd, moet de sloop van de appartementen boven de winkels aan de Spuistraat, de Lange Zelke en de Oude Markt in Vlissin gen wel lukken. De appartementen worden momenteel van binnen gestript. De bruikbare materialen apart ge legd. „Over drie weken is dit hier helemaal weg", ver wachten de slopers van het Oostkappelse sloopbedrijf Sturm en Dekker. Het complex op de hoek van de Spui straat maakt onderdeel uit van het nieuwbouwproject De Fonteijne. Er komen in het complex 6300 vierkante meter winkel ruimte, 9 penthouses, 44 appartementen en een parkeer garage voor 400 auto's. Volgens de slopers is 'dit hoekje een simpel karwei'. „Want alles mag kapot, er hoeft niets hergebruikt te worden", zeggen ze. In het stadhuis in Vlissingen, dat gerenoveerd wordt, moesten ze zorgvuldig te werk gaan. Tim, van Sturm en Dekker zegt: „En de sloop van de Bonedijkestraat en omgeving had weer andere bijzon derheden. Als we 's ochtends een flat binnengingen, maakten we vaak eerst een paar zwervers wakker. Die verhuisden dan naar een volgende flat en later kwamen we ze weer tegen." foto Lex de Meester nrrNadia Berkelder IDDELBURG - Op het terrein in het Centrum voor Werk en itonien (CWI) aan de Stadhuis- nat in Middelburg is ruimte Kir ruim honderd parkecrplaat- m De gemeente wil de komen- r tijd onderzoeken of het ter- hhrendabel is te exploiteren. i was altijd de bedoeling dat een parkeergarage aan de ichtensteene zou komen. Daar van afgezien omdat er in de dan onder de beoogde garage sardevolle bodemschatten zit- Bovendien was de bouw ie een parkeerkelder op die lek te duur. In het voorjaar ek ook de bouw van een par- Hjdaats op het CWI-terrein worden uitgesteld vanwege Idgebrek. endabel t kömende tijd wordt onder- cht of de parkeerplaats aan Stadhuisstraat toch rendabel nworden gemaakt. Dat is on der meer afhankelijk van de be zettingsgraad, het parkeertarief en de verkoop van de woningen die deel uitmaken van het plan. Op het terrein zouden vier tot ze ven huizen kunnen worden ge bouwd. De parkeerplaats moet achter het CWI- gebouw komen, op de begane grond. Autovrij Het is nog niet duidelijk of de parkeerplaatsen op de Groen markt en het Walplein in de toe komst allemaal verdwijnen. Het instellen van een autovrij ge bied onder de Lange Jan was ge koppeld aan de bouw van de ga rage aan de Bachtensteene. Nu de parkeerplaats op een andere plaats komt en er ook minder plaatsen komen, wordt opnieuw met belanghebbenden gepraat over de parkeerplaatsen Groen markt en het Walplein. Het CWI verhuist binnen een paar jaar naar een andere loca tie. Zowel het gebouw als het terrein eromheen komen dan vrij. Het is de bedoeling dat het CWI. het UWV, de uitvoeringsinstan tie van de werknemersverzeke ringen, en de gemeente in één kantoor komen te zitten, even tueel aangevuld met andere or ganisaties die zich bezighouden met de arbeidsmarkt, zoals uit zendbureaus. Bovendien wordt overwogen om ook de sociale dienst van de drie Walcherse ge meenten in het pand onder te brengen. De gemeente Middelburg wil het pand van het CWI voor 1,4 miljoen euro kopen. In het ge bouw worden kamers gemaakt voor studenten van de Roosevelt Acacemv. Die moeten in 2006 klaar zijn. Voor die tijd moet dus een vervangend kantoor voor het CWI worden gevonden. De gemeente denkt aan een plek in het stationsgebied: het stads kantoor of een nieuw gebouw naast het station. Op de Bachtensteene komt een woonservicezone, een plek waar wonen en zorg worden gebun deld. Er komen 24 woningen. Bo vendien is er plek voor zorgin stellingen en commerciële activi teiten. De raad neemt deze maand een beslissing over de plannen. door Ron Maqnée VLISSINGEN - Voor het luttele bedrag van één euro hebben de Noorse scouts gisteren hun Mo hawk II van Rijkswaterstaat te ruggekocht. Ze kunnen het schip nu vervoeren naar Oslo. Het betekent echter niet dat de zeeverkenners volledig vrijuit gaan. De scouts hebben een ver klaring ondertekend waarin ze beloven een zo groot mogelijk deel van de bergingskosten te rug te betalen. De kosten voor de berging van de Mohawk II ko men iets lager uit dan tot voor kort werd gecalculeerd. Al met al hangt er aan het bergen van de Noorse boot een prijskaartje van 120.000 euro. Die kosten moeten de Noorse scouts zo veel mogelijk terugbetalen, zo staat er in een verklaring te lezen die gisteren door Rijkswaterstaat en de Noorse zaakgelastigde P. Brynildsen werd ondertekend. Schuldvraag Het honderd jaar oude zeilschip Mohawk II raakte in juli in aan varing met een Arnemuidse vis sersboot voor de boulevard van Vlissingen. Niemand raakte ge wond, maar het schip zonk bin nen enkele minuten. De schuld vraag ligt nog steeds open, aan gezien het onderzoek naar de aanvaring nog niet is afgerond. Mochten de Arnemuidenaren ook voor een deel of volledig schuld hebben, dan dekt hun verzekering een deel van de ber gingskosten. Zaakgelastigde Brynildsen toon de zich gisteren zeer in z'n nop- Met een euro en wat handen schudden is de Mohawk II weer van de Noorse scouts. foto Ruben Oreel jes met het behaalde resultaat. De in Terneuzen werkzame Noor die de belangen van de scouts behartigt, nam gisteren het schip officieel in ontvangst. „Ik ben zeer dankbaar. Vooral voor de mensen die hebben ge collecteerd en geholpen." Bry nildsen voer zelf twintig jaar ge leden op de Mohawk II. Het schip had toen nog niet z'n ka rakteristieke groen/bruine kleur, maar was compleet zwart geverfd. „Toen was ze nog black and beautifulvertelde hij bij de overhandiging van het schip. Overigens zat er voor Rijkswa terstaat niet veel anders op dan het zwaar gehavende schip aan de Noren over te dragen. Uit een taxatierapport bleek dat het schip nauwelijks nog waarde heeft. Mocht het wrak bij opbod worden verkocht, dan zou Rijks waterstaat er wellicht geld op moeten toeleggen. Of, zoals H. van der Laak van Rijkswater staat het bij de overdracht om schreef: „Dit schip heeft voor ons een heel andere waarde dan voor de scouts. Voor ons als Rijkswaterstaat betekent het: er ligt een gezonken schip in de vaargeul en die moet er snel uit." De komende tijd gaan Schelde- poort, Rijkswaterstaat en scouts op zoek naar een schip dat be reid is de Mohawk II mee te ne men naar Oslo. Daar zal het wrak door de scouts zelf worden gerepareerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11