Frans monsterverbond succesvol PZC Debuutwedstrijd duurt vijf minuten te lang voor Axel Karin Krappen laat buitenkansje liggen Noad'67 weggevaagd door debutant: 12-0 Sombere cijfers voo Zeelandia bij MOC Korfballers Tjoba maken tegenvallend start helemaal goed Cardin mag van vriend en werelduurrecordhouder Loy winnen in Axel Karjalainen wint IAAF-finale kogelslingeren maandag 6 september 2004 door Bauke Boersma UTRECHT - De weg naar de pot met goud lag wagenwijd open. Trina Gulliver, vooraf nog de topfavoriete voor de overwin ning in de World Darts Trophy, sneuvelde 's middags immers al in de kwartfinale tegen de Russi sche Anastasia Dobromyslova. Maar Karin Krappen liet het buitenkansje liggen. De Vlissing- se dartster verloor zaterdaga vond van Mieke de Boer: 0-2. Daarmee beroofde Karin Krap pen zichzelf in Utrecht van de kans op de niet misselijke hoofdprijs van 15.000 euro. De Vlissingse moet het door de ne derlaag tegen haar landgenote doen met 'slechts' 1750 euro. „Het is nu eenmaal niet an ders", klonk Krappen een dag na haar uitschakeling laconiek. „Het is gebeurd, ik moet het ver geten en gewoon weer verder gaan." Bedenkelijk peil Zo gelaten als de Vlissingse the day after reageerde, zo nuchter was ze direct na haar verlies te gen Mieke de Boer niet. Krap pen: „Ik heb wel even een borrel tje moeten drinken. Ik had zo graag gewonnen, maar haalde het niveau daarvoor niet." Want de partij tegen De Boer was weliswaar spannend, kwali tatief was het van een bedenke lijk peil. Van beide kanten, maar De Boer overtrof zichzelf op belangrijke momenten. Zoals in de laatste leg van de eerste set, toen de blonde dartster de set met 101 uitgooide. Karin Krappen herstelde zich vervolgens enigszins, brak De Boer in de tweede set en nam een 2-0-voorsprong. Normaliter genoeg om de partij met een set te verlengen, maar waar de Vlis singse kansen miste om de set binnen te halen, sloeg De Boer onverbiddelijk toe. Een verkla ring voor haar falen had Karin Krappen niet. Al leek het er ver dacht veel op dat de Vlissingse haar pijlen veel te gespannen stond te gooien. Dat ze te graag korte metten wilde maken met Mieke de Boer. „Nee hoor, ik was gewoon super geconcen treerd. Maar de ene keer lukt het nu eenmaal beter dan de an dere keer. Nogmaals, ik moet de ze partij vergeten en gewoon weer verder gaan." door Peter van Kouteren AXEL - De bejaarde man had zich eens goed voor de skeeler wedstrijd in Axel gezet en had het eigenlijk al vrij snel gezien. Plaatsje in de schaduw, pint bij de hand, geflankeerd door twee Belgische madammen. „Die mannen rijden hier nét iets har der dan ik vroeger op mijn rol schaatsen", stelde hij vast. „En zal ik u eens zeggen wie dat hier gaat winnen? Dat wordt een Fransman." Geen spoor van twijfel maakte zich van hem meester toen hij kort voor de start van de twaalf de wedstrijd uit het Univé World on Wheels-klassement zijn voorspelling prijsgaf. Nee, hij was geen echte kenner, vond hij, maar wel een volger. Nauwe lijks een uur later stak de man met een brede grijns triomfante lijk zijn Jupiler omhoog. De Fransman Franck Cardin (26) was kort daarvoor afgetekend als eerste over de streep geko men. Cardin boekte in Axel zijn vijf de seizoenzege. Hij profiteerde van een verbond met zijn vriend Tristan Loy. Cardin, afkomstig uit Nantes, had met Loy een trai ningsstage in het Zwiterse Sankt Gallen achter de rug. „We rijden niet voor dezelfde ploeg", vertelde de winnaar. „Maar we zijn wel goede vrien den. Ik heb een weekje bij Tristan getraind. Twee keer per dag. Het maakte niet uit wie hier zou winnen, als het maar één van ons twee zou zijn." SZOMBATHELY - Olli-Pekka Karjalainen heeft gisteren in Szombathely de LAAF-finale ko gelslingeren gewonnen en daar mee 30.000 dollar verdiend. De Finse atleet haalde bij zijn beste poging een afstand van 81,43 meter. Hij versloeg de Wit-Russische wereldkampioen en favoriet Ivan Tichon met bijna een meter. De Hongaar Krisztian Pars werd voor eigen publiek derde met 79,17. De IAAF-wereldfinales, het tra ditionele sluitstuk van het atle- tiekseizoen op de buitenbaan, zijn pas op 18 en 19 september in Monaco maar voor kogelslin geren is het Stade Luis II niet ge schikt. Vandaar dat werd uitge weken naar Szombathely. Bij de vrouwen won de Russische Olga Koesenkova met 72,90 meter. Franck Cardin en Tristan Loy rijden voor door wereldmerken gesponsorde ploegen en hebben van skeeleren hun beroep ge maakt. Cardin won vorige week ook al in Oostenrijk en werd twee weken terug in de Verenig de Staten tweede achter Chad Hedrick. De Amerikaan, die in het skeeleren al jaren aan de top staat en dit jaar tijdens het WK schaatsen in Oslo allround kam pioen werd, beschouwt het skeeleren als een ideale zomer- training voor het schaatsen. Qua prestaties vormt hij een uit zondering. Hedrick behoort als één van de weinigen' op het ijs én het asfalt tot de besten. Dat is volgens de kenners een ge volg van de evolutie in het skeeleren. Waar voorheen de beste marathonschaatsers het skeeleren domineerden, zijn de disciplines tegenwoordig het ter rein van specialisten. „Ik schaats niet, maar train in de winter wel tien tot vijftien keer per week", vertelde Franck Car din zonder blikken of blozen. Achter een auto worden tijdens trainingsstages snelheden van zestig kilometer per uur ge haald. Het wedstrijdcircuit be perkt zich niet alleen tot Euro pa, Cardin: ,,We reizen met onze ploeg heel de wereld over. Ja pan, Korea, Italië, Colombia, noem maar op. Het is een prach tig vak." De wedstrijd in Axel kreeg met Cardin en Tristan Loy (in bezit van het werelduurrecord) twee wereldtoppers aan het vertrek. Die moesten het opnemen tegen sterke Nederlandse en Belgische A-rijders. Dat resulteerde op het snelle parkoers net buiten het centrum van Axel in een kei harde wedstrijd, waarin het tem po van meet af aan hoog lag. Het peloton kreunde onder de hoge snelheid, waarmee door de Axelse straten werd gereden. Schifting De eerste schifting viel al in de tweede ronde en ook daarna dunde het deelnemersveld steeds verder uit. Durk Fabriek uit Harderwijk schudde na der tien minuten koers voor het eerst serieus aan de boom. Na dat hij was achterhaald, maakte een grote groep zich op voor de finale. Die eindstrijd werd ingeluid door de Belgen Frank Fiers, Wouter Mulders, Glenn Focke en Wouter Backers, Geert Plen- der uit Kamperveen, de Gronin ger Erik Schaper en de Fransen Cardin en Loy. „Ik heb met Tristan Loy om de beurt gepro beerd weg te komen", zei Car din. „We hadden afgesproken dat we elkaar niet zouden terug pakken, maar we werden steeds teruggehaald." Uiteindelijk slaagde Cardin er toch in met een splijtende de marrage afstand te nemen. In een omloop met een topsnelheid van 41,5 kilometer per uur sprong hij twee ronden voor het einde weg en bleef hij zijn ach tervolgers voor. Tristan Loy sprong, toen het gat met zijn maatje groot genoeg was, in de laatste ronde eveneens weg. Erik Schaper uit Groningen was de snelste van een groep van zes achtervolgers en legde beslag op de derde plaats. De Belg Stijn van Hove won de sprint van het peloton. De Zeeuwen Andries Minderhoud, Rinus en Niels Wis se eindigden in de grote groep. De jonge Belg Gunther Vanhoog ten was voordat de internationa le toppers van start gingen in de laatste wedstrijd om de Azurri- cup (districtscompetitie) de snel ste in een massasprint. Hij klop te de verrassend sterk rijdende Axelaar André van Espen op de meet. De Belgische Tine Jonck- heere sprintte naar een vijfde plaats en was daarmee de snel ste vrouw. Het sterke deelnemersveld van de skeelerwedstrijd van Axel leverde een felle strijd om de ereplaatsen. foto Wim Kooyman door Wim Broekhoven GOES - Noad'67 had zich in de tweede klasse van het zaterdag voetbal een betere start voorge steld. De ploeg uit Sint Philips- land kreeg bij debutant 's-Gra- vendeel een 12-0-nederlaag te slikken. Ook de start van De Meeuwen was slecht. De ploeg verloor met 5-0 bij De Zwerver. 's-Gravendeel-Noad'67 12-0: De thuisploeg verdeelde de twaalf treffers netjes over beide speel- helften. Voor rust scoorden Wal ter, Hulstbos (2x), Spier (2x) en Waardenburg. Na de thee maak ten een eigen doelpunt en tref fers van Schaesser (2x), Hoog werf en nogmaals Spier (2x) het dozijn vol. De Zwerver-De Meeuwen 5-0: De bezoekers begonnen aardig, maar kregen in het slotkwartier van de eerste helft twee treffers van Penning om de oren. Na de derde treffer van Luiten vlak na rust was de wedstrijd gespeeld. Kassels en opnieuw Penning maakten er daarna nog 5-0 van. Kapelle-Nieuwdorp 1-0: De Nieuwdorpers kwamen voor een punt en tot in de slotminuut leek die missie te slagen. Kapel- le, dat zeker in de tweede helft een overwicht had, pakte toen via Edwin van Damme alsnog dikverdiend de winst. Dinteloord-Temeuzense Boys 0-3: In een gelijkopgaande eer ste helft, waarin de thuisclub voldoende kansen op een ope ningstreffer creëerde, strafte Ar jan Oostdijk een mislukte bui- tenspelval af met de openings treffer. Tien minuten later was hij ook bij 0-2 het eindstation van een razendsnelle counter. Halverwege de tweede helft werd het via Ruud Hoogesteger nog geflatteerd 0-3. Zwaluwe-Arnemuiden 0-1: De bezoekers kwamen in een gelijk opgaande wedstrijd een kwar tier voor rust via Bart van Steve- ninck na een verdedigingsfout toch op voorsprong. Arnemui- den, dat na rust verdedigend simpel overeind bleef, slaagde er niet in verdere scoringskan sen te creëren. Zaamslag-AZW 1-0: Beide ploegen legden een verre van goede wedstrijd op de mat. Zaamslag hield de drie punten in eigen huis, omdat het team het beste omsprong met de scha mele doelkansen. AZW was in de eerste helft de minst slechte ploeg, maar scoorde niet. Het Axelse elftal kreeg in het twee de bedrijf al snel met een tegen doelpunt van Peter Dieleman te maken. Die tegenslag kwam AZW niet meer te boven. door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vierde klasse A leek debutant Axel op weg naar een gelijkspel tegen Domburg, maar in de slotfase werden de punten toch nog uit handen gegeven: 0-2. Een ande re promovendus, Jong Ambon, verzuimde in Koewacht het over wicht in doelpunten uit te druk ken; deze wedstrijd eindigde in 1-1. Walcheren boekte een 1-0-overwinning op Hontenisse, terwijl even verderop Zeeland Sport met 1-3 verloor van De Noormannen. De derby tussen Aardenburg en Oostburg eindig de in een 4-1-zege voor de bezoe kers. De enige Zeeuwse deelnemer in de vierde klas B. Luctor'88, boekte in Nispen een 2-0-over- winning bij NSV, maar verloor wel topscorer Erik de Groene die geblesseerd uitviel. Axel-Domburg 0-2: Een goed ge organiseerd spelende thuisploeg wist enkele kansen te creëren te gen Domburg dat vooral gevaar lijk was uit dode spelmomenten. Doelpunten bleven nog uit en omdat ook de irritatie onderling toenam bij de bezoekers leek het duel op 0-0 uit te draaien. Vijf minuten voor het einde brak Roel Willemse de ban door 0-1 aan te tekenen. In blessure tijd bepaalde Chiel Maranus, die tot dan toe goed uit de wed strijd was gehouden door Jordy Zegers, de eindstand op 0-2. Walcheren-Hontenisse 1-0: Voor rust gaven de ploegen el kaar geen duimbreed toe en werd er niet gescoord. Na een kwartier in de tweede helft werd een inzet van Boban Mar- tinovic nog gekeerd door de doelman, maar was het in de re bound via dezelfde speler wel raak: 1-0. Kort hierna zag Mar- tinovic een inzet op de paal ein digen, waarna de rebound van de lijn werd gehaald en de hier op volgende inzet voorlangs ging. In de slotfase moesten de Vlissingers terug vanwege een aandringend Hontenisse, dat echter niet tot scoren kwam in deze door scheidsrechter Quin- ten goed geleide wedstrijd. Zeeland Sport-De Noormannen 1-3: Een fysiek sterker De Noor mannen kwam halverwege de eerste helft op voorsprong door een treffer van Mark Minder houd vanaf de strafschopstip: 0-1 halverwege. Slecht uitverde digen bij de Vlissingers stelde Joost Grootjans in de 67e mi nuut in staat om deze voor sprong te verdubbelen: 0-2. Toen Mark Minderhoüd er even later ook 0-3 van maakte, was de wedstrijd gespeeld. James Be- ije zorgde voor 1-3, waarna de paal kort voor tijd een tweede treffer van Zeeland Sport in de weg stond. Koewacht-Jong Ambon 1-1: De bezoekers kenden vrijwel de he le wedstrijd een veldoverwicht. Pas halverwege de eerste helft leidde dit tot de verdiende ope ningstreffer van Levy Waisapy: 0-1. Uit een vrije trap vanaf zo'n 25 meter plaatste Dennis Aerts de bal onhoudbaar voor de doelman in de bovenhoek: 1-1 bij rust. De eerste kans na rust was opnieuw voor de thuis ploeg, maar nu eindigde de in zet van Dennis Aerts op de krui sing. Hierna was het vooral Jong Ambon dat de klok sloeg, maar een uitstekende doelman Pol van de Vijver, paal (na een inzet van Zico Tuhuleruw) en lat voorkwamen verdere doel punten. Aardenburg-Oostburg 1-4: Voor rust waren de beste kansen voor de thuisploeg, die echter niet tot scoren kwam. In de tweede helft kende Oostburg een overwicht, dat via Jacco Seen en Stephan Roche tot 0-2 een kwartier voor tijd leidde. Aardenburg bracht drie nieuwe spelers in en dit leek succesvol te worden toen Je- 11e de Vreeze al snel 1-2 aante kende. Een minuut na deze aan sluitingstreffer bracht Michel Wieme de marge echter weer op twee doelpunten, waarna Den nis de Kraker er kort voor het einde ook nog 1-4 van maakte. Clinge-Hulsterloo 1-0: Na een goede voorbereiding liep de sei zoensouverture van Hulsterloo uit in een teleurstelling. Hulster loo dolf door een verdedigings fout het onderspit. Thomas Leeg- hwater tekende voor de enige treffer van het duel. NSV-Luctor'88 0-2: De beste kansen waren voor de bezoe kers, die deze echter onbenut lie ten. Tien minuten voor rust mocht Erik de Groene aanleg gen vanaf elf meter. De spits miste echter en moest direct hierna ook nog met een liesbles sure het veld verlaten. In de tweede helft drong NSV meer aan. maar het was Jasper van Hekken die aan de andere kant in de 65e minuut de score open de: 0-1. Tien minuten voor tijd besliste Serge de Blaeij het duel definitief in het voordeel van Luctor'88: 0-2. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Zeelandia Mid delburg, vorig seizoen nog deel nemer aan de nacompetitie, ken de een moeizame competitie start in de derde klasse. In Ber gen op Zoom werd een zware ne derlaag geleden bij MOC'17 (7-2), dat uit de vierde klasse is gepromoveerd. HW'24 moest het iets verderop opnemen tegen SC Gastel. Die wedstrijd eindigde onbeslist: 1-1. Patrijzen won op eigen veld met 3-2 van BSC, onder meer via een laat doelpunt van inval ler Mounir Nabil. MOC'17-Zeelandia Middelburg 7-2: De met de nodige invallers spelende Middelburgers kenden een sterke start, maar wisten niet tot scoren te komen. De thuisploeg nam steeds meer het initiatief in handen. Nadat eerst de paal nog de openingstreffer had voorkomen, schoot Dennis van Ravels in de 25e minuut de openingsgoal in: 1-0. Dezelfde speler zorgde even later ook voor 2-0, waarna Erik van de Watering kort voor rust 3-0 aan tekende, In de tweede helft liep MOC'17 via Matty den Ridder, Carlo van Loenhout en opnieuw Dennis van Ravels uit naar 6-0. Ketah en Marcel Lourens zorgden in de slotfase voor 6-2, maar met zijn vierde treffer van die mid dag had Dennis van Ravels het laatste woord: 7-2. SC Gastel-HW'24 1-1: De thuis ploeg had in de eerste helft wat meer balbezit, Na rust kwamen de Brabanders fel uit de start blokken. Toch was het Jeroen Claessens die na een kwartier raak schoot namens HW'24: 0-1. Daarna bleven de bezoe kers gevaarlijk, maar in het laat ste kwartier voerde Gastel het tempo flink op, wat in de 80e mi nuut leidde tot de gelijkmaker van Sebastiaan Flik: 1-1. Beide ploegen drongen nog aan, maar kwamen niet meer tot sco- Patrijzen-BSC 3-2: De beste kans voor de rust was voor Ni- gel Holmes, die zijn inzet et tegen de onderkant van dt zag eindigen: 0-0 halver^ Drie minuten na het begin i de tweede helft opende Oj Eouthasghount de score i BSC: 0-1. Na de gelijk^ van Mark van Haneghemia 69e minuut leken Arjan Vd en invaller Mounir Nabil Pa] zen de overwinning te bezon Toen Omar Eouthasghounte de slotfase 3-2 van maa werd het nog spannend, g een uitblinkende SjirmnieE kert wist verdere schade ten komen. Breskens-Steen 2-5: Steen j de bij rust al met 1-2 door a punten van Serge Merckxes no van den Broecke. VoorBi kens scoorde in die eerste a Björn den Hamer. Na rush het eerst 1-3 door Eddy vani Bosch, 1-4 door Gino van i Broecke, 2-4 door Robbie de Wijnckel en 2-5 doorWoi de Neijs. RCS-Vlissingen 2-1: Vlissin verzuimde voor rust de kan af te maken. De debutant h via Abubakar Kourouman 0-1 en kreeg toen tal van mi lijkheden om de 0-2 te mal Na rust zette RCS de za recht. Martin Janse maakte gelijkmaker. Met een drogel schoot Sven Prince RCS naai nauwelijks verdiende oven ning. RIA W-Goes 1-3: RIA Wkai rugkijken op een goed debra de derde klasse, maar staal een speelronde nog wel mei I handen. De Westdorpse pl hield het geruime tijd acht knap dicht tegen Goes, n moest na rust toch buigen. 1 viduele klasse gaf de doon Na 54 minuten vond EmstS het eerste gaatje in de hechte fensie van RIA. Zeven mini later verdubbelde Patrick 1 ting de voorsprong van G Ludwig van Gremberghei kort daarna nog wat terug(1 maar verder kwam het elftal Westdorpe niet. Patrick Ket mistte nog een strafschop, n Niels Paardekooper vond het doel: 1-3. door Jan Roovers GOES - Met overwinningen van Tjoba, Swift en Atlas en gelijke spelen van Stormvogels en Luc- tor kenden de Zeeuwse korfbal lers zaterdag een alleszins rede lijke start van de veldcompeti- tie. Teleurstelling was er bij de ploegen van Ondo, Togo en Vol harding, die als verliezer het veld afkwamen. Tempo-Tjoba 10-12: De oefen campagne verleidde coach Ko Crucq tot de uitspraak dat er, na het vertrek van een aantal routiniers, bij Tjoba best weer een goede groep stond. Dit duel zou hem al een beetje gelijk ge ven. Maar de opening van de wedstrijd tegen de eersteklasser uit Alphen aan den Rijn maakte hem toch even aan het schrik ken: 2-0 uit de eerste twee aan vallen, 3-1 snel daar achteraan. „We moesten meteen aan de bak", besefte Crucq. Zijn acht tal deed dat ook, pakte de wed strijd op en kreeg gaandeweg de eerste helft het goede ritme een beetje te pakken. De lijnen wer den goed gelopen, de kansjes af gemaakt en bij rust hadden de bezoekers de wedstrijd voor een groot deel onder controle en leid den met 7-6. Het tweede part was duidelijk voor Tjoba dat het initiatief naar zich toe trok, tactisch wat uitgekookter was dan de tegen stander en in een periode van overwicht naar een 12-8-voor- sprong uitliep. Daarna zakte het (door de hitte) allemaal wat in, maar de thuisploeg kwam in het slotoffensief toch niet verder dan 10-12. „Een lekkere opste ker", besefte Crucq. Scores Tjoba: Marleen Batenburg 3, Jolanda Gelok, Marcel de Dreu en Gerben van Boven 2, Eric van Zon en Robert van Schaik 1. Ventura Sport-Ondo 11-7: De te leurstelling was van zijn gezicht te lezen: „Ons spel was beter dan dat van Ventura Sport, we kregen zat kansen om hier te winnen, maar het gebrek aan scorend vermogen heeft ons de das om gedaan", aldus coach Edwin Coppoolse in zijn nabe schouwing op een wedstrijd waarin Ondo zeker de gelijke was van de thuisploeg. Maar waar Coppoolse vooraf al bang voor was geweest, demonsü de de ploeg ook ditmaal wea werken is het grote manco de tweedeklasser uit Sint! rens. Overduidelijk bleek dat ii tweede helft na 5-4 toen( een halfuur lang geen bal de korf kreeg en een 10-5- terstand moest goedmaken, hadden hier punten kunnen ken", luidde het commei van een gefrustreerde coach Scores Ondo: Martijn Walrat Wim Allaart 2, Jan Allaartl. Stormvogels-Oranje Na 9-9: Met een enkelblessure: eerste minuut voor Linda vense kon de wedstrijd vo< thuisploeg niet slechter sta Toch aardig bijgebleven i wel steeds achter de gastei (2-4 bij rust, daarna 4-7 ec toonde de ploeg van coad chard Ollefers veerkracht,: tale weerbaarheid en inzet daar pakten we in de sl( nuut verdiend een punt i zei een gelukkige coach. Scores Stormvogels: Jan 71 en Frank Peene 3, Arno San 2, Arjen Schoe 1. Togo-NIO 6-11: „Matig ploeg is nog niet klaar vol competitie. Niet scherp ga Mentaal zwak. Er mankeer het een en ander." Met diev den maakte coach Wim Voj veld duidelijk waarom zijn onderuit was gegaan. In d( ste helft kon Togo nog een. je bijblijven, na 4-7 wai over en uit. Scores Togo: Edwin Machiè Johanneke Vleugel, Marcel Jj se, Martin Crucq en CortU Rooyen 1. In de vierde klasse ston Zeeuwse derby Volhardinj las op het programma. Met eindigde de wedstrijd ineei me zege voor Atlas. „We men conditioneel tekort en ten ook de routine die Atla voorbeeld met Anneke de l en Michel Wezemer wel ii brengen", wist coach Dickl land van Volharding waar! nederlaag aan toe moest si ven. Genoemd duo zette de tooi chel Wezemer (5) en Pimvai gelenburg (Volharding) de topscorers, Hans de Mi winnende coach.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 36