RevelatieKetting in de aanval Duitse winnaar bij Scaldina-toernooi PZC Drie doelpunten Wilco de Valk Doelpuntrijke openingsdag in vierde klasse B Duiveland laat de winst glippen in Spui Promovendus WIK geeft visitekaartje af Bruse Boys klopt DFS in eerste Schouwse derby van het seizoen: 4-0 Monsterzeges Heinkenszand en Krabbendijke uitslagen maandag 6 september 2004 door Klaas Verspoor BRUINISSE - Marco Ketting als aanvaller, een gouden vondst van Bruse Boys-trainer Nico Schoute? Voorlopig is het antwoord: ja! Ketting schoof vanaf het middenveld een linie vooruit en leidde zijn ploeg, door het geven van vier assists, naar een ietwat geflatteerde 4-0-overwinning op het DFS van trainer Edwin Kriens. Marco Ketting liep met opgehe ven hoofd van het veld. Trots kon hij zijn, maar kritisch was hij ook over het eigen spel: „De eerste helft ging het slecht." Schoute zag in hem een ideale aanvaller. „In de voorbereiding heb ik vier keer gescoord, ter wijl ik anders nooit scoor. En sa men met George Geluk gaat het goed", keek Ketting terug op zijn eerste weken in zijn voetbal carrière als aanvaller. Schoute was uitermate tevreden over het optreden van zijn 'nieuwe' aan valler: „Ik heb veel vertrouwen in hem." Bruse Boys en DFS tegen elkaar op de openingsdag van de com petitie in de vierde klasse B. Dat was een primeur, want nog nooit kwamen Bruse Boys en DFS elkaar in competitiever band tegen. In de seizoenen 1968-1969 en 1969-1970 speelde het eerste elftal van 'Bru' wel te gen DFS, maar dat betrof des tijds steeds het derde elftal. Hoogtepunten Ruim 35 jaar later bleken beide ploegen vooral in de eerste helft angst voor elkaar te hebben. Het niet willen verliezen leek voorop te staan en dat was geen onbegrijpelijke gedachte. Bruse Boys, als degradant, en DFS, als periodewinnaar van vorig sei zoen, worden hoog ingeschat door de andere elftallen. Toch kende de eerste helft van het treffen maar weinig hoogtepun ten. Ketting kreeg de eerste kans, Vincent Bakker namens DFS de tweede. Het publiek moest tot een minuut voor rust wachten op de volgende kans. Arjan Stoutjesdijk was, oog in GOES - Heinkenszand is via een 11-0-zege op Hoedekensker- ke de strijd om terugkeer naar de derde klasse uitstekend be gonnen. Ook Krabbendijke be gon prima met een 7-1-zege op Wolfaartsdijk. Borssele-Colijns- plaatse Boys werd gestaakt na dat Colijn-speler Siereveld zijn been had gebroken. Heinkenszand-Hoedekenskerke 11-0: De derde goal van Yoeri Westrate was de mooiste van de middag. Voor de overige treffers zorgden voor rust diezelfde Westraete en Ermo Cappon (2x) en na de thee Cappon, Guido Weststrate, Sander Geldof (2x) en Gerben Menheere (3x). Krabbendijke-Wolfaartsdijk 7-1: Via Theo van Houten en Martin Bal was het na zes minu ten al 2-0. Vlak voor rust teken den Harm Fluyt voor 2-1 en Danny Weber en Theo van Hou ten direct daarop voor 4-1. In de door de thuisclub gedomineerde tweede helft werd het 7-1 door treffers van Youri Riedijk, Jo- han Pekaar en Pascal van Zwee- den. SVD-Kruiningen 0-4: De betere bezoekers leidden bij rust al met 0-2 door doelpunten van Piet van Leeuwen en Arno van de Berge. Direct na rust werd het 0-3 door Onni Schol ten. Edwin van Houte maakte 0-4. Bevelanders-Nieuwland 4-0: Zes minuten na rust maakte Niels Bouterse 1-0. Drie minu ten later werd het 2-0 door Ro bert Mast. Cherry Strating te kende voor de 3-0 en Matthijs Klaassen voor de 4-0. VCK-Apollo 1-0: Erik Goudt maakte na een uur 1-0, maar VCK verzukmde verder afstand te nemen. Michel Meulmeester miste zelfs een strafschop. Wemeldinge-Cadzand 3-0: In de eerste helft zorgde Robin van de Linde voor 1-0. Tien minuten voor rust werd Cadzand-keeper Van de Heuvel van het veld ge stuurd en Richard Stouten mis te de aansluitende strafschop. Even later maakte Stouten toch 2-0. Via Toine Gijzel werd het een kwartier voor tijd 3-0. Borssele-Colijnsplaatse Boys 2-2 (gestaakt): Via treffers van Martij n de Graaf en Peter Karei- se leidde de thuisclub bij rust met 2-0. In de tweede helft te kende Henk Kivits voor 2-1 en 2-2. Tien minuten voor tijd brak Colijn-speler Bertus Siereveld een been, waarna arbiter Rie- -°ns besloot te staken. oog met DFS-doelman Stefan Smalheer, net iets te collegiaal. In plaats van zelf af te ronden, legde hij de bal breed waardoor een vrijwel zeker doelpunt verlo ren ging. Voorzichtig Korte tijd later was het wel raak. Marco Ketting ging op snelheid voorbij Martijn Boot, die met een gele kaart op zak voorzichtig moest zijn. Ketting leverde een puike voorzet af die door George Geluk achter Smal heer gekopt werd. Na rust paste DFS-trainer Edwin Kriens zijn strijdplan aan. „Door wat omzettingen kwamen wij beter in de wed strijd." Anco van der Linde zak te wat meer terug en Bruse Boys had daar aanvankelijk geen ant woord op. Het leidde tot kansen van Van der Linde zelf en van Remco Rotte, maar tweemaal bleek doelman Rick Postema een sta-in-de-weg. De kansen gaven DFS' bedoelin gen aan, maar alle hoop werd de grond ingeboord toen George Geluk, op aangeven van Marco Ketting, voor 2-0 zorgde. „Na de 2-0 zag je de kopjes bij DFS gaan hangen", vond Schoute. Toch bleef de ploeg uit Burgh-Haamstede voetballende oplossingen zoeken en via inval ler Papé en Huib Nortier was DFS dicht bij 1-2. Postema hield opnieuw op belangrijke momenten zijn doel schoon. Vijf minuten nadat Kriens opdracht had gegeven om achterin één-te- gen-één te gaan spelen, viel de definitieve beslissing toen Mar co Ketting profiteerde van een missertje van René van der Lin de en Peter Willemse Smalheer in de korte hoek verraste: 3-0. Keuzes Vier minuten later bood Ketting ook Arjan Stoutjesdijk nog eens een niet te missen kans. „Drie van de vier goals waren persoon lijk fouten en het uitvallen van Martijn Boot was mede bepa lend voor de uitslag. En, we maakten in balbezit de verkeer de keuzes", analyseerde Edwin Kriens. Over verkeerde keuzes gesproken. Er werd door alle spelers gemopperd op de ge meente Schouwen-Duiveland. Afgelopen week werd er kunst mest op het voetbalveld ge strooid waardoor het toch al ho ge gras niet meer gemaaid mocht worden. „Het was een cri me om daarop te voetballen", vond Schoute. En vervolgens over de prestatie van zijn elftal' „Maar voor ons is dit een goede start." Bruse Boys - DFS 4-0 (1-0). 45. Ge- Leo Burgers (rechts) probeert het een aanvaller van Spui moeilijk te maken. Ploeggenoot Marnix van der Hulle bekijkt het van een afstand. foto Camile Schelstraete door Ko de Ridder SPUI - De pijlers voor een goede ploeg zijn organisatie en beleving. Die ontbra ken zaterdag voor een groot deel bij Dui veland. Dat gemis verklaarde het 3-3-ge- lijkspel bij Spui na een voorsprong van 1-3. Onherkenbaar begonnen de geel-zwar- ten aan de wedstrijd. Het was alsof ze al le elf een last op hun schouders droegen. Spui had daar geen boodschap aan en maakte hiervan slim gebruik. Direct koos Spui voor de aanval en na 21 minu ten zag het zijn werk beloond. De Spui-middenvelder Jorg van der Mark verzond de bal tot achter de Duiveland defensie. Martin Kalisvaart kwam oog in oog met Duiveland-doelman René Zwart en passeerde de sluitpost: 1-0. Spui proefde meer mogelijkheden. Duive land speelde te passief en met te weinig beweging vooral zonder bal. Het kroop door het oog van de naald toen een in draaiende Spui-voorzet van de voet van Mark van Minnen via de lat naast ging. Misschien was dit het teken bij Duive land om het roer om te gooien. Met suc ces, want op slag van rust bracht Leen IJ- zelenburg vanaf rechts de bal strak voor, Wil mar van der Sande zag kans zijn voet er onder te zetten en zodoende kon men met 1-1 gaan rusten. Niettemin was er werk aan de winkel voor trainer Jan Hei kamp. Leen IJzelenberg bleef in de rust achter en Ronald Zwager nam zijn plaats in. Zwager ging vooral vanaf links opereren. Duiveland bracht meer pressie. Dat ini tiatief werd niet meer uit handen gege ven. Reeds twee minuten na rust was het dicht bij de tweede treffer, maar de kop bal van Dennie le Comte ging maar net naast. Spui werd teruggedrongen. Het was jammer voor Duiveland, dat Barry Steenpoorte niet erg gelukkig was bij zijn schoten, anders had de score al snel hoger kunnen zijn. De voorsprong hing niettemin in de lucht. In de 54e minuut bleef iedereen bij Spui staan voor ver meend buitenspel, maar de terugsprin gende bal werd door Ronald Zwager des kundig verwerkt. Duiveland leidde einde lijk met 1-2. Vier minuten later was het weer raak. Vanaf rechts kwam de bal voor de voeten van Dennie le Comte en die passeerde met een strak schot doelman Jeroen Bot- tinga en bracht de 1-3 op het bord. Spui was rijp om verder weggespeeld te wor den, maar Duiveland verviel weer in het slechte spel van de eerste helft. Spui rook zijn kans, bracht twee verse krach ten in en stroopte de mouwen op. In de 84e minuut soleerde Martin Kalis vaart langs de achterste lijn van Duive land. De vier verdedigers stonden erbij en keken ernaar, met de 2-3 als gevolg. Spui zag dat er meer in zat. En zowaar in de 88e minuut was het Jorg van der Mark. die voor 3-3 zorgde. Volop onbe grip bij Duiveland. Hoe had dit zover kunnen komen. Trainer Jan Heikamp: „We hebben vandaag een half uur tegen Spui gespeeld en de overige tijd tegen onszelf. Dit heb ik nog niet eerder meege maakt bij Duiveland. Vooral de beleving, de onderlinge coaching en de strijd om de bal te bemachtigen was een te groot deel van de wedstrijd totaal niet aanwe zig. Als we ooit twee punten hebben ka- do gedaan, dan is het wel vandaag." Spui-collega Rob Liplijn: „Ik mag niet zeggen dat ik ontevreden ben. We heb ben keihard gewerkt, want we wisten dat Duiveland een sterke tegenstander is." De kampioenen van de vierde klasse A (Spui) en de vierde klasse B (Duive land) debuteerden uiteindelijk in de der de klasse met één punt. Spui - Duiveland 3-3 (1-1). 21. Martin Kalis vaart 1-0, 44. Wilmar van der Sande 1-1, 54. Ronald Zwager 1-2, 58. Dennie le Comte 1-3, 84. Martin Kalisvaart 2-3, 88. Jorg van der Mark 3-3. Scheidsrechter; C Vermeulen (Moerdijk). Gele kaartLeen IJzelenberg (Duiveland), Michel Fieret (Spui). Aantal toeschouivers: 100. Duiveland: Renee Zwart, Jasper van Almen- kerk, John Bolle. Leo Burgers, Mamix van der Hulle, Leen IJzelenberg (46. Ronald Zwager), Marcel de Bruine (68. Jan IJzelen- berg). Wilmar van der Sande, Barry Steen poorte, Lex Zwang, Dennie le Conté (68 Edo van Beelc). van onze sportredactie ZIERIKZEE - Het traditionele Scaldina-tafeltennistoernooi heeft zaterdag een Duitse win naar gekregen. Markus Baatz van het Keulse Grün Weiss klop te Marinus Ligtendahl van Ka- pelle in de finale in vier games. Ligtendahl was eerder verant woordelijk voor de uitschake ling van de lokale favoriet Hans Volkeri. De strijd om de derde in de hoofdgroep werd een nek-aan- nekrace tussen Leo Brands van tafeltennisverening Oude-Ton- ge, die het Scaldinatoernooi al een paar maal op zijn naam schreef, en Etienne Driessen, die sinds een jaar in het eerste team van Scaldina speelt. In de vierde game kwam de Scaldi- na-speler tweemaal op match point (bij 11-10 en 13-12) en had de partij voor het afmaken. Maar Brands bleek een taaie en trok toch met 15-13 de winst naar zich toe. In de laatste game was Driessen opgebrand en liep de Oude-Tonge-speler met 11-4 makkelijk over zijn tegenstan der heen. Het gevecht om de eerste plek in de B-groep ging tussen de Melis- zandse Treffer-spelers Arie de Mik en Ferdi Bergers. De Mik, die in het nieuwe seizoen voor Kerkwerve speelt, wist krap aan met 13-11,11-8 en 11-9 zijn veel oudere Duitse clubgenoot te ver slaan. Verrassing De partij om de derde en vierde plaats was een treffen tussen Rick Sijp en Benito Traas, bei den lid van Kapelle. Hoewel Sijp na 11-9-verlies netjes terug kwam met 11-9 en 12-10 liep Traas hierna met 11-7 en 11-1 over hem heen. Bij de C-groep was er een grote verrassing, doordat de talentvolle Scaldi- na-jeugdspeler Niels van Veltho- Scaldina-speler Cor Smalheer kon zich zaterdag in Zierikzee niet mengen in de strijd om de hoofdprijzen. foto Marijke Folkertsma ven tot de finale doordrong. Hoe wel hij Bart van Wetten van Des'85 uit Middelharnis met 4-11, 7-11 en 9-11 niet van de eerste plaats kon afhouden, heeft hij met zijn tweede plaats een uitstekende prestatie gele verd door onder anderen sterke spelers als Pang Yuen en Klaas Grinwis in drie games te ver slaan. Als derde eindigde Grin wis van De Treffers, die Cor de Jong van Kapelle met 8-11, 14-12, 11-7 en 11-3 op afstand hield. De strijd in de D-groep was een Scaldina-aangelegen- heid. Toerno'oileider Jan Rem mers eindigde in deze klasse als eerste door Youri van Dijken met 5-11, 11-9, 11-7 en 11-9 te overmeesteren. Bert van der Wielen kon de derde plaats pak ken door Jacques Derksen van Kapelle met 11-6, 11-8 en 12-10 zijn wil op te leggen. orge Geluk 1-0, 54. George Geluk 2-0, 67. Peter Willemse 3-0, 71. Ar jan Stoutjesdijk 4-0. Scheidsrech ter: F. Brouwer (Fijnaart). Gele kaart: Martijn Boot (DFS). Aantal toeschouwers: 135. Bruse Boys: Rick Postema, Ralph van den Ouden, Wilko Hanzen, Alex Andeweg en Erik Giljam (46. Daan Jumelet); Ruben van den Berg (82. Erik Bleiji), Arjan Stout jesdijk, Peter Willemse en Léon Bal (64. Kees Benard); George Ge luk en Marco Ketting. DFS: Stefan Smalheer, Vincent Bakker. Rik van de Kasteele, Mar lijn Boot (62. Lennart Padmos) en René van der Linde (78. Jan Mar cus); Hutb Nortier, Michael Leij- ten, Jeroen Grefkens en René Brus- sé; Anco van der Linde en Remco Rotte (56. Papé) door Euqène de Kok KLOETINGE - „Ook lelijke wedstrijden moet je kunnen win nen!", riep Kloetinge-verdedi- ger Rien de Bruine zaterdag na het duel met LRC opgelucht te gen trainer Dolf Roks. De her nieuwde kennismaking van Kloetinge met de eerste klasse was allesbehalve oogstrelend, maar de Zeeuwen wonnen, me de dankzij drie goals van Wilco de Valk, wel eenvoudig van de Leerdammers, 4-0. Pas na het eerste doelpunt in de twintigste minuut, een inglijder van Wilco de Valk na een afge meten voorzet van Ferry Alfons, viel de spanning er bij Kloetin ge wat af. Kort voor rust resul teerde dat in de tweede treffer, die opnieuw op het conto kwam van de combinatie Alfons-De Valk. Na een korte terugval in de tweede helft gooide Johan De Goederen, die als vanouds voor al sleurde en schoffelde op] middenveld, de wedstrijd; slot. De aanvoerder benuttei strafschop, die werd toegel nadat de voor Stefan Wielen ker ingevallen Daan Essen deruit werd gehaald j LRC-verdediger Ronald Visi Wilco de Valk bracht in deri minuten met een kopbal dagtotaal op drie na een na aanval over de linkerkant vi ingevallen Joffrey Geldof enj ser. „Het zal toch de wed druk zijn geweest", blikte! Roks naderhand terug. „Tijd de voorbereiding ging het oni tend goed, maar vandaag h ben we onrustig gespeeld." Wilco de Valk: „Ik had geen! van spanning. Als groep héfo we één doel gesteld en dat u rugkeren naar de hoofdkla Daarmee leg je jezelf druk maar die zou er toch al wel: geweest. Je kon vandaag da lijk merken dat nog niet i goed liep." door Ben Hameeteman SPIJKENISSE - De eerste klap is een daalder waard. De voet balsters van tweedeklasser WIK'57 heeft zaterdag het ope ningsduel van de nieuwe compe titie meteen gewonnen. De uit wedstrijd bij Spijkenisse kwam met 3-0 op naam van de Kerk- werfse promovendus. Hoewel de eerste zege meteen een opsteker was voor oefen- meester Cees Wesdorp en de zij nen, was deze ontmoeting vol gens de trainer zeker geen graad meter. „Ik denk dat dit Spijke nisse het komend seizoen ergens onderin zal spelen. Vooral verde digend zijn ze erg zwak. Als ik dan naar onszelf kijk, moeten we toch wel in de middenmoot van die tweede klasse kunnen meespelen. Maar ik zeg er wel bij, mits we compleet zijn." Al vrij snel in de eerste in kreeg spits Saskia Kloet defa op de openingstreffer, maar miste. Twee minuten later nu: te ze dit goed en zorgde voor de 0-1. Na een uittrapi haar keepster behield Kloek volgens in de 15e minuut g het overzicht en bracht aanvalster Ellen Schreursms ringspositie. Deze laatste de mogelijkheid met beide! den aan: 0-2. Mede vanwege de bijna trc sche temperaturen werd te de hervatting allemaal eens gezapiger. Spijkenisse te meer in balbezit, maar geen gevaar uit ontstaan. Acht minuten voor tijd kg het spitsenduo Kloet/Schre nog een opleving, wat resulfè de in het derde WIK-doelp; Andermaal was het Schreurs die de bal tussen dei len kreeg. door Klaas Verspoor GOES - Maar liefst 41 goals in zes duels. De vierde klasse B van het zaterdagvoetbal belooft dit seizoen doelpuntrijk te wor den. Mevo scoorde vier keer, Brouwershaven drie keer, maar het was voor beide clubs onvol doende om toch te winnen. WIK'57 scoorde in eigen huis niet: 0-5 tegen FSV. Chrislandia - Brouwershaven 5-3: Een op en neer gaand duel waarin Brouwershaven meer had verdiend. Martin Kristalijn opende de score voor de bezoe kers, maar door goals van Pas cal Pleijt (2x) en Marco Polak (2x) boog Chrislandia de score om naar 4-1. Clement van Splun- der scoorde vlak voor rust nog 4-2. Frank Kristalijn bracht met zijn treffer de spanning terug in de wedstrijd, maar daarna was het Raymond Sas die met de vijfde treffer de zege van Chrislandia veilig stelde. Smerdiek - ZPR'84 2-6: Smer- diek verdedigde dramatisch en gaf een handvol treffers weg. Mourat Gocun scoorde voor rust viermaal. Hij opende op schitte rende wijze de score. Nouridin Achabar zorgde tussen Gocuns geweld door nog wel voor 1-2, maar bij rust leidde ZPR'84 al met 1-4. In de tweede helft te kende Gaily Jacobs voor 1-5, zorgde Achabar voor 2-5 en be paalde Mourat Gocun met zijn vijfde treffer van de middag de eindstand op 2-6. Mevo - Vrederust 4-8: Een éi puntenfestijn in Zierikzee. D treffers van Henk van I kelom, Alex Visser (eigen éi punt) en Frank van Broekte stond het 0-3 alvorens b Hendrikse voor de thuispli scoorde. Ruud Hermans zorgde voor! en na rust liep Vrederust ffl een hattrick van Ruud Lang berg uit naar 1-7. Twee treffers van Maur Hrkac brachten Mevo terug 3-7. De hoofdrolspelers van tweede helft, Langenberg Hrkac, scoorden daarna ia nog éénmaal. WIK'57 - FSV 0-5: Tegen des ke spitsen van FSV bleek de? dediging van WIK'57 niet opi wassen. Jos Elenbaas Edward de Rooij legden in eerste helft de zwakte i WIK'57 bloot. In de tweede helft bleek nieuw dat de defensie dit: zoen het zorgenkindje van ploeg uit Kerkwerve kan? den. Goals van De Rooi], Elenbaas en opnieuw De El leidden tot de 0-5 Stavcnisse - SPS 2-2: ploegen konden vrede 1 met het gelijkspel. Staven; was voor rust de betere plo^ leidde door twee goals vanS van Putten met 2-0. In de tweede helft kwam 5 goed terug en door doelpin van Martin Quist en ThijsN meier eindigde de derby, wan sprake was van stevig voeÖ op 2-2. Goes. Jeugdtoernooi 't Veerhuis. Jongensenkelspel. JE10: B. Wuyck huysen-E. Sprinkhuizen 6-3 6-3, B. Wuy- ckhuysen-Y. Kievit 6-0 6-0. JE12: L. de Jager-B. van Trigt 6-0 6-2, N de Mar- co-M. Stroosmjder 6-3 6-1, R. Kole-A. Veldhof 6-1 6-0, F. van Straalen-S. Geers 6-1 6-1. JE14: D. van Elzelin- gen-K. Stouten 7-6 1-6 7-5, D. de Ra- ve-K. van Herk 6-0 6-0, R. Blank-T. Klep- pe 6-2 4-6 6-0. JE16: V. Bol-J. Ponten 6-1 6-0, T. le Clercq-M. Stroosnijder 6-2 6-2, S de Zwaan-R. Krijger 6-4 7-6, D. de Rave-R. de Nood 6-0 6-0. Jongensdubbelspel. JD14: K van Herk/S. Geers-R. Blank/R. Meerman 7-5 5-7 7-5, D. Dorssers/T. Kleppe-R. Bakker/M. PippenbacltS 6-4. JD16: R. Krijger/R. de Nod Altena/T. Mol 6-2 6-2, V. Veris Stroosnijder-M. Kodde/R. de Kif* 7-6, M. Kodde/R. de Klerk-R. Kr£ de Nood 6-3 6-4. Meisjesenkelspel. ME12: Strien-R. Meulendijks 6-3 6-1 H M. van Trigl-K. Impens 7-6 6-3, t der Hei|den-E. Walraven 6-2 6-1, Meisjesdubbelspel. MD12: - Koeijer/B. Oosterveld-L. Griep/F bels 4-6 6-2 6-3, L. Griep/F bels-A.S. Bol/M. Burger 6-3 6-0 Gemengddubbelspel. GD16: Clercq/T. le Clercq-L. de Jager/K^ tee 7-5 6-1, A. Jansen/E Gideons» Jager/K. Steketee 5-7 6-2 7-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 34