>zc Hoek nog geen geoliede machine Lekawael heeft draai gevonden PZC Serooskerke zonder moeite langs Yerseke leeuws-Vlaamse hoofdklasser met grote moeite langs Volendam (2-1) 17 Winst voor springruiter Van Dijck SSV geeft zekere zege uit handen Onzeker Kloetinge naar ruime zege Sranang begint aan competitie Smerdiek begint met gelijkspel Motorracer verongelukt maandag 6 september 2004 nfljauke Boersma I0EK - Twee wedstrijden, zes ,ien. Een betere start van de gpetitie bad Hoek zich na kijk niet kunnen wensen, [yr dat de Zeeuws-Vlaamse oofdklasser nog lang geen geo- (de machine is, maakte de [viswedstrijd tegen Volendam M-zege) zaterdag wel helder. josoepel als de ploeg van trai- ufjohan Ballegeer vorige week «orbij Ajax danste, zo moeilijk f^dHoek het tegen Volendam. zegt iets over het niveau ibeide tegenstanders, Volen- mag hoger worden inge- it dan de Amsterdammers, óók over de huidige staat Zeeuws-Vlamingen. De te poppetjes van de basis dan wel ingevuld, de fijnaf- ling tussen alle nieuwelin- op sportpark Denoek laat ivoldoende te wensen over. |pt", beaamde Hoek-mid- (elder David Destorme (25) [de niet zonder fortuin tot gekomen zege op Volen- „Hoewel we veel kwaliteit Kóen, loopt ons spel nog niet ét soepel. Maar dat is logisch, [f hebben zoveel nieuwelin- dat je daar tijd voor nodig it. Ik ben ei-van overtuigd dat Ksteeds beter zal gaan, dat we een hoog niveau kunnen jegroeien. Tot dan is het zaak te blijven winnen, de manier raarop maakt dan niet uit." let valt voor Hoek te hopen dat iet groeiproces van de groten- jsis nieuwe selectie gepaard ut met een minimum verlies jj spanten. Puur naar de indivi- Ve kwaliteiten gemeten, lij- de Zeeuws-Vlamingen (al jl niemand op Denoek daar ïgover reppen) een voorname tüdkandidaat. Maar hoe stroe- v de samensmelting tussen de ders verloopt, des te groter is kans dat het kampioenschap ij de winter al uit zicht is. jhad de confrontatie met Vo- met evenveel gemak mnen uitdraaien op een gelijk- d of nog beroerder. Hoek was 5 eerste halfuur zelfs de onder- Ie partij. „Ze verrasten DEN HAAG - Springruiter Marc van Dijck heeft de Grote Prijs van Den Haag gewonnen, het derde en laatste onderdeel van het epen Benelux-kampioen- schap. De Belg veroverde daar door ook die titel. Albert jZoer eindigde in de algeme ne rangschikking als twee de, de uitgetreden olym pisch kampioen Jeroen jDubbeldam als derde. Dijck vormde met de Holsteiner ruin Goliath de snelste combinatie in het sluitstuk van het hippische erenement in het West- broekpark. Niemand bleef in de twee manches fout loos. De Belgische win naar, die 10.000 euro ver diende, bleef de Mexicaan Jose Alfredo Hernandez en de Nederlander Gert Jan Bruggink voor. sportredactie ■Stationspark 28 Postbus 31 «60 AA goes 1:0113-315640 Fax:0113-315669 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Pms Bakker [(coordinator zuid) ■'oen de Vries (coördinator midden) "ody Boogert jlcoördinator noord) Sauke Boersma Poeland van Vliet ®arrY van der Hooft centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel. (0113)315500 (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet ^wv.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ons", gaf Ballegeer toe. „Onze scout heeft Volendam vorige week bekeken en constateerde dat ze het liefst met zijn allen achter de bal kruipen. Maar te gen ons toonden ze veel lef, leg den een mooi potje voetbal op de mat. We hadden lang nodig om daar op te reageren." Klinkende munt Bovendien, Volendam kon het fraaie combinatievoetbal aan vankelijk in klinkende munt om zetten omdat Hoek nog heel wat gebreken vertoonde. Zo was de communicatie tussen de twee centrumverdedigers Gunter de Meyer en Stijn Porteman verre van vlekkeloos en maakte doel man Filip van der Vloet, hoewel niet eens zo veel op de proef ge steld, een weinig zekere indruk. Het gaf Tom Tuijp in de twintig ste minuut de gelegenheid om de score te openen. De lange aan valler zou aanvankelijk niet spe len vanwege zere voeten, ver scheen toch aan de aftrap en had zijn schoenmaat 44 niet no dig om voor even de held te zijn. Tuijp stond na een vrije trap van Dick Zwarthoed volledig vrij in de Hoekse zestien en kop te de bal loepzuiver over de ver geefs graaiende Van der Vloet: 0-1. Ook aanvallend maakte Hoek voor rust geen sterke indruk. De bal bleef zelden langer dan vijf seconden in de ploeg, de meeste middenvelders en aanvallers le ken complete vreemden voor el kaar. De gelijkmaker, in de 35e minuut, was dan ook te danken aan twee spelers die al wél op el kaar zijn ingespeeld. David Destorme legde twee Vo- lendammers in de luren en ver stuurde schijnbaar achteloos een dieptepass op Christophe Dewispelaere. De blonde spits bleef vervolgens koel voor Volen- dam-doelman Arnold Smit: 1-1. „Christophe en ik voelen elkaar blindelings aan", zei Destorme. „Voordat we naar Hoek kwa men, speelden we vier jaar sa men bij het Belgische Evergem, waarmee we van de provinciale tweede klasse naar de nationale derde klasse promoveerden." In die tijd waren de Belgen alle bei spits. Maar bij Hoek is Destorme een linie teruggezakt. „Verder moet ik echt niet afzak ken, hoor", lachte de inwoner van Lovendegem. „Het is voor mij wennen op deze positie. Naast aanvallen, moet ik me nu ook druk maken om verdedigen, om het breken van het spel van de tegenstander. Maar het gaat tot nog toe best wel aardig." Wat heet! Destorme was zater dag voetbaltechnisch- en tac tisch één van de positieve uitzon deringen bij Hoek. De Belg leek halverwege de tweede helft, toen Volendam het veel agressie vere Hoek amper nog kon pla gen, zelfs wéér aan de basis van een goal te staan. Maar de vlak voor het doel staande Dewispe laere liet de bal na de voorzet van Destorme van zijn voet glip pen. Tien minuten voor tijd wil de Destorme zijn handen zelfs al in de lucht steken, maar zijn schot van grote afstand spatte op de Volendamse lat uiteen. De, op basis van werklust en ka rakter zeker niet onverdiende, zege kwam er toch. Zes minuten voor tijd kreeg Ramazan Yuruk alle tijd en ruimte voor een voor zet, en de invaller vond het blon de hoofd van Dewispelaere: 2-1. „Nejim Melki heeft wel vijftien keer mogen voorzetten, zo veel ruimte krijgt hij het hele sei zoen niet meer. Maar geen ervan kwam aan", sneed Ballegeer nog een punt aan dat voor Hoek dringend verbetering behoeft. „Ramazan doet het één keer en het is direct prijs. Tja." Tja, zo heeft de trainer genoeg stof tot nadenken. Want Hoek is nog lang niet de geoliede machi ne die het móet zijn voor een hoofdrol in de hoofdklasse A. Hoek-Volendam 2-1 (1-1). 20. Tom Tuijp 0-1, 35. Christophe Dewispe laere 1-1, 84. Christophe Dewispe laere 2-1. Scheidsrechter: C. Pij pers (Breda). Gele kaart: Dick Zwarthoed (Volendam). Aantal toe schouwers: 750. Hoek: Filip van der Vloet; Charly Okonedo, Gunter de Meyer, Stijn Porteman, Pieter de Munnik (57 Ramazan Yuruk); Bart Poppe (57. Wesley de Smet), David Destorme, Steven de Croock (69. Djamel Buy- se), Nejim Melki; Christophe De wispelaere, Sam Ysebaert. Hoek-aanvaller Christophe Dewispelaere viert feest nadat hij de winnende treffer heeft gescoord. foto Camile Schelstraete Strafschop beslist derby tegen Rillandia in het voordeel van Oostkapelle door Rudy Booqert OOSTKAPELLE - Het plezier is terug én het vertrouwen ook. Dat laatste onderstreepte Oost- kapelle-aanwinst Micha Leka wael zaterdag twintig minuten voor tijd. Hij versierde tussen drie spelers van Rillandia een strafschop, legde zonder dralen de bal op de stip en schoot de 1-0 zelf binnen. Genoeg voor de zege en dat was weer een impuls voor het plezier. Een betere rentree op de Zeeuw se velden kon Lekawael zich niet wensen. Negen maanden ge leden had hij zijn laatste compe titiewedstrijd gespeeld, toen nog voor Kloetinge. Hij was er op het tweede plan beland, pro beerde bij zijn nieuwe baas in Rotterdam een vast contract te verdienen en was druk met zijn gezinsuitbreiding. „Toen heb ik prioriteiten gesteld", zei de Mid delburger zaterdag. Hij stopte na twee seizoenen en 23 wed strijden bij Kloetinge. Nu, driekwart jaar later, is het vaste contract binnen en trainer Karl Vergouwen - wiens laatste duel bij Kloetinge samenviel met dat van Lekawael - strikte hem voor eersteklasser Oostka pelle. Warm ontvangen Lekawael: „Ik heb het plezier in het voetbal hervonden. Vanaf de eerste week in de voorbereiding ben ik hier warm ontvangen. Bo vendien kan ik laten zien wat ik als voetballer kan. Bij Kloetinge was ik verdediger, dat vond ik lastig, maar hier sta ik weer op het middenveld." Notabene met het centrale num mer 10 op zijn rug. Lekawael wilde zich zaterdag in de sei zoenopener tegen Rillandia met een bewezen. Hij jaagde als een jonge hond, probeerde rust en overzicht in het spel te brengen en forceerde in de 71e minuut de beslissing in de wedstrijd. Bij één van de tien Oostkappelse corners (Ril landia kreeg er vier) werd Leka wael gevloerd: strafschop. „Ik was niet de eerste man om 'm te nemen, maar pakte de bal met een. Een nieuwe club, hè, dan wil je wat laten zien." Hoewel Rillandia-doelman Kees Lozekoot de handen tegen de bal kreeg, eindigde de straf schop toch in het net: 1-0. Ge zien het spelbeeld in de tweede helft was het doelpunt terecht. Oostkapelle was de meest aan vallende en initiatiefrijke ploeg, Rillandia wachtte als een sluip schutter op zijn counterkans. Beide speltypes leverden kansen op, maar beide doelmannen (Lo zekoot en Nelen) excelleerden. Dat nam niet weg dat de ploe gen nog duidelijk zoekende wa ren naar vorm en automatis men. Dat was ook niet vreemd, want zowel Oostkapelle als Rillandia heeft een nieuwe trainer en en kele nieuwe spelers. Bij Rillan dia stonden zaterdag drie nieu welingen aan de start, bij Oost kapelle vijf. „Het was een typi sche eerste competitiewed strijd", vond ook Lekawael. „Ie dereen wilde zich bewijzen en daardoor liepen sommige spe lers zichzelf wel 's over de kop. Maar het no-nonsense-voetbal van Oostkapelle ligt me wel. Niet lullen, maar poetsen." De eerste poets werd echter bijna gebakken door Rillandia. In de vierde minuut krulde aan voerder Peter Kepers een vrije trap richting de kruising, maar doelman Jacco Nelen kreeg er nog net een hand achter. Zo greep hij later ook sterk in bij pogingen van de spitsen Arjan Koopmans en Michel Smits, een sterke en balvaste nieuweling. Bij een vrije trap van Rick Heij- mans in de slotfase kreeg Nelen hulp van de lat. Oog in oog Collega Lozekoot deed niet on der voor Nelen met fraaie red dingen bij één-op-één-situaties met Arjen Pattenier en met na me met Angelo Schaalje. Deze aanvaller kwam zelfs drie keer oog in oog met de van Noad'67 overgekomen doelman en tel kens kreeg de boomlange Loze koot er een hand of een voet ach ter. Alleen de strafschop van Le kawael was hem uiteindelijk te machtig. Oostkapelle - Rillandia 1-0 (0-0). 71. Micha Lekawael 1-0 (straf schop). Scheidsrechter: A. Sardjoe VlissingenRode kaart: Jacco Baas (Rillandia). Gele kaart: Wilf red Schipper, Roel Latuheru (Oost kapelle), Mehmet Dolma, Ralph Kuypers (Rillandia). Aantal toe schouwers: 150. Oostkapelle: Jacco Nelen; Ramon van Geersdale, Ronnie Cremer, Roel Latuheru, Rick Pattenier; Harold Vermeulen; Micha Leka wael, Jan Baaijens; Angelo Schaal je (80. Ricardo Schipper), Wilfred Schipper, Arjen Pattenier (90. An ton Kruijt). Rillandia: Kees LozekootGiel Dubbeld (80. Wesley Persijn), Jac co Baas, Rick Heijmans, Michiel van Trijen; Mehmet Dolma, Ralph Kuypers, Peter Kepers, Martijn van Elzakker; Arjan Koopmans, Michel Smits (65. Padden van de Water). Mehmet Dolma van Rillandia (links) en Arjen Pattenier van Oostkapelle strijden om de bal. foto Ruben Oreel SCHELLUINEN - Vooraf had Cees Houtepen getekend voor een punt. Maar na de uitwedstrijd tegen Schelluinen was de trainer van SSV'65 alleen nog maar zwaar teleur gesteld. Want in zijn ogen gaf de Goese eersteklasser za terdag een zekere overwinning nog uit handen: 2-2. „Schelluinen deed het vorig seizoen prima in de eerste klasse en dan denk je vooraf dat een gelijkspel in een uit- duel een prima resultaat is", sipte Houtepen. „Maar van wege het wedstrijdverloop, heb ik nu de smoor in. We had den de boel na de pauze bij een 2-1-voorsprong onder con trole." Leon de Bruin, acht minuten voor rust al de maker van de 1-0. mikte vijf minuten voor tijd toch onberispe lijk raak: 2-2. Dus leverden de goals van Pim Bruins (1-1, vlak voor rust) en Dennis van der Welle (1-2 in 68e mi nuut) niet meer op dan een punt. „Toch", zo zei Hout epen, die Maurice van den Hemel en Stefan Paardekooper een gele kaart zag incasseren, „hebben we kwalitatief een goede groep. Ik weet zeker dat dat zich dit seizoen gaat uitbetalen." SSV'65-verdediger Michel de Groote werd al voor rust vervangen door Peter Nieuwdorp. Hij kreeg een bal hard op zijn hoofd en liep een lichte hersenschudding op. Hout epen: „Maar ik verwacht dat hij snel hersteld is." KLOETINGE - Het gedegradeerde Kloetinge had zater dag een onwennige start in de eerste klasse. Desondanks won de ploeg eenvoudig van het verdedigend ingestelde LRC uit Leerdam: 4-0. Kloetinge had veel te danken aan Wilco de Valk, die voor rust 1-0 en 2-0 aantekende en kort voor tijd ook de 4-0 maakte. Johan de Goederen schoot na de hervatting de 3-0 binnen uit een strafschop. GOES - De futsallers van FM Sranang beginnen vandaag aan hun vierde seizoen in de hoofdklasse. Na een moeilijk jaar, dat werd gekenmerkt door veel blessures, hopen de Goesenaren zich dit seizoen eerder te verzekeren van een langer verblijf in de hoofdklasse. Vorig jaar gebeurde dat pas op het allerlaatste moment. ,,Het zal een zwaar sei zoen worden, maar dat weet je van te voren op dit niveau. We gaan voor lijfsbehoud en het zou lekker zijn als we ons zo snel mogelijk veilig spelen", zegt speler Ramon Da- hoe. Clarence Pahlad zal dit jaar niet meer opdraven voor Sranang. Hij is gestopt. Rosanno Acton wil het wat rusti ger aan doen en de oud-speler van eredivisionist Bunga Melati, Edwin Held is nog een vraagteken. Nieuwe spe lers voor Sranang zijn Barry van der Hooft, Weng Tran en Jasper Huijsman. De Goese futsallers beginnen vandaag met een thuiswedstrijd tegen Hans Mol Sport uit Dord recht. Van die club, die vorig jaar debuteerde in de hoofd klasse, verloor Sranang het afgelopen seizoen twee keer. Het duel begint om 20.50 uur in Sportpunt Zeeland. GOES - In de tweede klasse van het vrouwenvoetbal is Smerdiek er in de openingswedstrijd tegen MW'27 niet in geslaagd de volle winst binnen te halen. De wedstrijd eindigde op 0-0. De Thoolse ploeg had wel overwicht, maar de Maaslandse formatie bleek over een prima doel- vrouwe te beschikken. Smerdiek had zelf twee keer het aluminium nodig om de eigen nul te handhaven. doorWim Broekhoven GOES - Het Vlissingse GPC, dat in de derde klasse A van het za terdagvoetbal een van de favo rieten voor de titel is, is de com petitie goed begonnen. ZSC uit Scharendijke had weinig in te brengen: 6-0. De wedstrijd tus sen beide nieuwkomers uit de vierde klasse Spui en Duiveland eindigde in 3-3. Yerseke verloor met 4-1 van Serooskerke en MZVC met dezelfde cijfers van WHS. In 3B begon Tholense Boys met een 7-1 zege op Seolto. Yerseke-Serooskerke 1-4: Frank Allaart tekende na een klein kwartier vanaf elf meter voor 0-1, maar via Adriaan van de Plassche kwam de thuisploeg na een halfuur ook weer op gelijke hoogte. Net voor rust werd het 1-2 door Alex de Visser en na de thee bleek de thuisploeg niet in staat de bezoekers bij te hou den. Via twee doelpunten van Wilco de Keuning werd het 1-4. WHS-MZVC 4-1: De beginfase ging nog gelijk op, maar daarna had WHS het betere van het spel. Hans Leune tekende tien minuten voor rust voor 1-0 en een vlotte aanval leverde na een uur spelen de 2-0 op van Egbert Moerland. Diezelfde Moerland scoorde tien minuten later ook de 3-0. Danny Sandhövel redde tien minuten voor tijd de MZVC-eer, waarna Hans Leune met een puntertje vlak voor tijd voor 4-1 zorgde. Dauwendaele-'s-Heer Arends- kerke 4-3: Halverwege de eerste helft was het al 2-2 door doel punten van Walter de Kok en Dennis op 't Hof voor de bezoe kers en Robin van de Velde en Jorrit Schuurman voor de thuisclub. De bezoekers, die na rust moeite met het tempo kre gen, kwamen in de negende mi nuut op achterstand door een treffer van Jordy van Bunderen, De voorsprong werd na ruim een uur spelen via een fraaie vrije trap van Jorrit Schuurman tot 4-2 uitgebouwd. Vlak voor tijd werd het door Walter de Kok nog 4-3. Veere-SKNWK 1-2: Een gelijk spel was meer op zijn plaats ge weest. SKNWK kwam voor rust via Jan-Jaap Padmos op 0-1. In de tweede helft kopt Gert-Jan Tierie zijn ploeg naar de 0-2, maar René-Michel Gerritsen bracht Veere met een 'krulbal' terug naar 1-2. Veere ging daar na op jacht naar de verdiende ge lijkmaker, maar die bleef uit. GPC Vlissingen-ZSC'62 6-0: Een éénzijdig duel waarin het krachtsverschil tussen de twee teams duidelijk was. Riaan Peene, Jeroen van Ommen en Re- gilio Pinas scoorden in de eerste helft. Uit een strafschop, na een overtreding van ZSC-doelman Sander Vaane, maakte Jeroen van Ommen na rust 4-0. Twee doelpunten van Leo de Groot be paalden de eindstand. Spui-Duiveland 3-3: Duiveland liet zich de kaas van het brood eten. Het gaf in de slotfase een 3-1-voorsprong uit handen. Mar tin Kalisvaart en Jorg van der Mark maakten 2-3 en 3-3. Kalis vaart had ook de openingsgoal al gemaakt. Voor Duiveland scoorden Wilmar van der San- de, Ronald Zwager en Dennie lë Comte. Derde klasse B Tholense Boys-Seolto 7-1: Na een halfuur leidde de opper machtige thuisclub al met 3-0 door doelpunten van Johan Schot, Reinier de Groen en Niels Schotsman. Direct na de thee leverde een eigen doelpunt de 4-0 op. Seolto kwam na twin tig minuten terug tot 4-1, maar via doelpunten van opnieuw Schotsman, Mourad Tihani en weer Schotsman werd het nog een zeer ruime 7-1-zege. ASSEN - Bij motorraces in de zogenaamde Superstock-klasse is gisteren op het circuit van As sen de Italiaan Alessio Perilli verongelukt. De 20-jarige inwoner van Rome kwam ten val in de Ruskenhoek waarna hij met zijn machine te rug op de baan belandde. Een achter hem rijdende coureur kon Perilli niet ontwijken. Met spoed werd het slachtoffer naar het Wilhelmina-ziekenhuis van Assen veivoerd. Medische hulp mocht echter niet meer baten. De wedstrijden in Assen werden na het dodelijke ongeval voort gezet. De huldigingen waren so ber, zonder bloemen en cham pagne. Het laatste dodelijke on geval op het circuit van Assen gebeurde in 1995. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33