Potin geeft de beker nog niet af Snelle tijden voor open-waterzwemmers Triatlonbekers voor Emily Wiskerke in voetspoor van zus Antoinette Vasseur en Vlietland Futsalteam verslaat Taiwan Dajs Bos wint Twente Cup Bram Som vierde in Rieti Rally van Japan voor Solberg Woods tweede in Norton Zwemsprinter wint klassement Zeelandbeker voor vierde keer op rij f VLISSINGEN - De organisato- ren van het klassement om de Zeelandbeker moest een nieuwe bokaal aanschaffen voor de bes te zwemmer op de 2000 vrije slag in open water. De voorgaan de drie jaar won Charles Potin de beker drie keer op rij. Hij mocht hem dan ook voorgoed mee naar huis nemen. j Zondag moest er een nieuwe I jjaam op de nieuwe wisselbeker j worden bijgeschreven. De naam van de winnaar? Charles Potin. I Het kan geen toeval zijn. Potin is veruit de beste lange afstands zwemmer van Zeeland bij de se nioren. Dat kan nog zeker twee jaar duren. Dan is Niek de Rid der ook senior en deze zwemmer is nu al net zo goed als Potin. Hi] zal het zijn toekomstige ri vaal zeker moeilijk kunnen ma- Andy Roddick stoomt vrolijk door in US Open Rogier Wassen uitgeschakeld in het dubbelspel lil Vermeulen wint spannende race WK Superbike maandag 6 september 2004 SITTARD - Het Nederlands futsalteam heeft gisteravond de eerste testwedstrijd tegen Taiwan gewonnen. In Sit-' tard zegevierde Oranje, dat zich voorbereidt op het EK in februari in Tsjechië, met 5-0 na een ruststand van 2-0. Joey Ngarigota en Samir Makhoukhi, beiden actief in dé Belgische zaalcompetitie bij Cobra Hasselt, scoorden ié der tweemaal. Calvin Blankendal maakte de andere tref fer. Vanavond oefenen beide ploegen opnieuw tegen el kaar, dan in België (Lommei). ANP AMBT-DELDEN - Dajs Bos uit Melick heeft de Twente Cup gewonnen. In deze klassieker op de Nederlandse golf- kalender voor professionals versloeg de Limburger Wilfcr red Lemmers op de eerste hole van de play-off. Beide spe lers waren op de Twentse Golfclub twee slagen voor het veld geëindigd, op 138 (-6). Op de Gelpenberg in Aalden wonnen Jan-Willem van Hoof en Dewi-Claire Schreefel de Nederlandse titels matchplay voor amateurs. Van Hoof versloeg in de finale Joost Luiten. Schreefel, veruit de beste Nederlandse golf- ster, won in de eindstrijd van Laura Winkelman. ANP RIETI - Bram Som is gisteravond bij de Grand Prix in de Italiaanse plaats Rieti vierde geworden op de 800 meter: De Nederlandse atleet finishte na 1.44,37. Sneller was hij dit seizoen nog niet geweest. De sterk bezette race in Rieti leverde een zege op voor de Keniaan Joseph Mutua in 1.43,35. Zijn eindspurt was beduidend machtiger dan die van zijn voormalige landgenoot Wilson Kipketer. De wereldrecordhouder, die tegenwoordig voor Denemar ken loopt, werd in 1.43,89 slechts derde, ook nog achter Yussef Saaf Kamel uit Bahrein (1.43,43). Liej$ Tunks-Koeman kwam bij het kogelstoten niet verder dan 17,64. Ze werd vijfde in de eindstand. Nadezjda Ostaptsjoek uit Wit-Rusland won met 19,39. ANP OIHIRO - Petter Solberg heeft in een Subaru de Rally van Japan op zijn naam gebi*acht. De 29-jarige Noorse wereld kampioen had had na 1677 kilometer en 27 klassement sproeven 1 minuut en 13,3 seconden voorsprong op cle Fransman Sebastien Loeb in een Citroën. Na elf van de zestien wedstrijden heeft Loeb de leiding in het WK-klassement met 30 punten voorsprong op Sol berg. De overwinning in Obihiro betekende de derde sei zoenzege voor Solberg en zijn Britse navigator Philip Mills, de achtste in zijn loopbaan. Door de overwinning steeg hij in het WK-klassement van vier naar twee. ANP NORTON - Tiger Woods staat na twee ronden tweede in het golftoernooi van Norton, Massachusetts. De nummer één van de wereld.heeft met 133 (-9) twee slagen achter stand op leider Vijay Singh van de Fiji-eilanden. David Duval drong met 142 slagen ook door tot de eindronden. De Amerikaan bereikte de cut voor de eerste keer in vijf tien maanden. Hij is door blessures en privé-problemen naar de 631e plaats op de wereldranglijst gezakt. ANP idnnr Pieter van Klinken I van onze sportredactie NEW YORK - Andy Roddick is gisteren doorgestoomd naar de vierde ronde in de US Open. De Amerikaanse titelverdediger, dit jaar 'slechts' als tweede ge plaatst, veegde in razend hoog tempo Guillermo Canas van de baan. De Argentijn, toch ook geen klei ne jongen op de tennisbaan, I maar doorgaans in veel betere I doen op gravelbanen, had hele- I maal niets te vertellen en droop I met slechts zeven gewonnen ga mes af. Andy Roddick, die in zijn eerste drie wedstrijden op de banen van Flushing Meadow nog maar achttien games afstond, was me de dankzij liefst 22 aces na ruim anderhalf uur al klaar met zijn I Argentijnse opponent: 6-1, 6-3, I 6-3. In de volgende ronde treft hij de Spanjaard Tommy Robre- do .ANP ken in de onderlinge duels. De Ridder, dat mag duidelijk zijn, won het klassement met over macht bij de junioren. Maar vooralsnog is het de Souburger Potin die de touwtjes in Zeeland in handen heeft. De 21-jarige Cios-student was zowel gisteren in de Kanaalrace van Vlissingen als zaterdag in de Ganzetrek in Wilhelminadorp de sterkste Zeeuw. De basis voor zijn over winning in het circuit van vijf wedstrijden legde Potin al in de eerste wedstrijd in Sluis „Toen heb ik me aan Niek de Ridder opgetrokken en tikte uj net voor hem aan", vertelde Potin zit tend aan de dijk langs de Nieu we Vlissingseweg ter hoogte van het Botenhuis. En ook bij de wedstrijden in Breskens en Middelburg eindig de hij steevast in de voorste gele deren. Toch houdt Potin meer van het langebaanzwemmen, dan van open water-wedstrij den. „Dit is meer voor in de va- kantietijd, om bezig te zijn met zwemmen. Korte afstanden in een binnenbad zwemmen is lek kerder. Ik ben namelijk een sprinter." Daarom ligt ook daar het zwaar tepunt voor hem. „Ik wil de ko mende tijd NK-limieten zwem men op de 100 en 200 meter. Daar ben ik het best in. Sinds kort train ik daar ook meer voor. Via de ALO in Tilburg heb ik een strak trainingsschema ge kregen. Daarmee moet ik beter kunnen worden en het NK kun nen halen." Toekomst Hoe anders is dat bij de De Rid ders. Niek. Carmen en Daisy wonnen de Zeelandbekers bij de junioren jongens, junioren meis jes en de senioren op de 2000 me ter vrij. Alleen is er bij die drie nog niet echt een duidelijk beeld voor de toekomst. Alleen bij Carmen: die wil zo snel moge lijk de Europese jeugdkampioen schappen halen. Hoewel dat ech ter ook weer niet met al teveel training gepaard hoeft te gaan. „Ik heb geen zin om alleen maar elke dag in het zwembad te lig gen. Het moet vooral lollig blij ven En ik denk niet dat dat lukt als ik zo veel ga trainen." Niek de Ridder, die gisteren ze ven seconden voor Potin eindig de, durft nog niets over de toe komst te zeggen. „We hebben bij de zwemclub Koewacht wei nig mogelijkheden om te trai nen. Wij kunnen maar hoog stens vijf uur per week. Als je dan naar andere plaatsen kijkt, daar trainen ze soms twaalf uur." Zin om bij een andere club te gaan trainen heeft de Zuiddor- penaar echter niet. „Maar ik blijf wel zwemmen, zo veel als ik kan.." De kracht van de De Ridders? Niek en Carmen, de snelste twee, hebben geen idee. „Mis schien zit het in het bloed", den ken ze. Daisy de Ridder denkt dat het door het doorzettingsver mogen komt. Maar juist de stu dente pedagogiek is degene met het minste doorzettingsvermo gen. „Soms, als het in de winter in het binnenbad weer eens slecht gaat, denk ik: ik kap ermee. Maar dan ga ik toch door voor Niek en Carmen. Als zij ermee zouden stoppen, houd ik het ook voorgezien." En dat terwijl ze nu eindelijk wel weer meer gaat trainen, want dat kwam er in het afgelo pen jaar met van in Utrecht, waar ze tegenwoordig woont. De zwemmers Carmen de Ridder (linksonder), Charles Potin (linksboven), Niek de Ridder (rechtsboven) en Daisy de Ridder ontfermden zich over de Zeelandbeker. foto Ruben Oreel NEW YORK - Rogier Wassen en zijn dubbelspelpartner Florian Mayer zijn in de derde ronde van het US Open uitgeschakeld. Het Nederlands-Duitse tennis- duo verloor met tweemaal 5-7 van de Zuid-Afrikaan Robbie Koenig en de Amerikaan Travis Parrott. Mayer had in het enkelspel nog I opgegeven in zijn singlepartij te- I gen de Amerikaan Andre Agassi vanwege een blessure. Maar hij I was vervolgens op tijd fit om met Rogier Wassen de tweede I ronde van het dubbelspel tot een goed einde te brengen. De I derde ronde bleek voor het duo echter een brug te ver. De Russische Elena Dementjeva I kwam in de vierde ronde van het US Open een dramatische I start te boven gekomen. Ze ver- I loor de eerste set tegen Vera Zvo- nareva kansloos, maar profiteer- I de toen haar landgenote de emo ties niet langer kon bedwingen. Met 1-6, 6-4, 6-3 bereikte De- I mentjeva in.navolging van Sere na Williams gisteren de kwartfi nale. De als tiende geplaatste Zvona- reva begon overrompelend aan het Russische onderonsje, maar had zichzelf na de vlotte set winst niet meer onder controle. Ze werd overweldigd door emo tionele uitbarstingen, die vari eerden van tranen tot smijten l met het racket. ANP door Lucien Roelandt ERMELO - Kwantitatief loopt de Zeeuwse ponysport ver ach ter bij de rest van Nederland, maar kwalitatief behoort ze tot de top. Met het kampioenschap van Emily Wiskerke in de dres suur L2, het zilver voor Marieke de Bart bij het Z springen en eer volle plaatsen voor Nadine de Koeyer, Anouk Kort, Lisette den Dekker en Kimberly Corne- lissen waren daarvan zaterdag tijdens de Hippiade in Ermelo het overtuigende bewijs. Als laatste starter wist Emily Wiskerke (15) dat ze voor goud een bijzondere prestatie moest everen. Aafke Timmermans (Middelbeers) had Ramazotti naar de fraaie score van 67.70 'door Jeroen Dellebeke WILHELMINADORP - Schitte rend weer, een uitstekende wa tertemperatuur van 20 graden en het zilte nat zorgde in Wilhel minadorp voor weer flink wat snelle tijden. De open-water zwemmers die neerstreken langs het Kanaal naar Goes wer den zaterdag getrakteerd op een prachtige dag. Er werd gestart met de 1000 me ter vrije slag voor jongens junio ren. Lokale favorieten als Niek de Ridder, Robert Stroo en Yaïr Klazen hadden geen antwoord op de toppers. Henk van Niejen- huis won met grote ovennacht. Bij de jongere junioren-2 zette Sverre Oelen uit Purmerend de wedstrijd naar zijn hand. Door afwezigheid van Maaike Waa- ijer was het bij de meisjes span nend wie eerste zou worden; An ne Pel (Stormvogel), Solé van Leenen en Inge Kuiper zijn elke wedstrijd aan elkaar gewaagd. Ditmaal was Van Leenen te sterk voor haar concurrenten. Concurrentie Bas Klompe, lid van De Storm vogel uit Vlissingen, gaat na de wedstrijd van 250 meter aan de leiding in het Zeelandklasse ment, met een derde plek finish te hij. Daarin heeft hij nog con currentie van clubgenoot Levy Kort, die als zesde aantikte in Wilhelminadorp. Bij de meisjes procent gestuurd en nam de lei ding in het klassement. Het ge zicht van de amazone uit Kapel- Ie sprak bij het betreden van de ring boekdelen. Gespannen be gon de vmbo-leerlinge op het zonovergoten parkoers in Erme lo aan de beslissende rit. Maar na de groet aan de jury, waarbij pony Sharon een enorme rust toonde, leek bij Wiskerke de spanning weg. Het werd een droomrit. Ook beide juryleden dachten er zo over. De vele achten op het rapport, die de score deden op lopen tot 68.80, en de eensge zindheid waarmee de jury de Be- velandse combinatie als win naar aanwees, waren het bewijs. Met het halen van de titel treedt Wiskerke in de voetsporen van haar zus Antoinette, die hetzelf- was het spannend tussen Tulany de Wilde en Tineke van Dort. Zo als ook bij de eerdere wedstrij den was ditmaal Van Dort te sterk voor Tulany, met negen se conden bleef ze haar concurren te uit Vlissingen voor. de kunstje in 1999 flikte „Hier had ik echt met op gerekend. Ik was op van de zenuwen en dat werd nog erger toen het pro gramma uitliep. Ik had het niet meer. Gelukkig was ik niet te vroeg aan het losrijden begon nen. Dat pakte goed uit. Sharon was goed. Niet te sloom, ook niet te fris. Door de rust die hij uitstraalde, vloeide de spanning bij mij weg. Ze zeggen altijd dat je het in de paardensport samen moet doen. Dit kampioenschap is hiervan wel een overduidelijk bewijs", zei de gelukkige Wis kerke na afloop. Hoogst haalbare Geen kampioen, toch tevreden. Dat was Marieke de Bart (12) met zilver in de klasse Z sprin gen pony's kleine maat. Met Mis- Bij de oudere minioren-6 stond de 500 meter geprogrammeerd. Roderick van Doeselaar gaat aan de leiding in het Zeeuwse klassement en maakte die posi tie in Wilhelminadorp waar met de zege. Sander Boidin en Tom ter Djacardo behoorde de ama zone uit 's-Heer Abtkerke tot de vier combinaties die in de barra ge de medaillestrijd aanbonden. Als laatste starter wist de ama zone bij voorbaat dat zilver het hoogst haalbare was. Brabander Rens Spreuwenberg had Mister immers in een adembenemende rit en een dosis geluk in de on mogelijk geachte tijd van 28.96 foutloos rond gestuurd. Toch koos de Zeeuwse niet voor een rit op safe. Ze ging in de hoogste versnelling van start. Met twee hindernissen te gaan, haalde de ruin een paal naar het gras. Re den voor De Bart het zilver vei lig te stellen. „Om de tijd van Rens te halen, moest ik nsico ne men. Na die balk had dat geen zin meer en deed ik het rustiger aan Ik ben tevreden, een twee- Pel maken in Vlissingen uit wie de tweede plaats gaat bezetten in de Zeelandcup. Danique van Peenen leidt bij de meisjes, ge volgd door clubgenoten Manon Minneboo en Sanne Klompe. Ook deze wedstrijd bracht daar foto Ronald den Dekker de plaats bij de besten van Ne derland is toch niet slecht." De Bart had meer reden tot vreugde. In de klasse M grote maat stuurde ze Kroonjuweel in de barrage naar de zesde plaats. „Ik rijd Kroonjuweel nog niet zo lang. Met zijn vijf jaar was hij de jongste van de tweeënt wintig pony's in de barrage. Ik wil hem niet overvragen, hij moet nog langer mee." Watervrees Voor Lisette den Dekker werd de Hippiade niet wat ze had ge hoopt. De amazone uit Hontenis- se stuurde Altos Andante in de klasse M1/M2 categorie C dres suur naar een score van 61.70 en kwam een fractie tekort voor brons. Voor springamazone Chayenne Wiskerke dreigt wa- geen verandering in. Luctor-zwemmer Charles Potin gaat fier aan de leiding in het Zeelandbekerklassement over 2 en 3 kilometer bij de heren senio ren. In Wilhelminadorp was hij de sterkste Zeeuw, al was het gat met winnaar Sebastiaan Re- ijnen wel erg groot. Binnen 20 seconden waren zijn concurren ten ook gefinisht. Roel Dellaert kan in Vlissingen nog verrassen met een zeer goede eindsprint, ditmaal was Potin hem te snel af. De dubbelslag voor Niek de Ridder kan niet meer misgaan, na de derde Zeeuwse tijd in Wil helminadorp. De titel op de 2000 meter vrije slag vrouwen ging naar Danielle uit den Boogaard, in haar kiel zog trok ze de Zeeuwen naar snelle tijden. Carmen de Ridder werd derde en bevestigde daar mee haar leidinggevende positie in het Zeelandklassement wou wen jeugd. Bij de senioren was Daisy de Ridder de snelste. Verassend was het resultaat van Ruud Hamelink op de 2 kilome ter schoolslag. Met de zevende plek was hij de snelste Zeeuw. Hij had drie seconden voor sprong op de leidende René van Oudenaarde. Jeugdzwemmer Gi- no van Damme startte niet, waarmee hij uit het klassement valt. Bij de meisjes jeugd is Vlis singen de beslissende wedstrijd, ook nu waren Stephanie Rom- bout en Eline Nijskens bijzon der aan elkaar gewaagd. ter volksvijand nummer één te worden. In de klasse ZZ pony's grote maat behoorde de vijftien jarige amazone met Wiskerke's Mirror tot de favorieten. De combinatie uit Kruiningen leek de rol makkelijk waar te maken De hoogte van de hindernissen en moeilijke lijntjes bleken geen probleem. Maar met de finish in zicht betekende de sloot het ein de van de hippiade voor Zeeuw se kampioen. „Een sloot sprin gen, is voor Mirror geen favorie te bezigheid. Daarom train ik daar iedere week op bij Wout- Jan van der Schans. Daardoor is dat normaal ook geen probleem. Maai' doordat ik er de laatste we ken niet op heb kunnen trainen, had Mirror toch weer water vrees. Daar baal ik echt van. Dit is een enorme teleurstelling." door Sjaak Sinke HALSTEREN - Jacqueline Vlietland uit Goedereede en Remy Vasseur uit Vlissingen zijn na de triatlon van Halste ren de tijdelijk eigenaar van de nieuwe wisselbekers van het ZWN-triatloncircuit. Vasseur volgt Ronnie Babijn op, die de eerste beker definitief in zijn be zit kreeg door het kleinnood driemaal op rij te winnen. Vliet land volgt Terese van Lare op. Voor Vasseur is september de pe riode om zich in de kijker te rij den op het NK-duatlon over twee weken in het Brabantse Molenschot. Na zijn tweede plaats in Zoutelande nam hij deel aan een duatlon in Belgie. Afgelopen woensdag was hij ac tief in Sluis-Knokke en zater dag pijnigde hij zich nog met een pittige koppeltraining van lopen en fietsen. „Ik hoop op het podium te komen in de catego rie onder de 23 jaar", zei Vas seur. De Nederlandse titel is wij- wel zeker voor Wim Nieuwkerk die in Westkapelle onlangs nog de stratenloop won. Op de kilometer zwemmen was Vasseur met 12 minuten en 40 se conden een fractie sneller dan Leon Jacobse die op het fietsen het geweld van Vasseur niet kon volgen. De eerste twee ronden ging Vasseur voluit, om daarna drie ronden wat gas terug te ne men. De laatste twee ronden stond hij weer vol op de peda len, wat hem een voorsprong op leverde van een kleine minuut op Jeroen Korpershoek. Die had na het zwemmen bijna vier mi nuten achterstand. In de vier ronden door de bossen van Halsteren kwam de zege van Vasseur niet meer in ge vaar. Korpershoek pakte de tweede plaats en Mare Riemens (Middelburg) verraste met de derde plaats. Jacqueline Vlietland had er een lange reis uit Duitsland voor over om in Halsteren te kunnen starten. Zij moest hiervoor een NAVO-oefening onderbreken, omdat zij werkzaam is bij de landmacht. De lange zit had haar conditie geen goed gedaan, maar haar tweede plaats was voldoende om de wisselbeker te pakken. Bianca van den Kieboom die twee jaar terug een hartoperatie onderging om hartritmestoornis sen te verhelpen, koos na veel wikken en wegen toch voor de kwarttriatlon. Om de tweede plaats te kunnen pakken moest ze eigenlijk op de achtste af stand starten om nieuwkomer Annet de Bot van de tweede plaats te houden. „Wat maakt het mij ook uit, ik vind de kwart veel leuker en ik gun Annet de tweede plaats", liet ze weten. Als de medische keuring goed uitpakt, staat Van den Kieboom volgend jaar aan de start van de hele triatlon in het Duitse Kla- genfurt. Daar hoopt ze zich te kunnen kwalificeren voor de ul tieme uitdaging: de Ironmaii van Hawai In het snikhete Hal steren zette Van den Kieboom haar concurrente Vlietland op ruim zes minuten, maar ze kwam zeven luttele puntjes te kort voor de tweede plaats in het eindklassement. Guy Jacobs (Brasschaat) hadr aan de derde plaats bij de man nen H40 genoeg om eerste te worden in de eindstand. Kobus Botman won bij de mannen H50 zowel de wedstrijd in Halsteren als het triatloncircuit van zes wedstrijden waarbij de beste vier resultaten beslissend voor de eindstand waren. ASSEN - Legers motorsportken ners hebben het WK Superbike veroordeeld tot een veredelde kermisattractie. De 36.000 lief.- hebbers die gisteren op het spekr takel in Assen afkwamen, weten beter. De apotheose kon de ver gelijking doorstaan met het ge vecht dat Valentino Rossi en Se- te Gibernau eerder op hetzelfde TT strijdtoneel leverden. Met de ene na de andere inhaal actie zorgden De Brit James Tos eland en de Australiër Chris Ver meulen voor een spannende ra ce. Vermeulen lachte het laatsl. De overgang van een 600cc Su persport naar een lOOOcc Super bike verliep voor Vermeulen naadloos. In Assen maakte hij de verwachtingen waar in do tweede race. De eerste race op het circuit irv Assen werd gewonnen door Tos eland, die leidt in het WK-klas sement. Vermeulen staat twee punten achter. GPD De vrije slagzwemmers in actie tijdens de Ganzetrek in Wilhelminadorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21