Jagro Recycling overtreedt regels luisveiling trieste zaak lOPHEFFINGl Wat deed W.A. in Athene? €0 Hulst bezaaid met kunstwerken fi™ 'ieuwe verklaringen van oud-werknemer Westdorpse afvalverwerker Is i§ I <k Fietser gewond door hond I MATRASSEN LEDIKANTEN |Bij inlevering van deze boni MIS BEZORGD I Westerscheldetunnel half uur dicht Axelaar gewond door vallende balk Terneuzen wil hoge compensatie zeeuwse almanak Kapot actie: 0113-315649 H. pzc n' ail:redactie@ pzc.nl |bus 31/ 4460 AA Goes ertentie-exploitatie: ,rd- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ls-Vlaanderen: 0114-372770; bnaal: 020-4562500. erdag 4 september 2004 editie Zeeuws-Vlaanderen Op zoek naar een nieuwe baan? op MBO+, HBO, Universitair niveau Bel: Eveline Schipper of Anita van Oostrom 0118 674 074 - JUSTION Adviesgroep rWout Bareman - Afvalverwerker Recycling in Westdorpe op grote schaal de re- voor de opslag en verwer- van afval. Dat verklaart oud-werknemer. De afde- milieuhandhaving van de ,'incie is inmiddels op de »te van de vermeende over- jngen en onderzoekt de rens de oud-werknemer is hele ten-ein in de Dekkers- Ier 7,5 meter opgehoogd, ter dat maximaal vijf meter zijn. Het is bovendien niet afgedicht. Ook is de erf- tussen de verschillen- afdelmgen nauwelijks een meter in plaats van de zes meter. Met is tevens veel De folieafdichting van het an dat wordt, gebruikt voor (farming is op veel plaatsen ijt en er ontbreekt drainage, jjpgeslagen grond is gemixt, lijl iedere partij apart moet üengehouden. De buitenbas- zijn bovendien veel groter is toegestaan. Lichtvervuil- moet op het eigen ter- worden opgeslagen, maar is terechtgekomen in het slibdepot van Rijkswater- iets verderop. Uit één van slibdepots is maanden (Advertentie) geleden slib verwijderd en op het terrein gestort. Volgens de oud-werknemer wordt het ook met de arbeidsomstandigheden én de opleidingen van het perso neel (asbestherkenning, veilig heidscursussen, bedrijfs-EHBO) niet zo nauw genomen. Al eerder verklaarden een ande re werknemer en een oud-mede werker dat Sagro op tal van pun ten in de fout gaat. Eén van hen informeerde de afdeling milieu handhaving van de provincie (anoniem). Die afdeling be schikt nu ook over de nieuwe verklaring. Directeur T. van Riet neemt alle informatie (anoniem of niet) se rieus en gaat een en ander con- Bezoekers bekijken werk van Herman Thielens van Atelier d'Art. foto Camile Schelstraete (ralhart Abdij Middelburg OOVERPHONIC 4sept21u30 Abdijplein i2,50 door Jeanette Vergouwen HULST - Deze maand wordt de kunst in Hulst speciaal belicht. Kunstgalerie Hulst 2004 is ver spreid over 34 hectare en vieren veertig ondernemers en kunste naars nemen deel aan deze gro te. laagdrempelige galerie, die gisteravond is geopend. Kunst wordt letterlijk in de kij ker- gezet. De Hulster onderne mers bieden in etalages plaats aan werken van kunstenaars die zo op een speciale wijze hun creaties aan het publiek tonen. „Het is een goede combinatie en de bezoekers van Hulst kunnen gratis kijken naar allerlei stijlen en technieken", stelt een van de ondernemers. Burgemeester J. F. Mulder loof de alle deelnemers aan de Kunst galerie 2004 en stelde trots te zijn op de vele talenten in zijn gemeente. „De kunst ligt in de septembermaand op straat. In onze binnenstad zorgt kunst in de etalages voor extra levendige straten en die dragen weer bij aan een prima ondernemerskli maat. Met een creatieve geest kom je heel ver en dat is wat Hulst Reynaertstad deze maand bewijst." Gisteravond liepen onderne mers en kunstenaars gezamen lijk de hele route. Belangstellen den kunnen vanaf vandaag de route lopen. In de deelnemende zaken, die voorzien zijn van een sticker, liggen folders met route beschrijving, adressen en geëx poseerde kunstwerken. De route kan iedereen op eigen wijze sa menstellen. De Kunstgalerie 2004 duurt tot 27 september. afgelopen zeven weken volg de PZC het Monopoly-spel- dat voor de gelegenheid geheel Zeeuwse invulling gekregen. Vandaag de laat- aflevering: het einde van het is de kunst van het Overeind blijven jungle van aan- en verkopen mroerend goed, investeren en iseren. Aan het slot zit slechts peler grijnzend aan het bord. nderen rest de gedwongen ver van hun bezittingen. •pel, dat nu wordt opgebor- slechts fictie. Het geld is Na afloop wordt de lachend gefeliciteerd. In van alledag ge- situaties allerminst tot vrolijkheid. Gedwongen van woningen vormt de van de vastgoed- „Het is één brok ellende", W. Dieleman van het Goese no- fantoor Oostinga Hage Am- ian, die veel zogeheten execu te verkopen doet. Is meer huizen worden ge- igen verkocht. Landelijk ging orig jaar om 967 woningen, veer veertig procent meer dan Voor dit jaar wordt een stijging vernacht. Al- in de zaterdageditie van de- stonden vorige week van executo- verkopen. waren afkomstig van entoor van Dieleman. „Voor het een continuproces aan °rden", zegt hij, overigens er zakelijke voldoening. „We 1 or echt niet op te wachten, leuker werk te bedenken op otariskantoor, zoals de over- it van een huis. Dan zijn alle ien tevreden. Bij gedwongen 'opis dat hooguit één partij." ortij is doorgaans de bank of die de hypotheek verstrekt. Huiseigenaren die betaling achter laten, krijgen van hen eerst oricht waarin de betrokkene gemaand alsnog aan de ver- te voldoen. „Wordt op gereageerd, dan krij- pj opdracht om over te gaan ocutoriale verkoop." Woningverkoop, al dan niet gedwongen, is voor huiseigenaren soms de enige oplossing om uit financiële proble men te komen. foto Camile Schelstraete De notaris schakelt de deurwaar der in om een exploot, waarin de lening formeel wordt opgeëist, uit te brengen. „Uit fatsoen waar schuw ik de mensen wel altijd eerst met een briefje, maar in de re gel reageren zij niet. Daarna wordt de aankondiging van de gedwon gen verkoop van de woning gepu bliceerd. „Dan begint de ellende pas echt." De betrokkenen melden zich soms alsnog, putten zich uit in excuses. „Vaak zeggen ze: ik wist van niks. Maar natuurlijk wisten ze het, want van de bank of maatschappij hebben ze ook al twee, drie keer een brief gekregen." Meestal zijn het trieste situaties. „De mensen zitten tot over hun oren in de schul den. Vaak ligt er al een beslagje op het huis van een of andere leveran cier." De economische tegenspoed zorgt ervoor dat steeds meer huizen ge dwongen worden verkocht. Men sen hebben bijvoorbeeld enkele ja ren geleden een maximale hypo theek genomen, gebaseerd op twee inkomens. „Als een van de twee werkloos raakt, dan is Leiden in last." Zelf het huis verkopen is niet al tijd eenvoudig. „We weten hoe lang woningen tegenwoordig te koop staan. Bovendien moet je dan ook iets anders hebben en een huurwoning is niet zomaar be schikbaar." Een deel van de aangekondigde verkopen kan worden voorkomen, doordat op het laatste moment een oplossing wordt gevonden. Zo niet, dan volgt de veiling in het open baar, doorgaans in het plaatselijke café, hotel of dorpshuis. De ver koop levert meestal minder op dan de marktwaarde van het pand. De bijeenkomsten trekken vooral handelaren, van wie vaak wordt vermoed dat ze prijsafspraken ma ken, waarna de 'winst' onderling wordt verdeeld. Banken laten daarom geregeld ie mand mee opbieden om verzekerd te zijn van een bepaalde prijs. Die leman constateert ook zelf dat han delaren in groepen werken. „Maar het probleem is dat we niets kun nen bewijzen." De Nederlandse Mededingingsau toriteit (NMa) heeft, naar aanlei ding van het probleem, notarissen recent gemaand maatregelen te ne men, zoals betere publiciteit om meer potentiële kopers te trekken. Toch waarschuwt Dieleman men sen ervoor zomaar mee te doen aan een executieveiling. „Het is toch een ingewikkeld proces, met eerst opbieden en dan afmijnen. Boven dien moet je de financiering al vooraf rond hebben" Hoe triest de verhalen achter de veilingen soms ook zijn, Dieleman houdt de kwestie zakelijk. „Ik heb puur de opdracht om tot openbare verkoop over te gaan. De proble men hebben altijd wel een reden, maar de mensen zijn wel finan ciële verplichtingen aangegaan. Komen ze die niet na, dan houdt het een keer op." Rolf Bosboom I 3g troleren. Het wordt niet uitgeslo ten dat ook justitie wordt geïn formeerd. Sagro Recycling werd in het re cente verleden al regelmatig door de provincie op de vingers getikt. Recent nog kreeg Sagro opdracht vóór 1 juni, op straffe van een dwangsom, 10.000 ton sorteerzeefzand van het bedrijf sterrein te verwijderen. Dat bleek op die datum nog niet ge beurd. Ook de opslag van tien tallen kunstgrasmatten was in strijd met de vergunning. Eer der wees de provincie Sagro te recht omdat op het terrein 2500 vierkante meter losgestort hout werd aangetroffen, terwijl dat maximaal 500 vierkante meter mocht zijn. Er zou nu nog 900 vierkante meter liggen. Volgens de anonieme medewer ker en de ex-werknemers (ze opereren anoniem omdat ze sancties vrezen van de bedrijfs leiding) heeft het bedrijf ook ge manipuleerd met verontreinigd rioolslib (270 ton), dat zou wor den verwerkt in de Dekkerspol der, maar als bladafval terecht zou zijn gekomen op de compos- teringshoop van Sagro in de Koegorspolder. De verplichte maandelijkse analyses zouden niet kloppen. En Sagro zou in november vorig jaar ook 1000 ton puin, afkomstig van de ge meente Terneuzen en gedumpt op een terrein in de Blikstraat bij Sluiskil, hebben verwerkt terwijl het asbestdeeltjes bevat te. Bedrijfsleider F. de Feijter van Sagro Recycling reageerde al eerder hogelijk verbaasd op de aantijgingen. Hij verzekerde: „Bij ons wordt absoluut niet ge rotzooid.,, Gisteren was hij niet bereikbaar voor commentaar. WALSOORDEN - Op de Zee dijk in Walsoorden raakte gister middag rond kwart voor zes een 43-jarige wielrenner gewond bij een botsing met een hond. Het dier liep los over de Zee dijk. Toen de fietser vanaf de dijk naar beneden wilde rijden, kruiste de hond zijn pad. De man reed over het dier heen en viel. Hij raakte gewond aan hoofd en handen en is naar het ziekenhuis in Terneuzen ge bracht. De hond bleef, voor zo ver bekend, ongedeerd. (Advertentie) MASSALE LEEGVERK00P VAN WINKELS EN MAGAZIJNEN alle MIDDELBURG-VEERSEWEG naast Super de Boer GOES - De Westerscheldetunnel is gisteravond tussen zes uur en half zeven afgesloten geweest in beide richtingen, omdat een auto in de tunnel zoveel rook produceerde, dat de alarmering in werking trad. De brandweer van Terneu zen en Borsele rukte uit, maar hoefde niets te doen. De au to, een geluidswagen, had de tunnel aan de Zuid-Beve- landse kant al verlaten. Door het ventilatiesysteem van de tunnel op maximaal te zetten, was de rook ook snel ver dwenen. Volgens een woordvoerder van de Terneuzense brandweer komt het vaker voor dat met name vrachtwa gens moeite hebben met één van de hellingen in de tunnel en dan zoveel rook veroorzaken, dat het alarm afgaat. MIDDELBURG - Een 21-jarige man uit Axel is gistermid dag rond twee uur gewond geraakt aan zijn arm bij werk zaamheden aan het nieuwe kantoor van Rijkswaterstaat aan Poelendaelesingel in Middelburg. De man kreeg een stalen balk van honderden kilos tegen zijn arm en kwam ten val. Hij is per ambulance overgebracht naar het zie kenhuis. De Arbeidsinspectie is in kennis gesteld. TERNEUZEN - Het aanbod van staatssecretaris M. Schultz van Haegen (Verkeer en Waterstaat) om Terneu zen de kosten te vergoeden die zijn gemaakt voor de ont wikkeling van het Koegorspolderplan, is bij de gemeente slecht gevallen. Het niet doorgaan van het slibdepot en de verwerkingsfabriek voor slib kost de gemeente tonnen en levert niet de verwachte twintig banen op. Daarbij komt dat Terneuzen door het besluit opgezadeld zit met een ex ploitatietekort van meer dan anderhalf miljoen gulden op plan Koegorspolder. „De Staat zal dan ook met een echt compensatievoorstel moeten komen, want dit lijkt natuur lijk nergens op", meent het college. Gedacht wordt aan minstens anderhalf miljoen euro. (Advertentie) 10 JAAR ZEKERHEID www.keukenmarket.nl T 0165-510 600 Rijksweg A17-afslag 21 -Roosendaal Noord. Vanuit Roosendaal: Gastelseweg richting Óud Gastel, rechts voor de afrit naar de Al7 (Advertentie) RSVERWENNERIJ De zomer is voorbij. Het najaar staat voor de deur. Tijd om uzelf weer eens met een bezoekje aan de sauna te verwennen. Geniet van de totale ontspan ning van uw lichaam. Speciaal voor u hebben we een bijzonder najaarsarrangement samengesteld: Boekingspenode t/m 23 december 2004 Meer weten? Vraag de speciale kuurfolder aan, boordevol heerlijke beauty- dagen of -behandelingen. .DE. PAREL, Ba helweg 2. Domburg Fax: 0118 - 583668 E-tnail: kuur@hofdombu www. roompot, nllkuren Nazomer Relaxdag welkomstdrankje rondleiding door uw gastvrouw ontspannende nek-, rug- en schoudermassage (30 min.) met hydro-steampack gezichtsbehandeling in onze duosalon gezonde lunch gebruik snelbruiner of zonnebank gebruik Vibrosaun of Hydromassagebad onbeperkt toegang sauna, kuur- en bubbelbaden gratis gebruik badjas en handdoekset gratis parkeerkaart De Parel nu voor slechts 89,-! U wordt om 0915 uur verwacht De behandelingen eindigen om 17.00 uur De sauna is open tot 22 30 uur September saunamaand In september betaalt u slechts een "kinderprijsje" voor een bezoekje aan de sauna! van 13,50 voor 7,50! Dagelijks open van 12.00 - 22.30 uur. Kom dus gauw eens langs. Vergaderingen van gemeente raden moeten uiterst serieus worden genomenook in Vlaanderen. De raad van Tem- se kwam eerder deze week in vergadering bijeen teneinde een aantal zeer ingrijpende be sluiten te nemen. Zó ingrij pend, dat halverwege de dis cussie over één van die heike le zaken even een plaspauze werd ingelast. Na hervatting van de vergade ring vroeg één van de raadsle den het woord. „Burgemees ter, er is iets mis met uw klok kenspel", ivaarschuwde de man. De burgemeester schud de het hoofd:„Ik heb het net nog gecontroleerd en alles was nog intact. Later die avond bleek dat het raadslid gelijk had. Het caril lon in de stadshuistoren had al uren niets van zich laten ho- (Advertentie) Blauw Bloed, royaltyprogramma, vanavond 19.25 u ned. 1 horen zien cjelouen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 67