erbysfeer komt weer tot leven Albers onder druk in thuisrace Zierikzee gaat op ontdekkingstocht Hoek staat voor een nieuwe test 19 SKNWK, Duiv eland en ZSC'62 treffen elkaar in derde klasse uitslagen Tweede goal De Nooijer bij FC Dordrecht zaterdag 4 september 2004 jnnr Klaas Verspoor jERIKZEE - De voetbalcompe- itiegaat voor Schouwen-Duive- and net als vorig jaar van start net drie derdeklasser in het za- erdagvoetbal. Bruse Boys en )uiveland wisselden elkaar af, ;SC'62 en Duiveland gaan op lerhaling. )e drie clubs, die nu al uitkij- naar de onderlinge derby's, hoopvol gestemd over het jeuwe seizoen. q de vierde klasse B, waarin FS, WIK/57, Bruse Boys, Brou wershaven en Mevo uitkomen, wemelt het zelfs van de streek- duels. ZSC'62 Aanvoerder Martin Kiezenberg ziet met ZSC het komende sei zoen met vertrouwen tegemoet. Naast Kim van Veen is de eerste selectie in Scharendijke ook uit gebreid met een aantal jeugdspe lers. Vooral de komst van Van Veen stemt Kiezenberg optimis tisch. „De samenwerking met hem verloopt goed. Hij scoor look hier zijn doelpunten." [Kiezenberg hoopt onder ZSC's [nieuwe trainer Leen Koster de lijn van vorig seizoen door te trekken. Dat jaar hoefde ZSC met tegen degradatie te voetbal len. wat vooraf ook de doelstel ling was. „Hetzou-al een succesje zijn als we zo rond de zesde, zevende [plaats zouden eindigen", aldus ZSC's aanvoerder. SKNWK Trainer Adriaan Nieuwenhuijze kan terugkijken op een goede eerste periode bij SKNWK. „Ik heb het prima naar mijn zin", hij aan de vooravond van de competitie vast. „SKNWK is een goede vereni- j en de voorbereiding is heel igoed verlopen, al ging het zoals bij veel clubs soms moeizaam vanwege vakanties." SKNWK trainde nog niet met de complete selectie, deson danks is de Kruiningse trainer positief gestemd. Jk heb er veel vertrouwen in. De bedoeling is toch om dit sei zoen weer bovenin mee te gaan draaien. We moeten het nu waar maken, maar dat is vaak moeilij ker. Ze weten nu allemaal zo'n beetje wat SKNWK in huis heeft." Duiveland Twee seizoen geleden degradeer de Duiveland in het debuutjaar uit de derde klasse. Als het aan trainer Jan Heikamp ligt, zal het dit seizoen, na het kampioen schap in de vierde klasse, niet zover komen. „We moeten er in kunnen blijven en dat zal zeker wel lukken. Na een aantal wed strijden gaan we kijken waar we staan. We willen natuurlijk graag kampioen worden. Ik heb er in elk geval veel vertrouwen in." Duiveland heeft voor dit seizoen afscheid genomen van Mark IJ- zelenberg en Bart van der Hulle. Bruse Boys Nico Schoute maakt dit seizoen zijn vuurdoop als hoofdtrainer in Bruinisse. Met Mevo speelde hij jarenlang in dezelfde vierde klasse B. „Maar de kracht van de andere ploegen ken ik natuur lijk niet meer. Er kan zoveel ver anderd zijn. Bij Bru zijn de oude re spelers ook vervangen." Schoute rept, na de degradatie van vorig seizoen, niet over een kampioenschap. „Ik verwacht in principe dat we mee gaan doen om de bovenste plekken. En ik denk dat we er wel klaar voor zijn." Bij Bruse Boys maken Tonnie van den Berge en Simon Boog aard definitief geen deel meer uit van de eerste selectie. Mevo Cees van Dijk heeft bij Mevo een aantal uitdagingen. Ten eer ste kwam hij in de voorberei ding spelers tegen uit diverse landen. „Het is nog een beetje zoeken en ook vreemd om in eens met een taalprobleem ge confronteerd te worden. Maar dat is wel een uitdaging." Van Dijk heeft alle volmacht bij Mevo. „Iedereen is positief, de wil is er, maar het zal tijd nodig hebben. Wij zullen zeker niet bo venin meedraaien, maar naar de toekomst toe ben ik zeer posi tief." Bij Mevo keert Leon Hen- drikse terug in de hoofdmacht. Brouwershaven Brouwershaven staat voor het derde jaar onder leiding van de bijna 58-jarige trainer Arie Jan- se. „Ik hoop dat we net als vorig seizoen kunnen presteren. Toen eindigden we als zevende." We moeten met ons spelersma teriaal wel reëel blijven", aldus Janse. Bij Brouwershaven hin gen Remi Lievense en Marcel Duinhouwer hun voetbalschoe nen aan de wilgen. Daarentegen maken Martin Kristalijn en Ri chard van der Meer weer deel uit van Janses kroonkeuze. WIK'57 Peter Aertssen is, na eerder werkzaam te zijn geweest bij DFS, als trainer terug op Schou- wen-Duiveland. „We moeten nog een beetje wennen aan de nieuwe trainer. Het draait nog niet helemaal zoals we willen", aldus speler Erik de Vlieger, die al voor het elfde jaar deel uit maakt van de eerste selectie van de ploeg uit Kerkwerve. Bij WIK'57 zijn de verwachtingen, na het vertrek van Patrick de Broekert en het mogelijke afha ken wegens een blessure van Marco Ganzeman, niet al te hoog gespannen. „Ik verwacht een plekje in de middenmoot." DFS Een ware leegloop bij DFS, vijf spelers stopten of vertrokken, dwingt trainer Edwin Kriens dit seizoen tot het inpassen van nog meer jeugd in zijn selectie. „Ik heb nu nog dertien spelers van het vorig seizoen. Voor mij is de eerste prioriteit om een gezonde selectie neer te zetten. En met gezond bedoel ik spelers die wil len en ambitieus zijn. Ik moet jeugd inpassen, maar wil de jeugd dat zelf wel?", vroeg Kriens zich kort voor de compe titiestart af. Vorig seizoen haal de DFS de nacompetitie, maar dit jaar lijkt dat te hoog gegre pen. „We moeten eerst maar eens een draaiend elftal zien te krijgen." Kriens is wel tevreden met het feit dat zijn ploeg dit seizoen in de vierde klasse B uitkomt. „Ik had die tegenstanders in de an dere klasse allemaal wel gezien. Deze klasse is fysiek wat ster ker, maar voetballend wat min der." Dreischor (gestreepte shirts) en Mevo namen in het bekertoernooi alvast een voorschot op de vele te spelen derby's op Schouwen-Duive- land. foto Dirk-Jan Gjeltema door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Voor het eerst sinds 1985 komt Zierikzee dit jaar weer uit in de tweede klas van het zondagvoetbal. Het wordt voor trainer Romeo van Aerde een ware ontdekkings reis. Ouwerkerk, Renesse en Dreischor zijn ingedeeld in de vijfde klasse B en alle drie heb ben ze de verwachtingen naar boven bijgesteld. Zonnemaire komt evenals vorig seizoen uit in de reserveklasse. Zierikzee Zien kzee-trainer Romeo van Ae rde: „Vooraf moet je altijd zeg gen dat je voor het hoogst haal bare gaat. Dat is dus het kam pioenschap. Maar na vijf wed strijden kunnen we pas iets zeg gen. Dan weet je hoe sterk de te genstanders zijn." De nieuwe trainer maakte met zijn ploeg een redelijke voorbe reiding door. „Dat hoeft nog niets te zeggen over de competi tie. We hebben niet de mooiste tegenstanders in de voorberei ding gehad. Liever had ik tegen twee ploegen gespeeld die hoger dan wij spelen." Zierikzee miste morgen in de uit wedstrijd tegen Oosterhout de geblesseerde spelers Robbert Roggeband en Matthijs Hage. Renesse Renesse-speler John Berrevoets weet het zeker: we gaan mee doen voor de titel. „We hebben een nieuwe trainer (Jakkoo Brouwer) en we gaan de compe titie in met hoge verwachtingen. Het kampioenschap is echt onze doelstelling." De centrale middenvelder ziet ten opzichte van vorig jaar wei nig nieuwe gezichten in het elf tal. „We hebben nog steeds een jonge selectie." Tegenstand ver wacht Berrevoets vooral van Hansweertse Boys, maar hij ziet ook in Dreischor een belangrij ke rivaal. Dreischor Kees Verwest (Dreischor) is posi tiever gestemd dan aan het be gin van vorig jaar. De trainer zag zijn selectie versterkt met de komst van Matthijs Bil en Matthijs Heeres (beide van Me vo) en van Peter van Beveren. „Het doel is nu om in het linker rijtje te eindigen. Dat was vorig jaar ook zo, maar die illusie viel door langdurige blessures al gauw in duigen. Ik heb nu zes tien man en verwacht ze ook al le zestien nodig te hebben." Op de trainingen ondervindt Ver west ook dit seizoen weer pro blemen. Een groot aantal van zijn jonge spelers is student en daardoor op weekdagen afwe zig. Ouwerkerk Voor Ouwerkerk en trainer Ron nie de Bruine is het van belang een waardig opvolger te vinden voor Jakkoo Brouwer, die het laatste seizoen als laatste man speelde. John Hage was de be oogde speler, maar hij raakte op de eerste training zwaar gebles seerd. „Mijn doel is om voor de winter stop weer in het eerste te staan", aldus Hage. Bij Ouwer kerk wordt gerekend op een aar dig seizoen. „We zitten qua selectie niet eens zo slecht", vindt Hage. „Jochem van den Bos heeft het als keeper in de voorbereiding goed ge daan en Oby Kikstra en Erik-Jan van Dongen zijn terug. Ik zie het deze competitie wel positief in." Zonnemaire Wim van der Linde neemt dit seizoen Zonnemaire onder zijn hoede. „We hebben een heel smalle selectie, want er zijn een nogal wat langdurig geblesseer den", weet Van der Linde. Zonnemaire komt ook dit jaar uit in de reserve vijfde klasse. „We draaien al jaren mee in de middenmoot, zonder echte uit schieters. Ik verwacht dat het dit seizoen niet anders zal zijn. Voor de bovenste plaatsen schat ik ploegen als Ouwerkerk 2 en Renesse 2 hoog in. Die zullen er wel bovenuit steken." Wim van der Linde gaat er nu eens niet vanuit dat hij zelf als voetballer aan de slag zal moeten. Maar hij weet het vooraf niet zeker, want „nood breekt wetten." door Frits Bakker HOEK - Wat Hoek zaterdag zo sterk, dat het de amateurs van Ajax van het veld speelde (0-3), of waren de Amsterdammers zo kwetsbaar? Trainer Johan Balle- ^eer liet de waarheid in het mid den. Hij was zeer te spreken over het optreden van zijn nieu we elftal, maar vond Ajax niet lepaald de graadmeter om over fe werkelijke klasse van Hoek e kunnen oordelen. Vandaag, in Ie thuiswedstrijd tegen Volen- lam, staat de Zeeuws-Vlaamse loofdklasser derhalve voor een iieuwe test. De 36-jarige Gunter de Meyer loopt ook al te lang mee om nu al een conclusie te trekken. „Ik heb wel al het gevoel dat er veel meer beleving in dit elftal zit. In dat opzicht zijn we verder dan Ie voorbije twee jaar die ik bij loekheb gespeeld. Al die jonge telers staan open voor Daching. Dat is voor mij ook Bel prettiger spelen. Ik ben ook mijn proftijd altijd een speler eweest die veel coacht en uurt, maar vorig jaar werd aar maar zelden naar geluis- :erd. De groep die er nu staat is ?etig, al moeten we ook weer met te snel roepen. We zijn ten slotte nog maar net aan het sei zoen begonnen." Dordrecht - Dennis de Nooijer maakte gisteravond het eerste doelpunt in de met 2-0 ge ronnen wedstrijd van FC Dor drecht tegen Heracles. Het was zijn tweede goal in vier competitieduels. Tweelingbroer Gérard heeft ook twee keer ge scoord. FC Dordrecht staat op driepunten van koploper Volen dam, dat met 2-3 won bij Eind- loven. andere degradant van vorig rizoen, FC Zwolle, staat twee- >e De ploeg won thuis met 3-0 van TOP Oss door drie doelpun- on van Bert Zuurman. Fortuna ?ttard was vorig seizoen het wgenlrindje, maar staat nu ankzij de zege op Go Ahead Eagles op de derde plaats. De blonde Belg, die als laatste man van de verdediging de orga nisatie in het veld voor zijn reke ning neemt, heeft zich moeite loos aangepast aan het nieuwe elftal. Hij is zelfs de enige die is overgebleven van de verdedi ging die zaterdag tegen Ajax aan de wedstrijd begon. Stijn Porteman is de nieuwe voorstop per, Charly Okonedo en Pieter de Munnik de nieuwe vleugelver dedigers. Het was ook lang onzeker dat Gunter de Meyer, die bij AA Gent, RWD Molenbeek en Beve ren zo'n driehonderd wedstrij den in de hoogste Belgische voet balklasse heeft gespeeld, bij Hoek zou blijven. „Patrick Naudts, die toen nog manager was, had me al verteld dat ik naar iets anders moest uitkij ken. Ik had al wat clubs op het oog, want ik wilde nog graag blijven voetballen." Signalen Op het moment dat Johan Mücher uit eigen beweging ver trok (en Patrick Naudts ook al was opgestapt) werd De Meyer gevraagd of hij toch nog wilde blijven. „Ik had al eens signalen gekregen dat ze me toch nog wil den houden. En toen Hoek terug kwam, voor een tweede gesprek, waren we er snel uit. Ik heb het hier naar mijn zin, dus ik wilde helemaal niet weg." Hij benadrukt dat er van afbou wen geen sprake is, nadat hij zijn profperiode heeft afgeslo ten en nu volle dagen werkt als relatiebeheerder bij de Bank van Breda. „Ik heb nog ambities genoeg en wil zo lang mogelijk op niveau blijven voetballen. En bovendien is dit weer helemaal nieuw: een jong elftal, veel nieu we jongens en ook heel andere tegenstanders in de competitie. Ik heb twee jaar geleden ook te gen Volendam gespeeld, maar het schijnt dat ze daar ook een heel nieuw elftal hebben. Het is dan ook bijna onmogelijk om een inschatting te maken van on ze kansen." Johan Ballegeer kan over al zijn spelers beschikken. Wesley de Smet, die vorige week nog een schorsing uitzat, maakt zijn ren tree in het elftal. De nieuwe Bel gische keeper Olivier de Pauw is nog niet inzetbaar. Het ziet er naar uit dat zijn overschrijving pas op 1 oktober zal worden ver leend. Christijan Albers won vorig jaar in Zandvoort, een herhaling zou morgen nuttig zijn in de DTM-titelrace. foto Marisa Beretta/GPD door André Hoogeboom ZANDVOORT - Met nog drie ra ces te gaan in het DTM-kam- pioenschap staat Christijan Al bers voor een moeilijke, zo niet onmogelijke opdracht. De 25-ja- rige Nederlander die vorig jaar tweede werd in deze prestigieu ze autosportcompetitie staat ne gen punten achter op klasse mentsleider Mattias Ekström. Morgen rijdt Albers op het cir cuit in Zandvoort. In datzelfde Zandvoort beleefde Albers vorig jaar zijn 'finest hour'. Hij won zijn vierde race van het seizoen en nog wel in Nederland, waarmee voor hem het jaar geslaagd was. Een titel - en een mogelijke kans op een zitje in de Formule 1 - zat er net niet in. Dat zou dit jaar moeten gebeuren. Maar het gebeurde niet. Albers verspeelde kostbare punten, deels door eigen falen, deels door mechanische pech. Het zicht op de titel is klein, maar nog wel aanwezig. „Ekström kan toch ook uitval len", sprak de man uit Laren hoopvol. Dit weekeinde moet het gebeu ren. De strijd ontbrandde giste ren al, tijdens de vrije trainin gen. Trainingen die misschien niet alles zeggen, maar meer dan bij de Formule 1, zoals colle ga-coureur Jeroen Bleekemolen uitlegde: „In de Formule 1 wordt tijdens de vrije trainin gen volop geëxperimenteerd en zeggen de tijden niet zo veel. Dat is bij ons anders. Deze tij den zijn redelijk maatgevend voor de verhoudingen." Albers, met zijn Mercedes, heeft een tumultueus DTM-seizoen achter de rug. Zag het er aanvan kelijk uitstekend uit. de teller bleef hardnekkig op één zege staan. Zelfs Norbert Haug be gon zich te ergeren. De Merce- des-teambaas vond het maar niets dat zijn werknemer open lijk flirtte met de Formule 1 en in het bijzonder met Jordan. Ge holpen door sponsor Trust leek Albere in september in de kana riegele bolide te mogen plaatsne men, maar Haug stak daar een stokje voor. „Albers is in dienst van Mercedes." De test werd verschoven. De teambaas moet met lede ogen aanzien hoe de kop is overge nomen door Ekström, die in een concurrerende bolide rijdt., een Audi. Vorig jaar bezette Mer cedes met winnaar Schneider en Albers de plaatsen één en twee. Nu dreigt Audi tot wanhoop van Haug de macht te grijpen. De druk ligt nu op de schouders van Albers, maar hij heeft daar geen moeite mee. Hij vertrouwt op zijn kwaliteiten en kent het circuit van Zandvoort op zijn duimpje; voordelen die morgen wellicht doorslaggevend zullen zijn. Zijn tijdsachterstand was gisteren minimaal en de strijd om de Superpole, waarbij de tien tijdsbesten elkaar zullen be vechten, zal doorslaggevend zijn. Dit jaar streed de tweede Neder lander, Jeroen Bleekemolen, kansloos met zijn Opel (van vo rig seizoen) in de achterhoede. Maar het perspectief is veran derd. Op het circuit van Zand voort heeft de Nederlander de beschikking gekregen over een verse Vectra, die aanzienlijk be ter stuurt. „Deze auto heeft veel meer downforce en is wat agres- siever. Ik hoef nu niet meer al leen naar beneden kijken, maar kan ook omhoog kijken. Ik droom van een podium, maar als ik de Superpole haal, dan ben ik al dik tevreden." Na een goede ochtendtraining kon Bleekemolen zich bij de middagtraining echter niet on derscheiden. GPD Brussel. Golden League, Memorial Van Damme. Mannen 10Om: 1. Po well (Jam) 9,87, 2. Crawford (Jam) 9,99, 3. Zakari (Gha) 10,04. 200m: 1. Fre dericks (Nam) 20,20, 2. Capel (VSt) 20,24, 3. Williams (VST) 20,24. 400m: 1. Otis Harris (VSt) 44,79, 2. Jerry Harris (VSt) 44,94, 3. Blackwood (Jam) 45,09. 800m: 1Bungei (Ken) 1.43,18, 2. Yiam- poy (Ken) 1.43,50, 3. Mutua (Ken) I.44,09, 6. Som 1.44,50. 3000m: 1. Kip- choge 7.27,72, 2. Kwalla (Ken) 7.28,28, 3. Songkok (Ken) 7.30,62. Niet gefinisht: Liefers. 3000m steeple: 1. Shaheen (Qat) 7.53,63 (wereldrecord), 2. Koech (Ken) 8.02,07, 3. Shebto (Qat) 8.02,66, 8. Vroemen 8.13,44. Kogel: 1. Martinez (Spa) 21,15, 2. Hoffa (VSt) 21,07, 3. Ol- sen (Den) 21,05. Vrouwen. 100m: 1. Bailey (Jam) II,08, 2. Lalova (Bui) 11,11, 3. Williams (VSt) 11,16. 200m: 1. Gevaert (Bel) 22,58, 2. Oyepitan (GBr) 22,74, 3. Mothersill (Kaa) 22,87. 400m: 1. Willi ams (Bah) 49,59, 2. Guevara (Mex) 49,95, 3. Hennagan (VSt) 50,06. 1500m: 1. Tomasjova (Rus) 4.02,27, 2. Jevdokimova (Rus) 4.02,37, 3. Jeogoro- va (Rus) 4.02,94. 50O0m: 1. Masai (Ken) 14.42,64, 2. Maury (Fra) 14.43,90, 3. Pavey (GBr) 14.49.11. 100mh: 1. Kor- otejeva (Rus) 12,78, 2. Alozie (Spa) 12,79, 3. Adams (VSt) 12,79. Eerste ronde: Jaspers (Ned) - Burg- man (Ned) 3-1 (15-10 15-4 13-15 15-6), Carlsen (Den) - Koorevaar (Ned) 3-1 (9-15 15-12 15-13 15-5), Haack Sörensen (Den) - Hernandez (Spa) 3-0 (15-9 15-14 15-4), De Backer (Bel) Tasdemir (Tur) 3-1 (14-15 15-14 15-12 15-10), Zanetti (Ita) - Peter Ceulemans (Bel) 3-0 (15-6 15-5 15-8), Leppens (Bel) - Conneson (Fra) 3-2 (15-8 15-14 9-15 13-15 15-11), Horn (Dui) - Kostistansky (Oos) 3-1 (15-9 10-15 15-4 15-4), Rodriguez (Per) - Naci (Tur) 3-0 (15-8 15-5 15-9), Choi (ZKo) - Lesley (Bel) 3-1 (15-4 12-15 15-8 15-7), Sanchez (Spa) - Fernandas (Por) 3-1 (15-2 15-3 8-15 15-8), Tatsuo (Jap) - Caudron (Bel) 3-1 (15-12 11-15 15-14 15-12). New York. US Open, 15 miljoen eu ro. Mannen, tweede ronde: Hewitt (Aus/4) - Arazi (Mar) 7-6 6-1 6-2, Robre- do (Spa/18) - Clement (Fra) 6-3 3-8 6-3 6-4, Moya (Spa/3) - Delic (VSt) 6-2 3-6 6-3 6-2, Henman (GBr/5) - Golmard (Fra) 6-2 6-4 4-6 7-6, Sargsian (Arm) - Massu (Chl/10) 6-7 6-4 3-6 7-6 6-4, Mathieu (Fra) - Dent (VSt/21) 6-7 6-4 6-3 7-6, No vak (Tsj/25) - Calatrava (Spa) 7-5 6-1 6-3, Haas (Dui) - Grosjean (Fra/12) 6-4 6-4 1-6 6-1, Mello (Bra) - Sanchez (Spa) 6-1 6-1 6-3. Vrouwen, tweede ronde: Sjarapova (Rus/7) - Jankovic (SMo) 6-0 6-7 6-1, Ve nus Williams (VSt/11) - Uberoi (VSt) 7-5 6-1, Frazier (VSt/21) - Brandi (PRi) 6-4 6-1, Pierce (Fra/27) - Ruano Pascual (Spa) 6-0 6-1, Raymond (CSt) - Kirilenko (Rus) 4-6 7-6 6-2. Derde ronde: Maure- smo (Fra/2) - Vento (Ven/316-0 6-2, Su- giyama (Jap/12) - Hernandez (Spa) 6-1 6-3, Dementjeva (Rus/6) - Dechy (Fra/18) w.o., Zvonareva (Rus/10) - Zu- luaga (Col/23) 6-4 7-5. Gouden gids divisie. Fortuna Sittard - Go Ahead Eagles 3-0 (2-0). 32. Derksen 1-0, 40. Derksen 2-0, 82. Derksen 3-0. Scheidsrechter Zeinstra. Gele kaart: Meszaros (Fortu na), Kuiper (GA Eagles). Aantal toe schouwers: 3500. AGOVV Apeldoorn - Helmond Sport 2-0 (O-O). 50. Stegeman 1-0, 60. Garrit- sen 2-0. Scheidsrechter: Smit. Gele kaart: Garritsen, Guijo-Velasco (AG OVV) Aantal toeschouwers: 1833. Sparta - Emmen O-O. Scheidsrechter: Van Sichem. Rode kaart: 58. Yilmaz (Sparta). Gele kaart: Mustapha, Van den Bergh (Sparta), Tevreden. Inia, Spekken (Emmen). Aantal toeschouwers: 3964. Eindhoven - Volendam 2-3 (0-1). 42. Ketting 0-1, 59. Wijker 0-2, 62. Banda 1-2, 70. Van de Langenberg 2-2, 88. Bri- dji 2-3. Scheidsrechter: Winter. Gele kaart: Van de Besselaar (Eindhoven), Cruz Vicente (Volendam). Aantal toe schouwers: 1432. FC Zwolle - TOP Oss 3-0 (1-0). 3. Zuurman 1-0, 64. Zuurman 2-0, 84. Zuur man 3-0. Scheidsrechter: Kuipers. Gele kaart: Teelen (Zwolle), Smeekes, Van Dam (TOP). Aantal toeschouwers: 4003. MVV - Cambuur Leeuwarden 1-1 (1-0). 8. Siahaija 1-0, 90. Bruin 1-1. Scheidsrechter: Blom. Rode kaart: 51. Miceli (MVV) 2x geel. Gele kaart: Muha- madu (MVV), Van Rijswijk, Brack (Cam buur). Aantal toeschouwers: 3491. FC Dordrecht - Heracles Almelo 2-0 (1-0). 34. Dennis de Nooijer 1-0, 90. Van der Laan 2-0 (strafschop). Scheidsrech ter: Liesveld. Gele kaart: Reekers. Aan tal toeschouwers: 1642. Volendam 4 3 1 0 10 11- 3 FC Zwolle 4 3 0 1 9 6-3 Fortuna S 4 2 2 0 8 7-2 WV 3 2 1 0 7 4-1 Haarlem 4 2 1 1 7 7-3 Dordrecht 4 2 1 1 7 8-7 Heracles 4 2 1 1 7 3-2 Veendam 3 2 0 1 6 7-3 TOP 4 2 0 2 6 7-6 Excelsior 4 2 0 2 6 7-8 Sparta 3 1 2 0 5 5-4 GA Eagles 4 1 1 2 4 4-7 Cambuur L 4 1 1 2 4 3-9 AG OW 4 1 0 3 3 4-7 Stormv 3 0 2 1 2 4-5 Emmen 4 0 2 2 2 3-5 MW 4 0 2 2 2 3-6 Helmond S. 4 0 2 2 2 4- 10 Eindhoven 4 0 13 1 6-12 Heerlen. Holland Ladies Tour. Vijf de etappe, Heerlen-Heerlen: 1. Iturria- ga (Spa) 97 km in 2.39.43, 2. Longhin (Ita) 1.54, 3. Melchers (Moergestel), 4. Cooke (Wales). 5. Van Essen (Veenen- daal), 6. Senff (Dui). Algemeen klasse ment: 1. Melchers 14.00.32, 2. Worrack (Dui) 0.20, 3. Chantal Beltman (Slagha ren) 0.26, 4. Van Alebeek (Amsterdam) 0.29, 5. Bosman (Amstelveen) 0.45, 6. Bahler (Dui) 0.53. Lich. Ronde van Hessen. Derde etap pe, Wiesbaden-Lich: 1. Lang (Dui) 185,5 km in 4.31.17, 2. Schumacher (Dui), 3. Pineau (Fra), 4. Ludewig (Dui), 5. Weissinger (Dui), 6. Werner (Dui), 9. Stamsnijder 12.48, 20. Elijzen, 38. Schmitz, 55. Boom 40.06, 93. Groenen- daal. Algemeen klassement: 1. Pin eau 13.20,14, 2. Ludewig 0.01, 3. Lang 0.09, 4. Werner 0.11, 5. Weissinger, 6. Scholz (Dui) 0.19, 22. Schmitz 12.59, 25. Elijzen 13.07, 28. Stamsnijder, 71. Boom 40.25,76. Groenendaal. Nottingham. Ronde van Groot-Brit- tannië. Derde etappe, Bakewell-Not- tingham: 1 Boonen (Bel) 192,1 km in 4.30.55, 2. Grillo (Ita), 3. Dean (NZe), 4. Hammond (GBr), 5. Hunt (GBr), 6. Obee (VSt), 35. Hoffman 0.05, 66. Moeren hout. Algemeen klassement: 1. Ardi- la (Col) 13.58.39, 2. Leblacher (Fra), 3. Nuyens (Bel) 0.05, 4. Savoldelli (Ita) 0.07, 5. Dean 0.09, 6. Van Impe (Bel), 51 Hoffman 13.31, 59. Moerenhout. Fort-Mahon-Plage. Ronde van de Toekomst. Tweede etappe, Cayeux-sur-Mer-Font-Mahon-Plage: 1. Chavanel (Fra) 153 km in 3.41.09, 2. Ilesic (Slo), 3. Caethoven (Bel), 4. Fer nandez (Spa), 5. Farrar (VSt), 19. Van Katwijk, 31. De Kort, 36. Ten Dam, 45. Giling, 48 Van der Wal, 64. Eltink, 76. Thomas Dekker, 80. De Maar, 94. Van Duimen. 114. Van der Kooij. Algemeen klassement: 1 Thomas Dekker 3.55.25, 2. Veloso (Spa) 0.25, 3. Muller (Dui) 0.28, 4. Farrar 0.29. 5. Van der Wal 0.30, 9. Van Dulman 0.42. 10. De Kort 0.42, 19. De Maar 0.51, 22, Giling 0.54, 64. Eltink 1.19,82 Van katwijk 1.28, 113. Ten Dam 1.51,120. Van der Kooij 2.07

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 65