>zc Twist rond Zorgzone Scharendijke Ms veiling trieste zaak I1 [wTïïïïsl lOPHEFFINGI Wat deed W.A. in Athene? €0 s Sprookjesfiguren zijn een beetje in de war EEN MAAL... ANDER MAAL... VERKOCHT \rondprijs één van de strijdpunten tussen Zeeuwland en gemeente nazomer teitival.nl O Is JSês =cx alle I MATRASSEN LEDIKANTEN Westerscheldetunnel half uur dicht Gewonde bij bouw Rijkswaterstaat Brand op mosselkotter Rijbewijs kwijt Keukeimarket Kapot 4 september 2004 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland nrAli Pankow HARENDIJKE - Er zit niet nauwelijks voortgang in de nen voor een Zorgzone in tharendijke. Eén van de obsta- s blijkt de grondprijs, waar- rwoningencorporatie Zeeuw- ,d de gemeente Schou- i-Duiveland het niet eens nen worden. ander strijdpunt betreft de astische aanpassing van de in- structuur. Het project be st de bundeling van wonen, gen welzijn. In Scharendijke dat streven vorm moeten igenmet de bouw van enkele schillende appartementen- nplexen rond het Bethlehem- em. Verder zullen er in de In- dstraat en de Kerkstraat veer- ihuur- en één koopwoning r moeten worden gesloopt, verbouwing van dorpshuis Putmeet is een belangrijk 1 van de plannen. Dit ge- m moet een nieuwe entree een grotere foyer met uiecomer, een ontmoetings- limte en een wachtkamer voor diensten van zorgaanbieder lévo. Tevens zou De Putmeet lats moeten gaan bieden aan nderopvang, naschoolse op ende peuterspeelzaal. Het Éehemplein, waar nu nog voor de visvijver, zal ;el ander aanzien door krijgen. „De realisering van de Zorgzone vergt grote infrastruc turele maatregelen", erkent woordvoerder P. Bambelt van Zeeuwland. Volgens hem dient de gemeente daar een belangrij ke bijdrage in te leveren. „Er zijn inmiddels door de gemeente ook wel cijfers genoemd, maar daarover hebben we geen over eenstemming kunnen bereiken. Als Zeeuwland zouden we dan een veel te groot deel in de bouwkosten moeten nemen." Bambelt erkent dat ook de grondprijs een moeilijk punt is. Verder wil hij niet op de zaak in gaan. Hij wil voorkomen dat er een onoplosbare conflict tussen Zeeuwland en de gemeente ont staat. Volgens hem zijn daar voor te veel belangen in het ge ding en zijn alle betrokkenen ge baat bij een oplossing. Wethouder R. van der Wekken wil ook niet specifiek op de zaak ingaan. Hij heeft alleen ver nomen dat Zeeuwland de plan nen voor de Zorgzone wil wijzi gen. De wethouder erkent dat het allemaal wel lang gaat du ren voordat er in Scharendijke voor senioren wordt gebouwd Hij haast zich echter te zeggen dat hij binnenkort wel overlegt met de dorpsraad het plan voor de Dijkstraat van bouwonderne mer B. Louwerse. Zijn plan da teert ook al van ruim vier jaar geleden en moest tussentijds (Advertentie) 101010. Sc aus t/m 12 aept 2004 ixl09OO33 000 33 Stivalhart Abdij Middelburg HOOVERPHONIC wpballads o4sept21u30 Abdijplein '12,50 door Ali Pankow ZIERIKZEE - Roodkapje snauwt naar de wolf. Ze heeft geen zin meer in steeds diezelf de vragen: waar ze naar toe gaat en of ze geen mooie bloemetjes voor haar grootmoeder wil pluk ken. De wolf blijkt niet angst aanjagend, maar juist heel schuchter. De sprookjesfiguren zijn wat in de war in de musical 'Sprookjes van 1001 onzin'. Dit spel, geschreven en geregis seerd door Henk Verhage en Wim Hillebrand, werd gister avond in Zierikzee opgevoerd als afsluiting van het vierdaagse huttendorp. De bouwsels wer den gisteren afgebroken en het sloopmateriaal afgevoerd. Voor de voorstelling zelf was een overdekt podium gebouwd. Jaap Elenbaas van de Stichting Jeugd verontschuldigde zich voor het feit dat er veel te wei nig stoelen waren. In allerijl werden er stukken plastic en karton op de grond gelegd met het verzoek aan de kinderen daar te gaan zitten. Zo kwamen er nog wat stoelen vrij voor ouders, opa's en oma's. Naast op gewonden verwachting van de voorstelling en over wie de prij zen voor de mooiste hutten zou den winnen, heersten er ook te leurstelling en irritatie. Voor sommigen was de entreeprijs van twee euro vijftig een tegen valler. Enkele andere ouders uit ten hun twijfels over de veilig heid bij het slopen van de hut ten. „Zo'n wagen met een grij per tussen de kinderen is gevaar lijk", zei een van de moeders. Op het podium zong een meisjes- ?A Een meisjeskwartet zingt de 'Huttendorpblues'. }e afgelopen zeven weken volg- lc de PZC het Monopoly-spel- ord, dat voor de gelegenheid pi geheel Zeeuwse invulling ai gekregen. Vandaag de laat- fc aflevering: het einde van het /Tonopoly is de kunst van het loverleven. Overeind blijven de jungle van aan- en verkopen n onroerend goed, investeren en n. Aan het slot zit slechts 1 speler grijnzend aan het bord. anderen rest de gedwongen ver- lopvanhun bezittingen. dat nu wordt opgebor- 1, is slechts fictie. Het geld is ardeloos. Na afloop wordt de maar lachend gefeliciteerd. In werkelijkheid van alledag ge vergelijke situaties allerminst lei tot vrolijkheid. Gedwongen koop van woningen vormt de aduwzijde van de vastgoed- rki. „Het is één brok ellende", M. Dieleman van het Goese no- iskantoor Oostinga Hage Am- daan, die veel zogeheten execu- iale verkopen doet. Vsmeer huizen worden ge- ongen verkocht. Landelijk ging vorig jaar om 967 woningen, leveer veertig procent meer dan 002. Voor dit jaar wordt een rgelijkbare stijging verwacht. Al- «alin de zaterdageditie van de- wurant stonden vorige week aankondigingen van executo- e verkopen. a ervan waren afkomstig van 'kantoor van Dieleman. „Voor is het een continuproces aan 'worden", zegt hij. overigens tóerzakelijke voldoening. „We jen er echt niet op te wachten, is leuker werk te bedenken op 'notariskantoor, zoals de over at van een huis. Dan zijn alle %n tevreden. Bij gedwongen "<oop is dat hooguit één partij." Partij is doorgaans de bank of maatschappij die de hypotheek iftverstrekt. Huiseigenaren die 'maandelijkse betaling achter platen, krijgen van hen eerst 'bericht waarin de betrokkene ^'gemaand alsnog aan de ver dingen te voldoen. ..Wordt frniet op gereageerd, dan krij- 'wij opdracht om over te gaan 'executoriale verkoop." Woningverkoop, al dan niet gedwongen, is voor huiseigenaren soms de enige oplossing om uit financiële proble men te komen. foto Camile Schelstraete De notaris schakelt de deurwaar der in om een exploot, waarin de lening formeel wordt opgeëist, uit te brengen. „Uit fatsoen waar schuw ik de mensen wel altijd eerst met een briefje, maar in de re gel reageren zij niet. Daarna wordt de aankondiging van de gedwon gen verkoop van de woning gepu bliceerd. „Dan begint de ellende pas echt." De betrokkenen melden zich soms alsnog, putten zich uit in excuses. „Vaak zeggen ze: ik wist van niks. Maar natuurlijk wisten ze het, want van de bank of maatschappij hebben ze ook al twee, drie keer een brief gekregen." Meestal zijn het trieste situaties. „De mensen zitten tot over hun oren in de schul den. Vaak ligt er al een beslagje op het huis van een of andere leveran cier." De economische tegenspoed zorgt ervoor dat steeds meer huizen ge dwongen worden verkocht. Men sen hebben bijvoorbeeld enkele ja ren geleden een maximale hypo theek genomen, gebaseerd op twee inkomens. „Als een van de twee werkloos raakt, dan is Leiden in last." Zelf het huis verkopen is niet al tijd eenvoudig. „We weten hoe lang woningen tegenwoordig te koop staan. Bovendien moet je dan ook iets anders hebben en een huurwoning is niet zomaar be schikbaar." Een deel van de aangekondigde verkopen kan worden voorkomen, doordat op het laatste moment een oplossing wordt gevonden. Zo niet, dan volgt de veiling in het open baar, doorgaans in het plaatselijke café, hotel of dorpshuis. De ver koop levert meestal minder op dan de marktwaarde van het pand. De bijeenkomsten trekken vooral handelaren, van wie vaak wordt vermoed dat ze prijsafspraken ma ken, waarna de 'winst' onderling wordt verdeeld. Banken laten daarom geregeld ie mand mee opbieden om verzekerd te zijn van een bepaalde prijs. Die leman constateert ook zelf dat han delaren in groepen werken. „Maar het probleem is dat we niets kun nen bewijzen." De Nederlandse Mededingingsau toriteit (NMa) heeft, naar aanlei ding van het probleem, notarissen recent gemaand maatregelen te ne men, zoals betere publiciteit om meer potentiële kopers te trekken. Toch waarschuwt Dieleman men sen ervoor zomaar mee te doen aan een executieveiling. „Het is toch een ingewikkeld proces, met eerst opbieden en dan afmijnen. Boven dien moet je de financiering al vooraf rond hebben" Hoe triest de verhalen achter de veilingen soms ook zijn, Dieleman houdt de kwestie zakelijk. „Ik heb puur de opdracht om tot openbare verkoop over te gaan. De proble men hebben altijd wel een reden, maar de mensen zijn wel finan ciële verplichtingen aangegaan. Komen ze die niet na, dan houdt het een keer op." Rolf Bosboom 1 S EXTRA BELASTING BETAAL SPANJAARDSTRAAT MIDDELBURG €400 MIDDELBURG-VEERSEWEG naast Super de Boer Op zoek naar een nieuwe baan? op MBO+, HBO, Universitair niveau Bel: Eveline Schipper of Anita van Oostrom 0118 674 074 JUSTION Adviesgroep worden bijgesteld. Louwerse wil op de plaats van de voormali ge gereformeerde kerk en van oude gebouwen van de gemeen te tien wooneenheden voor zo wel senioren als jongeren te bou wen. Louwerse heeft na overleg met Van der Wekken er alle ver trouwen in dat volgend jaar om deze tijd geheid kan worden. kwartet de 'Huttendorpblues'. warde sprookjesfiguren. En, zo- Elfjes dansten en een trol maak- als het in sprookjes hoort, was te zich grote zorgen over de ver- het eind goed, al goed. GOES - De Westerscheldetunnel is gisteravond tussen zes uur en half zeven afgesloten geweest in beide richtingen, omdat een auto in de tunnel zoveel rook produceerde dat de alarmering in werking trad. De brandweer van Terneuzen en Borsele rukte uit, maar hoefde uiteindelijk niets te doen. De auto, een geluidswa gen, had de tunnel aan de Zuid-Bevelandse kant al verla ten. Door het ventilatiesysteem van de tunnel op maxi maal te zetten, was de rook ook snel verdwenen. Volgens een woordvoerder van de Temeuzense brandweer komt het vaker voor dat vooral vrachtwagens moeite hebben met één van de hellingen in de tunnel en dan zoveel rook veroorzaken dat het alarm afgaat. MIDDELBURG - Een 21-jarige man uit Axel is gistermid dag rond twee uur gewond geraakt aan zijn arm bij werk zaamheden aan het nieuwe kantoor van Rijkswaterstaat aan Poelendaelesingel in Middelburg. De man kreeg een stalen balk van honderden kilos tegen zijn arm en kwam ten val. Hij is per ambulance overgebracht naar het zie kenhuis. De Arbeidsinspectie is van het ongeval in kennis gesteld. YERSEKE - De brandweer is gistermiddag uitgerukt voor een klein brandje op een mosselkotter in Yerseke. Omdat er melding was gemaakt van een tank met olie die vlakbij de brand zou staan, rukten zowel de teams van Yerseke als Kruiningen uit. Het ene korps zou dan het bluswerk kunnen verrichten, terwijl het andere de tank afschermde. Eenmaal aangekomen, bleek het allemaal reuze mee te vallen. De tank leverde geen gevaar op en het brandje, dat was ontstaan in het voorcompartiment, was snel ge blust. (Advertentie) Reserveer snel, want VOL VOL Tel. 0118-588276/299 Boekingsperiode t/m 23 december 2004 Meer weten? Vraag de speciale kuurfolder aan, boordevol heerlijke beauty- dagen of -behandelingen. foto Marijke Folkertsma GOES - Een 32-jarige automobi list uit Arnemuiden heeft giste ren zijn rijbewijs moeten inleve ren omdat hij veel te hard over de A58 reed. Ter hoogte van Goes werd hij door de politie betrapt toen hij 173 kilometer per uur reed, 53 kilometer meer dan is toege staan. (Advertentie) MASSALE LEEGVERK00P VAN WINKELS EN MAGAZIJNEN ERWENNERIJ! De zomer is voorbij. Het najaar staat voor de deur. Tijd om uzelf weer eens met een bezoekje aan de sauna te verwennen. Geniet van de totale ontspan ning van uw lichaam. Speciaal voor u hebben we een bijzonder najaarsarrangement samengesteld: Nazomer Relaxdag welkomstdrankje rondleiding door uw gastvrouw ontspannende nek-, rug- en schoudermassage (30 min.) met hydro-steampack gezichtsbehandeling in onze duosalon gezonde lunch gebruik snelbruiner of zonnebank gebruik Vibrosaun of Hydromassagebad onbeperkt toegang sauna, kuur- en bubbelbaden gratis gebruik badjas en handdoekset gratis parkeerkaart De Parel nu voor slechts 89,-1 U wordt om 09 15 uur verwacht De behandelingen eindigen om 17.00 uur. De sauna is open tot 22.30 uur September saunamaand In september betaalt u slechts een "kinderprijsje" voor een bezoekje aan de sauna! van 13,50 voor 7,501 Dagelijks open van 12.00 - 22.30 uur. Kom dus gauw eens langs, (Advertentie) Breng op zaterdag 4 of zondag 5 september uw bod uit op onze laatste showroomkeukens, buffetkasten, stoelen etc. en grijp uw kans op een nieuwe keuken voor een absolute bodemprijs. Kijk op www.keukenmarket.nl voor de modellen. Breng in onze showroom uw bod uil in een gesloten enveloppe (alleen serieuze biedingen worden in behandeling genomen). U kunt op maandag 6 september uw keuken tegen contante betaling ophalen 10 JAAR ZEKERHEID www.keukenmarket.nl T 0165-510 600 Rijksweg A17-afslag 21 - Roosendaal Noord, Vanuit Roosendaal: Gastelseweg richting Oud Gastel, rechts voor de afrit naar de Al 7 zeeuwse almanak Vergaderingen van gemeente raden moeten uiterst serieus worden genomen, ook in Vlaanderen. De raad van Tem- se kwam eerder deze week in vergadering bijeen teneinde een aantal zeer ingrijpende be sluiten te nemen. Zó ingrij pend dat halverwege de dis cussie over één van die heike le zaken even een plaspauze werd ingelast. Na hervatting van de vergade ring vroeg één van de raadsle den het woord. „Burgemees ter, er is iets mis met uw klok kenspel". waarschuwde de man. De burgemeester schud de het hoofd: „Ik heb het net nog gecontroleerd en alles was nog intact." Later die avond bleek dat het raadslid gelijk had. Het caril lon in de stadshuistoren had al uren niets van zich laten ho- (Advertentie) Blauw Bloed, royaltyprogramma, vanavond 19.25 u ned. 1 horen zien geloven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 59