pzc INGLE 40 Kroos? Dat hoort erbij i Nienke is nieuwe Claudia Schiffer W17 Een cd met een countrytic Verdriet om vertrapte bloem kuHPi Het omhulsel maakt indruk Plezier beleven aan jazz DJ Tiësto heeft weer record zaterdag 4 september 2004 1. O-zone - Dragostea Din Tei (ma-ia-haha) (1) 2. Freestylers - Push Up (2) 3. Nelly-My Place (15) 4. Jojo - Leave (get Out) (4) 5. Ali B Ft Brace - Ik Ben Je Zat (5) 6. Anastacia - Sick Tired (3) 7. Counting Crows Blof - Holiday In Spain (7) 8. Maroon 5 - She Will Be Loved (6) 9 Hoobastank - The Reason (12) 10. Intwine - Cruel Man (18) 11.D12-How Come (8) 12. Faithless -1 Want More (21 13. Lange Frans Baas B Ft Brace - Moppie (9) 14. Shapeshifters - Lola's Theme (14) 15. Maroon5 - This Love (11) 16. Ana Johnsson - We Are 16) 17. Nina Sky - Move Ya Body (10) 18. Avril Lavigne - My Happy Ending (13) 19. The Sunclub - Boomboom (good Time) (19) 20. Keane - Everybody's Changing (24) 21. The Black Eyed Peas - Let's Get It Started (20) 22. Evanescence - Everybody's Fool (22) 23. Outkast - Roses (34) 24. The Streets - Dry Your Eyes (28) 25.J-kwon -Tipsy (27) 26. K3 - Liefdeskapitein (25) 27 Kim-lian - Kids In America (32) 28. Milk Sugar - Let The Sunshine (23) 29. Shifty - Slide Along Side (26) 30. Nelly Furtado - Forca (17) 31.Outkast-Hey Ya! (31) 32. Scent - Up Down (39) 33. Feyenoord Selectie 2004 - 2005 - Feyenoord Is Het Toverwoord (30) 34. Kelis - Trick Me (29) 35 Counting Crows - Accidentally In Love (--) 36. Mario Winans Ft Lil'flip - Never ReallyVVas (--) 37. K-liber- Viben (--) 38. Angel City Ft Laura Mcallen - Tou ch Me (--) 39. Seether Ft. Amy Lee - Broken (38) 40. Dt8 - The Sun Is Shining Down On Me) (36) 1. Mamma Mia! - De Musical (1) 2. Anastacia - Anastacia (2) 3. Maroon5 - Songs About Jane (3) 4.The Prodigy - Always Outnumbe red, Never Outgunn (94) 5. Keane - Hopes And Fears (5) 6. Soulwax - Any Minute Now (--) 7.Tiesto- Just Be (4) 8 Jamie Cullum - Twenty Some thing (7) 9. Guns 'n Roses - Greatest Hits (8) 10. R.kelly - Happy People/u Saved Me(-) 11 Counting Crows - Films About Ghosts - The Best Of. (6) 12. The Lion King - Het Nederlandse Cast Album (9) 13 Norah Jones - Feels Like Home (11) 14. Red Hot Chili Peppers - Live In Hy de Park (10) 15. The Black Eyed Peas - Elephunk (12) 16.Zucchero-Zucchero &Co (14) l(t 17. Simply Red - Home (13) 18. Franz Ferdinand - Franz Ferdi- nand (64) |j 19. Joss Stone - Soul Sessions (16) 20. Evanescence - Fallen (15) 21. Velvet Revolver - Contraband J (40) 22. Faithless - No Roots (26) 23. Outkast - Speakerboxxx (29) 24. Ultimate Dirty Dancing - Original II Soundtrack (20) 25. Usher-Confessions (21) 26. N.e.r.d. - Fly Or Die (44) 27. Angie Stone - Stone Love (22) 28. Dido - Life For Rent (25) 29. Alicia Keys - The Diary Of Alicia I Keys(23) 30 Do - Do (24) 31. D-12 - D-12 World (19) 32. Boris-Rely On Me (18) 33. Avril Lavigne - Under My Skin 130) 34. Nelly Furtado - Folklore (17) I 35. Crosby Nash - Crosby Nash I (47) j 36. Belle Perez - Baila Perez (32) J 37. Ali B- Vertelt Het Leven Van De I Straat (-) 38. Prince - Musicology (28) 39. Robbie Williams - Escapoloqy I (27) 40. The Corrs - Borrowed Heaven I (34) Gezocht: nieuwe sportcommentator Een zoektocht naar een nieu we zanger of zangeres, of een nieuwe deejay. Tegenwoor- I dig vinden dit soort audities op I tv plaats. Zo ook die voor een I nieuwe sportcommentator. if Vanaf 2 oktober zendt BNN het programma 'Komt dat schot!' vit. Hierin wordt gezocht naar de nieuwe voetbalstem van Ne derland. Deelnemers moeten zich van hun beste kant laten zien (en vooral horen) voor een jury be- staande uit Studio Sport-com- mentator Theo Reitsma, Barba- I ra Barend (dochter van Frits Ba- I rend en bekend van Zappsport) i| en sportjournalist Hugo Borst, j Elke week beoordelen de juryle- I den een groep kandidaten en stu- I ren ze een aantal daaruit weg. I Wie uiteindelijk als winnaar uit i debus komt, mag een wedstrijd van commentaar voorzien bij Studio Sport. Marloes Orij Mieke van Dort en Joeri van Wallenburg zijn fanatieke buitenzwemmers. foto Ruben Oreel Ooit wil hij het Kanaal over. Nee, niet per fer ry of per trein, maar zwem mend. Borstcrawlend van Engeland naar Frankrijk. Voor Joeri van Wallenburg (13) is dat de ultieme uitda ging- Vandaag richt de zwemmer van Luctor et Emergo z'n vizier op een andere belangrijke' race: de Ganzetrek in het Goese Sas bij Wilhelminadorp. „Het is de vierde race meetellend voor de Zeelandbeker", legt Joeri uit. Of hij winnend over de finish lijn zal gaan lijkt hem niet zo waarschijnlijk. „In ieder geval wil ik minimaal m'n beste tijd op de kilometer verbeteren. Dat is mijn eerste doelstelling." De liefhebbers van het Open Wa ter Zwemmen komen vandaag in Wilhelminadorp en morgen in Vlissingen twee keer in actie. Het zijn de afsluitende races van de in totaal vijf wedstrijden om de Zeelandbeker. Na de wed strijden in Sluis, Breskens en Middelburg staat Joeri op een derde plaats. „De concurrenten zijn sterk, je krijgt bijna geen kans om er tussenuit te muizen. Snel weggaan, een treintje ma ken met een paar man en dan op het eind afsprinten. Maar ja, in de race loopt het allemaal wel eens anders, dan je van plan was." Clubgenote Mieke van Dort(13) knikt instemmend. „Bij de start lijn is het altijd dringen; iedere zwemmer wil vanuit een goede positie starten. Weg uit de mas sa. Krijg je wel eens links en rechts een flinke trap onder wa ter. Nou ja, het hoort er bij. Net zoals een plak kroos of een op vliegende aalscholver." „Dat maakt het buitenzwemmen juist zo leuk", lacht Mieke. „Er is van alles te zien en ook het contact met de toeschouwers is heel apart. Die lopen langs de kant de hele race mee. Wat ze alle maal schreeuwen? Geen idee, het zullen wel aanmoedigingen zijn. Goed bedoeld, maar in het water hoor je niet zoveel." Met capnummer 31 probeert Mieke dit weekend een plaatsje te klimmen in het eindklasse ment. „Sta nog vierde, maar met een beetje mazzel kom ik nog op de derde stek." Het weer maakt hen niet zoveel uit. „In het water heb je geen last van een regenbui. Hoog stens lastig voor de toeschou wers op de kant. Wind? Ja, de wind is wel hinderlijk. Dan krijg je golfslag en dat is minder leuk. Dat viel deze zomer met een op tijdens de zeeraces van Westkapelle naar Zoutelande, van Oostkapelle naar Domburg en van Dishoek naar Zoutelan de. Dat is vier kilometer ploe gen door de golven. In de eerste race had ik het toch koud. Ben ik halverwege naar het strand gezwommen en lopend naar de finish gegaan," lacht Joeri. Behalve de wedstrijden om de Zeelandbeker zwemt het duo ook mee voor een plaats in het landelijk klassement. In het hele land plonzen ze her en der het water in voor een zwemrace. „Spaarnwoude, Alkmaar, Eer- sel, noem maar op. Lange rei zen, maar wel mooie wedstrij den. Je moet minimaal 12 kilo meter bij elkaar hebben ge zwommen om in het klassement te worden opgenomen,", zegt Mieke. „Op dit moment sta ik nog vijf de, maar wie weet stijg ik met een paar goede races nog een plek op de ranglijst." Het befaamde 'potje met vet' la ten de zwemmers links staan. „Sommige zwemmers gebruiken uierzalf om zich in te vetten te gen de kou. Dat doen wij niet. Bit, daar krijg je van die glibber- benen van en het stinkt nog ook." Hans Segboer Totaal overrompeld was ze, de 16-jarige Nienke Koe slag uit Eibergen. Zij was de grote winnaar van de TMF Cele brity Model Contest. Tijdens een van de vele voorrondes ver telde Nienke nog dat ze uit nieuwsgierigheid meedeed. Haar gezichtsuitdrukking na de bekendmaking sprak dan ook boekdelen: puur ongeloof. Ze was net aan haar opleiding dierverzorging begonnen. Haar verwachting was dat ze na een erg hectische maand met cas tings, fotoshoots en modellen- scholing weer in de schoolbank zou schuiven. De jury besliste anders tijdens de grote finale van de modellenwedstrijd, een show op de catwalk. Met het ty perende loopje van topmodellen in drie verschillende outfits van 'streetstyle' tot 'glamour', aas den de tien finalisten op de eer ste prijs. Een vijfjarig contract bij Paparazzi Models, als eerste Nederlands gezicht op de cover van Celebrity Magazine en tien duizend euro zakgeld. Nienke was al verbaasd dat ze het tot deze laatste ronde had ge schopt. Juryvoorzitter Mo Kara- dag van Paparazzi Models bena drukte dit nog eens, bij het uit roepen van de winnaar „Ze ver- Nienke Koeslag, winnares van de TMF Celebrity Model Contest wordt belaagd door de pers. foto GPD wacht het zelf waarschijnlijk totaal niet. De nummer 1 van de TMF Celebrity Model Contest is Nienke!Haar rustige en ze kere uitstraling op de catwalk vormde een contrast met haar gezichtsuitdrukking na de be kendmaking. Puur ongeloof. Na afloop achter de schermen pro beert ze haar nieuwe toekomst te bevatten. „,Ik heb geen idee wat er nu gaat gebeuren. Ik was net met m'n opleiding dierver zorging begonnen", zegt ze ver ward. „Misschien dat ik daar nog mee verder kan gaan. Tja, ik weet het even niet meer." Nienke had deze reactie al voor speld tijdens de selectieronde eind juli. „Als ik win? Dan moet ik het in alle rust tot me door la ten dringen" Die rust is nu ver te zoeken. De camera's van TMF draaien, jonge meiden wil len met haar op de foto, terwijl de pers staat te springen om een reactie. Iets teveel voor Nienke, ze kruipt het liefst even weg in een hoekje. Haar ouders heeft ze al gesproken. „M'n moeder moest wel huilen ja." Van blijd schap en het vooruitzicht om straks op vakantie te kunnen. Het nieuwe topmodel uit de Achterhoek heeft al laten weten wat ze met de tienduizend euro gaat doen. „Ik stuur m'n ouders op vakantie, omdat ze zoveel voor me hebben gedaan." Naast Nienke gingen nog drie andere finalisten met een con tract naar huis. Paparazzi Mo dels stelde nog twee prijzen be schikbaar. De derde prijs, een driejarig modellencontract, was bestemd voor Nikki Peters (18) uit Hilvarenbeek. De tweede prijs, een tweejarig contract, kende twee winnaars: Jolijn Ragbourn (20) uit Enschede en de veertienjarige Silke Brans uit Amsterdam. Kyra Goede De finale wordt dinsdag a.s. uit gezonden op TMF, 19.00 uur. M A R K u S. U GAAT ZICH TE BUITEN ü1 Als achtjarige zat Susan CowsiU bij Johnny Cash op schoot en ze speelde als lid van de muzikale familie The Cow- sills tamboerijn. Met Just Belie ve It maakt ze nu als 44-jarige haar solodebuut. Daarmee eist ze meteen een plaatsje op in de subtop van de singer songwri ters met een flinke countrytic en uitstapjes in de richting van rootsrock. Cowsill maakt een warme, maar lekker opgeruimde indruk met overwegend vlotte en harmo nieuze nummers. Ze is op haar best in het zwaar naar Lucinda Williams overhellende Nanny's Song. Williams levert daarop zelf een bescheiden gastbij dra- ge. Adam Duritz (Counting Crows) zingt een duet met Cow sill en daarnaast verlenen ook voormalige bandgenoten van Susan Cowsill jjflÉL The Continental Drifters (Bang le Vicki Peterson en manlief Russ Broussard) hun medewer king aan deze sympathieke cd. Op 2 oktober geeft Cowsill haar enige optreden in Nederland tij dens 'Take Root' in Assen. Peter van der Heide Susan Cowsill - Just Believe It (Blue Rose/Sonic Rendezvous) 50.04 min. TT eskobar De Zweedse band Eskobar is in Nederland nauwelijks bekend, maar bij onze ooster en zuiderburen is dat anders. Met name de samenwerking met Heather Nova, enkele jaren gele den, sprong daar in het oog. Voor het eerst in drie jaar ligt er weer een nieuw Eskobar-album in de winkels: A Thousand Last Chances. Daarom is het nu tijd dat ook Nederland zich eens in de belevingswereld van het trio verdiept. Eskobar maakt drome rige, Engelstalige liedjes, die het midden houden tussen folk, country en synthpop. Het blijft allemaal toegankelijk en verre van experimenteel, maar het zou te gemakkelijk zijn om Eskobar daarom te nege ren. De melodieën zijn door lied jesschrijver Daniel Bellqvist voorzien van prachtige zangpar tijen vol melancholie, de produc tie van Pontus Frisk is kaal maar doeltreffend. 'Eskobar vertolkt niet het grote hartzeer, maar eerder het stil verdriet om een pas vertrappeld bloempje; meer wandelen in de milde herfstregen dan tieren in een onweersbui', schreef een Vlaamse recensent. Mooier had hij het niet kunnen zeggen. Maaike Borst Eskobar - A Thousand Last Chances (V2) 42.17 min. De broertjes Dewaele komen na een lang en succesvol uitstapje als 2 Many DJ's einde lijk terug met een nieuwe Soul- wax-plaat. Drie jaar hebben ze er in Londen, New York en thuishaven Gent aan geknut seld. Dat hoor je. Any Minute Now is een minutieus gecompo neerde mix van rock en dance. De nummers zijn zo volgestopt met bliepjes, kraakjes en effect- jes dat lucht ontbreekt. De tru kendoos van de broers is impo sant. Helaas is dat omhulsel het enige wat op Any Minute Now echt indruk maakt. De nummers leunen vaak op een enkel leuk melodielijntje. Diepte ont breekt. Ook voorganger Much against everyone's advice was fragmentarisch en ingekleurd maar bevatte voor het meren deel wel goede songs. Op Any Minute Now zijn alleen de eerste paar nummers interes sant. De opwindende opener E-Talking is een dampende dansvloerhit, het titelnummer is ouderwets leuke Soulwax en het nummer Please don't be your self is spannende elektronica. Verder is Any Minute Now voor al ingenieus opgeleukte middel maat. Maaike Borst Soulwax - Any Minute Now (Pias) 49.23 Veel zangeressen denken te genwoordig dat ze met wat soul en r&b-maniertjes meteen ook jazz kunnen zingen. De Noorse Live Maria Roggen vormt daarop een welkome uit zondering. Ze zingt overbeken de jazzstandards alsof ze giste ren geschreven zijn. Qua timing en interpretatie is Roggen hoor baar geïnspireerd door groothe den als Sarah Vaughan en ze weet zich gesteund door pianist Erlend Skomsvoll. Zijn regelma tig verrassende arrangementen van de aloude liedjes uit de jazz traditie vormen het ideale voer tuig voor Roggens frisse stem. Zijn dynamische spel herrinert aan Bill Evans en Brad Mehl- dau. Deze zomer bracht Challen ge enkele cd's van hun kwartet Come Shine op de Nederlandse markt. Do do that Voodoo is de leukste. Hoor hoe het viertal eerst met zware olifantenpassen door My Favourite Things stapt om daarna huppelend naar het einde te rennen. En Roggens stem fladdert als een vlindertje zo vrij in Some where over the Rainbow. Dit nog jonge kwartet beleeft ontzet tend veel plezier aan echte jazz. IUand Pietersma Come Shine - Do do that voodoo (Curling Legs/Challenge) 50.43 min. Vorig jaar had hij al een pri meur om als eerste solo-dee jay een stadionconcert te geven, nu is DJ Tiësto weer een record rijker. De concerten die de populaire deejay op 29 en 30 oktober in het Arnhemse Gelredome geeft, waren al binnen veertig minu ten uitverkocht. Het is de twee de keer dat Tiësto in het Gelre dome achter de draaitafels staat. Zijn soloconcert van vorig jaar had ook plaats in het Gel redome. Toen kostte het een paar uur voordat alle kaarten over de toonbank gingen. Vol gens party-organisator ID&T heeft de goede verkoop van dit jaar onder meer te maken met Tiësto's optreden op de opening van de Olympische Spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 45