>zc Jouw theater opnieuw vertraagd iuisveiling trieste zaak 3 10a. Wat deed W.A. in Athene? Heel Eben Haëzer geniet mee van cadeau EEN MAAL... ANDER MAAL... VERKOCHT Wethouder waagt zich niet meer aan voorspellingen over opleveringsdatum nazomer O Raadsman kan niet onder bewijs uit Medicijnen verloren in Middelburg Westerscheldetunnel half uur dicht Axelaar gewond door vallende balk Brand op mosselkotter Keukemarket zeeuwse almanak Klactie: 0113-315649 iwv.pzc.nl mail:redactïe@ pzc.nl ,stbus 31, 4460 AA Goes Ivertentie-exploitatie: oord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; euws-Vlaanderen: 0114-372770; ationaal: 020-4562500. terdag 4 september 2004 Op zoek naar een nieuwe baan? op MBO+, HBO, Universitair niveau Bel: Eveline Schipper of Anita van Oostrom 0118 674 074 - JUSTION Adviesgroep editie Walcheren nrRon Maqnée IDDELBURG - De bouw van nieuwe theater in Middel- irg loopt opnieuw vertraging Aanleiding zijn de proble- n met het storten van beton Ier water. Als gevolg van het ingste oponthoud wil verant- oordelijk wethouder A. van 't festeinde geen enkele prognose •er geven over het verdere ver- p van de bouw. stagnatie komt boven op de rtraging die eind juli werd ge ld. Toen berichtte aannemer I uit Rotterdam dat de oor- ronkelijke planning - de be- ïstort afronden vóór de vakan- - niet werd gehaald. De he iwerkzaamheden werden ver- gens verschoven naar eind au- stus. Deze planning is nu ook •leden tijd. „De aannemer met extra lange werkda- n geprobeerd het te halen", rtelt Van 't Westeinde. „Maar is niet gelukt. En het is niet lidelijk wanneer het beton wél Stort kan worden." lgens de wethouder wordt de ouw van het theater 'over- oeld door pech'. Zo is de aan roer in het ondergelopen ge- ed veel meer veen tegengeko- nen dan oorspronkelijk was oorzien. Daarnaast komt er peel slib naar boven, waarvoor aparte scheidingsinstallatie (Advertentie) V1V3VJ. leAtival.nl fo aus t/m 12 4ept 2004 bel 0900 33 000 33 talhart Abdij Middelburg HOOVERPHONIC popballads zo4sept 21u30 Abdijplein 12,50 moet worden gebruikt. „Een vol gende probleem is er dat 450 pa len staan die met de hand moe ten worden schoongemaakt", legt Van 't Westeinde uit. „Een complex van factoren waardoor het onderwaterbeton nog niet is gestort." De jongste vertraging zorgt er voor dat Van 't Westeinde geen voorspelling meer wil doen over de opleveringsdatum van het theater. „Nee, ik wil niet specu leren totdat we met de bouw bo ven de grond zitten. Op dat mo ment kunnen we het veel beter inschatten." Van 't Westeinde toont zich geër gerd door het zoveelste opont houd. „Het is een project dat door Jelmer Oskam MIDDELBURG - Alle honderdtwintig familiele den van de jarige Pie de Pagter hebben eraan mee gewerkt: drie schilderijen met als thema de zee. Niet alleen voor de jarige, maar ook voor haar verzorgingshuis Eben Haëzer in Middelburg. Gis teren werden de creaties feestelijk onthuld. De 79-jarige mevrouw De Pagter woont sinds be gin dit jaar in het verzorgingshuis aan de Briand- laan. Haar familie wilde haar graag verrassen met een cadeau en sloeg de handen ineen. Dit re sulteerde in een geschilderd drieluik met als the ma de zee. Kleindochter Anne de Pagter: „Onze wortels liggen in Westkapelle, vandaar onze keu ze voor de zee." De drie schilderijen vertonen een grote variatie aan zeedieren, met een diepblauwe achtergrond. Alle honderdtwintig familieleden hebben een aan deel in het schilderij. Van speelse onbevangen te keningen van de kleinkinderen, tot het wat meer gedetailleerde werk van de oudere generatie. De schilderijen werden onthuld door de kleinkinde ren Quint, Justin en Sanne. Daarmee komt een pe riode van strikte geheimhouding ten einde. Vol gens Anne hebben de kleintjes hun mond prima dicht weten te houden. De opwinding werd één jeugdig familielid vlak voor de onthulling even te veel. Toen locatiemanager Kees van Moolenbroek zich tijdens zijn speech hardop afvroeg wat er achter het witte doek zou hangen, riep het jonge tje: „Ik weet het al!" Maar verklappen deed hij het niet. De jarige zei na de onthulling genoten te hebben. „Ik vind het ontzettend mooi dat ze dit met z'n allen voor mij gedaan hebben." De directie van Eben Haëzer pakte deze dag aan om het personeel en alle vrijwilligers te bedan ken voor hun hulp tijdens de verhuizing. In juli dit jaar verhuisden de bewoners terug van de Koudekerkseweg naar het nieuwe gebouw in de Griffioen. „Zie het als een officieuze opening", zei locatiemanager Van Moolenbroek. „Doordat de familie De Pagter met dit leuke idee kwam, hebben we het samen kunnen voegen. Mevrouw de Pagter heeft een schitterend cadeau gekregen, maar wij ook." De drie schilderijen hebben een plek gekregen in de gang van Eben Haëzer. Het schilderij voor de jarige mevrouw De Pagter is zojuist onthuld onder het toeziend oog van familie, personeel en vrijwilligers van Eben Haëzer. foto Lex de Meester De afgelopen zeven weken volg- le de PZC het Monopoly-spel- iord, dat voor de gelegenheid '.en geheel Zeeuwse invulling lad gekregen. Vandaag de laat- te aflevering: het einde van het pel. /fonopoly is de kunst van het Xoverleven. Overeind blijven de jungle van aan- en verkopen lui onroerend goed, investeren en ■casseren. Aan het slot zit slechts ■n speler grijnzend aan het bord. e anderen rest de gedwongen ver- nop van hun bezittingen. Woningverkoop, al dan niet gedwongen, is voor huiseigenaren soms de enige oplossing om uit financiële proble men te komen. foto Camile Schelstraete De notaris schakelt de deurwaar der in om een exploot, waarin de lening formeel wordt opgeëist, uit te brengen. „Uit fatsoen waar schuw ik de mensen wel altijd eerst met een briefje, maar in de re gel reageren zij niet. Daarna wordt de aankondiging van de gedwon gen verkoop van de woning gepu bliceerd. „Dan begint de ellende pas echt." De betrokkenen melden zich soms alsnog, putten zich uit in excuses. „Vaak zeggen ze: ik wist van niks. Maar natuurlijk wisten ze het, want van de bank of maatschappij hebben ze ook al twee, drie keer een brief gekregen." Meestal zijn het trieste situaties. „De mensen zitten tot over hun oren in de schul den. Vaak ligt er al een beslagje op het huis van een of andere leveran cier." De economische tegenspoed zorgt ervoor dat steeds meer huizen ge dwongen worden verkocht. Men sen hebben bijvoorbeeld enkele ja ren geleden een maximale hypo theek genomen, gebaseerd op twee inkomens. „Als een van de twee werkloos raakt, dan is Leiden in last." Zelf het huis verkopen is niet al tijd eenvoudig. „We weten hoe lang woningen tegenwoordig te koop staan. Bovendien moet je dan ook iets anders hebben en een huurwoning is niet zomaar be schikbaar." Een deel van de aangekondigde verkopen kan worden voorkomen, doordat op het laatste moment een oplossing wordt gevonden. Zo niet, dan volgt de veiling in het open baar, doorgaans in het plaatselijke café, hotel of dorpshuis. De ver koop levert meestal minder op dan de marktwaarde van het pand. De bijeenkomsten trekken vooral handelaren, van wie vaak wordt vermoed dat ze prijsafspraken ma ken, waarna de 'winst' onderling wordt verdeeld. Banken laten daarom geregeld ie mand mee opbieden om verzekerd te zijn van een bepaalde prijs. Die- leman constateert ook zelf dat han delaren in groepen werken. „Maar het probleem is dat we niets kun nen bewijzen." De Nederlandse Mededingingsau toriteit (NMa) heeft, naar aanlei ding van het probleem, notarissen recent gemaand maatregelen te ne men, zoals betere publiciteit om meer potentiële kopers te trekken. Toch waarschuwt Dieleman men sen ervoor zomaar mee te doen aan een executieveiling. „Het is toch een ingewikkeld proces, met eerst opbieden en dan afmijnen. Boven dien moet je de financiering al vooraf rond hebben" Hoe triest de verhalen achter de veilingen soms ook zijn, Dieleman houdt de kwestie zakelijk. „Ik heb puur de opdracht om tot openbare verkoop over te gaan. De proble men hebben altijd wel een reden, maar de mensen zijn wel finan ciële verplichtingen aangegaan. Komen ze die niet na, dan houdt het een keer op." Rolf Bosboom 2 5 niet in je koude kleren gaat zit ten. Ik heb net weer met omwo nenden gesproken die nogal wat overlast van de bouw ondervin den. Dat zijn lastige verhalen. Het is een project waar veel energie in gaat zitten." Inmiddels is afgesproken dat de aannemer geen extra lange werkdagen meer maakt en de werkzaamheden tussen zeven uur 's ochtends en zeven uur 's avonds uitvoert. Alleen bij ern stige calamiteiten mag er tot tien uur "s avonds worden ge werkt. MIDDELBURG - Zelfs raads man H. Mink moest gisteren in Middelburg toegeven dat zijn 48-jarige cliënt uit Ritthem de blaastest had geweigerd terwijl hij had gereden. „Ik vrees voor overtuigend bewijs, omdat getui gen hem als bestuurder hebben gezien." Mink pleitte voor een werkstraf en een beperkte rijontzegging. Officier van justitie J. Valente had 900 euro boete en negen maanden rijontzegging geëist. Politierechter F. van He- mert-Meeuwis verving de boete door 36 uur werkstraf. Aan de rijontzegging viel niet te ontko men. De auto kwam op 14 juni in Vlissingen met een draaiende motor en lekke banden volgens verdachte op een brug tot stil stand. Hij zei dat een meisje had gereden. Ze zou naar het station zijn gelopen. Hij zei daarom een blaastest te weigeren. MIDDELBURG - Op de route Langevieleweg/Stromenwijk in Middelburg zijn gisteren medi cijnen verloren. Het betreft een wit doosje met het geneesmiddel Trazolan. Per sonen die het doosje vinden, kunnen het afgeven op het poli tiebureau in Middelburg of bel len met 0900-8844. De medicij nen zijn bij inname voor kinde ren gevaarlijk. GOES - De Westerscheldetunnel is gisteravond tussen zes uur en half zeven afgesloten geweest in beide richtingen, omdat een auto in de tunnel zoveel rook produceerde dat de alarmering in werking trad. De brandweer van Terneuzen en Borsele rukte uit, maar hoefde niets te doen. De auto, een geluidswagen, had de tunnel aan de Zuid-Bevelandse kant al verlaten. Door het ventilatiesysteem van de tunnel op maximaal te zetten, was de rook ook snel verdwenen. Volgens een woordvoerder van de Terneuzense brand weer komt het vaker voor dat met name vrachtwagens moeite hebben met één van de hellingen in de tunnel en dan zoveel uitlaatgassen veroorzaken dat het alarm af- MIDDELBURG - Een 21-jarige man uit Axel is gistermid dag 14.00 uur gewondgeraakt aan zijn arm bij werkzaam heden aan het nieuwe kantoor van Rijkswaterstaat aan Poelendaelesingel in Middelburg. De man kreeg een stalen balk van honderden kilo's tegen zijn arm en kwam ten val. Hij is per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis. De Arbeidsinspectie is in ken nis gesteld. YERSEKE - De brandweer is gistermiddag uitgerukt voor een klein brandje op een mosselkotter in Yerseke. Omdat er melding was gemaakt van een tank met olie die vlakbij de brand zou staan, rukten zowel de teams van Yerseke als Kruiningen uit. Het ene korps zou dan het bluswerk kunnen verrichten, terwijl het andere de tank afschermde. Eenmaal aangekomen, bleek het allemaal reuze mee te vallen. De tank leverde geen gevaar op en het brandje, dat was ontstaan in het voorcompartiment, was snel geblust. (Advertentie) Breng op zaterdag 4 of zondag 5 september uw bod uit op onze laatste showroomkeukens, buffetkasten, stoelen etc. en grijp uw kans op een nieuwe keuken voor een absolute bodemprijs. Mk www.keukenmarket.nl de modellen. Breng in onze showroom uw bod uit m een gesloten enveloppe (alleen serieuze biedingen worden in behandeling genomen). U kunt op maandag 6 september uw keuken tegen contante betaling ophafcn. 10 JAAR ZEKERHEID www.keukenmarket.nl T 0I65-5I0 600 Rijksweg A17-afslag 21 - Roosendaal Noord Vanuit Roosendaal: Gastelseweg richting Óud Gastel, rechts voor de afrit naar de At7 (Advertentie) ERWENNERIJ! De zomer is voorbij. Het najaar staat voor de deur. Tijd om uzelf weer eens met een bezoekje aan de sauna te verwennen. Geniet van de totale ontspan ning van uw lichaam. Speciaal voor u hebben we een bijzonder najaarsarrangement samengesteld: Nazomer Relaxdag welkomstdrankje rondleiding door uw gastvrouw ontspannende nek-, rug- en schoudermassage (30 min met hydro-steampack gezichtsbehandeling in onze duosalon gezonde lunch gebruik snelbruiner of zonnebank gebruik Vibrosaun of Hydromassagebad onbeperkt toegang sauna, kuur- en bubbelbaden gratis gebruik badjas en handdoekset gratis parkeerkaart De Parel nu voor slechts 89,- U wordt om 09.15 uur verwacht De behandelingen eindigen om 17 00 uur. De sauna is open tot 22 30 uur September saunamaand In september betaalt u slechts een "kinderprijsje" voor een bezoekje aan de saunal van 13,50 voor 7,50! Dagelijks open van 12.00 - 22.30 uur. Kom dus gauw eens langs. MIDDELBURG -VEERSEWEG naast Super de Boer Vergaderingen van gemeente raden moeten uiterst serieus worden genomen, ook in Vlaanderen. De raad van Tem- se kwam eerder deze week in vergadering bijeen teneinde een aantal zeer ingrijpende be sluiten te nemen. Zó ingrij pend dat halverwege de dis cussie over één van die heike le zaken even een plaspauze werd ingelast. Na hervatting van de vergade ring vroeg één van de raadsle den het woord. „Burgemees ter, er is iets mis met uw klok kenspel", waarschuwde de man. De burgemeester schud de het hoofd: „Ik heb het net nog gecontroleerd en alles was nog intact." Later die avond bleek dat het raadslid gelijk had. Het caril lon in de stadshuistoren had al uren niets van zich laten ho- (Advertentie) Blauw Bloed, royaltyprogramma, vanavond 19.25 u ned. 1 horen zien geloven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11