Grote vangst bij grenscontrole Geef lucht Geef leven Geef! PZC Astma Fonds Giro 55055 Haven Walsoorden uitgebaggerd Marechaussee en douane sturen tientallen drugstoeristen terug b 14 Amerikaans spektakel op Neeltje Jans Kruiningse braderie twee keer zo groot Weekenddiensten Westkappels gezin wil niet naast kerkhof wonen vrijdag 3 september 2004 door Eugène Verstraeten en Wout Bareman TERNEUZEN - Bij een groot scheepse identiteitscontrole van de marechaussee en douane op twee grensovergangen in Zeeuws-Vlaanderen. zijn woens dag 34 mensen teruggestuurd. Hun werd de toegang tot Neder land geweigerd omdat ze niet be schikten over de juiste identi teitspapieren. Het ging voornamelijk om bui tenlandse drugstoeristen. De controle vond woensdagavond plaats in het kader van het mo- NEELTJE JANS - Auto's, moto ren, rock roll, popcorn, hol- dogs en hamburgers zijn typisch Amerikaanse zaken die zondag te zien, te horen, te proeven of te ervaren zijn tijdens een groot scheeps Amerikaans spektakel op Waterland Neeltje Jans van 11.00 tot 18.00 uur. Van Heinde en verre komen er Amerikaanse auto's, Harley Da vidson motoren en trikes naar Neeltje Jans om zich te presente ren aan de bezoekers. Een rock rollband zorgt voor de muzi kale omlijsting terwijl er een de monstratie western riding wordt gegeven. In de Deltaplaza worden films vertoond over 'the American way of life' en op de Amerikaanse markt kunnen de bezoekers terecht voor kleding, onderdelen, boeken en sieraden. Rond 13.00 uur vertrekt een gro te groep motoren voor een rond rit door de omgeving. De mooi ste Harley-Davidsons worden bij aankomst geselecteerd voor de Best Bike Competition. De club 3-Wheels uit Brabant biedt bezoekers de kans een stukje mee te rijden op een bre de 3-wielige motor, oftewel een trike. biel toezicht vreemdelingen, één van de prioriteiten in het taken pakket van de marechaussee. De zogenoemde interregionale controle werd gehouden bij de grensovergang in Kapellebrug en op de Tractaatweg bij West- dorpe. Adjudant-onderofficier J. Veth van de marechausseebri gade Zeeuws-Vlaanderen toon de zich gisteren verrast over de omvang van de 'vangst'. Van de aangehouden mensen bleken er acht in het opsporings register te staan; ze moesten nog een geldboete betalen. Drie be stuurders hadden teveel gedron ken. Een van hen had ook een ra darverklikker in zijn auto, die meteen in beslag werd genomen. door Sheila van Doorsselaer WALSOORDEN - In de haven van Walsoor den wordt momenteel gebaggerd. Door de stroming slibt de diepe vaargeul dicht, waar door de laad- en loskade voor schepen onbe reikbaar zou worden als er niet gebaggerd zou worden. Het is dit jaar de eerste keer dat de vaargeul wordt uitgebaggerd. Dit dient minstens een keer per jaar te gebeuren. Vorig jaar werden de werkzaamheden in november uitge voerd. De baggerspecie wordt via de zogenaamde sleepmethode uit de haven gehaald. „De werkwijze is nog het best te vergelijken met het ploegen van een landbouwer", zegt M. Reijngoudt, projectleider van Rijkswater staat. „Een apparaat wordt over de bodem geschraapt en zo wordt het slib naar een an der gedeelte van de Westerschelde ge bracht." Rijkswaterstaat heeft de gemeente Hulst een vergunning moeten verlenen om te mo gen baggeren. Deze vergunning wordt al leen verleend als het slib niet is vervuild. De genomen slibmonsters zijn na analytisch on derzoek goedgekeurd. Naar schatting wordt ongeveer 13.000 ku bieke meter slib verwijderd. Reijngoudt: „Het is een steeds terugkerende klus. Ge lukkig is het slib niet vervuild, dat is in het verleden vaak anders geweest." Vervuild slib uit de Westerschelde heeft jarenlang opgeslagen gelegen in het al enkele jaren geleden ontmantelde slibdepot bij Wals oorden. „Ik heb het idee dat de bodem in de haven steeds schoner wordt. Overtre ders kunnen we steeds sneller aanpakken. Ik durf zelfs te stellen dat we de strijd tegen de vervuiling eindelijk aan het winnen zijn." De baggerwerkzaamheden worden deze week afgerond. foto Camile Schelstraete Verder werden zes uiteenlopen de bekeuringen uitgeschreven, onder meer voor rijden zonder rijbewijs, onverzekerd rijden, en verkeerde verlichting. De douane trad op tegen vier perso nen, die zonder toestemming re den met buitenlands kenteken. De grenscontrole werd uitge voerd op een moment dat de con troles ter discussie staan. Burge meester J. Schenkels van Zelza- te klaagde twee weken geleden zijn nood in een brief aan com missaris van de koningin W. van Gelder en diens collega gouver neur H. Balthazar van Oost- Vlaanderen. Bij de grenscontro les werden voertuigen met een Nederlands kenteken onge moeid gelaten, terwijl alle Bel gische wagens werden stilgezet. Zelf werd Schenkels in korte tijd vier keer aangehouden. Brigadecommandant P. Cop- pens van de marechaussee maak te hem in een 'goed gesprek'dui- delijk dat geen sprake was van 'Belgje pesten', maar van regu liere controles, in opdracht van Den Haag. Een woordvoerder van de mare chaussee gisteravond: „En die hebben dus succes." KRUININGEN - De Kruiningse braderie is dit jaar twee keer zo groot als voorgaande jaren. Dit komt door nieuwe contacten tussen het organiserende Oranje comité met Kruiningse vereni gingen en de middenstand. Op zaterdag 11 september om tien uur wordt de braderie ge opend met een trommelshow van de jeugdgroep van de har monie. Verder zijn er optredens van on der meer Volksdansgroep Dama- vro en popkoor Seaside rendez vous, Er is tevens een ruilbeurs voor miniatuurauto's en een vrij markt voor de jeugd. zaterdag 4 en zondag 5 september 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland A. Begovic, Dorpsstraat 20-a, Heinkens zand, tel. 06-53257131 Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandart sen Houg, Koster, Wimmers en de Wit tel. (0113) 220034. Voor geheel Tholen. van zat. 08.00-zon. 24.00 uur: H. Remijn, Burg. de Roocklaan 33, Ber gen op Zoom, tel. 0164 210151. Spreekuur zat. en zon. van 17.00-17.30 Apotheken Avond- en weekenddiensten vi den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: W. L. Verboom, tel. (0113) 342486. Goes, Heinkenszand en Noord-Bevt land: H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkens zand, tel. (0113)561290. aktijk voor gezelschapsdieren, L. Huiskes-Cornelisse en M, Berrevoels, Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poor vliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Thols van 11.00-12.00 uur op Botermark 10 Wijkverpleging Allévo tel (0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel. (0113) 229003. Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: M. Verschelling, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. door Jelmer Oskam WESTKAPELLE - Het college van B en W van Veere ziet niets in het plan om de begraafplaats in Westkapelle uit te breiden op een andere plek dan bij de Ker- kevveg. Een bewoner van de Ker- keweg had dat voorgesteld. Hij is tegen de uitbreiding achter zijn huis. De familie wil niet direct aan een begraafplaats wonen. De emotionele confrontatie lijkt ze te belastend. De kinderen kij ken later vanuit hun slaapka mers op het nieuwe gedeelte van de begraafplaats. De familie was berekend op de komst van een hofstedecamping achter hun woning. Zo stond die loca tie te boek in de Structuurvisie Westkapelle. Daar had het gezin geen problemen mee. Maar een begraafplaats grenzend aan de tuin, is voor hen een heel ander verhaal. Daarom kwamen zij met het voorstel om de uitbrei ding vijftig meter naar het oos ten op te schuiven. Dat vindenB en W niet wenselijk. Door he opschuiven, sluit het nieuwe ge deelte van de begraafplaats nie meer direct aan op het oude ge deelte. De gemeente wil da juist wel, zodat het idee van hê begraven worden 'onder de to ren' - zoals de inwoners vai Westkapelle dat zeggen - behoe den blijft. De bewoners hebben al aange kondigd dat zij zich tot het uiter ste zullen verzetten tegen de uit breiding achter hun huis. vertraging van de uitbreidings dan niet te voorkomen. Tot eet tekort aan begraafruimte zai dat waarschijnlijk niet leiden verwacht het gemeentebestuur De huidige begraafplaats heel', namelijk nog wat ruimte over De gemeente houdt dit wel goed in de gaten, zodat ze niet vooi onaangename verrassinges komt te staan. Het aantal kinderen met astma is in de afgelopen tien jaar verdubbeld. Eén op de tien kinderen heeft astma. Hiermee is astma de meest voorkomende chronische ziekte onder kinderen. Het Astma Fonds komt op voor deze kinderen door onderzoek, voorlichting, zorgverbetering en vraagt aandacht voor kinderen met astma. ICBFc www.astmafonds.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 34