WCT-voorstel mist onderbouwing Hf Gokken puur voor de lol ELKE DAG 5% Panna knock out is mooier dan doelpunt EXTRA KORTING jroenLinksgrote onduidelijkheid over aantal te verwachten containers unuitf- nazomer tjeitival.nl O Rijbewijs kwijt Huizen Emergis bovengemiddeld Marechaussee geeft uitleg Uittocht bij Volvo Gent Discogangers Renesse onwel door traangas Keukemarket zeeuwse almanak Spam 0113-315649 vwv.pzc.nl pzc.nl 314460 AA Goes Hvertentie-exploitatie: oord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; aeuws-Vlaanderen: 0114-372770; ationaal: 020-4562500. onderdag 2 september 2004 Belgen gaan voor bij Zwintriatlon editie Walcheren oorRinus Antonisse JOES - De keus voor een Wes- erscheltle Container Terminal iet een kortere kade mist een egelijke onderbouwing. Dit telt de Statenfractie van Groen in een commentaar op het WCT-voorstel van het provinciebestuur. fractie constateert dat het Opport van adviseur F. ten Thij |ver de herkansing voor de \lCT veel vragen onbeantwoord aat en een reeks nieuwe op- bept. Daardoor is de twijfel bij 'roenLinks aan nut en nood- .ak van de WCT groter dan „»it. 'olgens de fractie is er grote on- lidelijkheid over het aantal intainers dat bij een verkorte jaarlijks verwerkt kan wol len. Adviseur Ten Thij hanteert fndere rekenmethoden dan het Centraal Planbureau en dienten gevolge komen er verschillende ioeveelheden uit: 1,4 tegen 2 containers. onderstreept dat de van groot belang is: container heeft gevolgen het aantal vervoersbewe- en daarmee voor de zoge 'achterlandproblematiek' Blinder spoor en weg). De frac- jie acht een onafhankelijk onder- >ek naar het juiste aantal te irwachten containers gewenst, iarvoor de Algemene Rekenka- ierkan worden gevraagd. Cijfers Door het ontbreken van correc- cijfers over het aantal contai- ers, kan GroenLinks zich ook en oordeel vormen over het kntal vervoersbewegingen. Laat staan dat er een verdeling (Advertentie) 30 aus t/m 12 aept 2004 Bel 0900 33 000 33 festivalhart Abdij Middelburg GORKI Nederlandstalige pop do2sept 21u30 Abdijplein gratis de Winkel KERY Beeld&Geluid is te maken tussen land, zee en spoor." De fractie merkt op dat de provincie Zuid-Holland voor het vervoer van containers per vrachtauto andere gegevens ge bruikt dan adviseur Ten Thij. De Zuid-Hollandse cijfers toe passend komt dat neer op 3280 vrachtwagens per dag, Ten Thij komt op 2812 vrachtauto's, een verschil van circa 15 procent. Door vakantie en slechtweer-da- gen zal de werkelijke druk op de wegen waarschijnlijk groter zijn, vreest GroenLinks. De frac tie wil weten waarom de Rotter damse haven een andere reken methode hanteert. Het bevreemdt GroenLinks dat het beperken van de uitgaande pendel ineens wordt opgevoerd als belangrijke reden om via de WCT meer werkgelegenheid te scheppen. Hier is meer onder zoek nodig, aldus de fractie. Dat geldt evenzeer voor de uitkom sten van een arbeidsmarktonder zoek door Zeeland Seaports, dat een gebrek aan arbeidskrachten in haven en logistieke sector ver wacht. Voor GroenLinks is het de vraag hoe een en ander spoort. Duintjes Door het inkorten van de kade kunnen de jonge duintjes aan beide einden van de Kaloot wor den gespaard, verwacht Ten Thij. GroenLinks vindt dat het handhaven van deze duintjes veel weg heeft van een 'trucage'. Er is geen enkele zekerheid dat de duintjes de WCT zullen over leven, ze zullen eerder opgaan in de kademuur. De fractie wijst erop dat de con tainerschepen zorgen voor veel beroering in het water, waar door sprake kan zijn van kustaf- slag. Niet voor niets moet een forse kade worden aangelegd en zal de bodem op een diepte van 21 meter en een afstand van 550 meter uit de oever worden afge graven tot een een harde onder- Jongens uit de Vlissingse wijk Bossenburgh maken panna k.o.'s aan de lopende band. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers VLISSINGEN - Een panna knock out. Daar gaat het om bij de straatvoetballers in de Vlis singse wijk Bossenburgh. De bal moet door de benen gespeeld worden en eerder dan de tegen stander weer aangeraakt wor den. „Dat is mooier dan een doelpunt", vinden Ahmed en zijn vriendje, 'zeg maar Zidane'. De jeugd van Bossenburgh tus sen vijf en veertien jaar is in be weging. Ze dringen rond de be geleiders van Qui Vive en Rob bert Aartsen, de nieuwe sport- buurtwerker van de gemeente Vlissingen. Ze hebben energie over, willen voetballen, klim men en glijden. Ballen vliegen in het rond. Robbert blijft er rus tig onder. „We hebben dé hoop dat je door met elkaar té spor ten ook beter met elkaar leert omgaan", legt Aartsen uit. „En misschien ontdekken ze wel dat ze goed zijn in een sport." Ook in het Middengebied, Paau- wenburg, Groot-Lammeren- burg en Oost-Souburg is de sportbuurtwerker actief. „We hebben de hele vakantie door van alles georganiseerd. Voetbal- boarding, streetdance, bungee- run, basketballen, maar ook hin- dernisbanen. Er komen soms zelfs te veel jongeren op af." Poortjes Het spel om de bal op het kleine veldje liegt er niet om. Ze willen winnen, de jongens, en maken poortjes bij het leven. Ahmed (11 jaar) is behendig en fel. Hij loert erop om een panna k.o. te maken, want zo'n balletje door de benen levert twee punten op. Ook als de scholen volgende week weer beginnnen, gaat de activiteit in de wijken door. „Daarover heb ik nog met de jongerenwerker van Palladium (de Vlissingse welzijnsorganisa tie) overleg", zegt Robbert. Ah med zal blijven komen. „Want ik hou ervan om te bewe gen", zegt hij. „Hoe meer, hoe beter." 0223 N3Zfl3NU31 aavA3ino83ai3HDs 0223 N3Zn3NU31 93MNVWHWH OW 3 N3Zfl3Nd3i 1WH1S100HDS 0023 ayooN N0LLV1S 0923 N39NISSI1A iWHiSHfUS 0923 odnanos-isoo NI31d3fNVdO 0S13 0823 N39NISSI1A lWHlSN3adVVd SNVM 9NIGI31H31VM [LISSINGEN - Een 49-jarige utomobilist uit Ouddorp moest istermorgen in Vlissingen zijn ijbewijs inleveren omdat hij net een snelheid van meer dan j51 kilometer per uur over de iloeweg reed. "lp de weg mag maximaal hon- erd gereden worden. Advertentie vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met tompouce van filodeeg cn geitenkaas en doradefilet of gepofte rode biet en fruitige cake vanavond, 18.30 uur i n formatieavond Zuid-Afrika kaarten en info: TUI reisbureau, 627855 zondag 5 september Koopzondag 13.00-17.00 uur buiten, op de markt De Bus van Catan spellenterras bekijk ook onze website www.drukkeriirniddelbure.nl Deze zomer volgt de PZC het Monopoly-spe.lbord, dat voor deze gelegenheid een geheel Zeeuwse invulling heeft ge kregen. De dobbelsteen brengt ons vandaag op Kans; Jacks's Ca sino in Sluis Een pokerface is niet nodig. Ook bluffers komen van een koude kermis thuis. Het in mei geopende Jack's Casino in hotel de Dikke Van Dale aan de Sint Annastraat in Sluis heeft immers alleen de elektronische variant op Amerikaanse roulet te, blackjack en pokeren in huis. Croupiers die op onnavolgbare wijze de speelkaarten delen of het balletje in de roulettebak net die draai geven waardoor soms verrassende dingen gebeu ren, schitteren dan ook door af wezigheid. „Maar het blijft de bedoeling ooit een volwaardig casino te openen", zegt medewerkster Es ther van Meurs. Of dat er ooit van komt, is onzeker. Eerst moet het Nederlandse monopo lie van Holland Casino worden doorbroken. In afwachting van die procedure stemde de ge meenteraad van Sluis in februa ri in met het voorstel maximaal twee jaar 160 speelautomaten - waarvan 84 kansspelautomaten - in het hotel toe te staan. Dit besluit riep veel weerstand op. Er werd onder meer gerept van het bevorderen van gokver slaving en een poging om het nog niet al te best lopende hotel overeind te houden. De kans op het doorbreken van het monopo lie lijkt uiterst gering. Welis waar staat minister Donner van Justitie niet onwelwillend tegen over uitbreiding van het gokaan- bod in 'witte vlekken' in Neder land, maar is hij ook voorstan- In Jack's Casino in Sluis ontbreekt het aan croupiers, er staan enkel speelautomaten. foto Wim Kooyman der van handhaving van de posi tie van Holland Casino. Uit gangspunt is een legaal en be trouwbaar alternatief voor an dere vormen van kansspelaan bod. Directeur F. van Drommelen van JHV Gaming, de moeder maatschappij van Jack's Casi no, maalt er nauwelijks om. „De trend in de casinowereld is om ouderwetse speelvormen meer en meer te vervangen door machines. Het is daarom nog maar de vraag of je per se speel tafels wilt neerzetten. Op een doordeweekse avond be volken zo'n tachtig goklustigen de speelhal. Vooral vrijdags is het drukker. Ook op woensdaga vond zijn er meer bezoekers. De reden: een gratis tombola waar bij een fles champagne, een di nerbon en een overnachting met ontbijt in de Dikke Van Dale zijn te winnen. De Belgen domineren. Ze ko men dus niet alleen maar naar Sluis om lekker te éten of te winkelen, ook wagen ze tegen woordig een gokje. „Logisch", zegt medewerker Jeanine Lotte vanachter de zwaarbepantserde kassa. „We zitten vlakbij de grens en Belgen komen van oudsher graag naar Sluis. Ze houden van sfeer en ambiance. Die kunnen ze hier volop krij gen." Een ouder echtpaar uit Blanken- berge 'wij willen niet met onze naam in de krant' bevestigt haar woorden. „Het is hier leu ker dan bij ons. De inrichting is prachtig en op gezette tijden word je voorzien van een natje en een droogje", vertelt me vrouw. Ondertussen zet zij vier euro in op Lucky Ace, een paard waarmee ze naar eigen zeggen al regelmatig vijftig eu ro 'binnenrijfde'. Het echtpaar brengt gemiddeld drie keer per week een bezoek aan Jack's Casino. Zij noemen het geen verslaving. Ook komen ze hun zwarte geld niet witwas sen, grappen ze. „Was dat maar waar, hé", zegt meneer met een vette knipoog. GOES - Emergis, het centrum voor geestelijke gezond heidszorg in Zeeland, voldoet met haar gebouwen boven gemiddeld aan de hedendaagse normen. Vrer van de acht tien panden voldoen niet, maar landelijk geldt dat voor bijna de helft van de huisvesting van de cliënten, pagina 13 eisen dwingen tot aanpassen gebouwen ZELZATE - De marechaussee probeert bij controles aan de Zeeuws-Vlaamse grens zo min mogelijk irritatie te wekken bij met name Belgische weggebruikers. Dat die echter veelvuldig worden aangehouden, is een logisch uit vloeisel van één van de belangrijkste opdrachten: Mobiel Toezicht Vreemdelingen. Een delegatie van de brigade Zeeuws-Vlaanderen van de koninklijke marechaussee heeft burgemeester J. Schen kels van Zelzate in een gesprek uitgelegd hoe bij de grens controles te werk wordt gegaan en waarom dat gebeurt. Het gesprek vond plaats op initiatief van commissaris van de koningin W. van Gelder, nadat Schenkels zich bij hem had beklaagd over 'het Belgje pesten' aan de grens. Zelf werd de burgemeester de afgelopen maanden vier keer gecontroleerd. Schenkels toonde zich na afloop van het overleg vooral tevreden over de toezegging van de bri gadeleiding dat zoveel mogelijk zal worden voorkomen dat dagjesmensen, die even de grens over wippen, de du pe worden van de controles. Ook de vorming van files bij de grens wordt vermeden. GENT - Autofabrikant Volvo Cars in de Gentse Kanaalzo ne begint noodgedwongen een nieuwe zoektocht naar ar beidskrachten. Van de 2200 werknemers die anderhalf jaar geleden in verband met uitbreiding van de productie werden geworven, zijn er alweer een kleine 300 vertrok ken. Volvo zette de extra mensen in bij de productie van de nieuwe modellen S40 en V50. Een grootschalige wer vingscampagne, in samenwerking met de Vlaamse Dienst voor Arbeidsbemiddeling en de toeleveranciers leverde destijds ruim 16.000 reacties op, waarvan er 2200 werden gehonoreerd. Onder hen bevonden zich. een kleine veertig Zeeuws- Vlamingen. Veel mensen die inmiddels weer zijn vertrokken, hadden een tijdelijk contract. Ze ruilden het in voor een vast contract elders. Maar een aantal bleek ook grote moeite te hebben met volcontinu-ploegendien- sten. Volgens woordvoerder Mark De Mey van Volvo wa ren zij onvoldoende gemotiveerd en gaven de voorkeur aan een uitkering boven het werk aan de lopende band. De nieuwe wervingscampagne richt zich niet direct op de Zeeuwse en Brabantse arbeidsmarkt. Maar, verzekert De Mey, 'mensen van over de grens zijn zeer welkom'. RENESSE - Een aantal bezoe kers van discotheek Trinity in Renesse is in de nacht van woensdag op donderdag onwel geworden doordat vermoedelijk met traangas is gespoten. De da der is niet bekend. De vrijwillige brandwèer kreeg rond kwart voor één de melding dat er in Trinity een gaslucht hing en dat sommige gasten braakneigingen kregen en moes ten hoesten. „Toen we er aan kwamen, waren de bezoekers van de discotheek zelf al naar buiten gekomen", zegt officier van dienst C. Jonker. De brand weer verrichtte in het pand me tingen naar gas en mogelijke an dere giftige stoffen, maar kwam niets op het spoor. Volgens Jon ker was de gaslucht dankzij •luchtverversing snel weer ver dwenen en konden de discogan gers weer naar binnen. „De poli tie dacht eerst dat er met pepper- spray was gespoten, maar bij na der inzien is het aannemelijker dat iemand met traangas in de weer is geweest. Volgens de poli tie zijn vooral in Duitsland spuitbusjes met traangas makke lijk verkrijgbaar", aldus Jonker. „Nee hoor. Het is echt een avondje uit. En we kennen onze limiet. Quitte spelen is voldoen de. Dat lukt meestal ook wel. Voor het echt grove werk moet je hier niet zijn. Dan komen wij ook niet meer, want het gestres te gedoe van die beroepsgok kers vinden wij helemaal niks." Het beeld van de relaxte amuse mentsgokker klopt. Ook Mi chael Bouland en Marieke Krui- kemeijer uit Almere, op vakan tie in Nieuwvliet, komen puur voor de lol. „Het is hier ook heel gezellig met al die Belgen. Winnen is er helaas niet bij. En als dat al gebeurt, spelen we de winst meteen weer weg", ver telt Michael. Zijn geworstel met de folder met uitleg over het roulettespel verraadt meteen dat hij geen geroutineerd gok ker is. Het ruim zevenhonderd vierkan te onderkomen ademt een en al luxe. Hoogpolig tapijt op de vloer, houten lambiizeringen, sfeervolle verlichting en het ge flikker van de lampjes van de talloze speelautomaten domine ren de ruimte. Vers fruit en tof fees liggen voor het grijpen. Er wordt opvallend weinig ge rookt. De elektronische variant op rou lette en paardenraces zijn over duidelijk favoriet. De tientallen gokkasten met welluidende na men als Golden Crown en Luc ky Sevens zijn grotendeels onbe zet. De jackpot staat lange tijd op het luttele bedrag van 88,63 eu ro. Rob Strijbos uit Sluis heeft wel een verklaring voor de ge ringe animo. „Die dingen zijn veel te ingewik keld. Geef mij maar die ouder wetse eenarmige kasten met het heerlijke geluid van kletterende munten in het geldbakje." René van Stee Advertentie op showroomkeukens met 50% korting De laatste showroomkeukens MOETEN weg! Maar wacht niet te lang, want voor u het weet is een ander u voor. 10 JAAR ZEKERHEID www.keukenmarket.nl T0165-S10 600 Rijksweg A17-afstag 21-Roosendaal Noord. Vanuit Roosendaal: Gastelseweg richting Oud Gastel, rechts voor de afrit naar de A17 De redactie van deze courant wordt, zoals vele bedrijven, meer dan haar lief is bestookt met ongevraagde digitale be richten die voor de berichtge ving van nul en generlei waar de zijn, zoals voorproefjes van onzedige websites, aanbie dingen van dubieuze hypothe ken en reclame voor levense lixers. De systeembeheerder wilde al die 'spam' voorgoed weren en installeerde een nieuw filter. Die deed zijn iverk wat al te ij verig, waardoor ook relevan te berichten over een gasex- plosie, een glasexpositie en fietsexperts, gedetecteerd als oneerbaar, subiet werden ge- prullenmandeerd. Mocht u ons dezer dagen wil len laten weten dat een ker misexploitant toelatingsexa men doet voor een onderwijs- expeditie in Sussex, dan ver dient het aanbeveling voor de zekerheid een faxje te sturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 9