Veel concurrentie in de aanval Erwin Spui doet het met dezelfde spelers in derde klasse Voetbalsters Steen verslaan Terneuzen Evert-Jan van Opdorp gokt op vaste plaats bij Terneuzense Boys Samenwerking in badminton Middelkamp houdt nieuwe toerrit of I Selectie Spui Cadzand heeft een elftal van harde werkers Selectie Cadzand uitslagen cmizaxsaHaaMH donderdag 2 september 2004 door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Het wordt nog wel eens opgehaald in kleine kring. Patrick Naudts, die vorig jaar nog manager was van Hoek, informeerde na een oefen wedstrijd tegen Terneuzense Boys naar de blonde jongen van de Terneuzense ploeg. Op dat moment was Evert-Jan van Op- dorp nog zestien en hij was ne gentig minuten lang een plaag geweest voor de ervaren verdedi gers van Hoek. Het was misschien wel de beste wedstrijd in de nog prille loop- baan van de talentvolle Terneu- zense speler, die binnen de club als EeJee door het leven gaat. Evert-Jan van Opdorp mocht vo rig jaar in de eerste competitie duels in de basis starten, maar moest na een ontgoochelende start (vier punten uit zes wed strijden) zijn plaats alweer af staan. Hij accepteerde het als een ideale schoonzoon, dat hij het daarna in de hoofdmacht GOES - De Zeeuwse badminton clubs, SportZeeland en de Ne derlandse Badminton Bond gaan de handen ineen slaan om de badmintonsport toekomst en kwaliteit te geven. Op dinsdag 14 september krijgt de samenwerking officieel ge stalte door het ondertekenen van een convenant door alle be trokken partijen. Aanleiding voor het initiatief is het signaal, dat de clubs onder- sleuning behoeven bij het op ni- veau houden en verbeteren van de sport. Binnen het project kan gebruik worden gemaakt van de kennis op diverse terreinen. De techni sche ondersteuning is erop ge- richt het technisch kader op ni veau te houden en te verbeteren. Bestuurlijke ondersteuning moet leiden tot een gezamenlijk beleid. van de tweedeklasser vooral van invalbeurten moest hebben en beschouwde zijn eerste seizoen als een leerjaar. De rol van Evert-Jan van Op dorp in de voorlijn is opmerke lijk, omdat hij in de jongste jeugd weliswaar centraal, maar één of twee linies verder naar achter speelde. Trainer Bennie Boerman haalde hem als B-ju- nior vervroegd naar de A-junio ren en posteerde hem bij gebrek aan scorend vermogen in de aan val. Dat bleek een gouden vondst. „Ik mocht in de spits rijpen", vertelt de nu zeventienjarige Van Opdorp. In die rol ontwik kelde hij zich verder, aan de hand van trainer Henk Ottens, die hem vanwege blessureleed in zijn spelersgroep al vroeg bij de eerste selectie haalde. „Ik ben zeker niet in het diepe ge gooid", kijkt hi] terug. „Door de spelers werd ik snel geaccep teerd en ik ben goed gecoacht. Ik kreeg natuurlijk kritiek van de trainer, maar dat is alleen maar goed als je jong bent. Hij gaf namelijk ook aan hoe het wel moest." Hoger tempo „Vooral lichamelijk en in condi- toneel opzicht was het wel ge lijk een stuk zwaarder", stelt hij vast. „Het gaat allemaal sneller en het is veel serieuzer dan bij de jeugd. Een toemooitje op de training is er niet meer bij. Je gaat vooral in zijn totaliteit als voetballer vooruit. Je moet je aanpassen aan het hogere tempo en leert in dienst van de ploeg te spelen. Ik sta nu in de spits, om dat het op die positie makkelij ker is in het eerste elftal te groeien. Als je een fout maakt, is dat niet zo erg, omdat er nog een heel team achter je staat. Maar in de toekomst denk ik dat aanvallende middenvelder mijn positie is." „Ik heb wel een goeie aanname, een goed spelinzicht, kan een mannetje passeren en een pass geven", weet hij. „Inspelen, kaatsen, andere mensen laten voetballen: daar moet ik het van hebben. Voorin spelen is leuker Evert-Jan van Opdorp gaat dit jaar de strijd aan om een vaste plaats in de spits bij Terneuzense Boys. dan achterin. Dat heeft ook te maken met het feit dat je weet dat het achterin goed staat. Dan kun je voorin eens proberen om iets creatiefs te doen. Ik mag graag met de bal aan de voet een actie maken. Dat gaat alle maal puur intuïtief. Nee, in de spits ben je niet snel het pispaal tje. Je kunt zes kansen missen, maar als je vlak voor tijd de win nende treffer scoort, ben je de gevierde man. Ik kan trouwens ook genieten van een assist." Het vertrek van Jeroen van de Broeke (Hoek) zal een aderla ting zijn voor de zaterdagclub, maar de selectie is volgens de aanvaller in de breedte sterker geworden. Vorig jaar hebben we veel progressie gemaakt. De concurrentie is toegenomen.. Ik reken erop dat we in de top van de tweede klasse kunnen mee draaien." Dringen Met voorin ook nog eens Ruud Hoogesteger, Tim Louwiesse en de op het oude nest teruggekeer de Arjen Oostdijk wordt het in een 4-4-2 systeem opnieuw drin gen voor een plaats in de basis. ..Je hoopt natuurlijk altijd dat je speelt", vertelt hij. „Die ambi tie heb ik ook. Vorig seizoen heb ik weinig hele wedstrijden ge speeld, maar nu dat leerjaar ach ter de rug is, wil ik een vaste waarde worden. Ik heb drie con currenten, maar eigenlijk houd ik me daar niet zo mee bezig. Het is niet zo dat ik de doelpun ten van anderen tel en me op de training bijvoorbeeld afvraag of Henk toch wel ziet wie er scoort." „We kunnen met elk koppel ge- door Peter van Kouteren SPUI - Een afgetekende 5-2-ze- ge op Oostburg, nipt verlies dins dagavond voor de beker tegen Steen, maar tegen HW'24 ging de ploeg over de knie (6-0). Spui beleefde een voorbereiding van uitersten, maar is volgens trai ner Rob Liplijn een snelle leer ling. De debutant in de derde klasse van het zaterdagvoetbal staat met een vrijwel ongewijzigde se lectie voor een uitdaging. Nooit eerder schopte Spui het tot de derde klasse. Met een groep spe lers van wie er veel van buitenaf komen, zette het vlaggenschip foto Camile Schelstraete vaarlijk zijn", verzekert hij. „Misschien wel met drie man voorin. Bovendien zijn er zeker twee of drie spelers, die ook ach ter de spits kunnen spelen. Ik zal het zelf op de training moe ten afdwingen, maar ben ten- sloote nog maar zeventien jaar. Het is toch eigenlijk een eer om op zo'n jonge leeftijd al in het eerste te voetballen? Ik kan er maar moeilijk boos om zijn als ik niet elke week een vaste plek heb, maar dat wil ook weer niet zeggen dat ik graag mijn plaats afsta." GOES - De toerrijders van de ZRTC Theo Middel kamp, die in vele tochten en klassiekers actief zijn, houden zondag zelf een nieuwe tocht. De Theo Middelkamp Clas sic staat voor het eerst op de toerkalender en is be doeld om een jaarlijks te rugkerende tocht te wor den. De route is uitgepijld en gaat voornamelijk over de mooie, rustige wegen iij Midden-Zeeland. Voor de deelnemers, die zaterdag een kijkje hebben genomen bij de Delta Profronde, een uitdaging om zelf de condi tie te testen. De toerrijders kunnen kiezen uit twee par koersen: over 70 of 120 kilo meter. De start is tussen 9.00 en 11.00 uur bij Capital Sports aan het Geldelooze- pad in Goes. De twee toch ten worden gereden onder auspiciën van de NTFU. emaaL et van de club al ver voor het ei® van de competitie de kroon O een fraai seizoen. „Hier wordt iedereen op aj waarde geschat", verklaart Liplijn het succes van Spu' „Wie hier komt voetbal wordt direct door de groep op nomen. In Spui valt niemi buiten de boot en hangt het van vriendjespolitiek af speelt." Reinier Spaans is naar dam verhuisd. Ronnie Fu twijfelt volgens de trainer of zijn voetballoopbaan Liplijn: „Er is verder bij gekomen." Respect Spui kende een moeilijke sUh, van de oefencampagne, voor® in de wedstrijd tegen HW2£ „Te veel respect", verklaart f1 oefenmeester die zeperd. „Als© zo'n ploeg laat voetballen, gar op je bek. Daarna is het beterm gaan." „Met werken alleen red je Ujt' niet in de derde klasse", vér wacht hij. „We zullen slimmf' moeten voetballen. Als we li|' bij de winterstop niet doorhelp1 ben, dan wordt het zwaar. Mal' ik denk wel dat we het redd# Zeker als je kijkt hoe de spel# in de voorbereiding vooruit z; j*1 gegaan." Spui begint de competitie th»; tegen Duiveland. Liplijn mistf dat duel door blessures zijn co# plete voorhoede. „Daardoor m_8 sen we in die openingswedstix stootkracht." c Alex Meijer, Arjen van Ditf hoorn, Arjan Kalisvaart, Dan# van Waes, Eric Loof, Gert-jij Vlaander, Hugo Meeuset Jeroen Bottinga, John de RittK Jorg van de Mark, Jurgi Meijer, Ludwig Kalisvaart, cel de Zeeuw, Mark Otterlc Mark Spaans, Mark van nen, Martin Kalisvaart, Midi) Fieret, Patrick van de Boogaar Remco Hamelink, Ronny Fiere'jj Trainer Rob Liplijn. I CADZAND - Ruud Cornelis voetbalde zelf op het hoogste amateurniveau, maar weet dat hij als trainer van Cadzand met veel minder genoegen moet ne men. De trainer begint bij de za terdagclub aan zijn derde sei zoen in de vierde klasse. Hij be seft dat hij geen hoge ambities mag koesteren. Cadzand gaat opnieuw voor een plaats in het linker rijtje. Mocht dat niet lukken, dan is er geen man overboord. Ruud Cornelis weet dat hij geen overdreven ei sen kan stellen. In vergelijking met vorig seizoen, toen zijn elf tal de nacompetitie haalde, zijn drie spelers door vertrek naar het buitenland afgehaakt. Nieuwkomers zijn er niet. „Je weet dat je soms aan kwaliteit inboet, maar dat is het gevolg van het beleid. Hier wordt nie mand benaderd", zegt de trai ner. „We bellen niet, betalen niks en spelen met jongens uit Cadzand en Retranchement. Dat is ook onze kracht." Net als in veel andere West-Zeeuws-Vlaamse dorpen roeit de trainer met de riemen die hij heeft. „Waar is het an ders?". vraagt hij zich af. „Al leen Breskens haalt overal de be tere spelers vandaan. Als trainer moet je je in Cadzand aanpassen. Elke donderdag wordt er gekeken wie er 's zater dags paraat is. De één gaat nog een paar weken met vakantie. Een ander moet werken. Zo heeft iedereen zijn redenen. Daar moet je als trainer tegen kunnen." Cadzand oefende in de voorbe- reiding tegen veel streekgenoten en boekte goede resultaten. „We hebben bijna alles gewonnen", stelt de trainer met voldoening vast. „Niet dat er echt goed is ge voetbald, maar er wordt heel hard gewerkt. Dat is Cad- zand-eigen. En we maken heel makkelijk goals." C. te Loo, Eelco Basting, J. van de Voorde, Peter Nieskens, Gui- do Raynard, Patrick Vercoute- ren, Moktar Abid. Michel Cille- kens, Philip Keijmel, Stefan Ver- couteren, Thijs van de Heuvel, Christian Vercouteren. Angelo Martlé, C. Fieret. G. de Smidt, Ronald Vanhijfte, B. Corvelijn, J. van Akker. M. Standaert, R. Risseeuw, A. de Feyter Trainer: Ruud Cornelis. Keeper van RIA 1 door Peter van Kouteren WESTDORPE - Het liep die dag tegen de dertig graden, maar ook als het ijskoud zou zijn geweest had hij zijn han den flink kunnen warmen. Doelman Erwin de Roover van RIA Westdorpe lag in de finale van de nacompetitie om een plaats in de derde klasse tot ver in blessuretijd onder vuur, maar hield zijn doel schoon. Met knallende kurken werd di rect na afloop op het veld van Patrijzen de aanzet gegeven tot een groot feest. De 1-0-zege op Meto werd in Westdorpe tot onder de mor gen gevierd. Erwin de Roover, die in 's Heerenhoek ook al zo'n uiterst nuchtere indruk had gemaakt, had er al een wel verdiende nachtrust opzitten, toen de laatste feestgangers zich naar huis sleepten. „We zijn in Westdorpe van café naar café gegaan, maar ik ben er om twaalf uur 's nachts mee gestopt. Ik had maar een paar glazen bier gedronken, omdat mijn vrouw in verwachting was en precies op die maandag was uitgerekend. Als je wakker wordt, beleef je de wedstrijd nog een keer opnieuw. Mijn vrouw zei dat ik de krant niet te zien kreeg, omdat ik er an ders toch maar een dikke nek van zou krijgen." Erwin de Roover (32) keepte in 's Heerenhoek misschien wel de wedstrijd van zijn leven en realiseerde met zijn ploeg het bijna onmogelijke. Twintig jaar nadat RIA W met een gou den lichting van jongens van het eigen dorp kampioen van de vierde klasse werd, promo veerde de club met veel spelers van buitenaf in de gelederen op nieuw naar de derde klasse. „Niemand had dat verwacht", vertelt De Roover. „Het was voor ons ook geen 'must' om de nacompetitie te winnen. We I wilden tegen Meto vooral niet afgaan. Dan hadden we het ei genlijk al goed gedaan." Erwin de Roover doorliep de jeugdrangen van RIA W. maar verkaste al op jonge leeftijd naar België. Hij keepte onder meer bij Boechaute (derde pro vinciaal), Bassevelde (tweede provinciaal) en Drongen (twee de provinciaal) en sloeg een door Peter Snelders TERNEUZEN - In de bekercom petitie voor vrouwen won Steen met verrassend ruime cijfers (5-0) van het in de reguliere com petitie één klasse hoger spelen de Terneuzen. Aardenburg was een maat te groot voor Zaam- slag (6-0) en Terneuzense Boys speelde gelijk (1-1) tegen Zee land Sport. Omdat Zierikzee in poule 1 afgelopen zaterdag ver stek liet gaan in het uitduel bij Meeuwen is die ploeg uit de be kercompetitie genomen. Poule 1. Meeuwen-Nieuwland 4-1. Stand: Oostkapelle 2 1-3 (6-3), Meeuwen 1-3 (4-1), Nieuwland 2-0 (4-10). Poule 2. Terneuzense Boys-Zee land Sport 1-1, WIK'57-Smerdiek 0-4. Stand: Smerdiek 2-6 (15-0), WIK'57 2-3 (9-4), Zeeland Sport 2-1 (1-10), Tern. Boys 2-1 (1-12) Poule 3. Colijnsplaatse Bob] ZSC'62 2-0, Veere-GPC 54 Stand: Veere 2-6 (8-4). Colijsl plaatse Boys 2-6 (4-0), ZSC'62 Hi (2-5). GPC 2-0 (2-7). Ij Poule 4. Noormannen-MZVC 11-. i SVD-Wolfaartsdijk 0-6 Sta* Noormannen 2-6 (16-1), SVD 2-j (8-6), Wolfaartsdijk 2-3 (7-S MZVC 2-0(1-19). Poule 5. Zaamslag-Aardenbus 0-6. Stand: Aardenburg 2-6 (9-lt; Patrijzen 1-0 (1-2), Zaamslag !f (0-6). Poule 6. SC Gastel (zaterdag)-Th lense Boys 11-0, Nieuwdorp-Kru ningen 3-3. Stand: SC Gastel (zaterdag) 2 (12-0), Nieuwdorp 1-1 (3-3), Kru ningen 2-1 (3-4), Tholense Bo; 1-0(0-11). Poule 17. Terneuzen-Steen 0- Stand: Steen 2-6 (7-1), SC Gast (zondag) 1-0 (1-2), Terneuzen 11 (0-5). Poule 19. ODIO-Nieuw-Borgvh: 5-3. Stand: ODIO 1-3 (5-1 Nieuw-Borgvliet 2-3 (10-5), Ha sterloo 1-0 (0-7) Terneuzen. Kreekloop, 10 kilome ter. Mannen: 1. Eric Cappon (Zuidzan- de) 33.39, 2. Eric Goossen (Terneuzen) 34.41, 3. Gert-Jan Verbrugge (Goes) 36.38, 4 Valeer Cockheijt (B) 36.48, 5 Tonny Lauret (Zaamslag) 38.25. Vrouwen: 1. Petra Rasenberg (Terneu zen) 41.33, 2. Els Zweistra (Terneuzen) 49.34, 3. Haimanna Doedens (Goes) 49.44. 5 kilometer, mannen: 1. Nitin Klap wijk (Axel) 14.56, 2. Chris den Exter (Ter neuzen) 17.33, 3. Michael den Hamer (Terneuzen) 19.27, 4. Roland Volleman (Terneuzenj 19.40, 5. Quinten Volleman (Terneuzen) 19,55. Vrouwen: 1. 1. Li- selot Kaijser (Terneuzen) 22.50, 2. Suus Duerink (Terneuzen) 24.52, 3. Marian van Voren (Terneuzen) 25.53. 3 kilometer, jongens: 1. Sebastiaan Bouterse (Terneuzen) 11.43, 2. Roger Moonen (Terneuzen) 12.00, 3. Leander Duerink (Terneuzen) 12.43. Meisjes: 1. Esther Platteeuw (Terneu zen) 11.35, 2. Claire Volleman (Terneu zen) 11.53, 3. Gerlinda Duerink (Terneu zen) 13.01. Lucky Day. 3-8-11 -13-15-17-19-23-25-29-30-38-40-4 7-48-59-60-64-68-69. (Onder voorbehoud). US Open, 15 miljoen euro. Mannen, eerste ronde: Roddick (VSt/2) - Jenk ins (VSt) 6-0 6-2 6-2, 7-6 6-7 4-6 6-4 6-4, Ferrero (Spa/7) - Zib (Tsj) 4-6 7-5 7-6 6-7 6-3, Seppi (Ita) - Schuettler (Dui/11) 3-6 4-6 7-6 7-6 6-1, Johansson (Zwe/28) - Lu (Tai) 6-3 6-1 6-3, Canas (Arg/29) - Vlie gen (Bel) 6-3 4-6 7-5 6-1, Nadal (Spa) - Heuberger (Zwi) 6-0 6-3 4-6 2-6 6-3, Kou- bek (Oos) - Bogomolov Jr. (VSt) 6-3 6-4 1-6 2-6 6-3, Llodra (Fra) - Eiseneer (Bel) 2-6 7-6 7-6 6-2, Gambill (VSt) - Ram (VSt) 6-3 6-2 3-6 6-4, Volandn (Ita) - Hip- pensteel (VSt) 6-3 6-4 6-2, Clement (Fra) - Arthurs (Aus) 6-4 6-7 6-3 6-3, Hewitt (Aus/4) - Ferreira 9ZAf) 6-1 7-5 6-4, Gra jean (Fra/12) - Patience (Fra) 7-5 6-78 6-1. Spadea (VSt/23) - Horna (Per) f 6-2 6-4 6-4, Berdych tTsj) - Bjórkm» (Zwe/32) 6-3 2-6 6-2 1-6 6-3, Meb (Oos) - Carraz (Fra) 7-5 6-0 4-6 6-3, Dr denko (Rus) - Philippoussis (Aus) V 6-3 3-6 7-6 4-1 opgave Philippoussis. Vrouwen, eerste ronde: Sharapo (Rus/7) - Granville (VSt) 6-3 5-7 7-5, Ka snetsova (Rus/9) - Karatancheva (Bi 6-2 6-0, Venus Williams (VSt/11- Mr dula (Hon) 6-3 7-6, Suarez (Arg/13)-B (Chn) 6-1 7-5, Farina Elia (lta/19)| Spears (VSt) 3-6 6-2 6-4, Daniilidt (Gri/29) - Talaja (Kro) 3-6 6-3 7-5, Fraai (VSt/21- McCain (VSt) 6-2 6-2, Zanij (Ita) - Washington (VSt) 7-5 7-5, Brait (Pue) - Sequera (Ven) 6-1 6-2, Santoft (Spa) - Weïngartner (Dui) 6-2 7-6, Pu (Aus) - Castano (Col) 3-6 6-1 6-3, KirilS ko (Rus) - Likhovtseva (Rus/25) 7-6 Randriantefy (Mad) - Kirkland (VSt)S 6-4, Jankovic (Ser) - Vives (Spa) 6-36;' Pascual (Spa) - Stevenson (VSt) 6-471 Uberoi (VSt) - Obata (Jap) 6-3 3-6 7-6. Vrouwen, tweede ronde: Sugiyaa (Jap/12) - Dulko (Arg) 6-2 6-4, Schny* (Zwi/15) - Benesova (Tsj) 6-4 6-1, Hr tuchova (Slw) - Molik (Aus/17) 6-4 Vento (Ven/31) - Schruff (Dui) 6-1 Zj 6-2, Kostanic (Kro) - Linetsjkaja |M 6-4 6-3. Eerste divisie. Veendam-Excelsior 2-3, VVV-Haar» 1-1. Expert Holland Ladies Tour. Der: etappe, Zoeterwoude - Scheven" gen: 1 Schleicher (Dui) 86 km 2.04.23. 2 Mansveld (Gasselternijveif 3. Longhin (Ita), 4. Melchers (Moer! stel), 5. Brodtka (Dui), 6. Van Alebeet (Amsterdam). Klassement. 1. Melchers in 8.06.47. Chantal Beltman (Slagharen) 0.06, Van Alebeek 0.08, 4. Van der Hf* (Moordrecht) 0.17, 5. Bosman (Amsï veen) 0.18.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 46