>zc Huisartsenposten scoren goed n Gokken puur voor de lol ELKE DAG 5% informatieverstrekking en wacht- en reistijden grootste ergernis WWW. nazomer lje6tival.nl De Bus Ivan Catan tuto's gekraakt Biervliet is een dag het Wilde Westen Huizen Emergis bovengemiddeld Marechaussee geeft uitleg Uittocht bij Volvo Gent Bezoekers discotheek onwel door traangas EXTRA KORTING Keukemarket zeeuwse almanak Spam idactie: 0113-315649 ww.pzc.nl fnaikredactie"1 pzc.nl stbus 31, 4460 AA Goes vertentie-exploitatie: ord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; juws-Vlaanderen: 0114-372770; tionaal: 020-4562500. onderdag 2 september 2004 editie Zeeuws-Vlaanderen or Sheila van Doorsselaer fUISKIL - Patiënten van de lisartsenposten in Terneuzen Oostburg waarderen de kwa- eit van de dienstverlening met n 7,5. Dit blijkt uit een enqué- onder 227 patiënten. De be ndingen zijn samengevat in t gisteren in Sluiskil gepresen- crde rapport Van spoed naar Ier. ichting Het Klaverblad heeft men met bureau STOEL het clerzoek uitgevoerd. Het on- rzoek duurde ruim twee maan- in Ook de directies van beide isartsenposten hebben meege- >rkt. Gekeken werd naar pun- ïdie verbetering behoeven, lgens M. Vermeer van Het averblad is de lat hoog ge- gd. Indien minder dan tachtig ocent van de respondenten te- fden is over een gevraagd on- rdeel van de huisartsenpost AP), moet er volgens Het Kla- rblad worden gekeken naar n manier om dat onderdeel te rbeteren. t de enquête blijkt dat patiën- over het algemeen tevreden n over de HAP. De grootste ritiekpunten blijken de infor- itievoorziening en de wacht- reistijden. Ook het vertrou- >n in een volgend bezoek aan i'HAP is onder de maat. de respondenten beschouwt procent de informatievoorzie- ng over de HAP als voldoen- Dat ligt ruim onder de tach- procent-norm. Bijna drie- rart van de ondervraagden elt niet op de hoogte te zijn an de kosten die een bezoek ar. de HAP met zich mee- engt. Brieven of folders met ann informatie over de (werk- (Advertentie) 30 aug t/tn 12 Aept2004 bel 0900 33 000 33 'estivalhart Abdij Middelburg GORKI S Nederlandstalige pop do2sept 21u30 Abdijplein (Advertentie) vanavond vanaf 17.30 uur iBrasseriemenu met tompouce van lilodeeg en geitenkaas en doradefilet of gepofte rode biet en fruitige cake vanavond, 18.30 uur informatieavond Zuid-Afrika kaarten en info: TUI reisbureau, 627833 zondag 5 september Koopzondag 13.00-17.00 uur buiten, op de markt spellenterras bekijk ook onze website wijze en kosten van) de HAP blijken veel mensen te hebben weggegooid. Het Klaverblad dringt er dan ook bij de twee huisartsenposten op aan infor matie te blijven verstrekken. Nu is dit onderdeel een punt van zorg. De reistijd naar de HAP ervaren veel ondervraagden als te lang. Een derde van de ondervraag den moet langer dan een kwar tier reizen om een HAP te berei ken. Ook op het gebied van wachttijden scoren de HAP'en onder de maat. Voor de wacht tijd voor een huisbezoek geldt een maximum van een half uur als acceptabel voor patiënten. Eenmaal in de HAP wil men maximaal een kwartier wachten voor men wordt geholpen. De wachttijden zijn vaak langer. Opvallend is dat de mate van spoed door patiënten heel an ders wordt ingeschat dan dooi de arts. Volgens de artsen is er slechts in twee procent van de gevallen sprake van medische spoed. Patiënten ervaren in 75 procent van de gevallen een hoog tot zeer hoog spoedeisend karakter. In het onderzoek wordt de lat voor verbetering op het gebied van bejegening en vertrouwen nog hoger gelegd. Hier geldt een tevredenheidsmarge van negen tig procent. De HAP-medewer- kers scoren een ruime voldoen de als het aankomt op bejege ning. Anders ligt dit voor de huisarts die ze uiteindelijk te spreken krijgen. Vijftien procent van de ondervraagden ervaart de beje gening door de huisarts als ma tig of slecht. Het feit dat de arts zich soms niet voorstelt, wordt als zeer storend ervaren. Gebleken is dat het vertrouwen in de medische kennis van de medisch assistenten te laag is. Patiënten hebben meer vertrou wen in het oordeel van een arts. Ondanks de minpunten krijgen de twee huisartsenposten het ge middelde rapportcijfer van 7,5. Vermeer stelt dat uit het rap port blijkt dat de zogenaamde 'verjaardagsverhalen' niet repre sentatief zijn voor de kwaliteit van de HAP. Ook de twee directrices van de HAP in Terneuzen (L. Vosters) en Oostburg (M. Boerjan) toon den zich erg tevreden over de re sultaten. Een klantenpanel zal samen met Het Klaverblad en de directies van de huisartsen posten bekijken hoe de kritiek punten aanzienlijk verbeterd kunnen worden. In Biervliet werden indianen- en cowboyhutten gemaakt in het kader van de speelweek. foto Camile Schelstraete 0933 N3DNISSHA iWHiSMIS 0933 oananos-isoo NI31d3fNVaO [NEUZEN - In de nacht van ïsdag op woensdag werden op [n parkeerplaats aan de Roose- Itlaan in Terneuzen zeven per- aenauto's opengebroken. Er ïd onder meer geluids- en fo- ipparatuur weggenomen. Ook de Herman Heijermansstraat ird een (mislukte) poging ge- laneen auto te kraken. Deze zomer volgt de PZC het Monopoly-spelbord, dat voor deze gelegenheid een geheel Zeeuwse invulling heeft ge kregen. De dobbelsteen brengt ons vandaag op Kans; Jacks's Ca sino in Sluis Een pokerface is niet nodig. Ook bluffers komen van een koude kermis thuis. Het in mei geopende Jack's Casino in hotel de Dikke Van Dale aan de Sint Annastraat in Sluis heeft immers alleen de elektronische variant op Amerikaanse roulet te, blackjack en pokeren in huis. Croupiers die op onnavolgbare wijze de speelkaarten delen of het balletje in de rouletlebak net die draai geven waardoor soms verrassende dingen gebeu ren, schitteren dan ook door af wezigheid. „Maar het blijft de bedoeling ooit een volwaardig casino te openen", zegt medewerkster Es ther van Meurs. Of dat er ooit van komt, is onzeker. Eerst moet het Nederlandse monopo lie van Holland Casino worden doorbroken. In afwachting van die procedure stemde de ge meenteraad van Sluis in februa ri in met het voorstel maximaal twee jaar 160 speelautomaten - waarvan 84 kansspelautomaten - in het hotel toe te staan. Dit besluit riep veel weerstand op. Er werd onder meer gerept van het bevorderen van gokver slaving en een poging om het nog niet al te best lopende hotel overeind te houden. De kans op het doorbreken van het monopo lie lijkt uiterst gering. Welis waar staat minister Donner van Justitie niet onwelwillend tegen over uitbreiding van het gokaan- bod in 'witte vlekken' in Neder land, maar is hij ook voorstan- In Jack's Casino in Sluis ontbreekt het aan croupiers, er staan enkel speelautomaten. foto Wim Kooyman der van handhaving van de posi tie van Holland Casino. Uit gangspunt is een legaal en be trouwbaar alternatief voor an dere vormen van kansspel aan bod. Directeur F. van Drommelen van JHV Gaming, de moeder maatschappij van Jack's Casi no, maalt er nauwelijks om. „De trend in de casinowereld is om ouderwetse speelvormen meer en meer te vervangen door machines. Het is daarom nog maar de vraag of je per se speel tafels wilt neerzetten." Op een doordeweekse avond be volken zo'n tachtig goklustigen de speelhal. Vooral vrijdags is het drukker. Ook op woensdaga vond zijn er meer bezoekers. De reden: een gratis tombola waar bij een fles champagne, een di nerbon en een overnachting met ontbijt in de Dikke Van Dale zijn te winnen. De Belgen domineren. Ze ko men dus niet alleen maar naar Sluis om lekker te eten of te winkelen, ook wagen ze tegen woordig een gokje. „Logisch", zegt medewerker Jearüne Lotte vanachter de zwaarbepantserde kassa. „We zitten vlakbij de grens en Belgen komen van oudsher graag naar Sluis. Ze houden van sfeer en ambiance. Die kunnen ze hier volop krij gen." Een ouder echtpaar uit Blanken- berge 'wij willen niet met onze naam in de krant' bevestigt haar woorden. „Het is hier leu ker dan bij ons. De inrichting is prachtig en op gezette tijden word je voorzien van een natje en een droogje", vertelt me vrouw. Ondertussen zet zij vier euro in op Lucky Ace, een paard waarmee ze naar eigen zeggen al regelmatig vijftig eu ro 'binnenrijfde'. Het echtpaar brengt gemiddeld drie keer per week een bezoek aan Jack's Casino. Zij noemen het geen verslaving. Ook komen ze hun zwarte geld niet witwas sen, grappen ze. „Was dat maar waar, hé", zegt meneer met een vette knipoog. Belgen gaan voor bij Zwintriatlon Het Klaverblad wil in de nabije toekomst ook de andere huisart senposten in de provincie onder werpen aan een soortgelijk on derzoek. BIERVLIET - Biervliet stond gisteren geheel in het teken van het Wilde Westen. Zo'n 120 kin deren van 2 tot en met 12 jaar leefden zich als cowboy en indi aan een dagje uit. De deelnemers vanaf 6 jaar ver zamelden 's morgens om 10.00 uur al op de speelwei aan de Braakmanlaan. De handen moesten meteen uit de mouwen. Met vereende krachten stampte de jeugd met doeken, karton en ruiters een indianendorp uit de grond. Een totempaal kreeg tus sen de hutten een centrale plaats. Na de bouwwerkzaamhe den werden onder meer kettin gen, sheriffsterren en indianen tooien gemaakt. De meeste kin deren waren al geheel in stijl ge kleed. Met nog wat schmink op het gelaat kregen ze de uitstra ling van echte cowboys en india nen. Tijdens het middagpro gramma werkten de deelnemers een wild-west-spelletjescircuit af. Het pijl en boog schieten, de lasso gooien, speerwerpen, spij kerbroek hangen en spijkers slaan was vaak hilarisch. In groepsverband werd met hooi es tafette gedaan en touw getrok ken. 's Middags sloten ook de kleintjes met ouders zich bij het wild-west-festijn aan. De jong ste jeugd speelde in de wig wams, maakte straattekenin gen, knutselde hoofdtooien in el kaar en genoot vooral van een poppenkastspel van theater 'Pluk'. De liefhebbers konden met de huifkar een ritje maken door de 'prairie' van Biervliet. GOES - Emergis, het centrum voor geestelijke gezond heidszorg in Zeeland, voldoet met haar gebouwen boven gemiddeld aan de hedendaagse normen. Vier van de acht tien panden voldoen niet, maar landelijk geldt dat voor bijna de helft van de huisvesting van de cliënten, pagina 13 eisen dwingen tot aanpassen gebouwen ZELZATE - De marechaussee probeert bij controles aan de Zeeuws-Vlaamse grens zo min mogelijk irritatie te wekken bij met name Belgische weggebruikers. Dat die echter veelvuldig worden aangehouden, is een logisch uit vloeisel van één van de belangrijkste opdrachten: Mobiel Toezicht Vreemdelingen. Een delegatie van de brigade Zeeuws-Vlaanderen van de koninklijke marechaussee heeft burgemeester J Schen kels van Zelzate in een gesprek uitgelegd hoe bij de grens controles te werk wordt gegaan en waarom dat gebeurt. Het gesprek vond plaats op initiatief van commissaris van cle koningin W. van Gelder, nadat Schenkels zich bij hem had beklaagd over 'het Belgje pesten' aan de grens. Zelf werd de burgemeester de afgelopen maanden vier keer gecontroleerd. Schenkels toonde zich na afloop van het overleg vooral tevreden over de toezegging van de bri gadeleiding dat zoveel mogelijk zal worden voorkomen dat dagjesmensen, die even de grens over wippen, cle du pe worden van de controles. Ook de vorming van files bij de grens wordt vermeden. GENT - Autofabrikant Volvo Cars in de Gentse Kanaalzo ne begint noodgedwongen een nieuwe zoektocht naar ar beidskrachten. Van de 2200 werknemers die anderhalf jaar geleden in verband met uitbreiding van de productie werden geworven, zijn er alweer een kleine 300 vertrok ken. Volvo zette de extra mensen in bij de productie van de nieuwe modellen S40 en V50. Een grootschalige wer vingscampagne, in samenwerking met de Vlaamse Dienst voor Arbeidsbemiddeling en de toeleveranciers leverde destijds ruim 16.000 reacties op, waarvan er 2200 werden gehonoreerd. Onder hen bevonden zich een kleine veertig Zeeuws- Vlamingen. Veel mensen die inmiddels weer zijn vertrokken, hadden een tijdelijk contract. Ze ruilden het in voor een vast contract elders. Maar een aantal bleek ook grote moeite te hebben met volcontinu-ploegendien- sten. Volgens woordvoerder Mark De Mey van Volvo wa ren zij onvoldoende gemotiveerd en gaven de voorkeur aan een uitkering boven het werk aan de lopende band. De nieuwe wervingscampagne richt zich niet direct op de Zeeuwse en Brabantse arbeidsmarkt. Maar, verzekert De Mey, 'mensen ygn over de grens zijn zeer welkom'. RENESSE - Een aantal bezoe kers van discotheek Trinity in Renesse is in de nacht van woensdag op donderdag onwel geworden doordat vermoedelijk met traangas is gespoten. De da der is niet bekend. De vrijwillige brandweer kreeg rond kwart voor één de melding dat in Trinity een gaslucht hing en sommige gasten braakneigin gen kregen en moesten hoesten. „Toen we er aankwamen, waren de bezoekers van de discotheek zelf al naar buiten gekomen", zegt officier van dienst C. Jon ker. De brandweer verrichtte in het pand metingen naar gas en mogelijke andere giftige stoffen, maar kwam niets op het spoor. Volgens Jonker was de gaslucht dankzij luchtverversing snel ver dwenen en konden de discogan gers weer naar binnen. „De politie dacht eerst dat er met pepperspray was gespoten, maar bij nader inzien acht zij het aannemelijker dat iemand met traangas in de weer geweest is. Volgens de politie zijn vooral in Duitsland spuitbusjes met traangas makkelijk verkrijg baar", aldus Jonker. „Nee hoor. Het is echt een avondje uit. En we kennen onze limiet. Quitte spelen is voldoen de. Dat lukt meestal ook wel. Voor het echt grove werk moet je hier niet zijn, Dan komen wij ook niet meer, want het gestres te gedoe van die beroepsgok kers vinden wij helemaal niks." Het beeld van de relaxte amuse mentsgokker klopt. Ook Mi chael Bouland en Marieke Krui- kemeijer uit Almere, op vakan tie in Nieuwvliet, komen puur voor de lol. „Het is hier ook heel gezellig met al die Belgen. Winnen is er helaas niet bij. En als dat al gebeurt, spelen we de winst meteen weer weg", ver telt Michael. Zijn geworstel met de folder met uitleg over het roulettespel verraadt meteen dat hij geen geroutineerd gok ker is. Het ruim zevenhonderd vierkan te onderkomen ademt een en al luxe. Hoogpolig tapijt op de vloer, houten lambrizeringen, sfeervolle verlichting en het ge flikker van de lampjes van de talloze speelautomaten domine ren de ruimte. Vers fruit en tof fees liggen voor het grijpen. Er wordt opvallend weinig ge rookt. De elektronische variant op rou lette en paardenraces zijn over duidelijk favoriet. De tientallen gokkasten met welluidende na men als Golden Crown en Luc ky Sevens zijn grotendeels onbe zet. De jackpot staat lange tijd op het luttele bedrag van 88,63 eu ro. Rob Strijbos uit Sluis heeft wel een verklaring voor de ge ringe animo. „Die dingen zijn veel te ingewik keld. Geef mij maar die ouder wetse eenarmige kasten met het heerlijke geluid van kletterende munten in het geldbakje." René van Stee Advertentie op showroomkeukens met 50% korting T 10 JAAR ZEKERHEID www.keukenmarket.nl 1 0165-510 600 Rijksweg A17-afslag 21-Roosendaal Noord. Vanuit Roosendaal: Gastelseweg richting Oud Gastel, rechts voor de afrit naar de A 1'7 De redactie van deze courant wordtzoals vele bedrijven, meer dan haar lief is bestookt met ongevraagde digitale be richten die voor de berichtge ving van nul en generlei waar de zijnzoals voorproefjes van onzedige websites, aanbie dingen van dubieuze hypothe ken en reclame voor levense lixers. De systeembeheerder wilde al die 'spam' voorgoed weren en installeerde een nieuw filter. Die deed zijn werk wat al te ij verig. waardoor ook relevan te berichten over een gasex- plosie, een glasexpositie en fietsexperts, gedetecteerd als oneerbaar, subiet werden ge- prullenmandeerd. Mocht u ons dezer dagen wil len laten weten dat een ker misexploitant toelatingsexa men doet voor een onderwijs- expeditie in Sussex, dan ver dient het aanbeveling voor de zekerheid een faxje te sturen De laatste showroomkeukens MOETEN weg! Maar wacht niet te lang, want voor u het weet is een ander u voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41