Rouw moet zich wat tijd gunnen Jongejan gaat voor de titel Selecties van twaalf amateurclubs op Schouwen-Duiveland Voetbalsters Steen verslaan Terneuzen 1 Samenwerking Zeeuws badminton Jeugdsportweekend Arnemuiden Nieuwe toertocht Middelkamp Puntenverlies Veendam en VVV Aanwinst Zierikzee kan door een blessure nog niet voluit gaan nieuwkomer (°"6)- J uitslagen SKÏÏSiaHIS donderdag 2 september 2004 GOES - De Zeeuwse badmintonclubs, SportZeelandJ de Nederlandse Badminton Bond (NBB) slaan de hand! ineen om de badmintonsport in Zeeland continuïteit! kwaliteit te geven. Op 14 september zal de samenwerk! officieel gestalte krijgen middels het ondertekenen va een convenant door alle betrokken partijen. Aanleiding voor het initiatief is het signaal dat de cluj ondersteuning behoeven bij het op niveau houden en va beteren van de sport. Binnen het project kan gebruik worden gemaakt vanj expertise op diverse terreinen. De technische ondersta ning is erop gericht het technisch kader op niveau te hoi den en te verbeteren. Bestuurlijke ondersteuning moet la den tot gezamenlijk beleid. ARNEMUIDEN - In het weekend van 17 t/m 19 septea ber wordt het jeugdsportweekend georganiseerd op Zilveren Schor te Arnemuiden. Jongeren met een lichara lijke beperking in de leeftijd van 12 tot en met 18 jal kunnen met diverse sporten kennismaken. Doel van het weekend is jongeren te laten kennismak! met diverse sporten. Door het beoefenen ervan kunnj grenzen worden verlegd en leren de deelnemers hun mogi lijkheden kennen. Het weekend wordt begeleid door en! ren begeleiders en sportinstructeurs. GOES - De toerrijders van de ZRTC Theo MiddelkaJ die in vele tochten en klassiekers aktief zijn, houden z«| dag zelf een nieuwe tocht. De Theo Middelkamp Classic staat voor het eerst opij toerkalender en is bedoeld om een jaarlijks terugkeren tocht te worden. De route is uitgepijld en gaat voornam lijk over de mooie, rustige wegen in Midden-Zeelan Voor de deelnemers, die zaterdag een kijkje hebben gen men bij de Delta Profronde, een uitdaging om zelf de co ditie te testen. De toerrijders kunnen kiezen uit twee pa koersen: over 70 of 120 kilometer. De start is tussen 9.00 en 11.00 uur bij Capital Sports as het Geldeloozepad in Goes. De twee tochten worden gen den onder auspiciën van de NTFU. VENLO/VEENDAM - In de eerste divisie betaald voeth raakten VW Venlo en BV Veendam gisteravond hi 100-procentscore kwijt. Op eigen veld nog wel leden bt de clubs de eerste verliespunten. VW en Veendam wan de laatste clubs met maximale winstpunten uit de comp titieduels. VW Venlo speelde moeizaam gelijk tegen Haarlem, u bezoekende club nam al in de tweede minuut de leidiiJ door een doelpunt van Arturo ten Heuvel. Pas een kwaJ tier voor tijd kon Van Loenhout de gelijkmaker produel ren:1-1 BV Veendam leed een nederlaag tegen Excelsior: 2-3. Va treffers vielen al in de eerste helft. Hamming en Panos scoorden voor Veendam, El Hamdaoui en Holman voor» satellietclub van Feyenoord. In de eerste 43 minuten a rust zochten beide clubs naar de winnende treffer. Dj viel uiteindelijk één minuut voor tijd. Kolk besliste! wedstrijd in Rotterdams voordeel. ANP Over twee dagen begint de nieu we voetbalcompetitie in het ama teurvoetbal. In de aanloop naar deze start laat de PZC elke dag een nieuwkomer van Schou- wen-Duiveland aan het woord over de naderende balomwente lingen. Op zaterdag worden van alle dertien clubs tegelijk de ver wachtingen verwoord. Vandaag: Mariko Rouw, nieuwkomer bij Zierikzee. door Ben van den Aarssen ZIERIKZEE - In kleine kring maakte hij het de voorbije win ter al bekend. Aan het eind van het seizoen zou Mariko Rouw overstappen naar Zierikzee. Als hij tenminste die vaste baan kreeg waar hij op hoopte. De wens werd vervuld. Inmiddels werkt afgestudeerd HTS'er Rouw als bouwkundige bij een projectontwikkelaar in Baren- drecht en is hij blij dat de dage lijkse autorit eindigt in Zierik zee. „Natuurlijk kostte het moei te om het bij DFS te vertellen dat ik weg zou gaan. Maar mijn echte vrienden begrijpen het." Spijt van zijn beslissing heeft de voormalige aanvoerder van de club uit Burgh-Haamstede nog geen moment gehad. Ook niet toen trainer Romeo van Aerde aan het begin van de voorberei ding een kleine enquête hield, waarbij elke selectiespeler op papier mocht aangeven op wel ke plek hij het liefst zou spelen. Voor de twee posities in het hart van de verdediging, de voorkeur van Rouw, bleken ook Michel Winkels, Robbert Roggeband en Erwin Nelissen een optie te heb ben. De concurrentie is derhalve groot en bovendien is Rouw niet helemaal blessurevrij. „Ik heb me er stiekem al een beetje bij neergelegd dat ik in het begin nog niet in de basis zal staan. Ik moet mezelf de tijd gunnen en fit worden." Rouw zelf wil graag nog één keer de details rond zijn over stap uit de doeken doen. Hij kent de gevoeligheden op het ei land als geen ander. „Zeker de oudere mensen bij dorpsclubs als DFS hebben moeite met dat soort zaken. Ze praten altijd ne gatief over Zierikzee. Ik deed er zelf eerlijk gezegd ook altijd aan mee. Ik denk uit een soort van jaloezie." Het voorbije seizoen voelde de inmiddels 25-jarige Rouw dat hij de beslissing moest gaan ne men. Na bijna tien jaar in de hoofdmacht van DFS was de tijd gekomen. „In het begin had ik moeite om bij het niveau van DFS aan te pikken. Mettertijd gaat het steeds beter en word je een vaste waarde voor het team. De laatste jaren was ik zelfs aan voerder. Op een gegeven mo ment sta je voor de keuze: zo doorgaan of veranderen. Ik ben een ambitieuze jongen. Ik was toe aan iets nieuws." Heksentoer Het afronden van zijn studie maakte de keuze eenvoudiger. Al in de laatste maanden van zijn opleiding ging hij voor twee dagen in de week aan de slag in Barendrecht. In de praktijk bleek het een heksentoer om vanuit de Randstad tijdig aan wezig te zijn bij de training in Haamstede. Een aanbod van DFS om desnoods te volstaan met één trainingsavond wees hij van de hand. „Zeker als aanvoer der vind ik dat je het goede voor beeld moet geven." In april verhuisde Rouw naar Zierikzee. Door de andere trai ningstijden bij de kersverse tweedeklasser is hij ook in staat om zijn fanatiek badmintonnen de vriendin Mireille meer te zien. Dat alles zorgde ervoor dat Rouw dit seizoen voor zijn kans gaat in Zierikzee. „Ik kende de meeste jongens natuurlijk ook al van het Schouwse elftal. En ik heb gepraat met Elmar Verha- ge, die vorig jaar naar Zierikzee is gegaan. Ook hij was positief over de club. Ik ben blij dat ik de stap heb gezet." De echte Mariko Rouw is echter nog niet in Zierikzee te zien ge weest. De reden; een verwaar Mariko Rouw: „Natuurlijk kostte het moeite om het bij DFS te vertellen dat ik weg zou gaan. Maar mijn echte vrienden begrijpen het." foto Marijke Folkertsma loosde spierblessure in het rech ter bovenbeen die Rouw afgelo pen februari heeft afgelopen. „Ik heb te weinig rust genomen toen het moest. Je wil de club niet in de steek laten en je wil zelf zo graag. Achteraf gezien is het slecht geweest. Met rechts kan ik de bal nog altijd niet vol raken. De lange trap, één van mijn kwaliteiten, kan ik daar door niet geven. Ik ontzie mijn rechterbeen nog altijd, ook al omdat de pijn een beetje in mijn kop is gaan zitten. Ik moet die angst leren overwinnen. In de voorbereiding heb ik noodge dwongen veel met links gedaan. Ik kan er aardig mee uit de voe ten, maar mijn sterkste been is het niet. Bij een nieuwe club wil je graag laten zien wat je kan en jammer genoeg lukt dat nu niet optimaal. In het begin speelde ik mezelf ook over de kop. Ik was te gretig en juist daardoor deed ik soms knullige dingen. Nu ben ik al rustiger en gaat het beter. Gelukkig kennen de mees te jongens mijn capaciteiten Met halve wedstrijdjes werk ik rustig naar het moment toe dat ik weer helemaal fit ben." Bij gebrek aan aansprekende te genstanders in de oefenperiode weet Rouw niet zeker waar Zie rikzee op dit moment staat. Ook de opponenten in de tweede klasse zijn grotendeels onbe kend. Pikant worden de ontmoe tingen met Halsteren, de club waar ex-Zierikzee trainer John de Frel nu aan het roer staat. Het danig versterkte Halsteren behoort volgens Rouw tot de fa vorieten. Over de mogelijkhe den van Zierikzee is hij voor zichtig optimistisch. „Ik ga er vanuit dat ons seizoen niet in het teken van degradatie hoeft te staan. We willen zoveel mogelijk vrijuit voetballen en kijken waar we uitkomen. En zelf hoop ik op termijn natuur lijk ook mijn steentje bij te dra gen." ZATERDAGVOETBAL DERDE KLASSE A Duiveland: Renee Zwart, Bernard Zweistra, Marnix v/d Hulle, Leo Burgers, Johnny Bolle, Lex Zwang, Jan Yzelenberg, Leen Yze- lenberg, Wilmar v/d Sande, Ro nald Zwager, Barry Steenpoort, Den nie Ie Conté, Chris Yzelen berg, Marcel de Bruine, Marcel Zwager, Bart-Jan van Damme, Jan-Willem de Valk. Trainer: Jan Heikamp. SKNWK: Erik de Bruine, Koen de Jonge, Leon Quik, Richard Bevel ander, Patrick van Bolhuis, Jacky de Bruine, Leon de Bruine, Mark den Haan, Martin Huisman, Emiel Kuijten, Martijn Neele, Maarten Padmos, Johan Padmos, Jan-Jaap Padmos, Léon Pollemans, Johnny Roks, Sytze Stins, Gert-Jan Tierie, Christiaan van Vossen. Trainer: Adriaan Nieuwenhuijse. ZSC'62: Joey van de Bie, Jan-Wil lem Dorreman, Wouter Fioole, Ruud Goudzwaard, Rini Hart, John van der Have, Michel van de Hoek, Marco de Jonge, Martin Kiesen- berg, Werner Klaassen, Jos Krista- lïjn, Niels van de Moezel, Thomas Petiet, Tom Roth, Kasimier Snoek, Peter Stoel, Sebastiaan Vaane, Sander Vaane, Kim van Veen, Ger ard Verhoek, Joost Weeda, Leon Weeda. Trainer: Leen Koster. VIERDE KLASSE B Brouwershaven: Meivin van Ast, René Dalebout, Ivo Fonteine, Ma- rijn den Boer, Sjoerd van den Hoek, Edwin Hof, Cees Kraaijen- brink. Steef Kloet, Pieter Kristalijn, Frank Kristelijn, Martin Kristelijn, Arjan van de Meer, Richard van de Meer, Clement van Splunder, Dick van Splunder, Arjan Visser, Sytse van der Wekken. Trainer: Arie Janse. Bruse Boys: Mark Giljam, Rick Postema, Alex Andeweg, Ruben van de Berg, Erik Giljam, Ralph van den Ouden, Wilko Hanzen, Daan Jumelt, Johan Benard, Mar co Ketting, Niels van den Ouden, Arjan Stoutjesdijk, Mark Meertens, Dennis van den Ouden, Cees Be nard, Peter Willemse, Eric Bleiji, Mujo Avdic, Ricardo de Winter, Ge orge Geluk, Dennis Ruitenbeek. Trainer: Nico Schoute. DFS: Vincent Bakker, Bas Bitter, Maris Bom, Martijn Boot, Ronald Braam, Rene Brussé, Jeroen Dale bout, Jeroen Grefkens, Bas Hogen- stein, Michael Leijten, Anco van der Linde, René van der Linde, Bram Nortier, Huib Nortier, Joost Minnaar, Tom Minnaar, Remco Rotte, Michiel Stadhouders, Marco van de Zande, Marcel Oostdijk, Ste fan Smalheer. Trainer: Edwin Kriens. WIK'57: Ronny Janson, Eric Hoog- endijk, Bram Blakenburg, Bart Boot, Eelco Boot, Gert-jan Broere, Huib Smits, Wilco Kooman, Arjen Berrevoets, Eric de Vlieger, Mauri ce de Vlieger, Richard Verhage, Theo Wittenberg, Maarten Dijks tra, Elmar de Kok, Ferry Berre voets, Leendert de Jonge, Richard Stouten. Trainer: Peter Aertssen. ZONDAGVOETBAL TWEEDE KLASSE E Zierikzee: Barry Hage, Robbert Roggeband, Patrick Roggeband, Jaco van der Schee, Jarno Vermeu len, Benjamin Verwest, Thomas Vos, Michel Winkels, Serge Berre voets, Elmar Verhage, Niels Lode- wijk. Peter Brussé, Mathijs Hage, Rutger Kooman, Erwin Nelissen, Martin Kiesenberg, Wesley Goud, Freek Torensma, Martijn van Grunsven, Patrick Verkaart, Mariko Rouw, Michiel Tamerus, Lee Mol. Trainer: Romeo van Aerde. VIJFDE KLASSE B Dreischor: Dennis Verwest, Jerry Verwest, Leen van der Helm, Frank van der Helm, Fred van der Helm, Kees Jan Uijl, Raymond Son- neveld. Dirk Hundersmarck, Peter van Beveren, Serge van de Bos, Timmy Bakker, Daan Ruitenbeek, Ingmar Struis, Sander Uijl, Wesly Verloo. Trainer: Kees Verwest. Ouwerkerk: Pascal Dalebout, Ar jen Brouwer, Freek van Marie, Mi chael Dalebout, Sebastiaan de Vrie- ze, Oby Kikstra, Barry Mannie, Wout van Marle, Juliën Totté, Ca- sei Okker, Peter Hillebrand, John Hage, Art Boogert, Ivo Struik, Ste fan van der Maas, Carlo van der Maas, Erwin van der Maas, Jo- chem van de Bossche. Trainer: Ronnie de Bruine. Renesse: Michael van Dijk, Leon Bakker, John Berrevoets, Robert Jan Canters, Remco Canters, Pas cal Dronrijp, Sebastiaan Everaers, Vincent Goedegebuure, Wilco Hoo- gerhuis, Dennis Huttinga,Krispijn de Jonge, Maarten Kempen, Mi chel Lagendijk, Peter Moerland, Ar jan van der Stolpe, Sven Verseput, Remco Wandel. Trainer: Jakkoo Brouwer RESERVE VIJFDE KLASSE Zonnemaire: Rattin Alison, Ri chard de Bilde, Chris Bitsas, Ro nald van Dongen, Leonardo Geel hoed, Maurice Hart, Peter 't Hart, Peter van Mourik, Steven Verse put, Victor Verseput, Edwin de Vlie ger, Marcel de Vlieger, Erwin van de Wekken. Trainer: Wim van de Linde. door Peter Snelders TERNEUZEN - In de bekercom petitie voor vrouwen won Steen met verrassend ruime cijfers (5-0) van het in de reguliere com petitie één klasse hoger spelen de Terneuzen. Aardenburg was een maat te groot voor Zaam- slag (6-0) en Terneuzense Boys speelde gelijk (1-1) tegen Zee land Sport. Omdat Zierikzee in poule 1 afgelopen zaterdag ver stek liet gaan in het uitduel bij Meeuwen is die ploeg uit de be kercompetitie genomen. Poule 1. Meeuwen-Nieuwland 4-1. Stand: Oostkapelle 2 1-3 (6-3), Meeuwen 1-3 (4-1), Nieuwland 2-0 (4-10). Poule 2. Terneuzense Boys-Zee land Sport 1-1, WIK'57-Smerdiek 0-4. Stand: Smerdiek 2-6 (15-0), WIK'57 2-3 (9-4), Zeeland Sport 2-1 (1-10), Tem. Boys 2-1 (1-12). Poule 3. Colijnsplaatse ZSC'62 2-0, Veere-GPC Stand: Veere 2-6 (8-4). Coli;^ plaatse Bovs 2-6 (4-0), ZSC'621| (2-5), GPC 2-0 (2-7). Poule 4. Noormannen-MZVC 1 l i SVD-Wolfaartsdijk 0-6. Stanè Noormannen 2-6 (16-1), SVD 21 (8-6), Wolfaartsdijk 2-3 (7-ij MZVC 2-0(1-19). Poule 5. Zaamslag-Aardenbi-j 0-6. Stand: Aardenburg 2-6 (9-1 Patrijzen 1-0 (1-2), Zaamslag ij Poule 6. SC Gastel (zaterdag)-Th( lense Boys 11-0, Nieuwdorp-Kruf ningen 3-3. Stand: SC Gastel (zaterdag) (12-0), Nieuwdorp 1-1 (3-3), Knj ningen 2-1 (3-4). Tholense Bqj 1-0 (0-11). Poule 17. Terneuzen-Steen 04 Stand: Steen 2-6 (7-1), SC Gas" (zondag) 1-0 (1-2), Terneuzen ll (0-5). Poule 19. ODIO-Nieuw-Borgvlij 5-3. Stand: ODIO 1-3 (5-1 Nieuw-Borgvliet 2-3 (10-5). Ha sterloo 1-0 (0-7). ESIBISCSHflHHHiHBH Terneuzen. Kreekloop, 10 kilome ter. Mannen: 1 Eric Cappon (Zuidzan- de) 33.39, 2. Eric Goossen (Terneuzen) 34.41, 3. Gert-Jan Verbrugge (Goes) 36.38, 4 Valeer Cockheijt (B) 36.48, 5. Tonny Lauret (Zaamslag) 38.25. Vrouwen: 1. Petra Rasenberg (Terneu zen) 41.33, 2. Els Zweistra (Terneuzen) 49.34, 3. Haimanna Doedens (Goes) 49.44. Lucky Day. 3-8-11-13-15-17-19-23-25-29-30-38-40-4 7-48-59-60-64-68-69. (Onder voorbehoud). US Open, 15 miljoen euro. Mannen, eerste ronde: Roddick (VSt/2) - Jenk ins (VSt) 6-0 6-2 6-2, 7-6 6-7 4-6 6-4 6-4, Ferrero (Spa/7) - Zib (Tsj) 4-6 7-5 7-6 6-7 6-3, Seppi (Ita) - Schuettler (Dui/11) 3-6 4-6 7-6 7-6 6-1, Johansson (Zwe/28) - Lu (Tai) 6-3 6-1 6-3, Canas (Arg/29) - Vlie gen (Bel) 6-3 4-6 7-5 6-1. Nadal (Spa) - Heuberger (Zwi) 6-0 6-3 4-6 2-6 6-3, Kou- bek (Oos) - Bogomolov Jr. (VSt) 6-3 6-4 1-6 2-6 6-3, Llodra (Fra) - Eiseneer (Bel) 2-6 7-6 7-6 6-2, Gambill (VSt) - Ram (VSt) 6-3 6-2 3-6 6-4, Volandri (Ita) - Hip- pensteel (VSt) 6-3 6-4 6-2, Clement (Fra) - Arthurs (Aus) 6-4 6-7 6-3 6-3, Hewitt (Aus/4) - Ferreira 9ZAf) 6-1 7-5 6-4, Gros- jean (Fra/12) - Patience (Fra) 7-5 6-7 6-2 6-1. Spadea (VSt/23) - Horna (Per) 6-7 6-2 6-4 6-4, Berdych (Tsj) - Björkman (Zwe/32) 6-3 2-6 6-2 1-6 6-3, Melzer (Oos) - Carraz (Fra) 7-5 6-0 4-6 6-3, Davi- denko (Rus) - Philippoussis (Aus) 1-6 6-3 3-6 7-6 4-1 opgave Philippoussis Vrouwen, eerste ronde: Sharapova (Rus/7) - Granville (VSt) 6-3 5-7 7-5, Koe- snetsova (Rus/9) - Karatancheva (Bul) 6-2 6-0, Venus Williams (VSt/11) - Man- dula (Hon) 6-3 7-6, Suarez (Arg/13) - Liu (Chn) 6-1 7-5, Farina Elia (lta/19) - Spears (VSt) 3-6 6-2 6-4, Daniilidou (Gri/29) - Talaja (Kro) 3-6 6-3 7-5, Frazier (VSt/21) - McCain (VSt) 6-2 6-2, Zanetti (Ita) - Washington (VSt) 7-5 7-5, Bran (Pue) - Sequera (Ven) 6-1 6-2. Vrouwen, tweede ronde: Sugiyan (Jap/12) - Dulko (Arg) 6-2 6-4, Schnyö (Zwi/15) - Benesova (Tsj) 6-4 6-1, Ha tuchova (Slw) - Molik (Aus/17) 6-4 6- Vento (Ven/31) - Schruff (Dui) 6-1 i 6-2, Kostanic (Kro) - Linelsjkaja (Rn 6-4 6-3. Goes. Jeugdtoernooi 't Veerhun JE12: S. Geers-H. Visser 6-0 6-0, R. K le-N. de Marco 6-2 6-0, A. Veldhof Parsowa 6-0 6-0, F. van Straalen-T. Vle gel 6-1 6-0. JE14: R. de Haas-J. vand Schoot 6-1 6-3, V. Bol-R. Meerman 6 6-0, A. van de Vrie-J van der Scho 6-3 6-1, K. van Herk-D. Altena 7-5 7 JE16: R Krijger-R. Blank 6-0 6-4, T Clercq-R. Meerman 6-0 6-0, V Bol van Elzelingen 6-0 6-3, D. de Rave Ponten 6-2 6-0, M. Stroosmjder-R. Nood 6-3 6-2, R. Blank-R. de Klerk 6-3 6-2, D. Ponten-D. Schoorl 6-1 6-1,1 van Elzelingen-T. Roumen 6-1 6-4, S-i Zwaan-R. Meerman 6-1 6-1 ME12:< Griep-N. van Strien 3-6 6-3 6-0, S *t Balen-R. Meulendijks 6-1 6-2, E f Haas-A.S. Bol 6-0 6-0, N. van Strierd Kodde 6-0 6-0, R. Meulendijks-K. 4 Nooijer 6-4 6-4, E. de Haas-S. Klap 7-6, S. van Balen-K. de Nooijer 6-2 fr ME14: N. de Haas-E. Walraven 6-36-1 E. van der Heijden-N. Quite 6 Clercq-M. van Trigt 7-6 6-1. ite 6-2 6-1, E. Eerste divisie. Veendam-Excelsior 2-3, VW-Haarl# Expert Holland Ladies Tour. Der* etappe, Zoeterwoude - Scheven* gen: 1. Schleicher (Dui) 86 km 2.04.23, 2. Mansveld (Gasseltermjve^ 3. Longhin (Ita), 4. Melchers (Moer? stel), 5 Brodtka (Dui), 6. Van Alebeekl (Amsterdam) Klassement. 1. chers in 8.06.47, 2. Chantal Beltmll (Slagharen) 0.06, 3. Van Alebeek O-Oj 4. Van der Helm (Moordrecht) 0.17, Bosman (Amstelveen) 0.18. Dertigjarige trainer begint aan eerste seizoen bij korjbalclub All Ready door Ben van den Aarssen ZIERIKZEE - Kampioen wor den in de derde klasse. Dat is de even heldere als moeilijke doelstelling die de korfballers van All Ready uit Zierikzee zichzelf hebben opgelegd. Aan de nieuw aangetreden trainer Robert Jongejan de opdracht om van de missie een succes te maken. Belangrijke steun in de rug van Jongejan is de op het oude nest teruggekeerde Den nis Voshart. Mede daarom heeft Jongejan vertrouwen in een goede af loop van het karwei. „We zit ten al een aantal jaren in deze klasse en nog altijd is er een stijgende lijn zichtbaar. Daar om gaan we met z'n allen voor die titel." De rentree van Voshart bij All Ready is natuurlijk de grote verrassing aan de vooravond van de nieuwe veldcompetitie. In maart nam de ex-internatio- nal afscheid van korfballen op het hoogste niveau bij Deetos. Een hartroerend vaarwel werd het. Voshart had teveel last van blessures om nog voluit in de top te kunnen spelen. Ook het op en neer reizen naar Dordrecht begon hem tegen te staan. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat de routinier de veldcompetitie zou gebrui ken als voorbereiding op de zaal, later dit jaar. Het lichaam hield zich beter dan verwacht. En dus maakt Voshart volgens Jongejan vanaf heden op een volwaardi ge manier deel uit van de selec tie. Jongejan: „Met Dennis erbij krijgen we natuurlijk een hoop ervaring in het team. Hij zal vast en zeker het een en ander laten zien. Ook de psychologi sche invloed van zijn aanwezig heid op de tegenstander moet je niet onderschatten. Persoon lijk ben ik ook heel blij met zijn komst. Ik ben tenslotte nog een jonge trainer en oner varen bij de senioren. Met de kennis en ideeën van Dennis en de andere oudere spelers in het team voel ik me in de rug gedekt." De benoeming dit voorjaar van de dertigjarige Jongejan kwam ook voor hemzelf onverwacht. De laatste twee jaar was de Robert Jongejan staat aan de vooravond van zijn eerste jaar als hoofdtrainer bij All Ready. foto Dirk-Jan Gjeltema oud-speler van All Ready werk zaam als trainer/coach van de junioren van de vereniging. Zelfs speelt hij tegenwoordig op zondag bij Iiove KC, een club in de agglomeratie Ant werpen. Als gediplomeerd korf baltrainer hield hij op termijn wel rekening met een aanstel ling bij zijn oude liefde. ..Maar dan pas over een jaar of vijf, op het moment dat alle spelers van mijn generatie zouden zijn uitgebald en nadat ik eerst el ders als hoofdcoach bij een club in de keuken had geke ken. Als ze je wagen, zeg je ech ter geen nee. Clubliefde blijft." In de hoofdmacht van All Rea dy krijgt Jongejan onder ande re te maken met Ronald Snoek en Debbie Winkels, spelers met wie hij in zijn actieve car rière altijd heeft opgetrokken. Ook met diverse andere spelers heeft hij nog zelf gekorfbald. „Het was voor beide partijen even wennen. Het is door het team heel positief opgepakt. De omschakeling is ondertus sen wel gemaakt. Ze weten dat ik degene ben die uiteindelijk de koers bepaald." Stage Jongejan is inmiddels ook aar dig door de wol geverfd. Na het bekend worden van zijn be noeming kon hij dankzij de be middeling van Voshart bij Dee tos terecht voor een stage. „Ik mocht overal bij zijn. De wed strijdbespreking, het overleg voor en na de training, alle deu ren stonden voor me open. Een mooie ervaring." All Ready opent het veldsei- zoen volgende week zaterdag met een thuiswedstrijd tegen Oranje Nassau. Zelf be schouwt. Jongejan het uit de tweede klasse gedegradeerde ADO uit 's Gravendeel als de te kloppen tegenstander. Jonge jan, in het dagelijks leven be zorger bij een keukencentrum in Melissant, is er van over tuigd dat het kampioenschap voor All Ready haalbaar is. Na het pionierswerk van Gijs Hol- lestelle en het verder kneden door Harm Brandt is de club uit Zierikzee inmiddels een bo- venmodale derdeklasser gewor den. Jongejan is blij met de am bitie in de groep. „Ik heb na mijn benoeming met alle leden van de selectie individueel ge sproken en hen gevraagd naar de persoonlijke doelstelling. In die reeks gesprekken is mij dui delijk geworden dat de doel stelling om kampioen te wor den, breed wordt gedragen. Dan moet je er als trainer en als groep ook niet voor weglo pen. Met z'n allen zullen we er voor gaan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 38