PZC Boulahrouz wel, Van Bommel niet Ibrahimovic heeft droomtransfer Ajax is van probleem verlost Veel geblesseerden bij Nederlands elftal h Chantal Beltman uit op revanche in Holland Ladies Tour 21 Groot contrast tussen Oranje-internationals op transfermarkt Heerenveen wacht op oordeel Uefa over reis naar Israël Voller trainer AS Roma 1 bij Wiltord naar Olympique Lyon Lazio Roma slaat hard toe Jankulovski weigert overgang Van den Berg aanwinst Vitesse Babos niet meer welkom bij nationaal team Westerveld woensdag 1 september 2004 jvan onze sportredactie L'OORDWIJK - Voetbalinterna tional Khalid Boulahrouz train- jde gisteren net als Pierre van Hooijdonk, Giovanni van Bron- ckhorst, Romeo Castelen en [Rafael van der Vaart apart van ide groep. Het vijftal kampte met allerlei lichte klachten, maar de verwachting is dat zij de komende dagen gewoon mee kunnen doen. Kevin Holland en John Heitinga lieten zich helemaal niet zien op het trainingsveld. Zij werden in het hotel behandeld aan blessu res, respectievelijk aan de enkel en de lies. De resterende zestien selec tiespelers van het Nederlands elftal werkten een redelijk inten sieve training af waarbij niet be paald op hoog niveau werd ge speeld. Er ging wel heel erg veel mis voor spelers die zich de bes ten van Nederland mogen noe men. Een positieve uitzondering was Romano Denneboom, die ook een verbale schouderklop van de bondscoach kreeg. Marco van Basten prees de NEC-spe- ler, die voor het eerst bij Oranje zit, vanwege zijn goede positiespel en zijn prachtige doelpunt in de trainingspartij. GPD door Jaap van Essen KATWIJK - Het contrast bin nen Oranje was gisteren groot. Op de dag dat de internationale transfermarkt sloot, rondde Khalid Boulahrouz zijn bliksem- transfer naar het Duitse HSV af. Mark van Bommel moest zich juist neerleggen bij het niét doorgaan van zijn transfer naar een andere Duitse club, Borus- sia Dortmund. De aanvoerder van PSV rekende gisteren laat in de middag al ner gens meer op. „We hebben nog een paar uur. Maar ik ga er nu wel van uit dat ik nog een jaar bi) PSV speel. In de winterstop ialsnog vertrekken, daar heb ik ook niet zo'n zin in. Ik wil nu het seizoen in Eindhoven afma ken." Van Bommel is al maanden be zig met Borussia Dortmund, waar zijn schoonvader Bert van Marwijk trainer is. Persoonlijk was hij al lang rond, maar de clubs kwamen er niet uit. Het enige struikelblok was geld, of beter gezegd het gebrek aan geld bij de Duitsers die de voor bije seizoenen vele tientallen miljoenen kwijt waren aan de verbouwing van hun stadion en een reeks peperdure transfers. „Ik verwijt PSV niets. Uiteinde lijk waren ze bereid me voor der miljoen te laten gaan, maar blijkbaar kan Dortmund dat niet betalen." Het sierde Van Bommel dat hij zijn best deed de teleurstelling of het alweer niet doorgaan van een internationale transfer te verbergen. De PSV'er wacht al minstens twee jaar op een grote in zijn loopbaan. De mid denvelder werd met tal van dubs in verband gebracht. Ar- HEERENVEEN - Het bestuur van SC Heerenveen laat de be slissing om naar Israël af te rei zen voor het Uefa Cup-duel te gen Maccabi Petach Tikva af hangen van het advies van de Uefa. Zolang de Europese voet balbond het niet onveilig acht om in Israël te voetballen, vindt voorzitter Riemer van der Velde dat de club geen reden heeft het land op eigen houtje te mijden. De Israëlische stad Beersheba werd gisteren getroffen door zelfmoordaanslagen. Heerenveen laat zich over de si tuatie op de hoogte houden door de Uefa en het Ministerie van Buitenlandse Zaken. „We moe ten afgaan op de besluitvorming van de Uefa, een andere keus hebben we niet", aldus Van der Velde. Pas als clubs als Ajax, Bayern Mtinchen en Juventus weigeren naar Israël te reizen voor hun Champions League duels tegen Maccabi Tel Aviv, zal Heerenveen mogelijk hetzelf de overwegen. De Israëlische voetbalclubs en het nationale team mogen pas sinds april van dit jaar weer in eigen land interlands en Europe- I se bekerwedstrijden spelen. In 2002 dwong de Uefa Israël alle internationale wedstrijden in het buitenland te spelen omdat door tal van bomaanslagen de veiligheid ernstig in het geding was. De Israëlische minister van sport Matan Vilnai was laaiend over de ban. Israël ziet dergelij ke maatregelen als 'zwichten voor terreur'. GPD senal, Everton, Tottenham en Schalke kwamen voorbij, maar tot een daadwerkelijke over gang kwam het nooit. Inmiddels is hij alweer aan zijn zesde sei zoen in Eindhoven bezig. Wat een tegenstelling met Kah- lid Boulahrouz. De Marokkaan uit Maassluis is pas 22 jaar en was tot vier dagen geleden al lang blij met een basisplaats bij RKC. Over een avontuur in de Bundesliga durfde hij niet eens te dromen. Hij speelde voorheen bij Ajax. Haarlem en AZ, maar nooit in het eerste elftal. Drie jaar geleden kwam hij in Waal wijk terecht, waar hij zeer ano niem eindelijk zijn wedstrijden speelde. Vrijdag werd hij plots opgeno men in de selectie van Marco van Basten. Zondag, na afloop van het competitietreffen met ADO Den Haag hoorde hij in eens dat de Hamburger Sport Verein hem wilde hebben. Maan dag reisde hij naar Hamburg en dezelfde dag nog was de trans fer in kannen en kruiken. Gister ochtend keerde hij terug in Ne derland, als international en spe ler van een grote Duitse club. Chaotisch „Binnen vier dagen staat mijn wereld op de kop. Ik besef het nu nog maar nauwelijks", aldus Kahlid Boulahrouz. „Toen ik vrijdag hoorde van mijn selectie voor het nationale elftal reageer de ik nog redelijk rustig. Maar sinds zondag is het echt chao tisch geworden. Het ging alle maal zo snel, het was gewoon niet meer bij te houden. Dan moest ik hier zijn, dan weer daar. Ik heb nauwelijks tijd ge had om na te denken over wat me allemaal overkomt." Nu hoefde de centrale verdedi ger ook niet echt zijn hoofd te breken toen hij zondag hoorde dat HSV hem meteen vulde inlij ven. „Natuurlijk niet! Het is na tuurlijk een fantastische club. Wat cïenk je, ik ben een speler van RKC!" Mark van Bommel denkt daar iets anders over. „Of ik een beet je jaloers ben op Boulahrouz? Nee, natuurlijk niet. Ik zelf wil ook helemaal niet naar HSV. Ik wil naar Borussia Dortmund." GPD Zlatan Ibrahimovic, wonderkind én lastpak tegelijk, verhuist van Ajax naar Juventus. foto Marcel Antonisse/ANP door Peter van Duyl AMSTERDAM - Zlatan Ibrahi movic heeft zijn droomtransfer te pakken. De Zweed tekent een contract dat hem voor vier sei zoenen aan Juventus verbindt. De 22-jarige aanvaller is bezig aan zijn vierde seizoen in Am sterdam, daarvoor speelde hij voor Malmö FF. Zo komt er toch nog een einde aan het samenlevingscontract tussen Ajax en zijn wispelturige steraanvaller. Toen Ibrahimovic tijdens het EK een sterke in druk maakte, werd alom ver wacht dat zijn vertrek aanstaan de was. Uiteindelijk duurde het tot de laatste uren van de forme le transferperiode voordat de aanvaller zeker was van een nieuwe club. De overgang van Ibrahimovic naar Juventus mag met recht een bliksemtransfer worden ge noemd. Pas maandagmiddag rol de de eerste aanbieding vanuit Turijn per fax de Arena binnen. „Het was in elk geval een bod dat de moeite van het bekijken waard was", zegt Arie van Eij- den, algemeen-directeur van de Amsterdammers Na de eerste toenadering van Ju ventus volgden de gebeurtenis sen elkaar razendsnel op. Intern waren ze het er bij Ajax vlot over eens dat het bod van de Ita lianen te mooi was om de onder handelingen niet te openen. „We hebben altijd gezegd: als er een goed bod komt, willen we er over praten. Ik heb het kortge sloten met alle partijen binnen onze organisatie", zegt Van Eij- den. „En iedereen zat op hetzelf de spoor. De beslissing was una niem." De clubs waren het snel eens over de hoogte van de transfers om, naar verluidt iets boven de vijftien miljoen euro. Gisteren vloog Ibrahimovic samen met zijn zaakwaarnemer Mino Raio- la naar Turijn voor de invulling van zijn persoonlijke eisen. Gisteravond dreigde er toch nog een kink in de kabel te komen omdat Juventus moeite had om op tijd te voldoen aan de harde financiële eisen die Ajax stelde. De granietharde bankgarantie hoort in Amsterdam standaard tot het eisenpakket sinds de overgang van Ivan Gabrich naar het Spaanse Merida aan het eind van de jaren negentig. De Amsterdammers gaven de Ar gentijn vrij, toen Merida plots failliet ging en Ajax naar zijn geld kon fluiten. Vorig jaar nog dreigde Ajax de transfer van Cristian Chivu naar AS Roma te blokkeren, omdat de Italiaanse bankgarantie lange tijd uit bleef. Ook toen stelde Ajax zich hard op. Pas rond de klok van tien uur kwamen de partijen gisteren tot een definitief ak koord. De belangstelling van Juventus komt niet uit de lucht vallen. Het is een publiek geheim dat Fabio Capello, de nieuwe trai ner in Turijn, bijzonder ge charmeerd is van Ibrahimovic. De speler op zijn beurt heeft er nooit enige twijfel over laten bestaan dat hij op termijn in een grote competitie wilde spelen. Ajax bereikte gisteren welis waar een akkoord met Roda JC over de komst van Arouna Koné naar Amsterdam, waar de Ivori- aan Ibrahimovic moest opvol gen. Maar die transfer werd gis teravond afgeblazen, omdat Koné niet door de medische keu ring kwam. Roda JC hoopte dit stil te houden, maar dat bleek onmogelijk omdat het nieuws over de belangstelling voor Koné al was uitgelekt. GPD ROME - Rudi Voller is de nicu- we trainer van AS Roma, de Ita- J üaanse club waarvoor de Duit- ser zelf voetbalde van 1987 tot 1992. De voormalige bonds- I coach van Duitsland tekende gis- j teren een contract voor twee jaar bij de Romeinse club. De 44-jarige trainer liet gisteren bij aankomst in Rome weten dat hij bereid is meteen aan de slag te gaan. Voller, die ontslag nam bij de Duitse voetbalbond na het teleurstellende presteren van Die Mannschaft op het Eu ropees kampioenschap in Portu gal. volgt bij AS Roma Cesar Prandelli op. ANP/DPA Is het nu een slimme of een domme zet van Ajax om Zla tan Ibrahimovic de deur uit te doen, net nu de Europese campagne voor de deur staat? Slim, zal het bestuur zeggen. De club kreeg een mooi bod van - naar ver luidt - ruim vijftien miljoen euro op een speler die in ruim drie seizoenen en 74 wedstrijden 37 goals maak te. Dat is niet veel voor een Ajax-spits. door André Hooqeboom AMSTERDAM - In twee Cham pions League-competities maak te Ibrahimovic zeven doelpun ten, waarvan vijf in het seizoen 2002-2003, toen Ajax tot aan de kwartfinale reikte. Vorig sei zoen was zijn bijdrage met twee goals te verwaarlozen. Op de ke per beschouwd was Ibrahimovic niet eens zo effectief, blijkt uit deze cijfers. Bovendien is hij volgend seizoen aan zijn laatste contractjaar be zig, waardoor Ajax dan minder geld voor hem zou kunnen ont vangen. Zakelijk gezien lijkt Ajax er in eerste instantie goed aan te heb ben gedaan de spits nu te ver kopen. Maar één beslissende treffer van de Zweed met zijn nieuwe club Juventus tegen Ajax en alle winst is verdampt. Daardoor lijkt het erop dat er meer aan de hand is, dat de club wellicht toch graag van zijn bij vlagen omstreden spits af wilde. Toch blijft het vreemd dat een club die pretendeert ooit nog eens Europa te gaan veroveren, zijn internationals laat gaan. Dit jaar Ibrahimovic, vorig jaar Chivu en Van der Meyde. analyse Is het vertrek van Ibrahimovic sportief een aderlating? Mis schien. Met zijn 22 jaar heeft hij al een rijke ervaring en staat op de drempel van een interna tionale doorbraak. Of hij daad werkelijk slaagt, valt nog te be zien. Technisch gezien is de spits top. De goal tegen NAC was er een van een zeldzame schoonheid, zoals ook het doelpunt met Zwe den op het Europees kampioen schap tegen Italië. Maar zijn wispelturige karakter overschaduwt regelmatig de voetbalcapaciteiten. Hij ont spoorde tijdens een oefenpotje met het nationale team van Zwe den tegen Oranje, waarna Rafael van der Vaart beweerde dat er een 'steekje aan hem los zit'. Waarschijnlijk klopt dat ook wel. Daarom is Ibrahimovic al tijd een onzekere factor en dat facet van zijn persoonlijkheid is moeilijk te temmen. Koeman zei afgelopen weekein de dat Ajax de doelstellingen zal moeten bijstellen als er spe lers worden verkocht. Daarmee heeft de trainer zich al op voor hand ingedekt tegen mogelijke teleurstellingen in de komende Europese campagne. Het vertrek van Ibrahimovic zal veel dreigend onheil bij Ajax af wenden. Van der Vaart zal opge lucht adem halen, hoewel zijn conflict met de Zweed nooit een rol heeft gespeeld bij de bliksem transfer. Navrant is het overigens dat Ajax zijn controversiële spits uitgerekend verkoopt aan de ploeg die straks de eerste tegenstander wordt in de Euro pese campagne. Daardoor is Zlatan Ibrahimovic binnenkort nog een keer te bewonderen in de Arena. Alleen draagt hij dan een ander kostuum. GPD LYON - Sylvain Wiltord heeft onderdak gevonden bij de Franse landskampioen Olympique Lyon. De dertigjarige Franse international was transfervrij, omdat zijn con tract bij Arsenal afgelopen zomer niet werd verlengd. Hij tekent in Lyon een contract voor twee seizoenen. Wil tord maakte afgelopen zomer het EK mee met Frankrijk en speelde inmiddels al 65 interlands, waarin hij 22 keer scoorde. ROME - Lazio Roma heeft gisteren hard toegeslagen op de internationale transfermarkt. Nog net voor het verlo pen van de deadline liet de club alle transferbewegingen van andere clubs in'het niet vallen. De Italianen kochten gisteren liefst negen nieuwe spelers. Met Rocchi (Empoli), Siviglia (Parma), Serie (Hellas Vero na), Gonzales en Robert (van het Argentijnse Gimnasia La Plata), Talamonti (Rosario Central), Mea (Caracas) en de tweeling Antonio en Emanuele Filippini van Palermo wil de club het vertrek van topspelers Claudio Lopez, Cor- radi. Fiore, Favalli, Stam en Mihajlovic opvangen. ANP/RTR UDINE - De Tsjechische international Marek Jankulovk- si weigert over te stappen naar CSKA Moskou. Zijn Itali aanse club Udinese en CSKA bereikten een akkoord over de transferprijs van 10 miljoen euro, maar de verdediger zelf is niet van plan naar Rusland te verhuizen. Jankulovski werd begeerd door Juventus en Intemaziona- le. Beide clubs werden het niet eens met Udinese over de verkoopprijs waarna CSKA in beeld kwam. De Tsjech die opgeroepen is voor de interland tegen Nederland, wil niet in Rusland voetballen. Inmiddels heeft Inter, dat Canna- varo verkocht aan Juventus, zich weer bij Udinese ge meld voor de verdediger. ANP/RTR ARNHEM - Vitesse heeft verdediger Peter van den Berg gisteren per direct overgenomen van Feyenoord. De 32-ja- rige voetballer heeft in Arnhem een contract getekend voor twee seizoenen. Feyenoord nam Van den Berg medio 2003 over van RKC Waalwijk. Hij speelde vorig seizoen 25 duels voor de Rotterdammers. Onder de nieuwe trainer Ruud Gullit kwam hij niet in aanmerking voor een basis plaats. FC Twente heeft nog een verdediger aangetrokken. De Tukkers bereikten overeenstemming met Daniel Majstoro- vic, een 27-jarige Zweed van Malmö FF. Majstorovic te kent bij FC Twente een contract voor vier seizoenen. Jurgen Colin keert na één seizoen bij PSV terug naar NAC. De Bredase eredivisieclub huurt hem voor de rest van de competitie. Colin speelde in het seizoen 2002-03 bij NAC en begon 34 keer in de basis. Mourad Mghizrat speelt de rest van het seizoen op huur- basis voor FC Den Bosch. De rechtsbuiten wordt ver huurd doop zijn huidige club Willem II. Waarschijnlijk keert de aanvaller niet meer terug bij de Tilburgers. Hij is bezig aan zijn laatste contractjaar en ook vorig seizoen werd hij al verhuurd, toen aan eerstedivisieclub Em- men.AS Roma heeft Ahmed Hossam Mido overgenomen van Olympique Marseille. ANP door Harm Vonk STADSKANAAL - Chantal Beltman hoeft zich voor nie mand meer te bewijzen, maar voor haarzelf staat er bij de Hol land Ladies Tour wel degelijk iets op het spel. De Slagharense werd kort voor de Olympische Spelen gepasseerd voor de weg- selectie en is deze week uit op eerherstel. Na twee dagen moet Beltman alleen klassementsleid ster Mirjam Melchers voor zich dulden. Deze draagster van de oranje trui won gisteren de twee de etappe van Borger naar Stadskanaal. Chantal Beltman werd tweede achter Melchers, maar kon daar nauwelijks blij mee zijn. De drie seconden achterstand in het klassement had ze met bonifica tieseconden meer dan goedge maakt, maar met de tien secon den voor de dagzege won Mel chers het verloren terrein weer terug. „Balen. Onderweg had ik vier seconden op Melchers ge pakt en op de eindstreep was ik DEN HAAG - Feyenoord-doel- man Gabor Babos zal niet meer voor het Hongaars elftal worden uitgenodigd als hij geen excuus aanbiedt aan bondscoach Lot- har Matthaus en de andere spe lers. Een woedende Matthaus maakte gisteren bekend dat Ba bos kort geleden een basisplaats eiste. „Babos vertelde me dat hij al leen maar bij de ploeg zou ko men als hij de nummer één tus sen de doelpalen zou zijn. Wel nu, hij zal ook geen nummer twee of drie zijn, zolang ik coach van Hongarije ben. Tenzij hij excuses aanbiedt aan mij en de ploeg." Babos zelf liet vorige week nog weten af te zien van wedstrijden met het nationale Hongaarse team om zich te kun nen concentreren op zijn keeperswerk bij Feyenoord. Hongarije speelt zaterdag de eer ste wedstrijd in de WK-kwalifi- catiepoule tegen Kroatië. GPD ze weer kwijt", morde Beltman, die 'slechts' zes bonificatiesecon den pakte. De kopvrouw van Vrienden van het Platteland blijft de voornaamste concur rent om Melchers, kopvrouw van Farm Frites, van de eindze ge te houden. „Ik blijf het Mir jam zo moeilijk mogelijk ma ken. Het is mooi om de trui te dragen, al is het maar één dag. Ik geef me dus niet zomaar ge wonnen." Waar Beltman de seconden door tussensprints bijeen probeert te sprokkelen, laat Melchers de bo nificatieseconden bewust links liggen. Om het Beltman lastig te maken, stuurde Melchers wel ploeggenote Sissy van Alebeek mee in de sprints. „Je kunt nu eenmaal niet alles", doceerde ploegleider Jean-Paul van Pop- pel. „In een koers als deze gaat het om momenten. Als je er één keer niet bij zit, verlies je de ron de." En dat mag de formatie van Van Poppel na vorig jaar niet weer overkomen. „Vandaar dat Sissy mee sprintte tegen Chantal", zei Van Poppel. „Want Chantal oogt erg sterk. We gaan liever met een seconde voorsprong dan met een seconde achterstand op haar naar de Limburgse heu vels." Na de waaierkoers van eergiste ren moest het peloton gisteren over de Drentse keien. Zes stro ken, met een gezamenlijke leng te van 7,5 kilometer, zorgden voor de beslissing. Slechts ne gentien rensters verteerden de kinderkopjes goed; de rest werd net als op weg naar Kampen op grote achterstand gereden. In het klassement is de tiende ren- ster al op meer dan een minuut achterstand van Melchers gere den. GPD MALLORCA - Sander Wester veld speelt het komende seizoen op huurbasis voor Real Mallor- ca. De keeper, die tijdens het laatste EK derde doelman was bij het Nederlands elftal, wordt gehuurd van Real Sociedad Daar was hij op een zijspoor be land. Westerveld is na dit sei zoen transfervrij en heeft met Mallorca geen afspraken ge maakt over de toekomst. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 53