Grote uitdaging De Meeuwen v tói Bellen van vast naar mobiel nu nog voordeliger. PZC Open strijd om de titel FH&tf Hoge verwachtingen bij aanwinsten eersteklassers Niet alle trainers in tweede klasse geven standaardprognose 23 Dingemanse popelt om te beginnen Anand gaat voor vijfde zege FutsaI Walcheren begint competitie Bedrijfsvolleybal Middelburg start Pankow is vlot klaar in World Cup Nationale skeelertop start in Axel Mol slaat grote slag in Hengstdijk Dubbelslag Minderhoud woensdag 1 september 2004 wb gjfltfjjpmiwi iii ii door Ron de Waal ZOUTELANDE - Na jarenlang in de derde klasse gespeeld te hebben, staan de voetballers van De Meeuwen voor een nieu we uitdaging. Volgens Wilco Dingemanse kwam de promotie naar de tweede klasse precies op tijd. „Als vereniging en als team waren we hieraan toe." Steevast hikten ze er tegenaan, i maar telkens werd er op het al- I lerlaatste moment naast de fel- begeerde promotie gegrepen. „Daarom was de ontlading het afgelopen seizoen supergroot. Het kwam precies op het goede moment", weet Wilco Dinge- manse, die al ruim tien jaar deel I uitmaakt van de eerste selectie van de ploeg uit Zoutelande. Reikhalzend kijkt de aanvallen- r de middenvelder uit naar de start van de nieuwe competitie. J Dingemanse: „Het mooie is dat Ije veel nieuwe tegenstanders treft. Met enkele Brabantse en Zuid-Hollandse ploegen erbij denk ik dat het niveau vrij hoog j is. Ik verwacht veel ploegen die aan elkaar gewaagd zijn en H denk dat het verschil in voetbal- lend vermogen groot zal zijn in vergelijking met de derde klas- se. Iedereen bij ons ziet dat als een geweldige uitdaging." I Bij de les i Dingemanse denkt dat zijn ploeg vooral in de eerste wed- ij strijden bij de les zal moeten 1 zijn. „Bij de start wordt het klas- sement vaak al gemaakt. Ik voor- zie dat op dit niveau fouten snel- j] Ier afgestraft zullen worden. In jj de derde klasse was een goede J keeper en een sterke spits vaak c al genoeg om ver te komen. Nu is een uitgebalanceerde ploeg noodzaak." j Reëel uitgangspunt voor De J Meeuwen lijkt dan ook handha- ving. „Blijven we ver van de on derste plaatsen verwijderd dan kunnen we ons uitgangspunt in de winterstop altijd nog bijstel len", zegt de 29-jarige Dinge manse, die denkt te weten welke ploegen gaan strijden om het kampioenschap. „Arnemuiden maakt een sterke indruk, maar ik zie ook Temeuzense Boys, de Zwerver en 's-Gravendeel hoge ogen gooien." Dingemanse hoopt dat bij zijn eigen ploeg het verlies van enke le belangrijke steunpilaren niet al te zwaar zal doorwegen. „Ons probleem zou misschien wei eens kunnen worden dat we in de breedte niet al te sterk zijn", voorziet hij. Aan het einde van vorig seizoen maakte keeper Danny de Vries de overstap naar eersteklasser Kloetinge. Spits Patrick Koppejan kondig de aan een stapje lager te willen voetballen. Als vervanger voor De Vries werd op het allerlaat ste moment Dennie Oosse (ex-Bevelanders) aan de selectie toegevoegd. „Tot nu toe maakt hij een goede indruk", meent Wilco Dingemanse. Om het scorend vermogen op peil te houden werd Robbert van de Graaf vanuit het tweede overgeheveld. „Hij zou weieens onze spits kunnen worden", al dus Dingemanse. „Maar geluk kig beschikken we ook over en kele makkelijk scorende midden- KATWIJK AAN ZEE - Vishy Anand heeft zijn deelneming toe gezegd aan het Corus schaak toernooi in januari 2005. De Indiase grootmeester gaat op jacht naar zijn vijfde toernooize ge in Wijk aan Zee, een record in de lange traditie van het schaaktoernooi. Met Kasparov is de organisatie nog in onder handeling. ANP velders", voegt hij eraan toe. Ook van Wilco Dingemanse zelf wordt op dat vlak het nodige verwacht. „Ik zal naast het spel- verdelen meer voor de goal van de tegenstander moeten verschij nen", beseft de speler die al van af zijn zeventiende jaar in het eerste van De Meeuwen speelt. Na het afhaken van Patrick Kop pejan, een leeftijdgenoot van Dingemanse, speelde hij even met de gedachte om het ook rus tiger aan te gaan doen. „Ik sukkel af en toe met mijn ge zondheid, dus dat speelde ook mee. Toch was de twijfel die ik had meteen weg toen we promo tie afdwongen. De tweede klas se is een uitdaging, dat wil ik ab soluut nog een keer uitmaken." Na een redelijk verlopen voorbe reiding staat Dingemanse onder tussen te popelen om voor de punten te gaan spelen. T rainingsopkomst „We hebben aardige resultaten geboekt, maar zijn er nog niet. Opvallend was de hoge training sopkomst. Dat wilde in het verle den nog weieens anders zijn met al die vakantiewerkers. Dit is voor mij wel het bewijs dat ie dereen er zeer serieus mee bezig is. Dat zal trouwens wel moeten ook, want we hebben meteen een lastige start. Met De Zwer ver, Dinteloord en 's-Graven deel krijgen we niet de minste te genstanders." Een goede start zal moeten uit monden in een positie boven de gevarenzone. „Natuurlijk heb ben we het dan aan het einde van de rit goed gedaan. Lijfsbe houd is het uitgangspunt, maar eigenlijk willen we meer. We willen aanvallend spelen en vooral in de thuiswedstrijden ons eigen publiek wat laten zien. Die mensen hebben jaren lang als één blok achter ons ge staan, dus die willen we iets bie den. Dat zijn we wel aan hun verplicht." J ÜIIJill!! Van Wilco Dingemanse wordt bij De Meeuwen het nodige verwacht. „Ik zal naast het spel verdelen meer voor de goal van de tegenstander moeten verschijnen." foto Lex de Meester MIDDELBURG - Het regionale zaalvoetbal Walcheren begint op maandag 6 september de competitie van het sei zoen 2004/2005 met 72 teams verdeeld over zes klassen van elk 12 teams. De wedstrijden worden gespeeld in de sporthallen De Belt in Souburg (maandag), Baskensburg in Vlissingen (woensdag, wijdag), de Halve Maan in Oost- kapelle, de Voorborch, de Kruitmolen en de Nassaulaan in Middelburg (vrijdag). De eerste ronde van de bekercom petitie is vrijdag 10 september in sporthal Baskensburg. MIDDELBURG - De Middelburgse Bedrijfsvolleybal Ver eniging (MBV) begint dinsdag 14 september de competitie 2004/2005. De indeling van de klassen is gelijk aan die van vorig seizoen. In totaal doen er 24 wouwenteams en 38 mannenploegen mee. De wedstrijden worden 's avonds tussen zeven en elf uur gespeeld in sporthal de Kruitmo len in Middelburg. De MBV begint het seizoen dinsdag 7 september met een toernooi, eveneens in de Kruitmolen. ANTWERPEN - Rinus Pankow uit Zierikzee is in het World Cup toernooi voor driebanders in Antwerpen al in de kwalificatieronde uitgeschakeld. Na een 2-0-neder- laag tegen de Portugees Jorge Bastos volgde in zijn twee de partij 2-1-verlies tegen de Belg Alex Voets. Onbegrijpelijk was Pankows uitschakeling niet, evenmin als zijn matige spel. Door allerlei beslommeringen speel de de Schouwenaar een maand niet en dat deed zich ge voelen. Ook Martin Spoormans van Delta/Ockenburgh lag er vlot uit. Na verlies tegen de Koreaan Kyung Min won hij nog van de Italiaan Emilio Sciacci, maar voor een plaats in de volgende ronde was het niet genoeg. AXEL - Skeelerclub Axel is zaterdag gastheer van veel rijders op de snelle wieltjes. Voor de veteranen, wouwen en C-rijders is het de achtste en laatste bekerwedstrijd. Voor de internationale A-rijders staat de ontmoeting in het teken van de 'world on wheels 2004 competitie'. De A-rijders, waaronder Erik Huizebosch, Paul van Hest, Davy Willems en Andries Minderhoud, gaan met de B-rij- ders in de slag. Om 16.30 uur start deze groep voor een strijd over 45 minuten plus drie rondjes van 1900 meter. Vanaf 15.30 uur bezetten de veteranen, vrouwen en C-rij ders het parkoers, dat loopt van de Rooseveltlaan via By- lokestraat, Singelweg en Westsingel terug naar de start. Hun wedstrijd duurt 40 minuten plus drie rondjes. Om 14.00 uur start de toertocht voor jeugd en volwassenen. HENGSTDIJK - Peter Mol heeft een grote slag geslagen in de Ronde van Zuid-West Nederland, een regelmatig heidscriterium van wedstrijden in Zeeuws-Vlaanderen on der de vlag van de Belgische vrije liefhebbersbond WAOD. In de koers van Hengstdijk werd de coureur uit Kapelle tweede. Mol verstevigde zo zijn koppositie en met één wedstrijd te gaan, lijkt hij niet te achterhalen. De Belg Geert Joos won in Hengstdijk. Wim de Waal uit Axel werd vierde, Fonny Kint uit Driewegen werd zevende. door Eugène de Kok GOES - De vier Zeeuwse eerste klassers roerden zich deze zo mer nadrukkelijk op de spelers- markt en verwelkomden al- lemaal veel nieuwe krachten, y Aanwinsten van Kloetinge, ■j SSV'65, Oostkapelle en Rillan- dia over verwachtingen en kan sen van hun nieuwe werkgevers. „In het begin was het wennen aan het niveau, maar het gaat steeds béter", zegt Kloetin- ge-aanvaller Stefan Wielema- ker, die is overgekomen van het Koudekerkse VCK. Hij scoorde al een aantal keer in de voor bereiding en lijkt klaar voor de competitie, net zoals de rest van zijn ploeg. De doelstelling is dui delijk, volgens Wielemaker. „Wij willen kampioen worden." De nieuwbakken SSV'er Dennis van der Welle, die samen met trainer Cees Houtepen is overge komen van Oostkapelle, is het eens met Wielemaker. „Zij zul len zeker bovenin meedoen." SSV wil zich revancheren voor het vorige seizoen, dat drama tisch verliep. „De lat ligt dit jaar hoger. Er zijn veel nieuwe spelers en een nieuwe trainer: er zit meer kwaliteit in de ploeg. Wij gaan voor een plaats in de topvijf en dat lijkt me reëel." Paul Constandse ging van Zee- landia Middelburg naar Oostka pelle. „Qua niveau is het ver schil niet zo groot met Middel burg, maar Oostkapelle is als team beter. Bij Middelburg kwam het meer van een paar goede spelers." Ook volgens Con standse maakt Kloetinge („Naar die wedstrijd kijken we uit") goede kans op het kampioen schap. Oostkapelle heeft geen concrete doelstelling. „Ik denk dat we veel kunnen winnen als je ziet wat voor spelers er zijn gekomen." „Laat ik eens chauvinistisch doen en onze ploeg noemen", zegt Cees Loozekoot, de nieuwe doelman van Rillandia, als hem wordt gevraagd naar de Zeeuw se ploeg met de beste papieren. „Kloetinge is erg vroeg begon nen met de voorbereiding en er staat bij hun veel druk achter. Zij zouden zichzelf nog wel eens tegen kunnen komen. Bij ons is het spel nog niet super, maar ik denk dat we pas goed gaan pres teren als het ergens om gaat. Verwachtingen zijn nog niet uit gesproken, maar als ik een uit spraak moet doen, zeg ik dat we gaan voor het linkerrijtje." Advertentie Van je 10 VoordeelNummers Nederland'mogen er nu namelijk 3 een mobiel nummer zijn. Wijzig je VoordeelNummers of stel ze gemakkelijk en gratis in via de ZelfServiceLijn: 0800-0429. Kijk op www.kpn.com voor de voorwaarden. Je kunt 10 nummers (waarvan er 3 een mobiel nummer mogen zijn) binnen Nederland instellen als VoordeelNummers Nederland. Je krijgt 10% korting op VoordeelNummers binnen je regio en op je 3 mobiele VoordeelNummers en 20% korting op VoordeelNummers buiten je regio. Deze VoordeelNummer korting komt overigens boven op de BelPlus korting. Guido Moison (midden), hier nog in actie namens Patrijzen, maakte de overstap naar Lewedorpse Boys. foto Willem Mieras altijd dichtbij door Ron de Waal GOES - Van diverse kanten is de verwachting dat er na de pro motie van Jong Ambon en Luc- tor'88 er in de vijfde klasse B (zondag) sprake zal zijn van een open voetbalcompetitie. Marcel de Nijs (Robur) en de debuteren de trainers Peter Bleumink (Le wedorpse Boys) en Adil Fertou- te (Hansweertse Boys) achten hun clubs kansrijk voor de titel. Hij beseft dat het niet eenvou dig zal worden, maar de 28-jari- ge Adil Fertoute wil desondanks met Hansweertse Boys het liefst direct de stap terug richting vierde klasse maken. „Dat zou het mooiste zijn. Maar het eer ste doel is het behalen van een periodetitel", zegt de coach die zijn debuut in het seniorenvoet bal maakt. Fertoute zal daarbij de nodige concurrentie ondervinden van onder meer Robur en Lewedorp se Boys. „Wij hebben deze jonge groep voor het derde jaar bij el kaar en ik zie mogelijkheden om bovenin mee te doen", stelt Ro- bur-trainer Marcel de Nijs. „Bo vendien heb ik nu een bredere selectie tot mijn beschikking." Ex-keeper Peter Bleumink. die dit jaar Lewedorpse Boys onder zijn hoede heeft, heeft ook een aardige inschatting van waar zijn groep toe in staat is. „Wij hebben genoeg kwaliteit en het enige doel is daarom de nacom- petitie halen", aldus de 33-jari- ge Bleumink. Het Robur van Marcel de Nijs is de ploeg die ogenschijnlijk nog de meeste mutaties van de twee heeft ondergaan. Richard van Liere (stage), Bennie Scholten (studie) en keeper Peter Harinck (gestopt) vielen weg, terwijl acht A-junioren, Faouzi Hamou- di (Goes 2), Ricardo Sukraj (SSV'65) en Richard Hardenbol (SSV'65) bij de selectie zijn ge komen. „Ik ben nog nooit met zo'n grote groep begonnen", ver telt Marcel de Nijs. Bij Lewe dorpse Boys vertrok John Stijns (trainer Dauwendaele 2) en kon den Guido Moison (Patrijzen) en Roel Fransen ('s-Heer Arends- kerke 2) als nieuwe spelers wor den begroet. Bij Hansweertse Boys was het minder een komen en gaan van voetballers. „Ik ben slechts één speler aan Yerseke kwijtge raakt, dus wij konden in relatie ve rust aan elkaar wennen en ons fixeren op een ander sys teem", verklaart Adil Fertoute. Zowel Bleumink als De Nijs be stempelen Hansweertse Boys daarom als de grote favoriet voor het kampioenschap Adil Fertoute schrikt niet van de favorietenrol waarin zijn ploeg geduwd wordt. „Ik besef dat er het een en ander van ons veiwacht wordt, maar ik geef Robur ook een kans." Dat er ploegen met kop en schouders bovenuit steken, zo als vorig jaar met Jong Ambon en Luct.or'88 het geval was, lijkt er dit jaar volgens de drie trai ners niet meer in te zitten. „Het zal langer bij elkaar blijven", stellen ze gedrieën. Naast de reeds genoemde ploegen komen ook Kwadendamme, Volhar ding, Vosmeer, Renesse, Ouwer- kerk, Dreischor, NVS en Lepel- straatse Boys uit in de vijfde klasseB. door Eugène de Kok GOES - De trainer van de debu terende zaterdag-tweedeklasser De Meeuwen, Evert Wisse, durft wel een voorspelling te doen over de verwachtingen van zijn collega's. „Ben je gepromo veerd, dan hoop je op lijfsbe houd. Vocht je vorig jaar tegen degradatie, dan wil je naar de middenmoot en eindigde je vo rig jaar in de subtop, dan wil je meedoen voor een periodetitel en misschien wel het kampioen schap." De oefenmeesters in de tweede klasse E van het zaterdagvoet bal houden zich niet allemaal aan die stelregel. Huib Meer man van Kapelle wijkt er als eer ste vanaf. Zijn reden lijkt sim pel. „We hebben nogal wat inge leverd: veertig doelpunten en een stuk routine", zegt hij. wij zend op het vertrek van Niels Kole (Kloetinge) en Peter Wil- lemse (Bruse Boys). „We hebben dit seizoen een jonge groep en zullen iets anders moeten gaan spelen. De doelstelling is niet zo hoog als die van vorig jaar. We hopen dit jaar een stabiele mid denmoter te worden." Ook John Tahaparv, de nieuwe trainer van Nieuwdorp, houdt een slag om de arm. Zijn club de buteerde vorig seizoen in de tweede klasse en eindigde toen, redelijk anoniem, als achtste. „Voor mij is het moeilijk in te schatten hoe de krachtsverhou dingen liggen, maar ik ben rede lijk optimistisch naar aanlei ding van de voorbereiding. Het tweede seizoen is wel altijd het moeilijkst, ja. Maar ik ben nieuw, kijk er fris tegenaan en de groep is leergierig. Het is nog koffiedik kijken, maar het be stuur heeft uitgesproken dat lijfsbehoud de belangrijkste doelstelling is. Maar als trainer wil je altijd meer." Peter van Poortvliet van Noad'67 uit Sint Philipsland wil de, na de fel bevochten negende plaats vorig jaar, wel een stapje omhoog, maar personele proble men brachten daar verandering in. „Ik heb mijn doelstelling wat moeten bijschaven omdat er tus sentijds nogal wat spelers zullen afvallen en ik veel jeugd moet in passen. We moeten zorgen dat we ons eerder veilig spelen dan vorig jaar. Het zou een nieuwe mijlpaal zijn voor de club. We hebben één keer twee seizoenen in de tweede klasse gespeeld en één keer drie. Nu gaan we voor het vierde opeenvolgende jaar." De stelregel van Evert Wisse gaat wel op voor Wim Davidse en Arnemuiden. Vorig jaar haal den de geel-roden voor het acht ste jaar op rij de nacompetitie, maar bleven weer zonder resul taat. „Als blessures ons be spaard blijven en we niet, net als vorig jaar, in één periode ze ven. acht spelers moeten missen, moeten we simpelweg in de top mee kunnen draaien. Zeker om dat ik denk dat deze tweede klasse zwakker is dan afgelopen seizoen. Er zitten geen ex-eerste klassers bij. Het is een gewaag de uitspraak, maar wij moeten gewoon voor het kampioen schap gaan." Afkomst Evert Wisse zelf wijkt ook niet af van zijn eigen richtsnoer. „Ik ken de ploegen in de tweede klasse alleen van naam, dus het is moeilijk in te schatten. Onze selectie is er dit jaar zeker niet breder op geworden en het eer ste doel is dan ook lijfsbehoud. Of we die nog veranderen, zien we eventueel wel in de winter stop. We verheugen ons in ieder geval ontzettend op het nieuwe seizoen. We zullen onze afkomst in de tweede klasse niet verloo chenen. De Meeuwen zal ge woon aanvallend voetbal blij ven spelen, zoals we altijd heb ben gedaan." ERMELO - Dressuurruiter Hans-Peter Minderhoud heeft een dubbele overwinning be haald bij de KWPN-paardenda- gen in Ermelo. De ruiter uit Westkapelle won zowel de halvefinale- als de fina lewedstrijd om de PAVO Cup bij de vier- en vijfjarige dres- suurpaarden. Bij de vierjarigen won hij met de donkerbruine hengst Sandreo en bij de vijfjari gen was hij met de wereldkampi oen Florencio ongenaakbaar voor de concurrentie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 23