Dolksteek in rug van Sir Bobby Melchers wil nu wel bij de les blijven seizoenen Ajacied Rosales voor vier Boulahrouz naar HSV Federer klopt Costa Hogere marktwaarde marathonloper De Lima Geldboete Ier voor aanval op Lima Volleyballer Amerika gearresteerd Fans vallen voetballers Zagreb aan Barcelona stalt Saviola bij Monaco Diefstal bij vierspanrijder Chardon Hoofdrol Kluivert in ontslag trainer Erik Dekker start niet in profronde Direct rood is in amateurvoetbal directe schorsing Hoek trekt nog een keeper aan dinsdag 31 augustus 2004 16 ATHENE - De Ierse man die zondag in de olympische ma rathon de Braziliaanse bronzen medaillewinnaar Vander- lei De Lima van het parkoers afduwde, moet een boete van 3600 euro betalen. Een Griekse rechtbank veroordeel de de 57-jarige voormalige priester Cornelius Horan ook tot een jaar voorwaardelijke gevangenisstraf. Horan viel tijdens de marathon op het 37-kilometerpunt De Lima aan. De Braziliaan was op dat moment koploper in de wedstrijd. De rechtbank gaf Horan te verstaan dat als hij in de komende drie jaar weer een Griekse wet over treedt, dat hij dan een jaar de cel in moet. ANP/DPA ATHENE - De Griekse politie heeft in Athene een speler van het Amerikaanse volleybalteam gearresteerd. Clayton Stanley zou een acht maanden zwangere vrouw hebben mishandeld en uitgescholden. De Amerikaan is voorlopig op vrije voeten gesteld. Hij moet zich morgen bij de rechtbank in Athene melden. Stanley wordt onder meer beschuldigd van mishandeling en verzet bij arresta tie. Het incident deed zich in de nacht van zondag op maan dag voor in de wijk Plaka. Stanley zou zijn woede tot de metgezel van de zwangere vrouw hebben gericht en haar daarbij per ongeluk hebben geraakt. Volgens artsen is de ongeboren baby niet in gevaar, ANP/AFP ZAGREB - Twee voetballers van Dinamo Zagreb zijn aan gevallen door eigen fans uit onvrede over de onverwachte nederlaag in de Kroatische competitie tegen Inter Zapresic. Spits Dario Zahora kreeg voor de deur van zijn huis een pak slaag. Middenvelder Zoran Zekic kreeg klappen toen hij in zijn auto voor een verkeerslicht stond te wachten. Beide spelers liepen verwondingen in het gezicht op. Na de nederlaag tegen Zapresic zakte Dinamo Zagreb naar de zevende plaats op de ranglijst. ANP/DPA BARCELONA - Javier Saviola speelt de rest van het voet balseizoen in de Franse competitie voor AS Monaco. FC Barcelona verhuurt de Argentijnse aanvaller. Saviola kwam voor het seizoen 2001-2002 van River Plate naar Barcelona. Hij heeft inmiddels ook een Spaans paspoort, waardoor hij de status van EU-ingezetene bezit. In drie seizoenen scoorde Saviola 44 keer. Hij verloor zijn basisplaats door de komst van Ludovic Giuly van Mona co, Samuel Eto'o van Real Mallorca en Henrik Larsson van Celtic. Saviola speelde de afgelopen weken in het Ar gentijnse olympisch elftal dat goud won. ANP/RTR SCHIPLUIDEN - Vierspanrijder IJsbrand Chardon is in de nacht van zondag op maandag slachtoffer geworden van diefstal. Bij de menner uit Schipluiden is vrijwel zijn hele uitrusting ontvreemd. Chardon mist rijbroeken, hoeden, handschoenen en regen kleding. De spullen werden uit de caravan op zijn erf ge stolen. Volgens de drievoudig wereldkampioen is het ma teriaal vrijwel waardeloos, omdat het voorzien is van een herkenbaar logo. ANP door Pim van Esschoten ATHENE - „Dit kost hem geld, ja. Maar ook niet heel erg veel." Jos Hermens, manager van de onfortuinlijke Vanderlei de Li ma, zegt een dag na het bizarre incident met de verwarde Ierse ex-priester dat de marktwaarde van de Braziliaanse marathonlo per er alleen maar op vooruit is gegaan. Dankzij zijn brons én zijn heldenstatus. „Maar", zegt Hermens ook, „had hij goud ge wonnen, dan had hij dat natuur lijk in veel meer geld kunnen omzetten. Dat is duidelijk." Reden om Neil Horan, de man die zondag koploper De Lima in het publiek duwde, aan te klagen? „Ach nee", lacht Her mens, „we zijn niet zo aanklage- rig." Het Braziliaans Olympisch Co mité heeft wel aangekondigd bij het Arbitragehof voor Sport (CAS) in Lausanne te pleiten voor een tweede gouden medail le voor De Lima, naast het goud dat de Italiaan Stefano Baldini zondag won. De manager weet dat hij de ko mende tijd met Vanderlei de Li ma een atleet heeft, die de orga nisatoren graag naar hun stads- marathons zien komen. Hermens: „Had De Lima goud gewonnen, dan was dat na tuurlijk meer waard geweest dan het brons van nu. Maar aan de andere kant, dit is wel een verhaal natuurlijk. Hier praten mensen over twintig jaar nog over. Niet over Baldini. Maar hij is met zijn gouden medaille echt meer waard dan De Lima. Baldini is ook een loper met een prachtige carrière. En De Lima, laten we eerlijk zijn, is geen su perhoogvlieger. Hij is boven dien al 35 jaar. Vooraf zou hij met een bronzen medaile al meer dan tevreden zijn geweest. Door het brons en dit verhaal gaat zijn marktwaarde nu wel omhoog." GPD door Marcel van der Kraan ROTTERDAM/NEWCASTLE - Newcastle United was zijn lust en zijn leven. Het was de club die hij als kleine jongen aanbad en die hij op zijn 71ste nog diep in het hart had zitten. Daarom was zijn ontslag als trainer van die club gisteren de zwaarste klap die Sir Bobby Robson ooit in het voetbal moest incasseren. Het voelde als een dolksteek in de rug. Geplaatst door de om streden voorzitter Freddy Shep herd, maar voor velen ook weer niet helemaal verrassend. Er zit zelfs een merkwaardig verhaal aan het gedwongen vertrek van de man, die begin jaren negen tig trainer was van PSV. Het ontslag van Bobby Robson kwam 48 uur nadat hij het grote idool van de Newcastle-fans, Alan Shearer, ten faveure van Patrick Kluivert uit het elftal had gelaten. Shearer zat zater dagmiddag tegen Aston Villa bijna 90 minuten op de bank. Exact vijf jaar en drie dagen ge leden gebeurde dat ook met She arer. Toen liet Robsons voorgan ger Ruud Gullit de Engelse spits buiten de ploeg. En ook Gullit betaalde daar een prijs voor. Robson is niet ontslagen vanwe ge een conflict met zijn ster-aan valler, maar het was wel het zo veelste incident in dit nog prille seizoen. Newcastle United, na vier speeldagen zestiende op de ranglijst, maakt de meest turbu lente seizoensopening mee van alle Premier League-clubs. In Engeland is de bevolking al meer dan een decennium ver slaafd aan de soapserie Easten- ders. De kijkcijfers vallen sinds de zomer een beetje tegen. Maar Shay Given, doelman van New castle, legde afgelopen week uit dat hij wel wist wat de oorzaak was. „De mensen hebben overge schakeld op een andere soap. Die heet Newcastle United." Daarin speelt Patrick Kluivert, net als Alan Shearer, een centra le rol. Hij was zich daarvan voor af niet bewust en kwam er ach ter toen hij er middenin zat. Kluivert werd lang begeerd door voorzitter Freddy Shep herd. Maar Bobby Robson had geen behoefte aan de spits van Barcelona en liet dat ook weten Modelprofs De Britse media kregen lucht van het conflict. Robson had voor zijn weigering met Klui vert te gaan werken in zijn ogen goede redenen. Hij had al drie spitsen met Shearer, Bellamy, Ameobi en had behoefte aan mo delprofs in een selectie met spe lers die buiten het veld voortdu rend ontspoorden. Kluivert had volgens Robson geen levenspa troon dat paste bij de prof die hij zocht. Toen de transfer toch gestalte kreeg, gooide Shearer zijn kont tegen de krib. De top scorer zei het te vertikken voor Kluivert op de bank te gaan zit ten. Vanaf de eerste speeldag zag het legioen van Newcastle hoe Kluivert daardoor vooral op de bank zat. Tegen Norwich Ci ty, vorige week woensdag, speel de hij helemaal niet. Zaterdag greep het bestuur in en dwong Robson de aankoop op te stel len. Het was het begin van het einde, omdat het tot heftige reac ties bij Alan Shearer leidde. Eerder deze maand waren er al rellen rond andere spelers. Kieron Dyer wilde geen rechts buiten spelen, wat tot een rel met de 45.000 fans van Newcast le leidde. Achter de mg van Rob son werd vorige week Jonathan Woodgate aan Real Madrid ver kocht. De trainer stond machte loos, zijn voorzitter zei tegen de pers zei dat 'dit toch het laatste jaar van Robson' was. Robson was furieus. „Alleen ik bepaal wanneer het einde van mijn loopbaan als trainer komt. Dat wordt niet uitgemaakt door ene meneer Shepherd", zei Rob son. Maar ook in Newcastle ligt de macht bij de man met het meeste geld, Freddy Shepherd. St. James-park begon op Nou Camp in de slechtste dagen te lij ken. Het grote verschil was al leen dat er geen witte zakdoek jes tevoorschijn kwamen. Die zouden er ook nooit komen om dat iedereen in Engeland van Sir Bobby houdt. Daarom maak te de clubleiding gisteren een eind aan de chaos. Robson werd in een persbericht van 15 regels bedankt voor zijn werk in de af gelopen vijf jaar. GPD Sir Bobby Robson staat niet langer langs de lijn bij de duels van Newcastle United. foto EPA Wielrenster na ploegentijdrit leider in Holland Ladies Tour door Harm Vonk Het wielerpeloton vertrekt uit Kampen voor de Holland Ladies Tour. foto Tom van Dijke/GPD GOES - De Rabobankploeg komt zaterdag zonder Erik Dek ker naar Zeeland. De winnaar van de Eneco Tour heeft zijn programma gewijzigd en rijdt zondag De GP Jef Scherens in België. Voor de Delta Profronde heeft Dekker afgezegd. Ploegleider Frans Maassen: „Maar ook zonder Dekker ko men we met een ploeg om te win nen." De Raboploeg voor Zee land bestaat uit Mathew Hay- man, Hans Dekkers, Mare Wau- ters, Bobbie Traksel, Roy Sentjens, Bram de Groot en Ste ven de Jongh. Robbie McEwen twijfelt nog over zijn deelname aan de Delta Profronde. De Australiër tobt met de naweeën van zijn val in de Tour de France. Vandaag rijdt hij de Schaal Seis. „Ik kom alleen naar Zeeland als ik zon der pijn kan rijden", zei McE wen. „Na de wegwedstrijd op de Spelen was ik er fysiek niet zo goed aan toe. Ik wilde de Ronde van Nederland wel rijden, maar dat bleek veel te vroeg. Ik twij fel of ik zaterdag wel start. Het zou beter zijn dat ik een paar weken rustig aan zou doen. ZEIST - Een directe rode kaart in het amateurvoetbal doet zich vanaf dit seizoen onmiddellijk voelen. Wist de boosdoener in het verleden een schorsing wel eens enkele weken te ontlopen, met ingang van deze competitie is de speler sowieso voor het eerstvolgende duel geschorst. De KNVB heeft de regel van toe passing verklaard voor het gehe le amateurvoetbal. De speler die direct rood krijgt, ontvangt geen bericht van de KNVB. De clubs moeten zelf de nieuwe re gel naleven. Na uitspraak van de tuchtcommissie kan de reeds uitgezeten schorsing in minde ring op de totale straf worden gebracht. De KNVB wil met het zogeheten lik-op-stukbeleid een eerlijke competitie bevorderen. Vorig seizoen werd in de beslis sende fase van de competitie al een proef gedaan met het direct schorsen en het versneld behan delen van tuchtzaken. GPD KAMPEN - Vorig jaar zat Mir jam Melchers 'te snurken' toen de Holland Ladies Tour in de be slissende fase kwam. De Zweed se Susanne Ljungskog reed de kop vrouw van Farm Frites op de slotdag in de Limburgse heu vels uit de oranje leiderstrui. „Nu willen we dat rechtzetten", sprak ploegleider Jean-Paul van Poppel gisteren in Kampen. Mel chers, die in de door regen en wind zwaar geworden ochtend etappe tweede werd achter Deb- by Mansveld, had de woorden begrepen en is na de winnende ploegentijdrit van gistermiddag aanvoerster van het klassement. „Het is niet altijd verkeerd het deksel op de neus te krijgen, de trui zal ik niet op dezelfde ma nier verliezen." Het verlies van vorig jaar speelt wat Melchers betreft nauwelijks meer mee. De geboren Gendtse rijdt de etappe koers als voorbereiding op het wereldkampioenschap in het Ita liaanse Verona, begin oktober. Dipje „De puntjes staan zeker nog niet op de i, maar dat zou ook te vroeg zijn. Na de Olympische Spelen heb ik toch even in een dipje gezeten; ik ging voor een medaille en het ging net mis. Te rug in Nederland heb ik rust ge nomen, helemaal niks gedaan. De Spelen zijn me niet in de kou de kleren gaan zitten, ook al is het een eendaagswedstrijd." Zonder Athene-gangers als Leontien van Moorsel, Anouska van der Zee en Miho Oki won Farm Frites op het bochtige par- van onze sportredactie WAALWIJK - Binnen een week treedt RKC-verdediger Khalid Boulahrouz (22) volledig uit de anonimiteit. Slechts enkele da gen nadat hij verrassend door bondscoach Marco van Basten werd geselecteerd voor het Ne derlands elftal, vertrekt hij voor vier jaar naar het Duitse HSV. Naar alle waarschijnlijkheid al thans, want RKC-directeur Mar cel Brands wilde de transfer gis teravond nog niet bevestigen. koers in Kampen wel de ploegen tijdrit. Van Poppel trok bij ge- brek aan rensters zelfs Sandra Rombouts aan voor de rest van het seizoen en vond in het Deen se talent Linda Serup een gast- renster. „Veel ploeggenoten mo gen dan in Athene zijn geweest, „Dat doe ik pas als iets honderd procent rond is en ik heb nu nog niks op papier. Maar ik ga er wel van uit dat het gaat gebeu ren." De officiële website van HSV meldde gisteravond al wel dat de deal gesloten is en dat Boulahrouz tot 2008 heeft gete kend bij de club uit Hamburg. Brands zegt pas sinds zondag van de Duitse interesse voor Boulahrouz op de hoogte te zijn. ..Toen is er een delegatie van HSV naar onze wedstrijd tegen ADO Den Haag komen kijken en daarna hebben ze hun belang- maar met Rachel Heal, Sissy van Alebeek en ik hebben we toch de ideale motor voor een ploegentijdrit", vond Melchers De opvolgster van Van Moorsel heeft na de eerste dag een voor sprong van drie seconden op Chantal Beltman. De ploeg van stelling voor Boulah bij mij ken baar gemaakt. Vandaag hebben ze opnieuw contact opgenomen en hebben ze een concreet bod gedaan." Volgens Brands wordt Regillio Vrede niet de vervanger van Boulahrouz. „Hij traint al wel een paar weken bij ons mee om zijn conditie op peil te houden. Als we hem al een contract aan bieden, dan is dat om de selectie te verbreden. Aan het publiek en de trainer zijn we verplicht om een goede opvolger van Bou lah te halen." GPD de uitdaagster uit Slagharen (Vrienden van het Platteland) bleef na 12,5 kilometer slechts een seconde verwijderd van de eindtijd van Farm Frites. In de middagetappe werden door harde wind en slagregens de eerste grote verschillen ge- van onze sportredactie NEW YORK - Roger Federer wil de eerste tennisser zijn sinds de Zweed Mats Wilander in 1988 die in één seizoen drie grandslams wint. De Zwitser moest daarvoor in de eerste ron de van de US Open in New York zijn angsttegenstander Albert Costa verslaan: 7-5 6-2 6-4. De nummer één van de wereld verkeerde niet in topvorm, maar hij worstelde zich wel door de moeilijke opening heen. Federer won dit jaar de Australian Open maakt: na de kopgroep van 32 volgden de eerste achtervolgers op twee minuten. Door de uit slag van de ploegentijdrit werd het groepje kanshebbers op het oranje nog selecter. Vandaag rijdt het peloton van Borger naar Stadskanaal. GPD en prolongeerde zijn titel op Wimbledon. In de US Open pres teerde hij in het verleden nim mer groots. De vierde ronde was altijd zijn limiet. Voor hij naar New York reisde, had Federer zijn zinnen gezet op de olympische titel in Athe ne. Hij speelde er slecht. De US Open, waar de Amerikaan Andy Roddick de titel verdedigt, moet de olympische afgang doen ver geten. In de tweede ronde treft hij de Cypriotische qualifier Marcos Baghdatis, die de Frans man Olivier Mutis klopte. ANP/RTR door Peter van Duyl AMSTERDAM - Ajax heeft een nieuwe rechtsbuiten. De club legde gisteren de Argentijn Mau- ro Damian Rosales voor vier jaar vast. Met de handtekening van de aanvaller komt een einde aan een lange periode van onder handelen en gaat een diep ge koesterde wens van de techni sche staf in vervulling. Rosales (23) is afkomstig van de Argentijnse club Newell's Old Boys. De jongste weken liet de aanvaller op de Spelen zien dat hij veel weg heeft van een klas sieke rechtsbuiten in de traditie van de Ajax-school. Rosales speelde zes duels, scoorde een maal en gaf in de finale de be slissende voorzet op Carlos Te- vez, de spits die nog altijd in ver band wordt gebracht met PSV. Het aantrekken van de Argen tijn geeft gestalte aan de Amster damse wens dit seizoen ook in Europees verband potten te bre ken. Eind vorig seizoen gaf trai ner Ronald Koeman al aan dat hij een echte rechtsbuiten wilde. De Belg Wesley Sonck is meer centrumspits, over de ontwikke ling van Daniël de Ridder is Ajax blijkbaar niet tevreden. Het talent speelt amper. Nu is Tom de Mul rechtsbuiten, maar de Belg (18) is duidelijk nog te licht voor het serieuze werk. Aanvankelijk leek het erop dat Andy van der Meyde zou terug keren, maar achter de schermen werkte Ajax weken aan de trans fer van Mauro Damian Rosales. Eind vorige week werd duide lijk dat de inspanningen effect hadden. „We zijn blij dat we de rechtsbuiten hebben die we zochten", zei Koeman gisteren. „Rosales is een volwaardig Ar gentijnse international." Miskoop Rosales is de derde Argentijn die het Ajax 1-shirt zal dragen. Halverwege de jaren negentig gingen Ivan Gabrich en Maria no Juan hem voor. De twee wa ren in de Arena echter geen lang leven beschoren. Samen speel den ze amper dertig duels, bei den gingen de boeken in als mis koop. Onlangs contracteerde Ajax twee jeugdige Argentijnen: Gaston Sangoy en Sabastian Rusculleda. Zij maken deel uit van de selectie van Jong Ajax. Overigens is het nog niet hon derd procent zeker dat de over gang van Rosales daadwerkelijk geëffectueerd wordt. De speler komt alleen als zijn tewerkstel lingsvergunning tijdig binnen is. Omdat de aanvaller afkom stig is van een land van buiten de EU moet de overheid toe staan dat hij hier komt werken. Hoewel de transfertermijn van avond om 24.00 uur precies sluit, gaat Ajax er vanuit dat ook de laatste formaliteiten tij dig in orde komen. Rosales wordt pas na komend weekeinde in Amsterdam ver wacht. Hij maakt deel uit van de Argentijnse selectie die zich voorbereidt op het duel met Pe ru, zaterdag in Lima. GPD HOEK - Zaterdag-hoofdklasser Hoek heeft een derde keeper aan de selectie toegevoegd. De 32-jarige Belg Olivier de Pauw, afkomstig van Evergem, trainde gisteravond al mee en is in af wachting van de toestemming voor overschrijving. Het is nog niet zeker of de Belg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Volen- dam al inzetbaar is. De komst vah De Pauw bete kent dat de concurrentie in de selectie van trainer Johan Balie- geer groter wordt. Hoek had met Filip van der Vloet (21) en Dennis Wondergem (20) al twee keepers. Hoek-scout Gerrit Emans ontkent dat het aantrek ken van De Pauw iets te maken heeft met de onzekere indruk die Van der Vloet en Wonder gem maakten tijdens de voorbe reiding. „We kregen de nieuwe keeper aangeboden, omdat hij zijn overschrijving van Evergem naar Wevelgem niet rond kreeg bij de Belgische bond." De termijn van overschrijving van België naar Nederland ver strijkt vandaag. „We zijn net op lijd met het indienen van het verzoek om De Pauw naar Hoek te halen", aldus Emans. „We ver wachten geen moeilijkheden van de bond." Trainer Johan Ballegeer juicht de komst van een ervaren keeper toe. Met de komst van De Pauw bestaat de selectie van Hoek nu uit negen tien veldspelers en drie keepers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 30