Eenrichtingsverkeer in Zaamslag Steen is klaar voor competitie Kloetinge eenvoudig langs Veere Ruime nederlaag Terneuzense Boys Philippine zegeviert in aantrekkelijk duel SSV'65 in slotfase langs ZSC'62 Goes laat niets heel van Nieuwdorp Patrijzen verslaat Oostkapelle Hattrick Bart van Steveninck Kapelle ten onder in Middelburg Vlissingen sterker dan Meeuwen Tweedeklasser legt Terneuzen geen strobreed in de weg B-junior wordt eerste doelman Fraai doelpunt Steijaart beslist bekertreffen Voetbalsters Oostkapelle lekker op dreef «4» f/aassen maandag 30 augustus 2004 van onze sportredactie VEERE - Derdeklasser Veere werd in poule 4 met liefst 6-1 op zij geschoven, maar de ploeg was desondanks niet helemaal ontevreden over de uitslag. De tegenstander in het bekertreffen mocht er namelijk zijn. Kloetin- »e wil zo snel mogelijk terugke ten naar de hoofdklasse. Veere-trainer Kees de Rooij: „Het bekertoernooi zou de voor bereiding op het seizoen moeten zijn, maar met Kloetinge, Ter- neuzen en Zaamslag in de poule baal ik een beetje. De tegenstan ders zijn te sterk." Kloetinge nam zaterdag de tijd om aanvallen op te bouwen. De bal ging wel rond, maar niet in het tempo dat de ploeg gewend was in andere jaren. De spelers liepen veel met de bal en het duurde lang voordat de stugge Veerse verdediging echt onder druk gezet werd. Toch scoorde de ploeg drie keer in het eerste bedrijf. Nieuwko mer Niels Kole gleed na een dik kwartier een voorzet van andere nieuweling Stefan Wielemaker netjes in de rechtse hoek. Zes mi nuten later gaf weer een andere debutant, Joffrey Geldof, een nette crosspass op Wilco de Valk, die om zijn verdediger heen draaide en scoorde. Vijf mi nuten voor rust maakte Wiele maker na een scrimmage het der de doelpunt. In de tweede helft liet Kloetinge na twee doelpunten van Emiel Dorst de teugels wat vieren en. kon Veere meer in het spel ko men. Het doelpunt voor Veere kwam echter van de voet van Kloetin- ge-back Arno Melaard. Hi] on derschepte de bal en wilde terug spelen op zijn doelman Joan van Belzen. maar tot zijn schrik ging de bal over de goalie heen in het doel. In de laatste minuut van de wedstrijd maakte Wiele maker uit een voorzet van De Valk nog 1-6. Veere-Kloctinge 1-6 (0-3): 17. Niels Kole 0-1, 23. Wilco de Valk 0-2, 39. Stefan Wielemaker 0-3, 49. Emiel Dorst 0-4, 55. Emiel Dorst 0-5, 55. Arno Melaard 1-5 eigen doelpunt), 90. Stefan Wielemaker 1-6. Gele kaart.: David den Hollan der en Wouter Labrujère (beiden Kloetinge). Scheidsrechter A.C van der Reyt (Vlissingen). Aantal toeschouwers: 125. SCHARENDIJKE - SSV had in het bekertoernooi de han den vol aan ZSC. De Goese eersteklasser won wel in Scha- rendijke, met 4-2. Kim van Veen zette de ploeg uit Scha- rendijke op 1-0, waarna Christiaan Boon gelijkmaakte. Na rust kwam SSV voor het eerst op voorsprong via Mau rice van den Hemel (1-2), waarna Kim van Veen voor de 2-2 zorgde. Pas acht minuten voor tijd sloeg SSV de defi nitieve bres. Marcel Kole maakte de 2-3 en daarna stelde Dennis van de Welle de zege veilig: 2-4. GOES - Goes speelde een puike partij in het bekertreffen met Nieuwdorp, en won overduidelijk met 7-2. Trung Trang en Niels Paardekooper tekenden voor de 2-0-rust- stand. Queng Trang en Jeroen Kolen maakten er na de thee eerst 4-0 van voordat Comé Nieuwkerk kon tegensco- ren. Maarten Griep zorgde daarna voor 5-1 en 6-1, Robin van de Moere voor 6-2 en opnieuw Paardekooper voor de niet eens geflatteerde 7-2. 'S-HEERENHOEK - Hoewel Oostkapelle het betere voet bal etaleerde, ging het in het bekerduel met Patrijzen mei 2-1 onderuit. Oostkapelle kwam al na vier minuten op voorsprong door Davy van Geersdaele. Maar direct nz rust werd het gelijk via Nigel Holmes. In de tweede helfl pakte de thuisploeg zelfs de winst via dezelfde Holmes. MIDDELBURG - Voor rust kon MZVC Amemuiden ir het bekertreffen aardig partij bieden, maar de ploeg ui Middelburg moest uiteindelijk toezien dat de gasten me een 5-2-zege huiswaarts keerden. In een gelijkopgaand; eerste helft werd het via treffers van Remy Meerman ir de veertiende en in de 31e minuut 0-1 en 0-2. Alexandei Bom kon nog voor rust voor 1-2 zorgen, maar na de the< bleken de bezoekers duidelijk beter. Bart van Stevenincl tekende via een echte hattrick voor de 1-5, waarna Ro bert Baan nog voor afsluitende 2-5 kon zorgen. MIDDELBURG - Kapelle heeft de bekerwedstrijd tegei Zeelandia Middelburg met 2-1 verloren. De Middelbur gers kwamen na een halfuur op 1-0 door Marcel Lourens Na rust drong Kapelle wel aan, maar de beste kansen wa ren voor de thuisploeg. Een kwartier voor tijd werd he 2-0 door Nimo Fofana. In de slotfase leverde een eigen ei gen doelpunt van Eren Yildrim de 2-1 op. VLISSINGEN - De Meeuwen kon het niet bolwerken i: het bekerduel met Vlissingen. De gastheren waren me 4-0 een stuk stex-ker. Halverwege de eerste helft opend Khalid Boufrahi de score voor de thuisploeg. Tien minu ten voor rust schoot Abubakar Kourouman een verre voor zet van Giovani Siereveld knap ineens binnen voor d 2-0. In de laatste tien minuten werd het zelfs nog 4-0 doo doelpunten van Lunven Vermeer en Roepesh Baghola. door Peter van Kouteren ZAAMSLAG - De verwachtin gen waren vooraf aan beide kan ten hooggespannen, maar eigen lijk was er slechts sprake van eenrichtingsverkeer. Het beker duel in poule 4 tussen Zaamslag en Terneuzen leek op papier en gerelateerd aan het recente ver leden een boeiend treffen, maar bleek voor de rood-zwarten niet meer dan een formaliteit. Ter neuzen was op vreemde bodem beer en meester en won ver diend: 0-2. ZAAMSLAG - Eén week voor jde competitiestart tegen AZW "dreigt voor Zaamslag een keepersprobleem. De keepers Bart Corstanje en Mark van Kouteren bleven in het bekerduel tegen Terneuzen geblesseerd aan de kant en wer den vervangen door keeperstrai ner Ronny Inghels. Die viel na een inzet van dichtbij (Chuk- wugbo) en niet veel later een bot sing met Marco Faassen volko men van de kaart uit en werd vervangen door de vijftienjarige Ruud Wilhelm. De junior, die za terdag eerder al een wedstrijd met de B's van Zaamslag in de benen had, kweet zich prima van zijn taak en werd pas in de laatste minuut verslagen door een schuiver van Mike But. Bij Ronny Inghels werd een lich te hersenschudding vastgesteld. Dat was slechts een schamele af spiegeling van de ware krachts verhouding. Terneuzen kwam, zag en overwon. Dat gebeurde in een wedstrijd waarin Zaam slag nauwelijks een vuist kon maken, maar dankzij een ge brek aan scorend vermogen in de Terneuzen-gelederen lang uit zicht mocht houden op een won der. Zo kon het gebeuren dat Jo ris Rademakers in het laatste kwartier een uitgelezen kans kreeg. De anders zo trefzekere spits stuitte op doelman Kim Gommers. Het was op de begin fase na één van de weinige mo menten dat de jonge Terneuzen- se goalie in actie moest komen. „We hadden veel geblesseerden, hebben in de eerste twintig mi nuten twee kansen gehad, maar voor de rest in aanvallend op zicht niet veel kunnen bren gen", vond Zaamslag-trainer Mare de Kunder. Ardian Lekaj (Terneuzen): „Wij hebben het veld heel breed gehouden en ge daan wat we moesten doen: win nen." Terneuzen opteerde met Remco van Leeuwen als inschui vende rechtsback voor een vrije man op de flank en creëerde daarmee veel meer balbezit. Na dat Chukwugbo de bezoekers op voorsprong had gezet (0-1), nam Terneuzen het initiatief. In een duel van kat en muis schortte het de zondagclub aan de afwer king. Zaamslag-doelman Ruud Wilhelm, die Ronny Inghels een kwartier voor rust verving, was een sta-in-de-weg en moest slechts in de allerlaatste minuut bij een snel uitgevoerde uitval capituleren: 0-2. Zaamslag-Terneuzen 0-2 (0-1). 27. Marco Faassen 0-1, 90. Mike But 0-2. Scheidsrechter: 11. van de Ket terij (Vlissingen). Gele kaart: Jaap Pijpelink, Jacco den Hamer, Joris Rademakers (allen Zaamslag), Hilary Chukwug bo (Terneuzen). Aantal toeschou- wers; 250. Zaamslag: Ronny Inghels (29. Ruud Wilhelm); Menno den Dek ker, Jean Dooms, Jaap Pijpelink, Jim de JonghErik Tissmk (70. Jeroen Hofman), Arjen Hamelink (55. Maarten de Groene), Hubert van den Hemel, Tom Tissink; Joris Rademakers, Jacco den Hamer. Terneuzen: Kim Gommers; Remco van Leeuwen (89. Niels Gommers), Tim Faassen, Danny ter Steege, Ferco van der Hooft; Joost van der Steen (46. Daryl Ra- toidjan), Mike but, Mamadouba Gueye, Jan Bosman (89. Roel Al- bert i); Marco Faassen, Hilary Chukwugbo. Zaamslag-keeper Ronny Inghels ligt tussen een woud van benen geblesseerd op de grond. Hij moest even later het veld verlaten. foto Camile Schelstraete var, onze sportredactie GOES - Terneuzense Boys heeft een ruime nederlaag geleden in het toernooi om de districtsbe ker. De Zeeuws-Vlamingen gin gen met 3-0 onderuit tegen GPC uit Vlissingen. Breskens ver speelde in de laatste minuut een 2-1-zege op RIA W. Arno Verlin de maakte de 2-2. Poule 8. GPC-Terneuzense Boys 3-0: Na zestien minuten nam de thuisploeg de leiding via Regil- lio Pinas (solo). Nauwelijks twin tig minuten later kregen de be zoekers een buitenkans om op gelijke hoogte te komen. Een strafschop van Robbie Jonkman werd door GPC-doelman Henry Guingo gestopt. Na de pauze was de thuisploeg sterker en liep verdiend uit naar 3-0 door treffers van Bjom Ronde en Wes- sel Leijer. Breskens-RIA W. 2-2: Geertjan de Smet zette voor, Dennis van Leeuwen werkte feilloos af: 0-1. Het duurde tot vijf minuten voor rust eer Breskens via een in zet van Angelo Cornelis langszij kwam: 1-1De tweede helft was amper begonnen of Tom Nieuwe- link strafte een verdedigings- fout bij de Westdorpenaren af (2-1). Ria kwam een minuut voor tijd door een rake kopbal van Arno Verlinde op 2-2. Poule 47. Volharding-Axel 1-7: Axel zat bij rust al op rozen. Meivin Rijckaert (2x), Randy Zandstra (2x) en Richard de Vos zorgden halverwege voor een 5-0-voorsprong. In de tweede helft scoorde Nathan Schenk met een fraai afstandschot te gen (1-5), voordat Kenneth Ockerloo en Randy Zandstra de eindstand op 1-7 bepaalden. Biervliet-Apollo'69 3-1: De be ginfase was voor Apollo'69, maar daarna kreeg Biervliet meer greep op het duel en bood gelijkwaardig tegenstand.. Dat resulteerde in 1-0 via Albert Kingma. Ook na rust waren de teams aan elkaar gewaagd qua veldspel. Biervliet was echter wel gevaar lijker. Uit één van die kansen scoorde Edo Lucieer 2-0. De spanning keerde terug toen Rolf Sprong 2-1 liet aantekenen. Bart-Jan Maring forceerde de beslissing: 3-1. Poule 50. Schoondijkc-Aarden- burg 0-0: Vijfdeklasser Schoon- dijke bedwong knap het een klasse hoger spelende Aarden burg. De Aardenburgers hadden weliswaar het meeste balbezit, maar Schoondijke kreeg nog de beste kansen op de volle winst. Kwadendamme-Hoedekensker- ke 6-2: Fred Velkers 1-0, Jeroen de Punder 2-0, Julian Walraven 2-1, Pim Menheere 3-1, Johan Beulens 4-1, eigen doelpunt Se bastian la Grand 5-1, Sebastian la Grand 5-2, Pim Menheere 6-2. Poule 51. Corn Boys-Koewacht 4-4: Jacky Lambert hielp Koe wacht in de slotfase met twee be nutte strafschoppen aan een ge lijkspel. Daarvoor was een ener giek spelende thuisclub telkens op voorsprong gekomen. In de eerste helft tekenden Stefan Bur- bach (2x) en Martijn Mecelis voor de Sasse doelpunten, ter wijl spelertrainer Carlo van Grimberghe voor Koewacht de schade voor de rust beperkt hield tot 3-1. In de tweede helft scoorde Bram Cornelissen eerst 3-2, maar de winst leek na een treffer van Mi chael van de Akker toch naar Corn Boys te gaan. Dat werd door twee strafschoppen van Lambert in de 85ste minuut en twee minuten in blessuretijd voorkomen: 4-4. Kra b b end i j ke - Han sweert se Boys 4-0: Vijf minuten voor rust tekende Martin Bal voor 1-0. Danny Weber maakte na rust 2-0, waarna opnieuw Bal met nog twee treffers in de 68e en 70e minuut voor 4-0 zorgde. Poule 52. Graauw-Clinge 1-4: Jan Dhaens rondde in de 35e mi nuut een fraaie aanval van Graauw doeltreffend af en te kende daarmee voor de 1-0-rust- stand. Clinge, dat in de eerste helft al een paar kansen had la ten liggen, was na de hervatting sterker. Het overwicht leidde door treffers van Davy van Puy- velde, Martin Leeghwater, Ke vin van Hoye en Rody Luijcks tot een ruime zege. Vogelwaarde-Kruiningen 2-2: De twee teams waren aan el kaar gewaagd. Dat geeft enigs zins aan dat het gemiddelde ni veau van de vierde klasse van het zaterdagvoetbal gelijk is aan dat van de vijfde klasse van het zondagvoetbal. In de eerste helft opende Jimmy Fens de sco re voor de bezoekers. Na de pau ze boog de thuisploeg die achter stand om in een voorsprong van 2-1 door doelpunten van Arno Wauters. Raoel Sandee bepaal de de eindcijfers op 2-2. door Jack Begijn Hulst - Om het 'echie' ging het nog niet, maar het bekerduel tus sen HW'24 en Steen gaf wel dui delijk aan hoever beide ploegen staan. Steen won het bekerduel verdiend met 5-2. De uitslag was misschien wel enigszins geflatteerd, maar het gaf duidelijk aan dat de bezoe kers, meer dan HW'24, klaar zijn voor de competitie. De 41-jarige Erik Brems is de man die in Sint-Jansteen trainer Ar dian Lekaj snel moet doen verge ten. De in Sint Niklaas woonach tige Belg wil verzorgd voetbal spelen en hamert op organisatie in het elftal. Ervaring deed hij op als jeugdtrainer van AA Gent, trainer van de beloftes van FC Antwerp, assistent-trai ner bij Sint-Niklaas en Dender- monde en hoofdtrainer bij Bras- schaat. „Ik ben hier nooit een vreemde Belg geweest. De res pons uit de spelersgroep was goed en de draad werd snel opge pikt. Het niveau van de derde klasse is me eigenlijk wel tegen gevallen. Vooral qua denken en tactiek. Spelers moeten leren meedenken en elkaar coachen. Ook het positiespel kan veel be ter." Dat zijn ploeg verdiend had ge wonnen van HVV, stond voor hem als een paal boven water. „Vooral ook omdat we de twee tegendoelpunten hebben wegge geven." Over de hardheid in het Nederlandse voetbal is hij niet te spreken. „Vandaag werd Dan ny van Daalen bewust uit de wedstrijd getrapt. Datzelfde overkwam Pascal Lensen in de oefenwedstrijd tegen Terneuzen se Boys. Dat zijn wel aderlatin gen, want onze selectie is smal." Zijn collega Eddv van der Hooft van HW'24, moest lijdzaam toe zien hoe zijn jongens de kansen op een presenteerblaadje wegga ven. Vooral achterin lieten de Hulstenaren steken vallen. Van der Hooft kon zich met recht be roepen op de afwezigheid van de geblesseerden Ayhan Atma- ca, Maarten Scheerders en Nor- bert Ba$rt. „Daardoor mis ik jongens die van achteruit kunnen opbou wen. Vandaag was het teveel de lange bal naar voren, waardoor het middenveld telkens werd overgeslagen. Vooral in het be gin hadden we het moeilijk. Pas na de 2-2 kregen we grip op de wedstrijd. Het derde tegendoel punt (aanval uit een zuivere bui tenspelsituatie opgezet) deed ons de das om." De derby was gisteren een aar dig opwarmertje op de competi tie. Twee ploegen gingen voor aanvallend voetbal. En dus voor de doelpunten. Steen maakte daarbij de meest gedreven in druk, won duels en leed minder balverlies dan de thuisclub. HW'24 was duidelijk zoekende naar de vorm, die er bijvoor beeld wel was in het met 1-0 ge wonnen oefenduel met Terneu zen. De laatste tien minuten voor de rust domineerde de thuisploeg, maar na de thee was het Steen dat het helft in han den had en de meeste kansen wist te creëren. Voor HW'24 scoorde Percy Verlinden, terwijl Eddy van den Bosch een voorzet van Jordi Bakker in eigen doel schoof. Bij Steen waren Werner Bisschop (drie keer) en Wouter de Neijs (twee keer) de doelpun tenmakers. HVV'24-Steen 2-5 (2-2). 4. Wouter de Neijs 0-1, 30. Eddy van den Bosch (eigen doelpunt) 1-1, 31. Werner Bisschop 1-2, 38. Percy Verlinden 2-2, 62. Werner Bis schop 2-3, 68. Werner Bisschop 2-4, 90. Wouter de Neijs 2-5. Scheidsrechter; H. Atmag uit Sluis kil. Gele kaarten: Jeroen Cleassens (HW'24), Michel van den Bosch (Steen). Aantal toeschouwers: 300. HVV'24: Jean-Pierre de Keijzer, Hans Goethals, Kees Duitemeijer. Davy Kerstens (80 Job Ingels), Ro bin McTaggart, Percy Verlinden. Jeroen Claessens, Kieran O'Shea, Hans van Damme, Jordi Bakker, Johnny Lensen (70 Kana da Rosa Bernardo). Steen: Danny Oppeneer, Peter Ler- nout, Eddy van den Bosch, Danny van Daalen (60 Rudy Govaert), Jo hnny Bogaert, Gino van den Broeclce, Michel van den Bosch, Wouter de Neijs, Peter de Bot (78 Sander van Remortele), Serge Mer- ckx (75 Laurens van Remortele), Werner Bisschop. van onze sportredactie GOES - Philippine en Sluiskil schotelden het publiek een prachtig bekerdoel voor. Thuisclub Philippine wist liefst viermaal het net te vinden, Sluis kil maar eenmaal. IJzendijke verloor nipt van Cadzand. Hul- sterloo was met 3-1 te sterk voor Wemeldinge. Poule 53. Hoofdplaat-Hontenis- se 0-0: Hontenisse had tech nisch meer in huis, maar Hoofd plaat compenseerde veel met een prima inzet. Beide teams kregen zowel voor als na rust kansen. Hontenisse stuitte daar bij in het eerste kwartier na rust vooral op een prima keepende Menno Heijens. Groede-SVD 1-6: Op de zege viel vrijwel niets af te dingen. Bij rust was de strijd reeds be slist door doelpunten van Lou- ran Bosselaar, Marcel van Oos ten en Jeroen van Zee (2x). Mar cel Drijdijk en Ewout de Graaf tilden in de tweede helft de stand naar 0-6, voordat Sebasti- aan Blok tegen scoorde. Poule 54. Philippine-Sluiskil 4-1: Een aantrekkelijk duel, waarin Philippine voor rust het initiatief had, maar door een treffer van Pascal Wedage op achterstand werd gezet: 0-1. Na de hervatting was vooral Ostar Dieleman trefzeker. De spits van Philippine trok meteen na rust uit een strafschop de stand gelijk (1-1) en had daarna met nog eens drie doelpunten een be langrijk aandeel in de zege. SPUI - In poule 7 van het beker voetbal was het klasseverschil tussen Spui en AZW niet direct duidelijk. Maar uiteindelijk werd het wel 2-0 voor de gasten. In de beginfase was AZW wat aanvallender en meer in balbe zit, maar de thuisploeg kreeg ook kansen. Al na vijf minuten liet Danny van Waes een kans liggen om Spui op voorsprong te brengen. In de eerste helft werd het nog wel 0-1 door Joep Frusch. Met een als voorzet be doelde inzet scoorde Gerben Ste- ijaert halverwege de tweede helft fraai in de kruising: 0-2. Hulsterloo-Wemeldinge 3- Een niet compleet Hulsterlc was in de eerste helft sterke maar liet in die periode diver; kansen liggen. Het wj trainer/speler Michel Leonha: die voor de pauze de score opei brak voor de thuisploeg. Ko na de doelwisseling kwam W< meldinge op gelijke hoogte do< Wouter Dagevos. Leonhart g; opnieuw het voorbeeld door 2- te scoren. Toen Cornelis vo< 3-1 zorgde was de strijd beslist Poule 55. IJzendijke-Cadzar 0-1: De thuisploeg miste ve vaste krachten en speelde mi een mix van jeugdspelers en vi teranen zoals Nico en Willia Aerssens. De thuisploeg kre< in de eerste twintig minutt drie uitstekende kansen. Ti< minuten na de pauze sloeg Ca< zand wel toe. Michiel Standae scoorde het enige doelpunt. Sluis-Oostburg 0-6: Een erg ee: zijdige wedstrijd, waarin Oos burg veel sterker was en nog t van kansen liet liggen. Bij ru leidden de bezoekers al met 0- Peter van de Linde (2x), Domir que Verlinde (strafschop), Jac< Seen, Dennis de Kraker en Svi Verploeg namen de produd voor hun rekening. GOES - De \TOuwen van Oostk pelle hebben zich via een 4-2-2 ge op eersteklasser 't Gooi Hilversum geplaatst voor de d< de ronde van de landelijke t ker, waarin naast de ploeg v trainer René Hillebrand landskampioen Saestum n slechts zeventien andere teai kans maken op die trofee. Oostkapelle, dat in de eerste rc de met 1-0 van WOG uit H; derwijk had gewonnen, beg goed aan de wedstrijd en na ven minuten was de stand dc twee doelpunten van Elia Touw al 2-0. Na de 2-1 in de vi tiende minuut leverde een sch terende vrije trap van Suzar van de Knijff de thuisploeg c nieuw twee doelpunten vot sprong op. 't Gooi kwam vl voor rust nog terug tot 3 maar in de eerste minuut na thee tekende opnieuw Elh Touw na een voorzet van Mar Hengst voor 4-2. ifc&sv- Percy Verlinden (HVV'24) loopt juichend weg na zijn doelpunt, Peer Lernhout (Steen) ligt kansloos in de goal. foto Camile Schelstraete UCTOR HULST vol fietsp/ezier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 43