PZC Vroon poetst slechte start weg Zwintriatlon met olympisch tintje Tjoba krabbelt weer overeind Op het strand kun je ook tennissen Terneuzense Boys gaat hard onderuit Schipper raakt in laatste vier races van Breskens Sailing Weekend op stoom D-pupillen van Sparta winnen toernooi Yerseke Rentmeester derde in Brabant Rongo snel uitslagen maandag 30 augustus 2004 z 18 door Koen de Vries KAMPERLAND - Na beachkorf- bal, beachvolleybal, beachrug- by, strandvoetbal, mountainbi- ken op het strand, motorcrossen op het strand en nog enkele an dere takken van strandsporten kent Zeeland nu ook het beach- door Rinus Verberkmoes BRESKENS - Hij had lekker ge varen en bedankte zijn beman ning. „Ja, een mooie afsluiting van het seizoen", vond Piet Vroon, schipper van de Tonner- re de Breskens na het winnen van het Breskens Sailing Week end in de klasse ORC-1. Breskens Sailing Weekend is de nieuwe naam van een driedaags zeilevenement; de opvolger van de Breskens week waarin twee weekeinden gevaren moest wor den. Voorzitter Henk Glazener van de stichting Sailing Bres kens toonde zich een tevreden mens. Als zeiler mocht hij even eens niet klagen. Dat hij met Xa- rah de hoofdprijs in de klasse ORC-2 aan Zeebeer 3 van Van Wijngaarden moest laten, deer de hem niet. De Zeebeer 3 pakte derhalve de de hoofdprijs, de Ri- cus van der Stadt trofee. Tonnerre de Breskens had even eens vier punten minder dan Mo- ana met Goubeau als kapitein. Een meevallertje, want Vroon miste op de openingsdag de fi nish door een ronde te vroeg te stoppen. Dat resultaat mocht hij schrappen. Na deze misser, met slechts vier man aan boord, poet ste hij zijn zwakke opening weg. Met een voltallige bezetting van veertien man won hij de volgen de vier wedstrijden. Voor zijn gevoel had Frans Maas met Capella eveneens pri ma gevaren. In de ERC-klasse kwam hij zelfs als eerste uit de bus. Maar aangezien de organi satie de IMS, ORC-club en IRC tot één klasse liet samensmel ten, kwam er een andere totaal stand uit de bus. Het betekende dat Maas, onlangs Belgisch kam pioen in de klasse IRC 5-6, nu tennis. Zaterdag werd op het strand tussen de Stormvloedke ring en de Veersedam het eerste Slagvast beachtennistoemooi ge houden. genoegen moest nemen met een derde plaats. Roy van Aller met Noord wind bleef Maas voor met eenzelfde aantal punten. Winnen in de ca tegorie ORC-3 deed General Ta pioca van Phil Pilate uit België, In deze nieuwe tak van tennis wordt gespeeld in het mulle zand en is het stuiten van de bal dus onmogelijk. Goede volleer- ders zijn dus zwaar in het voor een tegenstander van Maas in het Noordzee kampioenschap. Pilate pakte, door drie keer een eerste en twee keer een derde plaats, de Challenge Tonnerre de Breskens. Als beste boot in de halfton klas- deel. Aan het toernooi dat door tennisvereniging Slagvast uit Kamperland was georganiseerd namen 23 mixeddubbel-koppels deel. Ze kwamen uit op vijf vel- se won Pilate tevens de Challen ge Hestia. De Twee Gezusters van Hans Zuiderbaan werd in deze serie vierde. Twee valse starts, waarvan hij er één op nieuw maakte door terug te ke ren, speelde hem parten voor den, die aanmerkelijk kleiner waren dan het gebruikelijke ten- niscourt. In de finale kwamen Goesenaren Monique van Driel en Rikkert van de Wel uit tegen een hogere klassering. De een heidsklasse, nieuw in het zeileve nement in Breskens, werd ge wonnen door Garce van Jan van den Bossche. Daarmee zegevier de hij in de strijd om de Maas Trophy. In de klasse Max Fun Henny Strating (Kamperland) en Bram Meulblok (Goes). Laatstgenoemden wonnen met 6-4 en 7-5. Gezien het enthousiasme van de organisatie en de deelnemers wordt volgend jaar de tweede editie van het beachtennistoer- nooi gehouden. won Max Solution van Walter Geurts. En de beste in de serie Tape That was Carlo Vroon die alle races winnend afsloot. De wisselbeker SRNA kreeg hij als tijdelijk aandenken. Winnaar overall werd Zeebeer 3. door Ron de Waal s-HEER HENDRIKSKINDE REN - Voor Tjoba was zaterdag zoals verwacht geen rol van be tekenis weggelegd tijdens de tiende editie van het eigen Rabo bank Tjoba Korfbaltoernooi. Voornaamste doel was het neer zetten van een evenwichtig sa mengestelde groep. Met het oog op de naderende competitiestart lijkt de nieuwe trainer Ko Crucq al aardig in die opzet te slagen. Eerst stabiliseren en dan pas weer naar boven kijken, is het motto waarmee de 51-jarige Ko Crucq begin augustus begon aan de voorbereiding op het nieuwe korfbalseizoen. De op volger van Wilko Fokke ging en kele weken geleden aan de slag met een fors gewijzigde selectie en legde meteen een duidelijke visie neer. „Tjoba heeft een vrije val ge maakt de laatste seizoenen en die moet eerst gestopt worden. Ten eerste moet het plezier in het spelletje terugkeren, daarna is het zaak om een groep neer te zetten die qua samenstelling en prestaties stabiliteit gaat verto nen", legde Crucq zaterdagmid dag uit. Inmiddels is het kaf van het koren gescheiden en heeft de oefenmeester de ploeg be kend gemaakt waarmee hij za terdag tijdens de seizoensope ning in Alphen aan den Rijn te gen Tempo in het veld ver schijnt. Op drie posities na komt Tjoba met een compleet andere ploeg binnen de lijnen. Eric van Zon, Gerben van Boven, Marcel de Dreu en Robbert van Schaik vor men de inbreng aan de mannen- kant, terwijl Jolanda Gelok, Kim Hollestelle, Marleen Baten burg en Petra Rijn de Beveland- se eer bij de vrouwen hoog moe ten houden. „Tjoba beschikt nog steeds over een goede groep, ondanks het af haken van verschillende gelou terde spelers", vindt Ko Crucq. „Mijn voordeel is dat ik ieder een al kende, waardoor ik min der tijd nodig had om mijn keu ze te maken. Alleen bij de man nen was het iets lastiger. Helaas heb ik vandaag de jeugdige San- der Harinck moeten teleurstel len. maar ik weet zeker dat hij een bruikbare kracht voor de na bije toekomst wordt. Ik denk dat ik de ideale mix gevonden heb." In de eerste wedstrijd van het ei gen toernooi, tegen de gelouter de hoofdklasser PKC, bleek dat nog niet helemaal. In de eerste helft was het tegen de regerend landskampioen op het veld nog redelijk bij te benen, getuige de 7-4-achterstand bij rust. Daar na werd het spel van Tjoba vee! te onrustig en nam PKC ruim af stand. „We gingen te gehaast op zoek naar doelpunten, wat de organi satie niet ten goede kwamver klaarde Crucq na afloop. Voorai aanvallend zakte Tjoba weg, het geen resulteerde in een 16-5-ne- derlaag. Marcel de Dreu (twee maal), Sander Hannck, Robbert van Schaik en Eric van Zon zorgden voor de treffers aan Tjo- ba-zijde. In de tweede wed strijd, tegen landskampioen en Europa-Cup-houder in de zaal Fortuna, kon Tjoba veel meer het beoogde eigen spel spelen. Crucq: „De organisatie stond al veel beter. Aanvallend kozen we nog niet altijd de goede momen ten, maar vooral verdedigend was het sterk." Orde op zaken Marleen Batenburg bracht haar ploeg zowaar op een 1-0-voor- sprong, maar al heel snel stelde Fortuna orde op zaken (1-5). Kim Hollestelle en Jolanda Kole konden wat terug doen voor Tjo ba, waardoor er halverwege een acceptabele stand op het score bord stond: 3-6. Marcel de Dreu, Robbert van Schaik (twee maal), Petra Rijn en opnieuw Jo landa Gelok brachten Fortuna! zelfs nog even in de problemen: 9-8. Net op tijd kon de Delftse ploeg de marge weer herstellen en de eindstand van 8-11 op het bord brengen. Het toernooi 'werd gewonnen door PKC, dat in de prestige- strijd tegen Fortuna ruim schoots aan het langste eind trok: 15-10. Concentratie bij de bemanning van de Moana bij de start. foto Ronald den Dekker YERSEKE - Het Barbé D-pupil- lentoernooi van voetbalvereni ging Yerseke is gewonnen door Sparta. De Rotterdamse ploeg versloeg Ajax in de finale. Daar had Sparta overigens wel acht strafschoppen voor nodig. Toen Ajax miste en Sparta scoorde was het 6-5. Derde werd Alemannia Aachen, voor RBC, ADO Den Haag, RKC en Roda JC. Het Zeeuws elftal ein digde verrassend op de achtste plaats en toonde aan dat er nog hoop is voor het Zeeuwse voet bal. Negende werd FC Den Bosch, tiende MW, elfde NAC, twaalf de Excelsior, dertiende Fortuna Sittard en Kloetinge werd veer tiende. De nog piepjonge D-pu pillen van PSV hielden alleen de D-jeugd van het organiserende Yerseke achter zich. De wedstrijden werden geleid door arbiters van scheidsrech- tersvereniging de Bevelanden in samenwerking met hun Bel- gische zustervereniging. STEENBERGEN - De Goese wielrenner Niek Rentmeester is dankzij een uitstekende tijdrit als derde geëindigd in de West-Brabantse Pijl. Rentmeester begon slecht aan de driedaagse etappekoers. Vrij dag reed hij in de eerste rit al snel lek en was hij even later be trokken bij een valpartij. De slechte start maakte de Be velander zaterdag in de tijdrit meer dan goed. De laatstejaars junior klom door zijn sterke op treden in de rit over negen kilo meter naar de derde plaats in het algemeen klassement. Gisteren gingen Rentmeester en zijn ploeg vol in de aanval, maar hij bleef derde. Tijs van Ameron- gen won de driedaagse wed strijd. Comelis van Ooijen werd tweede. ZEVENAAR - De Keniaan Sam my Rongo heeft in Zevenaar de snelste Nederlandse 10 kilome ter van het jaar op de weg gelo pen. Hij liep de afstand in de derde SevenaerRun in 27 minu ten en 41 seconden. Bij de vrou wen won Selma Borst in 33.36. ANP van onze sportredactie TERNEUZEN - In de bekercom petitie voor vrouwen ging een door blessures geplaagd Terneu zense Boys met forse cijfers (11-0) onderuit bij Smerdiek. Hulsterloo was veruit de minde re van Nieuw-Borgvliet (7-0). Aardenburg won met 2-1, van Patrijzen, Steen met dezelfde cij fers van het een klasse hoger spe lende SC Gastel. Poule 2. Smerdiek-Terneuzense Boys 11-0: Een incompleet Ter neuzense Boys was een maat te klein voor deze tegenstander. Terneuzense Boys wordt over spoeld door een blessuregolf en reisde daardoor slechts met elf speelsters af, waaronder vier licht geblesseerden. In het laat ste halfuur stond Terneuzense Boys door blessures slechts met negen speelsters in het veld. In die periode scoorde Smerdiek nog vijf keer. Poule 5. Aardenburg-Patrijzen 2-1: Een sportief duel met twee aan elkaar gewaagde ploegen. Na een halfuur kwam de thuis ploeg op voorsprong door Meike Quataert. In de tweede helft be sliste Boukje Buzeijn de wed strijd met een fraaie vrije trap: 2-0. Een kwartier voor tijd scoorde Janneke de Jonge nog te gen. Poule 17. Steen-SC Gastel 2-1: Steen was vooral in de eerste helft beter maar liet in die fase nog verschillende kansen onbe nut. Door Melanie de Cock en Sabrina van de Ven nam Steen al in de eerste 45 minuten een 2-0-voorsprong. Na rust had de thuisploeg het even moeilijk SC Gastel kwam terug tot 2-1, maar daar bleef het bij. Poule 19. Nieuw-Borgvliet-Hul- sterloo 7-0: Een incompleet Hul sterloo werd al voor de pauze op een schier onoverbrugbare ach terstand van 5-0 gezet. Na rust liep de achterstand op naar 7-0. Districtsbeker. Standaardelftallen. Poule 01: Vlissingen-De Meeuwen 4-0, Serooskerke-Zierikzee 1-2. Poule 02: Duiveland-Arendskerke 6-1, Zeelan- dia-Kapelle 2-1. Poule 03: ZSC'62-SSV'65 2-4, Goes-Nieuwdorp 7-2. Poule 04: Zaamslag-Terneuzen 0-2, Veere-Kloetinge 1-6. Poule 05: Pa- trijzen-Oostkapelle 2-1, MZVC-Arnemui- den 2-5. Poule 06: RCS-Rïllandia 1-3, Yerseke-Dauwendaele 2-6. Poule 07: Spui-AZVV 0-2, HW'24-Steen 2-5. Pou le 08: GPC-Terneuzense Boys 3-0, Bres- kens-RIA 2-2. Poule 09: SKNWK-Klun- dert 3-1, Madese Boys-Zwaluwe 1-1. Poule 10: Tholense Boys-Dinteloord 0-3, BSC-WR 1-2. Poule 12: WHS-NOAD'67 4-1, Seolto-Halsteren 2-6. Poule 43: Dreischor-Mevo 3-1, WIK-Colijnsplaatse Boys 0-0. Poule 44: DFS-Domburg 2-6. Poule 45: VCK-Brouwershaven 4-0, Noorman- nen-Renesse 2-0. Poule 46: Ouwer- kerk-Wolfaartsdijk 0-5, Bruse Boys-Wal- cheren 2-0. Poule 47: Biervliet-Apollo 3-1, Volharding-Axel 1-7 Poule 48: Nieuwland-Borssele 2-0, Lew Boys-Zeel Sport 2-3. Poule 49: Jong Ambon-Hein- kenszand 3-0, Robur-Luctor 1-3. Poule 50: Kwadendamme-Hoedekenskerke 6-2, Schoondijke-Aardenburg 0-0 Pou le 51: Hansw Boys-Krabbendijke 0-4, Corn Boys-Koewacht 4-4. Poule 52: Vo- gelwaarde-Kruiningen 2-2, Graauw-Clin- ge 1-4. Poule 53: Groede-SVD 1-6, Hoofdplaat-Hontenisse 0-0. Poule 54: Hulsterloo-Wemeldinge 3-1, Philippi- ne-Sluiskil 4-1. Poule 55: IJzendij- ke-Cadzand 0-1, Sluis-Oostburg 0-5. Poule 57: Vosmeer-Alliance 1-11, Fc Bergen-Dosko 1-7 Poule 60: NVS-NSV 0-4, Kruisland-Stavenisse tno. Poule 61: Smerdiek-HSC'28 2-2, TPO-Victoria 0-5. Poule 62: De Schutters-SPS 3-0, Vi- voo-DSE 7-3. Reserve-elftallen. Poule 101: Nieuw- land 2-Zaamslag 2 0-2, Terneuzense Boys 2-Spui 2 6-0. Poule 102: Hoek 2-Heinkenszand 2 9-0, AZVV 2-Arends- kerke 2 3-0. Poule 103: Arnemuiden 2-Bevelanders 2 8-0, Dauwendaele 2-Serooskerke 2 2-2. Poule 104: SKNWK 2-Hoedekenskerke 2 1-0, WHS 2-Duiveland 2 2-0. Poule 105: Kloetin ge 2-VCK 2 4-0, Kapelle 2-Nieuwdorp2 5-1. Poule 106: DFS 2-Meeuwen 2 2-6, Oostkapelle 2-GPC 2 2-2. Poule 107: Rillandia 2-SSV65 2 afg, Kruiningen 2-Bruse Boys 2 3-6. Poule 108: ZSC'62 2-SVD 2 2-4, Wolfaartsdijk 2-Borssele2 14-0. Poule 109: Veere 2- Colijnsplaal- se Boys 2 7-0, MZVC 2-Wemeldinge 2 2-7. Poule 110: Krabbendijke 2-Mevo2 3-1, NOAD'67 2-Yerseke 2 4-0. Poule 111: Dinteloord 2-Smerdiek 2 2-2, Hal steren 2-SPS 2 2-6. Poule 112: Tholen se Boys 2-Chrislandia 2 8-0, DVO'60 2-Klundert 2 2-2. Poule 115: Vlissingen 2-RCS 2 5-3, Zeeland Sport 2-Jong Am- bon 2 4-1. Poule 116: Ouwerkerk 2-Hansw Boys 2 3-10. Poule 117: Goes 2-Zeelandia M 2 6-2. Poule 118: HVV'24 2-Patrijzen 2 2-5, Steen 2-Vogel- waarde 2 5-0. Poule 119: Walcheren 2-Sluiskil 2 4-1, Terneuzen 2-Bresken 2 6-1. Poule 120: Luctor 2-Hulsterloo 2 1 -1 Poule 121: Koewacht 2-Axel 2 2-4. Poule 122: Flontenisse 2-Oostburg 2 6-0, Corn Boys 2-Aardenburg 2 0-2. Vrouwen. Tweede ronde landelijke beker: Oostkapelle - 't Gooi 4-2. Districtsbeker. Poule 01: De Meen- wen-Zierikzee BNO, Nieuwland-Oostka- pelle 2 3-6. Poule 02: WIK'57-Zeeland Sport 9-0, Smerdiek-Tern Boys 11-0. Poule 03: Col Boys-GPC 2-0, ZSC-Veere 2-3. Poule 04: Noorman- nen-Wolfaartsdijk 5-1, MZVC-SVD 0-8. Poule 05: Zaamslag-Dauwendaele bno, Aardenburg-Patrijzen 2-1. Poule 06: Gastel-Kruiningen 1-0, Tholense Boys-Nieuwdorp afg. door Karei Pleunis SLUIS - De dag is bijzonder; 1 september, een woensdag. Om dat Sluis op zaterdag dus meestal 'verstopt' zit met toeris ten en er dan geen ruimte is voor een sporter. Dus woens dag. Het blijft speciaal. Het evenement is dat ook. Niet omdat de Zwintriatlon een grensoverschrijdend evene ment is met start in het Neder landse Sluis en finish in het Belgische Knokke, maar vooral omdat een aantal toppers uit het triatloncircuit zich weer eens in het Zeeuwse meldt. Dat gebeurt sporadisch. Welgeteld één keer per jaar. De Zwintriatlon illustreert der halve haarfijn hoe het met de beleving van deze sport gesteld is in Zeeuws-Vlaanderen. Want waar wat jaren geleden elk zichzelf respecterend dorp een wedstrijd had, is de kalen der nu maagdelijk schoon. Niet direct een visitekaartje voor het Zeeuwse, toch al niet rijke lijk bedeeld met topsport en topsporters. Maar in Sluis drommen ze dus één keer per jaar samen om een kilometer te zwemmen en vervolgens per fiets via de bui tengrenzen van Retranchement en Cadzand-Bath over de Re- trachementstraat België te bereiken. Daar waar de wed strijd zijn ontknoping krijgt in de straten van Knokke waar na een kilometer zwemmen en 45 kilometer fietsen dus nog tien kilometer lopen op de rol staat. De aankomst is bij het casino; hetgeen wel past bij een wedstrijd van deze importan tie. Rolstoel De meest opmerkelijke deelne mer aan de Zwintriatlon is ove rigens niet een valide sporter. Dat wordt andermaal de Belg Mare Herremans uit Wuustwe- zel die enkele jaren geleden tij dens een trainingsstage op het eiland Lanzarote uitermate on gelukkig ten val kwam. Daar door raakte hij verlamd en is hij aan een rolstoel gekluis terd. Herremans is inmiddels een au toriteit in de (Belgische) sport wereld. Niet omdat hij als rol stoeler twee keer deelnam aan de Iron Man op Hawaï, maar 'omdat hij is uitgegroeid tot het De Belgische Kathleen Smet, die met haar vierde plaats in de olympische triatlon van Athene net naast een medaille greep, staat hoogst waarschijnlijk aan de start van de Zwintriatlon. foto Robert Vos/ANP toonbeeld van onverzettelijk heid. Hij blijft geloven in het moment waarop hij uit zijn rol stoel kan opstaan en weer zal kunnen lopen. Herremans schreef ook enkele boeken waarin zijn levensverhaal ligt 'opgesloten'. Het respect voor de sportman Herremans uit zich in Knokke in een niet onbelangrijke prijs. Wie de triatlon binnen vijf jaar namelijk drie keer wint, kan de naar de Belg genoemde trofee en een prijzenbedrag van 7500 euro in ontvangst nemen. Bo ven op de eerste prijs van 2500 euro. Twee sporters zullen beslist een gooi doen naar die trofee en het bedrag. Bij de vrouwen won de Australische Tracey Hargreaves twee keer. bij de mannen de Belg Rutger Beke. Slagen beide atleten erin als eerste het lint 'te drukken' dan wordt die 7500 euro verdeeld. Beke is vooral bekend door zijn tweede plaats in de Iron Man, maar vindt op de korte afstand van de Zwintriatlon Frederic van Liere tegenover zich. Die heeft veel meer basissnelheid dan de diesel Beke. Hargreaves, getrouwd met Ne derlands kampioen Dennis Looze, werd tijdens de Spelen 29e. Haar belangrijkste concur rente worden waarschijnlijk de Belgische Mieke Suys en Kat- heen Smet. Athene De verwachting is overigens dat nog meer atleten na Athene richting Sluis zullen reizen voor deze triatlon. Voor een wedstrijd die overigens niet zo makkelijk te volgen zal zijn voor het publiek. De atleten en atletes starten namelijk in series. Wie de snelste tijd laat klokken, hetgeen gebeurt via een chip, wint de wedstrijd. Uiteraard start ook een contin gent Zeeuws-Vlaamse atleten waarvan de meesten in de ano nimiteit hun wedstrijd zullen afwerken. Terèse van Lare staat als vete rane elk jaar op het podium en nu er voor het eerst een catego rie vrouwen 50 is ingevoerd, zou het wel heel vreemd moe ten gaan, wil zij na de wed strijd niet met een medaille om de hals lopen. Ook Remy Vasseur zou, als een van de oudste deelnemers in de categorie onder 23 jaar, nu het podium moeten halen. Vorig jaar lukte dat niet. Ronny Babijn is in eigen regio een topper, maar het deelne mersveld in Knokke is nu der mate sterk dat zijn podiumkan sen toch wat kleiner zijn. Ook al mag er tijdens deze wed strijd niet gestayerd worden. Hetgeen Babijn een enorm voordeel vindt. Jan van de Linde werd een jaar geleden derde in de categorie mannen 50 en zal ook dit jaar waarschijnlijk weer hoge ogen gooien. De start van de Zwintriatlon in hartje Sluis is om 14.00 uur. De winnaars worden omstreeks 16.00 uur bij het casino gehul digd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 42