pzc Tjoba kruipt langzaam omhoog Vroon poetst slechte start weg Tennissen kan ook op het strand Simultaan opent nieuwe speelzaal Van de Klooster en Mesu beiden blij na Ronde Hansweert Negen doelpunten voetbalsters WIK Magere opkomst bij teamcross de Uitlaat «ut Korfballers blijven op eigen toernooi redelijk overeind tegen topteams D-pupillen van Sparta winnen toernooi Yerseke uitslagen Niek Rentmeester derde in Brabant Toernooizeges Hewitt, Bovina en Lichovtseva maandag 30 augustus 2004 sl8 door Ron de Waal 's-HEER HENDRIKSKINDE REN - Voor Tjoba was zaterdag zoals verwacht geen rol van be tekenis weggelegd tijdens de tiende editie van het eigen Rabo bank Tjoba Korfbaltoernooi. Voornaamste doel was het neer zetten van een evenwichtig sa mengestelde groep. Met het oog op de naderende competitiestart lijkt de nieuwe trainer Ko Crucq al aardig in die opzet te slagen. Eerst stabiliseren en dan pas weer naar boven kijken, is het motto waarmee de 51-jarige Ko Crucq begin augustus begon aan de voorbereiding op het nieuwe korfbalseizoen. De op volger van Wilko Fokke ging en kele weken geleden aan de slag met een fors gewijzigde selectie en legde meteen een duidelijke van onze sportredactie HANSWEERT - Dennis Mesu heeft zaterdag de Ronde van Hansweert voor Amateurs A van Trimbelangen Midden-Zee land gewonnen. De Middelburger mocht van vluchtmakker Johnny van de Klooster als eerste over de meet rijden omdat de man uit Lewe- dorp beslag legde op de eindze ge in het regelmatigheidsklasse ment. Drie renners maakten nog kans op de eerste plaats in dat klassement. Johhny van de Klooster, Jack van der Horst en Dennis Mesu. Vanaf de start maakte Van de Klooster zijn be doelingen duidelijk. De Neder lands kampioen kwam na een kwart wedstrijd met Dennis Mesu aan kop en samen reden door lep Triou VLISSINGEN - De teamcross van de MSV de Uitlaat in Vlis- singen moest het gisteren stellen met een beperkt aantal deelne mers. Door het slechte weer waren veel rijders van mening dat de wedstrijden niet door zouden gaan. Slechts zestien rijders bij de senioren en negen meldden zich aan. Toch waren de wedstrijden er niet minder spannend om. Met name bij de senioren werd er bikkelhard gestreden om de overwinning. De strijd ging hier vooral tussen de teams van Fred die Roelofs met Casper en Ste ven Ovaa en Ronald Melse en dat van Arjo Verhage die Wil lem Jaap Janse, Freddie Blaas en Maurits Wouters in de strijd gooide. Voorsprong Verhage besloot al heel snel om zijn snelste mannen in te zetten en probeerde zo een voorsprong op te bouwen tegen de tijd dat YERSEKE - Het Barbé D-pupil- lentoernooi van voetbalvereni ging Yerseke is gewonnen door Sparta. De Rotterdamse ploeg versloeg Ajax in de finale. Daar had Sparta overigens wel acht strafschoppen voor nodig. Toen Ajax miste en Sparta scoorde was het 6-5. Derde werd Alemannia Aachen, voor RBC, ADO Den Haag, RKC en Roda JC. Het Zeeuws elftal ein digde verrassend op de achtste plaats en toonde aan dat er nog hoop is voor het Zeeuwse voet bal. Negende werd FC Den Bosch, tiende MW, elfde NAC, twaalf de Excelsior, dertiende Fortuna Sittard en Kloetinge werd veer tiende. De nog piepjonge D-pu- pillen van PSV hielden alleen de D-jeugd van het organiserende Yerseke achter zich. De wedstrijden werden geleid door arbiters van scheidsrech- tersvereniging de Bevelanden in samenwerking met hun Bel gische zustervereniging. visie neer. „Tjoba heeft een vrije val gemaakt de laatste seizoe nen en die moet eerst gestopt worden. Ten eerste moet het ple zier in het spelletje terugkeren, daarna is het zaak om een groep neer te zetten die qua samenstel ling en prestaties stabiliteit gaat vertonen", legde Crucq zater dagmiddag uit. Inmiddels is het kaf van het koren gescheiden en heeft de oefenmeester de ploeg bekend gemaakt waarmee hij za terdag tijdens de seizoensope ning in Alphen aan den Rijn te gen Tempo in het veld ver schijnt. Op drie posities na komt Tjoba met een compleet andere ploeg binnen de lijnen. Eric van Zon. Gerben van Boven, Marcel de Dreu en Robbert van Schaik vor men de inbreng aan de mannen- kant, terwijl Jolanda Gelok, Kim Hollestelle, Marleen Baten burg en Petra Rijn de Beveland- ze het hele veld op een ronde. Jacky van der Horst stelde zijn tweede plaats in het klassement veilig door de sprint van het pe loton te winnen. Hij bleef Mesu precies één punt voor. Bij de amateurs B was vooral Maarten Goeree uit Driewegen actief. Hij werd echter achter haald door het peloton waarna Olav Prins meer succes had. De debuterende Dolf Kuipers (over gekomen van de S/P categorie) werd tweede en Charl Dietvorst derde. Bij de Veteranen ging de over winning naar Matti de Baat, voor Jan van Noort en Patrick Bolssens. René van de Velde won bij de S/P voor Kees Reijn- hout en Karei van Otzel. Hier kwam de hele groep naar de streep en won Van de Velde met overmacht. Casper Ovaa in de baan zou ko men. Na een halfuur had dat team de leiding te pakken en bouwde een voorsprong op van een dikke dertig seconden. Toen vond Roelofs het genoeg en hij bracht Casper Ovaa in de strijd. Die ging als een razende tekeer en wist in drie ronden tijd de achterstand weg te wer ken om daarna een voorsprong van zo'n dertig seconden op te bouwen. Champagne Al halfweg maakte teambaas Roelofs het gebaar dat de cham pagne ontkurkt kon worden. Dat bleek niet voorbarig, want zijn team greep overduidelijk de zege. De overige teams kwamen er niet aan te pas en liepen zo'n negen tot tien ronden achter- tand op. Het team van Marlon Merison eindigde met Weug en Van der Lee op de derde plaats. Gijs Wat- tel, Peter Boone en Jurgen den Engelsman werden vierde en op de vijfde plaats eindigden Peter Roelofs, Ruud van de Kerkhof, Dennis Onderdijk en Ben Ver schoor. Bij de jeugd zorgde Stefan Hage dat zijn team (met Ricky Joosse en Bjom Oreel) met overmacht de overwinning pakte. Davy de Fouw, Angelo van Zuilekom en Kevin Spruijt eindigden als tweede, Percy Karelse. Gino Na- gtegaal en Wesley de Jonge pak ten de laatste podiumplaats. se eer bij de wouwen hoog moe ten houden. „Tjoba beschikt nog steeds over een goede groep, ondanks het af haken van verschillende gelou terde spelers", vindt Ko Crucq. „Mijn voordeel is dat ik ieder een al kende, waardoor ik min der tijd nodig had om mijn keu ze te maken. Alleen bij de man nen was het iets lastiger. Helaas heb ik vandaag de jeugdige San- der Harinck moeten teleurstel len, maar ik weet zeker dat hij een bruikbare kracht voor de na bije toekomst wordt. Ik denk dat ik de ideale mix gevonden heb." In de eerste wedstrijd van het ei gen toernooi, tegen de gelouter door Koen de Vries KAMPERLAND - Na beachkorf- bal. beachvollevbal, beachrug- by, strandvoetbal, mountainbi- ken op het strand, motorcrossen op het strand en nog enkele an dere takken van strandsporten kent Zeeland nu ook het beach- tennis. Zaterdag werd op het de hoofdklasser PKC, bleek dat nog niet helemaal. In de eerste helft was het tegen de regerend landskampioen op het veld nog redelijk bij te benen, getuige de 7-4-achterstand bij rust. Daar na werd het spel van Tjoba veel te onrustig en nam PKC ruim af stand. Te gehaast „We gingen te gehaast op zoek naar doelpunten, wat de organi satie niet ten goede kwam", ver klaarde Crucq na afloop. Vooral aanvallend zakte Tjoba weg, het geen resulteerde in een 16-5 nederlaag. Marcel de Dreu (tweemaal), Sander Harinck, Robbert van Schaik en Eric van strand tussen de Stormvloedke ring en de Veersedam het eerste Slagvast beachtennistoernooi gehouden. In deze nieuwe tak van tennis wordt gespeeld in het mulle zand en is het stuiten van de bal dus onmogelijk. Goede volleerders zijn dus Zon zorgden voor de treffers aan Tjoba-zijde. In de tweede wedstrijd, tegen landskampioen en Europa-Cup-houder in de zaal Fortuna, kon Tjoba veel meer het beoogde eigen spel spe len. Crucq: „De organisatie stond al veel beter. Aanvallend kozen we nog niet altijd de goe de momenten, maar vooral ver dedigend was het sterk." Marleen Batenburg bracht haar ploeg zowaar op een 1-0-voor- sprong, maar al heel snel stelde Fortuna orde op zaken (1-5). Kim Hollestelle en Jolanda Kole konden wat terug doen voor Tjoba, waardoor er halverwege een acceptabele stand op het scorebord stond: 3-6. Marcel de zwaar in het voordeel. Aan het toernooi dat door tennisvere niging Slagvast uit Kamperland was georganiseerd namen 23 mixeddubbel-koppels deel. Ze kwamen uit op vijf velden, die aanmerkelijk kleiner waren dan het gebruikelijke tenniscourt. In de finale kwamen Goesenaren Monique van Driel en Rikkert Dreu, Robbert van Schaik (twee maal), Petra Rijn en opnieuw Jolanda Gelok brachten For tuna zelfs nog even in de pro blemen: 9-8. Net op tijd kon de Delftse ploeg de marge weer herstellen en de eindstand van 8-11 op het bord brengen. Content „Hier ben ik zeer content mee, zeker als je weet dat er verschil lende internationals tegenover ons stonden", complimenteerde Ko Crucq zijn ploeg. Het toernooi werd gewonnen door PKC, dat in de prestige- strijd tegen Fortuna ruim schoots aan het langste eind trok: 15-10. van de Wel uit tegen Henny Straling (Kamperland) en Bram Meulblok (Goes). Laatstgenoemden wonnen met 6-4 en 7-5. Gezien het enthousiasme van de organisatie en de deelnemers wordt volgend jaar de tweede editie van het beachtennistoer nooi gehouden. van onze sportredactie ZIERIKZEE - De Zierikzeese schaakvereniging betrekt van avond een nieuwe speellocatie: de recreatiezaal van De Veste, Manhuisstraat 32 te Zierikzee. Dit is op 200 meter van de vori ge locatie, het UW-gebouw, vlakbij de Dikke Toren. Gedurende zo'n zeventien jaar waren de Zierikzeese schakers gehuisvest in dit gebouw. Hoog tepunten werden er beleefd, zo als drie keer Zeeuws bekerkam pioen, het algemeen Zeeuws kampioenschap in 1992, en daar mee promotie naar de landelijke competitie, en als grootste stunt: het bereiken van de door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - De voetbalsters van WIK'57 hebben zaterdag een klinkende zege behaald in de eerste bekerwedstrijd van het seizoen. Tegen Zeeland Sport werden de dubbele cijfers net niet gehaald. ZSC'62 verloor met 2-3 van Veere. WIK'57 - Zeeland Sport 9-0 (5-0): Zonder enige inspiratie boekte WIK'57 zaterdag wel een klinkende zege tegen het bezoek ende Zeeland Sport. De indivi duele klasse van de Kerwerfse elf brachten uiteindelijk het ver schil. Met name Ellen Schreurs bleek weer goed op dreef. Zij schoot drie keer raak. Bianca Kloet trof twee keer doel, even als haar teamgenoot Johanna de Jonge. De overige treffers kwa men van Carlijn de Boer, Sook de Jonge en Desiree Koole. ZSC'62 - Veere 2-3 (1-2): Veere bleek zaterdag in Scharendijke het beste om te springen met de kansen. Tijdens een qua veldspel gelijk opgaande wed strijd zetten de bezoekers drie van de vier kansen om in doel punten. De elf van ZSC creëer- t ff Vlissingen. Teamcross. Jeugd: 1 Team zwart Björn Oreel, Ricky Joosse, Stefan Hage; 2 team blauw Davy de Fouw, Angelo van Zuilekom, Kevin Spruyt; 3 Team wit Percy Karelse, Gino Nagtegaal, Wesley de Jonge. Senio ren: 1 Team 3 Casper Ovaa, Steven Ovaa, Ronald Melse; 2 Team 25 Freddie Blaas, Willem Jaap Janse, Maurits Wou ters; 3 Team 11 Marlon Merison, Leon van de Lee, Sander Weug. k' V'TT* l" Vlissingen. Trendhopper-jeugdtoer- nooi. Finalerondes. Jongensenkel spel. JE10: B. van Wuyckhuyse- A. Tah- masebi 6-0 6-2. JE12: J.J. Erentreich-F. van Straalen 6-4 5-7 6-4. JE14: V, Bol-B. de Nooijer 6-4 6-3 JE16: B. Fe- lius-J. Westerbeke 6-2 6-7 6-2. JE18: F. Sonnemans-J. Bish 6-3 6-3. Meisjesenkelspel. MEI O: L. van Til- burg-A. Dellebeke 6-2 6-3. MEI2: S. Klap-K. de Nooijer 6-2 6-1. ME14: M. l'Annee de Betrancourt-E. Gerritse 3-6 7-5 6-1. ME16: S. van der Eijk-M. l'An nee de Betrancourt 6-3 6-3 Sint Philipsland. Dubbeltoernooi Ruucstoppelen. Finalerondes. Man- nendubbelspel. HD5: J. Bakx'N. Bosters-T. Geers/E Braat 7-5 6-0. HD7: M. Mosselman/C. Goedegebuure-R. de Jong/A. Toussamt 6-4 6-1. HD8: E Adriaansen/P. Schot-T. Hartmans/T van Steenpaal 6-1 2-6 6-4. Vrouwen dubbelspel. DD5: C. van de Doel/M. Rei|ngoudt-A. Irïks/M. Knop 7-6 6-2. DD6: A Jansen/C. Reijngoudt-H. Markusse/H. Stols 6-3 6-3. DD7: A. van Koppen/I. Timmermans-F. de Kock/E. Theuns 3-6 6-3 6-4. DD8: R. van Tiggele/A Hendrikse-L. Schot/L. Schille- mans 6-3 6-2 Gemengddubbelspel. GD5 C. van de Doel/L. Tijl-A. Kouwenberg/L. Nouwen 6-3 7-6 GD6: L. Verwijs'P van der Est-I. van der Weegen/P Willegers 6-7 7-6 7-6. GD7: E. Theuns/A. Theuns-R. Blaauw/B. Boon 6-3 6-3. GD8: N, Bakker/A. Ceulenae- re-S. van der Cingel/W. van Marle 6-3 7-6. Districtsbeker. Standaardelftallen. Poule 01: Vlissingen-De Meeuwen 4-0, Serooskerke-Zierïkzee 1-2. Poule 02: Duiveland-Arendskerke 6-1, Zeelan- dia-Kapelle 2-1. Poule 03: ZSC'62-SSV'65 2-4, Goes-Nieuwdorp 7-2 Poule 04: Zaamslag-Terneuzen 0-2, Veere-Kloetinge 1-6. Poule 05: Pa- trijzen-Oostkapelle 2-1, MZVC-Arnemui- den 2-5. Poule 06: RCS-Rillandia 1-3, Yerseke-Dauwendaele 2-6. Poule 07: Spui-AZVV 0-2, HW'24-Steen 2-5. Pou le 08: GPC-Terneuzense Boys 3-0, Bres- kens-RIA 2-2. Poule 09: SKNWK-Klun- dert 3-1. Madese Boys-Zwaluwe 1-1. Poule 10: Tholense Boys-Dinteloord 0-3, BSC-WR 1-2. Poule 12: WHS-NOAD'67 4-1, Seolto-Halsteren 2-6. Poule 43: Dreischor-Mevo 3-1, WIK-Colijnsplaatse Boys 0-0. Poule 44: DFS-Domburg 2-6. Poule 45: VCK-Brouwershaven 4-0, Noorman- nen-Renesse 2-0. Poule 46: Ouwer kerk-Wolfaartsdijk 0-5, Bruse Boys-Wal- cheren 2-0. Poule 47: Biervliet-Apollo 3-1, Volharding-Axel 1-7. Poule 48: Nieuwland-Borssele 2-0, Lew Boys-Zeel Sport 2-3 Poule 49: Jong Ambon-Hein- kenszand 3-0, Robur-Luctor 1-3. Poule 50: Kwadendamme-Hoedekenskerke 6-2, Schoondijke-Aardenburg 0-0. Pou le 51: Hansw Boys-Krabbendijke 0-4, Corn Boys-Koewacht 4-4 Poule 52: Vo- gelwaarde-Kruiningen 2-2, Graauw-Clin- ge 1-4. Poule 53: Groede-SVD 1-6, Hoofdplaat-Hontenisse 0-0. Poule 54: Hulsterloo-Wemeldinge 3-1, Philippi- ne-Sluiskil 4-1 Poule 55: IJzendij- ke-Cadzand 0-1, Sluis-Oostburg 0-5. Poule 57: Vosmeer-Alliance 1-11, Fc Bergen-Dosko 1-7 Poule 60: NVS-NSV 0-4, Kruisland-Stavenisse tno. Poule 61: Smerdiek-HSC'28 2-2, TPO-Victoria 0-5. Poule 62: De Schutters-SPS 3-0, Vi- voo-DSE 7-3 Reserve-elftallen. Poule 101: Nieuw- kwartfinale in het Nederlands bekertoernooi. Ook waren er dieptepuntjes: tegenover promo tie staat degradatie, wat ook en kele keren voorkwam. Het eer ste team speelt nu in de Zeeuw se hoofdklasse, en bevindt zich daar net onder de top. Het nieuwe onderkomen in de Manhuisstraat beantwoordt aan de eisen van een moderne schaakvereniging: ruim, goed verlicht, goed bereikbaar en niet op de laatste plaats: gezel lig. Om 19.30 uur zal erelid Jo- han Hoogstrate de openingshan delingen verrichten. Daarna is er voor de leden een simultaan tegen Arietta van Weersel, de Nederlandse nummer twee bij de vrouwen tot twintig jaar. den zich zeven mogelijkheden, maar slechts twee keer werd het net gevonden door Michelle Brongeest. Vlak voor rust scoor de ze de belangrijke 1-2. Na de hervatting kwam wederom de aansluiting van haar schoen: 2-3. De tijd was evenwel te kort om ook nog de gelijkmaker te realiseren. STEENBERGEN - De Goese wielrenner Niek Rentmeester is dankzij een uitstekende tijdrit als derde geëindigd in de West-Brabantse Pijl. Rentmeester begon slecht aan de driedaagse etappekoers. Vrij- j dag reed hij in de eerste rit al snel lek en was hij even later be trokken bij een valpartij.. De slechte start maakte de Bevelan- j der zaterdag in de tijdrit meer dan.goed. Gisteren gingen Rent meester en zijn ploeg vol in de aanval, maar hij bleef derde. Tijs van Amerongen won de drie daagse wedstrijd. land 2-Zaamslag 2 0-2, Terneuzense Boys 2-Spui 2 6-0. Poule 102: Hoek 2-Heinkenszand 2 9-0, AZVV 2-Arends- kerke 2 3-0. Poule 103: Arnemuiden 2-Bevelanders 2 8-0, Dauwendaele 2-Serooskerke 2 2-2. Poule 104: SKNWK 2-Hoedekenskerke 2 1-0, WHS 2-Duiveland 2 2-0. Poule 105: Kloetin- ge 2-VCK 2 4-0, Kapelle 2-Nieuwdorp2 5-1. Poule 106: DFS 2-Meeuwen 2 2-6, Oostkapelle 2-GPC 2 2-2. Poule 107: Rillandia 2-SSV65 2 afg, Kruiningen 2-Bruse Boys 2 3-6. Poule 108: ZSC'62 2-SVD 2 2-4, Wolfaartsdijk 2-Borssele2 14-0. Poule 109: Veere 2- Colijnsplaat- se Boys 2 7-0, MZVC 2-Wemeldinge 2 2-7. Poule 110: Krabbendijke 2-Mevo2 3-1, NOAD'67 2-Yerseke 2 4-0. Poule 111: Dinteloord 2-Smerdiek 2 2-2, Hal steren 2-SPS 2 2-6. Poule 112: Tholen se Boys 2-Chrislandia 2 8-0, DVO'60 2-Klundert 2 2-2. Poule 115: Vlissingen 2-RCS 2 5-3, Zeeland Sport 2-Jong Am- bon 2 4-1. Poule 116: Ouwerkerk 2-Hansw Boys 2 3-10. Poule 117: Goes 2-Zeelandia M 2 6-2. Poule 118: HVV'24 2-Patrijzen 2 2-5, Steen 2-Vogel- waarde 2 5-0. Poule 119: Walcheren 2-Sluiskil 2 4-1, Terneuzen 2-Bresken 2 6-1. Poule 120: Luctor 2-Hulsterloo 2 1-1. Poule 121: Koewacht 2-Axel 2 2-4, Poule 122: Hontenïsse 2-Oostburg 2 6-0, Corn Boys 2-Aardenburg 2 0-2. Vrouwen. Tweede ronde landelijke beker: Oostkapelle - 't Gooi 4-2. Districtsbeker. Poule 01: De Meeu- wen-Zierikzee BNO, Nieuwland-Ooslka- pelle 2 3-6 Poule 02: WIK'57-Zeeland Sport 9-0, Smerdiek-Tern Boys 11-0. Poule 03: Col Boys-GPC 2-0, ZSC-Veere 2-3. Poule 04: Noorman nen-Wolfaartsdijk 5-1, MZVC-SVD 0-8. Poule 05: Zaamslag-Dauwendaele bno, Aardenburg-Patrijzen 2-1. Poule 06: Gastel-Kruiningen 1-0, Tholense Boys-Nieuwdorp afg. NEW HAVEN - Tennisster Jele- na Bovina heeft het toernooi van New Haven op haar naam gebracht. De als zevende geplaatste Rus sin versloeg de Francaise Natha lie Dechy in de finale in drie sets, 6-2 2-6 7-5. Het was de der de toernooizege voor de 21-jari- ge Bovina, de nummer 27 van de wereld. Bovina kan dankzij haar zege en haar goede spel toegevoegd worden aan de lijst van favorie ten van de US Open, die van daag in New York beginnen. In Forest Hills, New York, ging Jelena Lichovtseva aan de haal met de eindzege. De Russin ver sloeg de Tsjechische Benesova in de eindstrijd met 6-2 6-2. Het toernooi van Long Island was bij de mannen een prooi voor de Australiër Lleyton He witt. De nummer twee van de plaatsingslijst maakte in de fina le korte metten met de al s negen de geplaatste Peruaan Luis Hor na: 6-3 6-1. Hewitt lijkt na een mindere periode weer helemaal terug in de top van het interna tionale tennis. ANP door Rinus Verberkmoes BRESKENS - Hij had lekker gevaren en bedankte zijn bemanning. „Ja, een mooie afsluiting van het seizoen", vond Piet Vroon, schipper van de Tonnerre de Breskens na het winnen van het Bres- kens Sailing Weekend in de klasse ORC-1. Breskens Sailing Weekend is de nieuwe naam van een driedaags zeilevenement; de opvolger van de Breskensweek waar in twee weekeinden gevaren moest wor den. Voorzitter Henk Glazener van de stich ting Sailing Breskens toonde zich een te vreden mens. Als zeiler mocht hij even eens niet klagen. Dat hij met Xarah de hoofdprijs in de klasse ORC-2 aan Zee- beer 3 van Van Wijngaarden moest la ten. deerde hem niet. „Die boot was sneller." De Zeebeer 3 pakte derhalve de de hoofdprijs, de Ricus van der Stadt trofee. Tonnerre de Breskgns had eveneens vier punten minder dan Moana met Francois Goubeau als kapitein. Een meevallertje, want Vroon miste op de openingsdag de finish door een rondje te vroeg te stoppen. Dat resultaat mocht hij echter schrappen. Na deze misser, met slechts vier man aan boord, poetste hij zijn zwakke ope ning weg. Met een voltallige bezetting van veertien man won hij de volgende 'vier wedstrijden. Voor zijn gevoel had Frans Maas met Capella eveneens prima gevaren. In de IRC-klasse kwam hij zelfs als eerste uit de bus. Maar aangezien de organisatie de IMS, ORC-club en IRC tot één klasse liet samensmelten, kwam er een andere totaalstand uit de bus. Het betekende dat Maas, onlangs Belgisch kampioen in de klasse IRC 5-6, nu genoegen moest nemen met eeq derde plaats. Roy van Aller met Noordwind bleef Maas voor met eenzelfde aantal punten. Winnen in de categorie ORC-3 deed Ge neral Tapioca van Phil Pilate uit België, een tegenstander van Maas in het Noordzee kampioenschap. Pilate pakte, door drie keer een eerste en twee keer een derde plaats, de Chal lenge Tonnerre de Breskens. Als beste boot in de halfton klasse won Pilate tevens de Challenge Hestia. De Twee Gezusters van Hans Zuiderbaan werd in deze serie vierde. Twee valse starts, waarvan hij er één opnieuw maakte door terug te keren, speelde hem parten voor een hogere klassering. Eenheidsklasse De eenheidsklasse, nieuw in het zeileve nement in Breskens, werd gewonnen door Garce van Jan van den Bossche. Daarmee zegevierde hij in de strijd om de Maas Trophy. In de klasse Max Fun won Max Solution van Walter Geurts. En de beste in de serie Tape That was Carlo Vroon die alle races winnend af sloot. De wisselbeker SRNA kreeg hij als tijdelijk aandenken. Winnaar over all werd Zeebeer 3. Ook de reserveteams van Tjoba, Fortuna en PKC kwamen in actie op het Tjoba-toernooi. Hier een moment uit de wedstrijd tussen Tjoba 2 (links) en Fortuna 2. foto Willem Mieras v v- >v - - - V "-VV'.V ia* jsSBe- - v, Beachtennissers in actie tijdens het eerste toernooi van tennisclub Slagvast uit Kamperland. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 34