Dekker houdt één seconde over Schumacher viert feestje ingetogen Derde zege Schellens in triatlon Almere Turner Van Asssche van Rotterdam naar Heerenveen Raikkonen wint opwindende race )rent wint Ronde van Nederland Ronde van de Benelux krijgt langzaam vorm Zege Formule 3000 Doornbos Melchers tweede in Plouay Golfster Schreefel toont haar talent Jiménez winnaar in München ü)lop aandacht foor Ladies Tour Enige Zeeuw gorHarm Vonk - Een maand tog zocht Erik Dekker naar jjn supervorm. In de Ronde van (Eneco Tour) kreeg de superbenen terug. Na een jnponerende, maar niet geslaag je vluchtpoging won de Drent ip de slotdag in een bloedstol- fnde finale de eindsprint in landgraaf. In het eindklasse- ncnt hield Dekker één seconde iverop Vjatseslav Ekimov. is de vorm waarnaar ik op gek ben", sprak Dekker met oog op het WK in Verona, benader m'n beste vorm die lange tijd heb gehad." [nk Dekker (34) spreekt nim- ser van 'De Wraak van Vero- 3'. maar de Drent zou dolgraag jvanche nemen voor 1999. [oen werd hij nog voor het WK naar huis, omdat LANDGRAAF - De Ronde van Ie Benelux, die vanaf volgend ïizoen is opgenomen in de Pro [our, begint serieuze vormen na te nemen. feze week nog sturen de Neder- en Belgische organisatie gezamenlijke brief naar de UCI, waarin officieel kandidaat stel- a om de Benelux Tour te orga niseren. Beide partijen zijn het iphoofdlijnen met elkaar eens. De afgelopen week overlegden ie Nederlandse en Belgische or meerdere keren met Afgesproken is dat er drie weken concrete op de tafel komen. De houden zich vol- edig afzijdig. GPD bij een gezondheidscontrole een te hoog hematocrietgehalte werd geconstateerd. Dat te hoge percentage rode bloedlichaam pjes zou kunnen wijzen op het gebruik van verboden middelen, maar onderzoek wees uit dat Dekker schoon was. Nog altijd wordt Dekker met die affaire ge confronteerd. Met de huidige vorm kan Dek ker bijna de hele wereld aan, al zegt hij dat zelf niet. „In Zürich waren Rebellin en Bettini beter, maar kon ik wel met de anderen mee." Om maar aan te geven dat hij aan de laatste stapjes naar echte topvorm toe is. Dekker heeft nog ruim een maand voor dat hij zich op 3 oktober kan wreken. De bevestiging die Dekker zocht in de aanloop naar Verona, vond hij in de laatste editie van de Ronde van Nederland. Na het minieme verlies ten opzichte van winnaar Ekimov in de tijdrit van donderdag (15 secon den), kwam het aan op de slot dag in Limburg. Dat, zo wist Dekker, was het eni ge moment waarop hij seconden terug zou kunnen pakken op de 38-jarigeRus van US Postal. „Ik was ervan overtuigd dat ik Eki mov eraf kon rijden, maar ik wist niet of dat genoeg zou zijn." Uit voorzorg pakte Dekker liefst zes tellen terug door twee keer een bonificatiesprint te winnen. Door de etappezege in Landgraaf en de bijbehorende tien seconden, kwam Dekker uit op een positieve marge van één tel. „Als je Ekimov zou moeten betrappen op een fout, dan heeft hij het laten liggen in de bonificatiesprint vóór de tijdrit. Ik kon zomaar drie seconden pakken. Het was voor hun niet zo moeilijk geweest om Van Heeswijk mee te laten sprinten, dat deden ze daarna wél. Achter af heeft Ekimov op dat moment de Ronde verloren." Maar het zou te weinig eer voor Dekker zijn om zijn derde eind zege in de Ronde van Nederland af te wentelen op een fout van Ekimov. Na de verdienstelijke tijdrit was Dekker meesterlijk op de slotdag; op de beklimming van de Eyserbosweg reed hij weg bij Ekimov, waarna de Rabo-renner het gat met drie koplopers (Kirchen, Quinziato en Schreck) dichtte. Op de Huls berg pakte hij weer drie bonifi catietellen, waardoor hij binnen de tien seconden van Ekimov kwam. De Rus was door de har de koers geïsoleerd geraakt, maar had het geluk dat CSC (voor sprinter Guidi) en Bert Hiemstra (die op stalorders reed voor de vierde plek van Bart Voskamp) dezelfde belangen hadden. Dode vogeltjes Met nog vijf kilometer werd de groep-Dekker weer gegrepen en leek de eindzege voor hem ver der weg dan ooit. „Maar ook toen wist ik zeker dat ik alles nog in eigen handen had", sprak Dekker, die overstroomde van zelfvertrouwen. „Ik was zo sterk dat ik wist dat ik sprinters als Guidi en Hauptman zou kun nen kloppen. Ik voelde hoe goed mijn benen waren en had hun ge zichten gezien; ze reden als do de vogeltjes in de rondte." De sluwe Dekker kreeg wéér ge lijk: op de Beethovensingel wor stelde de Drent zich uit een kansloze positie naar voren en klopte ploeggenoot Wauters met een fractie, twaalfduizendste van een seconde. Guidi kaapte de laatste bonificatieseconden voor Ekimov (vijfde) weg, zodat Dekker de maand augustus alsnog afsloot met een mooie ze ge- Dat Wauters net niet won, was het enige minpuntje wat Dekker betreft. De kopman had het zijn trouwe soldaat Wauters maar wat graag gegund. GPD maandag 30 augustus 2004 SPA-FRANCORCHAMPS - De Nederlandse coureur Ro bert Doornbos heeft zaterdag de grote prijs van België voor Formule 3000 op zijn naam gebracht. Hij bleef zijn Italiaanse stalgenoot Vitantonio Liuzzi ruim voor. Doorn bos legde de basis voor zijn overwinning in de kwalifica tie. Hij vertrok zaterdag van een tweede stek. Door zijn overwinning kreeg de Arden-rijder tien punten. Hij steeg daardoor naar de derde plaats in de tussenstand om het kampioenschap. Teamgenoot Liuzzi schreef met nog een westrijd voor de boeg het kampioenschap in de Formule 3000 op zijn naam. Hij is niet meer in te halen door de nummer twee in het klassement Enrico Toccace- lo. ANP PLOUAY - Mirjam Melchers is zaterdag als tweede gefi nisht in de Grand Prix Ouest France-Plouay. De Neder landse wielrenster uit de ploeg Farm Frites-Hartol eindig de na een wedstrijd over 113 kilometer met een achter stand van 15 seconden op de Litouwse winnares Edita Pu- cinskaite. Oenone Wood uit Australië kwam als derde over de meet. Door haar tweede plaats in Plouay liep Melchers vijftien punten in op de leidster in het klassement om de wereld beker, Wood. Met nog twee wedstrijden bedraagt de ach terstand nog 72 punten. De Russische Zabirova staat der de in de rangschikking om de wereldbeker. Op 5 septem ber doet het wereldbekercircuit Nederland aan. Die dag rijden de vrouwen de Lowland International Rotterdam Tour. ANP PAMPLONA - Dewi-Claire Schreefel heeft nog eens on- dersteept dat zij het grootste Nederlandse golftalent is bij de vrouwen. De achttienjarige speelster van de Salland- sche uit Diepenveen eindigde zaterdag in Pamplona op de vierde plaats in het individueel Europees kampioenschap voor amateurs. Schreefel moest op de Ulzama golfclub alleen drie Spaan se speelsters laten voorgaan. Carlota Ciganta torende met 282 slagen (-6) boven het hele veld uit. Haar landgenotes Maria Hernandez en Elisa Serramia, die de tweede plaats deelden, deden over de vier ronden 8 slagen meer, Schreefel 9. Van de vijf overige Nederlandse speelsters in dit EK eindigde Myrte Eikenaar met 296 slagen op de ver dienstelijke veertiende plaats. ANP MUNCHEN - De veertigjarige Spaanse golfer Miguel An gel Jiménez heeft gisteren in Nord-Eichenried bij Mün chen het BMW International Open gewonnen, een met 1,8 miljoen euro gedoteerde wedstrijd van de Europese Tour. De winnaar kreeg een cheque van 300.000 euro. In de laatste ronde nam Jiménez twee slagen afstand van de Fransman Thomas Levet met wie hij als gedeeld leider was begonnen: 267 tegen 269 slagen. Voor Jiménez was het de vierde zege van het seizoen na de Johnnie Walker Classic, het Algarve Portugese Open en het Asian Open en zijn veertiende in totaal. Tien jaar geleden won de Spanjaard in Hilversum het Dutch Open. Robert-Jan Der- ksen, de enige Nederlander die het weekeinde mocht mee spelen, eindigde op de 33e plaats met 280 slagen. ANP Erik Dekker gaat in Landgraaf lachend over de meet, in de wetenschap dat hij Vjatseslav Ekimov net te slim af is geweest. foto Vincent Jannink/ANP - De Ronde van Ne- lerland zal vanaf vandaag met boerse blikken kijken naar de (rouwenversie, de Holland La- lies Tour. De zesdaagse etappe koers door Nederland krijgt per lag meer dan een halfuur zend- lijd. „En het kost ons niets, het programma betaalt zichzelf", al ius voorzitter Marlen de Lange. De zevende editie start met een met start en finish in jKampen. 's Avonds moet de ploegentijdrit voor de eerste on verschillen in het klas sement zorgen. Leontien van Moorsel heeft, met een bronzen en gouden medaille p de Olympische Spelen in pihene, afscheid genomen van j:e wielersport. Desondanks seekt RTL 5 veel tijd in het kouwenwielrennen. Tussen tien en elf uur 's avonds kordt - tussen de tenniswedstrij op het US Open -een samen vatting van de etappe uitgezon van twaalf minuten: rond volgt een uitzen ding van 25 minuten waarin ook ichtergronden aan bod komen. Connecties De contacten tussen de Holland Ladies Tour en RTL 5 lopen via |oud-wielerbondscoach André !skamp, die op zijn beurt weer mecties heeft met het produc- bedrijf Film Partners. Er ligt i principeovereenkomst voor e jaar. „Vrouwenwielrennen neer dan Leontien van Moor- vindt De Lange. „Kijk eens ar de toekomst: we hebben rjam Melchers, de Beltmanne- s, dé Spijkermannetjes. Voor petoekomst kunnen we iets heel moois neerzetten." Chantal Beltman sprak het in tra in voor het avondprogram ma. „Het is natuurlijk hartstik ke positief voor het vrouwen- bekennen, maar eerlijk gezegd stond ik er wel van te kijken", aldus de renster. „Iiet zal de sponsor toch wel geld gaan kos ten, zeker? In ieder geval mag ie dereen er blij mee zijn. Juist nu %i Moorsel stopt, gebeurt er zo iets. Toch denk ik dat er sprake is van een soort Van Moorsel-effect." GPD Programma: 'O aug. Kampen (etappe ploe gentijdrit) 31 aug. Borger-Stadskanaal Lept. Zoeterwoude-Schevenin- sen 3 sept. Leende 3 sept. Heerlen van onze sportredactie ALMERE - Gerrit Schellens heeft zaterdag voor de derde keer op rij de Almere Holland Triatlon gewonnen. De Euro pees kampioen uit België noteer de een tijd van 8 uur, 17 minu ten en 50 seconden over de 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilome ter fietsen en 42,195 kilometer hardlopen. De Hongaar Peter Kropko legde met een tijd van 8.24.51 beslag op de tweede plaats. Chris Brands werd derde in 8.27.12 Nederlands kampioen Guido Go- sselink finishte als vierde in 8.42.16. Bij de vrouwen won Cora Vlot. De triatlete uit Hendrik Ido Ambacht zegevierde ook al voor de derde keer. Eerder won ze Almere in 2001 en 2003. Haar winnende tijd was 9.41.33. De Duitse Gabriele Keek werd tweede in 9.49.38 en Tiina Bo- man uit Finland derde in 9.53.10. De oudste triatlon van Neder land was toe aan de 24e editie. Ruim driehonderd triatleten do ken om half acht 's ochtends in het Gooimeer voor het zwemon- derdeel. Het weer werkte mee; het was warm, maar goed uit te houden voor de duursporters. Schellens won zoals hij bijna al tijd wint; dankzij een verbluffen de marathon. De Belg liep een tijd van 2.37.01 op het slotonder- deel. Hij rukte daarmee op van de vierde naar de eerste plaats. Kropko, Brands en Gosselink hadden tot en met het fietsen de wedstrijd beheerst. Bussummer Brands begon als eerste aan het lopen, maar na tien kilometer had Schellens al orde op zaken gesteld. ANP ALMERE - Sjaak Sinke uit Kou- dekerke heeft als enige Zeeuw deelgenomen aan de klassieke hele triatlon in Almere. Hij fi nishte voor de elfde keer, deze keer in een totaaltijd van 13 uur en 42 minuten. Sinke was daar mee zo'n veertig minuten sneller dan vorig jaar. door Jack Begijn SAS VAN GENT - Turntalent Antony van Assche uit Sas van Gent is met onmiddellijke in gang overgestapt van zijn club SDS-Rotterdam naar de Fries land College/Turnschool Heeren veen. Van Assche nam deze beslissing na goed overleg met bondstrai- ner Rob Stout, die hem, samen met hoofdtrainer Jos Eigen brood tot het niveau bracht waar hij nu is: vijfde op de Ne derlandse rankingslijst. Volgens Hubert van Assche, va der van de vijftienjarige Antho ny, speelde het steeds terugke rende probleem van het ge opend blijven van de zaal in Rot terdam een belangrijke rol in de overweging om uit de Maasstad te vertrekken. „Daarnaast wa ken en was Anthony toe aan een nieuwe uitdaging." In Heerenveen komt Van Assche te trainen onder bondstrainer Gerard Speerstra, die daarmee de derde nationale kampioen on der zijn hoede krijgt. Naast Van Assche heeft Speerstra ook se niorenkampioen Epke Zonder land en juniorenkampioen Anthony Runia in zijn stal. Speerstra spreekt met de komst van Van Assche over een perfec te aanvulling van de ploeg, die zich allereerst richt op het WK van 2005 in Melbourne en daar na op de Olympische Spelen van 2008 in Peking. Van de top van het Nederlandse mannenturnen maken nu alleen nog ringenspe- cialist Yuri van Gelder en meer- kamper Jeffrey Wammes geen deel uit van de Heerenveense turnschool, die inmiddels wordt beschouwd als het 'Papendal' door Paul Zweverink SPA-FRANCORCHAMPS - For mule I saai? Daar zal niemand die zich rond het circuit van Spa-Franeorchamps had ge schaard het mee eens zijn. De vijftigste op het Ardennencir- cuit was er eentje met veel op winding en veel emotie. Veel Crashes, lekke banden, vreemde schuivers en drie keer de safety car. En uiteindelijk kwam de Fin Kimi Raikkonen uit al dat stof als winnaar tevoorschijn. Heel soeverein uiteindelijk, hij reed een vlekkeloze race. Een de Duitser had een ander feestje te vieren. Dat Raikkonen won hadden niet veel kenners verwacht. Zeker niet Norbert Haug van Merce des, de motor waarmee de dit seizoen zo geplaagde McLa- uurtje voordat de race begon, sprak Haug nog: „Dit seizoen moeten we geen verwachtingen meer hebben, we zijn gewoon niet competitief. We moeten ge duld betrachten." Geduld dat in dit geval slechts oogde de introverte Fin ook ver rast. „Ik ben heel blij, dit had den we na mijn tiende plaats in de kwalificatie niet verwacht. Maar ik had een goede start en de auto voelde goed en hield zich goed. Bij de laatste twee si tuaties met de safety car moest ik nog bij de les blijven, maar ik verloor m'n zenuwen niet en Duitse Formule 1-coureur roemt renstal Ferrari na behalen wereldtitel door Paul Zweverink SPA-FRANCORCHAMPS - De gebruikelijke gebalde vuist en brede glimlach bleef, heel op merkelijk, achterwege. Eigen lijk vierde Michael Schumacher zijn unieke zevende wereldtitel met een bijna sombere en ge- dachtenvolle ingetogenheid. De briljante Duitser antwoordde op alle vragen alsof hij het liefst in stilte wilde genieten van deze nieuwe mijlpaal. En als hij al wat zei, was het bovenal een lof zang op de team, het Ferrari- team. Geen uitbundige wereldtitel dus. Schumacher, die van zijn manager Willi Weber een plati na Fl-cap tegemoet kan zien, sprak ingetogen en doordacht. „Natuurlijk is het heel speciaal vandaag. Vooral omdat het op Spa gebeurt, het circuit dat mij zoveel goeds heeft gébracht. Het circuit waar het voor mij alle maal begon. Dat brengt emotie in mij naar boven. En ook het feit dat ik heel veel dank ver schuldigd ben aan ons fantas tische team. Het is bijna niet te geloven wat Ferrari allemaal voor elkaar krijgt. Neem van daag. Rubens heeft een heel moeilijke dag, begint na schade aan zijn auto als laatste, maar wordt nog derde. Dat is een ge weldige prestatie van hem en van het team." Op de vraag of hij zijn zevende wereldtitel niet liever met een overwinning had gevierd - hij werd tweede - antwoordde Schumacher: „Natuurlijk is dat zo, maar vandaag heeft de beste gewonnen en dat was Kimi Raik konen. Hij heeft een geweldige race gereden en voor mij zat er daarom geen overwinning in. Misschien lijkt het alsof ik niet blij ben, maar ik wil dit moment eerst in mezelf houden. Mis schien komt het er allemaal nog uit. Geen enkel kampioenschap is hetzelfde, ze zijn allemaal spe- Michael Schumacher juicht om zijn zevende wereldtitel, te midden van de Ferrari-mensen aan wie die mede te danken heeft. foto Thierry Roge/RTR ciaal, ze krijgen allemaal hun plek. Sorry, veel meer heb ik op dit moment niet te zeggen." Doodsteek Over de titel van Schumacher heen vraagt de wereld van de Formule I zich af hoe het nu ver der gaat. Het is wel zeker dat Schumacher gewoon blijft rij den en dat ook bij Ferrari doet. Zeker is ook dat een tweede sei zoen met een moordende supre matie van de rode brigade wel eens de doodsteek voor de sport zou kunnen zijn. Het publiek wil strijd, spanning en spekta kel zien, waarbij de teams en rij ders qua prestatie dicht bij el kaar liggen Dat beseft ook de grote Fl-baas Bernie Ecclesto- ne. Toch zit de kleine 74-jarige gevangen in de ketens van aller lei belangen. Bekend is dat de huidige kwalifi catieprocedure hem een doorn in het oog is. „We moeten show brengen, maar die doodsaaie kwalificatierondjes zijn het te genovergestelde. Ik weet niet eens meer wie op pole staat, het doet me niks. Ik weet door die belachelijke benzineregels niet eens wie het snelst is. Ik wil het veranderen, bijna iedereen wil het veranderen. Alle teamchefs hadden hun handtekening ge zet. Maar opeens trekken twee (Paul Stoddart en Eddie Jordan) zich terug. Uit eigenbelang, dan hebben ze maling aan het be lang voor de sport in zijn geheel. Dat stoort mij mateloos, pissig word ik ervan. Vroeger ging je met de teambazen, ik noem ke rels als Enzo Ferrari en Colin Chapman, rond de tafel en had je een afspraak. Nu lijkt het of iedereen mee spreekt." Ecclestone gooit er maar een grap tegenaan. „Ik heb Michael gesmeekt te stoppen." Maar gaat er dan serieus op door. „Wat moet ik doen? Schuma cher laten kidnappen? Dat kan toch niet? Hij is fantastisch, zijn team is fantastisch. Natuurlijk hoop ik op meer concurrentie. Maar aan de andere kant weet ik ook weer dat er mensen ko men om Schumacher te zien ver liezen. En let op, hij gaat ge woon door hoor. Zelfs als Ferra ri zou stoppen. Michael is 34, maar heeft nog steeds die abso lute wil te willen winnen. En dat begrijp ik. Ik ben 74 en wil ook nog steeds winnen." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 23