Seije met spierpijn naar zege laten goede vorm zien geeft reden tot zorgen Veel animo voor meerkamp in Vlissingen Productie Fortis Dressuuramazone De Frel rijdt goede generale lalve marathon Westenschouwen voorbereiding op Kustmarathon Botman snelste in muile zand Rabout snelste in stratenloop De Bie/Van de Biest winnen ONK Skeeleraar Cijsouw vijfde in Alem Nederlands duo pakt GP Merckx Van de Ven naar EK landenteams Walter Bek nu wel Nederlands kampioen maandag 30 augustus 2004 lorSjaak Sinke JSSINGEN - Met negentig Inemers aan de traditionele in Vlissingen zit (evenement in de lift, tot te- edenheid van de voorzitter de organisatiecommissie Anton Vael. Nog niet zo lang geleden moest een editie worden afgeblazen bij gebrek aan deelnemers. Het eni ge minpuntje is het gebrek aan Zeeuwse deelnemers. Bij de mannen zette Frederic Da- men van PAC uit Rotterdam een totaal neer van 5208 punten. Hij won dankzij tien goede presta ties, zonder dat hij daar uitschie ters bij had zitten. Ralph Jacobs van Atledo had met 1 meter en 96 centimeter op hoogspringen wel een mooie uitschieter, maar kwam toch ruim honderd pun ten tekort voor de overwinning. Bij de meisjes A was Marieke Riemens (AV'56) een maatje te groot voor Renske van Dort (Wijchen) en behaalde zo de eni ge Zeeuwse overwinning met een totaal van 2661 punten. Madeion Dekker van het Goese AV'56 moest het bij de meisjes B af leggen tegen Nadine Simoen (PAC), die met een kleine vier honderd punten voorspong een totaal van 3300 punten realiseer de. iorKoen de Vries - Arjan leverde zaterdag tijdens marahon van Westen- houwen een eenzame strijd te rn zichzelf. De atleet van Delta port (32) had van de concurren tweinig te duchten en vocht te- in spierpijn en de tijd die hij irig jaar neerzette. Hij ver- neg beide 'tegenstanders' over- jgend. Beije was een van de vele Ben die zaterdag met heel ït kilometers in de benen aan tstart kwam. Hij bereidt zich »r op de Kustmarathon (op 2 en maakt daarvoor mo- vele kilometers: afgelo week zo'n honderd, je Schouwse postbode nam por de wedstrijd van zaterdag, jaaraan 201 atleten deelnamen, ren wat gas terug en kon daar- óortoch nog redelijk fit aan de verschijnen. in de eerste kilometers zette ij zijn concurrenten op achter en begon aan een eenzame over de tegelpaden door ft prachtige, geaccidenteerde jtuurgebied in de Kop van mouwen. igenlijk had hij maar één doel: S wilde mijn tijd van vorig er verbeteren", sprak Beije jhteraf met een tevreden glim- Vorig jaar liep ik 1 uur 15 mi- Bten en 41 seconden en dat mest vlugger kunnen. Toen as het namelijk veel warmer m vandaag." Het bleek de want de Schouwe- kwam uit op 1.14.58. Het hstte hem wel wat moeite, rant na vijftien kilometer be praten de vele trainingskilom- ters zijn spieren te geselen. Het parkoersrecord van Middelbur ger Niels Koole van 1.11.56 kwam mede daarom geen mo ment in gevaar. Sepp Vermeulen uit Koewacht kampte met soortgelijke proble men en eindigde als tweede. De Zeeuws-Vlaamse veteraan (44) wil de zeperd van vorig jaar in de Kustmarathon wegwissen en is daarvoor dagelijks in trai ning. De 85 kilometers die hij afgelo pen week aflegde werkten niet bepaald snelheidverhogend, maar de 1.18.25 was deson danks acceptabel. Bier Na afloop gunde Vermeulen zich een flink glas trapistenbier, maar gisteren legde hij zich weer een zware training op met een lengte van ruim dertig kilo meter. Dit alles ter meerdere eer en glo rie van de Kustmarathon. Na veteraan Vermeulen finishte de Belg Philip Vermoes als der de en daarna streden - mede om dat Terneuzenaar Eric Goosssen uitviel - opvallend veel vetera nen om de voorste plaatsen. Jan de Wilde, Franky Beljaars en de inmiddels vijftigjarige Jan Zuid- weg kwamen als derde, vierde en vijfde over de streep. Zesde werd de ook al niet meer piep jonge Wim Besuyen (53). Zestig-plus Opvallend was ook de snelle tijd van Joop Lasseur. De atleet van Delta Sport die uitkomt in de ca tegorie zestig-plus had maar 1.31.26 nodig voor de tocht door bos en duin. Overigens verscheen ook een flink aantal oudere atleten met spierpijn aan het vertrek. Een se lect groepje bereidt zich niet voor op de Kustmarathon, maar op de Jungfrau-marathon, die op 11 september op het program ma staat. De eerste vijftien kilo meter van deze loop in Zwitser land over Die schönste Mara- thonstrecke der Welt zijn vlak, waarna de bij toeristen populai re berg 'beklommen' wordt. Bij de vrouwen was het aantal deelnemers aan de magere kant. Erkende diesels als Marlies Jon- gerius-Kort, Edith Gerards en Chantal Koole-Maat waren niet van de partij, waardoor de in Zeeland onbekende Francien Mooijekind na 1.40.08 de bloe men in ontvangst mocht nemen. Eerste Zeeuwse was Huquette Declercq in 1.49.02. Arjan Beije is op weg naar de winst in de halve marathon. foto Dirk-Jan Gjeltema BRESKENS - Kobus Botman uit Middelburg was de snel ste bij de mannen in de eerste zeezwemstrandloop te Bres- kens. Vrijwel de gehele wedstrijd had Reinier Stroo (Oost burg) de leiding maar in de laatste 200 meter verslikte hij zich in het mulle zand en moest Kobus Botman de eer la ten. Nicole Constandse (Middelburg) nam de leiding bij het zwemmen maar werd op het strand al snel bijgehaald door Terese van La re die zegevierde bij de vrouwen. Kat- ja Botman (Middleburg) completeerde het erepodium. Bij de duo's nam Tonny Vinke een voorsprong bij het zwem men maar zijn koppelgenoot Steven van de Veire moest het afleggen tegen Frank Verschorre die met Maarten Braam een team vormde. GOES - Theo Rabout uit Zuidzande wist in het Belgische Erwetegem een stratenloop over 15 kilometer op een hue- velaehtig parcours winnend af te sluiten. Hij noteerde een tijd van 51 minuten en 30 seconden. In de'sprint klopte hij de Belgen Patrick van Petegem en Christian Plume. Er stonden ruim honderd atleten aan de start. KAMPERLAND - De Roompot Marina in Kamperland was drie dagen lang het decor van de Zeeland Regatta. Tij dens de driedaagse zeilwedstrijd voor verschillende een heidsklassen werd onder meer het Open Nederlands kam pioenschap voor de 420-klasse gevaren. Vrijdag werd er vanwege de wind op het laatste moment besloten niet te varen. Zaterdag werden er drie races geva ren en gisteren moesten de schepen vier keer in actie ko men. Winnaars van het Open Nederlands kampioenschap wer den Hans de Bie en Pieter van de Biest. In de zeven races kwamen ze drie keer als beste uit de bus. De twee zeilers eindigden met ruime voorsprong op de nummers twee Van de Wërff. Derde werd het duo Speelman en Peeters. Naast de 420-klasse werd er tijdens de, door Watersport Vereniging Wolphaartsdijk, georganiseerde regatta geva ren in de Splash, Europe en Flash-klasse. ALEM - Skeeleraar Kees Cijsouw uit Oostburg is in het Brabantse Alem als vijfde geëindigd in een wedstrijd, die meetelde voor de Van Vilsteren Trofee. De Zeeuws-Vla ming won, nadat vier vluchters de finish al gepasseerd wa ren, de pelotonssprint. Jaap van Tatenhoven uit Axel kwam als achtste door. In de eindstand voor de Van Vilsteren Trofee werd Cijsouw vierde en Van Tatenhoven elfde. BRUSSEL - De Nederlanders Thomas Dekker en Koen de Kort hebben gisteren de Grote Prijs Eddy Merckx op hun naam gebracht. Ze toonden zich in de 25e editie van de koppeltijdrit over 43,9 kilometer, 20 seconden sneller dan de nummers twee, de Duitser Jens Voigt en de Amerikaan Bobby Julich. Uwe Peschel en Michael Rich uit Duitsland finishten al§ derde in Brussel met een achterstand van 26 seconden op de winnaars. ANP 'lyo de Loos houdt Cindy Perdaen net achter zich in Hulst 1 rlnnr Rrxolanrl \/an \/liot lictrlHon xx.-o nncJmrpor vnit' ir Lucien Roelandt •T - Het concours hippi- van de ruiterclub Hulst door enkele Zeeuwen za- Ifrdag aangegrepen om de condi- e van hun paarden aan een latste test voor het Nederlands ampioenschap te onderwer- en. In de klasse ZZ toonde Na- Sr van Ilyo de Loos vormbe- oud. En ook Chayenne Wisker- had in de klasse L over de auditie en de vechtlust van Robbedoes niets te klagen, te verrichting van Wiskerke's lirror bij de pony's op het hoog- le heeft de hoop op een podium laats tijdens de Hippiade in Er- selo bij Chayenne Wiskerke te- itht versterkt. ieide ruiters spraken na afloop d de hoop uit dat ze op de na- onale titelstrijd in Ermelo van epech die hen op het hippisch arein in Hulst overkwam be iaard zullen blijven. Voor Ilyo' Loos had het pechbalkje dat met de hengst aan zijn broek reeg geen gevolgen. In de klas- eL paarden zag Chayenne Wis- «rke met de finish in zicht ech- fr de hoop op de overwinning urook opgaan. >e strijd in de klasse ZZ bij de aarden stond ook in het teken an de revanche op het Zeeuws ampioenschap. Cindy Perdaen ï?rd voor de provinciale titel- &jd immers uitgesloten omdat fzich hiervoor een dag te laat ad aangemeld. In Hulst kreeg amazone uit Sas van Gent de ans om te bewijzen dat ook zij ret Mumbo een combinatie »rmt die Zeeuwse kleuren op '•et nationaal kampioenschap set succes zou kunnen verdedi gen. Een strijd die de negentien- lange amazone, die de paarden sport als haar beroep heeft geko- ten, nipt van routinier De Loos rétlöor. Beide combinaties kre- in het basisparcours een féchfoutje aan de broek. In de arrage hielden ze met een fout je rit eveneens de balans in svenwicht. De Loos was met de seertienjarige Pachat Il-zoon ■chter bijna twee tellen sneller, yo de Loos: „Ik vond het wel ?Jk om onze krachten nog eens meten. Maar verder hecht ik Sar weinig waarde aan, omdat rfoch wel weet dat we aan el- iaar gewaagd zijn. En wat het nationaal kampioenschap be- rdt, is het gewoon afwachten. Ik hoop wel dat ik nu eens suc ces heb. Ieder jaar hoor ik na de eerste dag tot de kanshebbers. Maar de tweede dag gaat het tel kens mis. Dan is Nadir niet meer vooruit te branden." Twee ijzers in het vuur in de bar rage van de klasse Z bleken voor Ilyo de Loos niet voldoen de om de ontketende Cindy Per daen van de zege af te houden. Met Oranikie haalde de thuisrij- der drie palen naar de bodem, maar met slechts één springfout- je met Quenette en een tijd van 36.41 slaagde hij er wel in om de concurrentie onder druk te zet ten. Cindy Perdaen liet zich er niet door intimideren. Zij hield met Pubertha het strafblad blank en was ook nog een frac tie sneller. De verrichtingen van De Loos waren zelfs niet vol doende voor de derde stek. Die eiste de achttienjarige Michelle Evertse met Oemoemenoe met een foutloze rit voor zich op. In de klasse L zat het de regeren de Zeeuws kampioene Chayen ne Wiskerke niet mee. Nadat Wilma Stouten in de beslissende ronde met Stouten's High Socie ty in een tijd van 31.72 foutloos had rond gestuurd, bleef voor de amazone uit Kruiningen geen andere keus over dan voluit voor de overwinning te gaan. Als een raket stuurde het talent uit Kruiningen Robbedoes door het parcours en verbeterde de tijd van haar rivale uit Seroos- kerke met ruim een tel. Maar met een lichte touchering van de laatste hindernis haalde de ruin een paal naar het gras en moest de combinatie genoegen nemen met de zesde stek. Desondanks toonde Chayenne Wiskerke zich toch tevreden. „Robbedoes gaf mij een lekker gevoel. Hij sprong super. Wilma zette mij flink onder druk en dwong mij om risico's te ne men." Er was in Hulst voor Chayenne Wiskerke nog meer reden om te vreden te zijn. Haar pony Wis kerke's Mirror bleek geen enke le moeite te hebben met het ste vige en technisch parcours van bouwer Bram Wattel. Stephanie de Frel reed twee goede proeven. foto Camile Schelstraete HULST - Met een spetterend op treden is Stephanie de Frel met lof geslaagd voor haar 'tenta men' voor het Nederlands kam pioenschap, dat over veertien da gen in Ermelo wordt verreden. De jeugdinternational uit Koe wacht stuurde op de tweede dag van het concours hippique van ruiterclub Hulst, in de klasse Z2 dressuur, de ruin Narwick naar respectievelijk 201 en 195 pun ten. De amazone uit het Zeeuws-Vlaamse vlassersdorp schreef daarmee beide proeven op haar naam. „De Frel. werkt haar proeven netjes af en maakt weinig fou ten. Als ze de proeven met nog wat meer schwung had gereden, was de score nog hoger opgelo pen", stelde jurylid Lianne Wie- lemaker. Stephanie de Frel: „Ik moet op passen dat Narwick dan niet in de fout gaat. Hij leert erg snel, kent daardoor bijna alle proe ven en reageert alert op de hul pen. Daardoor is hij mij soms voor. Zoals vandaag in de chan gementen. Maar daar gaan we nu bewust op trainen. "Voor De Frel wordt het NK zo goed als zeker haar laatste optreden op basisniveau met Narwick'. „Mijn trainer Jo Willems vindt dat ik met Narwick nationaal moet gaan rijden." Mijn paard is er klaar voor. Het gaat Narwick allemaal te gemakkelijk af, zegt hij. Nu ik bij de nationale jeugdselectie zit, vindt hij dat ook nodig. Dus stap ik na het NK over naar de klasse ZZ-licht." Ook Suzanne de Plaa, evenals De Frel uitkomend voor de rui terclub Hulst, kon op een ge slaagd examen terugzien. De amazone uit Terneuzen bekroon de haar debuut met Milton in de klasse Z1 met een overwinning in beide proeven. Jurylid Christi an de Feyter: „Ik had van dat meisje nog nooit gehoord. Later hoorde ik dat dit haar debuut was. Daar merkte je overigens niks van. Ze reed de schimmel gewaagd en goed voorwaarts. Dat vond ik erg knap." Ook Linda Wille kon op een goed optreden terugkijken. De Axelse amazone reed met Orlina een proef die gewaardeerd werd met 169 punten. Goed voor de zege in de eerste proef. Ze liet daarmee Milou Anthonisse verrassend achter zich. door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - De korfbal lers van Fortis hebben zaterdag de oefenwedstrijd tegen Vrien denschaar uit Hardinxveld-Gies- sendam met 13-9 verloren. Trai ner Ralph Gillissen maakt zich onderhand zorgen over het ge ringe aantal doelpunten dal de Souburgers maken. „Negen stuks is natuurlijk veel te wei nig", zuchtte hij. In de voorbereiding op het de buut in de veldhoofdklasse heeft Fortis al vijf oefenduels ge speeld. Drie daarvan - die tegen de hoofdklassers Die Haghe en Deetos en overgangsklasser Vriendenschaar - eindigden in een nederlaag, van overgangs klasser HKV/Ons Eibernest en eersteklasser Tjoba werd gewon nen. Het doelsaldo uit die duels is 55-66. Over het aantal tegendoelpun ten valt Gillissen niet, maar wel over de matige productie van zijn achttal. „We komen heel moeilijk tot scoren. Zodra we on der druk moeten schieten, wor den we gelijk allemaal wat min der zuiver. Afgelopen seizoen VLISSINGEN - Rinus van de Ven is door de Nederlandse Mo torsportbond KNMV uitverko ren voor het EK des Nations. Dit Europees kampioenschap voor landenteams wordt 26 sep tember gehouden in Kroatië. De zestienjarige motorcrosser zal samen met Jan van de Has- tenberg en Anne Advocaat Ne derland vertegenwoordigen op dit evenement. Aanvankelijk had Nederland naast Van de Ven ook Mare de Reuver en Rob van Vijfeijken op het oog voor deze wedstrijd. De Reuver kiest echter voor de Grand Prix in Zuid-Afrika en Van Vijfeijken is geblesseerd. Van de Ven gaat nu een drukke maand tegemoet. Komend week einde rijdt hij de vierde wed strijd voor het (individuele) EK in het Oostenrijkse "Schwanen- stadt, een week later de laatste in het Bulgaarse Sevlievo. Ver volgens staan de Vlissingse Slrandcross en de EK des Na tions op het programma. hadden we ongeveer vijf scho ten nodig om tot scoren te ko men, nu zeven. We zijn echt niet minder gaan schieten per wed strijd, maar er gaan wel minder ballen in." Voor de nederlaag van zaterdag waren er wel ver zachtende omstandigheden aan te dragen, maar daar wilde Gil lissen zich niet achter verschui len. „Rob Sanderse was licht ge- blesseerd en speelde dus niet mee en Esther Kasse en Ruth Hoogwerf hebben na hun blessu res nog wat trainingsachter- stand. Maar we speelden ge woon weer een slechte wed strijd." Komende zaterdag oe- fent Fortis nog tegen Juliana, dat wordt getraind door oud-TOP-tramer Gijs Hollestel- le. Op 11 september begint de competitie met een thuiswed strijd tegen DOS-WK. Scores Fortis: Jouri turn de Broeke 4, Elze Blankenburgh en Remi van de Broeke 2 en Chaïm Koole 1 GOES - Drie weken gele den had hij het al kunnen worden, maar motorpech zat hem toen in de weg. Gis teren werd Walter Bek in Nieuw-Weerdingen wel Ne derlands kampioen in de expi-klasse. De brommerrijder uit Hoe- dekenskerke werd in Dren the kampioen op overtui gende wijze. Bek passeerde de finishlijn met ruim 25 se conden voorsprong op de nummer twee. Paul de Bruine uit Nieuwer- kerk zag zijn achterstand op de nummer één in de standaard-scooterklasse, Patrick van Nies, groter worden op het circuit in Nieuw-Weerdingen. De Bruine werd derde, Van Nies zegevierde. Jeroen Kerpel uit Goes werd zesde in de Formuleklasse, El- bert van de Bosse (Goes) werd in diezelfde klasse elf de. Kapellenaar Kees Lute- ijn werd in zijn eerste wed strijd bij de supermotards achtste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21