Nederlandse Apache neergestort Hondenbrokken gaan erin als koek Winkeliers rommelen ïassaal met datum ankoopbonnen pc's www.wilhelmbv.nl Partijvoorzitter LPF leidde oplichtersbende dikopterbemanning in Afghanistan loopt lichte verwondingen op frtig gewonden lor inzakken ïgelse tribune Richtlijnen voor bermmonument Ontvoering tegen hoofddoekverbod Amerikaanse klassiekers in Goes andaal steekt tan neer Alchanov wint verkiezingen in Tsjetsjenië mmm mm Spelen van vreugde en vriendschap 19° 113° NW 6 findrijk ;lend bewolkt, enkele buien, maar nu en dan zon. Vrij krachtige tot westelijke wind. Maxima 19 graden. ge jaargang no. 204 flndag 30 augustus 2004 nummer 1,20 Schumacher kampioen, wie anders Brize redactie buitenland - Een Nederland- pache-helikopter is gis- in Afghanistan neerge- Een van de twee be- lingsleden raakte licht- nd, de ander bleef on- rd, zo meldde het mi- rie van Defensie. fee vliegers zijn overge- naar een veldhospitaal Amerikaanse vliegbasis un. Het ongeluk gebeurde ometer ten noorden van de idstad Kaboel. Zeer waar- jnlijk is de helikopter neer- ort door een technisch man- ent. Volgens Defensie was tkei' geen sprake van vijan- |vuur. Het toestel maakte een tweede Nederlandse een patrouille vlucht internationale stabiiisa- het moment van de crash, SDEN - Tijdens een religieu- iijeenkomst in het Engelse coin is gisteren een tribune Daardoor zijn dertig gewond geraakt, gewonden hebben kneuzin- botbreuken en snij wonden De tribune was pro- risch neergezet voor het ipevine Festival'. ANP/AFP vlogen de twee toestellen 'niet erg hoog', aldus een woordvoer der van de luchtmacht. De vlie gers waren in staat het toestel 'gecontroleerd neer te laten stor ten'. Daardoor bleven de ver wondingen beperkt. De twee vliegers konden na de crash zelf uit het toestel klimmen. De Apa che is overigens wel onherstel baar beschadigd. Grondtroepen bewaakten het toestel tot het ge borgen werd. De familie van de vliegers is di rect na het ongeval gexnfor- meerd. Op het moment van het ongeluk was er op de thuisbasis Gilze-Rijen een thuisfrontdag aan de gang. De daar aanwezige familieleden van luchtmachtmi litairen reageerden geschrokken op het nieuws, maar ze waren opgelucht dat het bij lichte ver wondingen is gebleven. De luchtmacht heeft sinds eind maart zes Apaches gestatio neerd op de luchthaven Kaboel. Het kabinet verlengde de missie onlangs met nog een half jaar, tot eind maart 2005. Een zware bomaanslag in het centrum van Kaboel kostte giste ren aan zeker zeven mensen het leven. Het gaat om twee Ameri kanen, drie Nepalezen en twee Afghanen. Taliban De aanslag is opgeëist door de verdreven machthebbers, de fun damentalistische Taliban. Een woordvoerder van de Taliban repte aanvankelijk van een zelf moordaanslag, maar hij zei later dat de explosieven op afstand tot ontploffing zijn gebracht. De bom, die naar verluidt in een bestelbus was verborgen, ont plofte nabij een kantoor van de internationale politieorganisa tie Interpol en een pand van een Amerikaans beveiligingsbedrijf. De Taliban hadden eerder ge dreigd met aanslagen in de Af ghaanse hoofdstad met het oog van deze stembusgang, de huidi- op de presidentsverkiezingen op ge president Karzai, als een va- 9 oktober. De Taliban beschou- zal van de Amerikanen, wen de vermoedelijke winnaar ANP/DPA/RTR Nabestaanden van ver keersslachtoffers moeten voortaan voldoen aan een aantal voorwaarden als ze een herdenkingsteken wil len plaatsen bij de plek van het ongeval. Het mag geen gevaar vormen voor de ver keersveiligheid Iraakse militanten hebben twee Franse journalisten ont voerd. Ze eisen dat Parijs een einde maakt aan het hoofd doekjesverbod op Franse scholen, dat deze week van kracht wordt. Frankrijk heeft tot van avond de tijd om tegemoet te komen aan de eis. De Grote Markt in Goes was gisteren het decor voor de eerste All American Sunday, georganiseerd door het Heartbreak Café. Op de 'American Classic'-meeting wa ren onder meer Buicks, Chevrolets, Chopper Trikes en een tot in detail afgewerkte 'Dukes of Hazzard' Dodge Charger te bewonderen. Varia: 2; Binnenland: 3; Radio Televisie: 4; Buiten land: 5; Zeeland: 7,9 en 11; Sport: 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19,21,22, 23 en 24 onze redactie binnenland N HAAG - Computerverko- werken royaal mee aan de met aankoopbonnen tpc's. Bij een rondgang ble- zelfstandige winkeliers op de bon zon- problemen een paar dagen om de koper toch belastingvoordeel te bezor- idagmiddag liet het kabinet poop van de wekelijkse mi- prraad weten dat de pc-pri- op die dag om vijf' [met onmiddellijke ingang afgeschaft. De regeling p in dat werknemers een kochten en dat de b het aankoopbedrag verre- met het brutoloon. Afhan- pk van het inkomen kochten Ferknemers hun pc daardoor [SIEKDAM - E en 33-jarige is zaterdag le- gewond geraakt 22-jarige plaatsgenoot p neerstak in de Eendracht- pat bij de RAI in Amsterdam. slachtoffer sprak de 22-jari- pan aan toen die tegen een p met een Duits kenteken De twee kregen ruzie. jongste liep aanvankelijk l.maar kwam kort daarna te en stak de ander in borst en s De dader zou volgens de itie zijn medicijnen tegen 'psychische stoornis niet heb- ingenomen. Het slachtoffer zorgwekkende toestand sgebracht naar een zieken- S, aldus een woordvoerder de politie. Gisteravond was (tóestand hetzelfde. ANP met een korting tot 52 procent, in de hoogste belastingschijf. Na een rondgang zaterdag bij di verse winkeliers blijkt dat mid denstanders massaal bereid zijn de factuur te antidateren, zodat de klant nog stiekem deel kan nemen aan de regeling. Alle zelf standige winkeliers die worden gebeld vervalsen met plezier de factuur. „Pc-privé? Ja hoor, als je niet te lang wacht, kan het nog wel. Als hij maar gekocht is vóór vrijdag middag vijf uur. We zetten de re kening gewoon een paar dagen terug. De meeste verkopers melden op gewekt dat het druk is, en dat ze veel vragen krijgen van klanten die een rekening met valse da tum willen inleveren bij hun werkgever. ,.Ik heb hier al een flinke stapel bestellingen lig gen." Alleen de filialen van de grote winkelketens weigeren hun medewerking. Uitgelekt In het weekeinde doken verder verhalen op dat het afschaffen van de regeling voortijdig was uitgelekt via ambtenaren van het ministerie, omdat sommige computerzaken voor vijf uur nog heel veel klanten kregen. „Maar dat er op ons departe ment gelekt is, is zo goed als uit gesloten", aldus de woordvoer der van minister Zalm van Fi nanciën. „Het besluit is pas ge vallen staande de ministerraad. De eerste buiten de ministers die het hoorden, waren de jour nalisten die hem na afloop van de vergadering opvingen. Dat was rond vier uur, dus als er is doorgegeven dat er nog snel computers moesten worden ge kocht, dan is dat door reporters gebeurd." Een intern onderzoek vindt het ministerie dan ook niet nodig. Vanuit de Tweede Kamer was daar wel om gevraagd. GPD (Advertentie) door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De meeste be zoekers van de braderie in Vlis- singen gruwden bij het idee, maar Jolanda en Leo Sipma knabbelden met smaak aan een paar kilo hondenbrokken. Met hun ongewone maaltijd zamel den geld in voor het goede doel. Dat goede doel is Marga Geer- naert. Ze werkt als vrijwilliger bij dierenorganisatie Amivedi. En in haar vrije tijd helpt ze die ren in nood. „Als de dierenam bulance niet rijdt, kom ik in ac tie." Het is begonnen met een poesje dat uit een auto werd ge gooid. Voor de operatie aan zijn poot zamelde Marga geld in. Het restant stopte ze in het 'poe- kiepotje'. Dat wordt aangesproken als die ren geholpen moeten worden. De aanslagen op het potje blij ven beperkt, omdat Marga's partner, dierenax-ts Rob Roskam uit Meliskerke, tegen kostprijs werkt. Marga zet zich in voor de opspoi'ing van vermiste dieren, levend of dood. „Ik heb de reini gingsdiensten van Vlissingen en Middelburg een digitaal came raatje gegeven. Zij maken foto's van dode dieren die ze vinden. Ik zet ze weer op cle website." Jolanda en Leo willen het poe- kiepotje spekken. „Het eten van hondenbrokken is een uit de hand gelopen weddenschap", zegt Leo. „Het is begonnen als grap: als mijn vrouw vijf kilo hondenbrokken at. kreeg ze van de eigenaar van de dierenwinkel een zak gratis hondenvoer. Toen heeft ze besloten om voor het goede doel te gaan eten." Om haar niet alleen te laten lijden, besloot Leo gezellig met zijn vrouw mee te eten. Jolanda weet wel raad met de bruine brokken, ze proeft altijd alles wat ze haar honden thuis voorzet. „Deze smaken net als theebiscuitjes", lacht ze, terwijl toeschouwers rillen bij de ge dachte. Vijf kilo moet kunnen, denkt Leo. „Deze zijn licht ver teerbaar. Je hebt ook brokken die uitzetten als je er water bij drinkt, dat is xxiet te doen." Na drieënhalve kilo kunnen Jo landa en Leo geen hondenbrok meer zien. De actie heeft, samen met de verkoop van lootjes, 450 eux'o opgebracht. Jolanda en Leo Sipma happen in Vlissingen een paar kilo hondenbrokken weg. foto Lex de Meester MOSKOU - De zeshonderddui zend inwoners van Tsjetsjenië konden gisteren hun stem uit brengen tijdens verkiezingen voor een nieuwe president van de onrustige Russische deelrepu bliek. De uitslag van de stembus gang stond eigenlijk al bij voor baat vast. De kandidaat die door de Russi- 'sche federale regering in Mos kou wordt gesteund, de huidige Tsjetsjeense minister van Bin nenlandse Zaken Aloe Al chanov, zal winnen. De voorlopi ge einduitslag wordt vandaag verwacht. Volgens de eerste uit slagen, die gisteravond zijn be kendgemaakt, heeft Alchanov de absolute meerderheid van de stemmen gekregen. Er deden zeven kandidaten mee, maar alleen Alchanov kreeg van het Kremlin alle steun en publi citeit. Een waarnemer van de Raad van Eux-opa in de hoofd stad Grozny noemde de stembus gang 'alles behalve democx'a- tisch'. Intex-im-president Sergej Abramov zei dat de verkiezing xn elk geval geldig is, omdat meer dan 30 procent van de kie zers een stem had uitgebracht. ANP/AFP van onze redactie binnenland DEN HAAG - Partijvoorzitter Jan Beider van de LPF is in de jaren tachtig veroordeeld voor het oplichten van ABN Amro. Hij kreeg een celstraf van zes maanden, die hij echter nooit heeft uitgezeten. Volgens het Openbaar Ministe rie stond Beider aan het hoofd van een bende die met vexwalste papiei'en en een telefoontruc geld 'opnam' bij vex-schillende kantoren van de bank. De ver oordeling stamt uit 1985 en is in middels verjaard. Beider brak in in een telefoon centrale van de PTT in het Noord-Hollandse Landsmeer, al waar hij de inkomende telefoon gesprekken van twee barxkkanto- ren van ABN Amro onderschep te. Vier handlangers vervoegden zich aan de balie met het ver zoek om geld op te nemen en wanneer de bank naar het fili aal belde waar de handlanger zei een rekening te hebben, nam Beider in de centrale de telefoon op en 'accordeerde' de uitbeta ling. Op die manier drukte de bende ruim 25.000 euro achter- over. Beider zat destijds wel in voorar rest, maar hij heeft zijn straf nooit uitgezeten. Zelf zegt hij niet te weten waax'om niet. Geen probleem Het criminele vexieden is afgelo pen zomer - toen Beider toetrad tot het partijbestuur - wel be- spi'oken met de LPF-top. Vol gens toenmalig bestuurder en Tweede-Kamex-lid Hilbrand Na- wijn zag die er geen probleem in omdat de straf van lang geleden stamde. Overigens zijn Nawijn en zijn mede-Kamerleden geen lid meer van de LPF. Vorige week stapten ze uit de partij na ruzie met het partijbestuur onder lei ding van Beider. GPD (Advertentie) Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekeningnummer PZC bv gaat zorgvuldig om met belt u nadere informatie aan. 8"711688 555530" van onderstaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig binnon res maanden) Il Noteert u mij voor een abon nement. 0c eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: D per maand met automati sche incasso 19,45) D per kwartaal met automa tische incasso 56,60). O per jaar met automatische incasso 217,00). Stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis F. 0800 - 0 231 231 HSSSMMESBW van onze sportredactie De Braziliaanse leider in de marathon, Vanderlei de Lima, wordt fijdens de race vastgepakt door een Ier en naar de kaxxt gesleurd. Toeschouwers bevrijdden de atleet even later, foto Ruben Sprich/RTR ATHENE - Met veel traditio nele Griekse zang en dans sloot Athene gisteravond de 28e Olympiade af. Na een in drukwekkende sluitingscere monie overhandigde IOC-voorzitter Jacques Rog ge de olympische vlag aan de burgemeester van Peking, waarna de Belg de Spelen of ficieel voor gesloten verklaar de. „Dit waren onvergetelijke droom-Spelen", sprak Rogge. „De wedstrijden zijn gehou den in vrede en vriendschap. Dit waren de Spelen waarin het steeds moeilijker werd om te bedriegen. De atleten die 'schoon' zijn worden wor den steeds beter beschermd." Het slotwoord stiex-f weg in een oorverdovende ovatie. „Dank Athene, tot ziens Pe king." De ceremonie had een sterk historisch kaï-akter met diver se verwijzingen naar de rijke Gxiekse mythologie. Nadat de medaillewinnaars van de marathon waren gehuldigd, kwamen de 201 vlaggendra gers het olympisch stadion binnen. Voor Nederland droeg Leon- tien Zijlaard-Van Moorsel de nationale driekleur. De slotdag werd ontsierd door een incident tijdens de max'athon voor mannen. De Braziliaan Vanderlei de Li ma, die op kop lag, werd na 35 kilometer van het par koers getrokken door een toe schouwer. De man droeg een rode kilt en groene baret. Het bleek om een dronken .Ier te gaan, die door de politie werd aangehouden. ANP pagina 13 tot en met 17 Olympische Spelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1