doet wat het moet doen Sterke start van Vlissingen PZC Eenvoudige zege Wolf aartsdijk Goede start GPC in bekertoernooi Wemeldinge onderuit tegen Hulsterloo: 3-1 Nieuwland na zwakke start langs Borssele wbl9 {eere-trainer baalt van bekerloting en verliest met 6-1 Oostkappelse vrouwen op dreef in beker maandag 30 augustus 2004 van Klinken EERE - Wat is het belang van en bekerwedstrijd? Kloetin- Johan de Goede- en somde zaterdag drie dingen p. „Het hoort bij de voorberei- ïng, je moet zorgen dat je geen lessures krijgt en je moet ver opdoen voor de compe- [eere-trainer Kees de Rooij: Dit zou de voorbereiding op iet seizoen moeten zijn, maar Kloetinge, Terneuzen en in de poule baal ik en beetje. De tegenstanders jjn wat mij betreft te sterk." )e wedstrijd tussen derdeklas- Veere en ex-hoofdklasser in poule 4 van de dis- was dan ook een onge 1-6. Je Rooij weet zijn ideale loting fel. En dat is zeker niet in één pule zitten met twee ploegen in de afgelopen twee seizoe- minstens een jaar in de hoofdklasse speelden en nog een iifeedeklasser. „Meestal zitten ffwel twee ploegen in een poule üe gelijkwaardig aan elkaar Bjn. Twee betere ploegen en [wee iets mindere. Maar daar is w geen sprake van. Het liefst peel ik tegen een gelijkwaardi ge tegenstander en een betere. Dat zorgt voor een betere voor leiding dan dit." Na de wedstrijd baalde De aooij nog meer. Zijn ploeg had iet duel niet allen terecht verlo- hij zag ook nog eens twee ilers voor de kleedkamer zit- met een zak ijs op het lam. „Daarvoor moet ik nu ;chien ook nog vervangers :en voor de eerste competi- edstrijd volgende week." van de weinigen die vond it een bekerwedstrijd nog er- anders voor dient, was loetinge-trainer Dolf Roks. rWe moeten gewoon winnen en le volgende ronde halen." Dat eerste lukte, maar wil Kloetinge 3e volgende ronde halen, dan moet de ploeg ook nog winnen ran Zaamslag en Terneuzen. En egen die ploegen zal het wel be er moeten voetballen dan afge Adriaan Kroese van Veere (links) in duel met Wilco de Valk van Kloetinge. foto Lex de Meester lopen zaterdag. Kloetinge nam de tijd om aanvallen op te bou wen. Die kreeg het ook van Veere, dat in de eerste helft wat Bij Kloetinge ging de bal wel jaren. De spelers liepen veel met ontzag leek te hebben voor de te- rond, maar niet in het tempo dat de bal en het duurde lang voor genstander. de ploeg gewend was in andere dat de stugge Veerse verdedi van onze sportredactie GOES - GPC heeft zijn visite kaartje afgegeven voor het ko mende seizoen. De Vlissingse ploeg versloeg Terneuzense Boys in de eerste ronde van de districtsbeker met 3-0. Poule 6. RCS-Rillandia 1-3: De thuisclub slaagde er lang in de hoger spelende bezoe kers in bedwang te houden. Door een eigen doelpunt van Rico Witsenburg kwam Ril- landia toch op voorsprong, maar via Alwin van Ham werd het na een halfuur weer gelijk. Na rust was Rillandia sterker, maar had na een uur spelen wel een wegens buiten spel betwiste treffer van Pad den van de Water nodig om op voorsprong te komen. Tien minuten voor tijd besliste Ar jan Koopmans de wedstrijd. Yerseke-Dauwendaele 2-6. De wedstrijd werd in Middel burg gespeeld. De Bevelandse ploeg kwam voor rust op een verdiende 0-1-voorsprong door Adriaan van de Plas- sche. In de eerste vijf minuten van de tweede helft liep de score op tot 2-2 door treffers van Julio Fagundez en Robin van de Velde voor Dauwen- daele en Michel de Rooy van Yerseke. De bezoekers bleken daarna leeggespeeld. Met tref fers van Julio Fagundez en drie keer Jordi van Bunderen profiteerde de thuisploeg. Poule 8. GPC-Terneuzense Boys 3-0: In een gelijkopgaan- de eerste helft kwam GPC dankzij een solo van Regilio Pinas op 1-0, maar de ploeg had vervolgens een prachtige redding van doelman Guingo op een strafschop van Robbie Jonkman nodig om die voor sprong tot aan de rust vast te houden. De tweede helft was voor GPC, dat via doelpunten van Björn Ronde (65e min) en Wessel Leyer (80e min) ver diend won. Poule 10. Tholense Boys-Din- teloord 0-3: Het heilig vuur ontbrak bij de thuisclub. Via twee treffers van Arjan de Pagter en een doelpunt van Ronald Traats straften de be zoekers dat bekwaam af. Poule 12. WHS-Noad'67 4-1: In een gelijkopgaande eerste helft strafte Corné de Frel na vijf minuten een verdedigings- fout bij WHS af: 0-1. De twee de helft was voor WHS, dat na twintig minuten via Hans Leune op gelijke hoogte kwam. Edwin Moerland te kende voor de 2-1 en de 3-1, waarna opnieuw Leune vlak voor tijd nog de 4-1 maakte. Poule 43. WIK-Colijnsplaatse Boys 0-0: Beide elftallen toon den zich tevreden met het punt. Jammer genoeg werd het wel een ontmoeting met een''rouwrandje'. Bij de thuis ploeg werd Leendert de Jonge met rood van het veld ge stuurd, terwijl bij Colijns- plaatse Boys Dave Bout het einde niet haalde. De bezoe kers wisten nog de meeste kansen te creëren. WIK-doel- man Krijn Hendrikse hield zijn ploeg echter met diverse fraaie reddingen overeind. Poule 44: DFS-Domburg 2-4 (1-0): Het eerste kwartier in de tweede helft bleek achter af de scherprechter. In een mum van tijd knokte het be zoekende Domburg zich met het nodige fysieke en verbale 'geweld' terug van een 1-0-achterstand naar een 2-3-voorsprong. Daarbij 'ge holpen' door een omstreden penalty, die Ko Brand verzil verde. In de slotfase bleek Brand andermaal trefzeker vanaf elf meter. DFS'er René van der Linde liep daarbij te gen een rode kaart op. De overige goals van Dom burg kwamen op naam van Micha Benard en Patrick Pro voost. Poule 45. VCK-Brouwersha- ven 4-0: De in de vierde klas se debuterende pas negentien jarige arbiter Matthijs Jobse had net als de thuisploeg een eenvoudige middag. Erik Goudt en Erik Daamen teken den voor de 2-0 ruststand; Ri chard Meulmeester (straf schop) en Eddy van Rumpt voor de 4-0 eindstand. Poule 45. Noormannen-Renes- se 2-0: Renesse was in de eer ste helft sterker, maar slaag de er niet om het overwicht in doelpunten uit te drukken. Een conditioneel beter Noor mannen nam na de hervatting het initiatief. Twee knap uit gespeelde aanvallen werden door Mare Minderhoud be kwaam afgerond: 2-0. Derdeklasser laat De Meeuwen in eerste bekerronde kansloos van onze sportredactie GOES - Zondag-derdeklasser Vlissingen liet in de eerste speel ronde van het bekervoetbal wei nig heel van De Meeuwen. De thuisploeg won met 4-0. Verras send was de nederlaag die Oost- kapelle leed bij Patrijzen: 2-1. Poule 1. Vlissingen-De Meeu wen 4-0: Halverwege de eerste helft opende Khalid Boufrahi de score voor de thuisploeg. Tien minuten voor rust schoot Abuba- kar Kourouman een verre voor zet van Giovani Siereveld knap ineens binnen voor de 2-0. In de laatste tien minuten werd het zelfs nog 4-0 door doelpunten van Lunven Venneer en Roe- pesh Baghola. Serooskerke-Zierikzee 1-2: Een hardwerkend Serooskerke had misschien meer verdiend dan een nederlaag. De thuisploeg kwam in de 27e minuut op ach terstand toen Thomas Vos een voorzet van Patrick Roggeband tegen de touwen werkte, maar René Cevaal makte nog voor rust de gelijkmaker. Na de pau ze scoorde Vos opnieuw (1-2), waarna Serooskerke aanvallend net geen vuist meer kon maken. Poule 2. Duiveland-Arendsker- ke 6-1: Halverwege de bekeront- moeting tussen de derdeklassers stonden de bezoekers al op een schier onmogelijk in te halen achterstand. Lex Zwang opende de score voor de thuisploeg na 25 minuten spelen. Met deze treffer werd de ban gebroken. Nog voor rust liet Denny Lecom- te het net tot twee keer bollen. Leen IJzelenberg zorgde voor de 4-0-ruststand. In de tweede helft was Wilmar van de Sande nog twee keer trefzeker voor Duiveland. Marco Goedegebure redde de eer voor 's-Heer Arendskerke. Zeclandia M-Kapelle 2-1: De Middelburgers kwamen in een gelijkopgaande wedstrijd na een halfuur op 1-0 door Marcel Lourens. Na rust drong Kapelle wel aan, maar de beste kansen waren voor de thuisploeg. Een kwartier voor tijd werd het 2-0 door Nimo. In de slotfase lever de een eigen eigen doelpunt van Eren Yildrim de 2-1 op. Poule 3. ZSC62-SSV 65 2-4: De Goese eersteklasser had de han den vol aan een frank en vrij spe len ZSC. Kim van Veen zette de ploeg uit Scharendijke op 1-0. waarna Christiaan Boon gelijk- Thomas Vos heeft balbezit tussen twee verdedigers van Serooskerke. Vos scoorde beide goals voor het winnende Zierikzee. foto Lex de Meester maakte. Na rust kwam SSV voor het eerst op voorsprong via Maurice van den Hemel (1-2), waarna Kim van Veen voor de 2-2 zorgde. Pas acht minuten voor tijd sloeg SSV de definitie ve bres. Marcel Kole maakte de 2-3 en daarna stelde Dennis van de Welle de zege veilig: 2-4. Goes-Nieuwdorp 7-2: De thuis ploeg speelde een puike partij. Trung Trang en Niels Paarde- kooper tekenden voor de 2-0- ruststand. Queng Trang en Jeroen Kolen maakten er na de thee eerst 4-0 van voordat Cor né Nieuwkerk kon tegenscoren. Maarten Griep zorgde voor 5-1 en 6-1, Robin van de Moere voor 6-2 en Paardekooper voor de niet eens geflatteerde 7-2. Poule 5. Patrijzen-Oostkapelle 2-1: De bezoekers, die het bete re voetbal etaleerden kwamen na vier minuten op voorsprong door een doelpunt van Davv van Geersdaele. Direct na rust werd het toch gelijk door Nigel Hol mes en halverwege de tweede helft pakte de thuisploeg zelfs ging echt onder druk gezet werd.Toch scoorde de ploeg drie keer in het eerste bedrijf. Nieuw komer Niels Kole gleed na een dik kwartier een voorzet van een andere nieuweling Stefan Wielemaker netjes in de rechtse hoek. Zes minuten later gaf weer een andere debutant, Jof- frey Geldof, een nette crosspass op Wilco de Valk, die om zijn verdediger heen draaide en scoorde. Scrimmage Vijf minuten voor rust maakte Wielemaker na een scrimmage het derde doelpunt. In de tweede helft liet Kloetinge na twee doelpunten van Emiel Dorst de teugels wat vieren en kon Veere meer in het spel ko men. Het doelpunt voor Veere kwam echter van de voet van Kloetinge-back Arno Melaard. Hij onderschepte de bal en wil de terugspelen op zijn doelman Joan van Belzen, maar tot zijn schrik ging de bal over de goalie heen in het doel. Bij een kans voor René Michel Gerritsen floot de scheidsrechter af voor een eerdere overtreding en ver gat het Veerse voordeel. In de laatste minuut van de wed strijd maakte Wielemaker uit een voorzet van De Valk nog 1-6. Veere-Kloetingc 1-6 (0-3): 17. Niels Kole 0-1, 23. Wilco de Valk 0-2, 39. Stefan Wielemaker 0-3, 49. Emiel Dorst 0-4, 55. Emiel Dorst 0-5, 55. Arno Melaard 1-5 eigen doelpunt), 90. Stefan Wielemaker 1-6. Gele kaart: David den Hollan der en Wouter Labrujère (beiden Kloetinge). Scheidsrechter: A.C. van der Reyt (Vlissingen). Aantal toeschouwers125. Veere: Carlo van Keekhove; Mar- tijn Brinkhuis, Henk de Nood, Adriaan Kroese (77. Denny Kloos terman), Edwin van Tatenhove: Joachim Cornelisse, Ronny Lou- werse, Sebastiaan Traas; Matthieu van de Weele, René Michel Gerrit sen, Michael Linger (64. Maarten Deli.es). Kloetinge: Joan van Belzen; Jaap Esser (67. Daan Esser), Johan de Goederen, David den Hollander, Arno Melaard; Niels Kole; Emiel Dorst (67. Wouter Labrujère), Jof- frey Geldof, Wilco de Valk, Stefan Wielemaker, Ferry Alfons (67. Ro nald Zuijdwegt). van onze sportredactie GOES - Vosmeer kreeg in de eer ste bekerronde een ongenadig pak slaag. De Thoolse ploeg ver loor op eigen veld met 10-1 van Alliance uit Roosendaal. Poule 54. Hulsterloo-Wemeldin- ge 3-1: Hulsterloo was in de eer ste helft sterker, maar liet diver se scoringskansen liggen. Trainer/speler Michel Leonhart opende de score voor de thuis ploeg. Kort na de doelwisseling kwam Wemeldinge op gelijke hoogte door Wouter Dagevos. Leonhart gaf opnieuw het goede voorbeeld door 2-1 te scoren. Toen Niels Cornells voor 3-1 zorgde was de strijd beslist. Poule 57. Vosmeer-Alliance 1-10: Een conditioneel sterker Alliance nam na rust (0-2) af stand van de thuisploeg. Theo van Eekelen redde uit een straf schop de eer voor Vosmeer. Voor de Brabanders scoorden Ruud Konings (4x), Tim Peeters, Mark van de Wege (2x), Hans Rops (2x) en Mohammed El Fahmi. Poule 60. Kruisland-Stavenisse: De thuisclub zag geen kans een representatief elftal op de been te brengen en trok zich daarom terug uit de districtsbeker. Poule 61. Smerdiek-HSC'28 2-2: Pascal Mies opende de sco re voor HSC, maar nog voor rust boog Smerdiek via treffers van Souliman El Bouzzaui en Niels Hage de achterstand om: 2-1. Erik van Haaften en Richard Wielaard verzuimden na rust die voorsprong nog verder uit te bouwen, waar een treffer van op nieuw Mies drie minuten voor tijd de bezoekers een punt ople verde. Poule 62: De Schutters-SPS 3-0: De thuisclub was de betere ploeg. Via goals van Jordi Jan sen en Corné Vissenberg (2x) werd het overwicht in de stand uitgedrukt. van onze sportredactie GOES - Wolfaartsdijk had geen kind aan Ouwerkerk in poule 46 van de districtsbeker. Op Schouws terrein werd het 0-5. Poule 46: Ouwerkerk-Wolfaarts- dijk 0-5: Een eenvoudige over winning voor de bezoekers. Per ry Eveleens maakte in de eerste helft een zuivere hattrick en zorgde zo hoogstpersoonlijk voor de 0-3-ruststand. In de tweede helft ondernam ploegge noot Erik de Kok eveneens een poging op een hattrick. Hij bleef echter op twee steken: 0-5. Bruse Boys-Walcheren 2-0: De beide vierdeklassers werkten een aardig bekerduel af. In de tweede helft trok zaterdagploeg Bruse Boys de wedstrijd naar zich toe. Een kwartier voor tijd opende Marco Ketting de score en acht minuten voor het einde van de wedstrijd besliste Ket ting met zijn tweede treffer het bekerduel definitief. Poule 47. Biervliet-Apollo'69 3-1: De beginfase was voor Apol- lo'69, maar daarna kreeg Bier vliet meer greep op het duel. Dat resulteerde in 1-0 via Al- bert Kingma. Ook na rust was Biervliet gevaarlijker. Edo Luci- eer scoorde 2-0, maar de span ning keerde terug toen Rolf Sprong 2-1 liet aantekenen. Bart-Jan Maring forceerde de beslissing: 3-1. Volharding-Axel 1-7: Axel zat bij rust al op rozen. Mei vin Rijckaert (2x), Randy Zandstra (2x) en Richard de Vos zorgden halverwege voor een 0-5-voor- sprong. In de tweede helft scoor de Nathan Schenk met een fraai afstandschot tegen (1-5), voor dat Kenneth Ockerloo en nog maals Randy Zandstra de eind stand op 1-7 bepaalden. de winst via dezelfde Holmes, die een voorzet van Sander Sa let bekwaam afrondde. MZVC-Arnemuiden 2-5: In een gelijkopgaande eerste helft werd het via treffers van Remy Meerman in de 14e en in de 31e minuut 0-1 en 0-2. Alexander Bom kon nog voor rost voor 1-2 zorgen, maar na de thee bleken de bezoekers duidelijk beter. Bart van Steveninck tekende via een echte hattrick voor de 1-5, waarna Robert Baan nog voor afsluitende 2-5 kon zorgen. van onze sportredactie GOES - Kruiningen was in pou le 52 van de districtsbeker opge wassen tegen Vogelwaarde. In Zeeuws-Vlaanderen werd het 2-2. In poule 48 had Nieuwland het moeilijk tegen Borssele, maar won wel met 2-0. Poule 48. Nieuwland-Borssele 2-0: Borssele begonnen aardig, maar paal en lat voorkwamen een treffer. Halverwege de eer ste helft nam de thuisploeg het initiatief over. Herbert van Waarde tekende nog voor rust voor 1-0 en Arjan Zijl een kwar tier voor tijd voor 2-0. Lewedorpse Boys-Zeeland Sport: Lewedorpse Boys kwam beter uit de startblokken en nam door een doelpunt van Ro nald Smits verdiend de leiding: 1-0. Joren Lammens en James Beije zorgden ervoor dat de be zoekers met een 1-2 voorsprong gingen rusten. Abdi Youssoufha- med vergrootte de marge tot 1-3, voordat door een eigen doel punt een sterker Zeeland Sport met een 2-3-overwinning naar huis ging. Poule 49. Jong Ambon-Hein- kenszand 3-0: Martin Waisapy tekende voor de 2-0-ruststand en Levy Waisapy voor de 3-0 eindstand in een wedstrijd, waarin de thuisploeg duidelijk de betere ploeg was. Beide teams slaagden er overigens in de boetepot van de KNVB aar dig te spekken. Robur-Luctor'88 1-3: Robur was in de eerste helft de betere ploeg, maar ging de rust in met een 1-2-achterstand. Daniël Schijf zette de Goese formatie na een halfuur op voorsprong: 1-0. Eric de Groene (strafschop) en Jurgen van Maldegem zorg den ervoor dat Luctor'88 met een 1-2-voorsprong ging rusten. Joost van de der Maat bepaalde de eindstand op 1-3. Poule 50. Kwadendamme-Hoe- dekenskerke 6-2: Tien minuten voor rust werd het via ex-Hoede- kenskerke speler Fred Velkers 1-0 en in de slotminuut van de eerste helft 2-0 door Jeroen de Punder. Na de thee tekende Jul- lian Walrave voor 2-1, Pim Men- heere voor 3-1, Johan Beulens voor 4-1. Sebastiaan Lagrand schoot een kwartier voor tijd in eigen doel 5-1), maar vier minu ten later maakte hij zijn fout goed: 5-2. Via Menheere werd het daarna nog 6-2. Poule 51. Krabbendijke-Hans- weertse Boys 4-0: De wedstrijd ging gelijk op, maar de thuis ploeg was veel beter in het be nutten van de kansen. Vijf minu ten voor rust tekende Martin Bal voor 1-0. Danny Weber maakte na rust 2-0, waarna op nieuw Martin Bal met nog twee treffers in de 68e en 70e minuut voor 4-0 zorgde. Poule 52. Vogelwaarde-Kruinin- gen 2-2: De teams waren aan el kaar gewaagd. In de eerste helft opende Jimmy Fens de score voor de bezoekers. Na de pauze boog de thuisploeg die achterstand om in een voor sprong van 2-1 door doelpunten van Arno Wauters. Raoel San- dee bepaalde de eindcijfers op 2-2. Poule 53. Groede-SVD 1-6: Op de zege viel weinig af te dingen. Bij rust was de strijd reeds be slist door doelpunten van Lou- ran Bosselaar, Marcel van Oos ten en Jeroen van Zee (2x). Mar cel Drijdijk en Ewout de Graaf tilden in de tweede helft de stand naar 0-6, voordat Sebasti aan Blok tegenscoorde. GOES - De vrouwen van Oostka- pelle hebben zich via een 4-2-ze- ge op eersteklasser 't Gooi uit Hilversum geplaatst voor de der de ronde van de landelijke be ker, waarin naast de ploeg van trainer René Hillebrand en landskampioen Saestum nog slechts zeventien andere teams kans maken op die trofee. Oostkapelle, dat in de eerste ron de met 1-0 van WOG uit Har derwijk had gewonnen, begon voortvarend aan de wedstrijd en na zeven minuten was de stand door twee doelpunten van Elia- ne Touw al 2-0. Na de 2-1 in de vijftiende minuut leverde een schitterende vrije trap van Su zanne van de Knijff de thuis ploeg opnieuw twee doelpunten voorsprong op. 't Gooi kwam vlak voor rust nog terug tot 3-2, maar in de eerste minuut na de thee tekende opnieuw Eliane Touw na een voorzet van Mandy Hengst voor 4-2 en die voor sprong kwam daarna niet echt meer in gevaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19