Werklozen aan lot overgelaten PZC Het eeuwige rood bij Kapellebrug NACHTMARKT Hulst inventariseert wensen van winkeliers in De Nieuwe Bierkaai festival.nl BURGH-HAAMSTEDE Axelaar bestraft voor serie misdrijven Outokumpu wil snel verbinding via spoor r&v/ Maatschappelijk Werk bekritiseert dienstverlenende instanties um? itf. nazomer lorpsfeest in Walsoorden Kermis in Zandberg VANDAAG 28 AUGUSTUS Man in Hoek bedreigd en geslagen Nekklachten na aanrijding Poging diefstal auto in Terneuzen Boete voor dronken rijden Fraude met pinpas bestraft Voor duizenden euro's bestolen zaieruay zo auyusiub zuuh norConny van Gremberqhe [KNEUZEN - De stichting Al leen Maatschappelijk Werk fllW) in Zeeuws-Vlaanderen üt de wachtlijsten steeds ver- 5 groeien. Mensen inet drin- Hide hulpvragen moeten soms itken wachten voor zij gehol- fn kunnen worden. De groei 10 het aantal hulpverzoeken lordt hoofdzakelijk veroor- ekt doordat andere dienstver- Bende instanties, zoals de CWI jhet UWV, cliënten aan hun (overlaten. olgens de ondernemingsraad in de Zeeuws-Vlaamse stich- ag is de kans groot dat de pro- lemen de komende jaren alleen aar zullen toenemen. Het rege- ogsbeleid, dat leidt tot een ach- nntgang van de sociale voor gingen, en de stellingname in de werkgeversorganisaties [de sociale sector dat er met astbejag aan welzijnswerk ge- ian kan worden, liggen daar in ten grondslag, aldus de on- jnemingsraad. lerkdruk pOR vreest dat het AMW door (vatiseringen en de achleruit- ing van de sociale voorzienin- a met eeen toename van de (Advertentie) ioaug t/m 12 aept 2004 bel 090033 000 33 sstivalhart Abdij Middelburg FESTIVALCAFE maaltijd hapje drankje dagelijks van 17u00 tot 24u00 ;o5en zoóseptvan 14uOOtotl8uOO wo 1, do 2 en vr 3 sept van I4u00 tot 24u00 4bdijplein eserveren (0118) 681100 REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur werkdruk zal worden geconfron teerd en wel in die mate dat de positie van de instelling - een hulpverleningsinstantie waar ie dereen altijd terecht moet kun nen - onder grote druk zal ko men te staan. Daar komt nog bij - zo schrijft de OR in het jaarverslag - dat maatschappelijk werkei-s steeds meer voor onoplosbare zaken ko men te staan. Nu al zijn hulpver leners al genoodzaakt om men sen door te verwijzen naar lief dadigheidsorganisaties Kritiek heeft de AMW-onderne- mingsraad op het functioneren van met name het Centrum voor Werk en Inkomen in Zeeuws-Vlaanderen (het voor malig arbeidsbureau). Het CWI is volgens de raad een erg bureaucratisch orgaan. „De dienstverlening is er laag en cliënten worden met een massa aan papier en voorschrif ten de straat opgestuurd. Alsof werkloos worden of zijn al niet erg genoeg is; voor steun en begeleiding moet je als werkloze al helemaal niet bij het CWI zijn. Vaak rest voor een werkloze alleen nog het maat schappelijk werk", schrijft de OR. Doordat het AMW feitelijk dienstverlening voor zijn reke ning neemt die eigenlijk door an dere instanties verleend zou moeten worden, loopt bij de ba sisdienst de werkdruk steeds verder op. Onderzoek in 2002 wees al op die ongewenste ontwikkeling. Een tweede quick scan vorig jaar versterkte het beeld alleen maar. Medewerkers klagen over steeds meer overuren, overver moeidheid en problemen met de werkplanmng. De huisvestingsproblemen waar mee de instelling vorig jaar werd geconfronteerd, lijken nu achter de rug. Voorlopig blijft het AMW in Hulst in het So ciaal-Medisch Centrum aan de Tabakstraat en in Temeuzen in De Tijman, ook als dit welzijns huis in handen komt van wo ningcorporatie Clavis. ILSOORDEN - Walsoorden at vrijdag 3 en zaterdag 4 sep- nber in het teken van de jaar- ise Walsoordense feesten. De raavalsvereniging de Bou ts tekent voor de 22e keer or de organisatie. activiteiten vinden plaats ad de feesttent bij het Water- aapsgebouw aan de steiger, ïjdagavond beginnen de festi- eiten met een ballonnenwed- ijd. Zaterdagmorgen gaan de aderen om tien uur knutselen. Middags om een uur beginnen plaatselijke verenigingen aan zeskamp. Het sportieve ge- elte krijgt 's avonds om negen reen vervolg met een gaaibol- dstrijd. De Walsoordense sten worden afgesloten met a dansavond. In Kapellebrug voor niks wachten tot het licht weer groen wordt, is schering en inslag, door Sheila van Doorsselaer KAPELLEBRUG - Het moet maar eens afgelopen zijn met het nodeloos wach ten voor het rode licht aan de grensover gang bij Kapellebrug. De verouderde verkeerslichten (zonder detectielus) wer ken bij menig automobilist als een rode lap op een stier. Ook de gemeente Hulst .s het zat. Zij geeft groen licht voor aan passingen, maar de Belgische buur noet ze uitvoeren. Een Hulstenaar kwam onlangs terug van een welverdiende vakantie. De vliegreis van Singapore naar Zaventem duurde evenwel lang, maar verliep zon de: vertragingen. Zelfs op de Antwerp se Ring kon hij vlot doorrijden, en dat mag door de immense wegwerken een wonder heten. Het was al nacht toen hij de grensovergang bij de grens De Tromp/Kapellebrug bereikte. Hij rook zowat de Hulster stal, maar daar stond hij. Stil. Voor een rood licht, terwijl in geenvelden of wegen verkeer te beken nen vas. „Waarom?", vroeg hij zich ver twijfeld af. „Waarom?!?" En dat was dan 's nachts en ook nog eens doordeweeks. In de weekeinden is het nog een graadje erger. Kooplustige Belgen bewegen zich richting Hulst, maar staan in een lange file terwijl er bijkans geen kip uit oostelijke richting afslaat. Aan het eind van de dag is de situatie omgekeerd. Door rood licht lan ge files op de Gentsevaart, maar achter de opstelstreep vanaf links staat niks. Dat gaat al vele jaren zo en 'die stomme files' (aldus oud-burgemeester A. Kes- sen) maken een bezoekje aan Hulst er niet aantrekkelijker op. De aanleg van een rotonde ter vervan ging van de kruising is de meest drasti sche oplossing, maar ook meteen de duurste. Daarnaast wordt er al jaren ge soebat over het verkeersplein, maar ten lange leste ligt hij er nog niet. Was Hulst in 2000 nog bereid een miljoen gulden uit te trekken voor de rotonde (dat kon, want toen was er nog geld zat), vier jaar later is er nog niks veran derd. „Maar", zo kan wethouder E. de Deckere vreugdevol melden, „er zit schot in de zaak." Hulst gaat namelijk een bod doen op het voormalige casino Ritz aan de Gent sevaart, vlak voor de verkeerslichten. Het gebouw met de spiegelpui staat te koop. Het gemeentebestuur wil de Ritz niet kopen om zelf voor gokbaas te spe len, maar wil het pand slopen. Zo ont staat er, weliswaar in de toekomst, plaats voor een rotonde. Rijkswater staat vindt een verkeersplein in Kapel lebrug niet zo heel erg nodig en haast zich dan ook niet. Hulst treft echter wel al een belangrijke voorbereiding met de voorgenomen koop van het in verval ge raakte gokhuis. Een goedkopere oplossing met een vlot te doorstroming van het verkeer tot ge volg, is de aanpassing van de nu zeer pu- blieksonvriendelijke verkeerslichten. Ze zijn zo afgesteld dat elk licht om beurten één minuut en twintig secon den op rood springt, of er nu verkeer is of niet. De meer moderne exemplaren zijn verkeersafhankelijk. Een detectie lus onder het asfalt registreert een voer tuig en als dat er niet is, dan springt het licht ook niet op rood. Simpel. Hulst wil dus de 'stop'lichten aanpas sen, maar, en dat is een grote maar, de verkeerslichten staan op Belgisch grond gebied. Hulst heeft er dus niks over te foto Peter Nicolai zeggen en heeft buurgemeente Stekene nodig om de gewenste aanpassingen voor elkaar te krijgen. Al in 2003 beloof de de Stekense burgemeester N. van Duyse de gewraakte verkeerslichten („binnen vijf maanden") anders af te la ten stellen maar die belofte is nog niet ingelost. De ambtelijke molens draaien blijkbaar erg traag. Plus, wat heeft Ste kene aan een andere afstelling van de verkeerslichten? Stekene heeft toch ner gens last van? Ook is het een geldkwes tie. Stekene kan de kosten niet alleen dragen. De Deckere heeft er nu alweer twee ge sprekken opzitten met niet alleen het gemeentebestuur van Stekene, maar ook met dat van Sint-Gillis-Waas, de politie en de instantie die de verkeers lichten in beheer heeft en de kennis om ze aan te passen. De Deckere is optimis tisch over een goede afloop. Verkeersaf hankelijk zal de verkeersinstallatie niet worden. „Maar we zijn het er over eens dat de stoplichten in ieder geval minder lang op rood moeten kunnen staan." Wanneer er nu écht veranderingen ko men aan de verkeerslichten, kon De Deckere niet zeggen. Maar wel snel, want, zo zegt de wethouder op zijn Hul- sters: „Deze keer zitten we er écht heel kort op!" ZANDBERG - De buurtschap Zandberg tussen Hulst en Graauw viert van zaterdag 4 tot en met maandag 6 september kermis. De activiteiten concen treren zich rond de feesttent aan de entret van Zandberg. Zaterdag begint na een ludieke openingsact om 15.00 uur een schieting op de liggende wip. 's Avonds volgt een feestavond in de tent. Zondagmorgen gaat om 11.00 uur eer fietspuzzeltocht van start over 15 of 30 kilome ter. 's Middag; wordt de jeugd vermaakt met onder meer een ballonnenweds.rijd, kinder- schminken, een clown en het op treden van een goochelaar. De fanfare Nooit Gedacht uit Graauw geeft een concert. Om 18.00 uur wordt de barbecue aangestoken, gevolgd door een bingo. Maandagmorgen worden om 9.00 uur de kearten gedeeld voor een wedstrijd bieden en jo keren. De liefhebbers spannen om 14.00 uur de ooog voor een schieting op de liggende wip. 's Avonds wordt dc Zandbergse kermis afgesloten net een mos selmaaltijd. door Frank van Cooten HULST - De gemeente Hulst wil weten welke rol de onderne mers in het noord-westelijk deel van de binnenstad willen gaan spelen in het stadsvernieuwings project De Nieuwe Bierkaai. Willen ze blijven en investeren, op welke plek willen ze dan een nieuwe winkel beginnen of willen ze juist verkassen. Om antwoord te krijgen op dit soort vragen wordt binnenkort met iedere individuele onderne mer een gesprek gevoerd. De be trokken ondernemers hebben een persoonlijke uitnodiging ge kregen. Th. Mattheeuws, voorzitter van ondernemersvereniging Hulst Reynaertstad, vindt het prima dat de gemeente met iedere on dernemer apart gaat praten. „Dan krijgt de gemeente alle wensen van de betrokken onder nemers goed in beeld. Daar kan 19.00 uur tot 24.00 uur in dan vervolgens rekening mee worden gehouden in de verdere planvorming." De grootste blikvanger van De Nieuwe Bierkaai is het water te rug in de stad tussen Bierkaai straat en Overdamstraat. Verder bestaat het plan uit nieu we winkels en appartementen. Het plan is in diverse stukken geknipt. De eerste fase, de bouw van winkels en appartementen bij de Dubbele Poort, zou dit na jaar starten. Vanwege de werkzaamheden aan de Dubbele Poort, die maan dag beginnen, en het verplichte archeologische onderzoek van de voormalige 'kruidentuin', zal dat volgens wethouder B. Pauw els echter een moeilijk verhaal worden. „Als het meezit, kunnen we te gen het einde van dit jaar daad werkelijk met de bouw begin nen. We zijn mede afhankelijk van de snelheid van het archeo logische onderzoek. Daar moe ten we nu eenmaal mee leven. Het is niet anders." Om tijdro vende archeologische vooronder zoeken in het noordwestelijk deel van de binnenstad ten be hoeve van De Nieuwe Bierkaai te voorkomen, wil de gemeente Hulst samen met de provincie een verwachtingskaart voor het hele gebied laten opstellen. Op basis van huidige gegevens wordt cultuur-historisch erf goed in beeld gebracht. Pauwels praat binnenkort weer met gedeputeerde H. van Wave- ren over het opstellen van deze kaart. „Ik heb daar al eerder met de gedeputeerde over gesproken. Hij heeft wel oren naar het op stellen van een verwachtingska art. Dat scheelt ons enorm veel tijd. We weten dan waar waardevol archeologisch materiaal in de grond kan zitten en kunnen daar in onze planning rekening mee houden. Een archeologi sche verwachtingskaart voor een historische binnenstad zou ook een mooie pilot voor Neder land kunnen zijn." HOEK - In de nacht van donderdag op vrijdag tussen 0.40 uur en 0.50 uur is een 40-jarige man bij zijn woning in Hoek bedreigd. De man kreeg bovendien een vuistslag in zijn gezicht. De aanleiding voor de bedreiging ligt in de re lationele sfeer. In verband met de bedreiging is gisteroch tend een 36-jarige man uit de gemeente Sluis aangehou den. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. KAPELLEBRUG - Twee automobilisten zijn gisteroch tend gewond geraakt bij een botsing op de Gentsevaart in Kapellebrug. De aanrijding gebeurde rond elf uur. Een 29-jarigè man uit Waasmunster (B) reed over de Gent sevaart uit de richting van Hulst. Toen hij bij het tanksta tion linksaf sloeg, vergat hij voorrang te verlenen aan een 52-jarige automobilist uit Knokke-Heist (B), die hem tege moet kwam. Beide automobilisten hielden aan de aanrij ding nekklachten over. TERNEUZEN - Tussen woensdagmiddag 14.00 uur en gis terochtend 9.00 uur hebben onbekenden geprobeerd een auto te stelen uit de Schuberthof in Terneuzen. De auto was opengebroken en de stuurkolom werd ver nield. Uit de auto zijn waardepapieren weggenomen. Het totale schadebedrag is nog onbekend. MIDDELBURG - De politerechter in Middelburg heeft een negentienjarige inwoner van Hoofdplaat voor rijden onder invloed veroordeeld tot 550 euro boete en drie maanden voorwaardelijke rijontzegging. De man was op 27 maart dit jaar in Groede betrokken bij een verkeerson geval, Uit de blaastest bleek dat hij te veel alcohol had ge dronken. De verdachte reed in de auto van zijn moeder. De auto had een schade van 4000 euro, die voor zijn reke ning kwam. „Ik heb mijn lesje wel geleerd", wilde de Hoofdplatenaar nog kwijt. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Kla- renbeek heeft gisteren een negentienjarige vrouw uit Den Haag voor het pinnen met een gestolen bankpas bij ver stek veroordeeld tot 200 euro boete en een week voorwaar delijke gevangenisstraf. Daaraan werd gekoppeld dat ze het schadebedrag van 170 euro aan het slachtoffer moet betalen. De verdachte had 12 april in Goes de pinpas bij een bejaarde vrouw weggenomen. Zij beschikte tevens over de pincode. Ze had verklaard dat ze daarvoor toe stemming had gekregen, maar het slachtoffer ontkende. VLISSINGEN - Een Vlissingse familie ontdekte gister morgen om 11 uur dat inbrekers voor enkele duizenden euro's gestolen hadden uit hun schuur. De schuur moet tussen woensdagochtend 11.00 uur en gistermorgen open gebroken zijn. Uit de schuur zijn twee fietsen en elektri sche gereedschappen weggenomen. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 50-jarige man uit Axel is gisteren in Mid delburg voor een serie misdrij ven veroordeeld tot honderd uur werkstraf en negen maanden rij ontzegging. De Axelaar bedreigde op 13 mei dit jaar zijn buurman door het roepen van dreigende taal. De aanleiding vormde een incident tussen het slachtoffer en een groep jongeren, waartoe ook de stiefzoon van verdachte behoor de. „De buurman wordt geplaagd door minderjarige kinderen. Dan komt u erbij en doet er nog een schepje bovenop", hekelde officier van justitie J. Zonder van zijn gedrag. De man bekende alle feiten. Zo gaf hij toe op 12 november vorig jaar een bevel van de politie aan zijn laars te hebben gelapt. Daaraan was thuis een ruzie met zijn stiefzoon voorafge gaan. Die was naar de woning van een vriendin gevlucht. De verdachte reed vervolgens naar de woning om de stiefzoon terug te halen, terwijl de politie hem dat verbood. Toen bleek dat hij had gedron ken, wilde de politie een blaas test afnemen. Zover liet hij hét niet komen door ervandoor te gaan. Voor de weigering en het rijdeh onder invloed op 9 augustus vo rig jaar kreeg hij een rijontzeg ging opgelegd. De officier eiste 900 euro boete, negen maanden rijontzegging en zestig uur taak straf. De politierechter hield rekening met de beperkte financiële draagkracht van de Axelaar. Wel moet hij 178 euro smarten geld betalen aan zijn buunnan, met wie de Axelaar al jaren ru zie heeft. door Wout Bareman WESTDORPE - Er moet vaart worden gezet achter de plannen voor doortrekking van de spoor lijn van de Axelse Vlakte naar Zelzate. Die verbinding is voor met name het staalverwerkings- bedrijf Outokumpu Polarit Oy op de Axelse Vlakte van groot belang. Algemeen directeur M. van 't Westeinde weet zich in zijn plei dooi gesteund door burgemees ter J. Lonink van Terneuzen. Die vindt de spoorverbinding ook belangrijk met het oog op lo gistieke activiteiten, die op het braakliggende terrein van de Axelse Vlakte/Autrichepolder in relatie met de Westerschelde Container Terminal kunnen wor den ontplooid. Lonink pleitte al eerder voor een logistiek park in de Kanaalzone, waar de via de WCT aangevoerde containers verder worden behandeld De bedrijven op de oostelijke ka naaloever zijn voor hun goede renvervoer per spoor nu volle dig afhankelijk van de omweg via de kanaalbrug bij Sluiskil en de aansluiting op de Dow-spoorlijn tussen Terneu zen en Gent. Van 't Westeinde acht de oostelijke ontsluiting al leen al uit concurrentieoverwe- gingen noodzakelijk. „Vijf jaar geleden zouden we daar moge lijk nog niet zo nadrukkelijk voor hebben gepleit. Maar de omstandigheden zijn veranderd. Outokumpu groeit snel, inves teert momenteel 55 miljoen in uitbreiding van de productielij nen, de verpakkingsprocessen en geautomatiseerde opslag en breidt uit met 50 man personeel tot 150 werknemers." De productie van bijna 380.000 ton groeit via 450.000 ton naar zo'n 600.000 ton roestvaste staal- producten over een paar jaar. Zeventig procent van het trans port naar het achterland vindt nu plaats over de weg, twintig procent per spoor en tien pro cent over water. Het aandeel van het spoor zou met een ooste lijke verbinding snel verder kun nen worden uitgebreid. Lonink gaat zich daar op provinciaal (havenschap, provincie) en lan delijk niveau (Den Haag) de kor mende tijd nadrukkelijk voor in zetten. „Die spoorlijn moet te rug op de kaart."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 79