1 1 J7-plussers lehouden ut-regeling Lijken gevonden in kelder religieuze rechtbank Najaf PZC Reizen ubbele nationaliteit liet langer gewenst Antwerpen vreest verkeersinfarct E NEW CHRYSLER VOYAGER ociale partners ontevreden legemonie «ckeyers i voorbij PART N E RS Vergrijzing VS groot probleem Van Jole Partners BV Kabinet schaft pc-privéregeling af Volksuniversiteit in zwaar weer Van Basten handhaaft strijdplan O O CM |12u NW 3 Droog dag met geregeld zon. Aan de kust de meeste zon. Matige noordwestelijke wind en maxima rond 20 graden. }6e jaargang no. 203 terdag 28 augustus 2004 nummer 1,70 Nu TIJDELIJK met DVD autobioscoop Q t.w.v. 2.650,- nu voor 499,- v.a. 29.830,- Jan Hop Chrysler Jeep Goes 01 13-250858 arHans van Soest ENT HAAG - Iedere werk- mer die op 1 januari vol- ad jaar 57 jaar of ouder kan opgelucht adem ha- er hoeft niet per se tot 165ste levensjaar te wor- a doorgewerkt. wel het kabinet een streep alt door de mogelijkheid om iastingvnendelijk te sparen rvut of prepensioen, besloot i gisteren de overgangsrege- gvoor ouderen te verruimen, avankelijk zouden alleen isen worden ontzien die op 1 iari 2006 (de datum waarop seuwe wet ingaat) 60 jaar of waren. Zij behouden de de voordelen. Hun premie rvut of prepensioen blijft af vaar van de belasting, waar- zij kunnen sparen om eer- met werken te stoppen. groep is nu uitgebreid tot plussers in 2006. „Maar we eken van 57-plussers in 6, zodat iedereen volgend ral weet waar hij of zij het rdaarna aan toe is", zei mi ser Zalm van Financiën giste- .Dat 57 ook toeschietelijker «kt dan 58, heeft er volgens Zalm niets mee te maken. Het besluit tot versoepeling kwam na protesten vanuit de vakbewe ging en de Tweede Kamer. Maar de protesten zijn niet verstomd. Een Kamermeerderheid van CDA, WD en D66 steunt het be sluit, maar zowel werkgevers als werknemersorganisaties vin den het kabinet te weinig toe schietelijk. De werkgeversorga nisatie VNO/NCW wilde alle 50-plussers ontzien. En de vak beweging wil dat er ook voor jongeren een mogelijkheid blijft bestaan om eerder te stoppen met werken. Levensloop „Die blijft er ook", benadrukt minister De Geus van Sociale Zaken. „Alleen zullen jongeren daar individueel voor moeten sparen en niet langer collec tief." Wie jonger is dan 58 in 2006, kan alleen nog belasting- vriendelijk sparen voor ver vroegde uittreding via een nog in het leven te roepen levens loopregeling. Die regeling stelt werknemers in staat jaarlijks 12 procent van hun bruto salaris opzij te zetten in een spaarpotje voor vrije tijd. De spaarpot mag niet groter worden dan ander- halfjaarsalaris. GPD :rJaco van Lambalqen liHAAG - Wie Nederlander I worden moet voortaan zijn ispronkelijke nationaliteit op- ien.Dat is de kern van het be itom het recht op een dubbe- nationaliteit zoveel mogelijk keperken dat het kabinet gis- raiheeft genomen. t regeling is vooral bedoeld buitenlanders die met een ierlander getrouwd zijn en tde Nederlandse nationaliteit Eea aanvragen. Zij worden reel mogelijk' verplicht af- BENE - De olympische hege- aievan de Nederlandse hock- ïe is voorbij. De kampioen 1996 en 2000 ging gister- indin de eindstrijd van Athe- 2004 onderuit tegen Austra- -2. me Dwyer maakte in de tijd van de eerste verlen- het 'gouden' doelpunt, na B eindstand van 1-1. Ronald ver had Oranje voor rust 1-0 gezet, Brooks scoorde na "tegen. Voor de derde keer historie hebben de Neder- mannen daarmee olym- i zilver veroverd. Sterspeler de Nooijer viel aan het be tvan de tweede helft uit met s beenblessure. ANP •zilveren einde (jouden generatie stand te doen van hun eigen na tionaliteit. Zo wil minister Ver donk van Integratie bevorderen dat hele gezinnen één en dezelf de nationaliteit hebben, de Ne derlandse. Ruim een half miljoen niet-wes- terse migranten met een Neder lands paspoort hebben ook nog een andere nationaliteit. Onder hen zijn veel Turken (bijna 250.000 in 2003) en Marokkanen (ongeveer 190.000). Ook allochtonen van de tweede generatie, mensen die in Neder land geboren zijn en hier vijf jaar als kind gewoond hebben, moeten als zij het Nederlander schap aanvragen hun andere na tionaliteit opgeven. Voor hen wordt tot nu toe nog een uitzon dering gemaakt. Het kabinet wil echter dat migranten van de tweede en derde generatie zo veel mogelijk alleen de Neder landse nationaliteit hebben. Omdat er zeventien landen zijn waarvan mensen hun staatsbur gerschap niet zomaar op kun nen geven, wordt daarvoor een uitzondering gemaakt. Marok ko, Somalië en een aantal Zuid-Amerikaanse landen als Argentinië staan hun onderda nen niet toe eenzijdig afstand te doen van hun nationaliteit. Wie twee Marokkaanse ouders heeft is voor de Marokkaanse over heid Marokkaan, ook al is hij of zij in Nederland geboren. Voor die landen geldt een uitzonde ring, schrijft Verdonk in een brief aan de Tweede Kamer. Zij kondigt echter gelijk aan dat zij met die regeringen overleg wil voeren zodat hun staatsbur gers in de toekomst wel hun na tionaliteit op kunnen geven. GPD (Advertentie) echte makelaar 0118 - 616617 Als de vakanties voorbij zijn, in september, neemt het verkeer op de Ring altijd met een procent of tien toe. foto Tom van Amsterdam door Wout Bareman ANTWERPEN - Op de Ant werpse Ring wordt gevreesd voor een verkeersinfarct. Leid de de ingrijpende reconstructie van de rondweg om de metro pool aanvankelijk niet tot veel fileleed, voor september vrezen de autoriteiten en de politie diensten het ergste. In augustus lag het verkeers aanbod op de (beperkte) Ring nauwelijks drie procent lager dan onder normale omstandig heden. Gemiddeld verwerkt de internationale verbinding dan 98.000 voertuigen per etmaal. Toen op 21 juni de met veel pu bliciteit omgeven reconstructie begon, daalde het aanbod met 32 procent. Toen de hele maand juli de Kennedytunnel beperkt toegankelijk was en niet kon worden gebruikt door 'brede' voertuigen als vracht wagens en caravans, daalde het verkeer op de Ring met 13 procent, vergeleken met dezelf de maand het jaar daarvoor. Maar in augustus zwol de ver keersstroom aan, volgens ver- keersdeskundigen vanwege het idee 'dat het allemaal wel mee viel'. Ook de vakantieperiode speelde daarbij een rol. In sep tember, na de vakantieperiode, stijgt de verkeersdruk op de Ring steevast met een procent of tien. En als de weggebrui kers rond Antwerpen hun ver keersgedrag niet drastisch wij zigen - en alternatieve routes kiezen - leidt dat tot ontwrich ting van de verkeersstroom. Door de werken is de capaci teit van de Ring immers gehal veerd. Daarom hamert de Be- heersmaatschappij Antwerpen Mobiel (BAM), verantwoorde lijk voor de reconstructie, net als vóór de zomer voor alterna tieven als een andere route of het gebruik van trein, tram en bus. De BAM is nog steeds erg opti mistisch over de oplevering van de eerste fase van de recon structie. Ook de vernieuwing van het wegdek en bijkomende werken in de Kennedytunnel verliepen veel voorspoediger dan was verwacht en dat lijkt ook bij het werk aan de Ring het geval. In de periode mei-ok- tober volgend jaar wordt de re constructie van de Ring afge rond. van onze redactie buitenland NAJAF - De Iraakse politie heeft gisteren een grote hoeveel heid lichamen aangetroffen in een kelder onder een religieuze rechtbank in Najaf, die was op gezet door de radicale geeste lijke Muqtada al Sadr. Volgens de politie gaat het om geëxecu teerde burgers en agenten. De politie beschuldigde Al Sadrs aanhangers ervan dood vonnissen in de illegale recht bank te hebben uitgesproken. Maar volgens de hoogste functio naris van de rechtbank zijn de doden gesneuvelde strijders, die niet gewassen en elders begra ven konden worden. De rechtbank in het oude cen trum was omsingeld door de (Advertentie) VACATURES Op zoek naar werk? Zie onze wekelijkse VACATURE-INDEX 3e katern pagina 31 Amerikanen, die water en elek triciteit hadden afgesloten. Een journalist van het Franse persbureau AFP telde ten min ste 25 lichamen. Een Reu ters-verslaggever meldde vijf tien opgeblazen, verkoolde lij ken. Een deel van de lichamen was verminkt of toonde andere sporen van geweld. In de kelder werden twee gevan genen levend aangetroffen. Het betrof de oom en chauffeur van de politiechef van Najaf, die op 8 augustus was ontvoerd door militanten, en een jongen. Rust De rust in de voor sjiieten heili ge stad Najaf keerde gisteren na drie weken van gevechten terug. De hoogste sjiitische geestelijke in Irak, grootayatollah Ali al Sistani, bracht de radicale Al Sadr er donderdag toe de sjiiti sche heiligdommen in de stad niet langer als fort en hoofd kwartier te gebruiken in diens strijd tegen de Amerikanen. Die hebben zich gisteren groten deels teruggetrokken uit het oude centrum van Najaf. De Amerikanen vertrokken met hun tanks en pantservoertuigen enkele uren nadat de rebellen de bezette heiligdommen had den verlaten. (Advertentie) De Iraakse politie en de Nationa le Garde zijn begonnen met pa trouilles in de binnenstad. Ze zijn ook op patrouille in het in middels kalme Kufa, een plaats vlakbij Najaf. Al Sistani en Al Sadr betrokken deze plaats in hun akkoord na bloedbaden daar eerder deze week. WASHINGTON - Het Ameri kaanse begrotingstekort komt door de vergrijzing verder onder druk te staan. De regering moet zich daarom bezinnen op maatregelen om de pensioenen en gezondheidszorg voor ouderen in de toekomst be taalbaar te houden. Een moge lijkheid is om de Amerikanen langer te laten werken. Dat heeft de president van het Amerikaanse stelsel van centra le banken, Alan Greenspan, gis teren gezegd op een bijeenkomst in de Amerikaanse staat Wyo ming. De 78-jarige Greenspan wees al eerder op de gevolgen van de vergrijzing onder de zoge heten babyboomers, mensen die in de eerste twintig jaar na de Tweede Wereldoorlog zijn gebo ren. ANP Organisatieadvies, Project- en Jnterimmanagement Breda - Hulst telefoon 076 5302344 - (Advertentie) WIE OPENT ER NU EEN DAMESMODE- WINKEL OP ZONDAG? ZIE PAGINA 31 Duitsers wortelen in Colijnsplaat Naar het einde van de wereld Leven tussen de bedrijfshallen Hippe omafietsen Gisterochtend kreeg Al Sistani de sleutels van de Imam Ali Mos kee. Al Sadr droeg zijn strijders op de wapens neer te leggen. Zij worden net als Al Sadr zelf niet aangehouden. Veel aanhangers van Al Sadr zien in .het compromis van hun leider en Al Sistani een overwin ning op de Amerikanen die met zwaar geschut, gevechtshelikop ters en sluipschutters de radica len in de oude stad van Najaf be laagden. De schade aan Najaf is volgens waarnemers groot. ANP/AFP/RTR/DPA pagina 3 veel steun voor vervolgde marinier pagina 5 president Bush geeft misrekening toe (Advertentie) Vlissingse stadsfeesten 27 - 28 - 29 augustus MEER DAN 150 KRAMEN optredens en activiteiten voor groot en klein Vlissingen bruisend als de branding Een pc kopen met belastingvoordeel kan sinds gistermid dag vijf uur niet meer. Het kabinet heeft de zo geheten pc-privéregeling met onmiddellijke in gang afgeschaft. -.(J) De Zeeuwse Volksuniversiteit is verlamd door bestuurlij ke chaos en conflicten. Een interim-bestuur moet ei-voor zorgen dat binnenkort toch weer cursussen beginnen. Bij gebrek aan beschikbare internationals in vorm telt de selectie van Marco van Basten voor het oefenduel met Liechtenstein (3 september) en WK-kwalifica- tieduel met Tsjechië (8 september) maar liefst dertien spelers die niet op het EK actief waren. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio Televisie: 7 en 8; Zeeland: 9, 11, 13, 14 en 15; Sport: 16, 17, 18 en 19; Reportage: 21, 22, 23, 24 en 25; Stadskantoor: W1, W2, W3 en W5; Academy: W7, W8, W9 en W13; Reizen: W15 en W17; Wonen: W21, W22 en W23; Trends: W25 en W26: Jong: W27 (Advertentie) KRANT VOOR ZEELAND Voor automatische incasso stem Ik toe In afschrijving van mijn Ipostlbankrekeningnummer PZC bv gaat zorgvuldig om met Irefr u nadere informatie aan. i Noteert u mij voor een proef abonnement van 5 weken voor €11,50 Ik geet daarbij éénmalig toestem- 8"711688 555547 van onderstaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig binnen res maanden) cu Noteert u mij voor een abon nement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automati sche incasso 19,45). El per kwartaal met automa tische incasso 56,60) D per iaar met automatische incasso 217,00) Stuur deze bon naar. PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis: 0800 - 0 231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1