IC teperkt tappen bij voetbalclub HF Puntje is gouden kans Drukte voor de boeg [Falcön] ivee uur na wedstrijd geen bier meer in kantine Zoutelande Jii SAlli ierikzeeënaar volgens OM ein achter erval echtpaar Inderhalf uur leen treinen Drugoverlast op Walcheren grootst Steun verregende boeren bepleit Gewond bij ongeval Huis onbewoonbaar door brand Mankementen fietsvoetveer over zes weken voorbij Meisje op fiets rijdt tegen auto j5eAt1ral.nl Kussen 0113-315649 tpzc.nl jil:redactie@ pzc.nl jus 31, 4460 AA Goes ytentie-exploitatie: ^.en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^s-Vlaanderen: 0114-372770; •-aal: 020-4562500. dag 27 augustus 2004 vrijdag 27 zaterdag 28 zondag 29 augustus TIJDENS DE VLISSINGSE STADSFEESTEN ZOMERRESTANTEN (o.a. kleding, schoenen, enz) 50% tot 75% KORTING IN DE WINKEL ALLES 10% KORTING (o.a^ winterjassen, jeans, wandelschoenen, enz) STOREFOR MORE Walstraat 68 4381 GE Vlissingen tel: 0118-441478 editie Walcheren Miriam van den Broek [TELANDE - Het clubhuis roetbalvereniging De Meeu- in Zoutelande mag na af- van een wedstrijd of trai- maximaal twee uur verstrekken. Dat heeft het tge van B en W besloten. De lalclub vindt dit onterecht. Eds de opening van het club- 1971 hanteert de voetbal- suging de regel dat de kanti- ond 19.00 uur sluit. „En dat ijl wij volgens de vergun- tot 02.00 uur open mochten zegt voorzitter Kees Roei de zijn een maatschappelij- jrganisatie en hebben het iiuis altijd op een nette ma- geexploiteerd. Er zijn nooit sten geweest. Niet van de llenstand, niet van de hore- BVeere, niet van de inwo- van Zoutelande én niet van ganeente. Onze vrijwilligers achter de bar staan hebben benodigde papieren gehaald w zegt de overheid: wij we kt tóch beter. vereniging had dit jaar een we vergunning nodig en hte op de alcohol-maatregel, ipraktijk mogen de vierhon- leden van De Meeuwen de nieuwe maatregel na li uur geen biertje meer drin- (Advertentie) (tivaiNDiissingsn 27 - 28 - 29 JGUSTUS 2004 iww.smallsail.nl lAector Dooms OES - Door een geval zelfdoding nabij Goes- hebben er gister- iddag ruim anderhalf uur treinen gereden «sen Goes en Middel- i passagiers werden ver- erd met bussen. ken. Frisdrank mag dan nog wel worden verkocht. „Hoe moet dat straks als we een uitwed strijd ver van hier hebben? Dan kunnen we bij terugkomst dus geen biertje meer drinken. Dat is ook het geval als een wed strijd door slecht weer niet door gaat. Dat kan toch niet? Wij wil len graag tot 19.00 uur een bier tje kunnen blijven inschenken." Het bestuur van De Meeuwen heeft bezwaar aangetekend te gen het besluit van B en W. „We hadden het college kunnen be grijpen als er een wezenlijk pro bleem was. Dus als de activitei ten die plaatsvinden in de sport kantine of de gehanteerde slui tingstijden aantoonbare concur rentie voor de lokale horeca zou den opleveren. Van beide om standigheden is geen sprake. De kantine wordt louter voor de on dersteuning van sportieve/ re creatieve activiteiten aange wend." De voorzitter vindt bo vendien dat het gemeentebe stuur de wijziging in de vergun ning op een andere manier ken baar had moeten maken. „De wijziging is ons niet vooraf mee gedeeld. We hebben ook geen pu blicatie over deze voorwaarde aangetroffen in de Faam, waar in de gemeente dit soort beslui ten publiceert. De maatregel is plotsklaps, eenzijdig en zonder onderbouwing opgelegd." Volgens het gemeentebestuur is er geen sprake van een nieuwe maatregel. Het bezwaar is dan ook afgewezen. „Wij passen ge woon de regels toe", zegt burge meester A.C. de Bruijn. „Die maatregel is niet nieuw. Die be stond altijd al en geldt voor alle sportkantines. We zijn als ge meente wettelijk verplicht om commercialisering van bijvoor beeld sportkantines tegen te gaan om te voorkomen dat er concurrentie ontstaat tussen de kantines en reguliere cafés. Ko ninklijke Horeca Nederland heeft een tijd terug de gemeen ten nog een keer op die verant woordelijkheden gewezen. En die verantwoordelijkheid ne men wij op ons." JDELBURG - Een 38-jarige toer van Zierikzee en een prige man uit Oirschot heb- volgens het Openbaar Minis- iopdracht gegeven tot de ge- üdadige roofoverval op het Spaar Polderman in Hans- in, w-jarige man werd daarbij panig mishandeld, dat hij jpaar weken later aan zijn [rondingen bezweek. Zijn raakte zwaargewond. vermeende opdrachtgevers tót doodslag, diefstal met ge en vrijheidsberoving ten gelegd. Dat bleek gisteren rechtbank in Middelburg, de zaak pro forma werd be- De officier van justitie dat het om een straf- gaat waarop minstens jaar cel staat, roofoverval vond plaats in lacht van 20 op 21 maart in 'oning van het echtpaar. Na klopjacht door de politie den kort daarop drie Roe- •flse verdachten in de buurt de woning aangehouden, ïadden de buit - ruim vier- 5nd euro en sieraden - bij g De Roemenen zouden door Zeeuw en de Brabander in zijn benaderd. In Neder- i werden hun identiteitsbe ingenomen, waarna ze ten vakantiepark verbleven. kregen ze instructies en in over het doelwit van de woning van Polderman, de roofoveral zijn nog twee en een vrouw betrok ken uit Roemenië. fde inhoudelijke behande- van de strafzaak tegen alle 'verdachten heeft de recht te twee dagen uitgetrokken: A15 oktober. VLISSINGEN - Een klein dutje op De Avontuur, een klipper uit 1914. De eerste schepen voor Small Sail Vlis singen zijn gearriveerd in Vlissingen. De tenten zijn op gezet. Het evenement, dat zich afspeelt rond de jachtha ven in de Vlissingse binnenstad, het Arsenaal en de Piet Heinkade begint vanavond en wordt zondag afgesloten met een vlootshow. Aan de Nieuwendijk kunnen mosse len gegeten worden en in het centrum wordt een brade rie gehouden. Op een aantal schepen kan zaterdag wor den meegevaren. De Avontuur ligt al een tijdje aan de Piet Heinkade. Matroos Ieke Meijer zegt dat er zo'n vijf tig personen tegelijk aan boord kunnen. „Aan de kade kan een kaartje gekocht worden. Ik hoop niet dat het harder gaat waaien, want windkracht 6 is onze limiet." foto Ruben Oreel otn N3Zf)3NH3i 93MNVWHWH OMD N3Zfl3NH3i IVVaiSIOOHDS aaooN N0LLV1S N3DNISSITA iWHisxms Deze zomer volgt de PZC het Monopoly-spelbord, dat voor deze gelegenheid een geheel Zeeuwse invulling heeft ge kregen. De dobbelsteen brengt ons vandaag op de Groene Boule vard in Vlissingen. We gaan naar 't Puntje aan de Groene Boulevard, is de gevleugelde uitdrukking, 't Puntje is de friteszaak aan het einde van de Piet Heinkade en het begin van de Groene Boule vard. „De bezoekers hebben de naam bedacht en die heb ik maar gehouden, 't Puntje, klopt en klinkt lekker", vindt eigena resse Natasja Bijkerk. Ze drijft al bijna tien jaar een friteszaak op een van de mooi ste plekjes van Zeeland, aan het eind van de Groene Boulevard. „Nee, dit is het mooiste plekje van Zeeland. Ik zou nergens an ders mijn friteszaak willen heb ben. Ik voel me hier gelukkig. Ik heb een kans gekregen en gegre pen", zegt Natasja. „Een mooie re kanskaart in monopoly had ik niet kunnen trekken." De kans heeft ze jaren terug zelf afgedwongen. Tien jaar geleden had ze zeven plaatsen in Vlissin gen aangevraagd om haar rijden de friteswagen De Smulbus te plaatsen. In de buurt van de Piet Heinka de had een friteszaak gezeten, maar die uitbater was ermee op gehouden. „Ik kon de vergun ning overnemen." De bezoekers hebben de friettent aan de Groene Boulevard in Vlissingen 't Puntje genoemd, en eigena resse Natasja Bijkerk kon zich daarin wel vinden. foto Lex de Meester De bakjes friet werden verkocht vanuit de rijdende smulbus, een Fiat Ducato. De smulbus werd enkele jaren later verruild voor een verbouwde schaftkeet en die keet is sinds 23 juli een mo derne kiosk, naar een ontwerp van Middelburger Joos Nijsse. Klanten kunnen nu ook binnen hun kibbeling opeten. „De Groe ne Boulevard is het einde", vindt vaste klant Mare Vlietinck uit Zeebrugge. „In alle opzich ten", zegt hij. „Het lijkt alsof hier de wereld ophoudt, maar het is ook eindeloos mooi. Ik krijg hier een gevoel van vrij heid. Ik kom heel regelmatig naar Vlissingen, omdat ik van deze rivier hou. De schittering is mooi hier, bij elk weertype. Er is veel te zien. Meer dan in Zeebrugge, waar je eigenlijk al leen maar naar de beweging van het water kunt kijken. Hier heb je afwisseling." Een vrouw met een parasol loopt voorbij 't Puntje en wan delt naar het uiteinde van de pier. Ze zwaait. „Ze komt hier elke dag. Ze zwemt, zont en geeft de kinderen zwemles", zegt Natasja. Auto's rijden af en aan. Ook een oldtimer, versierd met een bruidslint. Een bruidspaar wil vastgelegd worden op de Groe ne Boulevard. Ze poseren voor de fotograaf. De familie Van Driel kijkt van uit de auto uit over het water. „We doen een dagje Zeeland. Vanavond gaan we via Dom burg terug naar 's-Gravendeel. Verder dan dit punt zakken we niet af." Thuis hebben ze ook een rivier. „De Dordtse kil, die is ook mooi. Wij zoeken altijd en over al het water op. Water trekt. De Westerschelde is een paar maat jes groter dan onze rivier en dat geldt ook voor de schepen die hier voorbij varen." Een ouder echtpaar stapt van de fiets. Ze passen op het huis van een Vlissings familielid. De ech telieden wonen zelf in Gronin gen. Ze hebben het al een paar we ken heel erg naar hun zin in Zee land. „We fietsen heel Walche ren door en stoppen op alle mooie plekjes. Alles bevalt ons, behalve de prijzen in de restau rants. Daar ben ik toch wel erg van geschrokken. Bij een gewo ne zaak in Dishoek moesten we negen euro afrekenen voor twee wafels met aardbeien en slag room." Ze genieten van hun ijs jes op een bankje bij 't Puntje. „We verkopen de lekkerste snack op de mooiste plek", zegt Natasja. „Mijn droom is om hier nog eens een echt paviljoen neer te zetten." Edith Ramakers MIDDELBURG - Bewoners van Middelburg en vooral Vlissingen hebben veel meer last van drugsdealers en -ge- bruikers dan mensen in Terneuzen. Op Walcheren kwa men het voorbije jaar bij de politie 279 meldingen binnen, terwijl in Zeeuws-Vlaanderen slechts 158 keer melding werd van drugsoverlast. In het Oosterscheidebekken kwa men slechts 92 klachten binnen bij de politie over drugs gerelateerde overlast. DEN HAAG - Boeren die schade lijden door de hevige re genval van afgelopen weken, moeten daarvoor (finan ciële) compensatie krijgen. Dat vindt althans het Kamer lid Snijder (WD). Ook de fracties van CDA en PvdA wil len de boeren niet laten modderen. Zij willen echter eerst meer duidelijkheid over de nieuwe verzekeringen voor wa terschade. De herhaalde hoosbuien hebben in Zeeland vooral de akkerbouwers op Schouwen-Duiveland ernstig getroffen. Ook boeren in Friesland en tuinders in het Westland heb ben waterschade opgelopen, met gevolgen voor de gewas sen. Landbouworganisatie LTO inventariseert momenteel de voorlopige schade. Een woordvoerder van LTO ver wacht dat volgende week de eerste resultaten hiervan be kend zijn. MIDDELBURG - Twee ambulances rukten gisteren uit om de betrokkenen bij een ongeval op de Koudekerkse- weg in Middelburg naar het ziekenhuis te brengen. Een 27-jarige fietsster uit de gemeente Veere liep bij het onge luk diverse kneuzingen op. De bestuurster van de perso nenauto, eveneens uit de gemeente Veere, werd ter contro le naar het ziekenhuis gebracht omdat ze zwanger is. Het ongeluk gebeurde rond tien voor vijf. De fietsster reed over het fietspad en sloeg plotseling linksaf de rij baan over. Daarbij verleende ze geen voorrang aan de au tomobiliste, die ook uit de richting Poelendaele kwam. VROUWENPOLDER - Door een keukenbrand is een wo ning aan de Pelgrimstraat in Vrouwenpolder gisteroch tend zwaar beschadigd. De brand ontstond rond tien uur, vermoedelijk door kortsluiting in een elektrische kook plaat. De bewoonster kon het huis op tijd verlaten, de buren heb ben de brand geblust met een tuinslang. De brandweer hoefde alleen nog af te blussen en te ventileren. De buren hebben de vrouw opgevangen; de stichting Salvage zorgt voor vervangende woonruimte. door René van Stee BRESKENS - De schepen van het fietsvoetveer tussen Vlissin gen en Breskens krijgen half ok tober aangepaste en versterkte koppelingen in de voortstu wingsgeneratoren. Daarmee moeten de storingen die de Prins Willem-Alexander en Prin ses Maxima om de haverklap troffen, voorgoed verleden tijd zijn. Het regelmatig uit de vaart ne men van één of beide schepen zorgde in de voorbije maanden voor veel overlast. Passagiers werden met lange wachttijden geconfronteerd. Ze werden wel per bus naar beide overkanten vervoerd, maar liepen deson danks forse vertraging op. De huidige koppelingen, die ver band houden met de voortstu wing van de schepen, kunnen de belasting niet aan, waardoor op onderdelen metaalmoeheid ont staat. Damen Shipyards, de bou wer van de Prins Wil lem-Alexander en de Prinses Maxima, trekt die conclusie na VLISSINGEN - Een twaalfjarig meisje uit Vlissingen is woens dagmiddag in haar woonplaats geschept door een auto. Het on geluk gebeurde rond half zes op de fietsoversteekplaats op de Sloeweg. Het meisje verleende bij het oversteken geen voor rang aan een 20-jarige Vlissing se automobilist Ze is met schaafwonden aan haar hoofd voor onderzoek naar het zieken huis gebracht. De automobilist bleek te veel gedronken te heb ben. Hij kreeg een uur rijverbod en een proces-verbaal. een uitgebreid onderzoek. Een echte verkla-ring voor het man kement heeft H. van Herwijnen van Damen Shipyards niet. „Het ontwerp is uitgebreid door ons en de leverancier door- en naberekend. Tijdens uitgebreide proefvaarten, waarbij de sche pen maximaal werden belast, kwamen ook geen problemen aan het licht. Sinds ze in de vaart zijn en niet op maximale kracht hoeven te varen, gaat het te vaak mis. Dat is zeer opmerke lijk en eigenlijk een raadsel", al dus Van Herwijnen. Zolang de versterkte koppelingen nog niet beschikbaar zijn, varen de Prins Willem-Alexander en de Prinses Maxima met reserve-onderde len aan boord. Zodra het euvel zich voordoet, kan het tijdens de vaart worden verholpen. Van Herwijnen: „Hopelijk zorgt deze provisorische aanpak er voor dat er tot de definitieve maatregel geen schepen uit de vaart hoeven te worden geno men en de passagiers geen hin der meer ondervinden." XOVOW. nazomer $iaust/mi2 4ept2C04 bel 0900 33 000 33 theater op locatie in Zeeland muziektheater DIEP IN HET BOS in het Poelbos bij Goes do 2 t/m za 4 sept ma 6 en di 7 sept do 9 t/m za 11 sept 20ul5 Poelbos Goes 20,00 zeeuwse almanak Als dank voor een mooi 'ca deau wilde de Terneuzense ja rige job haar schoonouders verblijden met een aantal dik ke pakkerds. Haar schoon- moeder nam de drie zoenen met graagte in ontvangst, maar haar schoonpapa moest niets van nattigheid op zijn wangen hebben. „Laat die kussen maar zitten, hoor. Ik heb zelfs liever niet dat mijn vrouiv dat bij mij doet", meld de hij bloedserieus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 9