Beperkt tappen bij voetbalclub PZC Weekendtips elke woensdag in de PZC! Drukte voor de boeg Sprookjeshuttendor staat in de steigers Twee uur na wedstrijd geen bier meer in kantine Zoutelande Concert door vereniging uit Losser /srw> Open repetities Eilandenkoor KRANT VOOR Z E E L AND v if 1 m Mill vrijdag 27 augustus 2004 door Miriam van den Broek ZOUTELANDE - Het clubhuis van voetbalvereniging De Meeu wen in Zoutelande mag na af loop van een wedstrijd of trai ning nog maximaal twee uur bier verstrekken. Dat heeft het college van B en W besloten. De voetbalclub vindt dit onterecht. Al sinds de opening van het club huis in 1971 hanteert de voetbal vereniging de regel dat de kanti ne rond 19.00 uur sluit. ,.En dat terwijl wij volgens de vergun ning tot 02.00 uur open mochten zijn", zegt voorzitter Kees Roel- se. „We zijn een maatschappelij ke organisatie en hebben het clubhuis altijd op een nette ma nier geëxploiteerd. Er zijn nooit klachten geweest. Niet van de middenstand, niet van de hore ca in Veere, niet van de inwo ners van Zoutelande én niet van de gemeente. Onze vrijwilligers die achter de bar staan hebben de benodigde papieren gehaald en nu zegt de overheid: wij we ten het tóch beter. De vereniging had dit jaar een nieuwe vergunning nodig en ZIERIKZEE - Concertvereni ging Sempre Crescendo uit het Overijsselse Losser geeft mor gen een concert naast de Noord havenpoort in Zierikzee. De Overijsselse vereniging ver blijft dit weekeinde in Zeeland en onderhoudt contact met de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee. Dat is ook de reden om in deze plaats, tijdens de Havendagen, op te treden. Sempre Crescendo is opgericht in 1919 en viert dit jaar haar 85e verjaardag. De concertvere niging telt honderd - veel jeugdi ge - leden. Het orkest staat on der leiding van Bert Sleumer. Het optreden begint om 14.15 en eindigt om 16.30 uur. stuitte op de alcohol-maatregel. In de praktijk mogen de vierhon derd leden van De Meeuwen door de nieuwe maatregel na 18.15 uur geen biertje meer drin ken. Frisdrank mag dan nog wel worden verkocht. „Hoe moet dat straks als we een uitwed strijd ver van hier hebben? Dan kunnen we bij terugkomst dus geen biertje meer drinken. Dat is ook het geval als een wed strijd door slecht weer niet door gaat. Dat kan toch niet? Wij wil len graag tot 19.00 uur een bier tje kunnen blijven inschenken." Het bestuur van De Meeuwen heeft bezwaar aangetekend te gen het besluit van B en W. „We hadden het college kunnen be grijpen als er een wezenlijk pro bleem was. Dus als de activitei ten die plaatsvinden in de sport kantine of de gehanteerde slui tingstijden aantoonbare concur rentie voor de lokale horeca zou den opleveren. Van beide om standigheden is geen sprake. De kantine wordt louter voor de on dersteuning van sportieve/re creatieve activiteiten aange wend." De voorzitter vindt bo vendien dat het gemeentebe stuur de wijziging in de vergun ning op een andere manier ken baar had moeten maken. „De wijziging is ons niet vooraf mee gedeeld. We hebben ook geen pu blicatie over deze voorwaarde aangetroffen in de Faam. waar in de gemeente dit soort beslui ten publiceert. De maatregel is plotsklaps, eenzijdig en zonder onderbouwing opgelegd." Volgens het gemeentebestuur is er geen sprake van een nieuwe maatregel. Het bezwaar is dan ook afgewezen. „Wij passen ge woon de regels toe", zegt burge meester A.C. de Bruijn. „Die maatregel is niet nieuw. Die be stond altijd al en geldt voor alle sportkantines. We zijn als ge meente wettelijk verplicht om commercialisering van bijvoor beeld sportkantines tegen te gaan om te voorkomen dat er concurrentie ontstaat tussen de kantines en reguliere cafés. Ko ninklijke Horeca Nederland heeft een tijd terug de gemeen ten nog een keer op die verant woordelijkheden gewezen. En die verantwoordelijkheid ne men wij op ons." door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het startsignaal voor het huttendorp in Zierik zee klinkt pas dinsdagochtend 31 augustus om 10.00 uur, maar aan de voorbereiding wordt nu al hard gewerkt. Thema van dit evenement van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland is dit keer 'sprookjes'. Was het vorig jaar nog toege staan het festijn af te sluiten met een grootscheeps vuur waar bij alle hutten in de vlammen op gingen, dit keer moest een ande re finale worden bedacht. Door de huidige milieuvoorschriften is het niet meer geoorloofd voor de lol een dergelijk groot vuur te stichten. Vlammen Het slot van het huttendorp gaat dit keer dus niet met vlam men gepaard, maar zo mogelijk wel met vurig spel. De Stichting Jeugd heeft in overleg met Henk Verhage en Wim Hillebrand be sloten het jeugdevenement af te sluiten met de opvoering van een musical. Verhage en Hille brand vormen samen het thea terduo Kobus Flip. Dit duo te kent voor het schrijven van de musical 'Het sprookje van de 1001 onzin' en leidt ook de repe tities met circa dertig kinderen. Er is inmiddels al enkele keren gerepeteerd in Poppodium Brogum, maar het zogeheten af monteren van de voorstelling ge beurt volgende week op een af gesloten deel van het hutten dorp. Wethouder R. van der Wekken verricht dinsdagochtend de offi ciële opening van het sprookjes- agenda VLISSINGEN - Een klein dutje op De Avontuur, een klipper uit 1914. De eerste schepen voor Small Sail Vlis- singen zijn gearriveerd in Vlissingen. De tenten zijn op gezet. Het evenement, dat zich afspeelt rond de jachtha ven in de Vlissingse binnenstad, het Arsenaal en de Piet Heinkade, begint vanavond en wordt zondag afgesloten met een vlootshow. Aan de Nieuwendijk kunnen mosse len gegeten worden en in het centrum wordt een brade rie gehouden. Op een aantal schepen kan zaterdag wor den meegevaren. De Avontuur ligt al een tijdje aan de Piet Heinkade. Matroos Ieke Meijer zegt dat er zo'n vijf tig personen tegelijk aan boord kunnen. „Aan de kade kan een kaartje gekocht worden. Ik hoop niet dat het harder gaat waaien, want windkracht 6 is onze limiet." foto Ruben Oreel STREEKACTIVITEITEN BURGHSLUIS - Haven, 18.30-21.00 uur: Natuurvaartocht over Oosterschel- de aan boord ms. Breeveertien; RENESSE - Kerkring, 14.30 uur: Lucht kussen en theatralicatuur; Kerkring, 19.00 uur: Kindertheater; WESTENSCHOUWEN - Trampoline centrum, vanaf 10.15 uur: Foto-fiets-puz- zeltocht. huttendorp op het veld act de parkeerplaats aan de Schel straat in Zierikzee. Direct daarop gaan tweehonderd kinderen in dele tijd van zes tot twaalf jaar a de slag met hout, spijkers eni mers om hun eigen bouwsels creëren. Het sprookjeshuttendorp is gelijks geopend van 10.00 16.00 uur. Op donderdagmidi 2 september zijn vanaf 13 uur vaders, moeders, opa's oma's van harte welkom t kijkje te komen nemen. Persgroep Tijdens de huttendorpdag brengt een door kinderen 1 vormde persgroep dagelijks 'sprookjescourant' uit met vt halen en foto's over de vorder gen van de bouw. De musical wordt.vrijdagavoi 3 september vanaf 19.00 uuro gevoerd. ZIERIKZEE - Na het suca van de open repetities in maaj begint het christelijk gemenj Eilandenkoor het nieuwe se| zoen opnieuw met open repeti ties. Dat gebeurt in de Nieuwe Kei) in Zierikzee, te beginnejid maandag 30 augustus. MaandS 6 september vindt de tweed open repetitie plaats. Jong el oud zijn tijdens deze samenkom sten welkom. Het muziekrag toire is breed en bestaat voom uit psalmen, geestelijke liedera en gezangen. Soms worden oq klassieke of vaderlandse stuM ken ingestudeerd. Het interkerkelijk Eilandenkod is opgericht in 1998 en staat om der leiding van Peter Wildema uit Tholen. Elke maandagavoifl repeteert het koor in de Nieuw] Kerk in Zierikzee. Na de ope repetities die de club in maai; van dit jaar heeft gehouden groeide het ledenaantal over dj honderd. De repetities beginner om 19.45 en eindigen om21.4; I Houdt u van kunst, cultuur, film en theater, dan moet u zeker op woensdag de PZC lezen. De Kunst Uit bijlage met veel leuke tips voor het weekeinde, recensies van films en theaterprogramma's van landelijke Èn regionale voorstellingen en interviews met acteurs, kunstenaars en theatermakers. üV-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 46