>zc subsidie voor picknickplekken J* 't Puntje is gouden kans Bouwen in het bos Wateroverlast is lastig aan te pakken 3, Falcon] 'ipte raadsmeerderheid maakt drie extra locaties mogelijk Anderhalf uur geen treinen maIM! salli vww.smallsail.nl ierikzeeënaar volgens OM rein achter verval echtpaar O Steunzender voor Omroep Zeeland GroenLinks gispt staatssecretaris Steun verregende boeren bepleit Drugsoverlast op Walcheren groot nazomer fceótival.nl Kussen gene: 0113-315649 Tpzc.nl jiliredactie@pzc.nl bus 31,4460 AA Goes ertentie-exploitatie: (b-en Midden-Zeeland: 0113-315520; i-Vlaanderen: 0114-372770; iel: 020-4562500. ijdag 27 augustus 2004 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-19 vrijdag 27 zaterdag 28 zondag 29 augustus TIJDENS DE VLISSINGSE STADSFEESTEN ZOMERRESTANTEN (o.a. kleding, schoenen, enz) 50% tot 75% KORTING IN DE WINKEL ALLES 10% KORTING (o.a. winterjassen, jeans, wandelschoenen, enz) «gr STOREFOR MORE Walstraat 68 4381 GE Vlissingen tel: 0118-441478 editie Schouwen-Duiveland rAli Pankow JUKZEE - Het picknickplek- project op Schouwen-Duive- jkan met drie locaties wor- uitgebreid. De gemeente- besloot gisteravond met al! stemmen voor en negen tegen de Stichting Zon- traal 30.000 euro toe te ken- Het geld wordt gevoteerd het fonds Stads- en Dorps- mwing. fracties van CDA, Alert! en D stemden tegen. In een eer- raadsvergadering staakten stemmen over dit voorstel, standpunten bij de fracties «en met gewijzigd, maar we de afwezigheid van de kleden R. Raats (lijst Raats) P. Berrevoets-Ringelberg jD) ontstond er nu een ande- jemverhouding. serve toch-de Geus (CDA) wil niet ruitlopen op de besteding de reserve Stads- en Dorps- leuwing. Volgens haar ko er heel wat meer 'zinnige en' in aanmerking voor een jdrage uit deze pot. Bovendien zij meewegen dat de Stich- Renesse al een forse bijdra- ïeeft geleverd aan de drie ge teerde picknickplekken. In (Advertentie) jCOES - Door een geval van zelfdoding nabij Goes- |fest hebben er gister middag ruim anderhalf uur geen treinen gereden tussen Goes en Middel burg. Ge passagiers werden ver voerd met bussen. haar optiek is dat ook gemeen schapsgeld. Zij noemde in dit verband een bedrag van 34.700 euro. Administrateur D. Koom- an van de Stichting Renesse bracht direct na de raadsdiscus- sie daar echter een correctie op aan. „Onze stichting heeft slechts 7500 euro voor die drie plekken toegekend", aldus Koo- C. Schoneman van Alert! ziet het geld van Stads- en Dorpsver nieuwing liever besteed aan de leefbaarheid in de kleine ker nen. „Kunstzinnige picknick plekken behoren niet tot de prio- rititeit van onze fractie." W. Stouten (LSD) was een zelfde mening toegedaan. Voorzitter J. Verseput van de Stichting Zonnestraal en initia tor van het project is verheugd over de toegekende gemeente subsidie. Dankzij co-financie ring met bijdragen van de pro vincie en de Europese subisidie- pot (Leader) is het mogelijk met die 30.000 euro drie extra pick nickplekken aan te leggen. Als eerste komen daarvoor in aan merking de projecten 'Zingend Zand' van de kunstenares Hen- drien en Picknick in Zeeland II' van Albert Geertjes. Voor de der de locatie moet nog een keus worden gemaakt. Verseput hield voorafgaand aan de raadsdiscussie een vurig plei dooi. Hij benadrukte de meer waarde van dit unieke project en citeerde een uitspraak van B. Premsela: 'Mensen vragen om dingen die er al zijn. Maar cul tuur bestaat uit het aanbieden van zaken waar niet om ge vraagd wordt'. Zonder aanmatigend te willen zijn, verwees hij ook naar de ar chitect Gaudi die ooit voor zijn project Sagrada Familia met de pet rond moest. „Nu gaan de mensen speciaal naar Barcelona om de bouwwerken van Gaudi te bekijken", aldus Verseput. ttiualX UI I s s i it b a n 27 - 28 - 29 UJGUSTUS 2004 orAector Dooms DDELBURG - Een 38-jarige toner van Zierikzee en een ■jarige man uit Oirschot heb- ivolgens het Openbaar Minis- e opdracht gegeven tot de ge- slddadige roofoverval op het ilpaar Polderman in Hans- jarige man werd daarbij sdanig mishandeld, dat hij r weken later aan zijn mondingen bezweek. Zijn ouw raakte zwaargewond, vermeende opdrachtgevers irdt doodslag, diefstal met ge- ui en vrijheidsberoving ten gelegd. Dat bleek gisteren de rechtbank in Middelburg, ar de zaak pro forma werd be- adeld. De officier van justitie nadrukte dat het om een straf- ar feit gaat waarop minstens aalf jaar cel staat, roofoverval vond plaats in nacht van 20 op 21 maart in woning van het echtpaar. Na i klopjacht door de politie Kien kort daarop drie Roe- tense verdachten in de buurt de woning aangehouden, hadden de buit - ruim vier- izend euro en sieraden - bij De Roemenen zouden door Zeeuw en de Brabander in die zijn benaderd. In Neder- jd werden hun identiteitsbe- ijzen ingenomen, waarna ze 1 een vakantiepark verbleven, arkregen ze instructies en in itiatie over het doelwit van roofoverval: de woning van echtpaar Polderman, de roof overal zijn nog twee "Wen en een vrouw betrok- o,allen uit Roemenië, tor de inhoudelijke behande- N? van de strafzaak tegen alle dit verdachten heeft de recht- •"k twee dagen uitgetrokken: 'en 15 oktober. GOES - In het Poelbos bij Goes werd gisteren een blik sterke mannen opengetrokken voor de bouw van de tri bunes die de komende weken tien keer plaats moeten bieden aan de toeschouwers van het toneelstuk Diep in het Bos. Die voorstellingen vinden plaats in het kader van het Zeeland Nazomer Festival. Met tractoren wer den de onderdelen van de parkeerplaats aan de Theunis- wegeling naar de plaats van handeling gebracht. Die ligt, zoals de naam van het stuk doet vermoeden, een eindje het bos in. „Een leuke klus op een niet alledaagse plaats", zo vond één van de bouwers. foto Willem Mieras 033} N3Zfl3NH31 aaVA3in083013HDS 033} N3Zfl3NH3i 93MNVWHWH 0fr3} N3Z03NB31 1VVH1S100H3S oon auooN N0UV1S 09 3} N3DNISSI1A ivvaisxms 093} oananos-isoo NI31d3fNVaO 0S13 083} N39NISSI1A iwaisN3aawd SNVM ONiamaaivM Deze zomer volgt de PZC het Monopoly-spelbord, dat voor deze gelegenheid een geheel Zeeuwse invulling heeft ge kregen. De dobbelsteen brengt ons vandaag op de Groene Boule vard in Vlissingen. We gaan naar 't Puntje aan de Groene Boulevard, is de gevleugelde uitdrukking, 't Puntje is de friteszaak aan het einde van de Piet Heinkade en het begin van de Groene Boule vard. „De bezoekers hebben de naam bedacht en die heb ik maar gehouden, 't Puntje, klopt en klinkt lekker", vindt eigena resse Natasja Bijkerk. Ze drijft al bijna tien jaar een friteszaak op een van de mooi ste plekjes van Zeeland, aan het eind van de Groene Boulevard. „Nee, dit is het mooiste plekje van Zeeland. Ik zou nergens an ders mijn friteszaak willen heb ben. Ik voel me hier gelukkig. Ik heb een kans gekregen en gegre pen", zegt Natasja. „Een mooie re kanskaart in monopoly had ik niet kunnen trekken." De kans heeft ze jaren terug zelf afgedwongen. Tien jaar geleden had ze zeven plaatsen in Vlissin gen aangevraagd om haar rijden de friteswagen De Smulbus te plaatsen. In de buurt van de Piet Heinka de had een friteszaak gezeten, maar die uitbater was ermee op gehouden. „Ik kon de vergun ning overnemen." De bezoekers hebben de frieltent aan de Groene Boulevard in Vlissingen 't Puntje genoemd, en eigena resse Natasja Bijkerk kon zich daarin wel vinden. foto Lex de Meester De bakjes friet werden verkocht vanuit de rijdende smulbus, een Fiat Ducato. De smulbus werd enkele jaren later verruild voor een verbouwde schaftkeet en die keet is sinds 23 juli een mo derne kiosk, naar een ontwerp van Middelburger Joos Nijsse. Klanten kunnen nu ook binnen hun kibbeling opeten. „De Groe ne Boulevard is het einde", vindt vaste klant Mare Vlietinck uit Zeebrugge. „In alle opzich ten", zegt hij. „Het lijkt alsof hier de wereld ophoudt, maar het is ook eindeloos mooi. Ik krijg hier een gevoel van vrij heid. Ik kom heel regelmatig naar Vlissingen, omdat ik van deze rivier hou. De schittering is mooi hier, bij elk weertype. Er is veel te zien. Meer dan in Zeebrugge, waar je eigenlijk al leen maar naar de beweging van het water kunt kijken. Hier heb je afwisseling." Een vrouw met een parasol loopt voorbij 't Puntje en wan delt naar het uiteinde van de pier. Ze zwaait. „Ze komt hier elke dag. Ze zwemt, zont en geeft de kinderen zwemles", zegt Natasja. Auto's rijden af en aan. Ook een oldtimer, versierd met een bruidslint. Een bruidspaar wil vastgelegd worden op de Groe ne Boulevard. Ze poseren voor de fotograaf. De familie Van Driel kijkt van uit de auto uit over het water. „We doen een dagje Zeeland. Vanavond gaan we via Dom burg terug naar 's-Gravendeel. Verder dan dit punt zakken we niet af." Thuis hebben ze ook een rivier. „De Dordtse kil, die is ook mooi. Wij zoeken altijd en over al het water op. Water trekt. De Westerschelde is een paar maat jes groter dan onze rivier en dat geldt ook voor de schepen die hier voorbij varen." Een ouder echtpaar stapt van de fiets. Ze passen op het huis van een Vlissings familielid. De ech telieden wonen zelf in Gronin gen. Ze hebben het al een paar we ken heel erg naar hun zin in Zee land. „We fietsen heel Walche ren door en stoppen op alle mooie plekjes. Alles bevalt ons, behalve de prijzen in de restau rants. Daar ben ik toch wel erg van geschrokken. Bij een gewo ne zaak in Dishoek moesten we negen euro afrekenen voor twee wafels met aardbeien en slag room." Ze genieten van hun ijs jes op een bankje bij 't Puntje. „We verkopen de lekkerste snack op de mooiste plek", zegt Natasja. „Mijn droom is om hier nog eens een echt paviljoen neer te zetten." Edith Ramakers VLISSINGEN - Donderdag moeten de ontvangstproble men van Omroep Zeeland Radio in delen van Walcheren en West-Zeeuws-Vlaanderen voorbij zijn. Aan de Boule vard in Vlissingen wordt een steunzender geplaatst om de etherontvangst te verbeteren. De nieuwe frequentie is 98.4 FM. De hoofdfrequentie van Omroep Zeeland blijft 87.9 FM. Burgemeester K. Schouwenaar van Middelburg drong vorig jaar aan op een complete ontvangst van de re gionale omroep in de hele provincie, juist ook op transis tor- en autoradio's, in verband met de functie van ram penzender. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - De Statenfractie van GroenLinks is zeer teleurgesteld in CDA-staatssecretaris Van Gennip (economische zaken). Aanleiding: haar posi tieve opstelling ten opzichte van de Westerschelde Contai ner Terminal, waarvan ze woensdag bij een werkbezoek blijk gaf. Statenlid M. Wiersma erkent dat Van Gennip het volste recht heeft om vóór een WCT te zijn, maar dan graag op grond van goede argumenten en zonder laatdun kende opmerkingen over de argumenten van tegenstan ders. Dat laat hij de bewindsvrouw in een 'open brief' we ten. Wiersma vreest dat Van Gennip onvoldoende op de hoogte is van het dossier-WCT, onder meer met de achter- landproblematiek (milieuhinder, vollopende wegen). DEN HAAG - Boeren die schade lijden door de hevige re genval van afgelopen weken, moeten daarvoor (finan ciële) compensatie krijgen. Dat vindt althans het Kamer lid Snijder (WD). Ook de fracties van CDA en PvdA wil len de boeren niet laten modderen. Zij willen echter eerst meer duidelijkheid over de nieuwe verzekeringen voor wa terschade. De herhaalde hoosbuien hebben in Zeeland vooral de akkerbouwers op Schouwen-Duiveland ernstig getroffen. Ook boeren in Friesland en tuinders in het Westland hebben waterschade opgelopen, met gevolgen voor de gewassen. Landbouworganisatie LTO inventari seert momenteel de voorlopige schade. Een woordvoerder van LTO verwacht dat volgende week de eerste resultaten hiervan bekend zijn. MIDDELBURG - Middelburgers en vooral Vlissingers hebben veel meer last van drugsdealers en -gebruikers dan mensen in Terneuzen. Op Walcheren kwamen het voorbije jaar bij de politie 279 meldingen binnen, tegen over 158 in Zeeuws-Vlaanderen en 92 in de Oosterschelde- door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het bestrijden van de wateroverlast op Schou wen is vooral een kwestie van lange adem. De capaciteit van de gemalen is inmiddels aange past en bij Serooskerke is een stuw gebouwd. Een volgende stap is het creëren van meer wa terberging zodat water gemak kelijker kan worden afgevoerd. „Helemaal uitsluiten kun je niets. We hebben te maken met een klimaatverandering waarin hoosbuien vaker voorkomen. We moeten rekening houden met het feit dat we leven in een delta", zegt J. Dees van Water schap Zeeuwse Eilanden. Dees legt uit dat de huidige over last komt door een aantal facto ren. De hoeveelheid regen die in korte tijd valt speelt een rol, maar ook de samenstelling van de grond is belangrijk. Kan het water gemakkelijk wegzakken of niet. Ook de ligging is van be lang. Ligt het perceel laag of hoog en is er voldoende ruimte om overtollig water af te voe ren. „Zoiets ligt niet aan één fac tor. Op 16 augustus was het gro te probleem dat het water niet snel genoeg de grond in zakte en op het land bleef staan. Als wa terschap hebben wij geen proble men gehad in de hoofdwaterlo pen. De gemalen in Den Osse en bij de Schelphoek konden het prima aan. Maar inmiddels is de situatie behoorlijk veranderd. De gronden zijn natter en het grondwaterpeil is flink geste gen. En dat is wel een probleem want we hebben op veel plaat sen de sloten nog niet kunnen maaien." Jaarlijks wordt alle riet uit de kleinere sloten ge haald zodat het water gemakke lijker kan worden afgevoerd naar de gemalen. Dat maaien ge beurt altijd na de zomer, als de oogst van het land is. Bovendien heeft het waterschap zich te hou den aan de flora- en faunawet die voorschrijft dat voor 15 juli niet mag worden gemaaid. „Daar waar het kan gaan we on- middelijk maaien, maar op veel plaatsen lukt dat niet. Simpel weg omdat we met onze tracto ren het land niet opkunnen van wege de nattigheid." Het niet tij dig maaien is ook voor de boe ren een punt van zorg. „We wil len daar over praten, want je kan nog zulke mooie gemalen hebben, als het water daar niet naar toe kan heb je daar niets aan", zegt H. Remijn van Agra risch Schouwen Duiveland. De komende jaren gaat het wa terschap meer ruimte maken voor overtollig water door on der meer natuurvriendelijke oevers en extra hectares water berging aan te leggen. (Advertentie) WWW. 30 aug t/m 12 sept 2004 bel 090° 33 000 33 theater op locatie in Zeeland muziektheater DIEP IN HET BOS in het Poelbos bij Goes do 2 t/m za 4 sept ma 6 en di 7 sept do 9 t/m za 11 sept 20ul5 Poelbos Goes €20,00 zeeuwse almanak Als dank voor een mooi ca deau wilde de Temeuzense ja rige job haar schoonouders verblijden met een aantal dik ke pakkerds. Haar schoon moeder nam de drie zoenen met graagte in ontvangst, maar haar schoonpapa moest niets van nattigheid op zijn wangen hebben. „Laat die kussen maar zitten, hoor. Ik heb zelfs liever niet dat mijn vrouw dat bij mij doet", meld de hij bloedserieus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41