>zc stadswacht moet meer mogen 't Puntje is gouden kans Bouwen in het bos Celstraf geëist tegen Thoolse 'loverboy' olitieke meerderheid in Goes wil ruimere bevoegdheden nderhalf uur een treinen uU SAlli erikzeeënaar volgens OM ïin achter irval echtpaar I X SLFalcon] Steunzender voor Omroep Zeeland GroenLinks gispt staatssecretaris Steun verregende boeren bepleit Drugsoverlast groot op Walcheren Ondertekening schap en Tholen nazomer testival.nl zeeuwse almanak Kussen (actie: 0113-315649 iv.pzc.nl 3il:redactie@pzc.nl nbus 314460 AA Goes ertentie-exploitatie: otd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; jjvvs-Vlaanderen: 0114-372770; gonaal: 020-4562500. njdag 27 augustus 2004 editie Bevelanden-Tholen er Frank Balkenende CS - Een meerderheid in de se gemeenteraad zou graag a dat stadswachten meer be- gdheden krijgen. Dan kun- ze wettelijk gezien meer idan alleen signaleren, zo- uhet geval is. Goese commissie middelen ik gisteravond over de nota idhaving, waarin staat hoe gemeente door organisatori- maatregelen beter kan op- jen tegen overtredingen en liet nakomen van in vergun den vastgelegde regels. 'Aer M. Dieleman betreurde :eren in de. commissie dat er 'pool' komt van stadswacht en parkeercontroleurs. Als üadswachten meer bevoegd- ien krijgen en ook eens een kunnen uitschrijven, dan den ze samen met parkeer- troleurs kunnen surveille- Volgens Dieleman is er Sciëncy)winst te behalen, werkgebieden van stads- chten en parkeercontroleurs Kappen elkaar. Maak daar wik van. Ik begrijp dat de ste stadswachten ook meer iendan ze nu mogen." D'er P. Pellegrino was het Dieleman eens. Het college (Advertentie) - Door een geval 1 zelfdoding nabij Goes- hebben er gister- ruim anderhalf uur treinen gereden •sen Goes en Middel- tg- passagiers werden ver- met bussen. moet nog eens kijken of de be voegdheden van stadswachten kunnen worden verruimd. In een gezamenlijk optrekken van parkeercontroleurs en stads wachten ziet hij echter weinig voordeel. Ook H. Bouma (SGP/ChnstenUnie) en A. Huis- soon-Schrijver (D66) steunen Dieleman. De commissie deed het college van B en W eerder de suggestie een pool van stadswachten en parkeercontroleurs samen te stellen. De verwachting was dat er zo efficiënter kan worden ge werkt, vooral omdat parkeercon troleurs en stadswachten nu door verschillende afdelingen worden aangestuurd. Lik-op- stuk wordt dan ook mo gelijk, want een parkeercontro- leur mag bekeuringen uitschrij ven, een stadswacht niet. Het college van B en W is na onder zoek tot de conclusie gekomen dat een pool weinig winst ople vert. Praktisch bezwaar is dat par keercontroleurs en stadswach ten in verschillende wijken ac tief zijn. De eerste groep in de zones met betaald parkeren en parkeervergunningen en de tweede groep in de hele gemeen te. Inmiddels zijn wel betere werkafspraken gemaakt. Stads wachten halen tegenwoordig el ke maandag een lijst met pro- bleemplekken op bij de politie. Burgemeester D. van der Zaag ziet geen liever geen stadswach ten met opsporingsbevoegdhe den. „Je moet ze opleiden tot buitengewoon opsporingsambte naar en dan val je in je zwaard van je eigen succes, want dan willen ze direct parkeercontro- leur worden omdat dat beter be taalt." Om een vlucht van stadswach ten te voorkomen, wil Van der Zaag niet aan de huidige situa tie tornen. „Als er iets aan de hand is, bestaat er een prima sa menwerking met de politie. Er wordt al gewerkt in de geest van wat u wil, alleen is het organisa torisch net even anders", hield hij de commissie voor. iï t u a U I i s s i n g b n 27 - 28 - 29 lUGUSTUS 2004 ww.smallsail.nl Dooms 3ELBURG - Een 38-jarige ner van Zierikzee en een ige man uit Oirschot heb- olgens het Openbaar Minis- fcopdracht gegeven tot de ge roofoverval op het [paar Polderman in Hans- man werd daarbij mishandeld, dat hij paar weken later aan zijn bezweek. Zijn «wraakte zwaargewond, vermeende opdrachtgevers idt doodslag, diefstal met ge il en vrijheidsberoving ten gelegd. Dat bleek gisteren ce rechtbank in Middelburg, de zaak pro forma werd be- deld. De officier van justitie «drukte dat het om een straf- rfeit gaat waarop minstens jaar cel staat, loofoverval vond plaats in van 20 op 21 maart in loning van het echtpaar. Na klopjacht door de politie ten kort daarop drie Roe- sse verdachten in de buurt de woning aangehouden, iödden de buit - ruim vier euro en sieraden - bij De Roemenen zouden door keuw en de Brabander in - zijn benaderd. In Neder- werden hun identiteitsbe- «n ingenomen, waarna ze 'n vakantiepark verbleven, ze instructies en in- &tie over het doelwit van tofoverval: de woning van ichtpaar Polderman, k roofoveral zijn nog twee Hen en een vrouw betrok ken uit Roemenië. inhoudelijke behande- van de strafzaak tegen alle verdachten heeft de recht swee dagen uitgetrokken: oktober. GOES - In het Poelbos bij Goes werd gisteren een blik sterke mannen opengetrokken voor de bouw van de tri bunes die de komende weken tien keer plaats moeten bieden aan de toeschouwers van het toneelstuk Diep in het Bos. Die voorstellingen vinden plaats in het kader van het Zeeland Nazomer Festival. Met tractoren wer den de onderdelen van de parkeerplaats aan de Theunis- wegeling naar de plaats van handeling gebracht. Die ligt, zoals de naam van het stuk doet vermoeden, een eindje het bos in. „Een leuke klus op een niet alledaagse plaats", zo vond één van de bouwers. foto Willem Mieras 0 333 N3ZR3N831 aaVA3in083Q13HDS O 0ZZ3 N3Z03NH31 D3MNVWHWH 0*33 N3ZH3NU31 1WD1S100H3S 0033 n aaooN NOliVIS 0933 N39NISSI1A ivvaisurns 093 3 Dananos-isoo NI31d3rNVaO 0SL3 0833 N39NISSI1A iwaiSN3aawd P SNW 9Niama3ivM Deze zomer volgt de PZC het Monopoly-spelbord, dat voor deze gelegenheid een geheel Zeeuwse invulling heeft ge kregen. De dobbelsteen brengt ons vandaag op de Groene Boule vard in Vlissingen. We gaan naar 't Puntje aan de Groene Boulevard, is de gevleugelde uitdrukking, 't Puntje is de friteszaak aan het einde van de Piet Heinkade en het begin van de Groene Boule vard. „De bezoekers hebben de naam bedacht en die heb ik maar gehouden, 't Puntje, klopt en klinkt lekker", vindt eigena resse Natasja Bijkerk. Ze drijft al bijna tien jaar een friteszaak op een van de mooi ste plekjes van Zeeland, aan het eind van de Groene Boulevard. „Nee, dit is het mooiste plekje van Zeeland. Ik zou nergens an ders mijn friteszaak willen heb ben. Ik voel me hier gelukkig. Ik heb een kans gekregen en gegre pen", zegt Natasja. „Een mooie re kanskaart in monopoly had ik niet kunnen trekken." De kans heeft ze jaren terug zelf afgedwongen. Tien jaar geleden had ze zeven plaatsen in Vlissin gen aangevraagd om haar rijden de friteswagen De Smulbus te plaatsen. In de buurt van de Piet Heinka de had een friteszaak gezeten, maar die uitbater was ermee op gehouden. „Ik kon de vergun ning overnemen." De bakjes friet werden verkocht De bezoekers hebben de friettent aan de Groene Boulevard in Vlissingen 't Puntje genoemd, en eigena resse Natasja Bijkerk kon zich daarin wel vinden. foto Lex de Meester vanuit de rijdende smulbus, een Fiat Ducato. De smulbus werd enkele jaren later verruild voor een verbouwde schaftkeet en die keet is sinds 23 juli een mo derne kiosk, naar een ontwerp van Middelburger Joos Nijsse. Klanten kunnen nu ook binnen hun kibbeling opeten. „De Groe ne Boulevard is het einde", vindt vaste klant Mare Vlietinck uit Zeebrugge. „In alle opzich ten", zegt hij. „Het lijkt alsof hier de wereld ophoudt, maar het is ook eindeloos mooi. Ik krijg hier een gevoel van vrij heid. Ik kom heel regelmatig naar Vlissingen, omdat ik van deze rivier hou. De schittering is mooi hier, bij elk weertype. Er is veel te zien. Meer dan in Zeebrugge, waar je eigenlijk al leen maar naar de beweging van het water kunt kijken. Hier heb je afwisseling." Een vrouw met een parasol loopt voorbij 't Puntje en wan delt naar het uiteinde van de pier. Ze zwaait. „Ze komt hier elke dag. Ze zwemt, zont en geeft de kinderen zwemles", zegt Natasja. Auto's rijden af en aan. Ook een vrijdag 27 zaterdag 28 zondag 29 augustus TIJDENS DE VLISSINGSE STADSFEESTEN ZOMERRESTANTEN (o.a. kleding, schoenen, enz) 50% tot 75% KORTING IN DE WINKEL ALLES 10% KORTING (o.a. winterjassen, jeans, wandelschoenen, enz) STOREFOR MORE Walstraat 68 4381 GE Vlissingen tel: 0118-441478 VLISSINGEN - Donderdag moeten de ontvangstproble men van Omroep Zeeland Radio in delen van Walcheren en West-Zeeuws-Vlaanderen voorbij zijn. Aan de Boule vard in Vlissingen wordt een steunzender geplaatst om de etherontvangst te verbeteren. De nieuwe frequentie is 98.4 FM. De hoofdfrequentie van Omroep Zeeland blijft 87.9 FM. Burgemeester K. Schouwenaar van Middelburg drong vorig jaar aan op een complete ontvangst van de re gionale omroep in de hele provincie, juist ook op transis tor- en autoradio's, in verband met de functie van ram penzender. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - De Statenfractie van GroenLinks is zeer teleurgesteld in CDA-staatssecretaris Van Gennip (economische zaken). Aanleiding: haar posi tieve opstelling ten opzichte van de Westerschelde Contai ner Terminal, waarvan ze woensdag bij een werkbezoek blijk gaf. Statenlid M. Wiersma erkent dat Van Gennip het volste recht heeft om vóór een WCT te zijn, maar dan graag op grond van goede argumenten en zonder laatdun kende opmerkingen over de argumenten van tegenstan ders. Dat laat hij de bewindsvrouw in een 'open brief we ten. Wiersma vreest dat Van Gennip onvoldoende op de hoogte is van het dossier-WCT, onder meer met de achter- landproblematiek (milieuhinder, vollopende wegen). DEN HAAG - Boeren die schade lijden door de hevige re genval van afgelopen weken, moeten daarvoor (finan ciële) compensatie krijgen. Dat vindt althans het Kamer lid Snijder (WD). Ook de fracties van CDA en PvdA wil len de boeren niet laten modderen. Zij willen echter eerst meer duidelijkheid over de nieuwe verzekeringen voor wa terschade. De herhaalde hoosbuien hebben in Zeeland vooral de akkerbouwers op Schouwen-Duiveland ernstig getroffen. Ook boeren in Friesland en tuinders in het Westland hebben waterschade opgelopen, met gevolgen voor de gewassen. Landbouworganisatie LTO inventari seert momenteel de voorlopige schade. Een woordvoerder van LTO verwacht dat volgende week de eerste resultaten hiervan bekend zijn. MIDDELBURG - Middelburgers en vooral Vlissingers hebben veel meer last van drugsdealers en -gebruikers dan mensen in Terneuzen. Op Walcheren kwamen het voorbije jaar bij de politie 279 meldingen binnen, tegen over 158 in Zeeuws-Vlaanderen en 92 in de Oosterschelcle- regio oldtimer, versierd met een bruidslint. Een bruidspaar wil vastgelegd worden op de Groe ne Boulevard. Ze poseren voor de fotograaf. De familie Van Driel kijkt van uit de auto uit over het water. „We doen een dagje Zeeland. Vanavond gaan we via Dom burg terug naar 's-Gravendeel. Verder dan dit punt zakken we niet af." Thuis hebben ze ook een rivier. „De Dordtse kil, die is ook mooi. Wij zoeken altijd en over al het water op. Water trekt. De Westerschelde is een paar maat jes groter dan onze rivier en dat geldt ook voor de schepen die hier voorbij varen." Een ouder echtpaar stapt van de fiets. Ze passen op het huis van een Vlissings familielid. De ech telieden wonen zelf in Gronin gen. Ze hebben het al een paar we ken heel erg naar hun zin in Zee land. „We fietsen heel Walche ren door en stoppen op alle mooie plekjes. Alles bevalt ons, behalve de prijzen in de restau rants. Daar ben ik toch wel erg van geschrokken. Bij een gewo ne zaak in Dishoek moesten we negen euro afrekenen voor twee wafels met aardbeien en slag room." Ze genieten van hun ijsjes op een bankje bij 't Puntje. „We ver kopen de lekkerste snack op de mooiste plek", zegt Natasja. „Mijn droom is om hier nog eens een echt paviljoen neer te zet ten." Edith Ramakers door Aector Dooms MIDDELBURG - Het gedrag van een 21-jarige inwoner van Tholen had volgens officier van Justitie J. Zondervan de kenmer ken van dat van een loverboy. „Het meisje was stapelverliefd op hem. Hij gaf haar cadeautjes en had een overwicht op haar", motiveerde de officier gisteren in Middelburg zijn eis van tweeëntwintig maanden gevan genisstraf, waarvan zeven maan den voorwaardelijk. De verdachte gaf toe een aantal keren gemeenschap met het veer tienjarig meisje te hebben ge had. hetgeen met een minderjari ge tot zestien jaar volgens de wet strafbaar is. Als het aan de officier ligt, be- SINT-ANNALAND - Hoe verde len de gemeente Tholen en het Waterschap Zeeuwse Eilanden de taken en wie doet wat tijdens hevige regenval? Dat staat be schreven in het Integraal VVater- bestrijdingsplan Tholen. Maandag 30 augustus zetten lo co-burgemeester K. Heijboer van Tholen en dijkgraaf W. Gos- selaer van het waterschap hun handtekening onder het plan Na de ondertekening, die om 13.30 uur plaatsvindt in dorps huis De Wellevaete in Sint-An- naland. draaien de onderteke naars symbolisch de afsluiter aan de Stoof weg dicht. Die werd geplaatst na extreme neer slag in september 1998, om te voorkomen dat water uit de pol der het dorp kan instromen. taalt de man ook 3200 euro scha-** devergoeding aan het slachtof fer. De officier nam het hem vooral kwalijk dat hij het meisje verne derde en stelselmatig mishandel de. Dat ging soms heel ver. Zo wist hij het meisje ertoe te dwingen met een mes in haar arm te snijden. Anders zou hij haar in de steek laten. „Ik heb het als grap gezegd", zei de Tho len? ar. Littekens Strafpleitster P. Schroeijers wees erop dat de seks met haar toestemming plaatsvond, maar dat maakte hem niet minder strafbaar. „Hij is absoluut niet schuldig", zei Schroeijers. Haar cliënt was wel bereid om de 700 euro kosten, voor het verwijde ren van de littekens door de plas tische chirurg, te betalen. De rechtbank doet 8 september uitspraak. (Advertentie) WWW. lonus t/m 12 aept bel 0900 33 000 33 theater op locatie in Zeeland muziektheater DIEP IN HET BOS in het Poelbos bij Goes do 2 t/m za 4 sept ma 6 en di 7 sept do 9 t/m za 11 sept 20ul5 Poelbos Goes €20.00 Als dank voor een mooi ca deau wilde de Temeuzense ja rige job haar schoonouders verblijden met een aantal dik ke pakkerds. Haar schoon moeder nam de drie zoenen met graagte in ontvangst, maar haar schoonpapa moest niets van nattigheid op zijn ivangen hebben. „Laat die kussen maar zitten, hoor. Ik heb zelfs liever niet dat mijn vrouw dat bij mij doet", meld de hij bloedserieus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33