ieuw slaaphuis in wijk Othene PZC Zonder drugs is het rustig in Rustwat Zeldzame libellen in Zeeuws-Vlaanderen Weer plek voor Hulster visboer pmn Middelburgs bedrijf schikte overtreding oorziening biedt onderdak aan 24 bewoners en begeleiders muni?. nazomer Ie4tival.nl Rijverbod voor Middelburgers Bramendieven aangehouden Celstraf voor winkeldievegge Straf voor rijden tijdens verbod Vrouw bestraft voor hennepteelt agenda woensdag 25 augustus 2004 z 1 1 IjtfFjiqène Verstraeten ijL-De zuidelijke glazenma- fkomt vooral voor in Zuide- j Europa en Afrika. Door zijn icrfgcdrag wordt deze libelle •laatste jaren steeds vaker ge- naleerd in Nederland. Voor- er P. Geene van de Vlinder- libellenwerkgroep Zeeland (dekte de zuidelijke glazenma- vorige maand boven het ritsfort, een terrein dat ook >rd wordt door Staatsbos- „Het waarnemen van deze libel- lesoort is leuk", stelt boswach ter H. van Hage, „maar door zijn zwervend gedrag kan er geen ecologische waarde aan af gelezen worden." Volgens Van Hage worden libellen steeds meer gezien als een graadmeter van het milieu. Aan de hand van de voorkomende soorten, in com binatie met andere gegevens, kunnen voorzichtige conclusies worden getrokken over de toestand van het betreffende na tuurgebied. De vrijwilligers van Staatsbosbeheer en de boswach ters gaan de komende jaren de libellen nauwlettend waarne men. Pas geleden ontdekte Van Hage op de Fortdijk nabij Koewacht de zeldzame bandheidelibel. De ze soort wordt de laatste tijd steeds vaker in Nederland ge zien. In Zeeland is de bandheide libel slechts één keer eerder ge signaleerd in het natuurgebied Zwarte Hoek te Axel. De bandheidelibel is bijzonder vanwege de handvormige vlek ken op zijn vleugels. Hij stelt he le specifieke eisen aan de omge ving. De bandheidelibel zit in Nederland aan de noordwest grens van zijn verspreidingsge bied en komt alleen voor boven beekjes en plassen waar kwelsi- tuaties aanwezig zijn. De tengere pantserjuffer was tot vorige week nog nooit in Zee land gesignaleerd. Het is een soort die tot voor kort een enke le maal in zuidoost-Nederland werd gezien, maar daarbuiten niet werd gesignaleerd. E. de Bree en R. Goossens, vrijwilli gers en leden van insectenwerk groep van Natuurbeschermings vereniging de Steltkluut, ont dekten verschillende exempla ren boven één van de amfibieën- poelen in het Kunstbos bij Axel. Het Kunstbos is een terrein van Staatsbosbeheer dat in goede sa menwerking met de gemeente beheerd wordt. De tengere pant serjuffer komt voor bij venige, dicht met zeggen en russen be groeide poelen. cfConny van Gremberghe REUZEN - Het Temeuzen- ibouwbedrijf Imotec gaat in dracht van de stichting Tra- en makelaars Van Alten en p Hoeve uit Terneuzen een lo- tfhuis voor gehandicapten (Uien op het Scheldebalkon de wijk Othene. Deze week ud daartoe een intentieverkla- i> ondertekend. |iet nieuwbouwplan Othene I s oostelijk van verpleeghuis Schorre ruimte vrijgehou- i voor zogenoemde boven- voorzieningen. Tot nu I bleef een invulling van het seel uit. Terneuzense makelaar ;an Alten was in opdracht de stichting Tragel - die in age De Sterre exploiteert - zoek naar vervangende woon- Dite voor de bewoners van (huidige Terneuzense slaap- sinde wijk Zuidpolder. Dat ;anghuis voldoet niet meer ;deeisen des tijds. intoorruimte diet 1800 vierkante meter gro- lerrein op het Scheldebalkon ruimte voor twee grote gescha lde woningen die onderdak enen bieden aan 24 verstande- s gehandicapte bewoners en begeleiders. Voor de zorg- dewerkers wordt slaap- en atoorruimte voorzien in de iltifunctionele tussenbouw. voorziening biedt geen ruim- voor dagactiviteiten voor de foners, maar omdat die veel- (Advertentie) [BUgt/m 12 aept2004 Wogoo 33 000 33 neater op locatie in Zeeland •eaterduet )E EEND VARIATIES ipraathuisjes in havens dlaug t/m za4sept MOArnemuiden "Q 6 t/m wo 8 sept j?Du30 Bruinisse h9t/m za 11 sept M)Paal 15,00 redactie ieeuws-vlaanderen 'Mem Alexanderlaan 45 postbus 145 ;:23 AC terneuzen 1=1:0115-645769 0115-645742 Email: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe ttef) ''Out Bareman "Ovmond de Frel ^né Hoonhorst knèvan Stee "'ts Bakker (sport) kudeloo 16 Postbus 62 '560 AB hulst T«t (0114)372776 Pax: (0114)372771 Efliail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie E'ationspark 28 Postbus 31 *460 AA goes (0113)315500 P* (0113)315669 '•mail: redactie@pzc.nl nternet Ww.pzc.nl web@pzc.nl lezorgkiachten: 800-0231231 Pmaandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; alerdagstot 12.00 uur al werken buitenshuis - bij Dethon, de kinderboerderij en andere diensten - is dit ook niet nodig. Initiatiefnemer P. van Alten hoopt op zeer korte termijn een bouwplan te kunnen indienen bij de gemeente Terneuzen. Om dat het plan correspondeert met de bestemming van de bouwka- vel zullen planologische proce dures niet zoveel tijd vergen. Van Alten rekent erop dat me dio januari begonnen kan wor den met de bouw. Lukt dat, dan kunnen de bewoners van het oude slaaphuis en een aantal nieuwe bewoners medio septem ber volgend jaar hun intrek ne men in de nieuwe voorziening. Met bouw en inrichting is een in vestering gemoeid van circa twee miljoen euro. De stichting Tragel zal borg staan voor de ex ploitatie. Alleen een achtergelaten wietzakje herinnert nog aan het bestaan van café Cameron, door Sheila van Doorsselaer HULST - Het is weer rustig in Rustwat. De buurtschap tussen Hulst en Terhole is met de sloop van café Cameron ver lost van overlast door de schare vaste klanten. Een kopje koffie of een pintje was er óók wel te verkrijgen, maar Ca meron stond tot ver over de grenzen be kend om andere waar: drugs. Rustwat telt een handvol woningen, maar rustig is het er allerminst. Heel vroeger was het dat wel, aan de naam van de buurtschap te zien. De buurt schap doet zijn naam binnenkort weer eer aan. De doorgaande sluipweg, de Havendijk, wordt afgesloten, en er is on langs al een begin gemaakt om de rust te herstellen; de sloop van de vermaar de drugskroeg. In het pand vond altijd al een of andere horeca-activiteit plaats. Veertigers her inneren zich wellicht nog dat voorheen de naam Silver Star op de gevel prijkte. Klanten konden daar koffie, of eerder nog champagne, drinken met de dames van plezier die er hun diensten aanbo den. Ook toen was het er vaak druk, maar de klanten vertrokken even stille tjes als ze waren gekomen. Het nevenaanbod in het pand verschoof later van seks naar (soft)drugs en de zaak werd, na een paar andere benamin gen, gevoerd onder de naam Red's Road- house. Zowel de lokale consument als de Belgische, en soms Franse, klant wist blindelings de weg te vinden naar de vervallen kroeg op de hoek van de Havendijk en de Hulsterweg in Rust wat. De berm, later parkeerterrein, stond vaak overvol met auto's en scoo ters. Wat al die klanten te zoeken had den in het niet bepaald uitnodigende ca fé, liet zich raden. Het dagelijks bestuur van de gemeente Hulst, fervent aanhanger van het zoge naamde nuloptiebeleid, liet de zaak lan ge tijd op haar beloop. De prioriteit lag in de binnenstad, die drugsvrij houden vond Hulst noodzakelijker. „Laat Red's maar ongemoeid, als ze in de polder dea len, hebben er weinig mensen last van", vonden veel binnenstadbewoners. De omwonenden van de kroeg dachten hier echter anders over. Lawaai en een grote stroom 'bestemmingsverkeer' vie len hen jarenlang ten deel. Klanten stap ten stoned achter het stuur en scheur den weg. Niet te vergeten geregeld poli tie in de straat. De politie kwam name lijk regelmaitg bij Red's op bezoek en vaak volgden er aanhoudingen en zelfs vervolgingen. In juli 1999 werd bijvoor beeld een Koewachtenaar vervolgd om dat hij al twee jaar dealde vanuit het pand. Red's werd kort daarna omgedoopt tot café Cameron, maar ook onder deze naam ging de handel voort. Burgemees ter J.F. Mulder greep in. Na een inval in het café, in juli 2003, werd de kroeg op last van Mulder in november 2003 geslo ten. Het was even rustig, maar al gauw was het parkeerterrein niet langer verla ten. De verkoop ging gewoon door, maar dan vanuit het appartement bo ven het café. De politierechter veroor deelde hiervoor in mei nog twee man nen uit Nieuw-Namen en Hulst tot werkstraffen. In april kreeg het gemeentebestuur van Hulst de kans de overlast vanuit het ca fé met wortel en tak uit te roeien; sloop. De eigenaar van het pand bleek bereid zijn onroerend goed te verkopen en de foto Wim Kooyman gemeente liet deze kans niet schieten. Een paar weken geleden maakte de sloophamer het pand met de grond ge lijk. Zelfs het parkeerterrein werd opge broken. Opgeruimd staat netjes. De familie Van der Veeken was al die jaren met slechts een muurtje geschei den van het obscure pand. Of de vrouw des huizes tevreden is dat het café met de grond gelijk is gemaakt? „Jazeker!" Maar meer wil ze ook niet kwijt. Over buurvrouw A. Missu wel. „Wij wonen hier al ruim twintig jaar en we hebben natuurlijk wel wat gezien. Klanten die tegen de gevel stonden te piesen en de politie die bij ons huis stond te posten. Ook werd er geregeld in de berm naast ons huis geparkeerd en dat pikten we niet. Mijn man stapte dan naar de uitba ter en dan hield die overlast ook op. De huurders konden het natuurlijk niet ge bruiken dat er over hen werd geklaagd. De klanten bleven nooit lang, even bin nen, spul halen, en gauw weer weg. Ik ben blij dat het pand weg is. Het zag er maar 'mottig' uit. En nu heb ik tenmin ste een mooi uitzicht vanuit de keu ken!" Achter Cameron wordt momenteel hard gewerkt aan de rondweg om Terhole en op het vrijgekomen perceel komt een ge luidswal. door Frank van Cooten HULST - Hij is inmiddels niet meer weg te denken uit het cen trum van Hulst. Herman van Dijk van de viskraam op de hoek Grote Markt/Steenstraat. Altijd gekleed in visserskos- tuum. Compleet met klompen. Dan weer geel, dan weer rood. Het is maar net hoe zijn stem ming is. Advertentie Uw ALNO Select Dealers: Vraag bij de ALN0 Dealer naar de actievoorwaarden TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kénnedylaan 32 tel.: 0115-680615 TERNEUZEN Mondial Keukens Naeye Verstraten Kennndvlaan QO tel 011.5-01 9404 Het gemeentebestuur van Hulst ziet hem als een toeristische at tractie. „Om die reden heb ik ook weer mijn vergunning gekre gen. Van Dijk doet goede zaken. 'Met of zonder uitjes', is een van zijn standaardzinnen als een Belg een broodje haring besteld. Al 35 jaar staat hij met zijn kraam in het centrum van Hulst. Altijd in de Steenstraal, maar op drie verschillende plekken. De eerste plek was aan de overkant van de straat, vrijwel tegen de zijge vel van café De Boy. Deze plek werd echter te krap zodat hij verhuisde naar de inham bij de kerk. Ook daar moest hij op een gegeven moment weg. „Het kerk bestuur vond het bezwaarlijk dat de viskraam zo dicht bij de kerk stond." Op zijn huidige plek wordt hij vaak gehinderd door motorrij ders die hun stalen ros recht voor de viskraam parkeren. Links van de viskraam is een speciale parkeerplaats voor mo torrijders. „Kijk, als daar twee probleem. Maar op een gegeven moment stonden er acht moto ren voor mijn viskraam. Ze ston den dus in de weg en er kon geen invalide meer door. Toen ze ook nog eens mijn afvalton opzij schopten, was voor mij de maat vol." MIDDELBURG - Een 53-jarige Middelburger is in de nacht van maandag op dinsdag betrapt op rijden onder in vloed. De man werd om 0.15 uur aangehouden op de Blau- wedijk. Hij kreeg een bekeuring en een rijverbod van een uur. Om 1.55 uur hield de politie op de Segeerssingel een 23-ja- rige Middelburger aan. Ook hij had te veel gedronken. De man kreeg een boete en een rijverbod van een uur. VLISSINGEN - De politie heeft maandagavond om 21 uur vier jongens aangehouden bij het volkstuinencom plex aan de Westelijke Bermweg in Vlissingen. Zij had den bramen geplukt. Drie van hen. in de leeftijd van 14 en 15 jaar uit Vlissin gen, zijn doorgestuurd naar het Halt-bureau voor een al ternatieve straf. Een vierde, een 14-jarige jongen uit Duitsland, kreeg een boete van 15 euro. MIDDELBURG - Een veertigjarige vrouw uit MiddeL- burg is door de jaren heen gewend geraakt aan het krij gen van gevangenisstraffen voor winkeldiefstallen. Gisteren werd haar strafblad verder uitgebreid met twee weken gevangenisstraf, die de Middelburgse politierech ter haar oplegde voor het stelen van levensmiddelen bij een Vlissingse supermarkt op 21 juni van dit jaar. De vrouw verscheen niet op de zitting. MIDDELBURG - Een 52-jarige inwoner van Grijpskerke is gisteren door de politierechter in Middelburg voor dron ken rijden en het rijden tijdens een rijverbod veroordeeld tot 900 euro boete, zeven maanden rijontzegging en 28 uur taakstraf. De man bestuurde op 2 juli dit jaar in Grijpskerke om half zes 's morgens dronken een auto. Uit de blaastest volgde een score van 655 microgram: drie keer de limiet. Het rijbewijs werd ingenomen, maar dat weerhield hem er niet van om twee uur later opnieuw in zijn auto te stap- pen. Dit keer werd hij betrapt met een alcoholpercentage van 505 microgram. De verdachte, die gisteren niet op de rechtszitting aanwe zig was, had verklaard aan de drank te zijn gegaan tóen hij van zijn werk uit de nachtdienst kwam. Officier van justitie J. Zondervan eiste 900 euro boete, zeven maanden rijverbod en twee weken cel. Politierechter A. Janssens-van Kampen zette de gevange nisstraf om in een werkstraf. Voor het overige vonniste ze conform de eis. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 22-jarige vrouw uit Poortvliet wegens het te len van hennep veroordeeld tot zeventig uur werkstraf. Op de zolder van haar woning had de politie op 20 juni dit jaar een wietplantage met 127 hennepplanten aange troffen. Ook bleek ze illegaal stroom van energiebedrijf Delta te hebben afgetapt. STREEKACTIVITEITEN AARDENBURG Schutterslocatie, 19.00 uur: Schieting voor toeristen; AXEL - Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten; Café Cambrinus, 18.00 - 20.00 uur: Sterrit fietstocht; Gregoriuscen- trum, 13.30 uur: Koersbal. Kaarten en biljarten; 13.45 uur: Fietsclub; BRESKENS - Centrum en Spuiplein, Dolle woensdag, braderie en optre dens; CADZAND - N. H. kerk, 20.00 uur: Zo meravond concert; CLINGE - Malpertuus, 9.30 en 14.00 uur: Jeugdvakantieweek; EMMAPOLDER Bezoekerscentrum, 14.00 uur: Excursie door Verdronken Land van Saeftmghe; GRAAUW - Voetbalveld, 9.30 en 14.00 uur: Jeugdvakantieweek; HEIKANT - 't Heike, 9.30 en 14.00 uur: Jeugdvakantieweek; HENGSTDIJK - Recreatiecentrum de Vogel, 20.30 uur: Bingo; HOEK - Recreatieterrein De Braakman, 21.30 uur: Excursie Kijken naar nachtdie ren olv Staatsbosbeheer; HOOFDPLAAT Schapenboerderij Goede Hope, 14.00 uur: Rondleiding; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; NIEUW - NAMEN - Café St.Cecilia, 19.30 uur: Bingo; Voetbalveld, 9.30 en 14.00 uur: Jeugdva kantieweek; NIEUWVLIET - Parking frituur 't Ge maal aan de Zeedijk, 19.30 uur: Excur sie in Verdronken Zwarte Polder; OOSTBURG - Centrum, Kinderdisco en avond braderie: Trekpaardenmelkerij Nortier - Buyze, 10,30 - 16.00 uur: Open dag; PAAL - Clubhuis, 14.00 uur: Kaarten jo keren en bieden; TERNEUZEN - Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondleiding; VOGELWAARDE - Speelweide Popu lierenstraat, 9.00 - 15.00 uur: Kinderva kantieweek Hontenisse. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De directie van het failliete bedrijf New World Products heeft met het Openbaar Ministerie een schik king getroffen voor overtredin gen van de Wet Toezicht Effec tenverkeer. Dat heeft het Openbaar Ministe rie (OM) gisteren bevestigd. De overtredingen werden gepleegd in de jaren 2001 en 2002. Wan neer de zaak is geschikt en om welk bedrag het gaat, wil het OM niet zeggen. De zaak tegen het bedrijf is vervolgens gesepo neerd omdat de leidinggeven den al vervolgd waren. Het OM stelde vervolging in om dat het bedrijf niet voldeed aan de voorwaarden die aan de uit gifte van effecten worden ge steld. Ook de Autoriteit Finan ciële Markten (AFM) heeft dat vastgesteld. Het Middelburgse bedrijf is één van de onderne mingen die geen prospectus aan bieden, zegt de AFM. Een pros pectus moet inzicht bieden in wat er gebeurt met het geld dat een bedrijf bij investeerders opr haalt. De vereniging van investeerders in het failliete bedrijf New- World Products uit Middelburg wril pas volgende week openheid van zaken geven. J. Wind, de ca- rator van het bedrijf, uitte giste ren in de PZC beschuldigingen tegen de vereniging. Zo zou de vereniging hem niet van infor matie voorzien. Bovendien zou den gedupeerden voor ze zich bij de vereniging aansluiten een contract moeten tekenen, waar bij mensen die informatie geven worden gevrijwaard van claims. Volgens L. Kassing van de vere niging heeft Wind nooit contact met hen opgenomen. New World Products beloofde beleggers een rendement van tien procent op investeringen in citrusplantages in Costa Rica. Eind vorig jaar stopte het be drijf de uitbetalingen aan de deelnemers. Twee maanden gele den werd het bedrijf failliet ver klaard. Ongeveer 750 mensen staken elk minimaal 50.000 euro in het beleggingsprogramma, in totaal 40 tot 60 miljoen euro. Visboer Van Dijk wordt niet langer gehinderd door geparkeerde mo toren. foto Willem Kooyman (Advertentie) te om bezwaar te maken. Dat heeft geholpen. Het parkeervak voor motoren wordt opgeheven. Er wordt een parkeervak voor auto's van gemaakt, inclusief parkeermeter. Van Dijk is tevre den over de oplossing. De toeris tische attractie van Hulst heeft Een Cascade waterbed. is lekkerder voor ie rui Een waterbed koop je bij Rademakers Voor het Beste Bed Slaapkenner Rademakers Heeft een slaapoplossing voor iedereen Slaapkenner Hadcmakorj: Akclicitroal 192 Tcrneur.cn Telefoon 0115-6131

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 45