Dierenambulance is altijd paraat iwUK." WA0? Geef mij liever een geschikte baan! Wijnkans van de maand! Extra Extra KIJK... GANZEN! Uitgaanscomplex oogst lof Middelburgs bedrijf in citrusbeleggingen schikte overtreding ANGO maak(t) beter leven mogelijk! Nieuwe Bevelandse stichting wil breed pakket leveren Oud-wielrenner op Mosselfeestei in Philippine Peyrarède Bergerac Rosé Bekendmaking CALCULATOR (Ml/V) woensdag 25 augustus 2004 door Frank Balkenende GOES - Zeven dagen per week het klokje rond bereikbaar. Die service wil de nieuwe Stichting Dierenambulance Bevelanden en Omstreken leveren. De stichting, gisteren formeel opgericht, is een initiatief van Q. D. Hoveling en zijn vriendin M. Lansen. Hoveling bemant al tien jaar een dierenambulance in de Zaanstreek. Voor zijn vriendin is hij naar Goes ver huisd. Zij volgt een opleiding voor dierenarts-assistente. Bei den bemensen straks de die renambulance. Ook Lansens moeder werkt mee. ,,Het wordt een familiebedrijfje", zegt Hove ling. Op de Bevelanden is ook de die renambulance van de Dierenbe scherming afdeling Noord- en Midden-Zeeland actief. De am bulance is gestationeerd in Vlis- singen. Hoveling en Lansen zijn bereid om werkafspraken te maken de Dierenbescherming. Het gaat hen tenslotte om hulp aan die ren. De twee wijzen er wel op dat 'hun' stichting zeven dagen per week 24 uur operationeel is, in tegenstelling tot de Dierenbe scherming die kantoortijden en zomer- en wintertijden han teert. De dierenambulance biedt een breed pakket. Doel is eerste hulp te bieden en zieke en ge wonde dieren te vervoeren naar dierenartsen, dierenklinieken en opvangcentra. Ook voor in het wild levende dieren, bijvoor beeld verkeersslachtoffers, is de ambulance inzetbaar. Verder wil Hoveling mensen met huis dieren die geen eigen vervoer hebben, naar de dierenartsrij den en ze ook weer thuisbren gen. Begeleiding en advies bij overlijden van een huisdier be hoort eveneens tot de mogelijk heden. Ook dode dieren worden opgehaald en kunnen tijdelijk (twee weken) worden bewaard als het om een vermist huisdier gaat. Hoveling en Jansen willen in de regio samenwerken met verschil lende instanties, zoals politie, de brandweer, de GGD, dieren artsen, asiels en opvangcentra. Ze onderstrepen dat de stich ting geen winstoogmerk heeft. De ambulance moet zichzelf be druipen door donaties, giften, sponsors en subsidies van ge meenten. Inmiddels is contact gelegd met de gemeente Goes, die het subsidieverzoek door zal spelen naar andere Bevelandse gemeenten. In eerste instantie willen ze van huis uit werken, maar een klei ne uitvalsbasis bij bijvoorbeeld een bedrijf blijft een wens. „Daar is dan ruimte om een aan tal kennels neer te zetten, zodat je even een dier kan opvangen om hem de volgende dag naar het asiel te brengen. Zo'n voor ziening heb je wel nodig", zegt Hoveling. De stichting valt, net als die in Zeeuws-Vlaanderen, onder de landelijke Federatie van Dierenambulances Neder land. Een krantje over de die renambulance en specifiek de nieuwe stichting zit in het vat. Hoveling en Lansen willen met gratis verspreiding op de Beve landen hun nieuwe stichting on der de aandacht brengen. door Ron Maqnée VLISSINGEN - Jasper Rui nard (22) studeerde onlangs af in de bouwkunde met een ont werp voor een spectaculair uit gaanscomplex, tachtig meter voor de kust van Vlissingen. Hij kreeg er de hoogste waarde ring sinds tijden voor. Want zijn begeleiders aan de HZ waren lovend over zijn crea tie: een loungebar, disco, restau rant en eetcafé in één pand. En dan niet met de voeten op het droge, maar tachtig meter uit de kust van Vlissingen, nabij de Gevangentoren. Een utopie ■van een jonge, bevlogen, weinig realistische bouwkundige? Zelf benadrukt Jasper Ruinard dat zijn creatie op elk element is doorgerekend: veiligheid, stabi liteit, geluidsoverlast, energie verbruik en bevoorrading. „Je mist wat in Vlissingen. Het is een mooie badplaats. Maar de boulevard bijvoorbeeld, daar wordt te weinig mee ge daan", vertelt Ruinard. De stu dent die oproeide in Heinkens- zand en de afgelopen vier jaar in Vlissingen woonde, vindt dat de havenstad met de boulevard goud in handen heeft, maar kansen laat liggen. „Wat de .boulevard moet hebben is een eye-catcher." Het afstudeeront- werp van Jasper zou totaal an ders worden, dat stond bij voor baat al vast. Allereerst moest het nieuwe pand uitdrukkelijk een maritieme uitstraling krij gen. „Want Vlissingen is een stad van de zee. Maar die identi teit zie je verder nergens in de stad", aldus Ruinard. Vervol gens formuleerde hij nog een aantal uitgangspunten. Zo moest het mogelijk zijn om in zijn complex 24 uur per dag te stappen en zou het centrum ver schillende uitgaansmogelijkhe den onder één dak moeten her bergen. Hierdoor zou de poli tiek ook sneller geneigd zijn om het project te omarmen. „Want de gemeente associeert uitgaan altijd alleen met negati- viteit en overlast en ziet het niet als een verrijking van de stad." Een lokatie vond Ruinard na uitvoerige bestudering van de kust van Vlissingen: ter hoogte van De Naald, in het verlengde van de Coosje Buskenstraat. Daar is de stroming nog be perkt, kan gebouwd worden op voldoende afstand van de vaar geul, is een bioscoop in de buurt en kan er voldoende wor den geparkeerd. Bij zijn afstuderen presenteer de Ruinard zijn finale ontwerp: een gebouw van veertig meter hoog dat met een brug van tach tig meter met de kust is verbon den. Goed voor 2500 vierkante meter uitgaansplezier voor maximaal 1250 man. Een stijf betonnen kolom houdt het pand in evenwicht. Een schuin aflopend deel dat aan deze pi laar hangt, herbergt het eetca fé, het restaurant, de disco en het loungecafé. Helemaal bo venin is er zelfs nog plek voor een klein zwembad. Door enke le glazen tegels kunnen bezoe kers van de loungebar, een ver dieping onder het zwembad, zelfs de schimmen van de zwemmers bewonderen. Alle verdiepingen zijn in een vi de-stijl opgebouwd, wat de so ciale controle, ruimtewerking en veiligheid weer ten goede komt. Luchtfietserij En denk nu niet dat het hele ontwerp luchtfietserij van de bovenste plank is. Over alle mo gelijke tegenwerpingen heeft Ruinard nagedacht: ligt het pand niet te dicht op de vaar geul bijvoorbeeld? Nee, vindt Ruinard. De geul begint op 130 meter uit de kust. Het centrum staat 80 meter uit de kust. Er is dus nog voldoende afstand tot de geul. En als een schip dat uit Jasper Ruinard (22): „Wat de boulevard nodig heeft is een eye-catcher". foto Ruben Oreel koers ligt, het pand ramt? Daar voor is een zware betonnen sok kel opgetrokken. En is het pand bestand tegen wind kracht twaalf? Zeker, betoogt Ruinard. De constructie van de dragende pilaar houdt het ge bouw overeind. En wat als vei ligheidsdiensten ingeval van ca lamiteiten naar het centrum willen? Over de dubbeldeks toe- gangsbrug van tachtig bij ze ven meter kunnen eenvoudig ambulances, politiewagens en brandweervoertuigen rijden Ja zelfs de Sligro kan gewoon met vrachtwagen en al de kroketten afleveren. Alleen aan één element kan Rui nard niets veranderen: de zoge heten risicocontouren die het bouwen in zee in de weg staan, omdat het nu eenmaal te ge vaarlijk is. „Tja, en in die zin is dit project niet uit te voeren", aldus Ruinard. Ook heeft hij zich maar niet gewaagd aan een kostenberekening van het project. „Maar mijn mentor zie mij: 'Gemiddeld worden ideeën na zeventig jaar uitgevoerd'." Lachend: „Dan zou ik 92 zijn als het gebouw er staat." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De directie van het failliete bedrijf New- World Products heeft met het Openbaar Ministerie een schik king getroffen voor een overtre ding van de Wet Toezicht Effec tenverkeer. Dat heeft het Openbaar Ministe rie (OM) gisteren bevestigd. De overtredingen werden gepleegd in de jaren 2001 en 2002. Wan neer de zaak is geschikt en om welk bedrag het gaat, wil het OM niet zeggen. De zaak tegen het bedrijf is vervolgens gesepo neerd omdat de leidinggeven den al vervolgd waren. Als een zaak wordt geschikt, hoeft die niet voor de rechter te komen. Allen delicten waarop een maximale gevangenisstraf van zes jaar staat, kunnen met een schikking, ook wel een trans actie genoemd, worden afge daan. Vaak wordt voor een schikking gekozen als men vreest voor een lange, ingewik kelde rechtszaak. Het OM stelde vervolging in om dat het bedrijf niet voldeed aan de voorwaarden die aan de uit gifte van effecten worden ge steld. Ook de Autoriteit Finan ciële Markten (AFM) heeft dat vastgesteld. New World Pro ducts, ook bekend als New World Investments, staat op de waarschuwingslij st die de orga nisatie op internet publiceert. Het Middelburgse bedrijf is één van de ondernemingen die geen prospectus aanbieden, zegt de AFM. Een prospectus moet in zicht bieden in wat er gebeurt met het geld dat een bedrijf bij investeerders ophaalt. „Het gaat om de rechten en plichten die aan de effecten zijn verbon den", zegt B. Kroon van de AFM. De vereniging van investeerders in het failliete bedrijf New World Products uit Middelburg wil pas volgende week openheid van zaken geven. J. Wind, de cu rator van het bedrijf uitte giste ren in de PZC beschuldigingen tegen de vereniging. Zo zou de vereniging hem niet van info matie voorzien. Bovendiena* den gedupeerden voor ze a bij de vereniging aansluit^ contract moeten tekenen wy bij mensen die informatie gen worden gevrijwaard van claim Volgens L. Kassing van de niging heeft Wind nooit conij met hen opgenomen, jj World Products beloofde bei gers een rendement van tii cent op investeringen in citra plantages in Costa Rica. Eindig rig jaar stopte het bedrijf ïtd betalingen aan de klanten maanden geleden werd het i* drijf failliet verklaard. Ook^ wante bv's zijn failliet. Ongeveer 750 mensen stakene minimaal 50.000 euro in het b leggingsprogramma, vooreen taaibedrag van veertig tot zes miljoen euro. De curatoria grote moeite om informatie os het bedrijf te krijgen. Dat is dig om de gedupeerden in iedj geval een deel van hun geld; rug te kunnen geven. Bij de Ca sumentenbond is het bedrijf b kend. „Als mensen ons beft met advies over beleggen plantages of hout, raden wijd altijd af", zegt een woordsoe der. PHILIPPINE - Zes Belt oud-profwielrenners doenzate dagochtend tijdens de 28e Mo selfeesten in Philippine mee as de fietstoertocht 'Ereprijs Hi bert Janssens'. Zo geven de oud-leden van i Eddie Merckx-brigade Vic v Schil en Jos Huysmans actei présence. Ook oud-Belgis kampioen Frank Hoste e winnaar van de Ronde van II lië Johan de Muynck fiets* mee. De voormalige baancrac Rik van de Linden en 'de blow pijl' Etienne de Wilde complet ren het zestal. De toerrit om 08.00 uur bij café Martine deze week Hooghoudt Graan Jenever hele liter elders JAtS" j elders lüezeweekj Ballantine's Scotch Whisky hele liter I elders ?34T heeft alle idranken Peyrarède Bergerac rosé viel direct positief op bij ons proefpanel. Het is een wijn met een diep roze kleur. In het glas ontdekt u een intense geur van rode bessen en cassis. De smaak is kenmerkend fruitig, kruidig, rond en mooi in evenwicht. Serveer deze wijn gekoeld op ongeveer 8-10°C. Ideaal als aperitief, maar ook een goede begeleider van onder andere salades, Oosterse gerechten en kip. Zo jong mogelijk gedronken komt deze wijn het best tot zijn recht Een voortreffelijke rosé voor slechts 2,99 per fles. kom maar halen vanaf dinsdag 24 augustus! Onze aanbiedingen in uw mailbox? QlBCKlll.nl (Handicap.nl is de fondsenwervingsorganisatie van ANGO, kijk op www.handicap.nl voor meer informatie) "Ten onrechte zijn honderdduizenden arbeidsgehandicapten afgeschreven. Ze kunnen werken en willen werken. Maar dan moet er wel passend werk voor ze zijn. Plus inkomenszekerheid als het echt niet langer lukt. Ik wil zeggenschap over mijn leven. Ik sta niet graag aan de kant. Dus ben ik ANCO-lid. De Algemene Nederlandse Gehandicap ten Organisatie (ANGO) is de grootste belangenorganisatie van, voor en door mensen met een functiebeperking of chronische ziekte. Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belastingterug- gave, uitkeringen, zorg en hulp, woning aanpassingen, vervoer of lotgenoten contact... Kom op voor je belangen! Word nu lid! Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 Fax (033) 465 43 53 Internet: www.ango.nl E-mail: info@ango.nl rE1MERSWAAI Goedkeuring bestemmingsplan "Kom Rilland" Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben bij besluit van 27 juli 2004 het bestemmingsplan "Kom Rilland" goedgekeurd Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt, samen met het bestemmingsplan, gedurende 6 weken, van donderdag 26 augustus tot en met woensdag 6 oktober 2004 voor iedereen ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling, kamer 3 10. aan het Oude Plein 1 in Kruinmgen. Het gemeentehuis is op werkdagen voor het publiek geopend van 08.30 tot 12.00 uur. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan tegen het besluit van Gedeputeerde Staten beroep worden ingesteld bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State door een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs met in staat is geweest zich overeenkomstig artikel 27 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tot het college van Gedeputeerde Staten te wenden. Het besluit treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Indien binnen de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State is ingediend, treedt het besluit niet in werking voordat op dit verzoek is beslist. Een eventueel in te stellen beroep moet worden gezonden aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Postbus 20019. 2500 EA s-Gravenhage. Een eventueel verzoek om voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van genoemde afdeling. Kruiningen. 25 augustus 2004 namens burgemeester en wethouders van Reimerswaal ir I Gideonse. Hoofd afdeling Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling. Oude Plein 1 4416 AK Kruiningen Postbus 70 4416 ZH Kruiningen Tel.: 0113 - 39 50 00 Fax: 0113 - 39 S3 33 Internet: www.reimerswaal.nl E-mail: gemeente(4'reimerswaal.nl Gehandicapt of chronisch ziek Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belasting- teruggave. uitkenngen, zorg en hulp, woningaanpassingen, Vervoer of lotgenotencontact Kom op voor je belangen! Word ook lid van ANGOI Postbus 850. 3800 AW Amersloorl ANGO maak(t) beter leven mogelijk! Tel <033»46543"3 Geronimo Leatherworks B.V. Geronimo Leatherworks BV is een toonaangevende producent van Ceintuurs en Mode accessoires. Wij zijn actief in de modische- en promotionele markt en zijn daarnaast zéér succesvol in private label producties. Om de steeds groter wordende werkdruk op de afdeling inkoop op te vangen zoeken wij een Voor deze functie zoeken wij iemand op MBO-niveau richting commerciële economie/kostprijscalculatie. Het is een zelfstandige functie waarbij je ook in teamverband moet kunnen werken. Tevens ondersteun je de afdeling inkoop/verkoop. Kennis van de engelse taal is een pre. Wij bieden je een marktconform salaris met goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Spreekt bovengenoemd profiel je aan. stuur dan je c.v. binnen 14 dagen naar: sales@Qeronimo.nl of Geronimo BV. t a v. C. A. de Waal, Industrieweg 10, 4311 RM Bruinisse. www.geronimo.nl Ganzen zijn fascinerende vogels. En ze overwinteren graag in ons land. Vogelbescherming Nederland nodigt u uit: ga eens ganzen kijken! Waar? Ontdek het op www.vogelbescherming.nl. MigilJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 36