Nieuwbouw school in beeld PZC PZC En we rijden maar weer eens een rondje Antillianen zoeken via feest contact met Terneuzenaren 11 Ballonspektakel bij Vredesfeest iint Niklaas College bekijkt mogelijkheden Prins Willem van Oranjeschool xovow. nazomer fteótival.nl Weigeren spreekuur gemiste kans Fietser gewond bij aanrijding Kop-staartbotsing in Axel Noorse scouts krijgen respijt lezers schrijven De Tijman Caribische week in cafés en Weststraat Axel agenda dinsdag 24 augustus 2004 Oprichtster ruilt \rtemis voor politieke carrière DDDELBURG - Artemis be- iiaal niet meer. Oprichter en di- jcteur Jeannette Poorter heeft |aar reintegratiebureau voor douwen opgeheven. Zij stort pfh volledig op een politieke tarrière met haar partij De Om- iering- porter heeft haar bedrijf afge- louwd na de affaire rond het nartboek van oud-cliënten, ifld vorig jaar. Belangstelling J langdurig werkloze vrou- die weer een baan zoeken, er nog steeds, benadrukt torter. Ze zegt echter bewust sn nieuwe contracten te heb ei geworven bij overheden 'om Binte te maken voor nieuwe „Dat zwartboek heeft ie beslissing om te stoppen niet esneld. ik zat gewoon niet ]eerachter opdrachten aan." ip de internetsite van Artemis léemt Poorter afscheid van iiênten en opdrachtgevers. Dat rouwen zelf het bureau kunnen fcozen dat hen weer aan een •san moet helpen, beschouwt itorter als de verdienste van Ar ams. Slechte herinneringen be- nart ze aan de instanties en mbtenaren die over reïntegra- 6e beslissen. it zwartboek van ontevreden diénten blijkt volgens haar af- neidsbrief toch ingrijpender zijn geweest dan ze wil doen orkomen. Ze schrijft: 'Ik stop ermee omdat ik ook genoeg heb n de eeuwige klaagzang van rele clienten. Nooit was het Kor sommigen genoeg. Bijna een jaar heb ik er voor nodig ge- om over die teleurstelling :*nte komen.' Ie panden van Artemis in Mid- burg en Drachten worden kocht. Poorter heeft nog ge- ibeerd Artemis als bedrijf te kopen. Dat is niet gelukt. Omdat potentiële kopers mij er- wilden hebben op de loon- jst maar dat wilde ik niet. Het ivoor mij echt tijd om te stop- ien."Ze moet verder, schrijft öorter op haar site. 'Ik ga gro- universeler... de politiek.' Ie stort zich volledig op haar artij De Omkering, die ze twee ar geleden heeft opgericht. Ze lat met een aantal gelijkge- emden een strategisch plan orde toekomst verzinnen. INT NIKLAAS (B) - De Vrede- teslen in Sint Niklaas worden lan vrijdag 3 tot en met zondag september omlijst met een bal- mspektakel. loor werkzaamheden aan de Irote Markt in Sint Niklaas vin- ien de festiviteiten plaats op lortcomplex Puyenbeke aan de 'atermolenstraat. Het ballon- bektakel begint vrijdag om "(10. 's Avonds zijn er optre- ens, Zaterdag en zondag stij- de eerste ballonnen al om ze ienuur op. Zaterdagavond is er verlicht ballonspektakel, ge- d# door een ballonballet. I worden de slachtoffers ét de Tweede Wereld herdacht nis er een taptoe. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 «30 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst a van Stee Fóts Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 «60 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 ^60 AA goes Te': (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl Email: web@pzc.nl Bezorgklachten: 3-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; gs tot 12.00 uur door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen onderzoekt of de Prins Willem van Oranjeschool in Terneuzen misschien beter kan worden vervangen door nieuwbouw, in plaats van geld te stoppen in een verbouwing. Burgemeester en wethouders antwoorden dat naar aanleiding van een pleidooi van LPF-raads- lid C. Freeke voor de bouw van een nieuwe school. Het college wijst er op dat de ge vraagde nieuwbouw van de Prins Willem van Oranjeschool zal worden beoordeeld in het ka der van het huisvestingspro gramma voor het onderwijs voor 2005. Leeftijd „Ter zake kunnen wij nu reeds meedelen dat de leeftijd van een onderwijsgebouw niet slechts bepalend is voor mogelijke nieuwbouw", betogen B en W. „Veel meer van belang is de staat van onderhoud en of het gebouw voldoet aan de gestelde wettelijke voorschriften." Het college zegt te beseffen dat het huidige schoolgebouw zeker niet voldoet aan de nu heersen de onderwijskundige inzichten. „De uitbreiding met drie groe pen en de aanstaande onderwijs kundige vernieuwingen zijn dan ook reden om mogelijke nieuw bouw in overweging te nemen", aldus het college. De gemeente had al geld gereser veerd voor zaken als vervanging van de dakbedekking en radiato ren, maar hangende het onder zoek naar nieuwbouw houdt men dat geld nog even in de knip. Ook de in de nabije toe komst noodzakelijke onder houdswerken aan het gebouw worden in de berekeningen mee genomen. Bestemming B en W stellen verder dat er niet gezocht moet worden naar een andere bestemming van het be staande schoolgebouw. Eventue le nieuwbouw wordt namelijk gepland op het huidige school terrein en het bestaande ge bouw wordt in dat geval ge sloopt. „Gelet op bovenstaande afwe gingen deelt ons college niet het gevoelen dat blijkbaar bij ouders van leerlingen heerst, als zou voorrang worden verleend aan het project Oude Vaart, als gevolg waarvan de Prins Willem van Oranjeschool er 'bekaaid' vanaf komt", willen B en W nog wel kwijt. HULST - Hij heeft niet terug van vijf tig, Jack de Jong, vrijwillig chauffeur van de buurtbus. Wie zich door hem of zijn collega's door Oost-Zeeuws-Vlaan- deren wil laten rijden, dient 'met gepas te euro's' te betalen, zo meldt de sticker. Ook al kost de langste rit, voor wie nog geen 65 is, slechts anderhalve euro, de bus is angstvallig leeg... De Jong werkte tientallen jaren voor de ZWN, nu Connexxion. Hij ging in de VUT, maar bleef achter het stuur zitten. Deze keer in de buurtbus en nu op vrij willige basis. „Ik blijf rijden, ik kan het gewoon niet laten." Tweeënhalf jaar geleden werd in Graauw voor het eerst over een buurt bus gesproken. De belbus was afge schaft waardoor Graauw en nog veel meer kleine Oost Zeeuws-Vlaamse dorp jes verstoken bleven van openbaar ver voer. Vooral ouderen bleken de dupe. Hoewel ze aanspraak kunnen maken op het collectief vervoer (Taxicom) zijn de relatief hoge kosten voor velen een re den hier geen gebruik van te maken. Ook jongeren uit de kleine dorpen mis ten de (bel)bus. Zij strandden in Hulst als ze van hun studentenstad terugkeer den naar huis. Wat nu? De Graauwse dorpsraadvoor zitster R. Jaberg had destijds een korte maar krachtige boodschap voor de ge meente Hulst. „Ze verzinnen maar iets." Het gemis aan openbaar vervoer in de kleine kernen werd door de ge meente zeer serieus opgepakt en oud-wethouder W. Kayser zette het buurtbusproject op de rails. Er ont stond een zwaan-kleef-aan effect, steeds meer dorpsraden sloten zich bij Graauw aan en ruim twee jaar later pre senteerde de Vereniging Buurtbus Oost-Zeeuws-Vlaanderen zich. Met een heuse dienstregeling, voldoende vrijwil lige chauffeurs en een busje voor acht passagiers van Connexxion. De eerste rit werd 21 juni gereden. Te strak De Jong geeft maandagochtend zijn buurtbus flink de sporen. We zoeven voorbij Groote Kreek in Hulst, maar vol gens de dienstregeling hadden we al bij De Sterre in Clinge moeten zijn. „De dienstregeling is te strak, we zijn met moeite op tijd en dan hebben we nu niet eens passagiers." De Jonge is die och tend om 7.15 uur in de bus gestapt en tot 11.30 uur heeft hij nog niet één pas sagier mogen verwelkomen. Dat is he laas geen uitzondering. „Op een drukke dag halen we misschien vijftien passa giers, maar gemiddeld? Tja, dat is heel wat minder, heel jammer." Zelfs op maandagochtend, marktdag in Hulst, blijft het Mercedesbusje leeg. „Ik snap er niks van. Zouden veel senioren dan met hun zoon of dochter meerij den?" Op het raam is een sticker geplakt met diverse verboden voor de passagiers. Niet roken, niet eten, niet met skates aan in de bus en een discman die te hard staat mag ook niet. Gelukkig ont breekt de regel 'niet spreken met de be stuurder', dus is er gelegenheid tot een babbeltje. Voor het geval De Jong nie mand heeft om mee te kletsen, heeft hij altijd zijn transistorradiootje bij de hand. De radio zit met een dik elastiek om het zonnescherm gewikkeld. Binnen handbereik. Het officiële eindpunt van de rit is de halte bij De Sterre in Clinge. De Jong draait het houten bordje voor zijn raam om. 'Ossenisse' geeft het bord foto Wim Kooyman nu aan. „En we rijden maar weer eens een rondje." De route voert dezelfde weg weer terug, via Groote Kreek, het winkelcentrum aan het Stationsplein, de Grote markt naar het busstation aan de Zandstraat en vanaf daar via de Blaauwe Hoeve naar Zandberg, Graauw, Paal, Kruispolderhaven, Lams- waarde, Kuitaart, drie haltes in Kloos- terzande, Walsoorden en als eindpunt Ossenisse. Daar wordt het bordje weer omgedraaid en staat er weer 'Clinge'. De Jong zal in Graauw uitstappen. Hij heeft de geveerde bestuurdersstoel warm gehouden voor de volgende vrij willige chauffeur. Vierhonderd Als de laatste rit er rond 18.30 uur op zit, wordt het busje afgetankt en ge stald bij het plaatselijke pompstation in Graauw. Over twee jaar wordt de proef met de buurtbus geëvalueerd. Een be langrijke voorwaarde voor het blijven rijden van de buurtbus is dat er mini maal vierhonderd reizigers per maand gebruik moeten maken van het busje. Dat aantal wordt nu niet gehaald. Wet houder De Deckere (Verkeer) zei het bij de officiële ingebruikname van het bus je treffend: „Het is aan de bewoners om te bewijzen dat de buurtbus levensvat baar is." (Advertentie) Inlijstwerk? Lijstenmakerij Gijzel Voor bedrijf en particulier Biezelingsesüaat 102A. 4421 BV Kapellc Tel. 0113-342383. fax 0113-340044 (Advertentie) 3caust/mi2»ept200< bel 0900 33 00033 theater op locatie in Zeeland opera SWEETHEART COME op de Westkappelse Zeedijk ma 30 aug t/m wo 1 sept vr 3 en za 4 sept di 7 en wo 8 sept vrlOen zall sept 20u30 Westkapelle Domburg 22,50 door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Stichting Antilliaans Beraad Terneuzen houdt komend weekend voor de eerste keer het Festival de las Culturas op de Terneuzense Markt. De Antilliaanse inwoners van Terneuzen timmeren sinds een klein jaar met steun van de ge meente flink aan de weg om de beeldvorming over hun bevol kingsgroep te verbeteren. Zo ruimt een groep Antilliaanse mannen wekelijks zwerfvuil op, probeert de band Xplosion met merenguemuziek zijn steentje bij te dragen en op de lokale ra diozender Omroep Terneuzen kunnen de Antillianen hun ei kwijt in een eigen programma. „Integratie, daar gaat het om op dit feest. We willen verschillen de culturen dichter bij elkaar brengen en laten zien dat je niet alle Antillianen over één kam moet scheren. Het is de be doeling dat de inwoners van Ter neuzen ons beter leren kennen. Dat kan tijdens dit feest, maar ook nog in een later stadium. We zijn namelijk ook bezig met de oprichting van een theater groep en een brassband", vertelt Hélène Smekens van de Stich ting Antilliaans Beraad Terneu zen. Souvenirs Het marktfeest staat voor dans, live-muziek en uitheemse souve nirs en etenswaren. Smekens be nadrukt dat het festival los staat van het begin juli gehou den Sancocho-festival in Sas van Gent, dat hetzelfde doel na streefde als de stichting. Daar werd, in tegenstelling tot in Terneuzen, ook een carnavals optocht gehouden. „Het was de bedoeling om die optocht ook in Terneuzen te houden, maar he laas waren in Sas van Gent veel versierde wagens door de regen kapotgegaan. Zij konden dus jammergenoeg niet meer naar Terneuzen komen", zegt Sme kens. Zowel zaterdag als zondag wordt de Markt vanaf 13.00 uur bezet door kramen met produc ten uit landen als Ecuador, Ve nezuela, Slowakije, Brazilië, Mexico en Aruba. Op de zater dag opent om 13.15 uur een Bel gische djembé-groep het muzi kale gedeelte van het evene ment. De band speelt om 16.15 uur nog een keer. De Terneuzense/Axelse show band New Adventure geeft de eerste dag twee keer acte de pre sence. De Antilliaanse muzikan ten van Xplosion verzorgen op beide dagen meerdere optre dens. Net als DJ Sidney Libax, die wekelijks op Omroep Terneu zen plaatjes draait in zijn pro gramma Anochi Antillano. Hij verzorgt de muziek tussen alle optredens. Gospelkoor Op zondag wordt om 13.00 uur begonnen met een gospelkoor uit Utrecht. Om 15.00 uur is er folkloris tische dans van de Antilliaanse dansgroep Tropical Creations uit Den Haag. De Steel Electric Dance Showband, gevormd door in Amsterdam woonachti ge Surinamers, speelt om 16.00 uur. Vanaf 18.00 uur spelen zij nog eens. Het festijn wordt om 22.00 uur afgesloten door DJ Sidney en Xplosion. TERNEUZEN - De Terneuzense LPF-fractie is 'ontsteld' door het besluit van B en W om geen spreekuur in te stel len voor de burgemeester. „Het is een duidelijk gemiste kans voor de burgemeester om dichter bij de burgers te gaan staan", reageert raads lid C. Freeke. „Verder kan je toch niet stellen dat de bur gemeester van Maldegem zichzelf tot doorgeefluik degra deert nu hij zelfs twee keer per week een spreekuur houdt. Hij heeft daarmee bij de bevolking in de roos ge schoten. Ze zijn enthousiast, met als gevolg dat hij zeker zal worden herkozen." Freeke zeg het een zwak argument te vinden dat B en W tot nu toe geen signalen hebben bereikt dat ze onbereik baar zouden zijn. Het raadslid vindt dat het nut of onnut van een spreekuur alleen maar kan worden aangetoond als er daadwerkelijk zo'n spreekuur wordt ingesteld. „In schrijnende gevallen kan een optreden van de burgemees ter 'helend' werken", betoogt Freeke. „Juist omdat de overheid zich afschermt hebben instituties als 'Breek ijzer' zich een vaste plaats in de samenleving verworden. B en W zou dan ook een proef van bijvoorbeeld een half jaar kunnen overwegen. TERNEUZEN - Een 26-jarige Terneuzenaar is gistermid dag rond vijf uur gewond geraakt nadat zijn fiets werd ge raakt door een auto. Een 23-jarige automobilist, eveneens uit Terneuzen, reed bij het passeren in de Zuidlandstraat tegen de trapper aan, waarop de fietser viel. Hij liep schaafwonden op. AXEL - Op de Buthdijk in Axel raakten gistermiddag rond tien voor vijf drie auto's betrokken bij een botsing. Een 21-jarige automobiliste had te laat in de gaten dat haar voorganger, een 33-jarige automobiliste, afremde. Er ontstond en aanrijding waardoor de 33-jarige automo biliste op haar beurt tegen de voor haar rijdende auto (be stuurd door een 50-jarige vrouw) botste. Alle betrokke nen zijn afkomstig uit de gemeente Hulst. Ze bleven onge deerd. De auto's liepen zware schade op. VLISSINGEN - Rijkswaterstaat heeft de Noorse scouts van het schip de Mohawk II, dat vorige maand in Vlissin- gen zonk na een aanvaring, uitstel verleend. De zeeverken ners hadden al eerder een zekerheidsstelling moeten over handigen, die meldt dat bijvoorbeeld een bank voor de bergingskosten garant staat. De scouts bleven tot dusver re echter in gebreke. De zeeverkenners krijgen nu respijt tot eind deze maand. Eind deze week arriveert een delegatie van Noorse scouts in Vlissingen. De zeeverkenners zullen aanwezig zijn op het maritieme festival Small Sail. Onder hen zijn zeever kenners die de aanvaring van de zeilboot Mohawk II heb ben meegemaakt. Tijdens Small Sail (27 tot en met 29 au gustus) zal geld worden opgehaald voor het schip en zijn opvarenden. Het honderd jaar oude zeilschip Mohawk II is zwaar be schadigd na de aanvaring met een vissersboot uit Ame- muiden, in juli. Bij het ongeval voor de Vlissingse boule vard konden alle scouts worden gered. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Het Tijman Complot, de manier waarop de besluitvorming rond de vestiging van de opvang van daklozen uit Terneuzen wordt geregeld (PZC 20-8), is een ge volg van een machtsstrijd in de gelederen van B en W. Een van de wethouders heeft als speeltje een uitbreiding van het gemeen tehuis. De Tijman zou voor huis vesting van ambtenaren een goedkope en ideale oplossing zijn, maar dan is de wethouder zijn speeltje afgepakt. Daarom is De Tijman uitgekozen voor dag- en nachtopvang. Het ge bouw De Tijman is door ligging en ontwerp volkomen onge schikt voor het doel van B en W, opvang van thuislozen, drank en drugsverslaafden. Er zijn in Terneuzen veel betere locaties en omgevingen te vinden waar het meer verantwoord en veel beter kan. Het is gebleken dat AXEL - Deze week is Axel ge huld in tropische sferen. Tot en met zaterdag staat het centrum in het teken van de Caribean Days. De Caribische week bij de cafés de Pieper en 't Amstelhoekje be gint vandaag met een cocktail avond. Een dag later is er geheel volgens de Caribische traditie een loungeavond met relaxte muziek. De lenigheid kan donderdag avond getest worden bij de lim bodanswedstrijd in de West straat. Voor de winnaar is er een leuke prijs. Het weekend begint vrijdag avond met een optreden van de band Los Donos. Zaterdag ver andert de Weststraat in een groot terras met exotische hap jes en drankjes. Er zijn tapas, een cocktailbar en een barbe cue. Rond 22 uur is er een optreden van de salsaband Xplosion. Beide cafés en de Weststraat zijn in stijl aangekleed met palmbomen en het nodige zand. Er is een beloning voor degene die zaterdag het leukst verkleed het Leger des Heils niet in staat is de ontspoorde mensen terug op de rails te zetten. Ik heb drie vragen bij deze kwestie: Waar is de politieke openheid en transpi ratie? Waarom worden slechts 25 van de 600 bewoners van de wijk Java uitgenodigd voor een informatieavond? Wat is het standpunt van onze burgemees ter? Heeft hij wel eens nage dacht wat dit opvangcentrum (wat opvangen en wat opvoeden van deze mensen) voor indruk maakt bij gasten van de gemeen te Terneuzen. Te denken valt aan bedrijven die zich in Terneu zen willen vestigen. P.M. Jiskoot O. Bolwerk 628 Terneuzen STREEKACTIVITEITEN AXEL Gregorïuscentrum 13.30 uur: Kaarten en biljarten; BIERVLIET - Markt. 19.00 uur: Wandel tocht omgeving Biervliet; CADZAND - BAD - Winkelgalerij Bou levard de Wielingen, 12.30 - 21.00 uur: Zomermarkt; Paviljoen De Piraat, 11.00-14.00 uur: Bungeerun tegen zwerfafval; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO koersbal en biljarten; 9.30 en 14.00 uur: Jeugdvakantieweek; GRAAUW - Voetbalveld, 9.30 en 14.00 uur: Jeugdvakantieweek; HEIKANT - t Hefke, 9.30 en 14.00 uur: Jeugdvakantieweek; HULST - Blaauwe Hoeve, 13.30 uur: Kaarten, De Lieve, 13.00 uur: Biljarten, 13.30 uur: Jeu de boules; 19.30 uur: Vergadering de Zonnebloem; 't Jagertje, 9.30 en 14.00 uur: Jeugdva kantieweek; KLOOSTERZANDE Hotel van Lèu- ven, 19.30 uur: Kaarten; KOEWACHT De Vlaschaard. 13.00 uur: Biljarten; NIEUW - NAMEN - Voetbalveld, 9.30 en 14.00 uur: Jeugdvakantieweek; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.00 uur Country line dansen voor beginners; 20.00 uur. Country line dansen voor ge vorderden, SAS VAN GENT - St.Albert, 14.00 uur: Kaarten en biljarten; De Vlaanderen, 20.00 uur: Bingo; ST.JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur; Kaarten; Gymzaal, 9.30 en 14.00 uur: Jeugdva kantieweek, ST.KRUIS N.H. kerk, 19.00 uur: Ver trek krekenfietstocht; TERNEUZEN De Veste. 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren en biljarten; Sporthal 't Zwaantje, 13.00 uur; Koers bal en bowls; VOGELWAARDE Speelweide aan de Populierenstraat, 9.00 - 15.00 uur: Kin dervakantieweek; WALSOORDEN Café Rue du Nord. 14.00 uur; Kermis kaarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 43