Grotere haven stuit op weerstand Stationsweg wacht op verbetering 4# ZOMERACTIE! Erik Dekker denkt alleen aan de winst 18 bewoners van aanpalend flatgebouw Bru vrezen aantasting rust en uitzicht feótival.nl zz'oo^r* WEN FEMIKUTI Schaken voor 50-plussers Forse straf voor dronken rijden Te veel op achter het stuur Rookton gestolen Vrijgesproken van bedreiging Werkstraf voor dronken rijden zeeuwse almanak Middelste 0113-315649 pzc.nl «ail redactie pzc.nl 31,4460 AA Goes totentie-exploitatie: «rd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; «iiws-Vlaanderen: 0114-372770; Snaai: 020-4562500. insdag 24 augustus 2004 waarin opgenomen [('r-.yfr de Zierikzeesche Nieuwsbode 'r 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland LpietKleemans - De strijd rond de plande uitbreiding van Jacht en Bruinisse is nog niet ge- [tden. De bewoners van het Dpalende flatgebouw vinden il onvoldoende tegemoet „rdt gekomen aan hun bezwa- n. Zij vrezen aantasting van sl,veiligheid en uitzicht. ifr jaar geleden werd het plan ianceerd om de jachthaven uit breiden van 600 naar 1400 latsen en van meet af aan is kei wat te doen geweest over imiljoenenproject. i bewoners van het flatge- iuw vlakbij de jachthaven, die li tochten hebben gebundeld sen vereniging van eigenaars, niet bepaald te juichen ideplannen. Hoewel aan een stal van hun bezwaren tegen uitbreiding tegemoet is geko- blijven zij protesteren, itname de verkeersveiligheid ijlt de vereniging van eige- Advertentie) 01010. nazomer ïstivalhart Abdij Middelburg iderlandstalige pop ■afrobeat 31aug 20u00 Iot23u00 odijplein 10,= SCHARENDIJKE - Vijftig plussers op Schouwen-Dui veland kunnen vanaf woensdag 8 september «eer terecht bij het over ig-schaken voor 50-plus- sers in Scharendijke. Schaakliefhebbers haken daarmee aan bij de veer- lagse contactmidda gen van ouderenorganisa- tieAnbo, afdeling Midden- schouwen Per middag worden twee of ene rondes gespeeld met half uur speeltijd per deelnemer en met wisselen de tegenstanders. Het ko mende seizoen staan er g schaakmiddagen op het programma. seizoen loopt tot half puu. De bijeenkomsten ïorden gehouden in vereni gingsgebouw De Hoek steen naast de kerk aan het ehemplein in Scharen dijke. Belangstellenden kunnen meer informatie krijgen bij Teun Brouwer (0111- 5T1311) of Piet Romijn iOlll-672534). Geïnteresseerde schaaklief- tebbers kunnen 8 septem ber ook zonder aanmelding iomen kennismaken in de Hoeksteen, vanaf 13.30 naars zorgen baren. Volgens hen blijkt uit berekeningen dat het veel drukker wordt op Jachtha venweg en Groeneweg. Voor wat betreft de Groeneweg vernacht de gemeente dat de ca paciteit voldoende is en aanpas sing niet nodig. Een tweede - westelijke - ontsluiting van de jachthaven acht de gemeente evenmin nodig. De vereniging van eigenaars denkt er anders over. De bewo ners van het flatgebouw vinden dat er minstens onderzoek moet worden gedaan naar nut en noodzaak van een tweede ont sluiting. Wegbeheerder Rijkswaterstaat heeft eerder laten weten dat ze dit najaar wil beginnen met de aanleg van een ovale rotonde, een zogeheten ovonde, op de kruising van N59 met Groene weg en Rijksstraatweg. De vere niging van eigenaars wil meer zekerheid. Zij dringt aan op waarborgen dat de als gevaar lijk te boek staande Staphorster kruising daadwerkelijk wordt aangepakt. Voor wat betreft de bebouwing die gepaard gaat met de uitbrei ding van de jachthaven heeft de vereniging van eigenaars even eens mitsen en maren. Het zogeheten 'gebouw nummer tien' wordt met haar twaalf me ter nokhoogte de bewoners- groep vele te hoog. Dat het ge bouw meer in westelijke rich ting dan aanvankelijk gepland wordt gebouwd, verzacht de pijn niet. „Wij vinden nog steeds dat er sprake is van een veel te grote vervuiling van de horizon", aldus de vereniging van eigenaars die pleit voor een maximale nokhoogte van zes me ter. Ook de geplande bebouwing van de beide landtongen bij de jachthaven wordt de flatbewo ners met nokhoogtes van respec tievelijk acht en tien meter veel te hoog. „Het geeft horizonver vuiling. Ons prachtige uitzicht zal blijvend verdwijnen." Een nokhoogte van vier meter is voor de vereniging van eige naars het absolute maximum. De Jachthaven Bruinisse biedt nu 600 ligplaatsen. Het is de bedoeling dat dat aantal groeit naar 1400. foto Marijke Folkertsma Deze zomer volgt de PZC het Monopoly-spelbord, dat voor deze gelegenheid een geheel Zeeuwse invulling heeft ge kregen. De dobbelsteen brengt ons vandaag op Station Zuid. Wie bij Monopoly de vier stations bezit, kan rustig achterover leunen. Geen gedoe met huizen en hotels; gewoon innen. Maar hebben we het over Station Zuid, dan overheerst toch een dubbel gevoel. Het kleine, geblokte stationne tje aan de Stationsweg in Ter- neuzen vormt het begin- en eind punt van een spoorlijn, die door het grootste rail transportbedrijf van Nederland, Railion, als een juweel wordt gekoesterd. Dat wel. Maar de aanwezigheid van een dag- en nachtopvangcen trum voor thuis- en daklozen aan de rand van het spoorwe gemplacement biedt de omge ving veel kopzorgen. Het opvangcentrum had ruim een jaar geleden al verdwenen moeten zijn; het was immers tij delijk. Maar alternatieve loca ties waren niet zo snel voorhan den. En nu B en W in hun tome loze daadkracht eindelijk de knoop willen doorhakken, kon digt zich een nieuwe strijd aan. De bewoners van de wijk het Ja va verzetten zich met hand en tand tegen de verhuizing van het centrum naar zorgkantoor De Tijman aan de rand van hun wijk, aan het Stadhuisplein. En als het moet protesteren ze tot voor de Raad van State tegen de komst van junks, alcoholisten en andere mensen van de zelf kant. De verhuizing lijkt dus ver af. Tot ergernis van de schip pers, die sinds jaar en dag lig plaats kiezen in de Oostelijke De Terneuzense Stationsweg, achter het spoor. Kanaalarm. En tot droefenis van de buurtbewoners, de men sen met een koopwoning aan de Stationsweg. Genoten ze ooit van een ongestoorde nachtrust, bij het vertrouwde geluid van de passerende scheepvaart en het belgerinkel van de slagbo men van de sluizen, nu wordt hun nachtrust vaak wreed ver stoord door het irritante lawaai van mensen, die er een ander le vensritme op na houden. Schip pers en omwonenden praten niet graag over de irritaties, ze ker niet met naam en toenaam. „Je hebt zo een steen door je ruit. Of ze gaan gek staan sprin gen voor je deur", verzucht een bewoner. En een schipper: „Ze zijn zó brutaal. Ik ken een colle ga bij wie ze twee kratjes bier van boord hebben gestolen. Ze trekken zich van niets of nie mand iets aan. Als ik het voor het zeggen had, werden ze er gens in een boerderijtje in de polder opgevangen. Heeft nie mand er last van." Een enkele bewoner vindt het allemaal wel meevallen, zeker na de moord op de 56-jarige John Andro Wijngaarde, wiens lichaam in mei vorig jaar werd gevonden in een loods aan de Stationsweg. Een half jaar tevoren had Zwar te John zich nog ferm voorvech ter getoond van betere opvang voor dakloze drugsverslaafden. „Het kan niet zo zijn dat men- foto Wim Kooyman sen elke dag als beesten op straat komen te staan", zei hij toen. In januari vorig jaar ver dween hij uit het straatbeeld. Pas maanden later werd z'n lichaam gevonden. Ach, zeggen ze aan de Stationsweg, verder is het een leuk straatje met keuri ge mensen. Als dat opvangcen trum eenmaal is verdwenen, keert de rust terug. Net als jaren geleden, toen het oude, statige station er nog stond. En decennia daarvóór, toen de harmonie oefende in de Theetuin van het etablissement van De Feijter. Er was een hout handel, De Hoop loste er zand en goot er beton en aan de over zijde van de kanaalarm bouwde OP BEZOEK KOTTERSTRAAT TH0LEN INKOMSTEN BELASTING BETAAL £300 MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter R. La- meijer veroordeelde gisteren een 36-jarige inwoner van Bruinisse voor dronken rijden conform de eis tot vijftien maanden rijontzegging en 36 uur werkstraf. De verdachte veroorzaakte op 27 mei dit jaar in Kapelle een ongeval door achterop een auto te botsen. Uit de blaastest bleek dat de man 1.080 microgram scoorde. Dat is vijf keer zoveel als is toegestaan. „Een verschrikkelijk hoog alcoholpercentage. Dat is volstrekt onverantwoord gedrag", stelde de politierechter vast. In de strafmaat werd het ongeval als strafverzwarend meegenomen. BURGH-HAAMSTEDE - Een 21-jarige automobilist uit Brielle die in de nacht van zondag op maandag om drie uur op de Kraaijensteinweg in Burgh-Haamstede betrapt op een te hoog alcoholpercentage. De man reed met zijn vriendin richting Oosterscheldeke- ring, maar parkeerde onderweg zijn auto tegen een lan taarnpaal. Een blaastest wees uit dat hij ruim drie keer zo veel had gedronken als is toegestaan. De Briellenaar moest zijn rijbewijs inleveren en kreeg een dagvaarding mee. OUWERKERK - Uit een schuur aan de Zwanenburgse- weg in Ouwerkerk is een rookton gestolen. Dat is gebeurd tussen maandag 16 augustus en gisteren. De ton stond in een schuurtje waarvan de deur wel dicht zat, maar die niet was afgesloten. De rookton is enkele tientallen euro's waard. MIDDELBURG - Een 43-jarige vrouw uit Borssele is gis teren door de Middelburgse politierechter vrijgesproken. De verdachte werd ervan beschuldigd haar buurmeisje met de dood te hebben bedreigd. Politierechter R. Lameijer vond de aangifte van het slacht offer te weinig voor het bewijs. De vrijspraak had ook raadsman H. Dunsbergen bepleit. „Er zijn geen getuigen die gehoord hebben wat ze heeft gezegd. De strafpleiter wees op de pesterijen van de buren, waar aan zijn cliënte al drie jaar bloot staat. De vrouw had zelf verklaard dat ze haar een oor wilden aannaaien. „Ik ben onschuldig", zei ze. Officier van justitie H. den Hartog eiste een boete van 175 euro. Zij hechtte waarde aan het feit dat het meisje op 6 januari dit jaar in Borssele overstuur was thuisgekomen, nadat ze door verdachte zou zijn bedreigd. de Terneuzense Scheepsbouw Maatschappij coasters en kot ters. Het spoor kende een bloei tijd met als belangrijkste verbin ding die tussen Mechelen en Ter- neuzen (Chemin de fer de Ter- neuzen a Malines), in 1871 opge richt en halverwege de vorige eeuw opgedoekt, en in mindere mate de lijn Gent - Terneuzen. Later nam de Nederlandse Spoorwegen de zaak over. Spoorwegman in ruste August Verstraeten (94) uit Axel: „Die verbindingen zorgden ervoor dat het gebied werd opengelegd. De industrialisatie van de Ka naalzone kreeg door de ligging aan diep water, maar vooral ook door de spoorwegverbindingen met het achterland, een enorme impuls. Zonder het spoor zou de twintigste eeuw de negentiende zijn gebleven." En het spoor heeft nog steeds niet aan belang ingeboet, verzekert John Reb- bers van Railion. Voor het rail- bedrijf is de lijn tussen Terneu zen en Gent zó belangrijk dat po gingen van concurrent de Bel gische Spoorwegen (NMBS) zich die lijn toe te eigenen, kun nen rekenen op fel Nederlands verzet. De Belgen proberen han dig gebruik te maken van de li beralisering van de Europese re gelgeving. Rebbers van Railion: „Ja, de tijd van monopolies is voorgoed voorbij." Railion is trots op wat de twintig spoor wegmedewerkers in de Kanaal zone presteren. „Ze vormen qua inzet een voorbeeld voor ons be drijf in de rest van Nederland." De spoorlijn Terneuzen-Gent (ook bekend als de Dow-lijn) is jaarlijks goed voor het vervoer van één miljoen ton lading. Met dat spoor zit het wel goed. En de Stationsweg? Die wacht met smart op betere tijden. Wout Bareman MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter R. Lame ijer heeft gisteren een 27-jarige inwoner van Oud-Vossemeer voor dronken rijden en het rij den tijdens een ontzegging ver oordeeld tot een jaar rijontzeg ging en veertig uur werkstraf. De man werd 26 maart in Vlis- singen betrapt met een alcohol percentage van 645 microgram, bijna drie keer zoveel als toege staan. Het rijbewijs werd meteen inge nomen. Hij negeerde het rijverbod door even later weer in zijn auto te stappen. Toen de politie hem de tweede keer aanhield blies hij 595 microgram. De man was zijn baan kwijtgeraakt. Officier van justitie H. den Har tog eiste een jaar rijontzegging, 28 uur taakstraf en 1300 euro boete. De verdachte vond de eis pittig. Politierechter Lameijer liet de boete vallen. Ter compensatie verhoogde hij wel het aantal uren van de werkstraf met 12 (Advertentie) Adverteerders, let op onze De PZC is het regionale medium bij uitstek, maar in de maanden juli en augustus adverteert u ook nog eens extra voordelig. In deze periode brengen wij de 'zomeractie'. Plaats binnen 5 verschijningsdagen uw 2e advertentie en kies uw voordeel. Meer weten? Neem contact op met het verkoopteam bij u in de buurt! Midden Zeeland Zeeuws Vlaanderen E-mail: zomeractie@pzc.nl Tel.: 0113 - 315520 Tel.: 0114-372772 Eén van de collega's was een iveekeinde naar de Randstad geweest. Mopperend kwam hij terug. Het ging over de on verdraagzaamheid van die mensen daar, het ontbreken van fatsoensnormen en na tuurlijk het slechte rijgedrag. „Rij je daar zes banen breed op een nagenoeg lege Al6 en dan rijdt er nog een jojo op de middelste baan. Die vraagt er toch om dat je hem rechts in haalt. Of heb jij dat niet?", wilde hij van zijn collega we ten. Die keek hem niet begrijpend aan: „Ik heb dat inderdaad niet. Ik rijd altijd op de mid delste baan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37