Yeere stagneert Solexrace leeft in Biggekerke Constructam ligt heel vast op de weg PZC Kijkje in de hangars van Zeeland Airport Boerenkoopdag in Koudekerke Rolls Royce onder de caravans htra uitgifte van grond in Aagtekerke en Meliskerke erkeersruzie ndigt bij olitiebureau estienjarige rijgt klappen inwege voetbal Hoofdwond bij botsing Gewonde bij bedrijfsongeval Rolstoelster gewond bij botsing Bromfietser botst tegen boom Portemonnee van vrouw gerold Aanrijding in Middelburg agenda maandag 23 augustus 2004 w 9 Richard en Marion Amersfoort uit Middelburg voor hun Constructam Coral uit 1967. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Ze zijn best wel trots op hun bijzondere caravan, een Constructam Coral uit 1967. De klassie ker was jarenlang in het bezit van het Rode Kruis in Middelburg. Richard en Marion Amersfoort uit Middelburg passen tijdens evenementen van de Constructam Caravan Club zelfs hun levensstijl aan. Dan draaien ze singles en lp's in plaats van cd's. En de koffie komt niet uit de Senseo, maar uit de per- colator. Met gemalen koffiebonen. Richard en Marion hebben iets met de jaren zestig en zeventig. In huis staan, om maar wat te noemen, lavalampen. Een paar jaar geleden kocht Richard een Mercedes cabriolet 230 SL uit 1965. Daar hoort natuurlijk ook een klassieke caravan achter. Bij toeval stuitte het stel in Vlissingen op een Constructam caravan, type Condor. Opvallende ken merken zijn de ronde ramen aan de voorkant van de caravan. „Het leek ons gewoon een leuk model", vertel Richard. Hij wist toen nog niet dat de Constructam-fabriek slechts een kwart eeuw heeft bestaan en dat de ca ravan in de jaren zestig werd be schouwd als de Rolls Royce onder de ca ravans. De eigenaar van de Constructam waar op Richard en Marion hun oog hadden laten vallen, had de caravan eigenlijk al verkocht aan iemand die de toerwagen wilde gebruiken als tuinhuisje. Het Mid delburgse echtpaar wist de \Hissinger toch zo gek te krijgen de Constructam aan hen te verkopen voor een kleine 435 euro. Via internet kwamen Richard en Marion achter de geschiedenis van hun bezit. De firma, die was gevestigd in het Belgische Temse, begon met de pro ductie in 1958. Opvallend was de grote raampartij aan de ronde voorkant. In 1960 was er een voor die tijd revo lutionaire ontwikkeling: een serie cara vans gedeeltelijk van polyester en deels van aluminium. Dat leverde een bijzon dere stroomlijning op en, misschien nog wel belangrijker, perfecte rijeigenschap- pen. De onderbouw van de Constructam is twee keer zo zwaar als de bovenbouw, waardoor het zwaartepunt in de cara van ligt. „Ze liggen heel vast op de weg", weet Richard. „Op het dak zitten sleuven, waar de wind tussendoor gaat. Dat geeft ook nog 's extra vastigheid op de weg. Ze zijn veel minder windgevoe lig dan andere caravans." Rode Kruis Via een buurvrouw, die Richard en Ma rion zag knutselen aan de Constructam, kwam het Middelburgse paar aan hun huidige caravan. Caravans hebben sinds kort een eigen kenteken. Ze moe ten geregistreerd staan bij de Rijks dienst voor het Wegverkeer. Het Rode Kruis zag op tegen de kosten. Voor een prijs onder de marktwaarde kochten Ri chard en Marion het afdankertje van het Rode Kruis, dat nog grotendeels in originele staat bleek te zijn. Met wat nieuwe ramen, banden, dakluiken, kus sens en typeplaatjes kon de caravan foto Ruben Oreel weer de weg op. Alleen de originele wieldoppen ontbreken nog, maar die lig gen al te wachten op montage. „We pro beren", vertelt Richard, „zoveel moge lijk de originele staat te behouden. Dat betekent uiteraard ook een bruin/oranje voortent en niet het alle daagse blauw/grijs dat elke moderne toerwagen heeft. „Als we ergens op een camping staan", lacht Marion, „hebben we altijd veel be kijks. De meeste caravans zijn vierkant en wit. Wij zijn altijd de enige ronde met een oranje luifel. Hij is altijd heel makkelijk te vinden." Sinds vorig jaar is het stel lid van de Constructam Caravan Club, eigenaren en liefhebbers van de klassiekers. Ma rion is penningmeester, Richard lid van de evenementencommissie. Twee maal per jaar wordt een kampeerevenement georganiseerd, steeds in een ander deel van het land. Van maandag 30 augustus tot 6 sep tember komen ongeveer 25 klassieke ca ravans bijeen op camping De Zandput bij Vrouwenpolder. Publiek is welkom op zaterdag 4 september, vanaf 11 uur. Alle caravans zijn dan vrij te bezichti gen. ftrAhvan der Sluis OMBURG - De gemeente ure kan volgend jaar aanzien- k minder huizen bouwen dan macht. Volgens het door de •nteraad vastgestelde wo- jgbouwproSrarnma moesten volgend jaar 56 bouwkavels en uitgegeven. Het college niet verder dan 24 kavels, langrijkste knelpunt is Oost- >He. Veere wilde daar 22 ka- uitgeven. De gemeente rit de grond onlangs pas aan kocht. Naar verwachting kun- d de eerste kavels in Oostka lle nu in 2006 worden uitgege- stelde het wo- gbouwprogramma in februa- van dit jaar vast. Toen al dat de gemeente Veere te üug grond in eigendom had «diverse dorpen om het pro- ima volgens plan uit te voe- Besloten werd om een twee- irenbeleid te volgen: kavels sneld uitgeven op gronden de gemeente al in bezit heeft proberen grond te kopen in dorpen die het woningbouw- gramma aangeeft. Een spe- ie werkgroep ('Taskforce') moest erop toezien dat de wo ningbouw geen vertraging op liep. Volgens het programma mag er in Aagtekerke volgend jaar slechts één kavel grond worden uitgegeven op de Hoek van de Hekweide (Bouwlust III) en in 2007 nog eens vijf. Het college heeft nu besloten twee stukken grond uit te geven voor vrij staande huizen en vier in 2007. In Meliskerke zouden volgend jaar eigenlijk helemaal geen hui zen gebouwd mogen worden, omdat er in het verleden al een inhaalslag was geweest. In 2007 stond de uitgifte van zes kavels op het programma. Om toch te voldoen aan het woningbouw programma, hebben B en W be sloten om volgend jaar drie ka vels uit te geven voor vrijstaan de huizen in Molenwerf II. In Gapinge wordt één kavel uitge geven. Op dit moment is de verdere prognose om voor 2005 het vast gestelde woningbouwprogram ma te volgen. In Grijpskerke ko men vijftien kavels vrij (Nim- merdor) en in Koudekerke drie stukken grond (Kaapduinse- weg). Oostkapelle (22 kavels), Serooskerke (2) en Zoutelande (12 kavels) zullen nog eventjes moeten wachten. In Serooskerke en Zoutelande heeft de gemeente Veere de beoogde grond nog met in bezit. Wel lopen er onderhandelingen. In Oostkapelle kunnen naar verwachting in 2006 de eerste kavels worden uitgegeven. Op 13 oktober begint de in schrijving voor de uitgifte van de kavels in Aagtekerke, Ga pinge en Meliskerke. Diezelfde dag wordt om 19.30 uur in het gemeentehuis te Domburg een voorlichtingsavond gehouden over de nieuwbouwkavels. De gemeente geeft dan uitleg over de inschrijvingsprocedure, de bestemmingsplannen en de procedure voor de bouwver gunning. De inschrijving ein digt op 10 november. Voor een stuk grond waarop een vrijstaan de woning kan worden ge bouwd, geldt in Veere een prijs van 180 euro per vierkante me ter. Bij het uitgeven van kavels grond hanteert de gemeente Veere een aantal eisen. Gegadig den die een sociale of economi sche binding hebben met het be treffende dorp krijgen voor rang. IUDEKERKE - Op de krui- 12 van de Middelburgsestraat de Prinses Beatrixlaan in udekerke is een ruzie tussen i 41-jarige vrouw en een jarige Vlissinger zaterdag op (politiebureau geëindigd. n 41-jarige vrouw uit de ge- ente Veere en een 28-jarige ssingse automobilist kregen inigheid over verkeersge- l gemoederen raakten zodanig iut dat de vrouw later bij de Itie aangifte deed van bedrei- I De automobilist op zijn it deed aangifte van poging remieling van zijn auto. JSSINGEN - Een 16-jarige gen uit Vlissingen heeft zater- gavond een pak slaag gekre- i van een Boulevard-bewo- jongen was met twee vrien- leen balletje aan het trappen |en een muurtje aan de Kom- idijk. bewoner had de jongens drie ben geleden al verteld daar I te voetballen, anders zou- ier klappen vallen. De man Egde deze keer de daad bij het »rd. Hij gaf de 16-jarige een pop het hoofd. Toen de twee mden de belager vroegen t vriend met rust te laten, ld hij op. De jongen heeft aan gedaan. REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 *330EB MIDDELBURG k!: 0118-493000 fsc 0118-493009 I-mail: redwalch@pzc.nl tovan der Sluis (chef) todia Berkelder rf'th Ramakers "mam van den Broek "snMagnée Koen de Vries (sport) centrale redactie S'ationspark 28 Postbus 31 ^50 AA goes [ei 10113)315500 (0113)315669 Nail: redactie@pzc.nl Vernet ^.P2c.nl Nail: web@pzc.nl kwrgklachten: ^maandag t/m vrijdag ge wende de openingstijden; 'aterdags tot 12.00 uur door Ab van der Sluis BIGGEKERKE - Een groeiend aantal deelnemers, een enthou siast publiek en geen enkel onge val. Erik Melse, organisator van de jaarlijkse Solexrace in Bigge kerke toonde zich na afloop van het evenement uitermate tevre den. Dat bij de vrouwen drie plaatsgenoten beslag legden op het erepodium, was mooi meege nomen. Aan de start verschenen dit jaar 120 deelnemers, vergeleken met honderd vorig jaar. „En we had den gigantisch veel publiek." De duizenden toeschouwers kwamen uiteraard niet alleen voor de specials, de opgevoerde Solexen die op het parcours snel heden behaalden van soms wel 65 kilometer per uur. In die cate gorie zagen zij Adrie Koole uit Ovezande winnen voor Belg Mark Devis uit Deurne en zijn zoon Roland Devis, die de derde plaats wist te halen. „De specials zijn toch een beetje het klapstuk van de Solexrace", zei Melse. „Die mensen hebben hun Solex tot het uiterste opge voerd. Zij willen heel graag snel rijden." Verreweg de meeste aandacht ging ook dit jaar uit naar de lu dieke Solexrace, waarin de kerstman, samen met Osama bin Laden, de postbode, een non en een Zeeuws stel in kleder dracht streden om de eerste prijs. De hoofdprijs ging naar Fred Flmtstone, op de voet ge volgd door Madama Escargot en prinses Maxima. Uniek voor Biggekerke is de Solexrace voor vrouwen. Aan de Toeschouwers van de ludieke Solexrace zagen onder meer de kerst man, Osama bin Laden, de postbode, een non en een Zeeuws stel in klederdracht voorbij komen tuffen. foto's Ruben Oreel meet verschenen 28 deelnemers. Winnares werd Matty Hou terman uit het dorp, gevolgd door Ellie Birnmel en Judith Simpelaar, beiden ook uit Bigge kerke. „Ik schat", aldus Melse, „dat ze ker veertig tot vijfenveertig deel nemers uit Biggekerke komen. Het leeft hier ontiegelijk. Men sen kijken er naar uit en verzet ten hun vakanties voor de Solex race. In de winter krijg ik al te horen: wanneer is de datum van de Solexrace? Dat streelt je ego toch wel." VLISSINGEN - Een 22-jarige man uit Vlissingen heeft za terdagmiddag een hoofdwond opgelopen bij een botsing. Het slachtoffer reed rond half zes op de Sloeweg in Vlis singen. Hij had te laat in de gaten dat zijn voorganger, een 36-jarige inwoner van Oost-Souburg, afremde. Een botsing was het gevolg. De 22-jarige sloeg door de bot sing met zijn hoofd tegen de voorruit en liep een hoofd wond op. Hij is met een ambulance overgebracht naar hét ziekenhuis in Vlissingen. RITTHEM - Op een bedrijfsterrein aan- de Engelandweg in Ritthem is gisterochtend een 55-jarige Vlissinger ge wond geraakt. De man bestuurde een busje. Hij wilde een autoduwbak verlaten vanaf een dek, waaraan geen rij- brug was gekoppeld. Het gevolg was dat het busje terecht kwam op de rijbrug, die een dek lager was gekoppeld. De chauffeur liep een hersenschudding op. Hij is met een am bulance overgebracht naar het ziekenhuis, waar hij een nachtje ter observatie moet blijven. VLISSINGEN - Een 41-jarige rolstoelster uit Vlissingen is zaterdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding met een fietser in haar woonplaats. De vrouw is met ver wondingen aan haar schouder en hand overgebracht naar het ziekenhuis. De vrouw reed met haar elektrische rol stoel over de Scheldestraat. Ze kwam uit de richting van de Aagje Dekenstraat. Ter hoogte van de T-splitsing met de Bouwen Ewoutstraat wilde een 42-jarige fietser uit Vlissingen, die op de stoep van de Scheldestraat reed, de weg opfietsen. Hierbij liet hij het slachtoffer, dat aan de linkerkant kwam aanrijden, niet voorgaan. MIDDELBURG - Een 26-jarige bromfietser uit de ge meente Veere is in de nacht van vrijdag op zaterdag met onbekende verwondingen opgenomen in het ziekenhuis van Vlissingen. De man reed rond 2.35 uur op de Seissin- gel in Middelburg door nog onbekende oorzaak op de stoeprand. Iets verderop botste hij tegen een boom. Van de man is bloed afgenomen om te bepalen of hij onder in vloed van alcohol verkeerde. MIDDELBURG - Een 50-jarige vrouw uit Maastricht is zaterdagavond het slachtoffer geworden van een zakken roller in het centrum van Middelburg. De vrouw mist haar portemonnee met daarin een klein bedrag aan con tant geld en wat persoonlijke papieren. MIDDELBURG - Op de Poelendaelesingel in Middelburg zijn vanmiddag rond 16.40 uur twee auto's op elkaar ge botst. Een 26-jarige Duitse automobiliste had te laat in de gaten dat haar voorganger, een 32-jarige Duitse auto mobiliste, afremde voor de file voor de stoplichten. De schade was gering. door Mieke van der Jagt ARNEMUIDEN - De Avia- markt op Zeeland Airport, een beurs voor beroepsluchtvaart en andere belangstellenden, bleek zaterdag vooral voor de laatste groep een aantrekkelijk evene ment. Want al kun je altijd een rondvlucht maken, of een vlieg tuigje kopen in het winkeltje, nu kon je dat combineren met een kijkje in de enorme hangars en een uitleg over de regeling van het luchtverkeer. Veel belangstelling trokken de demonstraties met modelvlieg tuigjes en de historische vlieg machines die stonden opgesteld. De hele dag knorden kleine vliegtuigjes met passagiers voor rondvluchtje omhoog en om laag. Nergens krijg je zo'n goed idee van het vliegen als in de cockpit, naast of achter de pi loot, met headset op. De bedrijven op Zeeland Air- port, dat op de borden overigens nog met Vliegveld Midden-Zee land staat aangegeven, hadden voor het eerst sinds jaren weer eens de overeenstemming gevon den die noodzakelijk is om geza menlijk het 'product vliegveld' te promoten. Het publiek stelde dat op prijs. Het kon zien wat £r allemaal bij komt kijken om een vliegtuigje te onderhouden, hoe secuur een parachute moet wor den ingepakt, wie er allemaal met de veiligheid bezig zijn en dat ook zo'n klein vliegveld met de halve wereld contacten onder houdt. Wat het vliegveld oök graag wilde laten zien: dat een verharde start- en landingsbaan toch wel erg veel beter zou zijn, werd ook duidelijk, al was het overtuigender geweest als de re gen van 's ochtends flink had doorgezet. Dan had er immers geen vliegtuig meer kunnen op stijgen of landen. STREEKACTIVITEITEN MIDDELBURG - Markt, 11.00 - 17.00 uur: Boeken- en verzamelmarkt; OOSTKAPELLE - Zeeuws Biologisch Museum, 10.30-11.30 uur: Verwonder wereld, excursie voor kinderen door de heemtuin olv een gids; VLISSINGEN - Open Hof, 9.10 uur Ha tha yoga en om 10.45 uur 55+ yoga; Fort Rammekens, 14.00 - 15.30 uur: Rondleiding door historisch fort en het naastgelegen bos- en natuurgebied; ZOUTELANDE - Muziektent, 19.00 uur. Kindertheater water. KOUDEKERKE - Voor de vijf de maal wordt zaterdag de tradi tionele boerenkoopdag gehou den op een weiland tegenover Groeneweg 3 en 5 in Koudeker ke. Boerenkoopdagen werden vroe ger gehouden als bijvoorbeeld een boer stopte met zijn bedrijf. Overbodige spullen, variërend van machines tot melkbussen, werden tijdens een boerenkoop dag verkocht. Zo'n dag was een middel bij uitstek om goedkoop aan spullen te komen, maar het betekende tegelijkertijd een so ciaal evenement. De stichting Zeeuwse Boerenkoopdagen blies de traditie vijf jaar gele den nieuw leven in. Voor dit jaar hoopt de organisatie op 250 ingebrachte kavels voor de vei ling. Door te selecteren probeert de stichting een zo breed mogelijk aanbod aan spullen te verkopen. Op dit moment zijn nog niet alle inschrijvingen binnen, maar de organisatie gaat ervan uit dat er in ieder geval paarden, jongvee en allerlei soorten pluimvee wor den verwacht. Verder staan er tractoren, landbouwwerktui gen, handgereedschap en aller lei (antieke) gebruiksvoorwer pen. De veiling begint om 10 uur. De kijkdagen zijn op don derdag 26 augustus van 19 tot 21 uur, vrijdag 27 augustus van 13.30 tot 21 uur en op de veiling dag zelf van 9 tot 10 uur. Parkeren in de berm van de Groeneweg mag niet uit veilig heidsoverwegingen. Naast het evenemententerrein is een groot parkeerterrein. De Koudekerkse Ringrijders Vereniging houdt tijdens de Boe renkoopdag een wedstrijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 9