Hoek lijkt klaar voor competitie Gelegenheidsteam pakt hoofdprijs HVV'24 is veel te sterk voor Spui Eindelijk weer zege voor Arnemuiden Aardenburg winnaar Molenkreektoernooi Luxeprobleem Ballegeer Tweede elftal HVV'24 wint van Sluiskil Derde plaats John Bakker in Superstock Hattrick Loeb in rally van Duitsland maandag 23 augustus 2004 door Barry van der Hooft HOEK - Zonder de geblesseerde Charly Okonedo. Christophe De- vvispelaere en Nyim Melki sloot Hoek de voorbereiding zaterdag af met een 2-1-overwinning op Maldegem. In het oefenduel met de Belgen w erd nogmaals duide lijk dat trainer Johan Ballegeer deze week moeilijke keuzes zal moeten maken. „Ik zal enkele jongens moeten ontgoochelen", zei Ballegeer. Het geblesseerde drietal keert vandaag terug op de training en lijkt verzekerd van een basis plaats. Weslev de Smet ont breekt in de eerste competitie wedstrijd tegen Ajax weliswaar door een schorsing, maar dan heeft Ballegeer nog steeds vol doende keuze. Het probleem ligt voor hem vooral in de speelwij ze in aanvallend opzicht. Sam Ysebaert nam zaterdag beide doelpunten voor zijn rekening, maar Ballegeer zal hem zo goed als zeker niet samen met Dewis- pelaere voorin posteren. Ballegeer: „Ik heb het elftal wel al in mijn hoofd zitten. Iedere speler in de selectie heeft waar de voor het team, maar ik zal moeten kijken wat het beste is voor de ploeg. Over de voorberei ding ben ik tevreden, het was be ter dan vorig jaar. Toen wilde de club graag dat we de Delta Cup zouden winnen, terwijl ik dat toernooi niet zo ideaal vond. Nu zijn we nooit overspeeld en we hebben ook niet echt onder druk gestaan. Dat we nu ook van Maldegem winnen is veelbe lovend, want die ploeg zou in on ze klasse gewoon goed mee draaien." Eerder in de week speelde Hoek tegen Aalter al vanaf de zesde minuut met tien man. ..Het was spijtig dat Dja- mel (Buyse) zo dom was om na zes minuten al rood te krijgen", aldus Ballegeer. „Maar voor de organisatie was het spelen met tien man niet zo slecht. De jon gens losten het goed op. Vanaf nummer één tot nummer negen tien is de wil aanwezig en dat vind ik een groot pluspunt." Een mooi voorbeeld volgens Jo han Ballegeer is de ontwikke ling van de van Terneuzense Boys overgekomen Jeroen van de Broeke. „In principe zou hij in zijn eerste jaar vooral moeten rijpen, maar Jeroen toont nu al aan te willen spelen. Hij heeft geen schrik om te voetballen en durft de ballen op te vragen. Dat vind ik mooi, hij laat zien dat hij uit het juiste hout gesne den is." Tegen Maldegem liet Hoek zo wel in de eerste als in de tweede helft in de eerste twintig minu ten goed voetbal zien. Ysebaert zorgde na een afgemeten voor zet van David Destorme voor 1-0 en na rust knalde hij de bal keihard op de onderkant van de lat. In de rebound was Ysebaert er als de kippen bij om zijn twee de doelpunt te maken. Nadat Ballegeer enkele wissels had doorgevoerd zakte het spelpeil enigszins en kwam Hoek onder druk te staan. In het laatste kwartier maakte vooral doelman Filip van der Vloet geen sterke indruk. Eerst liet hij een schot los, maar wist Maldegem niet te profiteren. De Belgen, met de ex-Hoek-spelers Mare Minnaert en Pascal Smes- saert in de gelederen, scoorden twaalf minuten voor tijd alsnog tegen. Een afstandsschot van Hendrik Reynaert ging onder de handen van Van der Vloet door: 2-1. treffers van Wilco de Keua> (2x) en Frank Allaart hl tweede helft was Serooskaj» sterker, maar produceerde J slechts één treffer. Die kwam» naam van Frank Allaart. Rillandia-Moerse Boys j.j (0-1): Een beter ingespeeldl!ce! se Boys keerde met een verdij, de zege huiswaarts. Niek Ba. tiaensen zorgde in de extra uj van de eerste helft voor 0-1 ruim een uur spelen bepaal# Kevin Stoutjesdijk de eindstaj met een van richting veranife? schot op 0-2. Hansweertse Boys-Bevelanfe 4-4 (3-2): Na een kwartier op*, de Jack Kayser voor de thus ploeg de score. Uit een sin- schop tekende Cherry Strata voor 1-1. Daarna liep Hars weertse Boys uit naar 3-1 dcc treffers van Gert-Jan Seleng Rinze Back (strafschop). Op slag van rust liet Leo K&^ 3-2 noteren en kort na de pa.» nam hij ook de gelijkmaker^ zijn rekening. Juul Back zoigj direct daama voor 4-3. Alex Ce ment bepaalde tenslotte de eiri cijfers op 4-4. Heinkenszand-Luctor'88 1-] (0-1): Door het vele wisselen ore- stond een ietwat roramêj beeld. Bij Luctor'88 ontbn topscorer Erik de Groene. In® vrij evenwichtige treffen nana; de bezoekers al na twee minu ten de leiding door Jurgen qj Maldegem. Een kwartier voa tijd zorgde Remco van der Des voor de gelijkmaker. Vlissingen-Noormannen 31: Vlissingen speelde vol op de aan val en kwam niet in "de probis men tegen de ploeg uit Wesih pelle. Lunven Vermeer en Gis vanni Siereveld zorgden voce een 2-0-ruststand. In het tweed? bedrijf deed Sjaak de Pagis wat terug voor Noormannra Ngefu Sambi benutte daana nog één van de vele kansen; 3-1 Domburg-Robur 8-3: In een aan trekkelijke wedstrijd bied Domburg veel te sterk voorRo bur. Niet eens op volle kracht spelend vond Domburg ach; keer het net. Chiel Maranus (3x), Patrick Provoost (2x), Wil co van Eijzeren (2x) en K« Brand waren de doelpuntenm kers. door Peter Snelders TERNEUZEN - In een vrije matig oefen duel won Steen verdiend met 1-2 van Ter neuzense Boys. HVV'24 had geen kind aan zaterdag-derdeklasser Spui (6-0) en Terneu- zen kwam bij Oostkapelle niet verder dan 3-3. Oostkapelle-Terneuzen 3-3 (2-2): Al vrij snel nam Terneuzen de leiding door Chine- du Chukwugbo. De thuisploeg liet zich door die achterstand niet van de wijs brengen en zette die om in een 2-1-voorsprong door doelpunten van Arjan Pattenier en Angelo Schaalje. Nog voor de pauze tekende Mike But voor de Terneuzense gelijkmaker. Oostkapelle kwam in de tweede helft op voorsprong door een doelpunt van opnieuw Arjan Pattenier. Via een eigen doelpunt van Ronnie Cremer kwam Terneuzen op gelijke hoogte. Terneuzense Boys-Steen 1-2 (0-1): Steen leg de het best verzorgde voetbal op de mat en won op basis van dat technisch surplus ver diend. Sander van Remortele opende de sco re voor de bezoekers. Na de pauze besliste Eddy van den Bosch de wedstrijd door 0-2 aan te laten tekenen. De treffer van Arjen Oostdijk kwam te laat om de thuisploeg nog op gelijke hoogte te brengen. HVV'24-Spui 6-0 (3-0): Bij rust was de wed strijd reeds beslist. Na een knappe indivi duele actie van Jeroen Claessens opende Jor- dy Bakker de score. Laatstgenoemde liet na twintig minuten ook 2-0 aantekenen, waar na Johnny Lensen op slag van rust voor 3-0 zorgde. Een vrije trap van Jordy Bakker en een verzilverde strafschop van Kieran O'Shea bracht 5-0 op het scorebord. Kieran O'Shea liet ook nog 6-0 aantekenen. Lebbeke Beloften-AZVV 2-2 (1-0): Net voor rust kwam de thuisploeg op voorsprong door een treffer met een buitenspelluchtje. Uit een vrije trap van Jochem Marcus liet Joep Frusch 1-1 noteren. Even later stond de thuisploeg uit een vrije trap opnieuw aan de positieve kant van de score. Veli Eryürük tekende een kwartier voor tijd uit een diep tepass van Joep Frusch voor 2-2. Daama liet AZW nog twee grote kansen liggen. Clinge-Zaamslag 2 2-3 (1-1): Zaamslag 2 speelde wat beter samen dan een niet op vol le sterkte uitkomend Clinge. Toch kreeg de thuisploeg diverse kansen om de wedstrijd een andere wending te geven. Na veertien minuten nam Clinge de leiding via Thomas Leegwater. Vier minuten later zorgde Emiel Elzinga al voor 1-1. Voor de tachtigste mi nuut besliste Zaamslag 2 het duel door doel punten van Maarten de Groene en opnieuw Elzinga. In de slotminuten kwam Clinge nog tot 2-3 door Eef Coenen. Biervliet-Breskens 2 1-3 (0-1): De thuis ploeg kon niet voorkomen dat de gasten vijf minuten voor de pauze de leiding namen via Mark Boekhout. Via Ruben de Meijer kwam Biervliet kort na rust nog wel op gelijke hoogte, maar een beter en slagvaardiger Breskens 2 nam afstand door doelpunten van Ilyas Yavuz en opnieuw Mark Boek hout. baluitslag. Duiveland wist een 6-4-voorsprong niet vast te hou den en werd in de slotfase com pleet overlopen. Voor Duive land scoorden Dennie le Comte (3x), Lex Zwang, Barry Steen- poorte en Marcel de Bruine. Meeuwen-LSW'70 4-4: De ploe gen uit Zoutelande en Leiden waren in een spannende wed strijd aan elkaar gewaagd. Bij rust stond Meeuwen dankzij Ed dy Mathijsse nog wel op voor sprong, maar in een aantrekke lijke tweede helft werd die te niet gedaan. In de tweede helft waren Rogier Sinke en Robert van der Graaf (2x) de doelpun tenmakers voor Meeuwen. Serooskerke-Tholense Boys 4-0 (3-0): De stand bij rust gaf een ietwat vertekend beeld. Tholen- se Boys kreeg in de eerste helft verschillende goede scoringskan sen, maar verzuimde die te ver zilveren. Serooskerke was veel slagvaar diger en liep uit naar 3-0 door van onze sportredactie GOES - Na een slecht verlopen reeks oefenwedstrijden wist Ar nemuiden eindelijk weer eens te winnen. Het arme Zuidland werd met 6-1 verslagen. SKNWK verpulverde Wol- phaartsdijk en Veere won met een korfbaluitslag van Duive land: 6-8. Arnemuiden-Zuidland 6-1: Ar nemuiden domineerde de wred- strijd en gaf achterin weinig weg. Ramon de Nooijer, Arjan Kats en Bart van Steveninck zorgden voor de 3-0-ruststand. In het tweede bedrijf breidden nogmaals van Steveninck, Jac- ky de Smit en Arjan Reijnoudt de score uit voor de Walchena- ren. SKNVVK-Wolfaartsdijk 7-0: Wolfaartsdijk werd door SKNWK getrakteerd op een af rammeling. De bezoekers kwa men er totaal niet aan te pas. Voor SKNWK scoorden Christi- aan van Vossen (2x), Maarten Padmos. Richard Bevelander. Jan-Jaap Padmos, Gert-Jan Tie- rie en Leon de Bruine. Terneuzen-speler Tim Faassen schiet in de stromende regen op het doel van Oostkapelle. Harold Vermeulen (links), Chinedu Chukwugbo Duiveland-Veere 6-8: Beide par en Roel Latuheru (rechts) kijken toe. foto Ruben Oreel tijen hadden er duidelijk zin in, wat resulteerde in een ware korf- van onze sportredactie TERNEUZEN - Na de ruime 6-1-overwinning van vorige week op Walcheren was RIA W. gistermiddag ook te sterk voor Koewacht. In Koewacht werd het 1-2. Op hetzelfde moment waarop Axel IJzendijke met 2-0 versloeg, verloor Sluiskil met 3-4 van HVV'24 2. Koewacht-RIA W. 1-2: Welis waar zette Peter Audenaerde de thuisclub na een uur spelen op een 1-0-voorsprong. maar niet veel later had RLA alweer orde op zaken gesteld. Binnen een tijdsbestek van amper twee mi nuten scoorde eerst Gert-Jan Jonkheijm en vervolgens Arno Verlinde. De laatste miste daar na nog een strafschop. Bijna was het in de slotfase nog 2-2 ge worden, maar een inzet van Jackv Lambert spatte op de paal uiteen: 1-2. Axel-IJzendijke 2-0: Voor de rust ging de wedstrijd nog aar dig gelijk op, maar na de rust was Axel het meest in balbezit. Op de 2-0-eindstand viel zodoen de weinig af te dingen. Meivin Rijckaert opende in de eerste voor de thuisclub de score. Na de rust was het Siem Gans, die de eindstand op 2-0 bepaalde. SIuiskil-HW'24 2 3-4: De reser- ven van HW'24 kwamen in het duel met Sluiskil qua voetbal het best voor de dag, maar lie ten in verdedigend opzicht toch regelmatig een steekje vallen. Het gevolg: zeven treffers. HW'24 kwam voor de rust door treffers van Davv van den Berg, Evert van Damme en Tristan van Acker op 0-3, maar twee te gendoelpunten van Christoff Vereecken (één voor en één na de rust) brachten de spanning in de wedstrijd terug. Via Evert van Damme liep HW'24 2 daar na toch weer weg naar een rui mere voorsprong, voordat het 3-4 werd door een doelpunt van Fabian du Puv. Graauw-Hontenisse 2 2-6: Graauw was tegen Hontenisse 2 verre van compleet en had daar om nauwelijks iets in te bren gen. Na een 0-2-ruststand won nen de bezoekers afgetekend met 2-6. Dave de Booy scoorde viermaal voor Hontenisse 2, dat verder ook Barry van Meele tweemaal raak zag schieten. Voor Graauw waren Karei Steij- aert (1-2) en John van Boven (2-3, uit een strafschop) de doel puntenmakers. van onze sportredactie SCHOONDIJKE - Twee over winningen in evenzoveel wed strijden bezorgden Aardenburg gistermiddag de eerste plaats tij dens het traditionele Rabo/Mo- lenkreektoernooi van de voetbal vereniging Schoondijke. Na de 1-0-zege op Schoondijke van vrijdagavond werd het op de tweede speeldag tegen Groe- de 5-0. Cadzand werd tweede, vóór Schoondijke en Groede. Aardenburg-Groede 5-0: On danks een groot aantal invallers was Aardenburg een maatje te groot voor Groede, dat welis waar lang stand hield maar zich na de rust gewonnen moest ge ven. Hoewel Groede fris van start ging was het Aardenburg dat al snel de wedstrijd naar zich toe trok en voor de rust al naar 2-0 wegliep door doelpun ten van Angelo Wieme en Arjan Quaak. Na de rust werd de score verder opgedreven naar 5-0 door treffers van Remco Dhont, opnieuw Arjan Quaak en John Paridaen. Schoondijke-Cadzand 0-0: An ders dan verwacht kon Cadzand niet zijn stempel drukken op het duel met het jeugdige Schoondij ke, dat opnieuw met een vijftal B-junioren aantrad. Qua voet bal bleek de thuisclub zowaar ook een tikkeltje beter. Cad zand, dat moest winnen om aan spraak op de eindzege te kun nen maken, hanteerde veelvul dig de lange bal, maar speelde daarmee Schoondijke in feite in de kaart. Beide ploegen dwon gen te weinig af om daadwerke lijk gevaarlijk te worden. Het was en bleef dus 0-0. Hontenisse Hontenisse mocht zich gister middag opnieuw de sterkste noe men tijdens het Groot Hontenis- se-toemooi voor standaardelftal len. In de finale was de ploeg van trainer Paul de Kort Vogel waarde met 2-1 de baas. SDO werd derde door een 3-2-zege op Terhole. Hontenisse-Vogelwaarde 2-1: Hontenisse had in het duel met Vogelwaarde qua voetbal het meest in huis, maar was toch niet zoveel beter dat het een ge makkelijke overwinning boekte. Vogelwaarde verdedigde stug en was ook aanvallend een aantal keren gevaarlijk. Jeroen Verstraeten opende voor rust voor Hontenisse de score et daarna was het Peter van Dij die in de tweede helft de wee- strijd in het slot gooide. Ed laat tegendoelpunt van Denna Jonkheijm bracht de spanning nog even tenig, maar bi] 2-i bleef het. SDO-Terhole 3-2: Terhole hal voor de rust het beste van hel spel, SDO ema. Dennis val Driessche schoot SDO in dt eerste helft weliswaar naar 14 maar Remco van den Bosch a Patrick Freijser brachten hef jeugdige Terhole daarna op 1-1 In de tweede helft drukte SDO door met doelpunten van Pascal Helmich en Martijn Poppe De beslissende treffer kwam vanaf de penaltystip tot stand: 3-2 i ASSEN - John Bakker heeft in de strijd om het ONK Superstock zijn lei- dende positie verstevigd. De Terneuzenaar deed dal door in Assen derde te wor den in de zevende wed strijd van deze competitie. die negen wedstrijddagen J ,elt. Bakker ging in Assen van start op de vijfde positie ij Die plaats had hij in de trai-1| ningen veroverd. In de wedstrijd van gister middag kon hij opschuiven U naar de derde plaats. Meer zat er niet meer in, omdat i de achtervering van zijn Yamaha R1 niet in orde r was. Desondanks bleef Bakker i leider in het algemeen klas sement en is de kans grootf dat hij over enkele weken 1 in Tolbert zijn titel kan pro- 1 longeren. In die plaats i werd hij opmerkelijk ge- l noeg ook in 2003 kam- pioen. Zijn plaatsgenoot Fausto i Dhanis werd in deze race 27e. Voor Dhanis was deel- name een extraatje omdat hij niet meedoet in de com petitie Superstock. Hij mengt zich in de strijd om de KNMV cup. Echte Vrienden '82 sterkste ploeg op hockeytoernooi Rapide door Peter Snelders HULST - Er werd een stevig feestje gebouwd na afloop van het jaarlijkse internationale Rabo/Reynaert-toernooi in Hulst. Het team Echte Vrienden '82 van de organiserende hockey- vereniging Rapide won gisteren de 46e editie. In de finale werd Tommy Rowe met 2-0 versla gen. Jaarlijks presteert Echte Vrien den '82 zeer behoorlijk tijdens dit aansprekende thuisgebeu- ren. Op zich is dat met zo vreemd, want het team herbergt een aantal getalenteerde ex-spe- lers van de Hulster vereniging, die nog actief zijn. Sommigen zelfs op een heel behoorlijk niveau. Zoals Jasper Verbunt, die nog wekelijks actief is in de eerste klasse bij Leonidas in Rotterdam. Of de pas bij het eer ste team gestopte Jeroen Fas- saert. Daarnaast is er een aantal spelers van de partij dat wel op een lager niveau speelt, maar nog steeds kan bogen op een arsenaal aan routine en tech niek. Het gebrek aan competitieritme op niveau is geen probleem, want de actieve spelers nemen hun minder actieve kompanen duidelijk op sleeptouw. Die mengeling staat er jaarlijks garant voor dat Echte Vrienden '82 een geduchte tegenstander is voor elke ploeg. Slechts één fac tor van externe aard remt het team in zijn prestatiedrang. De kantine van het sportpark is vaak een te verleidelijke uitval basis. Voor die ploeg zou dat eta blissement op zaterdag gesloten moeten zijn. Want het is door de jaren heen wel opvallend dat het team op zondag meestal be duidend minder presteert dan een dag eerder. Superioriteit Dit jaar hield het team het enigs zins binnen de perken en het re sultaat was er naar: Echte Vrien den 82 bleef het gehele toernooi ongeslagen. Zeven overwinnin gen en één gelijkspel waren de voor zich sprekende cijfers. Een doelsaldo van achttien voor en slechts twee tegen benadrukte nog maar eens de superioriteit van de formatie. Drie keer won het zelfs van Rapide 1, een duel met een gevoelig accent. Dat ge beurde twee keer op gras en één keer op kunstgras. Rapide-aanvalster Saskia Haaver gaat in een spagaat voor het doel van Royal Antwerp, maar zal niet scoren. foto Camile Schelstraete Peter van de Kerkhove, de trainer/coach van het eerste team, speelt jaarlijks met Echte Vrienden mee. Hij bewoog zich dus een beetje met gemengde ge voelens op het sportpark aan de Grote Kreek weg. Van de Kerk hove wilde waarschijnlijk daar om de prestaties van Echte Vrienden tegen Rapide 1 niet te veel ophemelen. „Op gras was de routine van ons van doorslag gevende aard. Op het kunstgras van onze sportredactie TRIER - De Fransman Sébas- tien Loeb heeft gisteren voor de derde keer op rij de rally van Duitsland op zijn naam ge bracht. Na 24 proeven hield de Frans man met zijn Citroen Xsara een voorsprong over van ruim 29 se- hadden we veel meer moeite met Rapide 1. Ik vond ze toen zelfs iets beter." In die laatste wedstrijd stond kwalificatie voor de finale op het spel. Een doelpunt van Jasper Verbunt volstond voor de routiniers om doorstroming te forceren. Collectief In de finale trof het de Engelse formatie Tommy Rowe. Indivi dueel gezien een team met enke- conden op de nummer twee, Frangois Duval uit België in zijn Ford Focus. De Spanjaard Carlos Sainz legde in zijn Citroën Xsara beslag op de der de plaats. 200.000 mensen Volgens de Duitse politie be zochten dit weekeinde een slor dige 200.000 mensen de rally. le sterke krachten, maar collec tief minder dan Echte Vrienden. De laatstgenoemde formatie deed in de eindstrijd wel een be roep op de inbreng van eer- ste-teamspeler Jochem Beaart. Dat was beslist geen verkeerde keuze, want met enkele knappe en vooral gevaarlijke acties bracht hij de Engelse defensie regelmatig aan het wankelen. Kort na de doelwisseling was het raak. Op aangeven van Jas- Loeb gaat na tien van de zestien races ruim aan de leiding in de stand om het wereldkampioen schap. De Fransman staat op 76 punten. De Est Markko Martin volgt in zijn Ford Focus op afstand met een totaalscore van 47 punten. Zijn voorsprong op Spaanjaard Sainz is met één punt echter mi nimaal. ANP per Verbunt scoorde Beaart fraai de 1-0. Niet veel later viel de beslissing. Na voorbereidend werk van Janko Klaeijsen liet Jeroen Fassaert 2-0 aantekenen. Bij de vrouwen reikte Rapide 1 tot de finale. Daarin was Royal Antwerp een maat te groot, al bleef de nederlaag (0-1) zeker binnen de perken. „We hebben er alles aan ge daan. In de tweede helft hebben we geprobeerd de zaak vast te zetten, maar het zat er gewoon niet in", aldus Rapide-trainer Xander Blom. „Eigenlijk hoort Royal Antwerp niet op dit toer nooi thuis. Het is een ploeg met ambities, die in één van de hoog ste klassen van België speelt. Zo'n ploeg moet toernooien met eersteklassers opzoeken. Daarin ontmoet het tegenstand van be tekenis." Royal Antwerp won acht wed strijden en speelde alleen tegen Temse gelijk. In de finale scoor de Renata Matjusaityté het eni ge doelpunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 36