}een huizen aan Beurt vaartkade EC 'ZC Gezelligheid, daar gaat het om Ambachtelijk weekend succesformule Geen spreekuur met de burgemeester metcappendijk auto's kun je iets afspreken. ook via www.cappendijk.nl ff wijst Terneuzen op gevolgen nieuwe LPG-regels jenda tantieweek Vobbelie Europa Gardens sluit deuren Aanhouding na schoten Inbrekers slaan slag Drankrijder raakt van de weg Keizerbolling in IJzendijke €45,- maandag 23 augustus 2004 de Terneuzense gemeen- «I. rhnftelijke vragen wijst 1(iC. Freeke op de nieuwe ;ving van het ministerie ROM met betrekking tot tankstations. In de regels bepaald dat er binnen naai van 25 meter van stations geen kwetsbare fijrjpne Verstraeten REUZEN De gemeente Ter- kan een streep zetten de woningbouwplannen de Beurtvaartkade. Dat itrtuiging van de LPF-frac- jgüACTIVITEITEN bactie ÏUWS-VLAANDEREN iJsmAlexanderlaan 45 Stbus 145 SI AC TERNEUZEN *0115-645769 *0115-645742 mail: redtern@pzc.nl tony van Gremberghe kef) bitBareman symond de Frel Hoonhorst «ne van Stee Bakker (sport) feudeloo 16 bstbus 62 560 AB HULST 'd. (0114)372776 ^(0114)372771 la|l: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer &TRALE redactie kfonspark 28 Ktbus3l ^"0 AA GOES *10113)315500 (0113)315669 'mail: redactie@pzc.nl Vernet ""v.pzc.nl '•"lail: web@pzc.nl ^orgklachten: '^00-0231231 •baandag t/m vrijdag ge- jlJfende de openingstijden; ^lerdags tot 12.00 uur objecten mogen staan. Dat bete kent volgens Freeke dat het plan voor huizenbouw niet kan doorgaan. Hij wil weten wat burgemeester en wethouders denken te gaan doen. De gemeenteraad besloot bijna een jaar geleden het terrein van D-Ship Holding aan te kopen voor een bedrag van in totaal 1,2 miljoen euro. Verschillende fracties twijfelden omdat er nog helemaal geen exploitatieplan lag voor de invulling van het ter rein. Volgens het college moest het terrein vanuit strategisch oogpunt worden aangekocht. De PvdA, LPF, Gemeentebelan gen Kanaalzone en GroenLinks twijfelden aan het nut van de aankoop en stemden tegen. De fracties zetten ook twijfels bij de haalbaarheid van de plan nen voor de bouw van dure ap partementen in combinatie met recreatieve activiteiten. Niet in het minst omdat er bij de aan- koopkosten nog eens 1,6 miljoen euro moet worden opgeteld voor bodemsanering, bouwrijp ma ken en plan- en financierings kosten. „Regeren is vooruitzien", ora kelt Freeke. „Dit is in tweeërlei opzicht door uw college niet ge beurd." Omdat het plan voor de Kop van de Noordstraat is afge blazen is de samenhang met de Beurtvaartkade volgens de LPF weg. En nu komt daar de LPG-kwestie bij. Freeke wijst erop dat hij in de raadsdebatten duidelijk op het gevaar van het nabije LPG-station heeft gewe zen. Dat gevaar werd toen vol gens Freeke vanachter de colle getafel weggewuifd. De LPF wil weten of B en W nu het oorspronkelijke plan laten varen en er een park of iets der gelijks aanleggen, of dat wel licht met de eigenaar van het LPG-station wordt overlegd over een verhuizing naar een an dere plek in de gemeente. Gregoriuscentrum 13.30 uur: t£n biljarten; UET- Markt, 19.00 uur: Wandel- rgevwg Biervliet, 1ND -BAD - Winkelgalerij Bou- i Wielingen, 12.30 - 21.00 uur: E- Malpertuus, 13.30 uur: KBO jen biljarten, 9.30 en 14.00 uur: jitantieweek; lUW -Voetbalveld, 9.30 en 14.00 ^vakantieweek; fff - 't Heike, 9.30 en 14.00 uur: ïkantieweek; Blaauwe Hoeve, 13.30 uur: i De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; Jeu de boules; 19.30 uur: Ver- ;de Zonnebloem; ie,9.30 en 14.00 uur: Jeugdva- 5TERZANDE - Hotel van Leu- 30uur Kaarten, ACHT - De Vlaschaard, 13.00 jtten; NAMEN - Voetbalveld, 9.30 Duur Jeugdvakantieweek; ISSE - Hof ter Nesse, 19.00 uur: line dansen voor beginners; wcCountry line dansen voor ge- den; (AN GENT - St. Albert, 14.00 uur: :en biljarten; jnderen, 20.00 uur: Bingo; NSTEEN - Café de Kroon, 14.00 siten; Gymzaal, 9.30 en 14.00 ugdvakantieweek; DIS - N.H. kerk, 19.00 uur: Ver- fanfietstocht; UZEN - De Veste, 13.30 uur: bieden en jokeren en biljarten; t Zwaantje, 13.00 uur: Koers- towls; LWAARDE - Speelweide aan de reestraat, 9.00 - 15.00 uur: Kin- itieweek; OORDEN - Café Rue du Nord, Kermis kaarten, ELWAARDE - Het reilen ilcn van de inwoners van liclieve land Wobbelie de rode draad tijdens de tndc editie van de Kinder- «ieweek. Deze is bedoeld kinderen uit de voormalige tnteHontenisse. met vrijdag 27 augustus er dagelijks van 9.00 tot uur activiteiten op de rade aan de Populieren- it Deelnemers krijgen een Wie-paspoort en leren het Wie-lied zingen, dat op cd is. Zo'n twintig vrijwilli- leiden de spelletjes in goe- inen. De deelnemende jon- betalen twee euro voor Isgkaart. Vijf dagen pret in Wie levert een voordeeltje ikost acht euro. Het had zaterdag iets drukker mogen zijn in de Nieuwstraat, één van de locaties waar tijdens het Rondje Markt muziek weerklonk. foto Wim Kooyman door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - „Gaan we vandaag beu ken, beuken of beuken?", pept de band leider van Too Hip For The Room zijn mede-muzikanten op. Die zijn zaterdag middag druk bezig alle spullen de mu- ziekkiosk op de Terneuzense Markt op te sjouwen. Een uurtje later laat de tien koppige rhythm bluesformatie de Markt sidderen op zijn grondvesten. De muziek past niet helemaal in het stramien van het Terneuzense Rondje Markt, dat zijn tiende editie beleeft. „Een geweldige band, maar eigenlijk iets te stevige muziek voor wat we wil len", zegt voorzitter Ed Bardoul van de organiserende stichting Back to the Dixies. Ook het publiek vindt het alle maal net iets te hard. Nee, dan ligt het anders bij de Red Green Jazz Band. Die lokt veel voorbij gangers naar het podium bij Du Com merce en weet de sfeer er geweldig in te krijgen. „Dat willen we", zegt Bardoul, „één groot, gezellig feest." De zaterdagmiddag begint overigens wat rommelig. Er zijn een paar bands gestrand voor de tunnel, die onver wachts is dichtgegooid. Een fikse regen bui gooit het programma flink in de war. De organisatie had er dit jaar voor geko zen om Rondje Markt op vrijdag en za terdag te houden, in plaats van op zater dag en zondag. Of dat volgend jaar ook weer gebeurt, is nog niet zeker. „Men sen die één avondje willen uitgaan moe ten dan kiezen. Als ze voor de wij dag kiezen is het op zaterdagavond minder druk." Het is wel zeker dat er volgend jaar een elfde editie komt. „We hebben fijne reacties gekregen van de mensen. De meeste bands vonden het zo gezellig dat ze graag willen terugkomen. Dat is fijn om te horen. Een stimulans om ver der te gaan. Als we alles weer financieel kunnen rond krijgen." Aanvankelijk vormde de dixielandmu- ziek de basis voor het Rondje Markt, maar de organisatie is wat dat betreft al lang niet meer streng in de leer. „Ge zelligheid, daar gaat het ons om", zegt Ed Bardoul. Het Rondje Markt kende vrijdagavond al een onverwacht hoogtepunt, met het optreden van het Schippers Shantykoor De Dekzwabbers. Het bijna vijftig le den tellende gezelschap, dat vooral be staat uit schippers en ex-schippers, trok meer dan duizend toehoorders naar de Markt. Een geweldige ervaring voor de koorleden, die onder leiding van Irena Durinck, pas aan hun eerste optreden toe waren. Na het koor beklom de Terneuzense jaz zband The Flying Dixies het podium. Doordat het flink afkoelde, zochten ech ter steeds meer mensen hun toevlucht tot de horeca-etablissementen, waar ook allerlei bands optraden. Zaterdag middag paradeerden verschillende bands over de Markt en door de winkel straten. „Een geweldige sfeer", vond een gezin uit Bergen op Zoom, dat aan de kust ver blijft. „Nou, één nummertje vind ik wel leuk, maar dan heb ik het wel ge hoord", meende een Terneuzense me vrouw. De organisatie was tamelijk verrast toen rond drie uur de kerklokken begon nen te luiden. Er bleek een huwelijk plaats te vinden. Joops Dixie Paraders waren gelukkig in de buurt om1 een feli citatiedeuntje voor het koppel te spe len. De vrolijke feestmuziek van de dixielandbandjes werd in de Noord straat af en toe overheerst door de schel le klanken van een draaiorgel. Ook vro lijke muziek, daar niet van, maar wat minder passend in de ambiance van de dweilorkestjes. Aan het elfde Rondje Markt deden in to taal zeventien bands en acts mee. Van wege het tienjarig jubileum hadden The Flying Dixies een speciaal nummer ge schreven, The Warboul Blues, een eerbe toon aan voorzitter Ed Bardoul. Die hield zaterdag tijdens de afsluiting van het middagprogramma op de Markt nog snel een luisteronderzoek. Op de vraag wie er regelmatig naar Om roep Terneuzen luistert staken vier men sen uit het publiek aarzelend hun hand op. Toen Bardoul erop wees dat ook wet houder S. de Mol zich onder het publiek bevond en de vraag nog eens stelde, gin gen de handen massaal de lucht in. De waag blijft natuurlijk welke peiling het grootste waarheidsgehalte heeft. OOSTBURG - Het bedrijf EurpaGardens in Oostburg stopt per 1 september. De zeven werknemers worden ont slagen. Het bedrijf, dat zich richt op tuinontwerpen en -onderhoud, heeft volgens directeur P. de Rijk geen toe komst, „De zaken gaan niet goed. Het loopt niet zoals ik wil. Om te voorkomen dat we straks met enorme schulden en verliezen zitten, heb ik moeten besluiten om er mee te stoppen. Jammer, maar verder gaan is niet verantwoord." Volgens De Rijk heeft de opheffing van EuropaGardens niets te maken met het failliet gaan van de Euregio Tui nen. „Nee, dat staat hier helemaal los van. We hebben in het verleden wel gewerkt voor de Euregiotuinen. We hebben er nog een smak geld van te goed.,Daar kunnen we wel naar fluiten, denk ik." door Jeanette Vergouwen VOGELWAARDE - Zaterdag werkten de weergoden niet echt mee, maar zondag zorgde de zon voor het ideale fietsweer. De meeste mensen lieten zich niet afschrikken door een regenbui en trokken al proevend aan streekgerechten en kunst door het Zeeuws-Vlaamse landschap. Het Ambachtelijk Weekend is in trek, steeds meer. Het is een suc cesformule. De tien routes bie den de mogelijkheid om kilome ters te fietsen en onderweg vaak af te stappen bij aantrekkelijke adressen waar gekeken kan wor den naar het werk van kunste naars of ambachtslieden. Om dat ook verschillende horecaza ken deelnemen aan het Ambach telijk Weekend is er volop gele genheid om even uit te rusten bij een pint of kop koffie, al dan niet met wat te eten erbij. In de restaurants worden speciale, meestal streekgerechten geser veerd. De ondernemers die deelnamen aan de Vlasroute en de Polder- klompenroute hadden veel aan loop. Ook in de schuur van fruit- verwerkingsbedrijf Vereecken aan de provinciale weg was het zaterdag gezellig druk. Rond half vijf heeft de demonstratie- ploeg van de Soezieproducten heeft net alle spullen ingepakt. De verse bakproducten zoals brood, bavarois en banket lig gen heerlijk te geuren op de hou ten tafel. Magda Vereecken laat het brede assortiment streekpro ducten zien en vertelt erover: de Zeeuwse Vlegel, speciale ho ning, wijn, appelsap, azijn, advo caat, mosterd en jam. De potjes en flessen glimmen en de koek jes zien er smakelijk uit. Op rek ken staan groente en fruit; het fruit wordt hier ook verwerkt. Bijen „Het is de eerste keer dat we meedoen. De bijenvereniging Hulst kwam met het idee om de grote ruimte te gebruiken voor verschillende ambachten en kunstvormen. We hebben een deel ingericht als 'bioscoop', daar wordt een diaserie ver toond over bijen. In de grote ruimte hebben we kraampjes op gesteld en de bezoekers kunnen een rondgang maken langs de ambachtslieden en de kunste naars en die combineren met even uitrusten bij een glaasje sap van eigen bodem en een lek kere koek. De mensen komen met de fiets of met de auto, soms als duo, maar ook regelma tig in groepjes. De interesse is breed en de mensen komen over al vandaan. Ik heb Belgen, toe risten uit Holland en streekgeno ten over de vloer gehad", vertelt Magda Vereecken enthousiast. Imker Jo Marin neemt telkens groepen van ongeveer tien men sen mee naar de bijenkassen en vertelt daar over het werk van de koningin, de darren en de bij en. „Het is opvallend hoeveel de mensen allemaal willen weten. Dat een koningin alleen maar ei tjes moet leggen en dat er ho ningraten zijn, is bekend, maar dat de bijen, zeker op een fruit- bedrijf, belangrijk zijn voor de bestuiving, weet niet iedereen." In de kinderhoek liggen kleur platen klaar en er heerst een aangename sfeer in de grote schuur, waar veel wordt gela chen. De mannen van de bijenvereni ging zitten korven te vlechten van stro of vlas. Gebruikskor- ven, maar ook sierkorven zoals een exemplaar met als thema Ambrosius, de patroon van de imkers. Twee kinderen kijken met open mond naar de honder den bijen die in de demonstratie- kast door elkaar wriemelen en AXEL - In de omgeving van de Sportlaan in Axel zijn in de nacht van zaterdag op zondag schoten gehoord. De po litie, die na een melding op onderzoek uitging, trof vijf personen aan. Eén ervan, een 21-jarige man zonder woon- of verblijfplaats, had een alarmpistool. Samen met de vier anderen, een 18-jarige vrouw, een 18-jarige man en twee 21-jarigen (allen afkomstig uit Axel), is de man overgebracht naar het politiebureau in Axel en voorge leid. Na verhoor mocht iedereen weer weg. Het pistool moest worden ingeleverd. AXEL - Bij een inbraak in Axel, in de nacht van vrijdag op zaterdag hebben inbrekers flink toegeslagen. Uit de woning aan de Graaf Jansdijk zijn een grote hoeveelheid kleding, schoenen, beddengoed, fotoapparatuur, bestek, een muntenverzameling en sieraden met nog onbekende waarde gestolen. TERHOLE - Op de rijksweg N61 ter hoogte van Terhole heeft zich zaterdag rond 7.20 uur een eenzijdig ongeval voorgedaans. Een 27-jarige automobilist uit de gemeente Terneuzen kwam vanuit de richting van Vogelwaarde ge reden, toen hij van de weg raakte. Hij reed van het talud en kwam tot stilstand in een bietenland. Er was alleen ma teriële schade. Uit ademanalyse bleek dat de man 1,2 maal te veel had ge dronken. Hij kreeg een bekeuring en een rijverbod van 1 uur. IJZENIJKE - Op de baan van bolclub Molenzicht in IJzen dijke werd zaterdag gestreden om de titel van keizer. Sinds vier jaar is er een aparte categorie voor de dames tij dens de keizerbolling. Els Croes van Raak tegen Staak uit Oostburg werd dit jaar keizerin na een spannende finale tegen de winnares van vorig jaar, Christianne van Moer uit Sas van Gent. Bij de heren stonden Andy de Schipper en Arsain Grim- monperez tegenover elkaar. André Rogge uit Aardenburg, keizer van vorig jaar, viel dit jaar buiten de finale. Na een tussenstand van 4 tegen 8, won de Schipper met 8 tegen 9. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Burgemeester en wethouders van Terneuzen gaan niet over tot het instellen van een wekelijks vrij spreek uur van de burgemeester. Het college antwoordt dat op vragen van LPF-raadslid C. Freeke. Een wekelijks spreek uur heeft volgens B en W geen meerwaarde ten opzichte van de huidige situatie. „Alle collegele den zijn voor iedereen langs ver schillende communicatiekana len aanspreekbaar", zo wordt ge steld. „Bij burgers, instellingen en be drijven is algemeen bekend dat alle collegeleden op afspraak be schikbaar zijn. Wij staan mid den in de samenleving en zijn goed op de hoogte van wat er zich in deze samenleving af speelt. Bovendien levert het in stellen van een wekelijks vrij spreekuur praktische proble-' men op." De communicatie met de burger is op zich geen pro-* bleem, stelt het college. „Maar het bekend zijn van de dag en het tijdstip van het spreekuur op het moment dat de burger hiervan gebruik wil ma ken is geen vanzelfsprekend heid. Dit geldt zeker ook voor de communicatie als het spreek uur door omstandigheden niet door kan gaan." Volgens B en W is een afspraak vlug gemaakt. „Dit heeft boven-r dien als voordeel dat door het vragen naar het onderwerp van het gesprek direct contact kan worden gezocht met een ander collegelid of een ambtelijk mede werker als dit in het belang van de burger is. Hiermee wordt voorkomen dat de burgemeester onnodig een doorgeeffunctie krijgt." (Advertentie) Imker Jo Marin legt uit hoe het slingeren van honing in zijn werk gaat. foto Wim Kooyman ontdekken de koningin die een wit stipje op de kop heeft. Ed Steijns waakt over zijn verza meling oude werktuigen en ap paraten uit het boerenbedrijf en vertelt graag waar die allemaal voor dienden. M. van Bellen de monstreert hoe glas gesneden en geslepen wordt voor de stukjes in lood worden gevat. „Aan het solderen ben ik niet toegeko men, ik babbel te veel, maar het is heerlijk om mensen die geïnte resseerd zijn in de techniek van glas in lood, iets uit te leggen." Tiffanvlampen Dat geldt ook voor Floor van de Velde, die een'prachtige collec tie tiffanylampen heeft uitge stald. „Tiffany is typisch winter werk. De techniek is totaal an dere. Ik gebruik dus geen lood, maar koperfolie rond de glas stukjes. Dat soldeer je aan el kaar. De soldeernaden worden daarna gepatineerd." De sche merlampen, lampen voor een kinderkamer, maar vooral de sierkerkjes met een lichtje erin, zijn erg in trek. De dames bij de tafel met specia le kaarten zitten zichtbaar te ge nieten van de regelmatige bezoe kersstroom. „Vandaag was het gezellig druk en morgen zien we wel weer." Tom Cappendljk Cappendijk Auto's Terneuzen B.V. Mr. F.J. Haarmanweg 49"* Terneuzen tel. 0115-697455 (Advertentie) VOLVO for life APK KEURING VOOR SLECHTS VOORDELIG DOOR DE KEURING Voor een onafhankelijke APK Keuring van outo bent u bij I Profile Tyrecenter aan het juiste adres. Bij Profile Tyrecenter kunt u al!i|d geheel vrijblijvend uw auto laten controleren. Hiermee bespaart u aanzienlijk op uw I onderhoudsbeurten. PROFILE PASSIE TOT IN IEDER DETAIL KOLE - LUCTOR Tel: 0114-31 40 80,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33