NV laat nullijn oor jaren los ROVINCIAL Handel op internet in gevaarlijke afslankpillen Zeventien medailles na eerste week Jacht uitgebrand in haven Kortgene Eurocommissaris ziet immigratie als tijdbom 22 )e Waal belooft keiharde strijd Visser levert vangst af bij politiebureau wunr. nazomer fe6tival.nl Nat Lowlands eindigt zonnig Politicus Diepenhorst overleden Strijd in Najaf houdt aan Iedereen blij met belastingregeling 23° 15° Z 4 Vrij warm Eerst bewolkt en wat regen of motregen. Later af en toe zon en een enke'e bui. Vrij ,varm met maxima rond 23 graden. ■HMM Me jaargang no. 198 uandag 23 augustus 2004 DS nummer 1,20 Tsjizov komt langzaam in vorm van onze sportredactie ATHENE - Het is goud van oud wat er blinkt voor de Nederland er .lames McGoniqal jlSTERDAM - De nullijn bet bevriezen van de lonen b niet alleen voor 2005 ide baan, maar ook voor jaren daarna. Dat zegt porzitter Lodewijk de aal van de grootste vak- intrale FNV met het oog i wat er na prinsjesdag en 2005 zal gebeuren rond lonen en uitkeringen. :ds het mislukken van het jorjaarsoverleg over vut en epensioen, heeft het kabinet «el maatregelen aangekon- ed die de koopkracht aantas- i.riat de vakbeweging wel ge- rongen is dit te repareren bij onderhandelingen over nieu- CAO's, aldus De Waal. lij zijn niet gek. Wij komen us niet met enorme looneisen. wat het kabinet lichtvaar- g afpakt van de mensen, zul- wij bij de werkgevers gaan nghalen. Voor reparatie van [kabinetsbeleid is loonruimte dig en die gaan wij opeisen, wordt keihard", aldus De aal. rorder lal is voor iedereen duurder wat in overleg met kabinet werkgevers mogelijk zou zijn geweest, ook voor de bedrijven. Dat is heel vervelend. Maar de vakbeweging is vastbesloten op te komen voor de belangen van de leden die werken en voor de leden die nu of straks een uitke ring hebben", zegt De Waal. De FNV zal morgen samen met de werknemersorganisaties CNV en MHP bekendmaken hoe het verzet tegen de kabinetsplan nen concreet vorm krijgt. „Wij willen de politiek nog één keer waarschuwen", aldus De Waal. Hij verwacht overigens dat de regeringspartijen het ka binet groen licht zullen geven voor de maatregelen. „Dan wordt het dus een hete herfst en een aanhoudend verhit 2005. Het zal in de bedrijven worden uitgevochten. En de overheid is ook een bedrijf met werkne mers." GPD Inge de Bruijn met haar gouden plak foto EPA se olympische ploeg in Athene. De teller staat na de zege van zwemster Inge de Bruijn op de 50 meter vrije slag van zaterdag avond op drie. Eerder prolongeerden zwemmer Pieter van den Hoogenband (100 meter vrij) en wielrenster Leontien van Moorsel (tijdrit) hun olympische titels van Syd ney in 2000. De totale oogst van Nederland bedraagt bij het be gin van de laatste week van de Olympische Spelen zeventien medailles (drie goud, zes zilver en acht brons). Na de judoka's (vier stuks) de den gisteren de roeiers een flin ke duit in het zakje. Het aantal medailles werd opgekrikt door het onverwachte succes van de mannenacht en de vrouwenacht die zilver en brons wonnen. De lichte dubbeltwee met Marit van Eupen en Kirsten van dei- Kolk sleepte na een spannende race brons uit het vuur. Leon tien van Moorsel moest zich gis termiddag tevreden stellen met brons op de achtervolging. In Sydney had ze op dit onderdeel goud gewonnen. Van Moorsel (34) heeft gisteren in Athene haar laatste race gereden. Het is de vraag of de Nederland se olympiërs de doelstelling van NOCNSF - 26 medailles, één meer dan in Sydney - kunnen realiseren. De wedstrijden in het zwemmen, judo en roeien zijn afgesloten. De hoop is geves tigd op de hippische sporten (dressuur en springruiters), de hockeyteams en het baanwiel- rennen (Theo Bos). GPD pagina's 13, 15, 17 en 22 olympische spelen BRUINISSE - Een beroeps- uit Bruinisse heeft twee vermoedelijke paling- stropers eigenhandig bij de politie afgeleverd. De visser wilde in de nacht van vrijdag op zaterdag fuiken lichten, die in de Oosterschelde lagen, zag dat een ander hem voor geweest was. In de buurt lag een ander bootje, met daarin twee mannen waarvan hij ver- le dat het de daders waren. visser uit Bruinisse en terde met een dreghaak het bootje en sleepte de vermoe delijke stropers naar de vluchthaven in Bruinisse. is het duo aangehou den door de politie en mee gnomen voor verhoor. Waar de mannen vandaan Somen is niet bekend. De brandweer gebruikt extra schuim om de brand op een jacht in Kortgene te blussen vanwege de grote hoeveelheid brandstof in het jacht en een naastgelegen schip. foto Willem Mieras door Mieke van der Jaqt KORTGENE - Een brand op een jacht in de haven Delta Marina in Kortgene heeft zaterdagochtend voor tonnen schade aan gericht. Het jacht van een Belgische familie brandde volledig uit. Het naastgelegen schip liep ernstige schade op en nog drie schepen hadden rook- en roetschade. De brandweerkorpsen van Colijnsplaat en Kamperland wisten echter te voorkomen dat een hele rij plezierjachten volledig werd vernield. De eigenaren van het uit gebrande jacht merkten tegen elf uur dat er rook achter de radio vandaan kwam. Toen ze voorzichtig de radio uit het dash- bord probeerden te halen, stond de boot vrijwel meteen in lichtelaaie. De brandweer van Colijnsplaat was snel ter plaatse. Toen bleek dat ook het naast gelegen jacht door de vlammen werd ge grepen, werd de hulp van het korps van Kamperland ingeroepen. Omdat beide schepen brandstoftanks met 800 liter die sel hadden, moest extra schuim worden gebruikt. Kortsluiting Later op de dag werd het wrak van het uitgebrande jacht de haven uitgesleept. De brandweer tankte het bluswater over om te voorkomen dat het in het Veerse Meer terecht zou komen. De oorzaak van de brand kon niet meer worden achter haald. De politie gaf het onderzoek op, omdat het polyester waarvan het schip goeddeels gemaakt was, dusdanig was vervormd dat alle sporen zijn gewist. Het vermoeden bestaat echter dat kortslui ting de oorzaak van de brand is geweest. Hoe groot de schade is. kan nog niet wor den vastgesteld. ^Sylvia Marmelstein "HAAG - Op internet »fdt volop gehandeld in af- tokpillen die de gevaarlijke ''ephedra bevatten. Ook wor- fl ze illegaal verkocht bij veel loriseholen en vitamineshops. Is6 april geldt in Nederland Advertentie 3caugt/m 12 aept 2004 bel 0900 33 00033 een verbod om producten die ephedra bevatten vrij te verko pen. Het is aangetoond dat de stof dodelijk kan zijn voor de mens. Het middel ver-groot de kans op een hartinfarct, beroer te of psychose. De controle op de verkoop van ephedra is ech ter gebrekkig. Voorheen lagen middelen met ephedra, zoals pillen genaamd 'stack' en 'stackers', alsmede ver schillende soorten afslankthee, gewoon in de schappen bij dro gisterijen, sportzaken en reform huizen. Minister Hoogervorst van Volksgezondheid besloot vo rig jaar dat de afslankmiddelen alleen nog op doktersrecept en via de apotheek verkrijgbaar- mogen zijn. Stackerpillen De illegale verkoop vindt nu massaal plaats via internet. Op veilingplaatsen zoals markt plaats.nl, 2dehands.nl, en ebay zijn de middelen met ephedra ge woon te bestellen. Ook verko pen sportscholen stackerpillen met ephedra onder de toonbank. Het product is ondanks de ge zondheidsrisico's een populair middel bij mensen die overtolli ge kilo's aan lichaamsgewicht kwijt willen raken. Op discussie forums op internet waar mensen met overgewicht ervaringen uit wisselen over afvallen en op dieetpagina's op internet, staan oproepen van mensen die op zoek zijn naar de pillen. Onder- lmg wisselen ze e-mailadressen uit van personen die hen aan ephedra kunnen helpen. Verkopers van ephedra zijn strafbaar, maar de controle op de verkoop is gebrekkig. De Voedsel en Warenautoriteit (VWA) heeft geen bevoegdheid om producten die als geneesmid- BIDDINGHUIZEN - Een aan vankelijk regenachtig Low- landsfestival is gisteren in Bid dinghuizen geëindigd in de zonneschijn. De vermoeide fes tivalgangers lieten zich de zon welgevallen en ploften en mas se neer op het droge gras en de houtsnippers naast de muziek tenten. Ongeveer 52.000 men sen. vierduizend meer dan vo rig jaar, bezochten het afgelo pen weekeinde de twaalfde edi tie van Lowlands. Ondanks de regenbuien op donderdag, vrij dag en zaterdag veranderde het terrein niet in een modder bad, zoals in het verleden wel eens het geval was. foto Juan Vrijdag/ANP MORGEN BIJ DE PZC Extra bijlage over ZEELAND NAZOMER FESTIVAL Oud-minister van Onderwijs Isaac Arend Diepenhorst is zaterdag op 88-jarige leeftijd overleden in zijn woon plaats Zeist. De CD A-coryfee (vroeger ARP) bekleedde ve le openbare functies. Naast minister was hij ook CD A-se nator en rector magnificus van de Vrije Univer siteit in Amsterdam. Hij stond bekend om zijn ellenlange volzinnen die sloten als een bus. De impasse rond de Imam Ali Moskee in de Iraakse stad Najaf duurde gister avond voort. Amerikaanse helikopters bestookten sjii- tische stellingen rond de moskee, terwijl tanks tot op enkele hon derden meters naderden. Toeristen staat een aangename verrassing te wachten als ze in Borsele overnachten. Ze hoeven geen toeristenbelas ting te betalen. Campinghouders betalen een vast bedrag aan de gemeente, die het geld investeert in de toeristische sector. Een regeling die alle betrok ken partijen ten goede komt. Varia: 2; Binnenland: 3; Radio Televisie: 4;Buitenland: 5; Zeeland: 7, 9 en 11; Sport: 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,21 en 22. van onze redactie buitenland ROME - De komst van vele im migranten is als een tijdbom voor de Europese Unie. De lidstaten moeten nauwer sa menwerken om de toevloed van vluchtelingen te controleren. De nieuwe eurocommissaris voor Justitie, de Italiaan Rocco But- tiglione, heeft dat gisteren ge zegd. „Mensen die asiel aanvragen om economische redenen zijn een groeiend probleem, een tijd bom", aldus Buttiglione tegen persbureau Reuters. De euro commissaris wil criteria afspre ken voor asiel aan economische vluchtelingen. Uittocht Ook overweegt hij hulp aan lan den waar veel immigranten van daan komen, om zo te voorko men dat de massale uittocht Eu ropa overstelpt. Buttiglione, die op 1 november aantreedt, staat achter ideeën om immigratiekampen op te zet ten net buiten de Europese gren zen. Asielzoekers moeten in de kampen een eerste selectie on dergaan. Zulke kampen zijn vol gens hem niet strijdig met men senrechten, hoewel enkele groe peringen anders beweren. Identificeren „We moeten doorgangslanden zoals Libië en Tunesië vragen de kampen op te zetten, bijvoor beeld voor immigranten uit lan den ten zuiden van de Sahara. De asielzoekers kunnen humani taire hulp krijgen en informatie over werk in Europa", zei But tiglione. „Maar het is ook mogelijk er on derzoek te doen. personen te identificeren en degenen terug sturen die niet aan de voorwaar den voldoen of niet kunnen inte greren in onze samenleving." RTR/ANP (Advertentie) del staan geregistreerd op te spo ren. Die ligt volgens de woord voerster bij de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ). „Wij ko men echter niet in sportscholen en sportshops zegt de woord voerster van IGZ. Bovendien is het volgens haar nauwelijks te controleren als de verkoop via il legale kanalen verloopt In Nederland zijn bij de IGZ twee meldingen bekend van mensen die hartklachten kregen nadat.ze ephedra gebruikten om af te slanken. Artsen schatten dat veel meer mensen complica ties hebben gekregen. Slachtoffers In Amerika, waar het product ook verboden is. heeft de 'Food and Drugs Administration' (FDA) een langere lijst met slachtoffers. Meer dan honderd overlijdensgevallen worden in verband gebracht met het ge bruik van ephedra. In februari vorig jaar overleed de beroemde honkballer Steve Bechler na het gebruik van ephedra. GPD pagina 2 niets is te gek om af te slanken uquswiimi 11 Noteert u mij voor een proe abonnement van 5 weken voor €14,50 Ik geet daarbij èénmafig toestem ming voor automatische incasso van onderstaand rekeningnumm I proef geldt eenmalig binnen zes -I I I I I I I I Ml PZC bv gaat zorgvuldig om met peisoi Noteert u mij voor een abon nement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betal per maand met automat! sche incasso 19,45). per kwartaal met autom tische incasso 56,60) O per jaar met automatisc incasso (€217,00). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis: 0800 - 0 231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1