Silvana Bauer is een klasse apart PZC Volleybalzege broers Meijboom has domineert tandfast-weekeinde Triatlontalent wint van Remy Vasseur 19 Nonnekes sluit zomerseizoen af met toernooizege Iruiningse tennisster wint ranglijsttoernooi Oost-Souburg met overmacht sstüv Van der Meijden haalt laatste vier Surfkampioen in Renesse Excelsior cricketkampioen Loy domineert Bartlehiemtocht - i maandag 23 augustus 2004 ^ftien Bakker 0ST-SOUBURG Alexander [onnekes heeft aan de verwach ten voldaan en het Terra Rei- ranglijsttoernooi in tet-Souburg gewonnen. De lintigjarigc Goesenaar had pn enkele moeite met Tim de *4 k opponent van Nonnekes in fcandstrijd gistermiddag was de toernooiwinnaar van vorig jaar. Nonnekes had het beste van het spel, al kwam dat ook door de armblessure van De Rooij, waaraan hij tijdens de wedstrijd behandeld moest wor den. De setstanden waren 6-0 en 6-3. „Deze week ben ik stap voor stap beter gaan spelen", gaf Non nekes, die ook in zijn voorgaan de drie partijen geen set weggaf, aan. "In de eerste set van de fina le stond ik het beste tennis van mijn vier partijen in Oost-Sou burg te spelen. Al kan het nog wel beter." Nonnekes: „Normaal speel ik viersterrentoernooien, maar het is gewoon leuk om in de buurt te spelen. Dan zien de mensen uit Zeeland je ook nog eens in actie." Nonnekes heeft met de eindover winning zijn tenniszomer afge sloten en daarbij ook de periode van twee jaar fulltime tennis sen. Het heeft geresulteerd in een 43e plaats op de enkelrang lijst en een 35e stek bij het dub belspel. Met de toernooioverwin- ning nam Nonnekes revanche voor vorig jaar, toen hij de fi nale haalde van het A-toernooi in Vlissingen. Aangezien dat viersterrentoernooi verdween van de kalender, kon Nonnekes zijn punten niet verdedigen. Omdat het toernooi in Oost- Souburg maar één ster heeft (en het dus minder punten oplevert voor de ranglijst), daalt hij een aantal plaatsen op de ranking. Komende maanden zal Non nekes weer naar school moeten, naar de Johan Cruijff Academy in Amsterdam. „Echte doelen heb ik even niet, al zou de topdertig van Nederland wel leuk zijn." Nonnekes, die 270 euro verdiende met zijn toernooizege, zal dan - Al wor den. Ut-SOUBURG - Het was jrt zozeer de vraag of Silvana uerhet met twee sterren geno- frde Terra Reizen nationale iglijsttoemooi zou winnen, iar hoeveel tegenstand ze zou jjjen. In de finale van gister- lidag moest de Kruiningse geven flink aan de bak tegen iren Evers, maar ze won wel: 7-6. niveau dat Bauer in de eer- se: aan de dag legde, was ont red hoog. Strakke, harde sla- kwamen van het racket van achttienjarige tennisster, die Evers met gepareerd kon- worden. Dicteren, dat was Bauer deed. „Maar dat is i spel, dus dat moet ik ook doen", gaf ze aan. „Vooral de eerste set was ik erg gecon- treerd." concentratie van Bauer viel het tweede bedrijf weg, wat ar spel met ten goede kwam. uit Etten-Leur afkomstige lis ontregelde daarnaast het 1 erg goed. In de tiebreak ze echter kansloos, want ier hervond haar concentra- en maakte de tiebreak in 7-1 was wel een beetje onder de tuk van hoeveel mensen er r waren. Dat ben ik wel ge lid, maar het is toch altijd spe- publiek kreeg zeker geen onige finale te zien. Zo td de climax bergjkt in de »de set bij de stand 6-5. Bau- kreeg liefst vijf matchpoints, miste ze en moest alsnog een tiebreak spelen. De negen tienjarige Evers was na afloop eigenlijk geen verliezer. Vooraf had ze op het schema gekeken en gezien dat Bauer slechts acht games in drie partijen had verlo ren. Ze wilde in ieder geval vier games pakken. Ze deed meer dan dat. „In de eerste set was ik kans loos. Daarna heb ik goed weer stand geboden; af en toe een keer een slice-bal en daarna weer een hoge bal", analyseerde Evers. Ondanks het goede spel van Evers was het verschil duide lijk. Beide tennissters ontmoet ten elkaar een paar jaar geleden al eens in het jeugdcircuit en ook toem was het verschil al aanwezig. Bauer speelde een leeftijdscategorie hoger dan waarin ze eigenlijk thuishoorde, maar wist toch al van Evers te winnen. Silvana Bauer speelde vooral in de eerste set zulk goed tennis dat de vraag waarom ze gestopt is met fulltime tennissen al snel kwam opwaaien. Bauer heeft die vraag al tig keer aan moeten horen, maar vindt nog steeds dat ze de juiste keuze heeft ge maakt. „Het is niet een beslis sing die je zomaar opeens neemt, ik heb er lang over nage dacht." Bioscoop Die afwegingen zullen vooral zijn gegaan over de dingen die je ervoor moet opgeven. „Een keertje naar de bioscoop of lek ker uitgaan, dat kan niet als je fulltime tennist. Dit leven be valt me wel. Af en toe een beetje trainen en je wedstrijdjes spe len." Verliezend finaliste Karen Evers heeft ook niet de ambitie om de absolute top te bereiken. „Ik train wel veel, in de winter bijna elke dag. In de zomer speel ik dan mijn toernooitjes. Maar ik studeer natuurlijk ook nog." Ook volgend jaar zal er in Oost-Souburg weer een natio naal ranglijsttoernooi worden gehouden. Een toernooi dat vol gend jaar bij zowel de vrouwen als mannen tw.ee sterren moet hebben en over twee a drie jaar moet zijn uitgegroeid tot het eer ste Future-toernooi van Zee land, een toernooi met interna tionale deelname. 0R j* Sylvana Bauer won bijna spelenderwijs het tennistoernooi in Oost-Souburg. AMSTERDAM - Ria van der Meijden heeft op de Neder landse tenniskampioenschappen voor veteranen in de klasse voor 55- tot 60-jarigen de halve finale gehaald. De Middelburgse won haar eerste wedstrijd eenvoudig van Susan Schalkwijk-Faranto uit Waalre met 6-0 6-0 en be reikte daarmede de kwartfinale. Daar had zij een walk over en kwam zonder te spelen in de halve finale. Daarin verloor zij met 6-4 6-1 van de Mei Yin Boere-Oei uit Wad- dinxveen, die op haar beurt in de finale verloop van de uit Lekkerkerk afkomstige veelvuldig kampioene Heieen Janssen-Prins, met 6-4 6-1. Max de Rave uit Goes trof het in de klasse 45-49 niet met de loting. In de eerste rond ver loor hij van de latere finalist Ton Sie met 6-1 en 6-2. RENESSE - Het windsurfcentrum bij Renesse werd het afgelopen weekeinde onverwacht vereerd met een bezoek van wereldkampioen windsurfen, de Hawaiiaan Josh An- gulo. Hij reist momenteel de wereld over om zijn nieuwe lijn surfboards te promoten en liet op het Noordzeestrand enkele van zijn kunsten zien. SCHIEDAM - De cricketers van de Schiedamse hoofd klasser Excelsior zijn gisteren landskampioen geworden door hun laatste competitieduel tegen stadgenoot en eni ge concurrent Hermes DVS met 44 runs te winnen. Excelsior scoorde in de toegestane 50 overs 212/7 en dat was voornamelijk te danken aan een fraaie century van Luuk van Troost, die 144 runs maakte. Voor Hermes DVS, dat bij winst gelijk had kunnen komen, was dit to taal te hoog gegrepen: 168/8. Excelsior behaalde in de af gelopen veertien jaar zeven keer de landstitel, de laatste in 2000. ANP HALLUM - De Fransman Tristan Loy heeft de loodzware zeventiende Bartlehiem skeelertocht op zijn naam geschreven. Slechts dertien A-rijders haalden de eind streep. De wedstrijd om het Open Nederlands kampioenschap ging over het zwaarste en langste (100 kilometer) par cours van Nederland en het op één na langste ter wereld. Loy vormde op het 30 kilometer lange parcours, waarvan drie ronden moesten worden afgelegd, al snel een kop groep met Nederlands kampioen Arjan Smit - samen met Erik Huizebosch en Arjan Mombarg als Nefit-troeven in de voorste geledingen - en de Belg Sven Depoorter. Hun voorsprong liep op tot maximaal anderhalve minuut, maar het drietal hield het niet vol tot de straten van Hal- lum, waar tot slot van de race nog zes ronden van 1500 meter moesten worden afgelegd. Loy reed de laatste 40 ki lometer alleen voorop, wat zijn prestatie in de door zware buien en harde wind geteisterde wedstrijd alleen maar grootser maakte. Hij passeerde de finish ver voor de Bel gen Sander Armée en Frank Fiers. Mombarg werd vierde en zijn ploeggenoot Huizebosch, die in de voorgaande week grieperig was, zesde, voor Wigarda en Willem Hut uit Haulerwijk, die negende werd. Bij de veteranen, die zestig kilometer reden, eindigde Jaap van Tatenhove uit Axel als zevende en Kees Cijsouw foto Ruben Oreel uit Groede achtste ANP ids Maas in actie met zijn gloednieuwe Standfast 43. foto Ronald den Dekker _Rinus Verberkmoes ISKENS - De tweedaagse Wedstrijd de Standfastrace 'f de kust tussen Breskens en "tand, bleek routinier Frans op het lijf geschreven. De- teer zeilde de Bressiaander ft met zijn eigen boot Capella, trinet een door hemzelf ont ken, gloednieuwe Standfast Standfast weekeinde kende erdag behoorlijk wat wind. ^•eren stond er voor de dertig pen een te zachte bries. ias trok zich daar niets Daen. „Het was prima zeil- genoot hij van zijn zege. :egde zaterdag de basis voor herwinning, in een wed- Jj over 23 mijl. Gisteren hij derde in de race over ,,;en mijl. Dit vertaalde zich Je zege in groep 1 en - zo later - ook in het alge- klassement. Daardoor ^hij ook houder van de wis- >njs. '|er Maas finishte Bounty "Peter Huysmans uit Knokke 1 601 vierde en eerste plaats tweede en werd Second Love 'Gerard Cok uit Knokke te Hij kwam zaterdag als tweede binnen, gisteren als ne gende. In groep 2. de indeling werd ge daan op grootte van de boten, ze gevierde Glaros met schipper Ghuy Adriaansens uit Zoersel. Door deze overwinning werd ook hij winnaar van de wissel- prijs Standfast 43. Antwerpenaar Dante Meyer werd met Gemma in deze serie tweede voor de uit Gent afkom stige André Annick met Kwinte 2. In deze serie finishte Twee Ge zusters van Hans Zuiderbaan in de achterhoede. De Temeuzenaar had een piep jonge bemanning in opleiding en dat was te merken. Bij de kleinste boten ging de zege naar Beau Bateau door een tweede en eerste plaats in de dagklasse menten. Schipper Henk van Zweden uit Middelburg verdrong daarmee Noord wind met kapitein Roy van Aller uit Breskens voor de eerste stek. „Noordwind heeft meer wind no dig om goed te kunnen varen", was de uitleg van de Bressiaan der die ook Bolus met plaatsge noot Stefan Willemsen als schip per voorbij moest laten gaan. Za terdag finishte die als derde en zondag als tweede. door Peter van Kouteren ZOUTELANDE - Ze trainen in de zaal mee met de selectie van Mytilus in Goes, maar hun wed strijden spelen ze alleen op zand. De broers Marijn (26) en Thomas (20) Meijboom behoren in het beachvolleybal tot de lan delijke subtop en komen uit in het nationale Challenger-cir cuit. Het Goese tweetal bevestig de zaterdag in Zoutelande de status van eerstedivisonist. Marijn en Thomas Meijboom schreven het toernooi van Zoute lande net als vorig jaar op hun naam. De toernooizege kreeg za terdag evenwel extra cachet. In de eindstrijd versloegen de Zeeuwen het koppel Allan van de Loo/Michel Lapoutre. Van de Loo, die in de zaal komend sei zoen opnieuw het tenue van Nes- selande draagt, behoorde lang tot de selectie van bondscoach Bert Goedkoop, maar werd uit eindelijk net niet goed genoeg bevonden voor afvaardiging naar de Olympische Spelen. „Dit was voor ons een soort reü nie", keek Michel Lapoutre te rug. „We zijn uit elkaar gegaan, toen Allan voor het Nederlands team werd geselecteerd." Zo ver zullen de broers Meij boom het nooit schoppen, maar op het zand kunnen ze goed uit de voeten. De Bevelanders heb ben een voetbalverleden in de jeugd van Kloetinge en legden zich pas op latere leeftijd op be achvolleybal toe. Specialisten Marijn Meijboom: „We zijn op het strand begonnen en hebben nooit een opleiding in de zaal ge had. Dan is het moeilijk om de omschakeling te maken." Zijn broer: „In de zaal zijn veel meer specialisten. Je hebt aanvallers, verdedigers en spelverdelers. Hier moet je alles kunnen. Je moet élke wedstrijd vol aan de bak." Marijn: Dit is vooral ook een psychisch spelletje." Tho mas: „We zoeken altijd de min ste passer of de minste aanval ler." Als een perfecte twee-eenheid ontdeed het Goese tweetal zich in Zoutelande in een mooi toer nooi van alle opponenten. Na dat in de halve finale Erwin Die- leman en Bart van Driel waren verslagen, waren de Zeeuwen ook in de eindstrijd superieur: 21-14. Verliezend finalist Van de Loo complimenteerde het tweetal: „Die jongens spelen een aardige partij volleybal." Meijboom en Meijboom eindigden vorig jaar tijdens de Open Masters (het NK in de zwaarste klasse) op de twaalfde plaats en boekten in Zoutelande hun derde toernooi zege van het seizoen. Dat lijkt loon naar werken, om dat de broers afgelopen winter heel va&k naar Ouddorp zijn ge reden, om daar in de zaal op zand te trainen. Marijn Meij boom: „Maar eigenlijk zouden we elke week een paar keer moe ten kunnen trainen. Dat is al leen vrij prijzig, omdat je zelf de zaal moet huren." De Duitser Klaus ^tuhlmann, die al jaren in Zoutelande meedoet, verbaas de zich daarover. „In alle grote re Duitse steden is een be- achhal. Alleen in Keulen zijn er al drie." Als velen de sport beoe fenen, zal de kwaliteit van de top toenemen, is de achterliggen de gedachte. Stuhlmann: „Het is niet voor niks dat Duitsland in Athene met alle vier de beach- teams naar de kwartfinale is ge gaan." Bij de vrouwen ging de eindzege in de sterkst bezette klasse naar Henriëtte Bakker en Bregje Bre- kelmans. Zij versloegen in de fi nale het Duitse gelegenheidskop pel Gina Kurtenbach/Simone Puchter. Bakker, die in de zaal voor Kwiek uitkomt, nam in de eindstrijd met haar voor Alcom/Capelle spelende partner revanche voor een eerder in de poule geleden nederlaag tegen het Duitse duo. De oosterburen wonnen in de voorronde met 16-14. In de finale stond er ech ter geen maat op het spel van Bakker/Brekelmans, die al heel vroeg een ruime Voorsprong na men en met 21-9 afgetekend wonnen. wêsêsê De gebroeders Meijboom (andere kant van het net) in de aanval tijdens de finale van het toernooi in Zoutelande. foto Ruben Oreel door Sjaak Sinke ZOUTELANDE - Remy Vas seur uit Vlissingen heeft za terdag het in de Zomidtriat- lon te Zoutelande af moeten leggen tegen de pas 17-jarige Gerbert van de Biggelaar uit Oud-Gastel. Na een boeiende strijd was de Nederlands juniorenkampioen de sterk ste. Jacqueline Vlietland uit Goedereede boekte haar derde zege op rij bij de vrou wen. De sterke zuidwesten wind zorgde ervoor dat de 750 me ter zwemmen voor de meeste triatleten een zware opgave was. Vooral de start en de fi nish gaven de nodige proble men door de hoge golven in de branding. Een aantal deel nemers kwam tussen de paal hoofden terecht. Remy Vasseur had daar weinig moeite mee en nam resoluut de kop van het tachtig-koppige veld. Na een kleine dertien minuten stond Vasseur, gadegeslagen door een paar duizend toe schouwei's, weer op de Boule vard van Zoutelande. Van den Biggelaar en Jacobse volg den op ruim een halve mi nuut. Nicole Constandse (Middel burg), afgelopen week nog ac tief in de loodzware triatlon van Embrun, nam bij een het zwemmen een minnut voor sprong op Janny Spierings (Gemert), Katja Botman (Mid delburg) en Jacqueline Vliet land. Treintje Op de 28 kilometer fietsen kon Vasseur zijn voorsprong drie ronden lang vasthouden, maar werd toen opgeslokt door het Oud-Gastelse treintje Musters, Van den Biggelaar en zijn trainings maatje Jacobse. Gezamenlijk bereikte dit viertal het pare fermé, waar Van den Big gelaar meteen aan het lopen kon beginnen -omdat hij met zijn loopschoenen had ge fietst. Vasseur leverde hier meteen een halve minuut in, die hij pas na een ronde lopen kon goed maken. Jacobse volgde op een honderdtal meters. Bo ven op de dijk probeerde Vas seur een paar keer weg te ko men maar Van den Biggelaar bleef terugkomen. „Ik wist dat ik sneller was in de eindsprint, dus bleef ik Vasseur volgen", liet Van den Biggelaar na zijn finish we ten. In de laatste afdaling, waarop Van den Biggelaar speciaal had getraind in Luxemburg, zette hij aan en Vasseur was gezien. Met elf seconden voorsprong boekte de junior uit Oud-Gastel zijn eerste zege bij de senioren. Dankzij de tweede plaats is Vasseur nu al zeker van zijn derde eindoverwinning in het ZWN-triatloncircuit. Hoofddoel De prestaties van Van den Biggelaar komen niet uit de lucht vallen. Op 12-jarige leef tijd deed hij al mee aan de zwemlopen, reed hij bij de KNWU al diverse prijzen bij een op de fiets en werd hij crosskampioen van Brabant. Op 25 september mag hij als jongste deelnemer mee naar het EK duatlon in Wales maar zijn hoofddoel is het NK duatlon op 19 september in Molenschot. Bij de vrouwen bleef Nicole Constandse bij het fietsen lang op kop, terwijl Spierings ver terug zakte. Botman schoof op naar de tweede plaats, voor Krimpenfort en Vlietland. Net als in Westkapelle en Kamperland sloeg Vlietland in het looponderdeel toe. Ze zette Constandse. die pas op de vierde stek eindigde, op vijf minuten achterstand. Daar tussen finishten Maaike Krimpenfort en Annet de Bot op de plaatsen twee en drie. Door deze uitslag is er nog van alles mogelijk in de strijd voor de zege in het triatloncir cuit. De Bot gaat nog aan de leiding maar wanneer Vliet land aan de laatste wedstrijd op 5 september in Halsteren kan meedoen, is zij samen met Bianca van den Kieboom kandidaat voor de eindover winning. Vlietland die bij de landmacht werkt als commu nicatie-adviseur, moet dan wel halverwege een Navo-oe- fening,terug komen uit Duits land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19