College B en W liegt en bedriegt PZC Wereldberoemd in Turkije Fractie D&T wil onderzoek falen Euregiotuinen Nieuwe biljartzaal Vlaschaard geopend 11 Schouwenaar verdedigt titel burgemeesterswielrennen Buurtvereniging verklaart gemeente de oorlog in kwestie Tijman Tevredenheidsonderzoek Clavis Zorgcentrum blijft probleem Winkeldiefstal in Sluis Boete voor posterdief Agressieve vrouw in behandeling umnr. nazomer festival, nl 1UNAEN ALTAMAR Danny Vera scoort tweede hit I^OvUtlAIZM Stijlloos zaterdag 21 augustus 2004 jCQfMaurits Sep miDDELBURG - Burgemeester K schouwenaar van Middel burg verdedigt vrijdag 27 augus tus zijn titel nationaal kam pioen burgemeesterswielren- ucn. Hij rijdt een halve thuis wedstrijd. Het kampioenschap vindt dit jaar in Zeeland plaats, oP N'eeltje Jans. Schouwenaar won vorig jaar het burgemeesterskampioen schap wielrennen in Geldrop. Hij versloeg de gastheer, burge meester C. Leij ten van Geldrop (brons). Het zilver ging naar bur gemeester H. Vondervoort van Boekei (de geboorteplaats van Leontien Zijlaard-van Moorsel). Als verdedigend kampioen orga niseert Schouwenaar dit jaar de wedstrijd. Op Neeltje Jans wordt een speciaal parcours uit gezet. De burgemeesterswed strijd begint om 17.00 uur. De wedstrijd wordt op gang ge bracht door de roeifietser Derk Thijs en de ligfietser Bram Moens, die allebei uit Middel burg komen. De prijs voor de strijdlustigste renner wordt uit gereikt door Bennie Ceulen, de Nederlandse vertegenwoordiger van de Société du Tour de Fran ce. Zeeland hoopt in 2006 een Touretappe te mogen organise ren. Dat hoopt ook Limburg. Burgemeester Constant Nuytens van Valkenburg zal ook mee doen aan het burgemeesterskam pioenschap op Neeltje Jans. Het kampioenschap wielrennen voor burgemeesters is een onder deel van de burgemeestersfiets dag. De 120 deelnemers rijden eerst een toertocht van het Del ta Paviljoen naar het gemeente huis van Veere in Domburg en langs de kust terug naar Neeltje Jans. Zij worden begeleid dooi de oud-profs Kees Bal, Jo de Roo, Jos Schipper en Jos van Vleuten. TERNEUZEN - Huurders van de Terneuzense Woning bouwcorporatie Clavis zijn redelijk tevreden over de dienstverlening van de organisatie, het aanbod aan wonin gen en de woonomgeving. Dit blijkt uit een bewonersscan die USP Marketing Consultancy in opdracht van Clavis uitvoerde. Clavis scoort op vrijwel alle onderzoeksonder- delen bovengemiddeld. Alleen vinden vrij veel huurders dat Clavis wat soepeler om moet gaan met verzoeken om woningen door huurders te mogen aanpassen. PHILIPPINE - De Philippinenaren blijven worstelen met de plek voor het nieuwe zorgcentrum. De woningcorpora tie Woongoed heeft inmiddels de toestemming van de ge meente Temeuzen om het ouderenwooncentrum te bou wen in het Spuikompark, maar veel dorpelingen, inclu sief de dorpsraad, vinden die plek niet zo geschikt. Uit een poll op de internetsite voor het mosseldorp blijkt dat 30 procent van de respondenten Ket woonzorgcentrum be ter passen vindt op de favoriete locatie van de dorpsraad, namelijk op de plek van de oude brandweerkazerne. Een evengrote groep kiest voor het terrein van pallettenfa- briekje Spamix en vijf procent kiest voor de Kasteel straat. De overigen geven de voorkeur aan het Spuikom park. Bij een eerdere enquête van D66 sprak bijna twee derde van de ondervraagden zich uit voor het Spuikom park. De dorpsraad vond dat die enquête niet deugde. SLUIS - Een 61-jarige vrouw uit de gemeente Sluis is gis terochtend aangehouden voor winkeldiefstal. Ze had bij een winkel in Nieuwvliet voor 10 euro aan boodschappen gestolen. De vrouw is na verhoor met een dagvaarding op zak weer naar huis gestuurd. MIDDELBURG - Voor de diefstal van twee posters is gis teren in Middelburg een 22-jarige man uit Koudekerke veroordeeld tot 200 euro boete. Daarnaast vorderde de po litierechter dat hij zijn deel van de schade, 63 euro, aan het benadeelde bedrijf vergoed. De verdachte had de pos ters 5 december vorig jaar in Vlissingen gestolen. MIDDELBURG - Een 58-jarige vrouw uit Brouwersha ven moet maximaal een jaar voor haar psychische proble men behandeld worden in kliniek De Mare in Halsteren. Dat was gisteren volgens politierechter R. Reinarz de eni ge optie. Zij achtte de verdachte niet strafbaar, omdat ze volledig ontoerekeningsvatbaar was toen ze de strafbare feiten pleegde. De vrouw verkeerde in een psychose toen ze in het laatste kwartaal van vorig jaar mensen lastigviel. Zo bêlaagde ie een echtpaar. Ook had ze in die periode de eigenaar v^n een elektrozaak uitgescholden en bedreigd. Een vrouw had ze telefonisch bedreigd. Zelf had de vrouw veronder steld dat er sprake was van een complot tegen haar. „Nu kijk ik er anders tegen aan." De politierechter vond voor op staan dat de Schouwse de behandeling, in De Mare, waar ze inmiddels is opgenomen, afmaakt. door Gino van den Broecke KOEWACHT - Met enkele toe spraken en een biljartwedstrijd werd gisteravond in volgepakte verblijfsruimte van gemeen schapscentrum De Vlaschaard in Koewacht de nieuwe biljart zaal officieel geopend. De biljartzaal is gemaakt in de oude ruimte van de bibliotheek, die nu is gehuisvest in de Koe- wachtse brede school. Naast een ruime biljartzaal waar vier gro te biljarttafels staan, is er ook een leeszaal gekomen, compleet met boeken en een kleurentelevi sie. De biljartvereniging voor senio ren De Vlaschaard had een aan tal jaren geleden een verzoek in gediend voor een ruimere zaal, omdat de toenmalige ruimte te klein was om op een fatsoenlij ke manier te spelen op de drie ta fels. Onder de aanwezigen waren ook de Terneuzense wethouders C. van Schaik en S. de Mol-Mar- cusse. Van Schaik sprak vol lof over de inzet en samenwerking tussen de diverse verenigingen en mensen die zich hadden inge zet voor de totstandkoming van de zaal. Daarna kreeg Vla- schaard-voorzitter E. van Waes een aandenken van de gemeente Terneuzen overhandigd om op te hangen aan de muur in de nieuwe zaal. Ook voorzitter W. Pielaet was namens de biljarters erg tevrê-r den met het resultaat. „Op 3 sep tember 1970 werd er voor het eerst gesproken over de wens voor een dergelijke ruimte door het kerkbestuur, de gemeente Axel en het ministerie. Het heeft even geduurd, maar het is nu toch eindelijk af en we zijn er vanzelfsprekend enorm blij mee." Daarna gingen alle aanwezigen de biljartzaal in om te kijken naar een wedstrijd tussen Ro bert van Stevendaal en meervou dig Nederlands- en Europees Kampioen Jean Paul de Bruijn. Zij speelden bandstoten en drie banden. De Bruijn toonde ook zijn kunde nog in het kunststo- ten. (Advertentie) Darnes "iaat 43-45 Heren 47/50 schoenen voor GROTE maten ST. ADRIAANSTRAAT 5 GOES (Advertentie) C Villa "Singelzicht" Middelburg A Te koop: schitterende historische multifunctio nele villa (2700m3) op unieke lokatie (2228m?) in de Middelburgse binnenstad. Sfeervol wonen evt. in combinatie met kantoor of praktijk aan huis, stadshotel, trainingscentrum etc. Prijs op aanvraag. Inl. SINKE KOMEJAN b.v. tel.: 01 18-689200 www.sinke.nl middelburg@sinke.nl J •doorWout Bareman cnRené van Stee SLUIS - Fractievoorzitter C. Bo- lijn van Dorspbelangen Toe risme (D&T) in Sluis wil een diepgaand onderzoek naar de te loorgang van de Euregiotuinen. liet park sluit op 1 september ie deuren omdat het bestuur van de Stichting Euregiotuinen ?een kans ziet de toeris- fech-educatieve attractie renda bel te maken. Ja het project is zo'n twee mil joen euro gemeenschapsgeld ge doken. Bij een faillissement dreigt dit geld voorgoed verlo ren te gaan. Mei vorig jaar ging ie gemeenteraad van Sluis ak- bord met een reddingsplan. Na bet aftreden van het vorige be suur kreeg het nieuwe bestuur if opdracht het tuinencomplex *n de Nieuwstraat in Oostburg gereed te maken voor exploita- e. een management aan je stel len en een toekomstvisie te ont wikkelen. Het debacle roept volgens Bo- "jn veel vragen op. „Het is hoog tja dat de onderste steen boven bomt. Er zijn nog te veel ondui delijkheden, ook nadat het nieu we bestuur vorig jaar aan de Hobbyisten is benieuwd naar de rol en beweegredenen van het eer ste stichtingsbestuur - in haar woorden bestaand uit 'goedwil- Me hobbyisten' - dat volgens haar grotendeels verantwoorde nd is voor het mislukken van project. Zij wijst onder meer (Advertentie) 3oaugt/m \i sept 2004 bel 0900 33 000 33 festivalhart Abdij Middelburg flamenco vrlOsept 23u00 Abdijplein gratis op fouten die zijn gemaakt bij het grondwerk en de aanleg van de drainage en de beregeningsin- stallatie. Een deel van dit werk is later overgedaan. Ook wil zij volledig'inzicht in de besteding van het geld dat in de loop der jaren in het project is gepompt en in de manier van aanbeste den van het werk. Daarnaast wil zij opheldering over het mis sen van drie plantseizoenen, waardoor de stichting een Euro pese subsidie van ruim 286.000 euro misliep. Voorzitter Th. Reijns van de commissie van 'wijze mannen', die de mogelijkheden voor een doorstart van het tuinencom plex bestudeert, heeft geen enke le moeite met een dergelijk on derzoek. „Maar de commissie richt zich nu even niet op het verleden, maar is vooral toe komstgericht bezig. Later kan dat verleden aan bod komen." De eerste zorg van de commis sie, met vertegenwoordigers van provincie, gemeente, Rabobank, het demissionair bestuur en de gemeente, is de begeleiding van het afvloeiend personeel. Daar naast wordt een plan van aan pak opgesteld voor een door start 'in de ruimste zin van het woord'. In dat verband wordt ook een ruimere inbreng van het bedrijfsleven onderzocht. Reijns: „Ik ben niet pessimis tisch over de mogelijkheden." De commissie komt half septem ber met haar bevindingen naar buiten, pagina 23 nu al uitgebloeid Danny Vera: „Ik liep in Istanboel door de grootste winkelstraat, daar schalde ineens mijn liedje uit de platenwinkel." foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Hij heeft het weer voor elkaar. De Middel burgse zanger Danny Vera heeft voor de tweede keer een nummer-één-hit in Turkije. In nocence is het meest gedraaide nummer bij Mydonose, een groot radiostation. Danny Vera is door zijn succes in Turkije opeens ook nieuws in eigen land. „We stonden in het Algemeen Dagblad, in het NRC en ik ben nel gebeld door MTV. Ze willen me een dag vol gen, op 15 september tijdens het optreden op het benefiet concert voor MS in Vlissin gen." Hoe word je beroemd in Tur kije? „Het komt door de Turkse manager van mijn platenmaat schappij. Die was in Neder land, hoorde mijn plaat en dacht dat hij die wel kon verko pen in Turkije. Dat had hij goed gezien." In september vorig jaar stond Vera bij hetzelfde radiostation ook al nummer één, met My Confession, zijn eerste single. „Dat station, Mydonose, is één van de grootste van Turkije, een soort Yorin. denk ik. Het gaat erom welk plaatje het meest wordt aangevraagd. Vo- rig jaar stond het nummer aan het eind van het jaar op num mer drie van de meest gedraai de platen, na een Turkse zan ger en die gothic band, Evanes cence." Dus besloot Vera dat hij naar Turkije moest. Dit voorjaar was hij er twee keer. Hij wist niet wat hij meemaak te. „Ik liep in Istanboel door de grootste winkelstraat, daar schalde ineens mijn liedje uit de platenwinkel." Hij werd voor de camera's ge sleept van TRT2, de nationale zender. „Dat werd op vrijdag opgenomen, en de donderdag erna uitgezonden, dus ik ben hier in Middelburg bij iemand met een schotelantenne gaan kijken. Ik zag mezelf nagesyn chroniseerd terug." Handtekeningen Turkse fans zijn enthousiaster dan Nederlandse, heeft hij ge merkt. „Er was een hele avond georganiseerd op een universi teitsterrein. Ik moest handteke ningen zetten en met mensen op de foto. Toen ik in een club was, werd ik gevraagd om op het podium te komen om met de band mee te spelen. Die hele zaal ging uit zijn naad." Dat be kend zijn grote voordelen heeft, bleek op het vliegveld. Het ticket voor de terugreis stond op naam van Danny Vera. .,En dat staat natuurlijk niet in mijn paspoort, Vera is de naam van mijn moeder. Ze wilden dat ik een nieuw ticket kocht, maar dat was ik niet van plan. Ik moest er een cas settebandje bij pakken om te laten zien wie ik was. Na een vergadering mocht ik het vlieg tuig in, maar ik moest wel een gesigneerd bandje achterla ten." Het blijft voorlopig bij de twee bliksembezoekjes. „Als je daar bent, gaan alle deuren voor je open, maar het is gewoon heel erg lastig om vanuit hier een tournee te regelen. Als ze vra gen of ik wil komen, stap ik wel meteen in het vliegtuig." Financieel wordt hij niet veel wijzer van zijn succes daar, sin gles liggen in casettebandjes- land Turkije niet in de winkels. „Ze hebben daar geen Buma Stemra, downloaden van mu ziek is ook daar erg in. Ik krijg zelfs mailtjes van Turken dat ze mijn liedje niet kunnen vinden op internet, of ik even een mp3 wil sturen." En dat doet hij nog ook. „Dat kan me niet boeien. Het zijn alleen de grote artiesten die daar over mekkeren. En die hebben bank rekeningen die helemaal vol staan." Intussen is hij bezig met het op nemen van zijn tweede plaat. Hij doet dat in eigen beheer, zijn contract bij Universal was voor één album. „Dat was al heel bijzonder. Weet je, als je geen twintigduizend exempla ren verkoopt, lig je eruit. Na tuurlijk kost het veel geld om zelf een plaat op te nemen Maar als je een schoenenwin kel wil beginnen, ben je ook veertigduizend euro kwijt. Maar dan is de kans wel groter dat je er ook iets mee ver dient." Vera stak al eerder geld in een dvd, de registratie van een op treden in het Arsenaal in Vlis singen, samen met zijn vader en Tony Willé (bekend van Pus sycat). „We zijn bijna uit de kosten", lacht hij. „Als ik tach tig ben of zeventig en ik zie me zelf op die dvd met mijn vader een liedje zingen, dal is toch goed. Dat is met in geld uit te drukken." VAh.mr Ce i£2e£5geDAcrcoe7.6efeua%g$ r Pc P2C H££f7M$N VAtOYWCé&VCeC AL UEBfC F'JN W67CH 7£ VSeZIQc&lDACHT IK AAM FE ToPfcse fCtvtceA ne7 eeso 7e «u/we* LAien H/W66H CORDE JONGE ktvaseu u*y ceases vae/J &£P7H&. jdhr/H veze njp wwhoja#?, zzez pfjMinke H&>/hh€&HC£AIOP WW veevti/AU e/JyccCAL p'jNOlk ven/ei Hl/se ACH, Al txmdfl HAV a vroe6€£ Pasz/eé/AJ jinnrWout Bareman «KNEUZEN - De buurtvereni ging Java in de binnenstad van iemeuzen voelt zich volkomen ilaigewalst door het college van jenW. Het bestuur verwijt het ollege 'pure arrogantie' bij de «sluitvorming rond de ves- jjing van een opvangcentrum roor thuis- en daklozen in rebouw De Tijman aan de rand ran hun woonwijk. 'Java' zal pch tot voor de Raad van State nrzetten tegen die vestiging. We worden, als we niet oppas- xn. voor een voldongen ge- Matst", zegt voorzitster T. van 'itr Bent. „Ik hoor het wethou der Liefting tijdens die informa tieavond, begin juli, nog zeggen. Hij herhaalde het zelfs een paar Boete voor rijden zonder rijbewijs MIDDELBURG - Een 34-jarige Philippinenaar heeft een voor- «aardelijke celstraf en 600 euro boete gekregen wegens rijden ronder rijbewijs van politierech- ter R. Reinarz. Hijwerd op 16 februari in Sas ra Gent betrapt. Toen de poli tie met bereid bleek om hem thuis te brengen, stapte de man iceigen zijn auto. In Philippine zagen verbalisanten hem rijden. Voorde twee strafbare feiten eis- teofficier van justitie J. Zonder- ra vier weken cel, voor het on verzekerd rijden 350 euro boete, teinarz vond een onvoorwaarde- ijke celstraf te zwaar, omdat de ïan voor het eerst in aanraking wam met Justitie. keer: de partners in de huisves ting van het opvangcentrum heb ben absoluut nog geen verplich tingen aangegaan. En nu blijken juist die verplichtingen en op ties te leiden tot een versnelde besluitvorming. Dat noemen wij liegen en bedreigen." Die partners zijn het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs, het Algemeen Maat schappelijk Werk en woning stichting Clavis. Een gemeente lijk woordvoerder meldde eer der deze week dat de gemeente raad in september of uiterlijk oktober een uitspraak moet doen over een plan van aanpak voor de vestiging van het op vangcentrum in het huidige zorgcentrum De Tijman aan het Stadhuisplein. Die haast is gebo den met het oog op voorbereidin gen, die de partners hebben ge troffen en verplichtingen, die ze zijn aangegaan. Voorzitster Van der Bent van de buurtvereniging hekelt de 'over rompelingstactiek' van het colle ge, dat de plannen een half jaar geleden al achter gesloten deu ren aan de raad meedeelde. Van der Bent: „Wij vinden trouwens dat die raadsleden direct hun verantwoordelijkheid naar de bewoners hadden moeten ne men door.de plannen naar bui ten te brengen. Ze zijn immers door ons gekozen en ze willen straks toch graag herkozen wor den?" De buurtvereniging vindt het stijlloos dat B en W vlak voor de vakantie een informatievergade ring belegden. „Dan weet je dat iedereen direct daarna op vakan tie gaat, en als ze terugkomen is de pap gestort." Het bestuur weet zich gesteund dooi- een klei ne groep adviseurs, onder wie een jurist. Adviseur F. Kempe: „We hebben inderdaad ju ridisch advies ingewonnen en we zijn ons ook op planologisch en ander gebied aan het oriënte ren. Het is toch verbazingwek kend dat het college niet vooraf heeft onderzocht hoe de situatie in de wijk is? Er wonen - vooral in De Veste, maar ook elders - zeker zeshonderd ouderen, plus veel jonge gezinnen met kinde ren. Die huiveren bij de gedach te dat ze, op hun wandeling naar de binnenstad, langs dat opvangcentrum moeten. De ge meente heeft met deze aanpak alle normen en waarden over schreden. Terwijl er toch be langrijke partijen in de raad zit ten, die daar zo hoog van opge ven?" Voorzitter Van der Bent wijst op een vergelijkbare situatie in Groningen. „Binnen drie maan den was die wijk verpauperd, zó weinig tijd kost dat." Naar aan leiding van een lange brief, waarin het college om uitleg werd gevraagd, is het bestuur nu uitgenodigd begin september met wethouder C. Liefting van gedachten te wisselen. Binnen kort worden bovendien handte keningen aangeboden aan burge meester J. Lonink. Het wantrou wen bij de buurtevereniging is groot. „De arrogantie van B en W kent, als je hun handelwijze ziet, geen grenzen", constateert Van der Bent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 59