PS ROVINCIALE ZEEUWSE COURA jrijs kenteken wordt afgeschaft Kamp stuurt extra mensen en pantservoertuigen naar Irak PZC In Roosendaal opgepakte man blijkt geen terrorist te zijn Auto labinet betaalt verlagen winstbelasting met fiscaal duurder maken bedrijfsauto Gevechten in Zuid-Ossetië I IP IN HET BOS Op de klippen BT^-, 5 M Sm mm:- Slapen op straat Werkloosheid licht toegenomen 16 Zilver voor De Bruijn en Audina Middelburger vast wegens schietpartij in Friesland rm 21° "114" ZW 5 Rustiger en, soms met onweer, maar ook wat vanavond regen. Maxima 21 graden, langzaam luwende zuidwestenwind. 16e jaargang no. 196 «dag 20 augustus 2004 nummer 1,20 internet: www.pzc.nl www:raymondo.nl VHM tel: (01 18) 441 441 U begint met onze verrukkelijke tomatensoep Gevolgd door een mixed grill van 3 soorten SPH gebakken vlees en gepast garnituur jjtiijjfr"-' En als afsluiting kunt u genieten van aardbeien met ijs en slagroom maandmenu 23,50 Ap van den Berg Peet Vogels EN HAAG - Het zoge en grijs kenteken ver- ijnt. Dat gebeurt om het rlagen van de winstbelas- ;voor bedrijven te kun- financieren. de verlaging van de ven- pjschapsbelasting van 34,5 U 30 procent wil het kabinet concurrentiepositie van de derlandse economie verbete- Voor buitenlandse bedrij- tmoet het zo aantrekkelijker rden om zich in Nederland te itigen Ook het opstaptarief cewinstbelasting daalt, even- de zelfstandigenaftrek. Dat vooral voor kleine bedrijven b belang. e willen een signaal afgeven [Nederland een goed vesti- igsklimaat heeft voor bedrij- l Daarvoor is een spectaculai- verlaging nodig", zei staatsse- Etans Joop Wijn (Financiën) üeren. In de buurlanden ligt winstbelasting voor bedrij- d rond die eerder genoemde procent. éijfsleven verlaging van de winstbelas- l kost volgend jaar 1,6 mil- 3euro, oplopend tot 2,4 mil- id euro in 2007. De kosten irdenop het bedrijfsleven ver- Él, Zo verdwijnt de fiscale raordeling van de bedrijfswa ag zogeheten grijze kente- as). In Nederland rijden circa M400 van die fiscaal aantrek- lan sleept rouw achter lotor mee BRIKZEE - Een 45-jarige uit Zierikzee is gisteren in woonplaats aangehouden idalhij een 42-jarige plaatsge- lf met zijn motorfiets had ortgesleept. man was die middag al eens het politiebureau geweest om n beklag te doen over het ge- ag van de vrouw. Zij zorgde Igens hem voor overlast in de ut Vervolgens had hij het bu- verlaten. Enige tijd latei- de hij weer terug, met de irige vrouw, die hij achter motor had gebonden. De m werd aangehouden en voor heronderzoek in verzekering Held. De vrouw is met een Bi'dwond voor onderzoek over bracht naar het ziekenhuis. Advertentie 01010. nazomer festival, til ]taust/mi2 Aept2004 W090033 00033 "eater op locatie in Zeeland muziektheater ;ihet Poelbos bij Goes p2t/mza4sept |"^6endi7sept n ^9t/mza 11 sept rij!5 Poelbos Goes 1-20,00 Bent u de chauffeur die de Ladderspecialist zoekt? Kijk morgen in de en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. kelijke voertuigen rond. Ook de energiebelasting stijgt en di recteuren-grootaandeelhouders worden zwaarder belast. De verlaging van de winstbelas ting komt niet alleen ten goede aan grote bedrijven. Wijn: „We gaan de zelfstandigenaftrek, voor ondernemers die geen winstbelasting betalen, ook ver hogen. Ook het opstaptarief, het tarief over het eerste deel van de winst, wordt verlaagd van 29 naar 25 procent. Dus bedrijven die maar een beetje winst ma ken, profiteren ook." De regeringspartijen CDA en WD en (oppositiepartij) PvdA steunen Wijn. Werkgeversorga nisatie VNO/NCW (vertegen woordiger van veel grootbedrij ven) is opgetogen over de voorge nomen verlaging van de winstbe lasting. „Dat is goed voor het in vesteringsklimaat", zei direc teur Economische Zaken Cees Oudshoom. Toch heeft zijn orga nisatie bezwaren tegen de finan ciering, „In de eerste plaats vanwege de verzwaring van de lasten voor familie-ondernemers." Deze zijn door de verhoging van de be lasting op de aan henzelf uitge keerde winst per saldo veelal slechter af, verwacht Ouds hoom. Verder heeft VNO-NCW grote bezwaren 'tegen wat feite lijk een nieuwe belasting op de aanschaf van bestelauto's is'. Het kabinet is het ook eens over het afschaffen van de pc-pri- vé-regeling. Dat betekent dat werknemers een nieuwe compu ter niet meer deels van de belas ting mogen aftrekken. Ook het dubbele spaarloon wordt afgeschaft. Dat betekent dat per huishouden één spaar loon mag zijn. Tweeverdieners moeten kiezen wie met de rege ling meedoet. De maatregelen le veren 300 miljoen euro op. Dat geld zal worden gebruikt om de minima te compenseren. GPD jML-. •- TERSCHELLING - Twee jachten zijn gisteren door de storm bij Hoorn op Terschelling op de dijk geslagen. Met name rond de Waddenzee en het IJsselmeer liet de harde wind zich gelden. Niemand raakte gewond, foto Jan Heuff/ANP pagina 3 schepen in nood van onze redactie binnenland DEN HAAG - De bescherming voor de Nederlandse militairen in Irak wordt fors opgevoerd. Op korte termijn gaan er enkele tientallen pantservoertuigen en terreinwagens met mitrailleurs heen. Ook heeft minister van De fensie Kamp besloten zestig man extra infanterie te sturen om de militairen beter in staat te stellen terug te slaan bij groot scheepse aanvallen. Kamp heeft in overleg met de ba taljonscommandant ter plaatse besloten dat de Nederlanders al leen nog de hoogst noodzakelij ke patrouilles uitvoeren en om altijd een terreinwagen met mi trailleur mee te sturen. Alle an dere ritjes moeten de militairen in pantserwagens maken. Ver der wil de minister de capaciteit van de militairen om inlichtin gen in te winnen uitbreiden. Sinds de Iraakse veiligheidsdien sten taken van de Nederlanders overnamen, is 'de inlichtingen positie van het Nederlandse con tingent verslechterd', schrijft Kamp in een brief aan de Ka mer. Een meerderheid in de Tweede Kamer van WD, CDA en D66 vindt de maatregelen voldoen de. Op verzoek van SP en D66 keert de Tweede Kamer volgen de week dinsdag toch een week eerder terug van reces om de aanval op de Nederlandse mili tairen van afgelopen weekeinde en de nasleep daarvan te bespre ken. Bij de aanslag kwam wacht meester Severs om. De voorzitter van het thuisfront van de Nederlandse militairen in Irak heeft de achterban giste ren opgeroepen het hoofd koel te houden. „De paniekberichten in Nederland hebben hun weer slag op de gemoedsrust van de militairen in Irak", had voorzit ter J. Mustert van commandant overste Matthijssen te horen ge kregen. De oproep van de voor zitter volgt op een actie van ver ontruste moeders en echtgeno tes/vriendinnen uit Groningen. Initiatiefneemster Jacqueline Donkers bracht eerder deze week naar buiten dat de situatie in Irak veel onveiliger is dan de media berichtten. Met haar cam pagne zei zij te willen bereiken dat Den Haag meer doet voor de veiligheid van de militairen of anders de Nederlandse troepen uit Irak terugtrekt. Gisteren sprak de chef defensie staf, generaal Berlijn, op het mi nisterie met een delegatie van het thuisfront en met Jacqueline Donkers. De laatste reageerde positief op de extra veiligheids maatregelen die Kamp gisteren bekendmaakte. Dat ze de in druk had dat de situatie in Irak veel onveiliger is dan de media berichtten, schreef ze na haar ge sprek met Berlijn toe aan een ge brek aan informatie. Het thuisfrontcomité houdt woensdag een extra contactdag in de Jaarbeurshallen in Utrecht. Daar worden volgens Defensie 5000 mensen ver wacht. GPD/ANP ZAMBOANGA - Filipijnse straatkinderen slapen in rioleringspijpen langs een drukke straat in de Zuid-Filipijnse havenstad Zamboanga. De Filipijnse regering heeft voorstellen gedaan om de levens standaard van de 84 miljoen Filipijnen, waarvan 40 procent onder de armoedegrens leeft, te verhogen. foto RTR Terwijl de gevechten in de opstandige Georgische regio Zuid-Ossetië doorgaan, breekt Rusland zich het hoofd over de vraag hoe dit conflict op te lossen. Moskou zit niet te wach ten op een nieu- ^1 we oorlog. ren* Het aantal mensen in Zeeland zonder baan is in juli licht gestegen ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Dat blijkt uit cijfers van het Centrum voor Werk en Inkomen. In Vlissingen is de werkloosheid het grootst. Veere telt relatief de minste inwoners zonder baan. Lezersredacteur A.J. Snel over tekenaar Peter van Straaten Na een gouden woensdag moest Nederland gisteren genoe gen nemen met twee zilveren medailles. Bi] het badmin ton verloor Mia Audina de finale van de Chinese Zhang Ning. Zwemster Inge de Bruijn tikte als tweede aan bij de 100 meter vrije slag en veroverde rfB Qk daarmee haar zevende olympische medaille. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 13, 14 en 15; Redactie Reactie: 16; Auto: 17; Sport: 19, 21 en 23. LEEUWARDEN - De politie heeft woensdagavond een 28-ja- rige Middelburger opgepakt we gens betrokkenheid bij een schietpartij voor asielzoekers centrum Burinania, aan de weg van Leeuwarden naar Stiens. Bij de schotenwisseling vielen drie gewonden. Van de slachtoffers, twee Leeuwarders van 21 jaar en 22 jaar en een 20-jarige man uit Lit- tenseradiel, is één in comateuze toestand afgevoerd naar een zie kenhuis en geopereerd. Die ope ratie heeft hem het leven gered. Het tweede slachtoffer werd in de voet geraakt en de derde man liep steekwonden op. De schietpartij vond woensdaga vond rond elf uur plaats op de openbare weg voor het centrum. De politie heeft vijf verdachten gearresteerd, die in een rode au to richting Stiens reden. Behal ve de 28-jarige Middelburger pakte de politie ook een 20-jari- ge Leeuwarder, een 21-jarige Amsterdammer, een 20-jarige in woner van Gilze en een man van 24 jaar zonder vaste woon- of verblijfplaats op. De mannen zit ten vast. Vandaag worden ze aan de rechter-commissaris in Leeuwarden voorgeleid, die be slist over verlenging van hun vasthouding. De gewonden noch de daders zijn bewoners van het asielzoe kerscentrum. Volgens het OM in Leeuwarden kregen de vijf da ders ruzie met tien personen op de weg voor het azc. Of de da ders gericht hebben geschoten is nog niet duidelijk. De politie heeft een team van dertig mensen geformeerd voor het onderzoek naar de schiet partij. van onze redactie binnenland ROOSENDAAL - De Marok kaan die woensdag in Roosen daal werd aangehouden is niet de internationaal gezochte Afa- lah, die betrokken was bij de aanslagen van 11 maart in Ma drid. Dat bleek gisteren uit na der onderzoek van de Spaanse antiterreurbrigade, waarvan en kele leden naar Nederland wa ren getogen om de vingerafdruk ken van de man met die van Afa- lah te vergelijken. De afdrukken stemden niet overeen. Afalah wordt al sinds eind april gezocht vanwege zijn aandeel in de bomaanslagen op de treinen in Madrid. Daarbij kwamen 191 mensen om. Omdat de Neder landse politie sterke aanwijzin gen had dat Afalah in Roosen daal verbleef, viel de politie in de nacht van dinsdag op woens dag met meer dan honderd man twee woningen in de stad bin nen. Volgens Wim de Bruin van het Landelijk Parket kon de politie niet op een andere manier optre den dan woensdag gebeurd is. „Bij een poging om andere ver dachten van de aanslagen te ar resteren, eind april in Madrid, bliezen die kerels zich in hun ap partement op. Daarbij kwam ook een politieman om. Hier moest voorkomen worden dat woningen opgeblazen zouden worden." Daar gaf de politie in Roosendaal ook geen kans voor. Met een aanval met traangasgra naten werden de verdachten naar buiten gedwongen. De Bruin wil met zeggen welke aanwijzingen de politie had dat het om Afalah zou gaan. Wel wil hij kwijt dat het om eigen infor matie van de landelijke recher che ging. GPD (Advertentie) Voor automatische incasso stem ik toe m afschrijving (postlbankrekenmgnuinme' fuldig om met persoonsgegevens. In de colofon 8"711688"555530" Ik geef daarbij éénmalig toestem- j mmg voor automatische incasso i van onderstaand rekeningnummer j Iproet geldt eenmalig binnen ;es j maanden) Noteert u mij voor een abon- nement De eerste twee weken ontvang ik de krant j gratis. Daarna wil ik betalen: [U. per maand met automati- j sche incasso 19,45). j O per kwartaal met automa- tische incasso 56,60). O per |aar met automatische j incasso (€217,00) Stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes. (postzegel niet nodig) of bel gratis: 0800 - 0 231 231 Eeuweling Cadillac lonkt naar Europa 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1