Overleg moet claims voorkomen Actie Kater komt erg laat Met vakantie? Bezoekersmanager Hulst heeft genoeg van snelle kritieken Gemeente mag geen leges meer vragen voor planschadeverzoek Wegafsluitingen 15 van Zeeland VERRAS E E III ANDER MET UW KRANT donderdag 19 augustus 2004 door Frank van Cooten HULST - Nieuwe initiatieven in Hulst moeten eerst drie jaar de kans krijgen voordat er wordt geroepen dat 'het niets is en nooit wat zal wor den'. Bezoekersmanager M. de Bruijn reageert hier mee op criticasters die een nieuw project in de Reynaert- stad na een paar maanden al afschieten. Op initiatief van het bezoeker- smanangement reed onder meer een bus van Morres naar de binnenstad, varen er kano's op de Buitenvest en rij den koetsjes op zondag in de binnenstad. De Bruijn benadrukt dat niet verwacht kan worden dat der gelijke projecten vanaf dag 1 een daverend succes zijn. „Zo iets moet groeien. Als ik had gewacht totdat ondernemers met een dergelijk idee zouden komen, was er wellicht over vijf jaar nog niets. En dan te bedenken dat al tien jaar in Hulst wordt gesproken over een kanoroute. Dus moet je gewoon een keer beginnen." „Daarnaast zijn we afhanke lijk van de ondersteuning van ondernemers. Het bezoekers- management heeft een puur coördinerende taak. Wij star ten een project op en verwach ten dat ondernemers het pro ject overnemen." Initiatieven Nieuwe initiatieven worden volgens De Bruijn ook voor zichtig opgestart om te kijken of ze aanslaan. „Meestal han teren we een proefperiode. Na die periode wordt bespro ken of zo verder wordt ge gaan, of dat aanpassingen no dig zijn. Dat is bijvoorbeeld het geval met de kano's op de Buitenvest. We zijn heel so ber begonnen. We zijn blij met de steiger van Van Kerck- hoven en ook blij met onder nemers die ons helpen door hun diensten aan te bieden om deze activiteit' op te slat ten. In de evaluatie bekijk® we hoe verder wordt gegaan' Het Bezoekersmanagemetj draait nu bijna een jaar gemeente Hulst. De Bruijn proeft dat haar functie al aar. dig is ingeworteld in de Huk ter samenleving. „Ik ben ook een bepaald aanspreekpun voor mensen die niet direti willen aankloppen bij de wet houder of een ambtenaar Zowel ondernemers als mede. wekers van de gemeente Hulst moesten in het begm wel wennen aan het Bezoe- kersmanagement. Ook De Bruijn geeft zelf toe dat ze moest groeien in haar nieuwe taak. „Ondernemers en dege. meente hadden wat tijd nodlr om me te accepteren. Ik be geen verlengstuk van de ge, meente of van ondernemen, Deze rolverdeling is nu hel der. Ikzelf liep in het begin soms wel eens te hard van sij pel. Dacht dat initiatieven snel geregeld konden zijn h ben ik bijvoorbeeld met de h. noroute iets te makkelijk om gegaan. Heb me wat verslik! in de procedures. Zo kon de kanoroute niet in april begic- nen, maar pas in juli." Toen de gelijknamige stich ting vorig jaar van start ging is nadrukkelijk gesteld dat het Bezoekersmanagemeul voor de hele gemeente Hé is bedoeld. De Bruijn zegtea jaar later dat de eerste priori teit echter bij de Hulster bin nenstad ligt. „Het Bezoekers-; management komt immeis! voort uit het Toeristisch Out- wikkelings Plan, gericht op de vestingstad. Dat wil oven- gens niet zeggen dat we niets buiten Hulst doen. In dive® arrangementen betrekken we de hele gemeente, bijvoor beeld het arrangement 'Op den buiten'. Ook onze website beslaat de hele gemeente. Daarnaast worden alle actm- teiten van de gemeente Hukt meegenomen in de toea-l tische folder van Hulst," I door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De gemeente moet bij bouwplannen beter en eerder overleggen met omwonen den. Dat vindt de Middelburgse D66-fractie. Op die manier kun nen schadeclaims achteraf wor den voorkomen. D66 reageert op een uitspraak van de Hoge Raad van vorige week. De Hoge Raad verbood het berekenen van kosten bij het indienen van een verzoek om vergoeding voor schade die is ontstaan door bouwplannen. Middelburg rekent sinds vorig jaar elfhonderd euro leges voor het in behandeling nemen van zo'n verzoek. Het was de bedoeling dat het be drag een afschrikwekkende wer king zou hebben. De gemeente moet namelijk elk verzoek, se rieus of niet, laten beoordelen door een onafhankelijk bureau. De kosten van een dergelijk on derzoek liggen gemiddeld rond de 1400 euro. Als de schadever goeding wordt toegekend, krijgt GOES - In verband met de hard loopwedstrijd 15 van Zeeland is zaterdag 21 augustus een aantal wegen in Goes tijdelijk afgeslo ten. Tussen 10 en 22 uur is de Katten- dijksedijk dicht tussen het par keerterrein van de Hollandse Hoeve en de afslag naar de Hout kade. De Hollandse Hoeve is ge woon bereikbaar voor verkeer. Tussen 15.30 en 18.30 is een gro ter gedeelte van de Kattendijkse- dijk afgesloten: tussen het par keerterrein van de Hollandse Hoeve en de Krukweg. Tussen de Krukweg en de Stelle weg een baan afgesloten voor verkeer. Verkeersregelaars leiden daar al les in goede banen. In dezelfde tijdspanne is er eenrichtingsver keer op de Werflaan en de Noordhoeklaan. De Stelleweg is dan dicht tussen de Manneeweg en de Zomerweg. behalve voor bewoners. de indiener van het verzoek zijn elfhonderd euro terug. De gemeente Middelburg kon gisteren, in verband met vakan ties, geen recent overzicht geven van de hoogte van het bedrag dat jaarlijks aan schadevergoe dingen wordt besteed. Wel is duidelijk dat het aantal verzoe ken om schadevergoeding sinds de invoering van de hoge leges is afgenomen. Uit oudere gege vens blijkt dat de bedragen per geval kunnen variëren van enke le duizenden tot tienduizenden euro's. Na de ontwikkeling van de woonwijk Veldzigt, een woon zorgcomplex en huizen, werd bijvoorbeeld ruim een ton aan planschade toegekend. D66 wil van het college van B en W weten wat de financiële consequenties zijn van de uit spraak van de Hoge Raad. Bo vendien is de partij benieuwd naar de manier waarop het colle ge nu het aantal verzoeken tot schadevergoeding denkt te be perken. De partij geeft zelf een voorzetje. Fractievoorzitter R. Van Eij kelenburg vindt dat de gemeente voordat er plannen worden gemaakt, met omwonen den moet overleggen. Daarmee kan worden voorkomen dat om wonenden ontevreden zijn over bouwplannen. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten raadt gemeenten aan om voorlopig geen leges meer in rekening te brengen voor verzoeken tot planschade. De gemeente Middelburg beraadt zich nog op de te nemen stappen. De uitspraak van de Hoge Raad heeft geen gevolgen voor verzoe ken die in de afgelopen ander half jaar zijn ingediend, behalve als de indieners bezwaar heb ben gemaakt tegen het bereke nen van de kosten. Middelburg is de enige Walcherse gemeente die de kosten voor het indienen van een verzoek tot schadever goeding drastisch heeft ver hoogd. In Veere is het gratis. In Vlissingen bleef het tarief rela tief laag. Daar rekent men 119 euro. De gemeenteraad kon niet instemmen met het plan van het college om de kosten te verho gen. Een vakantieganger maakt zich klaar voor een minuutje draaien om het effect van alcohol te beproeve: van de campagne 'De kater komt later', die gisteren Renesse aandeed. jelbaan is een onderdeel foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lantinq RENESSE - De landelijke cam pagne 'de kater komt later' doet sinds gisteravond officieel Zee land aan. Op de valreep - de meeste jongeren gaan inmiddels weer naar huis - krijgen jeugdi ge toeristen voorlichting over al coholmisbruik. Het ziet er wat treurig uit. Ver stopt achter een groot luchtkus sen staat een klein groepje geno digden bij elkaar op het activi teitenplein in Renesse. Hier' wordt het officiële startschot ge geven voor de campagne. Officieel, want het voorlichtings team is al sinds zaterdag actief. Een quiz over drankmisbruik, discussies over het eigen gedrag en een 'duizelbaan' moeten jon geren bewust maken van hun ge drag. De duizelbaan ziet er indruk wekkend uit. Een groot lucht kussen, daarop een stoel die een minuut lang rondjes draait en daarna zo snel mogelijk onder een poortje door en aan een bel trekken. Wankel Vier jonge meiden willen het wel proberen. Ze zijn samen met vader en moeder op vakan tie en kruipen één voor één op het luchtmatras. „Het voelt het zelfde als drank op", zegt Elisa. Ze staat na afloop nog wat wan kel aan de rand van de baan. Ook haar zus Sabrina loopt als of ze een stevige borrel op heeft. „Het is wel leuk", constateert ze. De actie Kater komt Later is overigens niet de enige actie te gen alcoholmisbruik. De horeca en campings in Renesse, de ge meente, politie en verslavings zorg hebben aan het begin van het seizoen de handen ineen ge slagen en hebben een groot aan tal maatregelen genomen om drankmisbruik tegen te gaan. Op nevenstaande bon kunt u als abonnee aangeven wat u met de krant wilt doen gedurende uw afwezigheid. Bezorgen bij de buren of familie in uw omgeving, per post opsturen naar het vakantieadres (binnen Nederland) of waardebonnen voor losse nummers. De bon kunt u in een gefrankeerde envelop sturen naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Postbus 31, 4460 AA Goes. U kunt ook het formulier op de website invullen Vakantieservice-antwoordformulier Naam: Voorletter(s): m/v Straat:nn Postcode: Woonplaats: Telefoon: e-mail: maakt gebruik van één van de nevenstaande aan te kruisen vakantieservicemogelijkheden in de periode (minimaal 1 week) datum: t/m datum: www.pzc.nl (kopje 'abonneren'). De bon dient uiterlijk 2 weken vóór de ingangsdatum binnen te zijn. Alleen volledig ingevulde bonnen kunnen worden verwerkt. Wilt u meer informatie, bel de afdeling Lezersservice: 0800-0231231 (gratis). Ter voorkoming van onjuiste adressering, kunnen opdrachten per telefoon NIET in behandeling worden genomen. D ander bezorgadres in Zeeland (gratis service). Deze optie geldt mei voor bezorging op campings en bungalowparken, hiervoor kunt u waardebonnen aanvragen. LD waardebonnen voor krant op vakantieadres in Zeeland (gratis) D postverzending Nederland 0,50 per dag) D restitutie abonnementsgeld 5,00 in rekening) I' Tijdelijk bezorg- of vakantieadres Naam: Naam hotel: Geldt niet voor bezorging op campings en bungalowparken, hiervoor kunt i j waardebonnen aanvragen Straat: nr: Postcode: Woonplaats:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 40