Niet gratis parkeren gemiste kans PZC PZC Vuurwerk wordt een beetje te populair Vogelhut Emmadorp gemolesteerd Axelsestraat wordt verder aangepakt 11 Wijziging crossbaan zorgt niet voor meer overlast Ondernemers: Gemeente had draagvlak kunnen kweken met soepeler opstelling (randje bij vatseveer extra [geschermd v Zes jaar cel voor verkrachting Celstraf voor dreigen met wapen Vier weken cel voor notoire dief Veelpleger moet de cel in Bromfietser gewond bij aanrijding agenda donderdag 19 augustus 2004 jrcrfiigflneVerstraeten $L-Een verandering van de wing van de baan op het mo- •rossterrein in Axel heeft invloed op het geluid voor "omgeving van het circuit. .blijkt uit een akoestisch rap- Gedeputeerde Staten wil- len de Stichting Recreatieve Ex ploitatie Smitsschorre, de be heerder van het crossterrein, dan ook toestemming geven de wijziging uit te voeren. In het verleden kwamen er van uit de omgeving regelmatig klachten over geluidsoverlast van het motorcrossterrein. De provincie heeft daarom de om wonenden van het circuit op de hoogte gebracht van de plan nen. Die krijgen twee weken de kans om te reageren. Meteen legt de provincie de om wonenden ook het plan van de stichting RES voor om een sta tionaire sproei-installatie te bouwen om de baan in drogere perioden te besproeien. Op dit moment wordt gebruikt ge maakt van een mobiele installa tie achter een tractor. Volgens GS betekent het plan een verbetering. Jmmers, er zijn geen dieseluitlaatgassen meer en door een gelijkmatiger be sproeiing wordt stofvorming be ter voorkomen. Ook het gevaar voor de veiligheid, als gevolg van de aanwezigheid van de tractor in de baan, is niet meer aanwezig. Tenslotte levert de pomp aanzienlijk minder deci bellen op dan de tractor. Ook met betrekking tot de sproei-installatie mogen de om wonenden hun zegje doen. w Frank van Cooten IJLST - Voorzitter Th. Mat- rtuws van ondernemersvereni- Dg Hulst Reynaertstad vindt K jammer dat in het gebied adorn de Dubbele Poort tij- ,0s de werkzaamheden aan de- istadspoort niet gratis gepar- *rd raag worden. svestingpoort is enige tijd af sloten voor het doorgaande riteer. Dit deel van de Hulster unenstad is dus even slecht be- ikbaar. .ondernemersvereniging stel- daarom voor tijdens de werk- onheden gratis parkeren in j omgeving rondom de Dubbe- poort in te voeren om de on- -r.emers te compenseren. Het dan bijvoorbeeld gaan om 'sGravenhofplein. gemeente Hulst werkt echter mee aan het verzoek van de idememersveremging. De ge ënte vindt het niet nodig en «st voor precedentwerking. Uttheeuws begrijpt best dat de sneente in een lastig parket l „Ik kan me voorstellen dat K moeilijk is uit te leggen dat p het 's Gravenhof plein wel latis mag worden geparkeerd i bijvoorbeeld op de Grote [arkt niet. altheeuws vindt het afwijzen au het verzoek echter toch een miste kans. Het verzoek om dens de werkzaamheden bij [Dubbele Poort in de omge- gratis parkeren in te voe- ïkomt immers van vijftig on- memers. „Dit zou een prima legenheid zijn geweest om ■sagvlak te scheppen. Noem een gemeenschappelijk be- feg. Jammer dat dit niet is be- De ondernemers waren OES - Voor het strandje bij atseveer heeft Rijkswaterstaat 'iteren een extra afscherming maakt voor badgasten. Een ja met gele ballen is evenwij- i aan het strand getrokken. It markering is aangebracht e de ingebruikname van ft doorlaatmiddel in de Zand- teekdam, de nieuwe spuisluis het Veerse Meer en de Bterschelde. Bij het in- en uit ten van water via het doorlaat- ïddel neemt de stroming voor ft strandje van Katseveer toe. Ie lijn met gele ballen moet handbezoekers daarvoor waar- chnven. Eerder had Rijkswa- Ktaat al zo'n lijn gelegd direct oor de ingang tot het doorlaat- iddel. redactie ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Rostbus 145 4530 AC TERNEUZEN Iel 0115-645769 fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe 'chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst Rene van Stee Rnts Bakker (sport) Saudeloo 16 I HULST Iel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Rostbus 31 4^60 AA GOES Tel 10113)315500 pax. (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet ^vw. pzc.nl Email: web@pzc.nl BMorgklachten: 0800-0231231 al tevreden geweest als bijvoor beeld alleen op vrijdag gratis ge parkeerd zou mogen worden. Dat zou toch een aardig signaal van de gemeente richting de on dernemers zijn geweest. Maar ook dit is niet gelukt. Het had zo leuk kunnen zijn." De omgeving van de Dubbele Poort wordt heringericht. Ook wordt de riolering in het wegge deelte vanaf de vestingpoort richting de binnenstad ver nieuwd. Verder wordt de keer- muur gerestaureerd. Het wegdek onder de poort wordt ongeveer twintig centime ter verlaagd om schade aan de poort te voorkomen. Tegelijker tijd wordt het resterende deel van de vestingpoort gerestau reerd. Om de bereikbaarheid van de panden te garanderen, worden tijdelijke trappen ge maakt. Vanaf de Overdamstraat wordt de weg tot buiten de poort (Tivoliweg) afgesloten voor doorgaand verkeer. Borden geven alternatieve routes aan. De klus is rond november klaar. - i'; TT.;, De Holland-avond in Knokke. door Frank Gijsel SLUIS - Het jaarlijkse internationale vuurwerkfeest op het strand van Knok ke dreigt uit zijn jasje te groeien. De be langstelling neemt nog steeds toe. Ook vanuit Nederland weten steeds meer in woners, maar ook veel toeristen, de weg naar het strand van Duinbergen te vin den. De gemeente Knokke-Heist zit een beetje met de situatie in zijn maag. De van heinde en verre opdoemende ver keersstroom zorgt al enkele jaren voor de nodige problemen bij politie en stads diensten van de badsthd. Vooral na af loop ontstaan de nodige files op de Na- tiënlaan, de verbindingsweg met het binnenland van België. Reden voor de organisatie om op het rempedaal te drukken en passende maatregelen te nemen. Het stadsbe stuur roept daarom kijkers op zo veel mogelijk met het openbaar vervoer te komen. Wie toch met de wagen komt, wordt aangeraden tijdig te komen. „Het zou niet de eerste keer zijn dat vele auto mobilisten teleurgesteld terug naar huis mogen rijden omdat ze er niet bij kun nen komen", meldt de dienst voorlich ting. Ook wordt dringend aangeraden om na afloop nog ergens iets te gaan drinken op een terrasje of een forse avondwandeling te maken. Anders be staat de kans in een urenlange file te recht te komen. Gemeentevoorlichter J. de Groote is wat promotie betreft erg kort en duide lijk: „We krijgen al zo veel bezoekers dat we ons terughoudend opstellen en een sobere reclamecampagne hebben ge voerd." Ook vanuit Zeeuws-Vlaanderen is de belangstelling erg groot. Mensen die al jarenlang het festival bezoeken, weten op inventieve wijze de verkeers problemen te ontlopen. De fietsen gaan op de drager en ergens op de grens van Knokke wordt de auto neergezet en overgestapt op de tweewieler. Daar naast wordt vaak gebruik gemaakt van sluipwegen. Na afloop was het dinsdag één lang lint van koplampen op de weg in de richting van Retranchement. Knokke-Heist worstelt niet alleen met dit fenomeen. Vuurwerk is duidelijk erg populair bij een breed publiek. Dat bleek vorige week ook overduidelijk tij dens het festival van Scheveningen. De verkeersoverlast zorgde ook daar voor de nodige problemen. Het gemeentebestuur van Den Haag riep vooraf de bezoekers aan het festi val op vooral de auto te laten staan. M. Lefeber, directeur van het organise rende vuurwerkbedrijf Hendrickx en Lefeber uit het Belgische Deurne, heeft een duidelijke verklaring voor de toene mende populariteit van vuurwerk. „Hoe slechter het met de economie gaat, hoe groter de belangstelling voor vuurwerk. Het lijkt wel alsof mensen dan steeds meer willen wegdromen. Je schildert immers de wereld vol met kleu ren. De spanning en sensatie biedt dan foto Camile Schelstraete de nodige afleiding. Het vluchtige boeit mensen kennelijk, ook al duurt het maar twintig minuten. Men heeft een lange rit voor een feest van licht en ge luid er graag voor over." Volgens de directeur komt daarbij nog eens dat het festival van Knokke op een zeer hoog niveau staat. „Dit festival is al in 1969 van start gegaan aan het Ze- gemeer met een combinatie van muziek en vuurwerk. Dat was voor die tijd vrij uniek. Deelnemende grote bedrijven uit het buitenland willen erg graag het fes tival op het palmares hebben. Dat zet weer deuren open voor deelname aan andere goedbetaalde festivals in de we reld. Door de wil om hier te winnen zie je vuurwerkonderdelen die je elders niet ziet. Vooral Italië en China leveren vuurwerk van hoogstaand niveau." Vandaag wordt het feest van licht en ge luid op het strand van Duinbergen uit gevoerd door Frankrijk. Andere optre den zijn van Italië (21 augustus) en Chi na (23 augustus). Het feest wordt afge sloten met een optreden van Thailand, de winnaar van vorig jaar. Aanvang: 22.00 uur. door Sheila van Doorsselaer EMMADORP - Onbekenden hebben, vermoedelijk in de nacht van maandag op dinsdag, de vogelobservatiehut aan de Gasdam bij Emmadorp ver nield. J. Neve van beheerder Stichting Het Zeeuwse Land schap schat de schade op bijna duizend euro. Neve trof een ravage aan bij de vogelhut. Acht luiken, die voor de kijkgaten hangen, zijn losge trokken en hebben als materiaal voor een kampvuur gediend. De vuilnisbak werd ook in brand ge stoken. Daarnaast hebben de vandalen een bordje van de Post codeloterij (waar de stichting elk jaar een geldbedrag van krijgt) en een gebiedsbordje ge stolen. De brand heeft buiten gewoed, maar ook in de hut hebben de vandalen huisgehouden. Neve: „Overal lagen kapotte flessen en waxinelichtjes." Het was volgens Neve niet de eerste keer dat er een ravage is aangericht in de vogelhut. Vijf weken geleden trof hij ook waxi- De vandalen zijn zowel binnen als huiten met vuur in de weer geweest. Daarbij dienden de luiken waar mee de ramen kunnen worden afgeschermd, als brandstof. Waarschijnlijk komt er een slot op de deur om herhaling te voorkomen. foto Camile Schelstraete nelichtjes en dergelijke aan in de hut. „Ik vrees dat we toch maatrege len moeten gaan nemen. Er zit dan niets anders op dan de ob servatiehut op slot te doen." De schade heeft Neve berekend op zo'n duizend euro. „We gaan de schade zelf herstellen en hopen dat de verzekering ons goedge zind is." De vogelobservatiehut, uitkij kend over het Verdronken Land van Saeftinge, werd in februari 2001 aan Het Zeeuwse Land schap geschonken door Electra- bel, de exploitant van de kern centrales van Doel. De kerncen trale mag dan niet zo'n geschik te buurman lijken voor het grootste brakwaterschor van Eu ropa, Electrabel wilde toch aan geven de natuur hoog in het vaandel te hebben. Vanaf de kerncentrale vertrekt de ecoroute, een fietsroute, en de fietsen zijn te huur bij de kerncentrale zelf. Onderweg fun geert de vogelhut als leerzaam rustpunt. De observatiehut is voor ieder een te allen tijde geopend. Be zoekers kunnen zich in de hut verschansen en door de luiken vogels als bruine en blauwe kie kendief, smelleken, sperwer, to renvalk, buizerd, watersnip, zwarte ruiter, tureluur, kluut, poelruiter, bosruiter, steltkluut, zomertaling, wintertaling en krakeend begluren. Via een lad der is het dak van de hut te be reiken waar bezoekers, zij het iets minder beschut, de vogels kunnen bekijken. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 44-jarige inwoner van Goes voor verkrachting van zijn dochters tot zes jaar cel veroordeeld. Officier van justitie G. Oosterveld had dezelfde straf geëist. De man heeft eerst zijn stiefdochter in een periode van tweeënhalf jaar meermalen verkracht. Toen die het huis uitvluchtte werd zijn eigen dochter slachtoffer van ver krachtingen door haar vader. De meisjes waren pubers toen ze het seksueel misbruik door de man moesten onder gaan. Verder stond vast dat hij zijn vier kinderen regelma tig mishandelde en verwaarloosde. Aan de stiefdochter moet de Goesenaar 10.000 euro smartengeld betalen. Daarnaast wees de rechtbank alvast een voorschot van 2500 euro smartengeld aan de dochter toe. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 35-jarige asielzoeker voor bedreiging met de dood zestien maanden gevangenisstraf opgelegd. De man, af komstig uit Montenegro, liep regelmatig met een wapen op zak in het Middelburgse asielzoekerscentrum omdat er spanningen waren tussen hem en een groep Albanezen. De situatie escaleerde toen hij op 26 april dit jaar zijn wa pen richtte op drie Albanezen en hen met de dood bedreig de. Een kogel trof een auto. De schade aan de auto, 1073 euro. moet hij vergoeden. MIDDELBURG - Een 33-jarige inwoner van Vlissingen is gisteren in Middelburg voor twee winkeldiefstallen ver oordeeld tot vier weken cel. De Vlissinger had op 13 juni en 21 juli bij de plaatselijke supermarkt twee kogelbief stukken en een fles cointreau weggenomen. De man is ver slaafd aan hard- en softdrugs in combinatie met alcohol. Dat baarde politierechter R. Lameijer zorgen. „U moet eerst uit die ellende zien te komen", zei hij tegen de ver dachte. De man leidt een zwervend bestaan en staat bij justitie te boek als veelpleger. De man werd op 21 juli opgepakt en zit sindsdien vast. De vier weken gevangenisstraf had hij gisteren precies uitgezeten. De Vlissinger gaf aan nog (on betaalde) boetes te willen uitzitten. Aan dat verzoek kon de politierechter niet voldoen, omdat dit bij justitie via een ander traject loopt. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter R. La meijer heeft gisteren een 31-jarige veelpleger uit Vlissin gen conform de eis veroordeeld tot zes weken gevangenis straf. Officier van justitie H. den Hartog vond het buiten gewoon triest dat de Vlissinger in de fout blijft gaan. „De reclassering noemt hem een kansarme veelpleger", zei de officier. De man voelde zich volgens de officier pissig toen hij op 1 juli in Vlissingen een telefooncel vernielde. Daarnaast werd hij beschuldigd van opzetheling van een gsm-tele- foon. Raadsman C. de Wit moest toegeven dat het leven van zijn cliënt bestaat uit vallen en opstaan. Nadat hij op 13 april uit de gevangenis was ontslagen, raakte hij op nieuw verslaafd aan verdovende middelen. De Wit pleitte voor een deels voorwaardelijke straf, maar voor de politie rechter was het een kwestie van afrekenen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het laatste, zui delijkste deel van de Axelsest raat in Terneuzen gaat vanaf volgende week op de schop. Al eerder werd het middelste en meest noordelijke deel heringe richt. Maandag 23 augustus start de laatste fase van de herinrichting van de Axelsestraat in Terneu zen. Het gaat om het gedeelte tussen de Dokweg/Zuidland- straat en Axelsestraat/Esdoorn- laan, inclusief deze kruispun ten. De bestaande asfaltverharding wordt gefreesd en het fietspad en de parallelweg opgebroken. Er komt een zogeheten 'schoon- waterriool' waardoor regenwa ter van woningen en kolken apart kan worden afgevoerd. Delta Nutsbedrijven zal gelijk tijdig werkzaamheden uitvoe ren aan kabels en leidingen. Het laatste, zuidelijke deel van de Axelsestraat wordt ongeveer ingericht zoals het middelste en noordelijke deel. Voor de fiet sers worden rode fietsstroken aan weerszijden van de rijbaan aangebracht. Er worden par keervakken aangelegd en er komt meer groen in de straat. De nieuwe verhardingen be staan uit hetzelfde materiaal als de vorige fasen. Ook wordt de openbare verlichting ver nieuwd. Het kruispunt met de Dokweg en Zuidlandstraat wordt aange past. Er komen andere verkeers geleiders en de nu tamelijk boch tige aansluitingen wordt terug gebracht en dus rechter. Op het kruispunt met de Es doornlaan wordt de voorrangssi tuatie gewijzigd. Verkeer vanaf Oude Vaart zal voortaan voor rang moeten geven aan het ver keer op de Axelsestraat. Het werk wordt in fasen uitge voerd om de overlast voor de be woners zoveel mogelijk te beper ken en de bereikbaarheid van woningen en bedrijven zoveel mogelijk te waarborgen. Eerst wordt de Axelsestraat tussen de twee kruispunten afgesloten. Vervolgens gaat het kruispunt met de Esdoomlaan op de schop. Als laatste wordt het kruispunt met de Dokweg en Zuidlandstraat aangepakt Het verkeer wordt omgeleid. De werkzaamheden zijn half decem ber afgerond, afhankelijk van het weer en onvoorziene omstan digheden. SINT PHILIPSLAND - Een man uit de gemeente Tholen is gistermiddag met onbekend let sel overgebracht naar het zieken huis in Bergen op Zoom. nadat hij betrokken was geweest bij een aanrijding op de N257 in Sint Philipsland. De aanrijding ontstond toe het slachtoffer met zijn bromfiets de kruising met de N257 wilde oversteken. Hij zag daarbij een auto, bestuurd door een 36-jari- ge man uit de gemeente Tholen, over het hoofd. De automobilist kon de bromfietser niet meer ontwijken. Deze werd geschept en raakte gewond. STREEKACTIVITEITEN AARDENBURG VVV kantoor, 19.00 uur: Avondwandeling; AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten en biljarten: BIERVLIET Kaasboerderij De Vos aan de Helenaweg, 11.00 uur. Rondleiding; CADZAND-BAD Boulevard de Wielin gen, 16.00 uur: activiteiten voor jong en oud; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO gymnastiek en biljarten; 13.30 uur: Anbo hobby-handwerk bijeenkomst; 19.45 uur: Bingo, GROEDE Vlaamsch Erfgoed aan de Slijkstraat, 10.00 uur: Bakken in histori sche oven; HULST Reynaertcollege aan de Gil denstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor ten voor (ex-)hartpatiënten, De Lieve, 13.00 uur: Open centrum; LAMSWAARDE Cafe De Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen, NIEUWVLIET Sint Bavodijk, 19.00 uur: Landschapsexcursie: RETRANCHEMENT Bezoekerscen trum 't Zwin, 10.00 uur: Wandeling door natuurgebied 't Zwin, TERNEUZEN De Veste. 10 00 uur: Morgenwijding; 13.30 uur; Handwer ken, soos, canasta en biljarten; 19.00 uur: Bridge; De Hoeve, 20.00 uur. Bingo, VOGELWAARDE Café Ons Vermaak, 14,00 uur-Kaarten; WESTDORPE Café 't Polderken, 13.30 uur: Jokeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37